Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

אני חושב שכוונת המשוררת היא להעמיד מיצג אומנותי שמבקר את הקפיטליזם ואת תרבות הצריכה, ואיך מסכת בד פשוטה עשויה להימכר במחיר עתק אם יתנוסס עליה לוגו של שאנל.

אתה מבין שמדובר בבדיחה כשאתה רואה שרוב המוחים הם אשכנזים לבנים ופריווילגים מתל אביב והשרון.

העם לא מטומטם(מלבד כמה בודדים שנשאבים לזה) ונשאר בבית. הוא רואה שזה אותם הזויים כבר כמה שנים רק שהפעם הם מנסים לרכב בציניות על מצוקה אמיתית של אנשים.

זה מה שנקרא לתפוס טרמפ על הפגנת העצמאים. מעניין כמה עצמאים היו בהפגנה אתמול.

השמאל צריך לגנות את מעשי השמאל הקיצוני שגובל באנרכיזם. יש להם רק מטרה אחת וזה גרימת כאוס. 

Screenshot_20200726-092807_Chrome.thumb.jpg.4747a2797d67929a2f90f5fafd23fc81.jpgScreenshot_20200726-092736_Chrome.thumb.jpg.fd561e762a0d3e21c2172ea8b5afa7be.jpgScreenshot_20200726-092709_Chrome.thumb.jpg.5b27ef0af33da6aaaf03d12ed58853d1.jpgScreenshot_20200726-092649_Chrome.thumb.jpg.d71b2bff6a97f964d52ccc9ef43bf93c.jpgScreenshot_20200726-092602_Chrome.thumb.jpg.260847f869f863f1e2052f8af092743c.jpgScreenshot_20200726-092525_Chrome.thumb.jpg.26d63629557597c3f85a8e6d23777ef6.jpgScreenshot_20200726-092308_Chrome.thumb.jpg.e96fdd388d6d7f7f4d6c9cf9a02fe4cb.jpgScreenshot_20200726-092140_Chrome.thumb.jpg.aef39a359050e366681f1a1b8b1e7747.jpg

5 דקות לפני, Echoes said:

אתה מבין שמדובר בבדיחה כשאתה רואה שרוב המוחים הם אשכנזים לבנים ופריווילגים מתל אביב והשרון.

העם לא מטומטם(מלבד כמה בודדים שנשאבים לזה) ונשאר בבית. הוא רואה שזה אותם הזויים כבר כמה שנים רק שהפעם הם מנסים לרכב בציניות על מצוקה אמיתית של אנשים.

זה ממש לא נכון. אתמול היתה כתבה בחדשות. המחאות הן בצמתים וגשרים בכל הארץ.

גל ההפגנות הנוכחי הוא מהמוצדקים שהיו כאן בשנים האחרונות רק חבל שהתחתים האלה מהכיבוש צריכים להטיל את הצל שלהם על הכל. יש כאן פאקינג 25 אחוז אבטלה.

12 דקות לפני, ravid said:

גל ההפגנות הנוכחי הוא מהמוצדקים שהיו כאן בשנים האחרונות רק חבל שהתחתים האלה מהכיבוש צריכים להטיל את הצל שלהם על הכל. יש כאן פאקינג 25 אחוז אבטלה.

מצטער שאני לא תופס מהמיינסטרים מדיה כמקור אמין לייצג תמונה אובייקטיבית של המצב.

בכוונה אמרתי "רוב".

גל ההפגנות הנוכחי הוא מהמטומטמים שראיתי בחיי, לא רק כי מדובר בהפגנה פוליטית בתחפושת חברתית-כלכלית.

אם המחאה הייתה נגד יחס המדינה לקורונה והמפגינים היו טוענים- הקורונה לא כזאת נוראית כמו שחשבנו, בואו נפתח את המשק ונחיה עם הנגיף הזה גם במחיר של אובדן חיי אדם- הייתי מבין ואולי אפילו תומך.

אבל כשהטענה המרכזית של ההפגנה היא ביבי תתפטר כי נכשלת בטיפול בקורונה? יש כאן 400 מתים בטוטאל בחצי שנה. יש מדינות שמתו בהם 900 ביום.

לגבי האבטלה והפגיעה הכלכלית- מדובר במשבר. אי אפשר גם להילחם בנגיף וגם לשמור פה על המצב הכלכלי בצורה מושלמת.

לצורך העניין כל תעשיית התיירות והתעופה- יש דרך אחרת להימנע מאבטלה וקריסה של הענף הזה? לא לצערי הרב.

אני מסתובב בחוץ והברים מלאים, מסעדות מלאות, בתי מלון בתפוסות מלאות ומחירים מופקעים. ככה לא נראית מדינה במצוקה כלכלית!

