Jump to content

תביעה ייצוגית נגד מכבי - מי אתם לעזזל שתתבעו בשמי ?

הצבר

Recommended Posts

47 דקות לפני, ת"א שלנו said:

לשמחתנו ולרוע מזלנו 

אנחנו הקהל הכי גדול בארץ 

מעל ל20k מנויים ואי אפשר לשלוט במה שכל אחד שמגדיר את עצמו אוהד מוציא מהפה שלו. 

אם למכבי הייתה את היכולת לדרג אוהדים כמו הדרוג של משחקי החוץ ולפי זה לדעת את מי לקחת ברצינות יותר ולמי לתת לדבר באוויר היה הרבה יותר פשוט. כשאין מנגנון כזה כל אחד שמגדיר את עצמו אוהד מכבי הוא אוהד מכבי ובמקרים כאלה צריך לשים חומת הגנה ענקית סביב המועדון שתבהיר לכל המעטפת הרחבה של מאות אלפי האוהדים וספציפית למעל 20k מנויים מה המגמה של גרעין האוהדים ואיך ראוי לפעול.

אנשים עלולים להתבלבל כשהם מריחים הזדמנות לקבל כסף קל...צריך לשמור על המועדון ולגלות כאן אולטרא לויאליות כי בסוף זו אמירה משמעותית של הקהל כלפי גולדהר וייתכן שיהיו לה השלכות בטווח הקרוב או הרחוק. 

במידה והמהלך יוצא לפועל 

מצטרף .

זה נחמד מאד שכולם כותבים פה שהם מוותרים על קבלת הפיצוי ממכבי. אך אין לזה שום משמעות מעבר לאמירה בפורום.

אם רוצים לסייע למועדון צריך לפעול. צריך לרכז ולאסוף כמה שיותר מנויים שמוכנים להודיע לבית המשפט שהם אינם מעוניינים להיות מיוצגים על ידי התובע הייצוגי.

לא צריך להתעצבן ולא לקלל, לא כולם אוהדים שרופים ויש כאלה שירצו את ההחזר ואני מניח שגם אם ינתן נניח זכוי לחנות (שאם כבר החזר אז הכסף נשאר במועדון) יהיו כאלה שירצו החזר כספי...

מה שצריך לעשות זה שאם אכן תגיע תביעה כזאת לבית משפט, אנחנו צריכים לדאוג לרשימה נגדית של אנשים שמוותרים על החזר ורצוי שהיא תיהיה כמה שיותר גדולה כדי שבית המשפט יבין שסכום ההחזר צריך להיות קטן יותר (ובינינו אין מה לעשות, אם מישהו יתעקש הוא צריך לקבל החזר). 

בכל מקרה לדעתי מכבי יוציאו החזר מטעמם בצורה כזו או אחרת ואז התביעה מאבדת את ההצדקה ואם אז תיהיה אפשרות לא למשוך את הזכוי וזו תיהיה תופעה רחבה, זה בטוח יתן לגולדהאר רוח גבית למה שהוא עושה כאן. 

ראשית גם אני כבעל 3 מנויים מוותר על החזר כלשהו ובכל מצב אעשה שוב מנוי. 

תביעה ייצוגית לפני שמתבררת בבית משפט דינה להיבדק באם היא מייצגת. מה שאפשר וצריך לעשות זה לפנות במכתב למכבי תל אביב להחתים את המנויים שהם אינם חלק מהתביעה הזו ולדעתי רוב אוהדי מכבי לא מבקשים החזר משכך בית המשפט לא יקבל את התביעה שלהם כתביעה מייצגת , והם יאלצו או להשמיט את מכבי תל אביב מהתובעים/נתבעים או שכל התביעה שלהם תימחק . חשבו ליצור קשר במהרה עם מכבי לפני הדיון שבו כביכול התובעים יציגו את הזכות שלהם כמייצגים ליגיטים. מבחינתנו הם לא לידי טעמים ומייצגים וצריך לשקף את זה לבית המשפט

2 hours ago, שמש צהובה said:

הנה גם בפייסבוק הדבילים התעוררו

ykPNnL5.jpg

הוא באמת חושב שבמידה והוא יקבל החזר, ההחזר יהיה על כל משחקי העונה? מאיפה אתה מביא את הטיפשים האלה?

39 דקות לפני, Sawyerdroid said:

מי הם האנשים שתובעים ספציפית את מכבי פה, מי האוהדים האלו. מה השמות שלהם מה הטלפונים שלהם פייסבוק. משהו. 

תנו לי את הפרטים.

15 דקות לפני, אליהו_הנביא said:

לא צריך להתעצבן ולא לקלל, לא כולם אוהדים שרופים ויש כאלה שירצו את ההחזר ואני מניח שגם אם ינתן נניח זכוי לחנות (שאם כבר החזר אז הכסף נשאר במועדון) יהיו כאלה שירצו החזר כספי...

