Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

2 hours ago, לופו5 said:

השבועיים האחרונים ממש מייאשים עבורי כי הם חושפים דרגות ועוצמות חדשות של טמטום. כמה אלפי מפגינים מצד שמאל מול מאות מפגינים מצד ימין, כשכל אחד חמוש במצלמה ומקווה לתפוס בעדשתה "נציג" של הצד הפוליטי השני מועד או מבצע מעשה לא ראוי ולגזור מזה התנהגות של מחנה פוליטי המורכב ממיליוני אנשים.

תקשורת עלובה, ואני עדין ונזהר במילותיי, שמובילה ליצירת שיח ציבורי שמורכב מלקסיקון של 50 מילים שחוזרות על עצמן בכל דיון. אני יכול לעשות בינגו עם עולם המושגים הזה וכמעט בטוח שאמלא מדי יום את כל השורות והטורים. התייחסות דלילה עד אפסית לאידאולוגיות גדולות ולסוגיות מהותיות העומדות על הפרק בהוויה הישראלית היומיומית - גבולות הגזרה בין דת ומדינה ובין יהודי לישראלי, פנסיה תקציבית, שירות חובה בצה"ל, מהי המדיניות הכלכלית הנכונה בהתחשב בתנאים הקיימים, האם ואיך אפשר לפתור את סוגיית הרש"פ, בנייה ערבית בשטחי C ובנייה בדואית בנגב, ריבונות ביו"ש. כלום. העיסוק בנושאים הנ"ל לאורך עשרות שנים לא מתקרב לעוצמת והיקף הסיקור שקיבלו ההפגנות בשבועות האחרונים.

כמות עצומה של אנשים שהם כלי שרת אידאולוגי עם אפס חשיבה עצמאית וביקורתית, גוזרים את הדעה שלהם מכותרות קליקבייט בדפי פייסבוק ואפליקציות של מערכות חדשות. שום דרישה לעשות את המהלך המחייב מדמוקרטיה צורנית ועל הנייר לדמוקרטיה מהותית עם נבחרי ציבור שנתונים תחת שיטת המקל והגזר. אד-הומינם לכל נבחר ציבור מבלי לנסות להבין מה עולם הערכים שמניע אותו. מרגיש שיכול לקחת אלפי אנשים שונים, לשבת איתם לשיחה וב95% מהמקרים אשמע כמעט במדויק את אותם המשפטים וניואנסים עם סטיות קלות. נורא.

מסכים לגבי ההתנהלות התקשורתית, וכשאני חושב על זה, התקשורת הפוליטית פועלת באופן דומה מאוד לאיך שאנחנו כאוהדים רואים את תקשורת הספורט.

כמה פעמים אמרנו שהתקשורת נוראית, מוטה לצד מסויים, ותוכניות כמו יציע העיתונות רק הורסים יותר ויותר את הכדורגל כאן. שהרמה של הפרשנים נמוכה יותר מהרמה של הכדורגל. לפעמים נראה שכל מיני כתבים כמו פשכצקי או צנציפר רק מחכים שיהיה קצת בלאגן כדי ליצור כותרות ובלאגנים.

ואז אני מסתכל רגע על החדשות והתקשורת באופן כללי, לא זאת של הספורט. מביאים לי את יורם לס במשך כמה חודשים בזמן מגיפה מסוכנת כדי שישב בכל האולפנים ויצעק שזאת רק שפעת. בשביל מה בדיוק?

בהתחלה חשבתי שזה מביא רייטינג. השטויות שהוא פולט גורמות ליותר שיח (בדיוק כמו כותרת פרובוקטיבית באתר ספורט שנועדת למשוך כניסות וטוקבקים).

זה כנראה נכון. אבל אולי זה חלק מעניין גדול יותר, והם לא רוצים לפתור את המצב הזה? נראה שטוב להם שיש בלאגן עם הקורונה, וככל שנחדיר לאנשים לראש שזאת רק שפעת והכל בסדר, יידבקו יותר אנשים, והמגפה תמשיך להשתולל. אותו הדבר עם הסיקור המוגזם של המחאות (תוך כדי לקיחת צד באופן גורף כמובן). להפגין זה חשוב, זאת אחת הזכויות החשובות בדמוקרטיה, אבל כשרק לפני 4 חודשים היו בחירות (בפעם השלישית תוך שנה), זה נראה לי לא במקום להצטופף אלפי אנשים בזמן מגיפה.