לגבי עצמאים- מעבר לכך שאני חושב שיש כאן כמות לא פרופורציונלית של עסקים לנפש- המצב שלהם היה בעייתי מאוד גם לפני הקורונה והם עדיין בחרו להיכנס לזה. היו צריכים להילחם כאן הרבה לפני על הקשיים שהמדינה מערימה על עסק, בחרו להדחיק ולנשוך שפתיים ועכשיו זה מתפוצץ. 

צר לי, אבל אנחנו חיים במדינה שבממוצע כל כמה שנים המשק שלה נסגר לX זמן. מי שקרס בקורונה היה קורס גם בעוד כמה שנים בגלל מלחמה כזו או אחרת.

53 דקות לפני, ravid said:

רביד - 

לצערי אתה טועה. הייתי שמח אם המחאות היו של העצמאים, אבל המחאה היא של הדגלים השחורים במימון אהוד ברק. הם לא רק משתלטים או מובילים את ההפגנה אלא היוזמים שלה. אנחנו מדברים על סהכ 8,500 מפגינים מכל הארץ. הם מייצגים את הציבור? זאת ההפגנה של אזרחי המדינה? מדובר בשמאלנים רדיקלים שהצליחו לרתום מעט מאוד מהשמאל השפוי. אין פה שום קשר לאבטלה. נאדה. השיח וההפגנות הם על הדיקטטורה, שחיתות ועל הכיבוש. 

הייתי שם פעמיים. ראיתי מה קורה. 

הזוי שנותנים לזה במה.

גל ההפגנות הנוכחי זה אותו גל הפגנות שנמשך כבר כמה עשורים נגד ביבי ונגד מחנה הימין, פשוט כל פעם הם מנצלים איזו עאלק סיבה לגיטימית אחרת אבל בתאכלס זה אותה מחאה. קשה להם לראות שהם לא בשילטון אז הם משתמשים בכל אמצעי אפשרי כדי כאילו להראות שהנה הפעם ההפגנה באמת לגיטימית ואין לזה קשר לשמאל או ימין עאלק.

בחיי כמה שמיעוט קטן ומזערי מסוגל לעשות רעש כזה גדול והכל בחסות ובעזרת התקשורת המגויסת.

לכו לסיפורים של הפגנות של ימנים או חרדים תראו שם אלימות משטרתית קשה, חוסר צדק משפטי, מעצרים דרקוניים, פגיעה בחופש הביטוי. כל מה שבהפגנות האלה אין כי כשהתקשורת מגויסת אפילו המשטרה מפחדת ומטפלת בהם בכפפות של משי.

לא מזמן ראיתי רכב דורס מפגינים חרדים יש מספר רכב יש הכל, איפה אז היו כל הקולות על הפגיעה בזכות להפגין? איפה התקשורת? איפה ה"זה יגמר ברצח/בדם"? למה לא פורסם שהמשטרה דולקת אחרי הבן אדם ועוצרת אותו באותו הלילה בניגוד לאנשים שנעצרו ממש כמה שעות אחרי שאחד ריסס גז פלפל בהפגנה בר"ג וכמה אחרים תקפו מפגינים בנגב?

בסופו של דבר כמו כל שאר ההפגנות של השמאל הקיצוני האנרכיסטי והדיקטטורי גם ההפגנות של המיעוט ההזוי הזה יעברו, בסך הכל מספקים לנו עוד בידור כל ערב. מופע של פריק שואו וטרולים.

למה שלא יעבירו את ההפגנות האלו לגן סאקר או פארק הירקון? אין שם מקום לכמות מפגינים וגם רחמים על השכנים.

3 hours ago, Krishi said:

לא מזמן ראיתי רכב דורס מפגינים חרדים יש מספר רכב יש הכל, איפה אז היו כל הקולות על הפגיעה בזכות להפגין? איפה התקשורת? איפה ה"זה יגמר ברצח/בדם"? למה לא פורסם שהמשטרה דולקת אחרי הבן אדם ועוצרת אותו באותו הלילה בניגוד לאנשים שנעצרו ממש כמה שעות אחרי שאחד ריסס גז פלפל בהפגנה בר"ג וכמה אחרים תקפו מפגינים בנגב?

צריך להיות הוגנים הרכב לא דרס ופגע באף אחד אני גם הייתי מפחד לעצור במצב שבו מנסים לעצור לך את הרכב ולחסום כביש לך תדע לאן זה מתתפתח אגב הוא לא קיבל כלום ובצדק. הגיע הזמן שלא משנה איזו הפגנה זאת שיתחילו גם להתחשב בזכות של אנשים לחופש התנועה.

אם היית עם המשפחה שלך בתוך רכב והיה לך רגע שאתה יכול להימלט ולא להתקע לא היית בורח משם?

