Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

אני חלוק בדעותיי לגבי ההפגנות.

מצד אחד אולי הייתי יותר בעדן אם ההפגנות היו כנגד המצב במדינה בעקבות הקורונה ולא נגד הממשלה.

מצד שני אני חושב שביבי מבין שהוא הולך להפסיד  והוא יעשה הכל כדי לדחות את הקץ. אני מאוד מעריך דברים שהוא עשה אבל הבעיה שלי  איתו היא השותפים שלו בהקמת הממשלה.

יש גם חברי כנסת מהליכוד שהייתי שמח להיפטר מהם כמו מיקי זוהר ואמיר אוחנה(שאם באמת הוא נתן הוראה לפוצץ מפגינים מצידי שילך לכלא.

עצוב לי לראות גם שהממשלה כל כך מתעסקת בהפגנות במקום לטפל בבעיות שהקורונה יצרה במידה שלנו.

3 hours ago, Dandelion said:

שעיר, אני מכבד את ידיעתך בנושא ומצפה שתכבד גם אותי בחזרה ואת ההבנה היחסית שלי במבנה המשטרי בישראל. בוודאי שהבחירות בישראל אינן הצבעה ישירה לממשלה עתידית וכבר לא למי שיעמוד בראשה, אך הדיון הציבורי ברובו וגם הבחירות לכנסת במיוחד החל מ2015 נסובות סביב הרעיון הזה בלבד גם אם זה לא קורה בפועל ובמישרין. גם חברי הרשימות השונות לכנסת עוסקים בכך באופן כמעט בלעדי - בקמפיין הבחירות, בראיונות לעיתונות, בדיונים במליאה ועוד. בתנאים סבירים ותקינים, אני מסכים איתך שהצעת חלופה כחלק מהצעת אי-אמון היא דבר הגיוני בהתחשב במבול הצבעות אי-האמון שנוחתות על שולחן הכנסת מדי שנה ויוצרות אי-יציבות ממשלתית, עם זאת, כאשר מה שעומד לנגד עיניה של ממשלה מתהווה הוא חקיקת חוקים שיבטלו את היכולת של מועמד בודד להתמודד בבחירות הבאות לאחר תום כהונת הממשלה החלופית יש פה קו שבר משטרי ברור ומובהק מאד.

זה שזה מה שהמפלגות אמרו זה בעיקר הצהרת בחירות, כולנו יודעים מה זה שווה. אתה לא יכול לבדוק לפי זה את רצון העם, כי אין לך איך לכמת או לחשב את זה. 

אולי זה לפי שהצביעו לליכוד רק 20.1% מבעלי זכות ההצבעה? אולי זה לפי זה שהצביעו להם 29.4% מהקולות הכשרים? אולי לפי זה שהם קיבלו 30% מסך המנדטים? אולי לפי זה ש-62 מנדטים הלכו למפלגות שהכריזו לפני הבחירות שהן מתנגדות לביבי? אולי לפי זה שרק 58 חברי כנסת המליצו על ביבי, 3 פחות מאשר לגנץ? 

אולי לפי זה ש-73 ח"כים הצביעו בעד ממשלה בראשותו? אולי לפי זה שרק 54 חברי כנסת תמכו בממשלה בשבילו? אולי לפי זה שאם הדיווחים נכונים וכחול לבן החליטו עכשיו לפעול להחליף את ביבי מתוך הממשלה, יש כרגע 64 חברי כנסת שפועלים לכך שביבי יוחלף? ואולי, אם תהיה בסוף הצעת אי אמון שתעבור, זה לפי הכמות שתמכו בזה? 

איך בדיוק אתה מכמת בצורה אובייקטיבית משהו שלא נשאל ישירות ולא ניתנו מראש מדדים לשפוט לפיהם? 

די לנסות לנכס את הבחירות כדי לטעון שהעם החליט משהו, לכאן או לכאן, על הממשלה (שבאופן "מוזר", כל אחד טוען שהעם החליט בדיוק את מה שהוא אישית מאמין בו). 

בבחירות בישראל בוחרים אך ורק כנסת. ממשלה לא מייצגת את רצון העם, ולא תייצג (אלא אם תהיה בחירה ישירה שוב). 

2 hours ago, Dandelion said:

לשאלתך - כן, לדעתי זה תיקון חקיקה רע, לא מבין למה להשתמש באנשי קש כשאפשר להיות ענייני.

