Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

אני לא מבין איך הדברים עומדים בסתירה אחד לשני. אשמח אם תסביר. התיאור בסוף ההודעה שלי זה תמצות החוויה האישית שלי מחשיפה יומיומית לאורך תוקפה לשיח פוליטי בארץ, שבו משתמשים במילים גדולות שכבר נשחקה להן המשמעות. כאמור חלק ניכר מהשיח שבלוני וצפוי ויש בו מידה מועטה מאד של מקוריות. זה נהיה דומה יותר ויותר לפעילות פמיניסטיות קיצוניות שזועקות "פטריארכיה" על כל דבר שהן מפרשות כפגיעה העצבים החשופים וכפועל יוצא והיכולת להקשיב לדבריהן באמת כבר לא קיימת. מה שפעם היה מקרה מאד נקודתי ומושא ללעג וגיחוך הפך היום למציאות הנפוצה והרווחת בשיח.

אני לא מקדיש יותר מדי זמן לסוג הדעה שלך כי זה לא העניין מבחינתי, אני נמצא בפורום ובנושא הזה בפרט כדי להיחשף לדיון בנושא ולאנשים שמסוגלים להתעלות מעל הלקסיקון הצפוי של הוא משסה, מסית, מושחת וכו' שיש כמוהו בכמויות עתק. יש פה כמות עצומה של התכתבויות בין משתמשים מימין כמו סמפר/קרישי/סלבה/ת"א שלנו, לבין משתמשים משמאל כמו שעיר ורויקלה. מה שמעניין זה שאתה חושב שההודעות שלי מכוונות לצד פוליטי מסוים למרות שבהודעה הראשונה ציינתי שזה לא המצב.

11 hours ago, לופו5 said:

אני לא מבין איך הדברים עומדים בסתירה אחד לשני. אשמח אם תסביר. התיאור בסוף ההודעה שלי זה תמצות החוויה האישית שלי מחשיפה יומיומית לאורך תוקפה לשיח פוליטי בארץ, שבו משתמשים במילים גדולות שכבר נשחקה להן המשמעות. כאמור חלק ניכר מהשיח שבלוני וצפוי ויש בו מידה מועטה מאד של מקוריות. זה נהיה דומה יותר ויותר לפעילות פמיניסטיות קיצוניות שזועקות "פטריארכיה" על כל דבר שהן מפרשות כפגיעה העצבים החשופים וכפועל יוצא והיכולת להקשיב לדבריהן באמת כבר לא קיימת. מה שפעם היה מקרה מאד נקודתי ומושא ללעג וגיחוך הפך היום למציאות הנפוצה והרווחת בשיח.

אני לא מקדיש יותר מדי זמן לסוג הדעה שלך כי זה לא העניין מבחינתי, אני נמצא בפורום ובנושא הזה בפרט כדי להיחשף לדיון בנושא ולאנשים שמסוגלים להתעלות מעל הלקסיקון הצפוי של הוא משסה, מסית, מושחת וכו' שיש כמוהו בכמויות עתק. יש פה כמות עצומה של התכתבויות בין משתמשים מימין כמו סמפר/קרישי/סלבה/ת"א שלנו, לבין משתמשים משמאל כמו שעיר ורויקלה. מה שמעניין זה שאתה חושב שההודעות שלי מכוונות לצד פוליטי מסוים למרות שבהודעה הראשונה ציינתי שזה לא המצב.

אני חושב שהטענה שלו כלפייך (מעבר לניתוח הלא עדין שאני מסכים איתך ברובו), וזה גם די מתחבר עם מה שרציתי לומר לפלג בתור המשך להודעה שלו זה ככה -

כשאתה(או ת"א שלנו) מגיבים עם הרבה ביקורת (וזלזול, אבל נשים את זה בצד) כלפי רק צד אחד בלבד(אל תתפוס אותי במילה במקרה שלך, אבל במקרה של פלג זה מאוד בולט), זה נותן תחושה שהיא קצת מעבר לענייניות. כשאתה חושף בעקביות וביקורתיות כשלים רק של צד אחד, כשמן הסתם(ואין לי ספק שפה תסכים איתי) שני הצדדים טועים המון אי אפשר שלא להרגיש שיש מאחורייך אג'נדה, שאתה בעצם מייצג צד מסויים אבל עושה את זה מצורה יותר אינטלקטואלית. איך שאני תופס את הדברים, אי אפשר באמת לרצות לנהל דיון בצורה נקייה, ענייני וכזה שבאמת מנסה להגיע לבסיס של הדברים כשאתה מעדיף צד מסוים מראש וזאת התחושה שאולי הוא מדבר עליה.

פלג אתה באמת אחלה גבר ונתת אחלה תשובה כנה ואמיתית, אבל אני לא מרגיש שנתת לי תשובה מספקת לשאלות ששאלתי בתחילת ההודעה.

17 hours ago, Silvio said:

אני חושב שהטענה שלו כלפייך (מעבר לניתוח הלא עדין שאני מסכים איתך ברובו), וזה גם די מתחבר עם מה שרציתי לומר לפלג בתור המשך להודעה שלו זה ככה -

כשאתה(או ת"א שלנו) מגיבים עם הרבה ביקורת (וזלזול, אבל נשים את זה בצד) כלפי רק צד אחד בלבד(אל תתפוס אותי במילה במקרה שלך, אבל במקרה של פלג זה מאוד בולט), זה נותן תחושה שהיא קצת מעבר לענייניות. כשאתה חושף בעקביות וביקורתיות כשלים רק של צד אחד, כשמן הסתם(ואין לי ספק שפה תסכים איתי) שני הצדדים טועים המון אי אפשר שלא להרגיש שיש מאחורייך אג'נדה, שאתה בעצם מייצג צד מסויים אבל עושה את זה מצורה יותר אינטלקטואלית. איך שאני תופס את הדברים, אי אפשר באמת לרצות לנהל דיון בצורה נקייה, ענייני וכזה שבאמת מנסה להגיע לבסיס של הדברים כשאתה מעדיף צד מסוים מראש וזאת התחושה שאולי הוא מדבר עליה.

