Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

1 hour ago, לופו5 said:

בנושא אחר - @חןחן אשמח אם ההודעות יעברו לנושא בחירות

האמת היא שבתקופה זו של ההריון אני כל הזמן עייפה, הגם שקריאת הודעות בנושא פוליטיקה מעייפות אותי עוד יותר, אז אני בשביתה זמנית מפיצולים :( עמכם הסליחה

2 hours ago, hairy2hell said:

אתה יכול להוכיח שאין לך אחות?

אני מן הסתם לא יכול לספק הוכחות שמנהל הקמפיין של ברני סנדרס לא שילם למפגינים,

אבל מסתובב סרטון שבו אדם באמצע הפגנה נותן למישהו קצת כסף ואומר לו לקנות משהו (אני חושב שולחן, לא זוכר) ולהציב אותו איפשהו, ואז אנשים הפיצו על זה שמועה שמדובר במנהל הקמפיין של ברני סנדרס, והכסף זה כדי שיעשו בלאגן.
אין לי מושג מי זה האיש בסרטון, אבל הוא בפירוש לא מנהל הקמפיין של ברני סנדרס, שהוא האיש הזה: https://en.wikipedia.org/wiki/Faiz_Shakir

שכנעת אותי הוא כנראה רוצה לחפש רהיטים לסלון

רק לי כל הנזלת האלה בהפגנה אתמול נראים כמו אוהדי הפועל עם כל התלתלים האלה והדגלים האדומים?

אם זה ימשיך ככה גם היום שלהם יגיע אבל יש עוד צד במדינה הזאת 

43 דקות לפני, BRoi said:

רק לי כל הנזלת האלה בהפגנה אתמול נראים כמו אוהדי הפועל עם כל התלתלים האלה והדגלים האדומים?

אם זה ימשיך ככה גם היום שלהם יגיע אבל יש עוד צד במדינה הזאת 

זה בדיוק הקטע

צד אחד מתעקש למשוך לכיוון של מלחמת האזרחים, צד שני כרגע יושב בשקט

הבעיה היא שכולנו זוכרים מה קרה בפעם האחרונה שהצד השני הצטרף, אז דיבורים על ״הימין לא מביא אף פעם אנשים לרחובות״ אמנם נכונים בשנים האחרונות, אבל ברגע שיגיע הקו האדום והימין יצא לרחובות, זה יגמר רע מאד 

וזה יהיה על הראש של כל המתסיסים

54 דקות לפני, Semper Fidelis said:

זה בדיוק הקטע

צד אחד מתעקש למשוך לכיוון של מלחמת האזרחים, צד שני כרגע יושב בשקט

הבעיה היא שכולנו זוכרים מה קרה בפעם האחרונה שהצד השני הצטרף, אז דיבורים על ״הימין לא מביא אף פעם אנשים לרחובות״ אמנם נכונים בשנים האחרונות, אבל ברגע שיגיע הקו האדום והימין יצא לרחובות, זה יגמר רע מאד 

וזה יהיה על הראש של כל המתסיסים

למה ממתי הימנים יודעים להפגין?

אם היו עושים לשמאל רבע ממה שעושים לימין הם היו שורפים את המדינה כפשוטו 

החוליגנים האלו היו שופכים דם.

התנתקות? איזה תכנית ששמאלנים שיושבים בעצמם על אדמות כאילו פלסטיניות החליטו שאם יפנו יהודים זה יביא שלום או צדק ובשם הדבר הזה זרקו 10.000 אנשים מהבית, חסמו על זה כמה כבישים ובזה זה נגמר.

השמאל המפונק על הפסד בבחירת העם מאבד צלם אנוש ואת ערכי הדמוקרטיה.

מה שהולך אצלם זאת כת ואוי למי שחושב טיפה אחרת, סתימת הפיות מתחילה מהכאילו הכי ליברלים מפייסבוק טוויטר וכו 

בן אדם בא לתרום באתר של BLM ומועבר לאתר התרומות של המפלגה הדמוקרטית, כנראה שחוץ ממועמדים מטומטמים גם המתכנתים שלהם מטומטים.

https://www.meshekil.com/ReadNews/340

חשיפה בארה"ב: מחאת Black Lives Matter ממומנת על ידי המפלגה הדמוקרטית

8 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

למה ממתי הימנים יודעים להפגין?