לא שולל את הלגיטימיות של הצעות אי-אמון, זה חלק מהכלים שעומדים לרשות סיעות וחברי כנסת ובנסיבות מסוימות אפשר להוציאן לפועל ולחולל את פיזור הכנסת או ממשלה חדשה. זה בכל מקרה דיון היפותטי כי ההיתכנות של מהלך כזה משול לאפס, אבל אני מודאג מאד מהמחשבה שיש חברי כנסת ששואפים להצר את צעדיו של ח"כ/ראש ממשלה ולמנוע את האפשרות ממנו להיכלל ברשימה לכנסת בגיבוי הליך חקיקתי בגלל התנגדות אישית או רעיונית. 

אין במצב שתיארת שום היבט כשר. יש תנאים מאד ברורים בהם מועמד אינו יכול להתמודד בבחירות לכנסת - הסתה לגזענות, שלילת קיומה היהודי והדמוקרטי של המדינה, תמיכה בטרור. כל עוד אחד מהתנאים האלו לא מתקיים זו זכותו של כל איש להגיש את מועמדתו, וכאשר אתה מונע זאת, אתה למעשה בעקיפין מבטל את קולות הבוחרים ברשימתו בבחירות לכנסת או בו אישית בבחירות לפרמייריז. זה צעד מרחיק לכת ששולל את הזכויות הבסיסיות ביותר מאזרחים רבים. שאלת נתניהו עמדה הן במבחן משפטי בדיון בבג"ץ והן במבחן מוסרי-אישי בהצבעה לליכוד בבחירות. אם נתניהו לא ממנה את אנשי אמונו זו בעיה שלו שהוא צריך לתת עליה את הדעת, ויש הבדל משמעותי במיוחד בין ביטויים שנכנסים תחת מטריית חופש הביטוי ולניגודים השונים בין הרשויות לבין צעדים חקיקתיים שנועדו לבטל ולהעלים פוליטיקאי/פקיד/רשות שלטונית.

לא הבנתי את האמירה הזו. איזו דרך יש לעם במדינה דמוקרטית מתפקדת להביע את אמונו בנבחרי הציבור שלו אם לא באמצעות בחירות?

כשר הכוונה במסגרת החוק כמובן. למשל מה שסימנתי לך שכתבת. מהלך שתיאורטית יכול לקרות ולעבור (אם כי מעשית, קשה לי להאמין שיצליחו), זה ידרוש הרבה, זה יפלג עוד יותר, אבל מעשית זה יכול לקרות. כשר, אבל מסריח. המסריח מגיע מזה שזה ניצול של העמדה(במקרה הזה, רוב תיאורטי לחלוטין של 62 ח"כים) וניצול של האמצעים כדי לחסל מישהו אישית.

מהצד השני, להכנס בכל הגורמים שמנהלים לך את המשפט ולפעול כדי לשנות את מערכת המשפט כשהיא פונת נגדך, זה כשר, זה לא אסור חוקית, אבל זה מסריח.

בכל אופן, אולי לא הייתי מספיק ברור. הכוונה הייתה שאני לא קונה את ההתבכיינויות כשזה הצד השני והצדקה כשזה הצד שלך. אני מרגיש שאנשים שוכחים למה מצביעים ומה החובה של נבחרי הציבור.

מה הקשר להפגנות מול בחירות בכלל. ההפגנות הן נגד הממשלה, לא נגד הכנסת. הממשלה יכולה להתפטר ללא בחירות. זה לא קשור בכלל. פשוט במציאות הפוליטית הנוכחית כנראה שהתפטרות הממשלה תוביל גם לפיזור הכנסת. אז כן, הפגנה היא דרך נוספת להחלפת הממשלה, כמו בחירות.

אם חלק מהעם מבצע מחאה אז ככל הנראה יש דברים בגו ויש לנסות לתקן או לפחות להבין את העוול. בסופו של דבר הנבחרים משרתים את העם ולא להיפך, ואם הדבר לא מתקיים הרי יש כאן בעיה.

