Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2020 ע"ש טל בן חיים

Recommended Posts

אגב

אתמול סיימתי לנתח שם משחק

דובר בשידור על בלם דרום אפריקאי שהוזכר בקשר אלינו

אני באמת לא יודע כמה המידע הזה אמין, פשוט מביא מה שאני שומע משם

https://www.transfermarkt.com/rivaldo-coetzee/profil/spieler/304020

20-158641-rivaldo-coetzee.jpg

8 דקות לפני, SABO said:

אגב

"מכיר" מהמנג'ר. הוא לא רע בכלל.

1 hour ago, silentyogi said:

זר ברמת הזרים שבאר שבע מביאה על הנייר ואם ככה אז לא מבין את העיכוב

ציפיתי לשם שיעזור לי להבין למה התקשיני יותר מכולם.

הלוואי עלינו זרים ברמה של ב"ש. 

1 hour ago, תמיר8 said:

אני לא אתפלא אם בסופו של דבר החלוץ שאמור להגיע במקום צ׳יקו זה בכלל גררו והבלם המחליף במקום אמאדור זה בלטקסה. שחקנים צעירים שבראייה שלו אמורים למלא את החסר. מהקיים ולא מבחוץ, צעירים שעוד יכולים להתפתח וגם להימכר 

גררו הוא לא החלוץ במקום צ'יקו כי הוא שחקן כנף, עזוב את זה שהוא לא נספר לחלוטין מאז המחצית הראשונה מול ריגה. 

בלטקסה לא המחליף של אמאדור, כי כשייני כשיר הוא זה שמקבל את הדקות. 

בנוגע לדרום אפריקאים, מאכזב, הנה הפועל הביאה משם את אחד השחקנים הטובים בליגה וכבר נשמעים קולות שהוא לא מספיק טוב. 

10 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

גררו הוא לא החלוץ במקום צ'יקו כי הוא שחקן כנף, עזוב את זה שהוא לא נספר לחלוטין מאז המחצית הראשונה מול ריגה. 

בלטקסה לא המחליף של אמאדור, כי כשייני כשיר הוא זה שמקבל את הדקות. 

דווקא נשמע בול כמו צ'יקו, יכול לשחק באגף וגם בשפיץ.

זה לא משנה, היו לך 4 בלמים ועכשיו יש לך 4 (אפילו 5 האמת)

2 hours ago, דריקס said:

אני חושב שהפייר פליי שינה למיטש את החשיבה. 

הוא הבין שאפשר לקחת אליפות עם שחקנים שעולים מהנוער ולא צריך לשפוך כסף על זרים בינוניים. 

לקחנו אליפות שנתיים ברצף בפור רציני על הליגה עם קבוצה של ישראלים. 

בעונה הראשונה, אמדור היה שחקן ספסל וג׳ראלדס לא היה מוכר לאף אחד מאיתנו  ולקחנו את  אחת האליפויות הכי חד צדדיות בהיסטוריה. 

הבלמים היו ייני ופיבן. יונתן כהן היה בשנת פריצה כמו גלזר ודור פרץ. 

תוסיפו לזה שהעפלנו לליגה האירופאית עם סגל שלא הושקע בו שקל השנה ורק עזבו שחקנים. 

ועוד תוסיפו את הקורונה שנחתה עלינו. 

מיטש לדעתי לא יביא שום חיזוק אלא אם כן זה יגיע בחינם. לכן אולי מחכים לסוף חלון לראות שחקנים שלא נמכרים ואולי להקל על השכר שלהם במועדונים שלא רוצים אותם. 

אפשר להסכים לזה ואפשר שלו. מיטש רואה שזה עובד ואין מה לשפוך כספים. 

החשיבה עצמה היא נכונה, להתבסס על שחקני בית, אבל זה חייב להיות מגובה בחיזוק נוסף. 

אם לקחנו פעם אחת אליפות חד צדדית עם ייני ופיבן, כשהיה כאן את המאמן הטוב בהיסטוריה וקבוצות אחרות התרסקו, זה לא אומר שכל שנה או שנתיים זה יקרה. 

כמו שהאליפות החד צדדית של ק"ש לא שוחזרה. עובדה שבעונה שעברה, עם הגנה שלא הייתה כאן בארץ, זה היה יותר צמוד. קבוצות מצמצמות פערים. 

מה גם שבשנתיים האחרונות לא היה לנו את אירופה, והשנה עם העומס של 2 מסגרות אתה חייב סגל רחב ואיכותי יותר. 

להגיד שהעפלנו לליגה האירופית עם סגל שלא הושקע בו שקל, ורק עזבו שחקנים, זה שיא הדמגוגיה, כי קיבלנו בדרך לשם את ההגרלה הכי קלה אי פעם, כולל שני משחקים בארץ. 