פלג אתה באמת אחלה גבר ונתת אחלה תשובה כנה ואמיתית, אבל אני לא מרגיש שנתת לי תשובה מספקת לשאלות ששאלתי בתחילת ההודעה.

א. צריך להיות ברורים: אנחנו נמצאים בנושא שנקרא "נושא הפגנות מאוחד". מטרת הנושא, ממה שאני מבין, זה לייצר שיח על ההפגנות בישראל. אני לא מבין את פשר הציפייה ממני או מלופו, לבקר את הימין בישראל או את הליכוד בנושא הזה. אם הימין היה מפגין ולא הייתי חושב שזה נכון או ראוי, כנראה שהייתי כותב בנושא הזה מהסיבה שהנושא הזה הוא לא נושא ביקורת כלפי השמאל או הימין אלא נושא שמתייחס להפגנות. לי אישית אין שום בעיה עם אף צד במפה הפוליטי. כל צד הוא מבורך וכמעט כל עמדה היא לגיטימית ולכן אני לא עסוק בכמה הימין הוא X וכמה השמאל הוא Y. אני עוסק בשאלה האם המחאה מול בלפור היא מחאה קיומית שקמה כדי לקדם הטבות כלכליות לעצמאיים שניזוקו או שזו הפגנה שמטרתה להוריד את ביבי מהשלטון בגלל טענות אחרות.

ב. ההפגנה מול בלפור היא בעיניי חזית הכל. נכון, זו הפגנה שנכנסת תחת מטריית הדמוקרטיה אבל מניעי ההפגנה הם הפלת שלטון הימין. וכל זה תחת מעטה של מלחמה בשחיתות או עזרה לנפגעי הקורונה. זה נוכלות ורמייה של כלל הציבור. אנחנו מבינים שמחאת הדגלים השחורים קמה עוד לפני הקורונה במטרה להפוך את ביבי נתניהו ללא לגיטימי. אני מאוד שמח שיש אנשים במדינה שנושא המלחמה בשחיתות מעסיק אותם וחשוב להם, אבל אני תוהה לעצמי למה הם לא פונים להתעסק גם בליאת בן ארי שעברה עבירה חמורה מאוד - ועל אותה עבירה פסלו את גלנט לרמטכ"לות. בגלל העבירה הזאת הוא איבד את אחד התפקידים המשמעותיים במדינה! והיא, על דברים שכנראה קרו איתה, לא מקבלת אפילו חשיפה מספקת מהתקשורת ובטח לא מקבלת מחאה מתחת לבית שלה. ואני רוצה להזכיר - יש לה תפקיד סופר רגיש וסופר קריטי! איך יכול להיות שנושא השחיתות פונה רק לראש הממשלה ורק למועמד לרמטכ"לות שהוא מגיע מהאגף הימיני של המפה הפוליטית (גלנט היה מזוהה כימיני גם כאיש צבא וגנץ היה מזוהה כשמאל) האם אותם אבירי הדמוקרטיה והמלחמה בשחיתות לא חשבו שזה חשוב לשים זרקור ולהקצות כמות של 20 מפגינים (לא יותר) להפגין מתחת לבית של ליאת בן ארי? הרי אם אנחנו רוצים לבאר את נגיף השחיתות אסור לפסוח על הדרגים הבכירים האחרים. ואם אכן נושא השחיתות מעסיק אותנו וחשוב לנו כל כך, האם לא נכון מבחינתם לדרוש מהיועץ המשפטי לפתוח את פרשת הרפז ולהבין את הכשלים הערכיים שגובלים בפלילים שהיו בפרשה? למה כשזה קשור במועמדים מהימין יש הסתערות של כתבים מסוימים וערוצי תקשורת ספציפים כנגד אותם החשודים אך כשמדובר באנשי שמאל - הכל מתמוסס (ראה פרשת איתן כבל-נוני מוזס וישראל היום). האם לא נכון מבחינתם לדרוש פסילת הראיות בתיק של אלוביץ בגלל ההתנהלות בחקירה נגדו עם המניפולציה שחוקרי המשטרה עשו כדי להחליף לו את הסנגור?

ג. אז תגיד לי מה פה קורה פה לעזאזל?! יש חוק אחד לשמאל וחוק אחר לימין?! אנחנו נמצאים במדינה עם אינספור אינטרסים מכל צד במפה הפוליטית. אבל לפני שאותם מפגינים בבלפור מבקשים להיאבק בשחיתות, שיהיו מספיק פיירים לבקש את זה באופן קבוע ותמידי ואז נגלה כמה הם גיבו את אריאל שרון רק כדי לא לפגוע בתכנית ההתנתקות - כי הרי אם יפגעו בו התכנית תיפול. לכן כל הקשקוש הזה של מחאה שנלחמת בשחיתות או בעד העצמאיים - זה קשקוש וכן אני מזלזל חד משמעית באמירות כאלה. בשחיתות אין איפה ואיפה בין ימין לשמאל. ואם המגמה היא ברורה אז השחיתות הפוליטית לכאורה, לא מעניינת אותם כהוא זה, אלא מה שמעניין אותם זה הדחת ביבי מראשות הממשלה, כי אותו ביבי, חוסם את האג'נדה שלהם ופועל בניגוד לדעתם בלי יכולת שלהם להשפיע או לשנות מדיניות במשך כ-11 שנה וזה מתסכל ולכן הפלטפורמה שבה הם משתמשים זה לכאורה נושא השחיתות אבל שוב - המטרה שלהם היא לא באמת מלחמה בשחיתות לכן אני בז ומזלזל במחאה הזאת. 