2 דקות לפני, הנדון said:

צריך להיות הוגנים הרכב לא דרס ופגע באף אחד אני גם הייתי מפחד לעצור במצב שבו מנסים לעצור לך את הרכב ולחסום כביש לך תדע לאן זה מתתפתח אגב הוא לא קיבל כלום ובצדק. הגיע הזמן שלא משנה איזו הפגנה זאת שיתחילו גם להתחשב בזכות של אנשים לחופש התנועה.

אם היית עם המשפחה שלך עם בתוך רכב והיה לך רגע שאתה יכול להימלט ולא להתקע לא היית בורח משם?

תראה הרכב דחף פח שפגע באנשים והפיל אותם (אחד מהם נכנס לפח עצמו מהמכה). אני לא נכנס עכשיו לאשם לא אשם ומה הייתי עושה באותו רגע. רוב הסיכויים שהייתי מגיב כמוהו (אם כי אולי יתברר שהיו לו כוונות זדון מלכתחילה).

אבל מחובתה של המשטרה לחקור כל אירוע כזה במיידי.

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מה הסתה בפוסט הזה?

שמאל אנרכיסטי

ערוץ 12 ערוץ תעמולה

הפגנות פוליטיות

ממומן על ידי ארגוני שמאל

פייק ניוז

תעמולה בולשביקית

בוצ'ה בוצ'ה בוצ'ה

כרגיל ביבי מנסה לגרום לכולם לדבר על הכל חוץ מעל הדברים החשובים.

וכרגיל זה יעבוד.

והוא אכן צודק לחלוטין בכל מה שהוא כתב בפוסט. 

מי שמוביל את המחאה הזאת - זה השמאל האנרכיסטי.

ערוץ 12 - תומך בצורה בלתי רגילה במחאות ונותן זמן מסך לא רגיל כדי לסקר את המחאות. 

הגדיל אף לעשות שהוא נתן במה לפרסום פופוליסטי של מאבטח ראש הממשלה לשעבר (לפני 20 שנה) שפרסם פוסט הזוי לחלוטין. 

ההפגנות פוליטיות - כל הפגנה פוליטית אלא מה?

ממומן על ידי ארגוני השמאל - חד משמעית כן.

פייק ניוז - בהחלט. המחאה היא לא על המצב הכלכלי. זה פייק, אלא על הדחת ביבי.

וכו'. 

כת ה-'רק לא ביבי' גורמת לאנשי הכת להיות אנטי כלפי כל מה שראש הממשלה כותב. מציע לא ליפול בפח.

השבועיים האחרונים ממש מייאשים עבורי כי הם חושפים דרגות ועוצמות חדשות של טמטום. כמה אלפי מפגינים מצד שמאל מול מאות מפגינים מצד ימין, כשכל אחד חמוש במצלמה ומקווה לתפוס בעדשתה "נציג" של הצד הפוליטי השני מועד או מבצע מעשה לא ראוי ולגזור מזה התנהגות של מחנה פוליטי המורכב ממיליוני אנשים.

תקשורת עלובה, ואני עדין ונזהר במילותיי, שמובילה ליצירת שיח ציבורי שמורכב מלקסיקון של 50 מילים שחוזרות על עצמן בכל דיון. אני יכול לעשות בינגו עם עולם המושגים הזה וכמעט בטוח שאמלא מדי יום את כל השורות והטורים. התייחסות דלילה עד אפסית לאידאולוגיות גדולות ולסוגיות מהותיות העומדות על הפרק בהוויה הישראלית היומיומית - גבולות הגזרה בין דת ומדינה ובין יהודי לישראלי, פנסיה תקציבית, שירות חובה בצה"ל, מהי המדיניות הכלכלית הנכונה בהתחשב בתנאים הקיימים, האם ואיך אפשר לפתור את סוגיית הרש"פ, בנייה ערבית בשטחי C ובנייה בדואית בנגב, ריבונות ביו"ש. כלום. העיסוק בנושאים הנ"ל לאורך עשרות שנים לא מתקרב לעוצמת והיקף הסיקור שקיבלו ההפגנות בשבועות האחרונים.

כמות עצומה של אנשים שהם כלי שרת אידאולוגי עם אפס חשיבה עצמאית וביקורתית, גוזרים את הדעה שלהם מכותרות קליקבייט בדפי פייסבוק ואפליקציות של מערכות חדשות. שום דרישה לעשות את המהלך המחייב מדמוקרטיה צורנית ועל הנייר לדמוקרטיה מהותית עם נבחרי ציבור שנתונים תחת שיטת המקל והגזר. אד-הומינם לכל נבחר ציבור מבלי לנסות להבין מה עולם הערכים שמניע אותו. מרגיש שיכול לקחת אלפי אנשים שונים, לשבת איתם לשיחה וב95% מהמקרים אשמע כמעט במדויק את אותם המשפטים וניואנסים עם סטיות קלות. נורא.

19 דקות לפני, ת"א שלנו said:

והוא אכן צודק לחלוטין בכל מה שהוא כתב בפוסט. 

