Jump to content

פאב הפרלה לפני ובמהלך משחק - הודעה חשובה

red4peace

Recommended Posts

מהפייסבוק של הפרלה: 

אוהדים יקרים שבת שלום. 
בכל מקום בעולם, קיימת תרבות של שתיית בירה ושירת אוהדים לפני ואחרי המשחק, בבר המזוהה עם הקבוצה שלך. אנחנו אוהבים את זה.

אבל בין תרבות לבין מה שקורה ברחוב שלנו מאז שחזרנו לליגה המרחק גדול. נפצים, זיקוקים, חסימת כבישים ושירים עם תכנים בוטים וגזעניים. לא היו, ואף פעם לא יהיו בתפריט שלנו. 
זה פוגע בשכנים שלנו, בלקוחות שלנו ובנו כאוהדים. ואם זה פוגע בהם זה פוגע גם בפרלה.

אם החלטתם לעשות את זה בכל זאת - תעשו את זה בבקשה במקום אחר. 

אנחנו יודעים שזה נוגד כל הגיון של אוהד כדורגל, שהקבוצה שלו על סף זכייה באליפות. אבל בואו נהיה אלופים עוד לפני, ונחליט שאת התואר הזה, נחגוג בבית הפרטי, עם החברים הכי קרובים.
למען הבריאות של כולנו.
ובתקווה שאת העונה הבאה נוכל לפתוח במגרשים. יאללה מכבי!
@maccabitlvfc @perlabartlv

ובנימה אישית: 

במשחקים האחרונים (החל מהמשחק מול מכבי חיפה) נזרקו המון נפצים במהלך הלילה, כמו גם חסימות כבישים וניפוצי בקבוקים. ואל תשכחו שכל המשחקים שלנו מתחילים בתשע בערב, כל שלושה ימים וזאת כן שכונת מגורים בסופו של דבר - ששרים להם מתחת לבית במשך שעתיים שלוש כל שלושה לילות. בצהריים-ערב זה עובר, בלילה הרבה פחות. 

יש שכנות ואנשים שם שכן עברו אונס או פגיעות מיניות. יש שכנים הלומי קרב שקולות של נפצים זה רע בשבילם. יש גם שכנים ולקוחות (ואוהדים) ערבים. 

יש פה עסק שכמה שהוא נהנה לארח אתכם, הוא עדיין חלק מהוואי שכונתי, וכולה מבקשים התחשבות. 

היופי בתל אביב זה שהיא מקבלת את כולם, ומתחשבת בכולם. 

במשך כל העשור שאנחנו מגיעים לפרלה לפני משחקים, היחסים עם השכנים נשמרו בצורה טובה (יחסית), הבעיה היא שמתחילה אלימות. מבטיח לכם שאם רק היו שרים ושמחים בלי פירוטכניקה בלב השכונה ובלי שיר האונס או שירים נגד ילדות בנות פאקינג 15 או נגד ערבים לאנשים היה פה יותר קל. וכן, הנפצים פה התחילו רק בשנה האחרונה. 

הרמנו פה פרוייקט מדהים בשביל שתהיה  הרגשה של אנגליה לפני משחקים, בואו ננסה לא להרוס אותו.

וחוזר על זה שוב - זה קורה כל שלושה ימים בערך מאז שהליגה חזרה. 

סך הכל זה עניין שלהם אבל אני לא חושב שחסימת כבישים, זיקוקים או נפצים לסדר גודל של 20-30 דקות אחרי זכיה באליפות (ועל הדרך בתקווה ניצחון בדרבי) זה כל כך נורא. להפך, זה חלק מתרבות ומשהו שקורה בכל מקום בעולם כולל בשכונות והמדינות הנאורות ביותר.

לגבי שירים גזעניים, אלימות, זריקת כסאות, השחטת עסקים, קפיצה על רכבים והתפרעות אני מסכים. זה עושה נזק למקום, נזק לאנשים שבאמת לא קשורים לעניין בשום צורה, נזק למותג מכבי תל אביב ומכתים את כל הקהל. והכי גרוע זה פשוט יכול לגרום לגולדהאר להתרחק. אם מישהו חושב שגולדהאר יושב בבית ומראה לחברים שלו סרטונים על כמה האוהדים שלו אולטראס והנה תראה איך הם זורקים פה כסאות על בעל העסק אז הוא טועה טעות מרה. 

