Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

21 דקות לפני, red4peace said:

הנה קישור לתקיפות אתמול בערב נגד המפגינים, וההסתחבקות  של חלק מהתוקפים עם המשטרה אחרי:

למה לא לתת לדמיון שלך להתפרע עוד יותר... הם בכלל שוטרים בעצמם בקורס שוטרים שעברו מבחן כחלק מההכשרה...

אל תגיד לי תפסיק לבלבל במוח כשאתה קורא "הייל ביבי".

איך אתה יכול להיות בכלל אוביקטיבי שאתה קורא לראש הממשלה שלך **** ומשווה אותו להיטלר.

אלוהים ישמור.

הסרטון הזה הוא איזה אוצר אותנטי? 

1. הוא ערוך מגמתית ועורך הסרטון יכל להשמיט קטעי וידאו כרצונו ולהציג צד אחד איך שהוא רק רוצה. מה קרה לפני שהתבצעה האלימות? כנראה שלא נדע ולכן הוא לא יכול לשקף.

2. כל אחד יכול להשיג גז מדמיע ואלות. לבוא ולקשור את זה למשטרה זה מעניין.

3. הסמויים כביכול הפעילו את אותם הנערים אבל רואים בבירור שאותם השוטרים לא היו לאורך כל האירוע ולא יכלו להבין מה קרה שם בדיוק בניגוד אלינו שיש לנו זוויות ראיה רחבות יותר בגלל הסרטון. ממה שאני מבין אין לסמויים האלה VAR והם לא יכלו לדעת שאותם נערים תקפו לפני כמה דקות. 

4. שוטר, סמוי או לא סמוי, לא יכנס לתקרית אלימה בזמן שיש המון אלים והוא בודד במערכה אם הוא לא יכול להגן על עצמו או שהוא חשוף אלא אם כן תהיה שם סכנת חיים. היה בהתחלה קטע אלים שהשוטר לא התערב. ואם הוא היה לבד בזירה או עם שוטר סמוי נוסף, והוא היה מתערב, יכול להיות שהוא היה מסכן את עצמו משמעותית ופוגע במשימה שלשמה הוא הפך להיות סמוי. הרי מה הקטע בלהיות סמוי? כנראה מצפים מהם להיטמע ולמנוע פשעים גדולים יותר. אז בשביל בעיטה אתה תחשוף את הכיסוי שלך? 

מזכיר לי את הסרטון טעויות השיפוט שהפועל הוציאו אחרי הדרבי. 

עריכה טובה. איכות וידאו מעולה. אבל מעבר לכך? נאדה. 

אבל אחי, תעשו שיתופים לזה. זה עוד קיסם למדורה שלכם על כמה ביבי הוא דיקטטור, רודן, פאשיסט, מחובר למשטרה ומפעיל ביריונים שירביצו למפגינים. אם תגיעו ל10k שיתופים עד ט' באב אולי המשיח יגיע על חמור לבן ויביא את השלום עם הפלסטינים. קיבינימט כל הימין וקיבינימט כל השמאל. נחנקנו ממכם כבר.  

29 דקות לפני, red4peace said:

הנה קישור לתקיפות אתמול בערב נגד המפגינים, וההסתחבקות  של חלק מהתוקפים עם המשטרה אחרי:

אולי הסמוי פחד שיגרמו לו לנזק בלתי הפיך ולניתוח כמו שעשו לשוטר הסמוי בהפגנת השמאל בבלפור?

ועכשיו ברצינות,מה רואים בסוף הסרטון?אחרי שהם עשו מה שעשו הם שיחקו אותה ילדים טובים פשוט ליד הסמויים זה הכל,הם לא הסתחבקו איתם ולא כלום הלכו רגיל פשוט 

מאיפה הסמויים יכלו לדעת מה קרה 5 דקות קודם לכן?מבחינתם הם ראו אבן מתעופפת לכיוון של החבורה הזו וזהו 

צריך מאוד מאוד להזהר מעניין האלימות הזו נגד המפגינים.

הבחירות של 1981 היו מלאות באלימות, בעיקר מהצד הימני של המפה כלפי הצד השמאלי.

זה נגמר בפברואר 83' באמיל גרינצוויג אחד שנרצח בהפגנה.

