Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

לפני4 שעות , Krishi said:

אתה הולך למקומות לא קשורים. על מנת למנוע כל התקהלות היה צריך להכריז על מצב חירום מיוחד. נכון או לא נכון? נכון. זהו. בזה זה נגמר. 

זה לא נכון.

מצב החירום נועד להגביל את המרחק מהבית שמותר להפגין בו.

לא היתה בעיה להחיל את מגבלת ההתקהלות על הפגנות מבחינה חוקית, וכמו שאתה רואה בכל מקרה אין למשטרה יכולת לאכוף את מגבלות ההתקהלות על ההפגנות.

גם היו לא אחד ולא שני אנשים שהשתתפו בישיבות קבינט הקורונה לפני ההחלטה להפעיל מצב חירום מיוחד, וכולם אומרים שדנו שם רק בהפגנות.

1 דקה לפני, שי123 said:

זה לא נכון.

מצב החירום נועד להגביל את המרחק מהבית שמותר להפגין בו.

לא היתה בעיה להחיל את מגבלת ההתקהלות על הפגנות מבחינה חוקית, וכמו שאתה רואה בכל מקרה אין למשטרה יכולת לאכוף את מגבלות ההתקהלות על ההפגנות מבחינת התקהלות.

גם היו לא אחד ולא שני אנשים שהשתתפו בישיבות קבינט הקורונה לפני ההחלטה להפעיל מצב חירום מיוחד, וכולם אומרים שדנו שם רק בהפגנות.

ובקפסולות של 20. לא רק המרחק. 

ועובדה שאנחנו רואים הרבה פחות התקהלויות מלפני שהתקנות נכנסו לתוקף. 

לפני7 שעות , Krishi said:

זה מעניין מה שאתה אומר, כי אם אשת ראש הממשלה אשמה פה  בהפרת ההנחיות אז בעצם כל איש תקשורת או אושיה ציבורית שהייתה בצילומים ועברה איפור וקוסמטיקה אשמים גם. 

יש לבקר בצדק כמו במקרה של גילה גמליאל או ראש השב"כ, ויש סתם לחפש כמו במקרה של שרה נתניהו

היית צודק, אם לא היה פה חוק בנושא.

יש הגדרות ברורות - לערוצי טלוויזיה מותר לעשות את זה, כי הם מוגדרים עסק חיובי. אפשר לדבר על האיכות או החשיבות, אבל זה לא סותר את זה שהחוק קובע שהם מוגדרים עסק חיוני.

סרטוני הרשת של שרה נתניהו לא מוגדרים כך. היא לא עסק חיוני. היא עברה על החוק, ועוד מתגאה בזה.

אתה לא יכול להתלונן שהעם לא מקשיב להנחיות, כשבבלפור לא מקיימים אותם.

47 דקות לפני, hairy2hell said:

יש הגדרות ברורות - לערוצי טלוויזיה מותר לעשות את זה, כי הם מוגדרים עסק חיובי. אפשר לדבר על האיכות או החשיבות, אבל זה לא סותר את זה שהחוק קובע שהם מוגדרים עסק חיוני.

סרטוני הרשת של שרה נתניהו לא מוגדרים כך. היא לא עסק חיוני. היא עברה על החוק, ועוד מתגאה בזה.

אולי היא לא מוגדרת כחיונית אבל יש לה קייס טוב. אם זה יגיע לבית משפט בכלל לא בטוח שהטענה שלה לא תתקבל.

1 hour ago, hairy2hell said:

קודם כל מה שרביד אמר. 

דבר שני אני בהחלט יכול להתלונן שהעם לא מקשיב להנחיות, העם צריך להקשיב להנחיות כי זה למען הבריאות שלהם (וגם הפרנסה). ולא כי איש ציבור כזה או אחר מקיים או לא מקיים את ההנחיות בעצמו. אני לא עונד מסיכה או נמנע מהתקהלויות ובאופן כללי נמצא רוב הזמן בבית מחשש לקנס, אלא מחשש שאני אדבק ו/או אדביק אחרים. אם מישהו רואה איזה שר לא מקיים את הנהלים ואז מחליט שבגלל זה הוא לא יקיים אותם בעצמו - הוא אדם די טיפש. 