עמודי הפייסבוק כמו סטטוסים מצייצים והצינור, שיש להם כמות עצומה של עוקבים משמשים שופר עבור המפגינים ובעיקר נגד ביבי.

15 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

זה לא רלוונטי בכלל, ראש ממשלה לא אמור להסית ולשסע את הציבור אחד בשני . 

בעצם הוא לא צודק. איך הוא יכול לכתוב ממשלת ימין? א' הוא בעצמו לא מקדם אג'נדה ימנית, וב' מדובר הרי בממשלת "חירום" או "אחדות" שכוללת את חלק מכחול לבן (מרכז), ואת העבודה. ימין זה בוודאי לא (דווקא מחוץ לממשלה יש מפלגה ימנית אמיתית).

הכוונה היא שהוא צודק בנושא התעמולה. אמנם התקשורת צריכה לשמש ככלבי השמירה של הדמוקרטיה, אבל אין פה שום טיפה של מידתיות או אובייקטיביות.

17 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

זה לא רלוונטי בכלל, ראש ממשלה לא אמור להסית ולשסע את הציבור אחד בשני . 

במשך שנים יש נגדו מסע הסתה שלם של התקשורת במדינה על מה אתה מדבר תגיד לי?!

זו הצביעות של השמאל במדינה וזו בידיוק הסיבה למה גם אם יהיו הפגנות של 100 אלף אנשים זה לא יעזור,

במשך שנים מסיתים נגדו,מסיתים נגד הבוחרים שלו,מזלזלים בכל מי שמצביע לו ובסוף טוענים שההסתה והשיסוע באים ממנו ומהבוחרים שלו.

אבל ברוך השם(סליחה אם אתם נעלבים שאומרים ברוך השם) למרות מסע התעמולה של התקשורת נגדו ונגד כל מי שקשור אליו יש רוב במדינה שעדיין נותן לו בכל פעם את המנדט,אני בבחירות הבאות כנראה אצביע בנט אבל מה שבטוח גם שביבי לא יהיה אתם תמצאו על מה לבכות.

לא יאיר לפיד האנטישמי(לכאורה) ונטול ההשכלה יהיה ראש ממשלה הבא וכנראה שגם לא גנץ האימפוטנט

5 דקות לפני, ת"א שלנו said:

הוא כתב נגד ערוץ 12. איפה בדיוק הוא הסית את הציבור אחד בשני? 

אשמח שתפנה אותי למשפט הספציפי שראית שמתייחס להסתה נגד חלקים בציבור. 

אה כי "הערבים נוהרים לקלפיות " זה לא הסתה . לגבי הפוסט הנוכחי וכל היחס שלו להפגנה, זה שהוא טוען שההפגנה ממונת והמפגנים הם שמאלנים רדילקים זה לא הסתה לדעתך? , זה שלפני שבוע הוא העלה פוסט שההפגנה ממונת על ידי אהוד ברק וכל ה"שמאל" כמילת גנאי זה לא הסתה נגד השמאל  ?

זה שהוא טוען שמערכת המשפט זה מנסה לתפור לו תיק זה לא הסתה ? 

אני עוד באמצע שיעור ואני זורק רק את המקרים שעולים לי בראש .
 עזוב אותך אחי, אם אתה מרוצה ממנו ומרגיש שהוא מתנהל טוב בשנתיים האחרונות ובמהלך המגפה באופן ראוי, לבריאות . 

אותי אישית הוא דוחה, במקום לתמוך ולחזק את העם כמו שמנהיג אמור לעשות. הוא רק מעצים את השסע והשנאה כלפי ה"שמאל" . 

1 דקה לפני, פראנק_רייקארד said:

אה כי "הערבים נוהרים לקלפיות " זה לא הסתה . לגבי הפוסט הנוכחי וכל היחס שלו להפגנה, זה שהוא טוען שההפגנה ממונת והמפגנים הם שמאלנים רדילקים זה לא הסתה לדעתך? , זה שלפני שבוע הוא העלה פוסט שההפגנה ממונת על ידי אהוד ברק וכל ה"שמאל" כמילת גנאי זה לא הסתה נגד השמאל  ?

עזוב אותך אחי, אם אתה מרוצה ממנו ומרגיש שהוא מתנהל טוב בשנתיים האחרונות ובמהלך המגפה באופן ראוי, לבריאות . 

אותי אישית הוא דוחה, במקום לתמוך ולחזק את העם כמו שמנהיג אמור לעשות. הוא רק מעצים את השסע והשנאה כלפי ה"שמאל" . 

מתפלל ליום שנפסיק עם הפופוליזם.