את האלימות הזו צריך לגדוע עכשיו.

זה לא רלוונטי מאיפה הם היו, הם יכולים להיות מלה פאדיחה, וכפי שראינו בעבר הם יכולים להיות מהפאנטיקס או סתם משועממים בלי שיוך אירגוני. אבל הנקודה היא שבעוד ההפגנות נגד השלטון הן ברובן המוחלט לא אלימות (תמיד יש ספיחים מטומטמים) - זה לא מה שאנו רואים מהצד הימני של המפה הפוליטית. 

3 דקות לפני, red4peace said:

זה לא רלוונטי מאיפה הם היו, הם יכולים להיות מלה פאדיחה, וכפי שראינו בעבר הם יכולים להיות מהפאנטיקס או סתם משועממים בלי שיוך אירגוני. אבל הנקודה היא שבעוד ההפגנות נגד השלטון הן ברובן המוחלט לא אלימות (תמיד יש ספיחים מטומטמים) - זה לא מה שאנו רואים מהצד הימני של המפה הפוליטית. 

בכלל לא הייתה שום אלימות בהפגנות האחרונות בירושלים, גם לא בת"א. ולא רק אלימות פיסית גם אלימות מילולית קשה מאוד מטובלת בהסתה לרצח ולאלימות פיסית. ומהצד הימני של המפה הפוליטית כל ההפגנות ללא יוצא מן הכלל אלימות, כן?

תגיד לי על מי אתה חושב שאתה עובד? אתה חושב שכולנו מטומטמים? עיוורים?

24 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אבל אחי, תעשו שיתופים לזה. זה עוד קיסם למדורה שלכם על כמה ביבי הוא דיקטטור, רודן, פאשיסט, מחובר למשטרה ומפעיל ביריונים שירביצו למפגינים. אם תגיעו ל10k שיתופים עד ט' באב אולי המשיח יגיע על חמור לבן ויביא את השלום עם הפלסטינים. קיבינימט כל הימין וקיבינימט כל השמאל. נחנקנו ממכם כבר.  

אתה חייב להפסיק לשחק אותה חסר אג'נדה אחי

Just now, red4peace said:

קצת פרופורציות. מה זה "ברובן המוחלט לא אלימות ותמיד יש ספיחים מטומטמים". יש אלימות בהפגנות שהיו בבלפור ואף אחד לא גינה את אותם האלימים. לא ראיתי שקראו להתנהג באורח רוח ולא לפעול באלימות. להפך! כל מה שראיתי זה רק קריאות ללבות את המעשים ולהעצים את ההתנגדות הכוחנית ובעצם תדלק אותם להמשך. אתה אומר שהיו בהפגנות בטוטאל 10,000 איש. בסדר. אני אומר ש-12 נערים הם בשום צורה לא מיציגים את הימין. אולי הם מיציגים את משבר גיל ההתבגרות. הגיע הזמן להפסיק למצוא אשמים ולהבין שהאחריות לחוסר משילות של השמאל היא בגלל התנהלות השמאל ובחירת העם.

אלימות פיזית מתחילה כמעט תמיד באלימות מילולית. אתה רוצה שמישהו ימות כדי שתתחילו לגנות את האמירות הקשות שיש בבלפור וברחבי הרשת? כואב הלב שמקבלים מכות בהפגנה, אבל אי אפשר גם לא לצפות את זה. יש אנשים שפועלים באלימות בכל צידי המפה הפוליטית וברגע שהגל של ההסתה והאלימות המילולית והטרור התודעתי מגיע לסף נקודת הרתיחה שלהם הם יצאו לרחובות ויגיבו. מה חשבתם שתזרקו אבנים ותגורו בבית מזכוכית והכל יהיה בסדר? מי שמתנהג באלימות מזמין אלימות לפתחו. מציע שתחדלו את האלימות המילולית הקיצונית, תגנו אלימות פיזית שקורת בקרב המפגינים ותפגינו בצורה עוצמתית ומכובדת אבל בלי לעבור על גבולות הטעם הטוב. יש דרך לכל דבר. גם הטמבלים שתקפו את המפגינים עברו אותה וגם חלק מהמפגינים. אם לא תהיה הנהגה שפויה ובוגרת למפגינים האלה שתדע לקחת אחריות ולהוביל אמירות שמתנגדות לאלימות אז זה יכול להוביל לכאוס. 