איזה קייס?

היא לא חיונית, גם אם יש לה הרבה עוקבים, ולכן זה אסור.

אם זה פתוח לפרשנות אישית, זה פתח להרבה צרות. 

אבל זה אפילו לא עניין של קייס. גם אם יינתן קנס, זה לא יגיע לבית משפט.

זה כמו שגילה גמליאל הודיעה שהיא תהיה מוכנה לשלם את הדו״ח. זו גישה של ״לא יענישו אותי, וגם אם כן, אני מסוגל לשלם את המחיר בלי להפגע״.

וזו גישה בעייתית לאנשי ציבור. היא צריכה לשמור על החוק, כי זה החוק.

1 דקה לפני, Krishi said:

קודם כל מה שרביד אמר. 

דבר שני אני בהחלט יכול להתלונן שהעם לא מקשיב להנחיות, העם צריך להקשיב להנחיות כי זה למען הבריאות שלהם (וגם הפרנסה). ולא כי איש ציבור כזה או אחר מקיים או לא מקיים את ההנחיות בעצמו. אני לא עונד מסיכה או נמנע מהתקהלויות ובאופן כללי נמצא רוב הזמן בבית מחשש לקנס, אלא מחשש שאני אדבק ו/או אדביק אחרים. אם מישהו רואה איזה שר לא מקיים את הנהלים ואז מחליט שבגלל זה הוא לא יקיים אותם בעצמו - הוא אדם די טיפש. 

אתה לא יכול להתייחס לאנשים כרובוטים. זה לא שיש הסקת מסקנות פשוטה של ״אם זה יקרה בבלפור אני אפר את ההנחיות ואם לא אני אשמור עליהם״. אבל הקשבה להנחיות זה עניין של אמון הציבור. אם ההנהגה מזלזלת בהנחיות, מה שמחלחל לאט לאט זה שההנחיות כנראה לא כאלו חשובות. ואז אין אמונה שזה יעזור.

ושיהיה ברור, גם אני ממלא את ההנחיות. גם לפני הסגר החדש השתדלתי כמעט לא לצאת החוצה שלא למשהו חיוני. אבל הגישה של ״אם אני עושה את זה, מה הבעיה שכולם יעשו את זה״ היא קצת מנותקת.

7 דקות לפני, hairy2hell said:

אתה לא יכול להתייחס לאנשים כרובוטים. זה לא שיש הסקת מסקנות פשוטה של ״אם זה יקרה בבלפור אני אפר את ההנחיות ואם לא אני אשמור עליהם״. אבל הקשבה להנחיות זה עניין של אמון הציבור. אם ההנהגה מזלזלת בהנחיות, מה שמחלחל לאט לאט זה שההנחיות כנראה לא כאלו חשובות. ואז אין אמונה שזה יעזור.

ושיהיה ברור, גם אני ממלא את ההנחיות. גם לפני הסגר החדש השתדלתי כמעט לא לצאת החוצה שלא למשהו חיוני. אבל הגישה של ״אם אני עושה את זה, מה הבעיה שכולם יעשו את זה״ היא קצת מנותקת.

אני לא צריך להתייחס לאנשים בתור רובוטים, אני צריך להתייחס לאנשים בתור בעלי חיים תבונתי עם יצר הישרדותי כלשהו. אפילו אם תגיד שאנשים לוקחים דוגמה מהמנהיגים שלנו, הרי לא מדובר פה בכל צמרת השלטון שמצפצפת יומם וליל על ההנחיות. אז פה ושם נתפס איזה ח"כ שעשה משהו לא בסדר. הוא מתנצל, משלם קנס, חוטף סנקציה כזאת או אחרת. זה לא משהו שקורה באופן גורף ללא הפסקה ע"י כל 120 חברי הכנסת.

3 דקות לפני, Krishi said:

אני לא צריך להתייחס לאנשים בתור רובוטים, אני צריך להתייחס לאנשים בתור בעלי חיים תבונתי עם יצר הישרדותי כלשהו. אפילו אם תגיד שאנשים לוקחים דוגמה מהמנהיגים שלנו, הרי לא מדובר פה בכל צמרת השלטון שמצפצפת יומם וליל על ההנחיות. אז פה ושם נתפס איזה ח"כ שעשה משהו לא בסדר. הוא מתנצל, משלם קנס, חוטף סנקציה כזאת או אחרת. זה לא משהו שקורה באופן גורף ללא הפסקה ע"י כל 120 חברי הכנסת.