מי שמוביל את המחאה הזאת - זה השמאל האנרכיסטי.

ערוץ 12 - תומך בצורה בלתי רגילה במחאות ונותן זמן מסך לא רגיל כדי לסקר את המחאות. 

הגדיל אף לעשות שהוא נתן במה לפרסום פופוליסטי של מאבטח ראש הממשלה לשעבר (לפני 20 שנה) שפרסם פוסט הזוי לחלוטין. 

ההפגנות פוליטיות - כל הפגנה פוליטית אלא מה?

ממומן על ידי ארגוני השמאל - חד משמעית כן.

פייק ניוז - בהחלט. המחאה היא לא על המצב הכלכלי. זה פייק, אלא על הדחת ביבי.

וכו'. 

כת ה-'רק לא ביבי' גורמת לאנשי הכת להיות אנטי כלפי כל מה שראש הממשלה כותב. מציע לא ליפול בפח.

חלאס עם זה,

מה זה בכלל השמאל האנרכיסטי? ממתי הם נהיו תנועה משמעותית? מי מהדמויות המובילות בה? ולמה לעזאזל אסור להם להביע את דעתם אם כן?

מה זה אומר שממומן ע"י ארגוני שמאל? שהם משלמים לכל אחד ואחד שמגיע? שהם מסיעים אנשים ממקומות מסויימים כדי להגיע? ושוב, למה לעזאזל אין לגיטימציה לארגוני שמאל להביע את דעתם.

עם כל השאר אני די מסכים.

אבל, אני מרגיש חייב לומר לך ברמה האישית, אם הבנתי נכון מי אתה, לפני די הרבה שנים הייתי עוד ילד(תכלס מתבגר אבל מה זה משנה), והיו פה בפורום הרבה וויכוחי פוליטיקה והיו הרבה שמאלנים שידעו להתבטא לא רע ומולם היו כמה ימנים שלא ידעו מעבר ללזרוק סיסמאות ריקות, ואותך שידעת להתבטא ולנמק את הדעות שלך בצורה עניינית ורצינית. אני זוכר שמאוד מצא חן בעיניי שסוף סוף יש מישהו שמציג את הצד השני כמו שצריך ונכון לאותה תקופה עזרת לפתוח לי אופקים לגבי הרבה מאוד נושאים. אני לא יודע מה קרה מאז, אולי בכלל אני התבגרתי.אבל כרגע זה מרגיש לי שאתה עברת ללזרוק סיסמאות כמו שאר הימנים (והשמאלנים, שלא יהיה לך ספק) ונטשת את הכנות והאמיתיות שזכרתי אצלך מאז.

רוב מוחלט של המפגינים בבלפור אלו שמאלנים קיצוניים שמנסים לערער את השלטון הדמוקרטי

במדינת ישראל ומתכחשים לתוצאות הבחירות שהיו כאן,הם מנצלים את המשבר הכלכלי הבלתי נמנע שהגיע בעקבות הקורונה וסחבו איתם עוד שמאלנים

פחות קיצוניים עם שטיפת מוח שהשלטון גורם להם למצוקה כלכלית קשה בכוונה.

טוב לראות שבימים האחרונים (רק בודדים מהם אמנם בינתיים )מתחילים לשלם על זה פיזית.

18 דקות לפני, לופו5 said:

השבועיים האחרונים ממש מייאשים עבורי כי הם חושפים דרגות ועוצמות חדשות של טמטום. כמה אלפי מפגינים מצד שמאל מול מאות מפגינים מצד ימין, כשכל אחד חמוש במצלמה ומקווה לתפוס בעדשתה "נציג" של הצד הפוליטי השני מועד או מבצע מעשה לא ראוי ולגזור מזה התנהגות של מחנה פוליטי המורכב ממיליוני אנשים.

תקשורת עלובה, ואני עדין ונזהר במילותיי, שמובילה ליצירת שיח ציבורי שמורכב מלקסיקון של 50 מילים שחוזרות על עצמן בכל דיון. אני יכול לעשות בינגו עם עולם המושגים הזה וכמעט בטוח שאמלא מדי יום את כל השורות והטורים. התייחסות דלילה עד אפסית לאידאולוגיות גדולות ולסוגיות מהותיות העומדות על הפרק בהוויה הישראלית היומיומית - גבולות הגזרה בין דת ומדינה ובין יהודי לישראלי, מהי המדיניות הכלכלית הנכונה בהתחשב בתנאים הקיימים, האם ואיך אפשר לפתור את סוגיית הרש"פ, בנייה ערבית בשטחי C ובנייה בדואית בנגב, ריבונות ביו"ש. כלום.

