Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2020 בשאר הליגה ע"ש עדן בן בסט

Recommended Posts

על הנייר לחיפה יש קבוצה אדירה ומאמן אדיר.

אין מקום לזלזל.

בטח שעם ה 5 הפרש שנתנו להם, והמאמצים שעוד נשקיע באירופה (בגלל המאמצים האלו עד כאן כבר הפסדנו 5 נקודות , כן?!).

חיפה פייבוריטים כרגע. DEAL WITH IT.

2 דקות לפני, dvirtop said:

אין מקום לזלזל.

בטח שעם ה 5 הפרש שנתנו להם, והמאמצים שעוד נשקיע באירופה (בגלל המאמצים האלו עד כאן כבר הפסדנו 5 נקודות , כן?!).

אני לא מתעסק בזה אישית. אליפות היא תוצאה של המון משחקים והיא לא רלוונטית לאף אחת במחזור שני. נתחיל מלהנות מהדרך, משחק אחרי משחק. זאת המהות. ובכל מקרה, חותם שבכל עונה אני יהיה בבתים ובמינוס 5 אחרי שני משחקים. בטח העונה כאשר הורדת הכאוס הכלכלי חשוב יותר מכל דבר אחר. מכבי תמשיך לזכות או לזכות באליפויות, זאת דרכו של עולם. המשבר הכלכלי הוא כאן ועכשיו והוא סופר מוחשי. 

9 דקות לפני, dvirtop said:

אין מקום לזלזל.

בלי לבדוק, אני מתערב איתך שבכל אתר הימורים כרגע מכבי פייבוריטית לקחת אליפות 

23 דקות לפני, matis said:

בלי לבדוק, אני מתערב איתך שבכל אתר הימורים כרגע מכבי פייבוריטית לקחת אליפות 

לא מצאתי אתר שנותן ליין כזה כרגע.

כן מצאתי את אורי קופר מהמר על חיפה כרגע, ואמצתי את דעתו. הסגלים נראים שווים, גם השחקנים וגם צוות האימון.

אם אני חייב להמר כרגע היתרון שהם צברו בזכות האירופה שלנו, ימשיך לצמוח מאותה סיבה וזה מה שיכריע.

העונה הזאת מלאה אי ודאות, לא ידוע אם היא תסתיים כמתוכנן/תקוצר/תאוחד עם העונה הבאה, לא ידוע מתי נחזור לשחק, מתי יעמיסו משחקים כדי לבחזיר את השבועות של ההשבתה, האם נמשיך מהמקום בו הפסקנו (נתניה-חיפה-בש-...) או שנחזור לשחק לפי הלוח שנקבע מראש, ואת המשחקים שנדחו ישלימו במהלך העונה בזמנים שיקבעו לנוחיותו של יעקוב שחר. לא ידוע מי יחלה בקורונה ומתי, וכמה זמן יקח לו להחלים, ואם יחזור לעצמו בכלל. לא ידוע מה הרמה שנראה מהזרים החדשים בליגה. לא ידוע כמה משחקים גולסה יתן העונה. לא ידוע אם טבח זוכר/מסוגל לשחק כדורגל... 

20 דקות לפני, dvirtop said:

לא מצאתי אתר שנותן ליין כזה כרגע.

כן מצאתי את אורי קופר מהמר על חיפה כרגע, ואמצתי את דעתו. הסגלים נראים שווים, גם השחקנים וגם צוות האימון.

אם אני חייב להמר כרגע היתרון שהם צברו בזכות האירופה שלנו, ימשיך לצמוח מאותה סיבה וזה מה שיכריע.

העונה הזאת מלאה אי ודאות, לא ידוע אם היא תסתיים כמתוכנן/תקוצר/תאוחד עם העונה הבאה, לא ידוע מתי נחזור לשחק, מתי יעמיסו משחקים כדי לבחזיר את השבועות של ההשבתה, האם נמשיך מהמקום בו הפסקנו (נתניה-חיפה-בש-...) או שנחזור לשחק לפי הלוח שנקבע מראש, ואת המשחקים שנדחו ישלימו במהלך העונה בזמנים שיקבעו לנוחיותו של יעקוב שחר. לא ידוע מי יחלה בקורונה ומתי, וכמה זמן יקח לו להחלים, ואם יחזור לעצמו בכלל. לא ידוע מה הרמה שנראה מהזרים החדשים בליגה. לא ידוע כמה משחקים גולסה יתן העונה. לא ידוע אם טבח זוכר/מסוגל לשחק כדורגל... 

אתה חולה על הרכבים, תהיה אובייקטיבי ותן את ה-11 הכי טובים שאתה יכול להעמיד משני הסגלים ביחד ונראה כמה שחקנים לקחת מפה וכמה שחקנים לקחת משם.