אם היו עושים לשמאל רבע ממה שעושים לימין הם היו שורפים את המדינה כפשוטו 

החוליגנים האלו היו שופכים דם.

התנתקות? איזה תכנית ששמאלנים שיושבים בעצמם על אדמות כאילו פלסטיניות החליטו שאם יפנו יהודים זה יביא שלום או צדק ובשם הדבר הזה זרקו 10.000 אנשים מהבית, חסמו על זה כמה כבישים ובזה זה נגמר.

השמאל המפונק על הפסד בבחירת העם מאבד צלם אנוש ואת ערכי הדמוקרטיה.

מה שהולך אצלם זאת כת ואוי למי שחושב טיפה אחרת, סתימת הפיות מתחילה מהכאילו הכי ליברלים מפייסבוק טוויטר וכו 

לא התכוונתי להתנתקות, אלא לבלאגן בעקבות הסכמי אוסלו והתוצאה של הבלאגן הזה

7 hours ago, הדאבל ה8 said:

בן אדם בא לתרום באתר של BLM ומועבר לאתר התרומות של המפלגה הדמוקרטית, כנראה שחוץ ממועמדים מטומטמים גם המתכנתים שלהם מטומטים.

https://www.meshekil.com/ReadNews/340

חשיפה בארה"ב: מחאת Black Lives Matter ממומנת על ידי המפלגה הדמוקרטית

בוא תלמד כלל:

בדרך כלל כשאתה קורא איזו חשיפה מרעישה או סקופ עיתונאי עסיסי באתר קטן כזה שאף אחד לא שמע עליו, ואף כלי חדשות אחר לא מזכיר כלל את הסיפור, זה בדרך כלל אחת מהאפשרויות הבאות:

1. הסיפור הזה לא עבר fact-check של האתרים שמכבדים את עצמם כלומר הוא שקרי

או:

2. כל האתר הזה הוא אתר מזוייף אחד גדול שהוקם במטרה להפיץ את השקר לציבור. 

במקרה הנוכחי אני נוטה לחשוב שמדובר במספר 1 . ככה או ככה, הסיפור הזה הוא שקר והטיפשים פה הם לא הדמוקרטים ולא המתכנתים של הדמוקרטים אלא דווקא יותר כל אלה שמאמינים לכל מילה שהם קוראים באינטרנט.

התנתקות לטעמי הייתה טעות בעיקר מהסיבה שזאת הייתה החלטה חד צדדית מצד ישראל ללא סיכום עם הצד השני  שאולי נבעה מתוך נאיביות שאולי פת״ח ״המתונים יותר״ ישלטו בעזה ואולי יתרום לביטחון המדינה ותושבי הדרום.

16 hours ago, סטלן בטלן השמן said:

שכנעת אותי הוא כנראה רוצה לחפש רהיטים לסלון

אין לי מושג מי זה הבחור הזה (או אפילו איך החלטת שזה השם שלו), אבל הוא בפירוש לא מנהל הקמפיין של ברני סנדרס. שוב, מוזמן לבדוק איך מנהל הקמפיין שלו נראה בוויקפדיה.

ואני לא יודע אם ארגנת פעם הפגנה, אבל כל הפגנה צריכה תקציב, שלרוב נאסף מתרומות קטנות (מדי). בהפגנות שארגנתי, יצרנו קופה קטנה וכל הזמן הבאתי כסף לאנשים ושלחתי אותם לקנות משהו בשביל זה. זו אומר ששילמו לנו כדי שנצא למחות? כשאתה גוף גדול ומאורגן אתה מסוגל לדאוג להכל מראש ושלא יהיו דברים חסרים, אבל מחאות עממיות הן מטבען לא כאלו ותמיד יהיו דברים שחסרים בשטח וצריך ללכת לקנות בזמן אמת.

2 hours ago, hairy2hell said:

אין לי מושג מי זה הבחור הזה (או אפילו איך החלטת שזה השם שלו), אבל הוא בפירוש לא מנהל הקמפיין של ברני סנדרס. שוב, מוזמן לבדוק איך מנהל הקמפיין שלו נראה בוויקפדיה.