כמות עצומה של אנשים שהם כלי שרת אידאולוגי עם אפס חשיבה עצמאית וביקורתית, גוזרים את הדעה שלהם מתגובות לכותרות קליקבייט בדפים ואתרים של מערכות חדשות. שום דרישה לעשות את המהלך המחייב מדמוקרטיה צורנית ועל הנייר לדמוקרטיה מהותית עם נבחרי ציבור שנתונים לשיטת המקל והגזר. אד-הומינם לכל נבחר ציבור מבלי לנסות להבין מה עולם הערכים שמניע אותי. מרגיש שיכול לקחת אלפי אנשים שונים, לשבת איתם לשיחה וב95% מהמקרים אשמע את אותם משפטים וניואנסים במדויק עם סטיות קלות. נורא.

וואלה יש פיתרון לזה אחי. כל פעם שמישהו מתחיל לדבר איתי ככה אני מהנהן ומפסיק לדבר איתו ברצינות על הנושא.

זה מייאש מאוד להרגיש שזה המצב אבל ככל שתתן לזה להשפיע עלייך פחות ככה תבין שהחיים יותר טובים בלי שיחות של סיסמאות חוזרות של פוליטיקה(ותכלס זה נכון גם לנושאים אחרים).

ודרך אגב,

חלום שבאמת הייתה כאן דיקטטורה כמו שהמפגינים האלו טוענים,אולי סוף סוף הרבה חרא היה מתנקה מכאן ואז הם באמת היו רואים מה זו דיקטטורה.

אני לא יודע אם הם רוב, אבל מה שבטוח ההד התקשורתי שהם מקבלים והדברים שעליהם שמים את הזרקור גורמים לזה להשתקף ככה כלפי חוץ. 

העלה תאנה של משבר הקורונה נפל, זו לא מחאה עממית אלא מחאה קיצונית פרובוקטיבית, שהתקשורת מתגייסת אליה כי זה מצטלם טוב ומגניב. קשה מאוד להזדהות עם מה שקורה שם.

2 hours ago, Silvio said:

חלאס עם זה,

מה זה בכלל השמאל האנרכיסטי? ממתי הם נהיו תנועה משמעותית? מי מהדמויות המובילות בה? ולמה לעזאזל אסור להם להביע את דעתם אם כן?

מה זה אומר שממומן ע"י ארגוני שמאל? שהם משלמים לכל אחד ואחד שמגיע? שהם מסיעים אנשים ממקומות מסויימים כדי להגיע? ושוב, למה לעזאזל אין לגיטימציה לארגוני שמאל להביע את דעתם.

עם כל השאר אני די מסכים.

אבל, אני מרגיש חייב לומר לך ברמה האישית, אם הבנתי נכון מי אתה, לפני די הרבה שנים הייתי עוד ילד(תכלס מתבגר אבל מה זה משנה), והיו פה בפורום הרבה וויכוחי פוליטיקה והיו הרבה שמאלנים שידעו להתבטא לא רע ומולם היו כמה ימנים שלא ידעו מעבר ללזרוק סיסמאות ריקות, ואותך שידעת להתבטא ולנמק את הדעות שלך בצורה עניינית ורצינית. אני זוכר שמאוד מצא חן בעיניי שסוף סוף יש מישהו שמציג את הצד השני כמו שצריך ונכון לאותה תקופה עזרת לפתוח לי אופקים לגבי הרבה מאוד נושאים. אני לא יודע מה קרה מאז, אולי בכלל אני התבגרתי.אבל כרגע זה מרגיש לי שאתה עברת ללזרוק סיסמאות כמו שאר הימנים (והשמאלנים, שלא יהיה לך ספק) ונטשת את הכנות והאמיתיות שזכרתי אצלך מאז.

אהלן!

כתבת אחלה הודעה. אתחיל מהסוף,

אני באמת כותב כאן מ-2006 ולגמרי שותף לתחושות שלך.

מבין מאוד ללבך וגם אני לא נהנה לכתוב דברים בלי לתת פירוט ראוי, אבל לצערי יש לי תחושה שהודעות אינטלגנטיות וענייניות כמו מה שהמשתמש @לופו5 כותב כבר לא קוראים. ואם כן אז זה יחידי סגולה. אין ספק שהפורום עבר איזה שהוא שינוי. מה שבעבר היה מקום שהכיל בתוכו הודעות של משתמשים - מהימין ומהשמאל - שהציגו נתונים, טענות עמוקות וענייניות ושיח מורכב - הפך לנושאים עם הודעות קצרות, מלאות באמוציות וסיסמאות שטחיות ובלי יותר מידי עובדות. לא יודע למה זה קורה, אולי זה קשור לאנשים שהתחלפו, אולי הקשב והריכוז של חלקנו הצטמצם ואנשים כבר לא קוראים הודעות ארוכות ומפורטות. אולי זה מעייף. לא יודע. ובכנות אני לא מושקע בנושאים האלה מספיק כדי להבין למה זה קורה. 