אצלי:
                          טננבאום
סבוריט - טיבי - הרננדס (נכון שהוא עדיין סימן שאלה, אבל לא מישהו אחר מאצלנו\אצלם ששווה הרכב) -  מאבוקה (עדיף על קנדיל וכמובן על בן ביטון)
                           גלזר
                      גולסה - פרץ
שרי -                                                   דן ביטון                
               פשיץ' (אותו כנ"ל כמו הרננדס)

יש לי 2 שחקני חיפה ו9 שחקני מכבי. 
אני מניח שאתה תשים את רוקאביצה, אז זורם איתך על 3 חיפה ו-8 מכבי.
איך בדיוק ההרכב שלהם טוב משלנו? 
זה אפילו לא קרוב. 

אני חושב שגם בש וגם ביתר יכולות להיות בתמונה, במיוחד בש. אני לא חושב שהיא נופלת משמעותית מאף אחת. זאת לא אליפות שלנו להפסיד, זה עסק פתוח. ולאף אחד כאן אין באמת מושג מה מכבי שווה היום ומה החיבור של דוניס לסגל יניב. 

27 דקות לפני, YoC said:

אתה חולה על הרכבים, תהיה אובייקטיבי ותן את ה-11 הכי טובים שאתה יכול להעמיד משני הסגלים ביחד ונראה כמה שחקנים לקחת מפה וכמה שחקנים לקחת משם.

אצלי:
                          טננבאום
סבוריט - טיבי - הרננדס (נכון שהוא עדיין סימן שאלה, אבל לא מישהו אחר מאצלנו\אצלם ששווה הרכב) -  מאבוקה (עדיף על קנדיל וכמובן על בן ביטון)
                           גלזר
                      גולסה - פרץ

זה אפילו לא קרוב. 

רוקאביצה בחוד ואתה צודק בכל השאר לדעתי.

לפני3 שעות , dvirtop said:

בנתיים אבו פאני שני בהררכיה בנבחרת. לפני גלזר , לביא, קארצב, ואני מניח שגם לפני פרץ.

חח זה ישר לציני או באמת מפגר 

34 דקות לפני, המכבייה said:

אני חושב שגם בש וגם ביתר יכולות להיות בתמונה, במיוחד בש. אני לא חושב שהיא נופלת משמעותית מאף אחת. זאת לא אליפות שלנו להפסיד, זה עסק פתוח. ולאף אחד כאן אין באמת מושג מה מכבי שווה היום ומה החיבור של דוניס לסגל יניב. 

לגמרי מסכים שגם ב"ש ובית"ר יכולות להפוך לסוס שחור השנה, וגם קופר הזכיר אותן.

לב"ש יש את ז'וסוואה הנפיץ, ומלא זרים חדשים מעניינים, עם מאמן שיודע להוציא מים מסלע, אבל יש להם אריופה על הראש בדיוק כמונו, וסגל קצר מאד אז הסיכוי שלהם במשך עונה שלמה להשאר בצמרת לא מדהים.

בית"ר עם סגל לא מאוזן, אבל אם "כל הכוכבים יסתדרו" בשבילם יש שם מספיק פוטנציאל.

3 דקות לפני, פנחס שוף said:

אבו פאני הפך לשחקן לפי הפורום, וחשבתי ש-2020 לא יכולה להדרדר יותר

די לזלזל!

אבו פאני הולך לתת עונה לא פחות טובה ממה שראינו מגלזר כשחזר מנתניה.

תתחברו לקרקע כבר.

47 דקות לפני, YoC said:

אצלי:
                          טננבאום
                           גלזר
                      גולסה - פרץ

זה אפילו לא קרוב. 

רק תשים לב שלא שמת את יוני, אלמוג, קארצב וריקן.

@dvirtop אתה אומר לא לזלזל בהם, אבל מזלזל בנו...

4 דקות לפני, dvirtop said:

די לזלזל!

תתחברו לקרקע כבר.

אבו פאני לא מסיים את העונה כשחקן הרכב בחיפה.

איפה הוא ואיפה דן גלזר.

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

רק תשים לב שלא שמת את יוני, אלמוג, קארצב וריקן.

@dvirtop אתה אומר לא לזלזל בהם, אבל מזלזל בנו...