ואני לא יודע אם ארגנת פעם הפגנה, אבל כל הפגנה צריכה תקציב, שלרוב נאסף מתרומות קטנות (מדי). בהפגנות שארגנתי, יצרנו קופה קטנה וכל הזמן הבאתי כסף לאנשים ושלחתי אותם לקנות משהו בשביל זה. זו אומר ששילמו לנו כדי שנצא למחות? כשאתה גוף גדול ומאורגן אתה מסוגל לדאוג להכל מראש ושלא יהיו דברים חסרים, אבל מחאות עממיות הן מטבען לא כאלו ותמיד יהיו דברים שחסרים בשטח וצריך ללכת לקנות בזמן אמת.

איזה הפגנות ארגנת ? 

חבל שאי אפשר להדיח ח"כ על ניסיונות המרדה

מעניין אותי איך התקשורת הייתה מגיבה אם היה מדובר בצד השני, ומירי רגב ודוד אמסלם היו מדברים כמו עידן רול ויאיר גולן

On 15.7.2020 at 14:48, סלבה said:

כל הסעיפים, פרט לביטחון, הם ברי דיון. יש המון בין ישראל לארצות הברית, והאיזון במרכז הכי טוב כלכלית. חלק מהחינוך והבריאות צריך להיות פרטי, חלק לא, ככה תשפר את המערכות.

מערכת הבריאות הישראלית טובה בסך הכל, אבל קשה לה להתפתח בשל המצב הקיים. אם הייתה רפואה פרטית בהיקף נרחב יותר (מה שהתחיל עם שיטת שוברים שבוטלה משום מה) היא יכלה להתקדם.

הקטע עם התקצוב של תלמידים הוא קצת עיוות עיתונאי, ותמיד תלמידים דתיים תוקצבו יותר בשל פערים סוציואקונומיים ממוצעים בין דתיים לחילונים ועניין של שעות תפילה וכד'. הפער בין ערבים ליהודים הוא הזוי אבל זה חטא שחוזר על עצמו בכל ממשלה בתולדות המדינה, כשבעשור האחרון עם ביבי דווקא עלתה ההשקעה במגזר.

הפסקה האחרונה שלך היא דוגמה מובהקת לפופוליזם וניתוק, מצטער. שיוויון וכסף הם לא מנוגדים אחד לשני, והאמירה שביבי נגד שוויון מטומטמת להפליא. הצרות הכי גדולות של האנושות מבחינה כלכלית ותרבותית במאה השנים האחרונות הגיעו מתוך המחשבה שאפשר לכפות שוויון. אין שום הכרח לשוויון כלכלי וצמצום פערים כל עוד התחתית מתרוממת. יש טענה חוזרת על כך שביבי הגדיל את אי השוויון, שהיא נכונה על הנייר, רק שלא מציינים שמה שקרה זה שגם העשירים וגם העניים נהיו עשירים יותר, פשוט הפער גדל. מברברים פה על המוני עניים, וזה פשוט לא נכון.

קראתי ואני אומר לעצמי וואלה אני מסכים איתו, דעה מאוזנת.

ואז הגעתי לפסקה האחרונה.

בגדול זה לא בדיוק נכון. מי שתפרן תפרן.

מפתיע שאתה לא נתקל. יש המון עניים. המון.

המחיה רק עולה והשכר אולי עלה מעט אבל עדיין נמוך ולא מספיק.

ואני אגיד יש, יש המון עניים. המון.

זה שזה לא עוני של אפריקה, נכון, אבל יש עוני בקיצור אני לא סתם חוזר על זה.

אני מאמין בקפיטליזם אבל מאמין שחייב לאסדר את ההון במובן של להניע בצורה ישירה מס מסוים מעשירים לעניים.

זה יכול להיות חברות שיחוייבו לחלק דיבידנד לעובדים זוטרים, זה יכול להיות מס אחיד למשל אחוז בודד מסך רווחים של חברה שמרוויחה מעל סכום מסוים - ישירות לקרן שמחולקת לאזרחים נזקקים (בלי קשר לביטוח לאומי).