יצר הישרדותי לא משפיע במקרים כאלו, כי אנשים צעירים יודעים שהאחוז שלהם למות מהמחלה הוא מזערי. בשביל לגרום לאנשים לעמוד בהוראות כשהם יודעים שהן פוגעות ברובם ונועדו לשמור על קבוצת סיכון קטנה יחסית צריך ערבות הדדית, תחושת גורל משותף ואמונה בהנהגה שהיא יודעת מה היא עושה. לצערנו אלו בדיוק התחושות שהממשלה הנוכחית משדרת בהתנהגותה שהן לא חשובות. 

5 דקות לפני, ong1 said:

יצר הישרדותי לא משפיע במקרים כאלו, כי אנשים צעירים יודעים שהאחוז שלהם למות מהמחלה הוא מזערי. בשביל לגרום לאנשים לעמוד בהוראות כשהם יודעים שהן פוגעות ברובם ונועדו לשמור על קבוצת סיכון קטנה יחסית צריך ערבות הדדית, תחושת גורל משותף ואמונה בהנהגה שהיא יודעת מה היא עושה. לצערנו אלו בדיוק התחושות שהממשלה הנוכחית משדרת בהתנהגותה שהן לא חשובות. 

קודם כל חלק מהקבוצות סיכון האלה זה גם הורים וסבים שלהם, לא סתם אנשים זרים. שאנשים כנראה פשוט מצפצפים עליהם.

אבל במיוחד בגלל זה ציינתי גם את התופעות לוואי של המחלה הזאת, כן גם בקרב צעירים ובריאים. אולי לא תמות אבל איכות החיים שלך עלולה להיפגע ואי אפשר לדעת עד כמה הנזק הזה הפיך ואם כן אז אחרי כמה זמן. ויש מלא עדויות לכך זה לא איזה סוד או נתון לא ידוע. 

לא חסר לי ביקורת על הטיפול המגיפה הזאת. אבל שוב, זה לא שכל צמרת השילטון שמה פס על כל ההנחיות ומפירה אותם יומם וליל. פה ושם אנשים מחליקים, זה לא אמור להיות. אבל זה קורה. מאמין שרוב הח"כים והשרים כן שומרים על ההחניות. אנשים סתם משתמשים בזה בתור תירוץ כדי להצדיק את הטמטום שלהם.

19 דקות לפני, Krishi said:

לא חסר לי ביקורת על הטיפול המגיפה הזאת. אבל שוב, זה לא שכל צמרת השילטון שמה פס על כל ההנחיות ומפירה אותם יומם וליל. פה ושם אנשים מחליקים, זה לא אמור להיות. אבל זה קורה. מאמין שרוב הח"כים והשרים כן שומרים על ההחניות. אנשים סתם משתמשים בזה בתור תירוץ כדי להצדיק את הטמטום שלהם.

לדעתי אנשי ציבור שקובעים את המדיניות ויועץ ראש הממשלה שאמור להסביר אותה אמורים לעמוד בסטנדרטים יותר גבוהים ולהענש בחומרה רבה יותר מאזרחים רגילים, וזה אחד מהגורמים שהכי משפיעים על אמון הציבור בממשלה ובהחלטות שלה. 
וזה כמובן מקביל לעוד חוקים שמחוקקים בידיעה שאנשים לא יעמדו בהם אבל מדי פעם נעניש איזשהו שעיר לעזאזל ובדרך נוזיל עוד את המעמד של שלטון החוק.

לפני5 שעות , Krishi said:

ובקפסולות של 20. לא רק המרחק. 

ועובדה שאנחנו רואים הרבה פחות התקהלויות מלפני שהתקנות נכנסו לתוקף. 

די קרישי, אתה פשוט מתעלם ההמציאות.

אתה רואה מה הולך בערים החרדיות בימים האחרונים?