האלימות הזאת וההתפרעות זה גם מה שגורם לתושבים כל כך לשנוא אותנו. אף אחד לא מתלהב מזה שיש רעש ושירים ומאות אוהדים מתחת לבית שלו כל שבוע, אבל זה משהו שאפשר להתרגל אליו ולקבל את זה בתור אחד שגר בשכונה תוססת עם ברים וחיי לילה. שזה הופך להתפרעויות והשחתה של רכוש זה כבר משהו שאי אפשר להיות סובלני אליו.

2 דקות לפני, הנדון said:

בליברפול זה היה מרגש פה זה הפרעה לשכנים.

כי שם זה חלק מהתרבות והמסורת ובארץ לא?

ולא בקטע רע, אלא פשוט מדינות שונות, תרבויות שונות.

וחוץ מזה, אני בטוח שגם שם יש אנשים שזה מפריע להם

אם לא היה את הבעיה של הקורונה, אז עם כל הכבוד להפרעה לשכנים (שאני לא מזלזל בזה ובהם והשחטת רכבים/רכש של אנשים תמימים זה גם ביזיון), לא יקרה כלום אם שמכבי זוכה באליפות יחסמו איזה כביש.

תל אביב מורגלת בחסימות הרבה יותר גדולות שיש מרתונים ודברים אחרים, אז שעה גג של חסימת רחוב זה באמת בקטנה.

לי יש בעיה עקרונית עם זיקוקים ונפצים במקומות הומי אדם כי זה פוגע באנשים עם פוסט טראומה, אבל להגיד שזה לא חלק מהתרבות כאן? מה קורה בערבי יום העצמאות? חסימות כבישים, זיקוקים והמונים ברחובות. ובוא נגיד שאם זה היה מצעד הגאווה בת"א עם אנשים חוגגים שהיו עולים על משאיות עם חוטיני וביקיני חלק מהמתלוננים היו יורדים לצלם את האירוע ולעלות אותו לאינסטגרם עם פילטר וינטג'. אבל כשזה מכבי זה פתאום מפריע.

במשחקים האחרונים (החל מהמשחק מול מכבי חיפה) נזרקו המון נפצים במהלך הלילה, כמו גם חסימות כבישים וניפוצי בקבוקים. ואל תשכחו שכל המשחקים שלנו מתחילים בתשע בערב, כל שלושה ימים וזאת כן שכונת מגורים בסופו של דבר - ששרים להם מתחת לבית במשך שעתיים שלוש כל שלושה לילות. בצהריים-ערב זה עובר, בלילה הרבה פחות. 

יש שכנות ואנשים שם שכן עברו אונס או פגיעות מיניות. יש שכנים הלומי קרב שקולות של נפצים זה רע בשבילם. יש גם שכנים ולקוחות (ואוהדים) ערבים. 

היופי בתל אביב זה שהיא מקבלת את כולם, ומתחשבת בכולם. 

במשך כל העשור שאנחנו מגיעים לפרלה לפני משחקים, היחסים עם השכנים נשמרו בצורה טובה (יחסית), הבעיה היא שמתחילה אלימות. מבטיח לכם שאם רק היו שרים ושמחים בלי פירוטכניקה בלב השכונה ובלי שיר האונס או נגד ערבים לאנשים היה פה יותר קל. וכן, הנפצים פה התחילו רק בשנה האחרונה. 

הרמנו פה פרוייקט מדהים בשביל שתהיה  הרגשה של אנגליה לפני משחקים, בואו ננסה לא להרוס אותו. 

וחוזר על זה שוב - זה קורה כל שלושה ימים בערך מאז שהליגה חזרה. 

האנשים שגרים שם ידעו טוב מאוד שהם יגורו ליד איצטדיון. 

לגבי השרים, לא יודע עד כמה ערבי צריך להיפגע מטועמה מחבל ו"שיר האונס" זה פאקינג שורה אחת.