ברור, גם בספסל אנחנו בועלים אותם בהסכמה תוך הגשת אלכוהול.
מבין את הלחץ של 5 הפרש שבשנייה יכול להפוך ל-8 ואז לך תחזור מזה, 
מבין שחיפה מתחילים להראות כמו קבוצה אחרי שנים, סוף סוף מאמן נורמלי וחיזוק לסגל, 
מפה ועד שהם פייבוריטים?  איך? נסיתי להיות סופר אובייקטיבי והגעתי ל2 עד 3 שחקני הרכב מחיפה, כל השאר שלנו. גם בספסל אני בקושי מכניס שחקן או שניים שלהם (חזיזה בעיקר), כל השאר שלנו, 
היה חסר לי להשאיר את ג'ראלדש במקום בן ביטון וזה נוק אאווט עצום. לצערי כ"כ נחלשנו בעמדה הזאת שאפילו מאבוקה עדיף על מה שיש לנו. 
שרי זה שרי, אין מה להגיד, שחקן עצום 
עם המספרים של רוקאביצה אי אפשר להתווכח אבל אני לא מצליח "להחזיק" ממנו, אם פשיץ' יתן מה שנתן בכוכב האדום הוא מעיף את רוקאביצה לספסל הדמיוני שהרכבנו משתי הקבוצות בקלות.
וממתי אבו פאני הפך להיות גלזר משודרג? חח לא ברור מה הולך פה

אבו פאני שחקן לא רע אבל מה הקשר לגלזר?

חיפה בכללי קבוצה לא רעה בכלל, אין מה להתכחש לזה, יתנו פייט עד הרגע האחרון

זה לא משנה את העבודה שיש לנו סגל חזק מאוד ובסופו של דבר אם הקבוצה תעבוד נכון והזרים החדשים יתחברו ויתאקלמו אין לי ספק שהאליפות הזאת תהיה שלנו

28 דקות לפני, dvirtop said:

די לזלזל!

תתחברו לקרקע כבר.

שמע, לנחש כל אחד יכול. לא צריך לזלזל ולא להאדיר אחרי שני משחקים ורבע. אין בתכלס הבדל בין שתי הגישות האלה. הוא כן נראה שחקן מעניין, חוצפן וחסר פחד. 

לא ממליכים ולא שוחטים עד לפחות סוף סיבוב ראשון. בטח עם מה שעברנו הקיץ.

אני מאמין בקבוצה ואפילו יותר במועדון שהוכיח את עצמו כל כך הרבה . 

31 דקות לפני, dvirtop said:

לגמרי מסכים שגם ב"ש ובית"ר יכולות להפוך לסוס שחור השנה, וגם קופר הזכיר אותן.

לב"ש יש את ז'וסוואה הנפיץ, ומלא זרים חדשים מעניינים, עם מאמן שיודע להוציא מים מסלע, אבל יש להם אריופה על הראש בדיוק כמונו, וסגל קצר מאד אז הסיכוי שלהם במשך עונה שלמה להשאר בצמרת לא מדהים.

בית"ר עם סגל לא מאוזן, אבל אם "כל הכוכבים יסתדרו" בשבילם יש שם מספיק פוטנציאל.

יש לי המון כבוד לקופר אבל אני לא צריך אותו בשביל להבין שזאת עונה שיכול לקרות בה הכל ואני לא שולל אף אחת. ובעיקר- עדיין לא מכיר לעומק את מכבי ואת העבודה של דוניס. כל מי שמתנבא בנחרצות על מכבי- זאת בעיקר משאלת לב. לא יותר. 

לפני1 שעה , YoC said:

אתה חולה על הרכבים

אני באמת חולה על זה.

הניתוח שלי כזה:

חלוץ בכיר: פשיץ' - רוקאביצה  (נכון שהעונה שפשיץ' עשה בכוכב מציתה את הדמיון, אבל נכון לעכשיו רוקאביצה בכושר הבקעה מפגר כבר למעלה מעונה, ופשיץ' עוד לא באמת חזר מהפציעה שלו לפני שנה) 

חלוץ שני : שכטר - גודסווי (שכטר בגילו בחלט עדיין נחשב סופר-סאב מבחינתי. גודסווי נראה סבבה על הנייר אבל מאד מעניין איך יתאקלם במיוחד שיהיה לו קשה לקבל דקות מרוקאביצה)

קשר תוקף בכיר יוני - שרי (לשרי פוטנציאל הרבה יותר גבוה, אבל הוא מביא את עצמו למשחקים פחות בעקביות מיוני. ליוני היו יותר שערים ויותר בישולים בשנה שעברה)

קשר תוקף שני : אלמוג - חזיזה (קשה להכריע כאן. חזיזה עשה עונת פריצה מרשימה שנה שעברה אבל לאלמוג תקרה גבוה יותר. נראה שאלמוג יקבל הרבה דקות ויהפוך לטוב מחזיזה במהלך העונה הנוכחית, אבל נכון להיום חזיזה טוב יותר)

קשר תוקף שלישי : טב"ח - ווילדסחוט : שניהם מהירים, חזקים, ויודעים ללאיים על השער. לשניהם יש פוטנציאל לשחק בליגות טובות יותר. ווילדסחוט מא לא יציב, טב"ח לא שיחק 3 שנים. שני סימני שאלה גדולים.