מה שצריך לעשות זה שאם אכן תגיע תביעה כזאת לבית משפט, אנחנו צריכים לדאוג לרשימה נגדית של אנשים שמוותרים על החזר ורצוי שהיא תיהיה כמה שיותר גדולה כדי שבית המשפט יבין שסכום ההחזר צריך להיות קטן יותר (ובינינו אין מה לעשות, אם מישהו יתעקש הוא צריך לקבל החזר). 

בכל מקרה לדעתי מכבי יוציאו החזר מטעמם בצורה כזו או אחרת ואז התביעה מאבדת את ההצדקה ואם אז תיהיה אפשרות לא למשוך את הזכוי וזו תיהיה תופעה רחבה, זה בטוח יתן לגולדהאר רוח גבית למה שהוא עושה כאן. 

התביעה והבקשה לאישור הוגשו כבר לבית משפט ביום 18.6.2020 (ת"צ 45911-06-20). כעת, על פי חוק תובענות ייצוגיות יהיה למכבי 90 ימים להגיב לבקשה לאישור התביעה כייצוגית מן היום בו הומצאה אליהם הבקשה והתביעה (מבלי למנות את ימי הפגרה). בזמן הזה כדאי לפנות לבית משפט בצורה מסודרת ולעדכן אותו שרבים מחברי הקבוצה אינם מעוניינים שהתובע הייצוגי ייצג אותם ואינם מעוניינים ליטול חלק בתובענה שהוגשה. אני מוכן לסייע בריכוז שמות הפונים וניסוח ההודעה לבית המשפט. אך אני לא מכיר מספיק אוהדים כדי להתחיל ולאסוף חתימות כדי לעשות זאת לבדי. 

16 דקות לפני, op_111 said:

התביעה והבקשה לאישור הוגשו כבר לבית משפט ביום 18.6.2020 (ת"צ 45911-06-20). כעת, על פי חוק תובענות ייצוגיות יהיה למכבי 90 ימים להגיב לבקשה לאישור התביעה כייצוגית מן היום בו הומצאה אליהם הבקשה והתביעה (מבלי למנות את ימי הפגרה). בזמן הזה כדאי לפנות לבית משפט בצורה מסודרת ולעדכן אותו שרבים מחברי הקבוצה אינם מעוניינים שהתובע הייצוגי ייצג אותם ואינם מעוניינים ליטול חלק בתובענה שהוגשה. אני מוכן לסייע בריכוז שמות הפונים וניסוח ההודעה לבית המשפט. אך אני לא מכיר מספיק אוהדים כדי להתחיל ולאסוף חתימות כדי לעשות זאת לבדי. 

אני עדיין חושב שמכבי יוציאו אופציה לזכוי באופן עצמאי, כך שהקרקע נשמטת מתחת לתביעה 

זה יפה שכולנו כאן לא רוצים לקחת כסף בחזרה ממכבי, רק שלרוב אוהדי הכדורגל בארץ יש רצונות אחרים משלנו.

כשאמרתי לחברים קרובים כשרק התחיל הסגר אי שם בחודש מרץ, ״בואו ונוותר על החזר כספי על המנוי שינוע בין 200-300 שקל ולדעתי אף אחד מאיתנו לא ימות ולא יתעשר עם הסכום הזה...״ הם צחקו עליי בפנים.

בתקופת הקורונה הכלכלית, לא הרבה ישראלים יוותרו על שקל שמגיע להם כל כך בקלות. הרבה ישראלים קיבלו סטירה קשה בתקופה הזו ברמה הכלכלית ולכן ככל הנראה הרבה אוהדים ידרשו את הכסף הזה בחזרה.

בצדק, שלא בצדק, שכל אחד יראה את העניין מנקודת המבט והתפיסה שלו.

שורה תחתונה, לאדם שרכש מנוי, ולא קיבל תמורה מלאה, מגיע החזר.

זו השורה התחתונה.

ובבית משפט הדרישה הזו רוב הסיכויים תתקבל וזה ייצור בלאגן שלם מבחינת המועדונים, רק מכבי להערכתי, אם תצטרך לזכות את כל המנויים, תוציא סביב ה-5 מיליון שקל לפחות.

כמובן שמהצד שלי, גם אם מגיע לי 500 שקל אני מוותר על החזר וגם על זיכוי, ומוותר גם על הנחה על מנוי לשנה הבאה שבין אם יש קהל או אין קהל אני אחדש אותו מה שלא יהיה (שער 11 זה הבית :)

ואני אחד שגם בחנות הרשמית מוציא לא מעט כסף על מכבי, רק החודש קניתי את כל חולצות המשחק של השנה, לא כסף קטן כמובן.

אבל בשבילי מכבי זו אהבה טהורה ואמיתית שאין לה ערך כספי.

רוב האוהדים (גם שלנו וגם של קבוצות אחרות) כשזה מגיע לכסף, חושבים אחרת.

אני מוכן לחתום על כל עצומה וכל דבר על מנת לוותר על הכסף שמגיע לי.