מה שכן, 

זו המציאות כרגע. אני מזמין אותך ללכת כמה עמודים אחורנית בנושא הזה או בנושא של הקורונה ולראות כמה פעמים שאלנו (או אני שאלתי) שאלות לגבי אמירות קיצוניות שנזרקו כאן. ולא היה מענה לתשובה. לזרוק אמירות וסיסמאות ולא לתת שום סימוכין לגביהם - זה כל אחד יכול. אבל כן הייתי מצפה לשיח אחר. ואם אין שיח אחר - אז כנראה זה הסגנון שצריך להתנהל איתו בלי להתפלצן יותר מידי מבחינתי. זה גם בסדר. 

אני לא חסיד של ביבי ובטח לא מייצג את הימין בשום צורה. אני לא בטוח שאני יכול לקרוא לעצמי ימני. יש לי דעות פוליטיות מגוונות ואני תומך בימין בכל מה שקשור להיבטים ביטחוניים. כלכלי-חברתי אני נוטה לשמאל. אני לא בחרתי בראש הממשלה. העם בחר. ואם אנחנו רוצים שלטון דמוקרטי וחפצים בשמירה על הדמוקרטיה זה לא יכול להיות רק מס שפתיים אלא גם פעולות בשטח. אותי מכעיסות מאוד ההפגנות מול בלפור כי זה נוגד את ההליך הדמוקרטי. אסביר: להפגין זה דמוקרטי. כל עוד אתה עושה את זה בצורה חוקית. אין שום בעיה. אבל ערכית ומוסרית? ממש לא ראוי. היו בחירות מאוד מתישות, קשות ובזבזניות במשך 3 מערכות קשות שכללו נאצות, גידופים והשפלות מחנה כלפי מחנה. העם אמר את דברו. הציבור הכריע - ביבי נבחר לראשות הממשלה. אותם קומץ מפגינים פשוט משתמש בטרמינולוגיה שבה ביבי מחריב את הדמוקרטיה בזמן שהם בעצמם לא מקבלים את ההליך הדמוקרטי של הבחירות שהתקיימו במדינה לפני כארבעה חודשים. מי הם חושבים את עצמם? אנחנו צריכים להיות מגיני הדמוקרטיה בלי קשר לימין או שמאל. המדינה שלנו צריכה יציבות ואחדות ולא שנאת אחים או אנרכיזם משתולל ברחובות עקב חוסר היכולת שלהם לקבל את ההפסד. 

אני מזכיר - מדובר בדמוקרטיה. הקומץ הזה הפסיד בצורה דמוקרטית ועכשיו בוחר לפעול בצורה של מרד והפיכה. 

וברור לכולנו שאין להם שום סיכוי לבצע הפיכה, מרד או לגרום לבחירות רביעיות, אך עצם זה שהם מקבלים גיבוי מהתקשורת זה מתריס ומכעיס וצריך להדליק לכולנו נורה אדומה.

התקשורת משחיתה. התקשורת מהנדסת תודעה וגורמת לציבור לחשוב שמדובר במאות אלפים. 6,000 איש לא יכולים בהרבה מהישובים, להשפיע על ראשות העיר. אנחנו מדברים כאן על ראשות המדינה. והם מקבלים במה כמו שאף קומץ לא קיבל - מעולם. אי אפשר להתעלם מכך. יש פה מגמה וחונטה שפועלת יחדיו כדי למוטט את מעוז הימין.

אני לא רוצה את ביבי בשלטון. אני רוצה שהדברים יפעלו בצורה הוגנת וצודקת. לבוא ולזמר בכל מקום שזו מחאה חברתית-כלכלית למען נפגעי הקורונה זה לא ראוי. הם משתמשים באליבי הזה כדי לקבל לגיטימציה מהציבור למחאה האמיתית שלהם נגד ביבי. אכפת להם מהשחיתות? זה מזיז להם נראה לך? ממש ממש לא. אחרת הם היו מבקשים לפתוח את פרשת הרפז, דורשים מהראיות בתיק של אלוביץ להיפסל ומבקשים לעשות סדר בנושא של ליאת בן ארי. זה לא מעניין אותם בכלל. כל נושא השחיתות לכאורה זה הפלטפורמה של השמאל להפיל את ביבי ולהחיל את שלטון השמאל. זה האמצעי, בטח לא המטרה.

לכן יש פה דברים שצריכים להיאמר. הציבור ממודר מהאמת וניזון מכל מיני קשקשנים אופרטוניסטים שיש להם תועלת בכך שהימין לא יהיה בשלטון. זה לא לגיטימי. 

אם הימין יפול בבחירות? 100%. אבל לא ככה. זה לא דמוקרטי וחשוב לי שהמדינה שלנו תישאר דמוקרטית.