אין כמעט הבדל בין הסגר של ראש השנה לסגר הנוכחי חוץ מזה שהפגיעה הכלכלית יותר קשה.

1 דקה לפני, שי123 said:

די קרישי, אתה פשוט מתעלם ההמציאות.

אתה רואה מה הולך בערים החרדיות בימים האחרונים?

אין כמעט הבדל בין הסגר של ראש השנה לסגר הנוכחי חוץ מזה שהפגיעה הכלכלית יותר קשה.

אני רואה מה קורה, שוב, לצערי המשטרה לא עושה מספיק את העבודה שלה. אבל עכשיו יש לה את הלגיטימציה לפעול בניגוד לעבר. 

ובכל מקרה, המינון בהחלט ירד. אז יש מקומות שהם עוד מועדים לפורענות. צריך לטפל גם בהם. זה לא אומר שהתקנות האלה לא עזרו בכלל או שהן מיותרות או שכל הסיפור הוא למנוע את קיום ההפגנות (שאגב, אף אחד מעולם לא ניסה למנוע). בטח ביבי שההפגנות האלה מזיזות לו את הביצה השמאלית אולי.

3 דקות לפני, Krishi said:

אני רואה מה קורה, שוב, לצערי המשטרה לא עושה מספיק את העבודה שלה. אבל עכשיו יש לה את הלגיטימציה לפעול בניגוד לעבר. 

ובכל מקרה, המינון בהחלט ירד. אז יש מקומות שהם עוד מועדים לפורענות. צריך לטפל גם בהם. זה לא אומר שהתקנות האלה לא עזרו בכלל או שהן מיותרות או שכל הסיפור הוא למנוע את קיום ההפגנות (שאגב, אף אחד מעולם לא ניסה למנוע). בטח ביבי שההפגנות האלה מזיזות לו את הביצה השמאלית אולי.

אני בטוח שלשרה הן בהחלט מעניינות את הביצה השמאלית, ולכן גם לביבי.

מישהו שלא אכפת לו מהפגנות לא מקיים עליהן ימי דיונים שלמים.

17 דקות לפני, שי123 said:

אני בטוח שלשרה הן בהחלט מעניינות את הביצה השמאלית, ולכן גם לביבי.

מישהו שלא אכפת לו מהפגנות לא מקיים עליהן ימי דיונים שלמים.

הדיונים הם כדי להתמודד עם הקורונה. לא רק בעניין של ההתקהלות עצמה שמזיקה כמו גם מראית העין. דיברו פה על אנשים שרואים איך המנהיגים שלהם פועלים ולכן מתנהגים בהתאם, אותו הדבר גם אם אתה מסתגר כל יום בבית לא רואה משפחה לא יוצא לטייל ואז בא ופותח טלויזיה ורואה אלפי אנשים באורגיה בבלפור אחד על השני יש לזה את אותו האפקט, אפילו הייתי אומר אפקט פי כמה יותר חזק מאיזה שר או ח"כ כזה או אחר שמעדו ופעלו נגד ההנחיות. 

הרי ההפגנות לא התחילו בזמן הקורונה, הדיונים הקדחניים עליהם כן. וגם אז, זה בעיקר בגלל מעצורים משפטיים ופוליטיים נטו ששמו לממשלה (ע"י היועמ"ש וחברי כחול לבן) אחרת ההחלטות היו מתקבלות מזמן כבר) 

לפני16 שעות , Krishi said:

הדיונים הם כדי להתמודד עם הקורונה. לא רק בעניין של ההתקהלות עצמה שמזיקה כמו גם מראית העין. דיברו פה על אנשים שרואים איך המנהיגים שלהם פועלים ולכן מתנהגים בהתאם, אותו הדבר גם אם אתה מסתגר כל יום בבית לא רואה משפחה לא יוצא לטייל ואז בא ופותח טלויזיה ורואה אלפי אנשים באורגיה בבלפור אחד על השני יש לזה את אותו האפקט, אפילו הייתי אומר אפקט פי כמה יותר חזק מאיזה שר או ח"כ כזה או אחר שמעדו ופעלו נגד ההנחיות. 