לדעתי אם מכבי יתנו לדוגמא את הצעיף אליפות/חולצת אליפות לבחירה במתנה/ בהנחה 

זה יהיה מספק עבור כל אוהד ואוהד 

גם פחות הוצאות כספיות למכבי וגם יסתום פיות של אותם "אוהדים" 

בשוק שיש "אוהדים" כאלה. יכלו לפנות בצורה מכובדת למועדון בסיום העונה ולראות מה מתוכנן לגבי פיצוי, כי כן צריך להבין שיש אנשים שקנו כמה מנויים ובשקט יכול להגיע ל900 שקל באיזורים היותר יקרים. חוץ מזה שבעיניי זו גם טעות אסטרטגית לא לתת אפשרות לתת החזר (במידה ואכן לא תיכננו לתת), כי כדי לשמר את שיא המנויים חייבים להראות לחלק מהם שבמידה ושוב משהו כזה יקרה הם יזוכו. אבל, בתור אחת שבמקרה של פיצוי אמורה לקבל סביב ה-900 שח, בחיים לא הייתי תובעת את הקבוצה שלי, במיוחד כשיש לנו את מיץ' זה פשוט הזוי. מקווה מאוד שאף אחד מהתובעים לא מנוי שלנו ואם כן צריך להעביר מסר למועדון שאנחנו איתם גם אם אין שום פיצוי. 

8 דקות לפני, T.L MTA said:

לדעתי אם מכבי יתנו לדוגמא את הצעיף אליפות/חולצת אליפות לבחירה במתנה/ בהנחה 

זה יהיה מספק עבור כל אוהד ואוהד 

גם פחות הוצאות כספיות למכבי וגם יסתום פיות של אותם "אוהדים" 

לצערי זה לא יספק אותם.. הצעיף הזה שווה 50 שקל כשהפיצוי שהם אמורים לקבל הוא לפחות 250 במקרה הזול.. סביר להניח שהרבה מהם גם עשו יותר מאחד ולכן מתעקשים על זה. 

לא מבין למה מכבי לא מתחילה לפעול ולפחות שיוציאו טופס מסוים של דרישה להחזר/ויתור 

שיעשו לפחות את הסינון הראשוני הזה

45 דקות לפני, המכביסטית15 said:

לצערי זה לא יספק אותם.. הצעיף הזה שווה 50 שקל כשהפיצוי שהם אמורים לקבל הוא לפחות 250 במקרה הזול.. סביר להניח שהרבה מהם גם עשו יותר מאחד ולכן מתעקשים על זה. 

זה נטו האופי הישראלי של לא לצאת פראייר וכמה עורכי דין שרוצים להרוויח מזה, ה200-300 שקל האלו שכבר מזמן שכחנו מהם לא יצילו אף אחד מרעב אבל כן יכולים לגרום לקריסה של קבוצה.

55 דקות לפני, Hararihr said:

זה יפה שכולנו כאן לא רוצים לקחת כסף בחזרה ממכבי, רק שלרוב אוהדי הכדורגל בארץ יש רצונות אחרים משלנו.

כשאמרתי לחברים קרובים כשרק התחיל הסגר אי שם בחודש מרץ, ״בואו ונוותר על החזר כספי על המנוי שינוע בין 200-300 שקל ולדעתי אף אחד מאיתנו לא ימות ולא יתעשר עם הסכום הזה...״ הם צחקו עליי בפנים.

בתקופת הקורונה הכלכלית, לא הרבה ישראלים יוותרו על שקל שמגיע להם כל כך בקלות. הרבה ישראלים קיבלו סטירה קשה בתקופה הזו ברמה הכלכלית ולכן ככל הנראה הרבה אוהדים ידרשו את הכסף הזה בחזרה.

בצדק, שלא בצדק, שכל אחד יראה את העניין מנקודת המבט והתפיסה שלו.

שורה תחתונה, לאדם שרכש מנוי, ולא קיבל תמורה מלאה, מגיע החזר.

זו השורה התחתונה.

ובבית משפט הדרישה הזו רוב הסיכויים תתקבל וזה ייצור בלאגן שלם מבחינת המועדונים, רק מכבי להערכתי, אם תצטרך לזכות את כל המנויים, תוציא סביב ה-5 מיליון שקל לפחות.

כמובן שמהצד שלי, גם אם מגיע לי 500 שקל אני מוותר על החזר וגם על זיכוי, ומוותר גם על הנחה על מנוי לשנה הבאה שבין אם יש קהל או אין קהל אני אחדש אותו מה שלא יהיה (שער 11 זה הבית :)

ואני אחד שגם בחנות הרשמית מוציא לא מעט כסף על מכבי, רק החודש קניתי את כל חולצות המשחק של השנה, לא כסף קטן כמובן.

אבל בשבילי מכבי זו אהבה טהורה ואמיתית שאין לה ערך כספי.

רוב האוהדים (גם שלנו וגם של קבוצות אחרות) כשזה מגיע לכסף, חושבים אחרת.

אני מוכן לחתום על כל עצומה וכל דבר על מנת לוותר על הכסף שמגיע לי.

דווקא רוב התגובות שאני רואה ברשתות כולל אוהדים אחרים כלפי חוץ מוותרים על הכסף.