יש הוכחות שאהוד ברק אחראי למחאות הללו ושהמובילים של המחאה הם מארגוני השמאל הרדיקלי. 

איפה ההסתה? זו אמת.

מה הקשר עכשיו הערבים נוהרים לקלפיות? למה לערבב דברים. בוא תתייחס לפוסט בלי להיות אסוציאטיבי ואחרכך נעבור לפרש אמירות אחרות. 

8 דקות לפני, BRoi said:

במשך שנים יש נגדו מסע הסתה שלם של התקשורת במדינה על מה אתה מדבר תגיד לי?!

זו הצביעות של השמאל במדינה וזו בידיוק הסיבה למה גם אם יהיו הפגנות של 100 אלף אנשים זה לא יעזור,

במשך שנים מסיתים נגדו,מסיתים נגד הבוחרים שלו,מזלזלים בכל מי שמצביע לו ובסוף טוענים שההסתה והשיסוע באים ממנו ומהבוחרים שלו.

אבל ברוך השם(סליחה אם אתם נעלבים שאומרים ברוך השם) למרות מסע התעמולה של התקשורת נגדו ונגד כל מי שקשור אליו יש רוב במדינה שעדיין נותן לו בכל פעם את המנדט,אני בבחירות הבאות כנראה אצביע בנט אבל מה שבטוח גם שביבי לא יהיה אתם תמצאו על מה לבכות.

לא יאיר לפיד האנטישמי(לכאורה) ונטול ההשכלה יהיה ראש ממשלה הבא וכנראה שגם לא גנץ האימפוטנט

יכול להיות שגם אני אצביע בנט, לא יודע מי זה אתם.  

אני אישית סולד ממנו בלי קשר ל

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מתפלל ליום שנפסיק עם הפופוליזם.

יש הוכחות שאהוד ברק אחראי למחאות הללו ושהמובילים של המחאה הם מארגוני השמאל הרדיקלי. 

איפה ההסתה? זו אמת.

מה הקשר עכשיו הערבים נוהרים לקלפיות? למה לערבב דברים. בוא תתייחס לפוסט בלי להיות אסוציאטיבי ואחרכך נעבור לפרש אמירות אחרות. 

אשמח שתוכיח לי שאהוד ברק הוא האחראי להפגנות .  

21 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

המדהים בשיח הסיסמאות שלופו תיאר הוא שאפילו המשמעות הפשוטה של מילים כבר לא מעניינת.

אין שום הסתה בלהגיד שהערבים מגיעים לקלפיות בכמויות אדירות (הוא לא אמר נוהרים וכאלה, אגב), זה פשוט תיאור מצב. זה לא נקי בשום צורה ואיש ציבור לא אמור להתבטא דרך מסגור של אוכלוסיה, אבל זו לא הסתה בשום צורה.

1 hour ago, ת"א שלנו said:

אהלן!

כתבת אחלה הודעה. אתחיל מהסוף,

אני באמת כותב כאן מ-2006 ולגמרי שותף לתחושות שלך.

מבין מאוד ללבך וגם אני לא נהנה לכתוב דברים בלי לתת פירוט ראוי, אבל לצערי יש לי תחושה שהודעות אינטלגנטיות וענייניות כמו מה שהמשתמש @לופו5 כותב כבר לא קוראים. ואם כן אז זה יחידי סגולה. אין ספק שהפורום עבר איזה שהוא שינוי. מה שבעבר היה מקום שהכיל בתוכו הודעות של משתמשים - מהימין ומהשמאל - שהציגו נתונים, טענות עמוקות וענייניות ושיח מורכב - הפך לנושאים עם הודעות קצרות, מלאות באמוציות וסיסמאות שטחיות ובלי יותר מידי עובדות. לא יודע למה זה קורה, אולי זה קשור לאנשים שהתחלפו, אולי הקשב והריכוז של חלקנו הצטמצם ואנשים כבר לא קוראים הודעות ארוכות ומפורטות. אולי זה מעייף. לא יודע. ובכנות אני לא מושקע בנושאים האלה מספיק כדי להבין למה זה קורה. 

מה שכן, 

זו המציאות כרגע. אני מזמין אותך ללכת כמה עמודים אחורנית בנושא הזה או בנושא של הקורונה ולראות כמה פעמים שאלנו (או אני שאלתי) שאלות לגבי אמירות קיצוניות שנזרקו כאן. ולא היה מענה לתשובה. לזרוק אמירות וסיסמאות ולא לתת שום סימוכין לגביהם - זה כל אחד יכול. אבל כן הייתי מצפה לשיח אחר. ואם אין שיח אחר - אז כנראה זה הסגנון שצריך להתנהל איתו בלי להתפלצן יותר מידי מבחינתי. זה גם בסדר. 