אני מאוד בעד שאנשים יהיו חופשיים להרוויח, אבל ברגע שמאפשרים - יש תמעות. אין מה לעשות זה חוק טבע.

צריך רגוליה מתונה. ממש לא מתקרב לסוציאל-קפיטליזם, אבל משהו עדין.

יכולים לעשות הרבה לטובת האזרח ולא מקופת המדינה. 

23 דקות לפני, HumbugMusic said:

קראתי ואני אומר לעצמי וואלה אני מסכים איתו, דעה מאוזנת.

ואז הגעתי לפסקה האחרונה.

בגדול זה לא בדיוק נכון. מי שתפרן תפרן.

מפתיע שאתה לא נתקל. יש המון עניים. המון.

המחיה רק עולה והשכר אולי עלה מעט אבל עדיין נמוך ולא מספיק.

ואני אגיד יש, יש המון עניים. המון.

זה שזה לא עוני של אפריקה, נכון, אבל יש עוני בקיצור אני לא סתם חוזר על זה.

אני מאמין בקפיטליזם אבל מאמין שחייב לאסדר את ההון במובן של להניע בצורה ישירה מס מסוים מעשירים לעניים.

זה יכול להיות חברות שיחוייבו לחלק דיבידנד לעובדים זוטרים, זה יכול להיות מס אחיד למשל אחוז בודד מסך רווחים של חברה שמרוויחה מעל סכום מסוים - ישירות לקרן שמחולקת לאזרחים נזקקים (בלי קשר לביטוח לאומי).

אני מאוד בעד שאנשים יהיו חופשיים להרוויח, אבל ברגע שמאפשרים - יש תמעות. אין מה לעשות זה חוק טבע.

צריך רגוליה מתונה. ממש לא מתקרב לסוציאל-קפיטליזם, אבל משהו עדין.

יכולים לעשות הרבה לטובת האזרח ולא מקופת המדינה. 

לעוני יש הגדרה שאתה יכול לשנות כל הזמן. על פי הגדרה סבירה ומקובלת ברוב העולם בישראל אין עוני יוצא דופן בשום צורה. מה זה המון עניים? רמת החיים הממוצעת בישראל היא גבוהה, זה בגדר עובדה.

סהר, חשוב להבדיל בין מצב של עוני מוחלט לבין מצב של עוני יחסי. עוני מוחלט הוא מצב שאנשים לא מסוגלים לקנות מוצרי יסוד בסיסיים ולשלם חשבונות של מים חשמל וגז, וזו עובדה מוגמרת. מקרים כאלו בארץ הם הרבה יותר נדירים, בשונה מעוני יחסי שהוא מושג אמורפי שנתון פעמים רבות לפרשנות אישית. אם הפער ברמת החיים של קבוצות שונות באוכלוסייה גדל וכתוצאה מכך גדלים פערי אי-השוויון, נוצר מצב על הנייר של עוני יחסי, אבל זה עדיין לא אומר שהחלקים בעלי ההכנסה הנמוכה יותר עניים כי ייתכן שהכנסתם צמחה וגדלה גם כן, פשוט לא בחפיפה לזו של בעלי ההכנסה הגבוהה.

יש לי בעיה קשה עם כל נושא של אסדרת הון. כשפועלים או חושבים באופן הזה, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאנחנו יודעים מה נכון לכולם, מהם המשתנים שמשפיעים במדויק על השוק, מהן ההעדפות והצרכים השונים של כלל האנשים, מה הם רוצים וצריכים ועוד. אבל האמת שצריך להכיר בה היא שאין שאין לא הייתה ולא תהיה לאף אדם/גוף/תוכנה/מודל את היכולת לנבע להשפיע ולנתב את השוק ואת הכלכלה לנתיבים מסוימים. החיים הכלכליים האישיים והחברתיים מושפעים מכמות עצומה של מיקרו-בחירות שכל אחת מושכת לכיוון אחר ומשפיעה על המציאות בצורה שונה. המעשה החכם הצודק והנכון בעיניי הוא לתת לאנשים מקסימום חירויות ולקבוע כללי משחק מסוימים שנוגעים לריכוזיות, קרטלים, מונופולים וכיו"ב.