לגבי הפסקה הראשונה שלך - 

לצערי. ובאמת לצערי. אנחנו במציאות שבה לומר "שמאל" או "שמאל קיצוני" זו קללה. כשאני כותב את המילה "שמאל" אני לא משטיח את השיח או מקלל חלילה. זו מציאות חברתית-כלכלית-ביטחונית.

ושוב פעם לצערי, המחאה הזאת מאורגנת היטב על ידי ארגוני שמאל שחלקם רדיקלי ותועלתניים שפעלו עוד בזמן הבחירות השלישיות עם הדגלים השחורים. הם מנסים לרכב על הקושי והכאב של הציבור ולהניע אותו נגד ביבי. חלקם אמרו גם בצורה הזויה שביבי ייצר את הקורונה כדי לדחות לעצמו את המשפט או להפחיד את הציבור וכו' וכו'. זה ראש מעוות של אנשים עם יכולת ביקורתית לקויה שגדלים בבועות עם אנשים הדומים להם ואין להם יכולת אמיתית לצאת מהבועה ולחשוב אחרת. יש פה עדר של "רק לא ביבי" ויש פה עדר של "ביביסטים". לא רוצה להיות לא פה ולא שם. רוצה להיות במקום שהצדק נמצא בו וההפגנה הזאת לא ראויה ולא לגיטימית כי היא מנסה לערער על העקרונות הדמוקרטיים במדינה. אז בטח שההד הגדול שהיא מקבלת מהתקשורת לא הגיוני כי אין קורולציה בין כמות המפגינים לבין הסיקור שהם מקבלים - יש פה מגמה ברורה ואני קורא לכל בר דעת פשוט לא לתת לזה יד.

18 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אהלן!

כתבת אחלה הודעה. אתחיל מהסוף,

אני באמת כותב כאן מ-2006 ולגמרי שותף לתחושות שלך.

מבין מאוד ללבך וגם אני לא נהנה לכתוב דברים בלי לתת פירוט ראוי, אבל לצערי יש לי תחושה שהודעות אינטלגנטיות וענייניות כמו מה שהמשתמש @לופו5 כותב כבר לא קוראים. ואם כן אז זה יחידי סגולה. אין ספק שהפורום עבר איזה שהוא שינוי. מה שבעבר היה מקום שהכיל בתוכו הודעות של משתמשים - מהימין ומהשמאל - שהציגו נתונים, טענות עמוקות וענייניות ושיח מורכב - הפך לנושאים עם הודעות קצרות, מלאות באמוציות וסיסמאות שטחיות ובלי יותר מידי עובדות. לא יודע למה זה קורה, אולי זה קשור לאנשים שהתחלפו, אולי הקשב והריכוז של חלקנו הצטמצם ואנשים כבר לא קוראים הודעות ארוכות ומפורטות. אולי זה מעייף. לא יודע. ובכנות אני לא מושקע בנושאים האלה מספיק כדי להבין למה זה קורה. 

מה שכן, 

זו המציאות כרגע. אני מזמין אותך ללכת כמה עמודים אחורנית בנושא הזה או בנושא של הקורונה ולראות כמה פעמים שאלנו (או אני שאלתי) שאלות לגבי אמירות קיצוניות שנזרקו כאן. ולא היה מענה לתשובה. לזרוק אמירות וסיסמאות ולא לתת שום סימוכין לגביהם - זה כל אחד יכול. אבל כן הייתי מצפה לשיח אחר. ואם אין שיח אחר - אז כנראה זה הסגנון שצריך להתנהל איתו בלי להתפלצן יותר מידי מבחינתי. זה גם בסדר. 

אני לא חסיד של ביבי ובטח לא מייצג את הימין בשום צורה. אני לא בטוח שאני יכול לקרוא לעצמי ימני. יש לי דעות פוליטיות מגוונות ואני תומך בימין בכל מה שקשור להיבטים ביטחוניים. כלכלי-חברתי אני נוטה לשמאל. אני לא בחרתי בראש הממשלה. העם בחר. ואם אנחנו רוצים שלטון דמוקרטי וחפצים בשמירה על הדמוקרטיה זה לא יכול להיות רק מס שפתיים אלא גם פעולות בשטח. אותי מכעיסות מאוד ההפגנות מול בלפור כי זה נוגד את ההליך הדמוקרטי. אסביר: להפגין זה דמוקרטי. כל עוד אתה עושה את זה בצורה חוקית. אין שום בעיה. אבל ערכית ומוסרית? ממש לא ראוי. היו בחירות מאוד מתישות, קשות ובזבזניות במשך 3 מערכות קשות שכללו נאצות, גידופים והשפלות מחנה כלפי מחנה. העם אמר את דברו. הציבור הכריע - ביבי נבחר לראשות הממשלה. אותם קומץ מפגינים פשוט משתמש בטרמינולוגיה שבה ביבי מחריב את הדמוקרטיה בזמן שהם בעצמם לא מקבלים את ההליך הדמוקרטי של הבחירות שהתקיימו במדינה לפני כארבעה חודשים. מי הם חושבים את עצמם? אנחנו צריכים להיות מגיני הדמוקרטיה בלי קשר לימין או שמאל. המדינה שלנו צריכה יציבות ואחדות ולא שנאת אחים או אנרכיזם משתולל ברחובות עקב חוסר היכולת שלהם לקבל את ההפסד. 