16 דקות לפני, נועם שוהם said:

אם לא היה את הבעיה של הקורונה, אז עם כל הכבוד להפרעה לשכנים (שאני לא מזלזל בזה ובהם והשחטת רכבים/רכש של אנשים תמימים זה גם ביזיון), לא יקרה כלום אם שמכבי זוכה באליפות יחסמו איזה כביש.

תל אביב מורגלת בחסימות הרבה יותר גדולות שיש מרתונים ודברים אחרים, אז שעה גג של חסימת רחוב זה באמת בקטנה.

מילא אם זה היה פעם בשנה לשעה, בכיף. אבל לפי מה שאני מבין פה זה כבר כל שבוע ככה. באמת אפשר להבין את הכעס של השכנים. 

13 דקות לפני, ת"א שלנו said:

לי יש בעיה עקרונית עם זיקוקים ונפצים במקומות הומי אדם כי זה פוגע באנשים עם פוסט טראומה, אבל להגיד שזה לא חלק מהתרבות כאן? מה קורה בערבי יום העצמאות? חסימות כבישים, זיקוקים והמונים ברחובות. ובוא נגיד שאם זה היה מצעד הגאווה בת"א עם אנשים חוגגים שהיו עולים על משאיות עם חוטיני וביקיני חלק מהמתלוננים היו יורדים לצלם את האירוע ולעלות אותו לאינסטגרם עם פילטר וינטג'. אבל כשזה מכבי זה פתאום מפריע.

אתה אומר "מה פתאום זה לא חלק מהתרבות פה?!", ואז אתה מסביר איך זה לא חלק מהתרבות פה...

4 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לגבי השרים, לא יודע עד כמה ערבי צריך להיפגע מטועמה מחבל ו"שיר האונס" זה פאקינג שורה אחת.

תחשוב נגיד שאתה טס לחו"ל לאנגליה ורואה אוהדים ברחוב בפאבים שרים לפני איזה משחק. מרגש אחושרמוטה ויאללה לצלם האשטג כדורגל שפל. ויש להם איזה שיר אחד נגד תומר חמד שהם שרים לו Tomer you fucking zionist jew, או שיר אחר עם "lets kill the jews", אתה תגיד איזה קהל מרגש זה פאקינג שורה אחת? או שאתה תפגע מזה ותגיד שהם אנטישמים?

9 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מציע לך להיכנס לקבוצות הפייסבוק של תושבי פלורנטין - ולראות. 

חוץ מזה, יש שם תושבים שגרים מעבר לעשור שאנחנו שם בפאב

8 דקות לפני, red4peace said:

מציע לך להיכנס לקבוצות הפייסבוק של תושבי פלורנטין - ולראות. 

חוץ מזה, יש שם תושבים שגרים מעבר לעשור שאנחנו שם בפאב

בלומפילד קיים הרבה יותר מעשור. מעולם הוא לא היה אזור שקט.

אני לא אכנס לקבוצות שם, כי ברור שהם יתעצבנו שיש שם רעש, אבל זאת בעיה שלהם. לא אמרתי לשבור דברים או לפגוע ברכוש כמובן, אבל אין שום בעיה בצעדות. 

האתרים שאתמול והיום פרסמו כתבות עם סרטונים מליברפול הם אותם אתרים שבשבת ישימו בראש כתבות מזדעזעות על הפוגרום שעשו אוהדי מכבי בתל אביב.

כשיש צעדה מתחת לבית שלך כל שלושה לילות - זה יוצר בעיות. 

ואני הראשון שבעד שמחה ברחובות, אז תן לי קצת קרדיט כשאני מבקש לשים איזשהו גבול בהתנהגות. הבעיה היא לא עם הצעדה - הבעיה היא עם השלב שהיא עוברת את הגבול. 

23 דקות לפני, duss21 said:

האתרים שאתמול והיום פרסמו כתבות עם סרטונים מליברפול הם אותם אתרים שבשבת ישימו בראש כתבות מזדעזעות על הפוגרום שעשו אוהדי מכבי בתל אביב.

במשך עשר שנים לא היו בעיות, עד השנה שהתחילו נפצים ואנדאליזם ושיר האונס. 

אל תתנו לאתרים הללו סיבה להרוג לנו את הסצינה. 

לא ברורה ההיתתממות בכל קבוצת אנשים ובייחוד בקבוצה של אוהדי כדורגל יש אנשים קיצוניים שלא יודעים גבולות. 