4 hours ago, לופו5 said:

סהר, חשוב להבדיל בין מצב של עוני מוחלט לבין מצב של עוני יחסי. עוני מוחלט הוא מצב שאנשים לא מסוגלים לקנות מוצרי יסוד בסיסיים ולשלם חשבונות של מים חשמל וגז, וזו עובדה מוגמרת. מקרים כאלו בארץ הם הרבה יותר נדירים, בשונה מעוני יחסי שהוא מושג אמורפי שנתון פעמים רבות לפרשנות אישית. אם הפער ברמת החיים של קבוצות שונות באוכלוסייה גדל וכתוצאה מכך גדלים פערי אי-השוויון, נוצר מצב על הנייר של עוני יחסי, אבל זה עדיין לא אומר שהחלקים בעלי ההכנסה הנמוכה יותר עניים כי ייתכן שהכנסתם צמחה וגדלה גם כן, פשוט לא בחפיפה לזו של בעלי ההכנסה הגבוהה.

יש לי בעיה קשה עם כל נושא של אסדרת הון. כשפועלים או חושבים באופן הזה, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאנחנו יודעים מה נכון לכולם, מהם המשתנים שמשפיעים במדויק על השוק, מהן ההעדפות והצרכים השונים של כלל האנשים, מה הם רוצים וצריכים ועוד. אבל האמת שצריך להכיר בה היא שאין שאין לא הייתה ולא תהיה לאף אדם/גוף/תוכנה/מודל את היכולת לנבע להשפיע ולנתב את השוק ואת הכלכלה לנתיבים מסוימים. החיים הכלכליים האישיים והחברתיים מושפעים מכמות עצומה של מיקרו-בחירות שכל אחת מושכת לכיוון אחר ומשפיעה על המציאות בצורה שונה. המעשה החכם הצודק והנכון בעיניי הוא לתת לאנשים מקסימום חירויות ולקבוע כללי משחק מסוימים שנוגעים לריכוזיות, קרטלים, מונופולים וכיו"ב.

כן אמרתי שאני מודע לזה שזה לא עוני של אפריקה. ז"א שנכון שעוני זה מושג יחסי.

אז אובייקט ההשוואה הוא לרמת חיים סבירה בישראל.

אנשים לא צריכים לרעוב ללחם ברחוב כדי שיחליטו לעשות משהו בשבילם 

יש עושר ושפע בעולם, ואין בעיה עם ריכוזיות או קפיטליזם כמו שממש הדגשתי בהודעה הקודמת.

אבל מס זה משהו שכל חברה שמרויחה מעל סכום מסוים אמורה לשלם, אני מקווה שלפחות בעניין הזה נסכים. אחוז מסוים מהרווח הוא מס למדינה. זה אמור להיות ככה. אז למה לא לנתב את המס בצורה שטיפה, ואני מדגיש, טיפה, מקצה עזרה ישירה למי שצריך?

אין פה שום ניצני רעיון מרקסיסטי או משהו כזה.

הלכת רחוק בפרשנות, שום ניסיון להתיימר לדעת מה טוב או מה לא. לא כזה אסדרת הון כמו פשוט לקחת או מהמס הקיים או עדכון אחוז מס.

ובכלל, יש דרך ארוכה ללכת, זה הרבה יותר עמוק מ"יש אי שיוויון ותמיד יהיו עניים". יש אינספור דברים שצריך להוזיל או לייעל בצורה שתקל על אנשים שלא מרוויחים הרבה.

הסיבה היא שמדיניות רווחה עם קריטריונים רחבים למרבה הצער ברוב המקרים לא מסייעת לפתרון הבעיות שהיא מתיימרת לפתור, אלא רק מנציחה את מעגל העוני ומלכודת הרווחה, לעתים מעכבת צמיחה, ובמקביל מרוקנת את הקופה הציבורית ומוסיפה עול כלכלי על בעלי הכנסה גבוהה. גישה חברתית-כלכלית סוציאל-דמוקרטית הדוגלת במעיכת החלקים העליונים לשם צמצום אי-השוויון כמו שנהוגה בצפון אירופה זה רעיון נחמד על הנייר אבל קצת יותר מורכב ליישום בארץ בגלל שאנחנו לא מדינה הומוגנית ויש כאן מידה בינונית של סולידריות חברתית ואמון בין אנשים.