אני לא חסיד של ביבי ובטח לא מייצג את הימין בשום צורה. אני לא בטוח שאני יכול לקרוא לעצמי ימני. יש לי דעות פוליטיות מגוונות ואני תומך בימין בכל מה שקשור להיבטים ביטחוניים. כלכלי-חברתי אני נוטה לשמאל. אני לא בחרתי בראש הממשלה. העם בחר. ואם אנחנו רוצים שלטון דמוקרטי וחפצים בשמירה על הדמוקרטיה זה לא יכול להיות רק מס שפתיים אלא גם פעולות בשטח. אותי מכעיסות מאוד ההפגנות מול בלפור כי זה נוגד את ההליך הדמוקרטי. אסביר: להפגין זה דמוקרטי. כל עוד אתה עושה את זה בצורה חוקית. אין שום בעיה. אבל ערכית ומוסרית? ממש לא ראוי. היו בחירות מאוד מתישות, קשות ובזבזניות במשך 3 מערכות קשות שכללו נאצות, גידופים והשפלות מחנה כלפי מחנה. העם אמר את דברו. הציבור הכריע - ביבי נבחר לראשות הממשלה. אותם קומץ מפגינים פשוט משתמש בטרמינולוגיה שבה ביבי מחריב את הדמוקרטיה בזמן שהם בעצמם לא מקבלים את ההליך הדמוקרטי של הבחירות שהתקיימו במדינה לפני כארבעה חודשים. מי הם חושבים את עצמם? אנחנו צריכים להיות מגיני הדמוקרטיה בלי קשר לימין או שמאל. המדינה שלנו צריכה יציבות ואחדות ולא שנאת אחים או אנרכיזם משתולל ברחובות עקב חוסר היכולת שלהם לקבל את ההפסד. 

אני מזכיר - מדובר בדמוקרטיה. הקומץ הזה הפסיד בצורה דמוקרטית ועכשיו בוחר לפעול בצורה של מרד והפיכה. 

וברור לכולנו שאין להם שום סיכוי לבצע הפיכה, מרד או לגרום לבחירות רביעיות, אך עצם זה שהם מקבלים גיבוי מהתקשורת זה מתריס ומכעיס וצריך להדליק לכולנו נורה אדומה.

התקשורת משחיתה. התקשורת מהנדסת תודעה וגורמת לציבור לחשוב שמדובר במאות אלפים. 6,000 איש לא יכולים בהרבה מהישובים, להשפיע על ראשות העיר. אנחנו מדברים כאן על ראשות המדינה. והם מקבלים במה כמו שאף קומץ לא קיבל - מעולם. אי אפשר להתעלם מכך. יש פה מגמה וחונטה שפועלת יחדיו כדי למוטט את מעוז הימין.

אני לא רוצה את ביבי בשלטון. אני רוצה שהדברים יפעלו בצורה הוגנת וצודקת. לבוא ולזמר בכל מקום שזו מחאה חברתית-כלכלית למען נפגעי הקורונה זה לא ראוי. הם משתמשים באליבי הזה כדי לקבל לגיטימציה מהציבור למחאה האמיתית שלהם נגד ביבי. אכפת להם מהשחיתות? זה מזיז להם נראה לך? ממש ממש לא. אחרת הם היו מבקשים לפתוח את פרשת הרפז, דורשים מהראיות בתיק של אלוביץ להיפסל ומבקשים לעשות סדר בנושא של ליאת בן ארי. זה לא מעניין אותם בכלל. כל נושא השחיתות לכאורה זה הפלטפורמה של השמאל להפיל את ביבי ולהחיל את שלטון השמאל. זה האמצעי, בטח לא המטרה.

לכן יש פה דברים שצריכים להיאמר. הציבור ממודר מהאמת וניזון מכל מיני קשקשנים אופרטוניסטים שיש להם תועלת בכך שהימין לא יהיה בשלטון. זה לא לגיטימי. 

אם הימין יפול בבחירות? 100%. אבל לא ככה. זה לא דמוקרטי וחשוב לי שהמדינה שלנו תישאר דמוקרטית.