3 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

אתה חייב להפסיק לשחק אותה חסר אג'נדה אחי

יקירי אני מציע לך לנוח קצת. ללכת כמה עמודים אחורה ולענות על שאלות ששאלתי אותך על אמירות שאמרת ועדיין אני מחכה לתשובה ממך.

מעבר לכך - בוודאי שיש לי אג'נדה. לא שמאל ולא ימין. אג'נדה שיהיה פה צודק והוגן. אני הצבעתי לשלי יחימוביץ שהיא התמודדה מול ביבי. אתה יכול להגיד שאני ביביסט?!

יאללה סע

תמשיכו לארגן הפגנות אלימות ואז תתבכיינו למה תוקפים אתכם (טוב אתם לא רגילים להתנגדות מהצד השני), אבל מי שמשחק באש נכווה, אז מספיק להתקרבן.

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

. מה חשבתם שתזרקו אבנים ותגורו בבית מזכוכית והכל יהיה בסדר? מי שמתנהג באלימות מזמין אלימות לפתחו. מציע שתחדלו את האלימות המילולית הקיצונית, תגנו אלימות פיזית שקורת בקרב המפגינים ותפגינו בצורה עוצמתית ומכובדת אבל בלי לעבור על גבולות הטעם הטוב

בידיוק.

אם ההפגנות של השמאל לא היו עוברות לפסים אלימים ומסיתים בצורה קיצונית כמו שקרה בשבועיים האחרונים וההפגנות היו נשארות הפגנות לגיטמיות מה שקרה אתמול לא היה קורה.

בשבוע שעבר מפגיני ימין תקפו את דודה שלי (בת 65) עם זריקות חפצים וקריאות בוגדת ושהיא צריכה להשתחוות בפניהם. 

אתמול תקפו את אחי בהפגנה (גיליתי הרגע). 

תמשיכו לחשוב שזה כלום, נראה לאן נגיע. 

יש פה הסטה חמורה מאוד מטעם השלטון כלפי מפגינים (מפיצי מחלות, אנרכיסטים), ביבי מרטווט תמונות פייק על עשיית צרכים על מכוניות. זה המשך ישיר לאימרה שלו ש"השמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים" ולא חסר מה עוד. 

הסופו של דבר להפגנות מגיעים מכל סוגי האזרחים, אשכנזים ומזרחים, רופאים , עורכי דין ומובטלים - והתשובה של המשטר זה אנרכיסטים. 

אז שיזדיין המשטר, אם הם לא יגנו על מחאה דמוקרטית אז אנחנו נגן על עצמנו

3 דקות לפני, red4peace said:

בשבוע שעבר מפגיני ימין תקפו את דודה שלי (בת 65) עם זריקות חפצים וקריאות בוגדת ושהיא צריכה להשתחוות בפניהם. 

יש פה הסטה חמורה מאוד מטעם השלטון כלפי מפגינים (מפיצי מחלות, אנרכיסטים), ביבי מרטווט תמונות פייק על עשיית צרכים על מכוניות. זה המשך ישיר לאימרה שלו ש"השמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים" ולא חסר מה עוד. 

הסופו של דבר להפגנות מגיעים מכל סוגי האזרחים, אשכנזים ומזרחים, רופאים , עורכי דין ומובטלים - והתשובה של המשטר זה אנרכיסטים. 

ממש לא,

ההפגנה בכיכר רבין התחילה טוב ובאמת הייתה עבור כל העצמאים במדינה וכל מי שנפגע במשבר הכלכלי,לאחר מכן השמאל לקח את ההנהגה של המחאות לידיים והקצין את ההסתה נגד ביבי והקצין את האלימות המילולית ליד בלפור כולל הפיזית וזו התוצאה.

ולגבי אחיך,קשה לי להאמין שתקפו עובר אורח סתם ככה בלי סיבה

5 דקות לפני, ת"א שלנו said:

יקירי אני מציע לך לנוח קצת. ללכת כמה עמודים אחורה ולענות על שאלות ששאלתי אותך על אמירות שאמרת ועדיין אני מחכה לתשובה ממך.