1 hour ago, קמאנן said:

אם חלק מהעם מבצע מחאה אז ככל הנראה יש דברים בגו ויש לנסות לתקן או לפחות להבין את העוול

מחאה יכולה להיות גם כנגד דרך ואידיולוגיה (מה שאנחנו רואים פה בעיקר), זה לא אומר בהכרח שדווקא הדרך והאידיולוגיה של המוחים היא הנכונה כך שאין בהכרח איזשהו עוול לתקן. פשוט להמשיך בדרכך (ולנסות לשכנע את המתנגדים בצדקתך, למרות שבמקרה שלהם זה חסר כל סיכוי. זה כמו לנסות לשכנע את החרדים שאין אלוהים). 

9 hours ago, ravid said:

יש לי שאלה לכל מי שחושב שזה סבבה שנתניהו מכהן תחת כתבי אישום:

אם מחר הוא יורשע, עדיין תחשבו שהוא צריך להשאר ראש ממשלה? כי אם עניתם שלא אז יש לי ניוז פלאש בשבילכם: אתם באותה עמדה כמו המפגינים, רק שהם מעמידים את הרף קצת יותר גבוה וטוענים שהוא צריך להתפטר כבר עכשיו.

(שלא לדבר על כך שבקדנציה הנוכחית הוא פשוט מקריס את המדינה לאלף עזאזל. בקיצור מיצינו. סלמאת.)

לא חושב שזה סבבה שנתניהו מכהן תחת כתבי אישום (רחוק מכך) אבל אשאל אותך את השאלה ההפוכה

אם הוא יצא זכאי, אתה חושב שציבור המפגינים יקבל את הכרעת בית המשפט?

מצחיקים אותי האנשים שעדיין בדיון של ימין או שמאל כאילו אנחנו ב95׳. הנושא של מדינה פלסטינאית לא על השולחן, וכל עניין הסיפוח הזה היה לא יותר מפארסה. מריצים עליכם בדיחה, מתדלקים אתכם מכל הצדדים ואתם פותחים את הפה ושותים את זה, בזמן שכל אחד שם במשכן המכובד יושב על ועדות בורקסים ומעביר עוד איזו תקנה מתחת לרדאר שטתיב עם קבוצת הלחץ שלו, ומתסיס קצת אל עבר המחנה השני כדי לקנות עוד זמן בכנסת. תתעררו, אף אחד אבל אף אחד לא שם עליכם זין. פשוט ככה. לא אכפת להם אם אתם ימין או שמאל. לא אכפת. 120 חכים ש99 אחוז מהם דואגים אך ורק לאינטרסים של עצמם. זה לא מחנה הימין או השמאל שלא קיימים כבר בפועל אלא רק על הנייר, זה גדודים של פולטיקאים מושחתים שכל האינטרס שלהם זה לצבור כוח וללבות את האש כדי לקנות עוד זמן. תעשו רק זום אאוט ותתפקחו. המדינה הזאת הולכת לאבדון ואנרכיה. יש כאן משבר קורונה שלאף אחד כבר לא אכפת ממנו. יש כאן משבר כלכלי צפוי שאנשים ישלמו עליו בחיים ועשור קדימה. יש כאן מערכת חינוך שמפגרת בכל תחום בהשוואה למדינה מפותחת. יש כאן תחבורה שבסרי לנקה היא יותר טובה. יש כאן קבוצות לחץ הסתדרות ושחיתות שלטונית סמויה וגם גלויה(ראשי ערים שכבר נתפסו) יש כאן 2 עמים:מחנה א וב׳. זה כבר לא עם אחד והוא הולך מתפורר ומת. אם לא יהיה פה שינוי תודעי אצלנו אפשר באמת לעשות ריסטרט למדינה או שהאחרון יכבה את השאלטר. לך אתה ולכו אתם, לאן הגענו לעזאזל? ואני כבר צופה את התגובות של: זה השמאל, זה הביבסטים, זה הימין, זה התקשורת וכו, אם לא הבנתם את מהות התגובה, חסכו ממני.

לפני10 שעות , tomer958 said:

אני חלוק בדעותיי לגבי ההפגנות.

מצד אחד אולי הייתי יותר בעדן אם ההפגנות היו כנגד המצב במדינה בעקבות הקורונה ולא נגד הממשלה.

מצד שני אני חושב שביבי מבין שהוא הולך להפסיד  והוא יעשה הכל כדי לדחות את הקץ. אני מאוד מעריך דברים שהוא עשה אבל הבעיה שלי  איתו היא השותפים שלו בהקמת הממשלה.

יש גם חברי כנסת מהליכוד שהייתי שמח להיפטר מהם כמו מיקי זוהר ואמיר אוחנה(שאם באמת הוא נתן הוראה לפוצץ מפגינים מצידי שילך לכלא.