ד. כמו שכתבתי אני בז ומזלזל במחאה הזאת אבל לא בז ומזלזל בשמאל או באנשי השמאל. מציע לך להבין שיש הפרדה ברורה מאוד בין הדברים.

ה. ברור שלכל אחד יש אג'נדה ואין כאן אחד שבא טאבולה ראסה. כל אחד מגיע עם מטען או תבניות מסוימות ומביע את דעתו לפי התבניות האלה. זה טבעי. 

ו. לשאלתך -

-השמאל האנרכיסטי הוא שמאל פילוסופי שמתנגד למבנים היררכיים במדינה. לתפישת השמאל האנרכיסטי, המבנים האלו הם היררכים ולא לגיטימיים ומבחינתם יש צורך למוטט את מדינת ישראל כמדינה יהודית לטובת המדינה הדו לאומית או מדינת כל אזרחיה.

אם נחדד - יש שאלה שאפשר לשאול כדי לזהות עמדות פוליטיות והיא "האם אתה מגדיר את עצמך קודם כל יהודי ואז ישראלי או קודם כל ישראלי ואז יהודי?" לרוב הימנים יגידו קודם יהודי ואז ישראלי והשמאל לרוב יגידו קודם ישראלי ואז יהודי. אז השמאל האנרכיסטי יבקשו להכיר באוניברסליות שלהם בתור היותם אנשים בלי זהות פוליטית ברורה. קודם כל אנשי העולם הגדול, בלי תיוג של ישראליות ובלי תיוג של יהדות (כמובן שזה משהו כללי שמתייחס לאפיון הקבוצה. ובתוך זה - כל פרט יכול וראשי להגדיר את עצמו כרצונו)

-הם לא תנועה משמעותית  - לא במובן הפיזי של המילה ולא במובן הרעיוני. ולכן כתבתי שאין שום טעם ועניין לתת להם זמן במה בתקשורת באופן שבה הם מוצגים נכון לעכשיו.  

-אני לא חושב שכתבתי אי פעם שאסור להם להביע את דעתם. לכל אדם בישראל יש זכות להביע את דעתו. גם לי. ולכן אני מביע את דעתי ואומר שמבחינתי, התפישה שהם מציגים ורוצים לקדם היא מסוכנת למדינת היהודים.

-ממומן על ידי ארגוני שמאל - זה אומר שכל התקצוב של ההסעות, הערבויות שמשלמים למשטרה על העצורים, הדגלים, הפוסטים בתשלום בפייסבוק (קורה המון), הגרפיקאים בתשלום וכל שאר הפסיליטיז הם מתקציבים של בעלי אינטרסים. המפגינים בוודאי שלא מקבלים כסף על ההפגנה. אני כן חושב שהמארגנים גם מקבלים כסף על ההפגנה (אבל אין לי הוכחות אז אני לא אצא בהצהרות) הרי לא אתה ולא אף אזרח אחר יתרום להם. לא ראיתי שהם פתחו הד סטארט ויש חשבוניות וקבלות שמראות שמי שמתפעל את העסק הזה, זה הארגון שהקים אהוד ברק. והוא דאג לשלהב את ההמון. כלומר, אדם יושב במגדל השן, תרתי משמע, ומזרים מיליונים כדי להתסיס חלק קטן מהציבור כדי להתנגח בביבי אישית. הרי כל הסיפור שלו ושל ביבי זה על רקע אישי בלבד מאז ומעולם. ואנחנו כלי משחק בשיט הזה שלהם. ואז ברק יודע לבוא ולומר "אני מתנגד לשחיתות" - אידאליזציה מושלמת שמטייחת ריב אישי שלו עם ביבי על חשבון הגב שלנו ושל אנשים שאכפת להם מהמדינה ויוצאים להפגין. לא ראוי.

- ומעולם לא אמרתי שאין לגיטימציה לארגוני שמאל להביע את דעתם. זה פשוט לא נכון ולא משנה כמה תגיד את זה. דיברתי ספציפית על המחאה הזאת והסברתי כבר למעלה למה היא לא ראויה וממה היא מונעת. הייתי מצפה שתהיה הפגנה ענקית של השמאל על טיפולי ההמרה שהם הרבה יותר נוראים מהשחיתות המזופתת שהם מדברים עליה אבל זה לא יגרום להפלת ביבי אז כנראה זה לא מספיק חשוב כדי להרים קול מחאה בנושא.

3 hours ago, ת"א שלנו said:

א. צריך להיות ברורים: אנחנו נמצאים בנושא שנקרא "נושא הפגנות מאוחד". מטרת הנושא, ממה שאני מבין, זה לייצר שיח על ההפגנות בישראל. אני לא מבין את פשר הציפייה ממני או מלופו, לבקר את הימין בישראל או את הליכוד בנושא הזה. אם הימין היה מפגין ולא הייתי חושב שזה נכון או ראוי, כנראה שהייתי כותב בנושא הזה מהסיבה שהנושא הזה הוא לא נושא ביקורת כלפי השמאל או הימין אלא נושא שמתייחס להפגנות.

התכוונתי באופן כללי, בתגובות בשלל נושאי הפוליטיקה שרצים פה, לא ספציפית בנושא הזה.

לי אישית אין שום בעיה עם אף צד במפה הפוליטי. כל צד הוא מבורך וכמעט כל עמדה היא לגיטימית ולכן אני לא עסוק בכמה הימין הוא X וכמה השמאל הוא Y. אני עוסק בשאלה האם המחאה מול בלפור היא מחאה קיומית שקמה כדי לקדם הטבות כלכליות לעצמאיים שניזוקו או שזו הפגנה שמטרתה להוריד את ביבי מהשלטון בגלל טענות אחרות.