הרי ההפגנות לא התחילו בזמן הקורונה, הדיונים הקדחניים עליהם כן. וגם אז, זה בעיקר בגלל מעצורים משפטיים ופוליטיים נטו ששמו לממשלה (ע"י היועמ"ש וחברי כחול לבן) אחרת ההחלטות היו מתקבלות מזמן כבר) 

הטענה שמישהו שרואה הפגנה גדולה פעם בשבוע בבלפור זה משפיע על הנכונות שלו להישמע להנחיות היא מגוחכת.

זה ממש לא אותו דבר כמו שר בממשלה שמפר הנחיות שהממשלה קבעה.

לא שאני בעד ההפגנות האלה, אבל אני חושב שהעיסוק בהן הוא אובססיבי.

5 דקות לפני, שי123 said:

הטענה שמישהו שרואה הפגנה גדולה פעם בשבוע בבלפור זה משפיע על הנכונות שלו להישמע להנחיות היא מגוחכת.

זה ממש לא אותו דבר כמו שר שממשלה שמפר הנחיות שהממשלה קבעה.

לא שאני בעד ההפגנות האלה, אבל אני חושב שהעיסוק בהן הוא אובססיבי.

לא רק שזה אותו הדבר זה אפילו משפיע פי כמה וכמה מאשר כל שר או ח"כ או נשיא אחר שהלכו בלי מסיכה או הזמינו את הבת שלהם הביתה. 

תחשוב אנשים רוצים לעשות אירוע כלשהו נגיד חתונה או סתם מסיבה או אפילו להיפגש עם כל החברים איפשהו ואומרים להם שאסור בגלל התקהלות ושמירת מרחק וכו' ואז הם יושבים בערב פותחים טלויזיה ורואים מה הולך בירושלים ובת"א עם ההפגנות? זה מרתיח פי אלף. אגב אותו הדבר גם עם התפילות.

העיסוק הוא לא בהפגנות. העיסוק הוא בהתקהלות. זה ממש לא משנה אם זה הפגנה תפילה מסיבת טבע או כל דבר אחר. ההתקהלות זה מה שמציק, זה מה שמפריע. במצב שיגרה הם מוזמנים להפגין נגד ביבי כמה שבא להם (רק שלא יחסמו כבישים). זה לא מזיז יותר מדי. זה לא הזיז בעבר ואין סיבה שזה יזיז יותר מדי גם היום. 

4 דקות לפני, Krishi said:

לא רק שזה אותו הדבר זה אפילו משפיע פי כמה וכמה מאשר כל שר או ח"כ או נשיא אחר שהלכו בלי מסיכה או הזמינו את הבת שלהם הביתה. 

תחשוב אנשים רוצים לעשות אירוע כלשהו נגיד חתונה או סתם מסיבה או אפילו להיפגש עם כל החברים איפשהו ואומרים להם שאסור בגלל התקהלות ושמירת מרחק וכו' ואז הם יושבים בערב פותחים טלויזיה ורואים מה הולך בירושלים ובת"א עם ההפגנות? זה מרתיח פי אלף. אגב אותו הדבר גם עם התפילות.

העיסוק הוא לא בהפגנות. העיסוק הוא בהתקהלות. זה ממש לא משנה אם זה הפגנה תפילה מסיבת טבע או כל דבר אחר. ההתקהלות זה מה שמציק, זה מה שמפריע. במצב שיגרה הם מוזמנים להפגין נגד ביבי כמה שבא להם (רק שלא יחסמו כבישים). זה לא מזיז יותר מדי. זה לא הזיז בעבר ואין סיבה שזה יזיז יותר מדי גם היום. 

כרגיל נצטרך להסכים שלא להסכים.

אני חושב שרוב האנשים נשמעים להנחיות כי הם חוששים לבריאות של עצמם, מבינים שיש בעיה עם ההתפשטות של הקורונה במדינה, או שהם מפחדים לקבל קנס.

כל היתר שולי.

הסנדק של ההפגנות, מגן על אמירות גזעניות שכבר השכל התנצל עליהן?

משום מה השבוע האחרון מרגיש לי כאילו אנשי רק לא ביבי שינו את דעתם והם רוצים רק ביבי.

אני מחכה לשמוע מה יש לקרן החדשה לישראל להגיד בנושא.