מעבר לכך - בוודאי שיש לי אג'נדה. לא שמאל ולא ימין. אג'נדה שיהיה פה צודק והוגן. אני הצבעתי לשלי יחימוביץ שהיא התמודדה מול ביבי. אתה יכול להגיד שאני ביביסט?!

יאללה סע

לא זכור לי שכתבתי פה למישהו שהוא ביביסט אבל בסדר, קצת מוזר פשוט שאתה טוען שאתה אובייקטיבי, אבל מבקר רק צד אחד. 

8 דקות לפני, red4peace said:

1. מה שהדגשתי - אנרכיזם טהור.

2. מצטער לשמוע על המשפחה שלך. הישמרו וזה לא נוגד אתה מה שכתבנו על להוריד את מפלס הלהבות גם בהפגנות. 

3. ביבי אמר "השמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים" - גם אבי גבאי אמר את זה! די עם הפופוליזם. הכי קל לצאת על ביבי ולמצוא אויב משותף.

image.thumb.png.8432782ee41a44355b1e62abcdf6d14d.png

image.thumb.png.aa5f1236af0317921d59052dac1362ab.png

Just now, פראנק_רייקארד said:

לא זכור לי שכתבתי פה למישהו שהוא ביביסט אבל בסדר, קצת מוזר פשוט שאתה טוען שאתה אובייקטיבי, אבל מבקר רק צד אחד. 

אז את מי אני אבקר בנושא הפגנות? את מירי רגב? זה נושא הפגנות אם לא שמת לב

פתח נושא ענייני על התנהלות שרי הליכוד ויהיה לי הרבה יותר מה לומר. 

18 דקות לפני, ת"א שלנו said:

1. מה שהדגשתי - אנרכיזם טהור.

2. מצטער לשמוע על המשפחה שלך. הישמרו וזה לא נוגד אתה מה שכתבנו על להוריד את מפלס הלהבות גם בהפגנות. 

3. ביבי אמר "השמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים" - גם אבי גבאי אמר את זה! די עם הפופוליזם. הכי קל לצאת על ביבי ולמצוא אויב משותף.

image.thumb.png.8432782ee41a44355b1e62abcdf6d14d.png

image.thumb.png.aa5f1236af0317921d59052dac1362ab.png

אם יתקפו אותך והמשטרה לא תגן עלייך, אתה לא תגן על עצמך? זה לא אנרכיזם, זאת הגנה עצמית

20 דקות לפני, BRoi said:

ממש לא,

ההפגנה בכיכר רבין התחילה טוב ובאמת הייתה עבור כל העצמאים במדינה וכל מי שנפגע במשבר הכלכלי,לאחר מכן השמאל לקח את ההנהגה של המחאות לידיים והקצין את ההסתה נגד ביבי והקצין את האלימות המילולית ליד בלפור כולל הפיזית וזו התוצאה.

ולגבי אחיך,קשה לי להאמין שתקפו עובר אורח סתם ככה בלי סיבה

הוא היה בהפגנה, יצא רגע לאכול משהו וכשחזר היה שם הבלגאן. 

בהפגנות בירושלים מגיעים ימנים, אני יודע את זה כי חלקם אפילו מהמשפחה שלי

ואז מגיע הפוסט הזה: (אין לי מושג אם נכון או לא, אני מתפלל שלא)

עו"ד גונן בן יצחק: ‏הלילה בתל אביב, הובלו עשרות מפגינים נגד השחיתות לגינה קטנה ברחוב הרכבת בתל אביב. שם צופפו את המפגינים וקצין שהיה בשטח הורה לשוטרים להיכנס במפגינים ולכסח אותם. אני יודע כי הייתי שם וחטפתי מכות מהשוטרים. מניח שאיש מהשוטרים לא היה עם מצלמת גוף כדי לא לתעד את הפוגרום. הקצין שנתן את ‏ההוראה צריך לעוף הלילה מתפקידו.
התנהלות של משטרה במשטרים אפלים
‎@IL_police.

1 hour ago, החתול הצהוב said:

צריך מאוד מאוד להזהר מעניין האלימות הזו נגד המפגינים.

הבחירות של 1981 היו מלאות באלימות, בעיקר מהצד הימני של המפה כלפי הצד השמאלי.