ב. ההפגנה מול בלפור היא בעיניי חזית הכל. נכון, זו הפגנה שנכנסת תחת מטריית הדמוקרטיה אבל מניעי ההפגנה הם הפלת שלטון הימין. וכל זה תחת מעטה של מלחמה בשחיתות או עזרה לנפגעי הקורונה. זה נוכלות ורמייה של כלל הציבור. אנחנו מבינים שמחאת הדגלים השחורים קמה עוד לפני הקורונה במטרה להפוך את ביבי נתניהו ללא לגיטימי. אני מאוד שמח שיש אנשים במדינה שנושא המלחמה בשחיתות מעסיק אותם וחשוב להם, אבל אני תוהה לעצמי למה הם לא פונים להתעסק גם בליאת בן ארי שעברה עבירה חמורה מאוד - ועל אותה עבירה פסלו את גלנט לרמטכ"לות. בגלל העבירה הזאת הוא איבד את אחד התפקידים המשמעותיים במדינה! והיא, על דברים שכנראה קרו איתה, לא מקבלת אפילו חשיפה מספקת מהתקשורת ובטח לא מקבלת מחאה מתחת לבית שלה. ואני רוצה להזכיר - יש לה תפקיד סופר רגיש וסופר קריטי! איך יכול להיות שנושא השחיתות פונה רק לראש הממשלה ורק למועמד לרמטכ"לות שהוא מגיע מהאגף הימיני של המפה הפוליטית (גלנט היה מזוהה כימיני גם כאיש צבא וגנץ היה מזוהה כשמאל) האם אותם אבירי הדמוקרטיה והמלחמה בשחיתות לא חשבו שזה חשוב לשים זרקור ולהקצות כמות של 20 מפגינים (לא יותר) להפגין מתחת לבית של ליאת בן ארי? הרי אם אנחנו רוצים לבאר את נגיף השחיתות אסור לפסוח על הדרגים הבכירים האחרים. ואם אכן נושא השחיתות מעסיק אותנו וחשוב לנו כל כך, האם לא נכון מבחינתם לדרוש מהיועץ המשפטי לפתוח את פרשת הרפז ולהבין את הכשלים הערכיים שגובלים בפלילים שהיו בפרשה? למה כשזה קשור במועמדים מהימין יש הסתערות של כתבים מסוימים וערוצי תקשורת ספציפים כנגד אותם החשודים אך כשמדובר באנשי שמאל - הכל מתמוסס (ראה פרשת איתן כבל-נוני מוזס וישראל היום). האם לא נכון מבחינתם לדרוש פסילת הראיות בתיק של אלוביץ בגלל ההתנהלות בחקירה נגדו עם המניפולציה שחוקרי המשטרה עשו כדי להחליף לו את הסנגור?

באופן כללי אני מסכים, מי שחשוד בשחיתות צריך להחקר על כך ובמידת הצורך גם לעמוד לדין.

ג. אז תגיד לי מה פה קורה פה לעזאזל?! יש חוק אחד לשמאל וחוק אחר לימין?! אנחנו נמצאים במדינה עם אינספור אינטרסים מכל צד במפה הפוליטית. אבל לפני שאותם מפגינים בבלפור מבקשים להיאבק בשחיתות, שיהיו מספיק פיירים לבקש את זה באופן קבוע ותמידי ואז נגלה כמה הם גיבו את אריאל שרון רק כדי לא לפגוע בתכנית ההתנתקות - כי הרי אם יפגעו בו התכנית תיפול. לכן כל הקשקוש הזה של מחאה שנלחמת בשחיתות או בעד העצמאיים - זה קשקוש וכן אני מזלזל חד משמעית באמירות כאלה. בשחיתות אין איפה ואיפה בין ימין לשמאל. ואם המגמה היא ברורה אז השחיתות הפוליטית לכאורה, לא מעניינת אותם כהוא זה, אלא מה שמעניין אותם זה הדחת ביבי מראשות הממשלה, כי אותו ביבי, חוסם את האג'נדה שלהם ופועל בניגוד לדעתם בלי יכולת שלהם להשפיע או לשנות מדיניות במשך כ-11 שנה וזה מתסכל ולכן הפלטפורמה שבה הם משתמשים זה לכאורה נושא השחיתות אבל שוב - המטרה שלהם היא לא באמת מלחמה בשחיתות לכן אני בז ומזלזל במחאה הזאת. 

קשה לי לקחת ברצינות את העניין של דין לשמאל ודין לימין, גם בגלל שהימין בשלטון פה כבר בערך עשור בשלטון וגם בגלל גודל המזימה שנדרשת כדי שדברים כאלו יקרו. הרי אם זאת בעיה שרצה שנים, למה לא לטפל בזה מראש? למה רק כשזה הופך לפרסונלי אז מתחילים לדבר על פרקליטות מושחתת ועל משטרה בעייתית? הרי זה לא התחיל בשנים האחרונות. וגם אם כן, רוב האנשים שמשרתים במשרות המפתח הם מינויים ישירים או עקיפים של ממשלות הימין. על מנדלבליטל למשל שמעתי ממכר, בחיי האישיים שאני מאוד מעריך, שהעריץ את נתניהו כשעבד תחתיו. הוא נמצא בעמדה עם כל כך הרבה כוח(ואפשר להתווכח האם זה צודק או לא) ועדיין לחיץ כל כך על ידי אישויות שמאל אנונימיות? 

ד. כמו שכתבתי אני בז ומזלזל במחאה הזאת אבל לא בז ומזלזל בשמאל או באנשי השמאל. מציע לך להבין שיש הפרדה ברורה מאוד בין הדברים.

מקבל לגמרי.

ה. ברור שלכל אחד יש אג'נדה ואין כאן אחד שבא טאבולה ראסה. כל אחד מגיע עם מטען או תבניות מסוימות ומביע את דעתו לפי התבניות האלה. זה טבעי. 