עצוב לי לראות גם שהממשלה כל כך מתעסקת בהפגנות במקום לטפל בבעיות שהקורונה יצרה במידה שלנו.

לא חושב שביבי הולך להפסיד מבחינת גוש ימין הוא עדיין יצא הכי חזק וכל המפלגה של כחול לבן/יש עתיד התפרקו ל2מפלגות שלא ידברו אחת עם השנייה. עם העבודה ומרץ שבקושי עוברות את אחוז החסימה הן בכלל לא פאקטור לדגדג אותו מבחינת חיזוק גוש השמאל. אין למישהו מהמרכז שמאל איך לגרד 61.

1 hour ago, benbb said:

לא חושב שזה סבבה שנתניהו מכהן תחת כתבי אישום (רחוק מכך) אבל אשאל אותך את השאלה ההפוכה

הצחקת.

השנאה של חלק מהאנשים לנתניהו (ובעיקר לתומכיו) יותר חזקה מכל זיכוי או מכל הישג שיביא.

האלגוריתמים של הרשתות החברתיות דואגים להמשיך ללבות את השנאה הזאת. מזה הם עושים כסף.

שוכחים שבכלל נכנסנו לקורונה אחרי שנה של הזיה פוליטית מוחלטת, הרבה מהבעיות במדינה מתחילות ממשחק פוליטי אינפנטילי מפגר ומנותק מהמציאות, שמתודלק ומקבל חיזוק מהתקשורת שמקבעת אותו כאמין ונורמלי לצרכי שואו ודרמה. ה "ימין ושמאל" הפיקטיבי הזה גומר אותנו, אנשים מספרים לעצמם שזה איכשהו מייצג טוב / רע, ולא קולטים שהם פיונים במשחק מטופש, משחק שבסוף תוקע את האפשרות של ישראל למצות את הפוטנציאל שיש פה. 

כל כך עצוב שאנחנו נופלים בגלל השטות הזאת. כשמסתכלים על הרכב הכנסת בצורה נורמלית מבינים שיכלו בקלות להרכיב ממשלה שפויה, שתדע להתנהל מול האתגרים והבעיות במדינה, וברוך השם קיבלנו וואחד אתגר בדמות הקורונה, מישהו מופתע שאנחנו נראים ככה כשאותה חשיבה ילדותית ממשיכה להוביל אותנו?

15 דקות לפני, sveta said:

שוכחים שבכלל נכנסנו לקורונה אחרי שנה של הזיה פוליטית מוחלטת, הרבה מהבעיות במדינה מתחילות ממשחק פוליטי אינפנטילי מפגר ומנותק מהמציאות, שמתודלק ומקבל חיזוק מהתקשורת שמקבעת אותו כאמין ונורמלי לצרכי שואו ודרמה. ה "ימין ושמאל" הפיקטיבי הזה גומר אותנו, אנשים מספרים לעצמם שזה איכשהו מייצג טוב / רע, ולא קולטים שהם פיונים במשחק מטופש, משחק שבסוף תוקע את האפשרות של ישראל למצות את הפוטנציאל שיש פה. 

כל כך עצוב שאנחנו נופלים בגלל השטות הזאת. כשמסתכלים על הרכב הכנסת בצורה נורמלית מבינים שיכלו בקלות להרכיב ממשלה שפויה, שתדע להתנהל מול האתגרים והבעיות במדינה, וברוך השם קיבלנו וואחד אתגר בדמות הקורונה, מישהו מופתע שאנחנו נראים ככה כשאותה חשיבה ילדותית ממשיכה להוביל אותנו?

100%.

כמה טיפשים וחסרי ערך עצמי יש בעם הזה שפוליטקאים, בני אדם שמשרתים אותכם, ככה גורמים לכם להתנהג יא מביכים.

בנתיים הצ'ק השמן דופק כמו שעון, ולכם אין עבודה.

לפני2 שעות , benbb said:

אני לא יכול לדבר בשמם כי אני לא אחד מהם אלא רק להעריך מה יקרה אם וכאשר.