לגבי הפסקה הראשונה שלך - 

לצערי. ובאמת לצערי. אנחנו במציאות שבה לומר "שמאל" או "שמאל קיצוני" זו קללה. כשאני כותב את המילה "שמאל" אני לא משטיח את השיח או מקלל חלילה. זו מציאות חברתית-כלכלית-ביטחונית.

ושוב פעם לצערי, המחאה הזאת מאורגנת היטב על ידי ארגוני שמאל שחלקם רדיקלי ותועלתניים שפעלו עוד בזמן הבחירות השלישיות עם הדגלים השחורים. הם מנסים לרכב על הקושי והכאב של הציבור ולהניע אותו נגד ביבי. חלקם אמרו גם בצורה הזויה שביבי ייצר את הקורונה כדי לדחות לעצמו את המשפט או להפחיד את הציבור וכו' וכו'. זה ראש מעוות של אנשים עם יכולת ביקורתית לקויה שגדלים בבועות עם אנשים הדומים להם ואין להם יכולת אמיתית לצאת מהבועה ולחשוב אחרת. יש פה עדר של "רק לא ביבי" ויש פה עדר של "ביביסטים". לא רוצה להיות לא פה ולא שם. רוצה להיות במקום שהצדק נמצא בו וההפגנה הזאת לא ראויה ולא לגיטימית כי היא מנסה לערער על העקרונות הדמוקרטיים במדינה. אז בטח שההד הגדול שהיא מקבלת מהתקשורת לא הגיוני כי אין קורולציה בין כמות המפגינים לבין הסיקור שהם מקבלים - יש פה מגמה ברורה ואני קורא לכל בר דעת פשוט לא לתת לזה יד.

לופו כל מילה אין על ההודעות שלך בדיוק אותן דעות כמו שלי. השנה גם נשברתי ולראשונה בחיים לא הצבעתי לאף בנאדם כי אני גם לא מאמין ברק ביבי או רק לא ביבי כבר לא מדברים יותר על שום דבר אחר. 

1 דקה לפני, הנדון said:

לופו כל מילה אין על ההודעות שלך בדיוק אותן דעות כמו שלי. השנה גם נשברתי ולראשונה בחיים לא הצבעתי לאף בנאדם כי אני גם לא מאמין ברק ביבי או רק לא ביבי כבר לא מדברים יותר על שום דבר אחר. 

הפוליטקאי צריך לירוק דם למען העם בעבודה שלו.

פה אוטוטו יוציאו חולצות שואה לביבי ו יו ול נבר ווק אלון ביבי, אנשים יורקים דם למען הפוליטקאי מדברים בשמו ומגנים עליו, מדהים כמה אנרגיות הם שורפים.

אני לא יודע אם זה אפקט העדר הזה שנהיה חזק וחזק יותר במדינה הזאת עם כל הטרנדים והרשתות וזה או שזה באמת פשוט אנשים מטומטמים.

8 דקות לפני, סלבה said:

המדהים בשיח הסיסמאות שלופו תיאר הוא שאפילו המשמעות הפשוטה של מילים כבר לא מעניינת.

אין שום הסתה בלהגיד שהערבים מגיעים לקלפיות בכמויות אדירות (הוא לא אמר נוהרים וכאלה, אגב), זה פשוט תיאור מצב. זה לא נקי בשום צורה ואיש ציבור לא אמור להתבטא דרך מסגור של אוכלוסיה, אבל זו לא הסתה בשום צורה.

אתה גורם לי לשלוף עוד סיסמא . 

אם בארצות הברית מועמד לנשיאות היה מתריע שיהודים נוהרים לקלפיות לא היית טוען שזה הסתה ? 

5 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

אם בארצות הברית מועמד לנשיאות היה מתריע שיהודים נוהרים לקלפיות לא היית טוען שזה הסתה ? 

אם הציבור היהודי בארצות הברית היה גדול מספיק והומוגני בהצבעה שלו שמנוגדת למפלגה הרלוונטית, כמו הציבור הערבי בישראל, אז לא.

35 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

יכול להיות שגם אני אצביע בנט, לא יודע מי זה אתם.  

אני אישית סולד ממנו בלי קשר ל

אשמח שתוכיח לי שאהוד ברק הוא האחראי להפגנות .  

image.thumb.png.5a762b6627121ba32a6e1fda654f7eef.png

image.thumb.png.7b74b1f35c9dccda856678ff7564e00a.png

7 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

אם ההצבעה של הציבור היהודי הייתה מנוגדת ישירות לאינטרס והביטחון של האזרח האמריקאי אז לא

לא לא גבר.