בסדר גמור, אבל יש פה עניין באיך מציגים את הדברים. מסכים איתך באופן כללי על מה שרשמת שלרוב לאנשים אין פה כוח לקרוא הודעות הארוכות והמנומקות ולכן נוח ללכת למשפטי המחץ, אבל זה מסיט את הנושא מדיון ענייני. ואתה, שיש לך הרבה יותר מה לתרום בדיון ענייני ואני מאמין שאתה גם מוצא יותר ערך בדיון כזה, יש עלייך סוג של אחריות גם לקדם אותו.

ו. לשאלתך -

-השמאל האנרכיסטי הוא שמאל פילוסופי שמתנגד למבנים היררכיים במדינה. לתפישת השמאל האנרכיסטי, המבנים האלו הם היררכים ולא לגיטימיים ומבחינתם יש צורך למוטט את מדינת ישראל כמדינה יהודית לטובת המדינה הדו לאומית או מדינת כל אזרחיה.

אם נחדד - יש שאלה שאפשר לשאול כדי לזהות עמדות פוליטיות והיא "האם אתה מגדיר את עצמך קודם כל יהודי ואז ישראלי או קודם כל ישראלי ואז יהודי?" לרוב הימנים יגידו קודם יהודי ואז ישראלי והשמאל לרוב יגידו קודם ישראלי ואז יהודי. אז השמאל האנרכיסטי יבקשו להכיר באוניברסליות שלהם בתור היותם אנשים בלי זהות פוליטית ברורה. קודם כל אנשי העולם הגדול, בלי תיוג של ישראליות ובלי תיוג של יהדות (כמובן שזה משהו כללי שמתייחס לאפיון הקבוצה. ובתוך זה - כל פרט יכול וראשי להגדיר את עצמו כרצונו)

אני לא מסכים שיש בלרצות מדינה דו לאומית אלמנטים אנרכיסטים. זה יכול להגיע מיליון נימוקים והצדקות שיש בהם מעט מאוד אנרכיזם. הרי זה לא שמארגני המחאה רוצים לבטל את המוסד השלטון, הם פשוט רוצים להחליף אותו. זכותם המלאה להביע מחאה על כך שיש פה ראש ממשלה שאשם במעשים שהם מבחינתם עבירות מוסריות (אני מתכוון למעשים של ביבי שהוא מאשר, אבל לא ראה בהם פגם מוסרי. ולא אכנס לעובדה שהוא גם חשוד בעבירות פליליות).

-הם לא תנועה משמעותית  - לא במובן הפיזי של המילה ולא במובן הרעיוני. ולכן כתבתי שאין שום טעם ועניין לתת להם זמן במה בתקשורת באופן שבה הם מוצגים נכון לעכשיו.  

שמע, אולי בעולם שלך זה לא משמעותי, אבל בקרב הסביבה הקרובה שלי זה מאוד משמעותי. במיוחד בתקופה האחרונה שהרבה חבר'ה צעירים יחסית מצטרפים לשם. אני מסכים שמבחינת כלל המדינה הם לא רוב(ואפילו לא כזה קרובים) אבל הם כן נתח משמעותי באוכלוסייה וכן, אני חושב שיש מקום לקול שלהם(מארגני המחאה ומשתתפיה כאחד).

-אני לא חושב שכתבתי אי פעם שאסור להם להביע את דעתם. לכל אדם בישראל יש זכות להביע את דעתו. גם לי. ולכן אני מביע את דעתי ואומר שמבחינתי, התפישה שהם מציגים ורוצים לקדם היא מסוכנת למדינת היהודים.

-ממומן על ידי ארגוני שמאל - זה אומר שכל התקצוב של ההסעות, הערבויות שמשלמים למשטרה על העצורים, הדגלים, הפוסטים בתשלום בפייסבוק (קורה המון), הגרפיקאים בתשלום וכל שאר הפסיליטיז הם מתקציבים של בעלי אינטרסים. המפגינים בוודאי שלא מקבלים כסף על ההפגנה. אני כן חושב שהמארגנים גם מקבלים כסף על ההפגנה (אבל אין לי הוכחות אז אני לא אצא בהצהרות) הרי לא אתה ולא אף אזרח אחר יתרום להם. לא ראיתי שהם פתחו הד סטארט ויש חשבוניות וקבלות שמראות שמי שמתפעל את העסק הזה, זה הארגון שהקים אהוד ברק. והוא דאג לשלהב את ההמון. כלומר, אדם יושב במגדל השן, תרתי משמע, ומזרים מיליונים כדי להתסיס חלק קטן מהציבור כדי להתנגח בביבי אישית. הרי כל הסיפור שלו ושל ביבי זה על רקע אישי בלבד מאז ומעולם. ואנחנו כלי משחק בשיט הזה שלהם. ואז ברק יודע לבוא ולומר "אני מתנגד לשחיתות" - אידאליזציה מושלמת שמטייחת ריב אישי שלו עם ביבי על חשבון הגב שלנו ושל אנשים שאכפת להם מהמדינה ויוצאים להפגין. לא ראוי.

- ומעולם לא אמרתי שאין לגיטימציה לארגוני שמאל להביע את דעתם. זה פשוט לא נכון ולא משנה כמה תגיד את זה. דיברתי ספציפית על המחאה הזאת והסברתי כבר למעלה למה היא לא ראויה וממה היא מונעת. הייתי מצפה שתהיה הפגנה ענקית של השמאל על טיפולי ההמרה שהם הרבה יותר נוראים מהשחיתות המזופתת שהם מדברים עליה אבל זה לא יגרום להפלת ביבי אז כנראה זה לא מספיק חשוב כדי להרים קול מחאה בנושא.