לדעתי ברגע שלא יהיה להם את הטיעון המשפטי הרבה מהם יחזרו הביתה. מצד שני ולצערי הרב, כמו שאמרתי ממשלת נתניהו הנוכחית מקריסה כאן את הכלכלה מהר ובהחלטיות ולא מן הנמנע שאנחנו נראה מפגינים אחרים, מובטלים ובעלי עסקים, שפשוט אין להם מה לאכול יוצאים לרחובות והפעם לא מפגינים בצורה נחמדה וידידותית. השאלה היא מה יגמר קודם: הזמן עד היעלמות הנגיף או כושר הספיגה של הציבור. כרגע הממשלה מחלקת כסף לכולם אבל לאורך זמן וככל שאנחנו שוקעים יותר ויותר עמוק לא ניתן יהיה להמשיך לעשות את זה. גם הביביסט הכי גדול (קרישי לצורך העניין) יהפוך את עורו ברגע שלא תהיה לו הכנסה כמה חודשים.

22 דקות לפני, ravid said:

לדעתי ברגע שלא יהיה להם את הטיעון המשפטי הרבה מהם יחזרו הביתה. מצד שני ולצערי הרב, כמו שאמרתי ממשלת נתניהו הנוכחית מקריסה כאן את הכלכלה מהר ובהחלטיות ולא מן הנמנע שאנחנו נראה מפגינים אחרים, מובטלים ובעלי עסקים, שפשוט אין להם מה לאכול יוצאים לרחובות והפעם לא מפגינים בצורה נחמדה וידידותית. השאלה היא מה יגמר קודם: הזמן עד היעלמות הנגיף או כושר הספיגה של הציבור. כרגע הממשלה מחלקת כסף לכולם אבל לאורך זמן וככל שאנחנו שוקעים יותר ויותר עמוק לא ניתן יהיה להמשיך לעשות את זה. גם הביביסט הכי גדול (קרישי לצורך העניין) יהפוך את עורו ברגע שלא תהיה לו הכנסה כמה חודשים.

הצחקת.

השנאה של חלק מתומכי נתניהו למפגינים גדולה והאשמה על האבטלה שלהם תופנה נגד המפגינים שכביכול גרמו לסגר.

לא ברור איך 2 הצדדים לא רואים לאן כל זה הולך.

49 דקות לפני, ravid said:

תשמע אתה קשקשן רציני..אני בספק אם אתה בעצמך מאמין לשטויות שחרבנת לי על המסך.

11 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

תשמע אתה קשקשן רציני..אני בספק אם אתה בעצמך מאמין לשטויות שחרבנת לי על המסך.

אחרי שכתבת את זה, הבנתי שטעיתי. הביביסט הכי גדול הוא לא קרישי אלא כנראה @AvielMaccabi4

21 דקות לפני, ravid said:

אחרי שכתבת את זה, הבנתי שטעיתי. הביביסט הכי גדול הוא לא קרישי אלא כנראה @AvielMaccabi4

תחשוב איזה הנאה יש לביביסט כמוני שהסוס שלי מנצח פעם אחרי פעם בזמן שאתה וחבריך אוכלים סטירות משוטרים בכיכר הבימה.

1 דקה לפני, AvielMaccabi4 said:

תחשוב איזה הנאה יש לביביסט כמוני שהסוס שלי מנצח פעם אחרי פעם בזמן שאתה וחבריך אוכלים סטירות משוטרים בכיכר הבימה.

ממממ הוא לא באמת ניצח ב-3 הפעמים האחרונות, אתה יודע....

Just now, AvielMaccabi4 said:

מעניין כמה הנאה יש ל-900 אלף מובטלים. וכמה הנאה תהיה לכל השאר (ואתה ביניהם) כשהחשבון יגיע.

נ.ב- הצבעתי ליכוד בבחירות האחרונות יאהבל

Just now, AvielMaccabi4 said:

ואני לא הצבעתי לליכוד בבחירות האחרונות, גם לא באלה שלפני, אבל אני ביביסט אפילו יותר מקרישי!

פייגלין או עוצמה ? 

1 דקה לפני, קאוביין said:

אז בנט זה הסוס המנצח שלך ??? הוא באופוזיציה בגלל עניין פסיכוטי של אשת ראש הממשלה 

זה לא שיש אופציות יותר טובות. ביבי, גנץ או יאיר לפיד? אפשר לכתוב מגילה עם חסרונות של כל אחד מהם.

אני אגב בכלל לא אוהב את בנט וחושב שהוא אוהב לרכוב על משברים ולהגיד מה שאנשים רוצים לשמוע, אבל לא לעשות כלום.