זה נגמר בפברואר 83' באמיל גרינצוויג אחד שנרצח בהפגנה.

מה שמעניין הוא שהרקע ההיסטורי והנסיבות של אז מאד דומות לאלו של היום. מעבר למהפך של 77 שהיה תפנית לא רק פוליטית אלא בעיקר עדתית, זו הייתה תקופה של חוסר יציבות שלטוני ופוליטי, מציאות כלכלית קשה ושורה של חקירות בחשד לשחיתות שלטונית של פוליטיקאים. די מזכיר את המצב היום. הדמוניזציה שנעשתה לבגין כבר משנות ה50 בכרזות פוליטיות התפוצצה באותן שנים בפועל עם עצרות פוליטיות קשות כמו זו בבית שמש בה הייתה ההשוואה של מוטה גור בין המזרחים לערבים והאמירה "נדפוק אתכם", נאום הצ'חצ'חים, התגובה של בגין יום אחרי. הרצח של אמיל גרינצווייג הוא תוצר של מבצע צבאי שגם הוא כבר בתחילתו היה נתון למחלוקת פוליטית שרק התעצמה במהלך השנים.

9 דקות לפני, red4peace said:

ואז מגיע הפוסט הזה: (אין לי מושג אם נכון או לא, אני מתפלל שלא)

עו"ד גונן בן יצחק: ‏הלילה בתל אביב, הובלו עשרות מפגינים נגד השחיתות לגינה קטנה ברחוב הרכבת בתל אביב. שם צופפו את המפגינים וקצין שהיה בשטח הורה לשוטרים להיכנס במפגינים ולכסח אותם. אני יודע כי הייתי שם וחטפתי מכות מהשוטרים. מניח שאיש מהשוטרים לא היה עם מצלמת גוף כדי לא לתעד את הפוגרום. הקצין שנתן את ‏ההוראה צריך לעוף הלילה מתפקידו.
התנהלות של משטרה במשטרים אפלים
‎@IL_police.

יותר מסביר אחרי שראינו מה קרה בהפגנות בארה"ב 

האלימות הכי קשה  תמיד מגיעה מהמשטר 

4 דקות לפני, לופו5 said:

מה שמעניין הוא שהרקע ההיסטורי והנסיבות של אז מאד דומות לאלו של היום. מעבר למהפך של 77 שהיה תפנית לא רק פוליטית אלא בעיקר עדתית, זו הייתה תקופה של חוסר יציבות שלטוני ופוליטי, מציאות כלכלית קשה ושורה של חקירות בחשד לשחיתות שלטונית של פוליטיקאים. די מזכיר את המצב היום. הדמוניזציה שנעשתה לבגין כבר משנות ה50 בכרזות פוליטיות התפוצצה באותן שנים בפועל עם עצרות פוליטיות קשות כמו זו בבית שמש בה הייתה ההשוואה של מוטה גור בין המזרחים לערבים והאמירה "נדפוק אתכם", נאום הצ'חצ'חים, התגובה של בגין יום אחרי. 

הבחירות של 81' היו מאוד מאוד עדתיות, ומאוד מאוד משולהבות. זה היה רע לתפארת, אם כי המצב הכלכלי ב-1981 לא היה רע, בטח לא אחרי הרפורמות שארידור הנהיג כמה חודשים לפני הבחירות. גם ענייני שחיתות בצמרת לא היו קרובים בכלל למה שיש היום (אם כבר, זה היה הרבה יותר "אישיו" בבחירות של 77).

העצרות ומה שהלך ברחובות היה קשה מאוד ובעיקר בא מהצד הימני של המפה. לא היה כמעט יום בלי אלימות, בעיקר מימין לשמאל. על הרקע הזה באה אותה אסיפה בבית שמש עם האמירה של מוטה גור, ניסו לפוצץ שם את האסיפה וכו'.

גועל נפש של מערכת בחירות. 

אח"כ גם התחיל השסע סביב מלחמת לבנון. הוא התרחב ככל שהמלחמה נמשכה ויותר ויותר התחילו להרגיש שזה מיותר להיות שם. בסופו של דבר, זה נגמר עם אותה הפגנה של שלום עכשיו ב-83' אשר בה נרצח אמיל גרינצוויג.