אני מזכיר - מדובר בדמוקרטיה. הקומץ הזה הפסיד בצורה דמוקרטית ועכשיו בוחר לפעול בצורה של מרד והפיכה. 

וברור לכולנו שאין להם שום סיכוי לבצע הפיכה, מרד או לגרום לבחירות רביעיות, אך עצם זה שהם מקבלים גיבוי מהתקשורת זה מתריס ומכעיס וצריך להדליק לכולנו נורה אדומה.

התקשורת משחיתה. התקשורת מהנדסת תודעה וגורמת לציבור לחשוב שמדובר במאות אלפים. 6,000 איש לא יכולים בהרבה מהישובים, להשפיע על ראשות העיר. אנחנו מדברים כאן על ראשות המדינה. והם מקבלים במה כמו שאף קומץ לא קיבל - מעולם. אי אפשר להתעלם מכך. יש פה מגמה וחונטה שפועלת יחדיו כדי למוטט את מעוז הימין.

אני לא רוצה את ביבי בשלטון. אני רוצה שהדברים יפעלו בצורה הוגנת וצודקת. לבוא ולזמר בכל מקום שזו מחאה חברתית-כלכלית למען נפגעי הקורונה זה לא ראוי. הם משתמשים באליבי הזה כדי לקבל לגיטימציה מהציבור למחאה האמיתית שלהם נגד ביבי. אכפת להם מהשחיתות? זה מזיז להם נראה לך? ממש ממש לא. אחרת הם היו מבקשים לפתוח את פרשת הרפז, דורשים מהראיות בתיק של אלוביץ להיפסל ומבקשים לעשות סדר בנושא של ליאת בן ארי. זה לא מעניין אותם בכלל. כל נושא השחיתות לכאורה זה הפלטפורמה של השמאל להפיל את ביבי ולהחיל את שלטון השמאל. זה האמצעי, בטח לא המטרה.

לכן יש פה דברים שצריכים להיאמר. הציבור ממודר מהאמת וניזון מכל מיני קשקשנים אופרטוניסטים שיש להם תועלת בכך שהימין לא יהיה בשלטון. זה לא לגיטימי. 

אם הימין יפול בבחירות? 100%. אבל לא ככה. זה לא דמוקרטי וחשוב לי שהמדינה שלנו תישאר דמוקרטית.

לגבי הפסקה הראשונה שלך - 

לצערי. ובאמת לצערי. אנחנו במציאות שבה לומר "שמאל" או "שמאל קיצוני" זו קללה. כשאני כותב את המילה "שמאל" אני לא משטיח את השיח או מקלל חלילה. זו מציאות חברתית-כלכלית-ביטחונית.

ושוב פעם לצערי, המחאה הזאת מאורגנת היטב על ידי ארגוני שמאל שחלקם רדיקלי ותועלתניים שפעלו עוד בזמן הבחירות השלישיות עם הדגלים השחורים. הם מנסים לרכב על הקושי והכאב של הציבור ולהניע אותו נגד ביבי. חלקם אמרו גם בצורה הזויה שביבי ייצר את הקורונה כדי לדחות לעצמו את המשפט או להפחיד את הציבור וכו' וכו'. זה ראש מעוות של אנשים עם יכולת ביקורתית לקויה שגדלים בבועות עם אנשים הדומים להם ואין להם יכולת אמיתית לצאת מהבועה ולחשוב אחרת. יש פה עדר של "רק לא ביבי" ויש פה עדר של "ביביסטים". לא רוצה להיות לא פה ולא שם. רוצה להיות במקום שהצדק נמצא בו וההפגנה הזאת לא ראויה ולא לגיטימית כי היא מנסה לערער על העקרונות הדמוקרטיים במדינה. אז בטח שההד הגדול שהיא מקבלת מהתקשורת לא הגיוני כי אין קורולציה בין כמות המפגינים לבין הסיקור שהם מקבלים - יש פה מגמה ברורה ואני קורא לכל בר דעת פשוט לא לתת לזה יד.

הדבר הכי מדוייק שקראתי בזמן האחרון לדעתי,שאפו 

7 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

זה לא רלוונטי בכלל, ראש ממשלה לא אמור להסית ולשסע את הציבור אחד בשני . 

הוא כתב נגד ערוץ 12. איפה בדיוק הוא הסית את הציבור אחד בשני? 

אשמח שתפנה אותי למשפט הספציפי שראית שמתייחס להסתה נגד חלקים בציבור.