אני מסכים באופן כללי שההצגה של המחאה הזאת כמשהו שהוא מעבר להתנגדות לביבי זו אחיזת עיניים וחשוב מאוד שמי שלוקח חלק בזה יבהיר את זה. אבל אני גם חושב שגם אם ההפגנה היא רק נגד ביבי זה בסדר גמור, זה לא בהכרח צודק בעיניי, אבל זה בסדר גמור.

בנוגע למימון של אהוד ברק, זה בעייתי בערך כמו מימון של כל אדם עשיר שמקדם איזשהו רעיון. אלו יחסי הכוחות הקיימים, בן אדם עם אמצעים יכול לדחוף ולשנות יותר מאנשים בלי אמצעים, זה גם המצב בימין, אני לא מצליח להבין מה זה שונה מכל תרומה פוליטית כזו או אחרת. יושב במגדל השן, הוא זקן, מה מצפים ממנו? שירים אנשים על הכתפיים בהפגנות? הוא נאבק איך שהוא יכול. באמת אני לא מבין מה הם רוצים ספציפית ממנו. 

לא אמרת שאין לגיטימציה לארגוני שמאל, אבל בדרך ההצגה שלך השתמע שהמחאה לא מוצדקת כי היא מקודמת על ידם. בכל מקרה, שלחת אותי לבדוק בנושא של המימון, אין לי עכשיו זמן לעבור עמותה עמותה וכל ארגון, אבל נכנסתי לאתר של crime Minister וראיתי שהם פרסמו חשבון בנק ומבקשים תרומות.

5 דקות לפני, Silvio said:

בנוגע למימון של אהוד ברק, זה בעייתי בערך כמו מימון של כל אדם עשיר שמקדם איזשהו רעיון. אלו יחסי הכוחות הקיימים, בן אדם עם אמצעים יכול לדחוף ולשנות יותר מאנשים בלי אמצעים, זה גם המצב בימין, אני לא מצליח להבין מה זה שונה מכל תרומה פוליטית כזו או אחרת. יושב במגדל השן, הוא זקן, מה מצפים ממנו? שירים אנשים על הכתפיים בהפגנות? הוא נאבק איך שהוא יכול. באמת אני לא מבין מה הם רוצים ספציפית ממנו. לא אמרת שאין לגיטימציה לארגוני שמאל, אבל בדרך ההצגה שלך השתמע שהמחאה לא מוצדקת כי היא מקודמת על ידם. בכל מקרה, שלחת אותי לבדוק בנושא של המימון, אין לי עכשיו זמן לעבור עמותה עמותה וכל ארגון, אבל נכנסתי לאתר של crime Minister וראיתי שהם פרסמו חשבון בנק ומבקשים תרומות.

תרומות לפעילות פוליטית הן פרקטיקה מוכרת ונפוצה בחלק נרחב ממדינות העולם. זה נתון למשתנים מסוימים בחוק המקומי, לפעמים עושים שימושי בארגוני ועמותות פרוקסי וצד-שלישי, לפעמים זה קורה דרך רשתות חברתיות באמצעות חברות קש שרשומות במקלטי מס. בכל מקרה אני חושב שככלל מחייב, רצוי וראוי שבכל הפגנה או פעילות פוליטית מאורגנת שקוראת לציבור הרחב להשתתף הציבור יידע מיהם האנשים/ארגונים/עמותות/חל"צ שעומדות מאחוריה ומהם מקורות המימון שלהם. עמותת חוזה חדש הידועה כחמאת Crime Minister נרשמה באפריל 18' ולא הוציאה דו"ח כלכלי אחד שמפרט את מקורות ההכנסות וההוצאות הכספיות שלהם. הם לא מארגנים מחאות אקלקטיות עם שלטים מקרטונים שמודבקים לקרש עץ ונראה שיש עבודות גרפיקה ודפוס מגוונות, אני מניח שיש פעילות פרסומית ברשתות החברתיות ואולי גם בעיתונות. אנשים צריכים לדעת מזה.

פלוגות סער של ביבי תקפו מפגינים הערב בהפגנות בתל אביב עם בקבוקי זכוכית, גז מדמיע וסתם אלימות. המשטרה שהיתה ליד המפגינים נעלמה בתקיפות הללו. 

יישפך פה דם, וזה על ביבי וחבורת המטומטמים שמקיפה אותו. 

לא נוותר עד שהדיקטטור יישבר

15 דקות לפני, red4peace said:

פלוגות סער של ביבי תקפו מפגינים הערב בהפגנות בתל אביב עם בקבוקי זכוכית, גז מדמיע וסתם אלימות. המשטרה שהיתה ליד המפגינים נעלמה בתקיפות הללו. 

"פלוגות סער של ביבי" :D:D:D:D

חכה שהוא ישחרר את את הדרקונים אז בכלל הלך עליכם...

42 דקות לפני, red4peace said:

תשמע מה שאתה כותב פה ומה שכתבת בנושא של הקורונה זה חמור מאוד. אני מבין שאתה נסער מהאלימות שהגיעה מאנשים שמזוהים עם ארגון אוהדים מסוים מהכדורגל אבל מכאן ועד לקשר אותם לראש הממשלה שלך וליצור תיאורית קונספירציה על זה שהמשטרה שיתפה פעולה עם ארגון אוהדים שמקבל ממנה מכות בדרך כלל זה פשוט הזוי בצורה שאי אפשר להסביר. לא מבין איך אפשר לכתוב שאם יישפך פה דם זה על ביבי. זה פשוט אובססיה חולנית שמצריכה טיפול אמיתי. ארגון הבריאות העולמי צריך להכניס את האובססיביה נגד ביבי לdsm ולהכיר בזה כמחלת נפש או הפרעה נפשית. אני לא צוחק. איבדתם את הצפון!!!