אני לא מתייחס להודעה האחרונה שלך ברשותך.

דיברנו עניינית על הפוסט שביבי העלה. כתבת שזה הסתה. 

ביקשת לראות הוכחה שברק אחראי למחאת הדגלים השחורים - קיבלת.

בוא קודם כל תודה שהפוסט לא מסית אלא מציג עובדות.

אחרכך נתקדם למה שרק תבחר.

אי אפשר להתקדם עם מניפולציות אחי. בוא תהיה אמיתי עם עצמך וגם תדע להודות שנפלת בפרובוקציה של התקשורת ששוטפת את המוח.

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

לא לא גבר.

אני לא מתייחס להודעה האחרונה שלך ברשותך.

דיברנו עניינית על הפוסט שביבי העלה. כתבת שזה הסתה. 

ביקשת לראות הוכחה שברק אחראי למחאת הדגלים השחורים - קיבלת.

בוא קודם כל תודה שהפוסט לא מסית אלא מציג עובדות.

אחרכך נתקדם למה שרק תבחר.

אי אפשר להתקדם עם מניפולציות אחי. בוא תהיה אמיתי עם עצמך וגם תדע להודות שנפלת בפרובוקציה של התקשורת ששוטפת את המוח.

דיי אחי אתה משחק אותה ראש קטן, אם אתה לא רואה בפוסט הזה הסתה כלפי ה"שמאל" בארץ זה זכותך. אני רואה בזה עוד ניסיון הסתה ופילוג .

1 hour ago, פראנק_רייקארד said:

אשמח שתוכיח לי שאהוד ברק הוא האחראי להפגנות.

לפני מספר חודשים דווח על תרומה של 25 אלף ש"ח שהעניקה חברה לתועלת הציבור בשם אחריות לאומית למחאת הדגלים השחורים על מנת שירכשו דגלים. זו הקבלה. כמו כן, אם מעניין אותך לקרוא את הדו"ח הכספי של החברה אפשר לעשות את זה כאן. העמותה קיבלה תרומות בסך 650 אלף ש"ח ב2018 ו1.6 מיליון ש"ח ב2017. בשנת 2018 הושקעו כ900 אלף שקלים במימון וקידום תכנים ברשתות החברתיות. בדירקטוריון החברה נמצאים כעת דנה זיידמן שהייתה העוזרת האישית של ברק בתחילת שנות ה2000, איתי וינטרשטיין שהיה יועצו הפרלמנטרי, ברק ויסמן שהיה פעיל מוכר במפלגת העצמאות, ארי הלל ממשרד עורכי הדין הלל-גרו שבו גם חבר אושי אלמליח שהיה מנכ"ל מפלגת העצמאות והאיש שרשם את החברה ברשם החברות. אני לצערי לא יכול לדעת במפורש לגבי הפגנות ולא לגבי קונספירציות מתקדמות על מפגינים במימון (בעיניי עניין מופרך), אבל סביר מאד שיש מעורבות נוספת בנושא.

2 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

דיי אחי אתה משחק אותה ראש קטן, אם אתה לא רואה בפוסט הזה הסתה כלפי ה"שמאל" בארץ זה זכותך. אני רואה בזה עוד ניסיון הסתה ופילוג .

תשמע זה לא עובד ככה. 

אם אתה מציג טענה צריך לפרק אותה לגורמים ולנתח מכמה זוויות. אתה מציג רק את הזווית של התקשורת ועליה אתה מתבסס. זה לא רציני ואני לא מתכוון להתייחס לטענות כאלה.

אשמח שננתח את הטענות ביחד - תציג מה שתרצה, באהבה, אבל עם נתונים ולא על בסיס תחושות של התקשורת. אתה אומר לי ראש קטן, אני אומר לך שאחד הדברים הכי חשובים עבורי זה אחדות העם והשמאל הוא חשוב לי בדיוק כמו הימין. שמאל חזק לצד ימין חזק שומר על איזונים ובלמים. טוב לי. אתה קורא למה שביבי כתב (או מי שמפעיל לו את הפייסבוק) "הסתה", אני מבקש ממך להסביר לי מה הסתה במה שהוא כתב. הוא ציין שערוץ 12 פועל במגמה ברורה נגדו - והוא צודק. הוא ציין שארגוני השמאל אחראים על מימון ההפגנה - הוא צודק. מה לא בסדר? אתה רוצה שנהיה PC ונכבס מילים כדי לייפות את המציאות? יש כאן מציאות. או שנכיר בה או שנחיה במציאות מדומיינת. מה לא בסדר מה שהוא כתב? בבקשה תסביר לי ותפרט. בוא תשכנע אותי ואל תרשום סתם "עוד ניסיון הסתה ופילוג". זה בדיוק כמו האהבלים שכותבים "דיקטטורה", "קיסר", "הייל ביבי", "המציא את הקורונה כדי לדחות את המשפט שלו". די די די נמאס לשמוע סיסמאות. דבר אליי אחי בלי סיסמאות. ואם אתה תקוע על סיסמאות אז שיבושם לך אבל ככה לא מנהלים דיון.