העלאה של מס החברות יהיה אות קלון על הכלכלה בארץ. הוא בכל מקרה נמצא באזור הממוצע העולמי, אנחנו סוג של כלכלת אי, יש כאן מגבלה מסוימת של שפה, קלות עשיית העסקים עדיין לא מזהירה, ואין כאן כלכלה פנימית חזקה כמו בארה"ב/גרמניה/יפן/צרפת/אוסטרליה. הדבר הנכון והצודק שבטווח הרחוק יתרום לכל שכבות האוכלוסייה בכל המובנים הוא הקטנת מס החברות ל13-17 אחוזים. מהלך כזה יניע ויוביל לעידוד מסיבי של השקעות פנים וחוץ ויתרום לגדילה בשכר הממוצע, תמ"ג לנפש, פריון עבודה, סט יכולות ועוד משתנים חשובים. אפשר לראות את הפירות של מהלך כזה בשנים האחרונות באירלנד, הונג קונג וסינגפור ולאחרונה גם באסטוניה.

זה יצריך איזון מסוים והעלאה של המע"מ/המדרגות הנמוכות של מס ההכנסה, מה שאכן יכול להזיק לבעלי הכנסה נמוכה בטווח הקרוב, אבל זה צעד מתבקש וחשוב אם אנחנו מעוניינים לחיות במדינה שלא מדברת על רווחה כלכלית לאזרחיה ובצדק חלוקתי אלא יוצרת את הרווחה הכלכלית בכוחות עצמה באמצעות עבודה יעילה וטובה. יש בארץ אוריינות דיגיטלית וטכנולוגית בינונית, אני בן 23 ומכיר אישית אנשים שלא יודעים לתפעל וורד/אקסל או לפתור בעיות טכניות במחשב. יש היום כמות עצומה של קורסים חינמיים בעברית ובאנגלית שיכולים להעניק לכל בנאדם יכולות חדשות שעשויות לתרום בעבודה, חבל שלא מנצלים את זה. 

הדרך הכי טובה לשפר את מצבם של העניים היא להעלות את שכר המינימום. הייתי מוסיף גם להוריד את המע"מ במקביל אבל כאן קצת יותר קשה לצפות את ההשלכות.

33 דקות לפני, ravid said:

הדרך הכי טובה לשפר את מצבם של העניים היא לבטל את שכר המינימום וליצור תחרות בין מעסיקים שיהיו מעוניינים לתמרץ ולמשוך אליהם עובדים איכותיים.

מציע את הזווית שלי בנושא.

1 hour ago, ravid said:

הדרך הכי טובה לשפר את מצבם של העניים היא להעלות את שכר המינימום. הייתי מוסיף גם להוריד את המע"מ במקביל אבל כאן קצת יותר קשה לצפות את ההשלכות.

אם אתה רוצה להוסיף עוד עניים (יחסיים) להעלות עוד את שכר המינימום זאת דרך נפלאה לעשות את זה

2 hours ago, Krishi said:

אם אתה רוצה להוסיף עוד עניים (יחסיים) להעלות עוד את שכר המינימום זאת דרך נפלאה לעשות את זה

הקונספציה הזו נפלה כבר לפני שנים

5 hours ago, ravid said:

להעלות רמות שכר בארץ לא יעזור בכלום. רק יפגע בכלכלה. 

עזרה לעניים ונזקקים בכלליות תהיה מהורדת יוקר מחייה.

לממשלה אין באמת אינטרס שזה יקרה, היא שותפה 17% בעושק של הציבור על רוב המוצרים, על מוצרים מסויימים בכמעט 50% (רכב, דלק, סיגריות וכו') 

בין 2015 ל-2017 שכר המינימום עלה ב-1000 שקל. בתגובה המשק הגיע לתעסוקה מלאה. המיתוס הזה ששכר מינימום מביא אבטלה כבר התנפץ מזמן ולא רק בישראל. היום מבינים שעליית שכר יוצרת צרכנות שמחזקת את הצמיחה בנוסף כמובן להקטנת אי השוויון.