1 hour ago, red4peace said:

אלו לא פלוגות סער,אלו אנשים שנמאס להם מהטרור שקבוצה מסויימת של 2000 אנשים חושבים שהם יכולים לעשות במדינה כאן והסתה מטורפת נגד ראש הממשלה ללא קשר למצב הכלכלי במדינה והבריאותי,בקיצור מי שמשחק באש בסוף נשרף 

1 hour ago, מכביסט לעד said:

חחח לא נוותר עד שהדיקטטור ישבר. אנשים פה איבדו את זה לגמרי. אשכרה חיים בסרט (גם הלה פמיליה).

ממש

בכלל הצליחו להוציא את הטעם מההפגנות, כרגיל

הימנים עם המסגור האוטומטי שכל ביקורת נגד ביבי ממומנת ע"י השמאל, אהוד ברק וסורוס

והשמאלנים עם ההתנהגות האנרכיסטית והשתלטות על מחאה שלא הייתה אמורה להיות בעלת אופי פוליטי

הפגנת העצמאים הייתה מהמוצדקות בהיסטוריה פה, מה שעכשיו קורה זה כלום

חבל.... אבל לא מפתיע

כשאריה קינג (סגן ראש עיריית ירושלים) קורא לאנשי ימין לבוא לדפוק מכות למפגינים ובעצמו הולך ומרביץ למפגין. 

כשיאיר וביבי מוציאים פוסטים נגד המפגינים שמסיתים לאלימות נגדם עם כל מיני המצאות ועלילות. 

כשאבנר נתניהו מנופף לשלום לחברי לה פמיליה ששרים נגד רבין מתחת לבית בבלפור. 

כשהשר לביטחון פנים מהקש מהמשטרה להתעלם מהחוק ולזיין את השמאלנים. 

כשמפקד מחוז ירושלים מגדיר את ההפגנה כשמאל קיצוני במקום כהפגנה של העם. 

בתור מי שהולך להפגנות, ונשאר גם עד הסוף הרטוב שלהן (ובאמת שאין לי תלונות למשטרה שעושה את עבודתה שם), אין שום אלימות מהצד של המפגינים. 

יש פה ניסיון להפחיד אותנו על ידי טרור, וזה לא יצליח. 

ביבי מדרדר את העם לכיוון של מלחמת אזרחים רק בשביל להישאר בכיסא שלו. שיזדיין

55 דקות לפני, red4peace said:

כשאריה קינג (סגן ראש עיריית ירושלים) קורא לאנשי ימין לבוא לדפוק מכות למפגינים ובעצמו הולך ומרביץ למפגין. 

כשיאיר וביבי מוציאים פוסטים נגד המפגינים שמסיתים לאלימות נגדם עם כל מיני המצאות ועלילות. 

בתור מי שהולך להפגנות, ונשאר גם עד הסוף הרטוב שלהן (ובאמת שאין לי תלונות למשטרה שעושה את עבודתה שם), אין שום אלימות מהצד של המפגינים. 

ההתנשאות הזאת של "ביבי מדרדר", "ביבי מסיט", כאילו ציבור הימין בישראל הם חיילים שמקבלים פקודות בעמוד הטוויטר של יאיר נתניהו.

2000 מפגינים שהחליטו שהם מייצגים את כל אוכלוסיית ישראל והם אלו שיודעים מה טוב בשביל המדינה אבל מיליון וחצי אנשים שהכריעו בקלפי לטובת ביבי הם אספסוף חסר דעה.

אני קורא את הפוסט של המאבטח מ730 ותופס את הראש, לאיזה רמת התנשאות וחשיבות עצמית אתם עוד יכולים להגיע?

6 hours ago, נועם שוהם said:

כל הצדדים חייבים לשתות מים ולהרגע בהול לפני שהעסק יוצא משליטה.

הרכבת יצאה מהתחנה

שבוע הבא יהיה שמח

הערסים האלה מלה פמיליה אלו האנשים (והלכתי לקראתם עם הכינוי אנשים) הכי דוחים במדינה. גושים של צואה עם תולעים שגידלו עור. פוליטיקאי שזה הציבור שהולך אחריו צריך לשבת הרבה מאוד זמן ולחשוב איפה הוא טעה.

2000 מפגינים? 

במוצש היו בבלפור 10,000, בתל אביב 2000 ועל 250 גשרים וצמתים ברחבי הארץ אלפי אנשים. וחכה למוצש הזה, כבר יהיו בבלפור 20,000 בתקווה. 

1 hour ago, red4peace said:

אני יודע שאתה בחור טוב עם כוונות טובות אבל אתה מתחיל להגזים לגמרי. אני לא מצדיק אלימות משום צד, אבל לבוא ולקשר את מעשי הלה פמיליה לראש הממשלה זה בגדר הסתה פרועה ודמגוגיה. אתם פשוט מאשימים את ביבי בכל מה שלא מסתדר לכם או כל מה שרע במדינה. יתרה מכך - אתה כותב פה כל כך הרבה דברים מומצאים שאני לא יודע איך להתייחס אליהם או ממה להתחיל. זה באמת מביש ומביך. 

כמו שאתה היית בהפגנות - גם אני הייתי בשתי הפגנות וראיתי חד משמעית אלימות של מפגינים. חד משמעית. אלימות מילולית מרוב המפגנים ואלימות פיזית ממיעוט מהם. 

"ביבי ושרה אותו החרא....אוחנה בן זונה", "להרוג את הרודן", "התשובה לכיבוש - מהפכה. התשובה לסיפוח - מהפכה" מכיר את השירים? זה שירים שבהפגנה האחרונה שרו בלי הפסקה. האם זו לא אלימות מילולית? האם זה לגיטימי להרביץ לעולה חדש מארצות הברית שגר בסמוך לבלפור ומבקש שקט כי הילדים שלו ישנים? האם זה בסדר לבעוט בגיא הוכמן על זה שהוא מסקר בדרכו שלו את ההפגנה?