מעניין, כל ביקורת כל גורמים מצד אחד במפה הפוליטית זאת "ביקורת לגיטימית". אבל כל ביקורת לגיטימית מהצד השני של המפה הפוליטית זה ישר "הסתה"... 

10 דקות לפני, ת"א שלנו said:

תשמע זה לא עובד ככה. 

אם אתה מציג טענה צריך לפרק אותה לגורמים ולנתח מכמה זוויות. אתה מציג רק את הזווית של התקשורת ועליה אתה מתבסס. זה לא רציני ואני לא מתכוון להתייחס לטענות כאלה.

אשמח שננתח את הטענות ביחד - תציג מה שתרצה, באהבה, אבל עם נתונים ולא על בסיס תחושות של התקשורת. אתה אומר לי ראש קטן, אני אומר לך שאחד הדברים הכי חשובים עבורי זה אחדות העם והשמאל הוא חשוב לי בדיוק כמו הימין. שמאל חזק לצד ימין חזק שומר על איזונים ובלמים. טוב לי. אתה קורא למה שביבי כתב (או מי שמפעיל לו את הפייסבוק) "הסתה", אני מבקש ממך להסביר לי מה הסתה במה שהוא כתב. הוא ציין שערוץ 12 פועל במגמה ברורה נגדו - והוא צודק. הוא ציין שארגוני השמאל אחראים על מימון ההפגנה - הוא צודק. מה לא בסדר? אתה רוצה שנהיה PC ונכבס מילים כדי לייפות את המציאות? יש כאן מציאות. או שנכיר בה או שנחיה במציאות מדומיינת. מה לא בסדר מה שהוא כתב? בבקשה תסביר לי ותפרט. בוא תשכנע אותי ואל תרשום סתם "עוד ניסיון הסתה ופילוג". זה בדיוק כמו האהבלים שכותבים "דיקטטורה", "קיסר", "הייל ביבי", "המציא את הקורונה כדי לדחות את המשפט שלו". די די די נמאס לשמוע סיסמאות. דבר אליי אחי בלי סיסמאות. ואם אתה תקוע על סיסמאות אז שיבושם לך אבל ככה לא מנהלים דיון.

העיקר שאתה מודע לעצמך .

איי לא יפה לעקוץ חבריקו

אני לא חושב שלרשום "ערוץ 12 פועל במגמה ברורה נגד ביבי" זו סיסמא. 

הייתי מסביר באהבה אבל אם זה רמת השיח איתך אז שיבושם לך נשמה טובה.

כל טוב. 

בסופו של דבר שני הצדדים יכולים לנסות לשכנע עד שנה הבאה, צד אחד נמצא עם ידו על העליונה כבר מעל עשור והצד השני עסוק בלהפגין ולבכות על מות הדמוקרטיה, כל הויכוחים פה הם באמת חסרי טעם כשטיעונים מנומקים שמגובים בעובדות נתקלים בסיסמאות כמו "ביבי מסיט כלפי השמאל" למרות שבימים האחרונים הכותרת הראשית של ההפגנה בבלפור היא נפילת הבסטיליה.

קודם כל תודה על המחמאות למי שכתב. אני שמח שנותרה פיסה מסוימת שאפשר לנהל בה דיון פוליטי וענייני מבלי שהוא מדרדר לתהומות של כשלים לוגיים ומקווה שזה יישמר.

רייקארד, הבעיה מבחינתי מצויה במה שכתבתי בהודעה הקודמת שלי וגם סלבה תיאר את זה בצורה יפה ומדויקת ממני - למילים אין כבר משקל. זה מזכיר לי סרטון משעשע שראיתי לפני כמה חודשים עם מקבץ של עשרות כותרות פתיחת במהדורה המרכזית של ערוץ 13 שכל אחת מהן נפתחה ב'סערת X'. ממש זאב זאב. למעשה במעט מאד מקרים היה מדובר בעניין מהותי וגורלי, לרוב אלו היו סוגיות יומיומית שהתרחשו בכנסת בכנסת באותו היום בדציבלים גבוהים ויומיים למחרת דפי העיתון של אתמול כבר עטפו באמצעותן דגים. גם עולם המושגים של משסה/מסית/מפלג מבחינתי נכנס למקום הזה, והוא נע כמו מטוטלת בין המובן החוקי של הדברים לבין הפרשנות האישית שנתונה להשפעות של זמן מקום ותרבות.