האנשים הקיצוניים האלה נוטים להרוס לכולם ולגרום לכולם נזק בגלל שהם עצמם "גברים" חסרי גבולות ( בייחוד שהם בקבוצה ) 

הבקשות פה היו כולן לגיטימיוות

נפצים עם בשנה, חסימת כביש פה ושם בזמן אליפות, אפילו שיר כזה או אחר הכל היה עובר.

אבל זה גם וגם וגם וגם והכל מתווסף אחד על השני ובייחוד זה קיצוני כשזה בא פעמיים בשבוע במקום בערך פעם בשבוע/שבועיים. 

אנשים צריכים קצת פרופורציות קצת אחריות וקצת (קצת) כבוד גם לאנשים אחרים. 

39 דקות לפני, red4peace said:

במשך עשר שנים לא היו בעיות, עד השנה שהתחילו נפצים ואנדאליזם ושיר האונס. 

אל תתנו לאתרים הללו סיבה להרוג לנו את הסצינה. 

מבין את הקטע עם הואנדליזם.

לגבי הנפצים, רימונים, אבוקות זיקוקים וכו' זה חלק מהצעדות וזה קורה הרבה גם בעצמאות ובפורים. שוב, האזור הזה ידוע כמקום רועש.

לגבי, שיר האונס לא נכנס עכשיו לאם זה בסדר או לא לשיר את זה (לדעתי עדיף לשנות את השורה הזאת), אבל זה בסך הכל שורה אחת. זה לא שכל השיר קורא לאונס נשים או בסגנון. 

50 דקות לפני, Semper Fidelis said:

בוא דבר תאכלס, אתה לא רוצה יותר את אוהדי מכבי הברברים אצלך בפאב, פשוט תגיד את זה. אל תתבייש אבא

בוא נתחיל בזה שזה לא הפאב שלי, אני רק הdj. מעבר לזה אני מאוהב בסצנה שיש לפני משחקים של מכבי - היא מדהימה. אבל יש גם אנשים בתוכה שגורמים נזק, בין אם במזיד ובין אם לא, והנזק הזה יכול לגרום לסצנה שאנו כה מתגאים בה ועובדים עליה ומשקיעים בה כבר כ10 שנים פשוט להיסגר על ידי הרשויות. 

מי שרוצה שזה יקרה, מתבקש לקחת צעד קדימה ולחשוף את עצמו בפנינו, על מנת שנדע. פשוט מבקשים להתחשב ולכבד את הבית של כולנו- כמו שהייתם רוצים שיכבדו אתכם בביתכם הפרטי. 

1 hour ago, מכביסט לעד said:

בלומפילד קיים הרבה יותר מעשור. מעולם הוא לא היה אזור שקט.

זה נכון אבל עד העשור האחרון לא היה שום קשר בין האוהדים במשחקים לבין פלורנטין בסגנון של להסתובב שם לפני, בארים או צעדות. זה פשוט לא דברים שהיו קיימים בתרבות האהדה בארץ. 

33 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מבין את הקטע עם הואנדליזם.

לגבי הנפצים, רימונים, אבוקות זיקוקים וכו' זה חלק מהצעדות וזה קורה הרבה גם בעצמאות ובפורים. שוב, האזור הזה ידוע כמקום רועש.

לגבי, שיר האונס לא נכנס עכשיו לאם זה בסדר או לא לשיר את זה (לדעתי עדיף לשנות את השורה הזאת), אבל זה בסך הכל שורה אחת. זה לא שכל השיר קורא לאונס נשים או בסגנון. 

לא כשזה בלילה ופעמיים בשבוע. לשיר - כן, להתפרע ולפרוק כל עול - לא. זה הכל. 

1 hour ago, החתול הצהוב said:

זה נכון אבל עד העשור האחרון לא היה שום קשר בין האוהדים במשחקים לבין פלורנטין בסגנון של להסתובב שם לפני, בארים או צעדות. זה פשוט לא דברים שהיו קיימים בתרבות האהדה בארץ. 

לפני יותר מעשר שנים לא היו צעדות? בוודאי שהיו. השחקן והאולטראס היו עושים לא מעט כאלה.