(לנו יש את גררו, בלקמן, חוזז וחנציס ,ולחיפה אין עוד שחקנים בהתקפה ככה שיש לנו עומק, שזה נחמד, אבל אלה לא שחקנים שאפשר לסמוך עליהם יותר מסתימת חורים בשלב הזה של הקריירה שלהם)

סיכום התקפה: היתרות שלנו עם שכטר ויוני לא משמעותיים כמו היתרון שלהם עם רוקאביצה הלוהט. ההתקפה שלהם עדיין טובה יותר.

קשר מרכזי בכיר : גולסה - אבו פאני ( השחקן הטוב בארץ מול פריצת השנה. השאלה כמה משחקים נקבל מגולסה השנה)

קשר מרכזי שני : גלזר - לביא (שחקן העונה זה תואר כבד. תשאלו את מיכה וחנן ממן שקרסו אחרי שזכו בו בשנתיים האחרונות. מאמין בדן שימשיך להיות הקשר השני הכי טוב בארץ)

קשר מרכזי שלישי : ביטון - אשכנזי (קשה להכריע. אשכנזי נקלט מדהים בחיפה בשנה שעברה והיה "פותח הסתימות" שלהם, עם המון שערים חשובים שפתחו 0:0 צפופים. דן נקלט מצויין אצלנו והוביל את ההתקפה במוקדמות אירופה. קרב צמוד ומעניין)

קשר מרכזי רביעי : פרץ - רודריגז (לא מתלהב מאף אחד מהם. לא מ"איגיבור הישראלי", ולא מ"מיקי אוניל הכדורגלן". לפרץ היו עונות שיא מרשימות יותר, נקווה שנקבל אותו טוב השנה ולא את "בור פרץ")

(לנו יש את ריקן וקארצב המצויינים כעומק נוסף - יתרון משמעותי מאד, שחקנים לגיטימיים להרכב בכל משחק)

סיכום קישור : אנחנו עדיין הרבה הרבה יותר טובים, ולא תלויים בכשירות של אף אחד (כולל גולסה).

מגן בכיר : סבוריט-טווטחה (טווטחה איכותי, וסוגר להם חור משמעותי. יתרום המון ליציבות הקבוציתית שלהם. סבוריט ליגה אחרת, שחקן שהוא חלום).

מגן שני : קנדיל-מבוקה (שניהם נחשבים נקודת התורפה של הקבוצה שלהם. שניהם תורמים בהתקפה, ולא נוראיים בהגנה)

מגן שלישי : דודזאדה -מנחם (מנחם זה חור שחור. אני מת עליו. תמיד אפשר לסמוך עליו שיפרגן לנו משהו)

בלם בכיר : פלאניץ'-הרננדס (שאלת השאלות. מי הביא בלם טוב יותר. יהיה מעניין. אי אפשר להכריע כרגע)

בלם שני : טיבי - ארד (טיבי כבר לא צעיר בכלל אבל בדיוק אחרי עונת שיא, ארד לא באזור חיוג בכלל)

בלם שלישי : ייני - חבשי (ייני עושה לא מעט פאדיחות לאחרונה, אבל חבשי זה ליצן שאין לו מקום בליגת העל בכלל)

בלם רביעי: בלטקסה - גרשון (אחד סתם חורים יפה לאורך כל הקמפיינים המוקדמים של העונה, והשני סתם חורים בהפקות אופנה של נטע אללהיוסטור )

שוער : טננבאום - כהן (אחד סתם הרבה פיות לאחרונה, והשני מדאיג מאד את הקבוצה שלו)

(בן ביטון ופיבן גיבוי נוסף ראוי שאמור לעזור לנו להתמודד עם העומס מאירופה)

סיכום הגנה: אנחנו עדיין הרבה יותר טובים מהם. גם עם טווטחה. אם פלאניץ' טוב כמו שאומרים שהוא, אז הפער כבר הרבה פחות משמעותי מבעבר.

מאמנים: בניגוד לשנה שעברה, אין לנו יתרון משמעותי השנה. אם פטר בוס לא עשה בצפר לבכר, אז גם דוניס לא יעשה לו.

סיכום כללי - הסגלים שווים ברמתם, השאלה מי תהיה מאוזנת יותר: אם פשיץ' וטב"ח לא יהיו טובים, נמשיך להראות עקרים כמו מול פתח תקווה ובני יהודה, מצד שני אם פלאניץ' לא יהיה טוב חיפה תשאר פגיעה מאד. או בקיצור - גם השנה הסרבים יכריעו את העונה פה.