אבל בוא נשים רגע בצד את הפרשנות המורכבת לנושא הסתה/דברי שטנה. כיום בשיח היומיומי זו נהייתה איזו טקטיקה ופרקטיקה משונה שמשולה להטלת פצצה באמצע החדר. ברגע שזה עולה הדיון כבר גוסס כי ברור מאד על איזה נתיב הוא עולה באותו הרגע, ובמכוון או שלא נהיה מסגור וביצור של השיחה בעמדה מוגדרת וצפויה. זה לא מופנה אלייך אישית כי הדברים הבאים שאני כותב עשויים להיות קשים אבל זה משעמם עד כדי מוות. כשדבר כזה קורה אני פעמים רבות מרגיש שאני חשוף לשיח של שליחי אידאולוגיה מטעם המיסיון. שום מקוריות, חשיבה ביקורתית ועצמאית, יכולת להתבונן על העולם ב360 מעלות. אפשר להחליף את אותם האנשים אחד בשני ולא יורגש שום הבדל. כאילו אין שום משמעות לקיום שלהם כיחידה עצמאית חיה ונושמת בעולם הזה.

2 hours ago, לופו5 said:

קודם כל תודה על המחמאות למי שכתב. אני שמח שנותרה פיסה מסוימת שאפשר לנהל בה דיון פוליטי וענייני מבלי שהוא מדרדר לתהומות של כשלים לוגיים ומקווה שזה יישמר.

רייקארד, הבעיה מבחינתי מצויה במה שכתבתי בהודעה הקודמת שלי וגם סלבה תיאר את זה בצורה יפה ומדויקת ממני - למילים אין כבר משקל. זה מזכיר לי סרטון משעשע שראיתי לפני כמה חודשים עם מקבץ של עשרות כותרות פתיחת במהדורה המרכזית של ערוץ 13 שכל אחת מהן נפתחה ב'סערת X'. ממש זאב זאב. למעשה במעט מאד מקרים היה מדובר בעניין מהותי וגורלי, לרוב אלו היו סוגיות יומיומית שהתרחשו בכנסת בכנסת באותו היום בדציבלים גבוהים ויומיים למחרת דפי העיתון של אתמול כבר עטפו באמצעותן דגים. גם עולם המושגים של משסה/מסית/מפלג מבחינתי נכנס למקום הזה, והוא נע כמו מטוטלת בין המובן החוקי של הדברים לבין הפרשנות האישית שנתונה להשפעות של זמן מקום ותרבות.

אבל בוא נשים רגע בצד את הפרשנות המורכבת לנושא הסתה/דברי שטנה. כיום בשיח היומיומי זו נהייתה איזו טקטיקה ופרקטיקה משונה שמשולה להטלת פצצה באמצע החדר. ברגע שזה עולה הדיון כבר גוסס כי ברור מאד על איזה נתיב הוא עולה באותו הרגע, ובמכוון או שלא נהיה מסגור וביצור של השיחה בעמדה מוגדרת וצפויה. זה לא מופנה אלייך אישית כי הדברים הבאים שאני כותב עשויים להיות קשים אבל זה משעמם עד כדי מוות. כשדבר כזה קורה אני פעמים רבות מרגיש שאני חשוף לשיח של שליחי אידאולוגיה מטעם המיסיון. שום מקוריות, חשיבה ביקורתית ועצמאית, יכולת להתבונן על העולם ב360 מעלות. אפשר להחליף את אותם האנשים אחד בשני ולא יורגש שום הבדל. כאילו אין שום משמעות לקיום שלהם כיחידה עצמאית חיה ונושמת בעולם הזה.

א. כל הכבוד גם לך כל המודעות עצמית.

ב. פעם הבאה שאני אבקר את ביבי אני אתן עובדות + ע"ש כדי לא ל"הוזיל" את השיח הנהדר שיש בנושא הזה, או שאני ארשום היידהה ביבי, ואז אני אהיה מבחינתך ישות נורא עצמאית ובעלת יכולת להתבונן על העולם ב360 מעלות.