בוא, זה לא הפגנה של הטיבטים בסין. יש בהפגנה הזאת אנשים אלימים כמו שבימין יש אלימים. בכל סקטור יהיו את הקיצוניים. מפה ועד לבוא ולהגיד שביבי אחראי על הלה פמיליה והם פועלים בשמו זה פשוט שערוריה ומעציב אותי לקרוא דבר כל כך אווילי. אם אני נכנס לראש של הלה פמיליה לרגע, הם מרגישים שמבזים להם את העיר ירושלים ומרגישים צורך לתת אמירה שלהם בתוך הברדק הזה שנוצר בעיר שלהם. זה שלהם. הם מיצגים את הימין? אם כן? ממתי? הם מיצגים את ביבי? אם כן ממתי? הלה פמיליה קמו ב2005. ביבי עלה לשלטון ב2009. אולי גם תגיד שהוא יזם להקים אותם.

אני ממש מדמיין את ראש הממשלה יושב לו בחדר העבודה שלו, מאחוריו המפה של המזרח התיכון. הוא מקבל עדכונים מהנעשה ברמת הגולן, מקבל דיווח על מבצע סודי שהתקיים באיראן, מטפל בכלכלה, פועל במישורים נוספים וגם כמובן - לא שוכח לדבר עם "האנשים שלו" כדי שיפעילו את הלה פמיליה נגד מפגיני השמאל. מדהים.

מעבר לזה הבעיה הכי גדולה היא ההתקרבנות וההתמסכנות של מי שיוצא עכשיו לתקשורת ומאשים את ביבי. מיקוד שליטה חיצוני קלאסי. שום דבר לא קשור אל אותם המפגינים ואל אותם האחראים על ההפגנה. לעשות ברדק וכאוס זה הכי קל. אבל לקחת אחריות על מעשי אלימות ועל אמירות קיצוניות שנאמרו גם מהשמאל - זה אף אחד לא ייקח. ואז פתאום מקבלים קונטרה ומופתעים. ממה ההפתעה? אם המפגינים חצו את הרובריקון ומתפשטים ברחבי ירושלים עם אמירות של כיבוש ואפרטהייד יהיו כאלה שלא יסכימו לקבל זאת. לא רק המשטרה (שזה בעליל התנהגות לא חוקית), אלא גם אזרחים או קבוצות שיתארגנו (כמו הלה פמיליה). ושוב, אני ממש לא מסכים עם האלימות אבל לתת לגיטימציה לאמירות או התנהגויות כאלה ואחרות ואז להתפלא איך הגענו למצב הזה זה פשוט מנותק.

תמשיך להאשים את ביבי ואת יאיר נתניהו שאגב מה שכתבת ממש לא נכון והוא לא יצא מהמרפסת כשהלה פמיליה הגיעו מתחת לבית שלו (זה פייק עצום!). 

העיקר שיהיה את מי להאשים.

אוייב משותף תמיד מאחד יותר וכשנגמרים הסיבות להתבוננות עצמית תמיד קל יותר להאשים אחרים. זה מגבש. זה מאחד. אבל בסוף? בסוף זה מתפרק ומתפוצץ בפנים.

אגב - נאמר על ידי מנהל התיכונט - הרבה לפני התקיפה של הלה פמיליה ואף אחד מהאחראים למחאה לא גינה אותו:

image.thumb.png.9073c00075986223f99e1f6920ba3b2c.png

וההסתה נגד ראש הממשלה ממשיכה.

בסוף זה יגמר ברצח.

איך בכלל אפשרו להקים מיצג הסתה כזה ועוד בכיכר מרכזית בת"א.

הזיה. וכמובן כל גורמי התקשורת "זה מיצג מחאה" עאלק

בלתי נתפס

2 hours ago, red4peace said:

מי שמדרדר את העם לכיוון של מלחמת אזרחים זה אתם.

ביבי לא העניין פה בכלל, גם אם היה יושב שם כל ראש ממשלה אחר מהליכוד, גם לא אוחנה או יאיר או אבנר. אתם פתחתם מלחמה נגד מחנה שלם ונגד הדמוקרטיה. ואחר כך בוכים שיש אנשים שזה לא מתאים להם במיוחד האנרכיזם הזה שלכם....

אני מגנה כל אלימות וגם גיניתי את האלימות אתמול בפוסט בפייסבוק הפרטי שלי, אבל אל תיתמם ושלא יהיה לך שום צל של ספק, זה יקרה שוב כי יש אנשים שפחות מסוגלים לרסן את עצמם כשהם רואים אספסוף כזה שמנסה לגנוב לו את המדינה.

אז בעצם משטרת ישראל קשרה קשר עם ארגון הלה פמיליה כדי שארגון הלה פמיליה יגיע וירביץ למפגיני השמאל וכך בעצם ההפגנה תתפזר לה. 

וביבי כביכול דיבר עם משטרת ישראל ואירגן את זה דרך השר אמיר אוחנה במטרה לפוגג את ההפגנות. סה"כ מאוד הגיוני. מציע לביבי לדבר עם אוחנה כדי להפסיק את החקירות שלו, נראה לי יותר נכון עבורו.

מצד שני אמרת מקודם שאין קשר בין הלה פמיליה למשטרה עכשיו אתה כביכול מנסה להציג לנו סרטון שמנסה לטעון שיש קשר בין המשטרה ללה פמיליה.

וואלה זו יכולה להיות אחלה שיטה להמשך הדרך. אולי גם שאר ארגוני האוהדים בארץ יקשרו קשר חזק למשטרה, ירביצו קצת בהפגנות לפי בקשת המשטרה ואולי יאשרו להם להכניס ציוד ותפאורות למשחקים.

עלינו פה על קונספט.