כשאתה מחכה לסוף החלון זה יכול להיות הצלחה, אבל יכול להיות גם כישלון מהדהד, ברמה שתסתפק בשחקנים פחות טובים ממה שיכולת להביא ביולי (או לא תביא בכלל)

5 hours ago, פנחס שוף said:

מכבי צריכה להתחיל להביא זרים מהליגה, אנחנו צריכים לשתות שחקנים מקבוצות הליגה האחרות בחוכמה כמובן ולנצל פרצות בחוזים או סעיפי שחרור נמוכים

מסכים עם הגישה הזאת, אבל באופן כללי לא נוחתים כאן זרים איכותיים בדרך כלל, והקיץ לדוגמא לא היה אף שחקן שהייתי מביא מקבוצה אחרת בעמדות שאנחנו צריכים (בלם וחלוץ)

1 דקה לפני, תמיר8 said:

דווקא נשמע בול כמו צ'יקו, יכול לשחק באגף וגם בשפיץ.

זה לא משנה, היו לך 4 בלמים ועכשיו יש לך 4 (אפילו 5 האמת)

קודם כל, אני לא יודע איך הסקת שהוא יכול גם בשפיץ, לא כל שחקן אגף יכול לשחק גם חלוץ בודד. דבר שני, הם פשוט לא בונים עליו ככזה. וגם לא כשחקן אגף כנראה. 

בנוגע לבלמים, יכולים להיות גם 10 אם נעלה מהנוער ונביא מהלאומית, אבל הרעיון הוא שתהיה גם איכות. כרגע כל חלוץ בינוני בליגה משאיר אבק לייני ומגיע לאחד על אחד מול השוער. 

אני דווקא כן חושב שצריך עוד קשר התקפי, אם דן ביטון לא מנווט ושובר בומקרים מהקישור יש לנו בעיה, ממש כמו שהיה עם מיכה שלא היה לנו מחליף.

ברור אבל שבלם וחלוץ קודם.

1 hour ago, SABO said:

אגב

הכי פייק ניוז שראיתי השנה בפורום.

ובוא יש לנו את השועל.

1 hour ago, דקסטר said:

חסר לך "אולי" או "אני מניח ש" לפני או שאתה כותב פה כי אתה יודע בוודאות?

איבדתם את זה.

גםםםםםם *אם* ברצונה של מכבי לשחרר אותו, היא לא יכולה פשוט לבוא לביתר רמלה באמצע עונה וחוזה ולומר הא הבנאדם חוזר הביתה תתמודדו.

תחשבו בהגיון לא מהיסטריה.

1 hour ago, אקיטה said:

איבדתם את זה.

גםםםםםם *אם* ברצונה של מכבי לשחרר אותו, היא לא יכולה פשוט לבוא לביתר רמלה באמצע עונה וחוזה ולומר הא הבנאדם חוזר הביתה תתמודדו.

תחשבו בהגיון לא מהיסטריה.

איבדתי את זה מזמן

אבל בלי קשר, פורסם שהוא מגיע למבחנים ובמטרה להיות מושאל לביתר תל אביב באותו זמן שפארפה מעלה תמונה מנתבג. לא מטורף לחשוב שפארפה ימכר והוא יגיע במקומו

7 hours ago, Omer said:

אם ינפיצו שטויות לכתבים תהיה יותר רגוע? או אם יחתימו כדי להגיד שהחתימו? מה אנחנו חיפה?

מילא שבכרמל רוצים את אליפות הקיץ, אבל כל שנה מחדש מתאכזבים ומבקרים פה את ההתנהלות של מכבי כשיש לנו 5 אליפויות ב-8 שנים, וכמעט עשור לא ירדנו ממקום שני. הייתי אומר שמכבי הרוויחה את הקרדיט אחרי שגם בעונת פאקו אמרתם שזה נגמר, בעונה הראשונה של איביץ׳ דאגתם מהסגל, ובעונה השנייה שלו דאגתם מההתחלה באירופה ומזה שהיו כמה משחקים ראשונים בליגה עם יכולת חלשה ושכל ההגנה התחלפה. אני רק יכול לדמיין כמה מגוחך זה נראה לאנשים מבחוץ.

אה זאת האופציה היחידה? או לא להחתים בכלל, או להחתים כדי להגיד שהחתימו? מה עם לעבוד כמו שצריך ולהחתים שחקנים טובים פשוט? 

וברמת העומק שלנו במרכז ההתקפה ובמרכז ההגנה, אז כרגע הלוואי והיינו עושים החתמות כמו חיפה או ב"ש. גם שחקנים טובים לרמת הליגה הייתי לוקח במקום הכלום שיש. 

6 hours ago, Omer said:

מכבי לא ניצלה את מכסת הזרים בשנתיים האחרונות וזה לא בדיוק פגע בה.

מה בדיוק גרם לכם לחשוב שעכשיו מכבי תמלא את המכסה אחרי שלמדנו שזה לא הכרחי? אני חושב שהבעיה היא בציפיות שלכם ולא בהתנהלות. אם מכבי החליטה על מדיניות שונה ממה שגולשים בפורום השחקן ה-12 חושבים שהיא צריכה לעשות זה לא אומר שהיא נכשלה.

אף אחד לא היה בא בתלונות היסטריות אם היו נוחתים כאן "רק" בלם וחלוץ איכותיים לצד סאבוריט, והיינו עם 3 זרים איכותיים מתוך 6.

לא שזה מצב אידיאלי, אבל גם בעונה שעברה כביכול, היו לך 4 זרים איכותיים. השנה יש 1.

זה תקדים שלא היה בכדורגל הישראלי מאז עידן הזרים, אפילו בקבוצות קטנות, ואנחנו משלמים על זה כבר ב-5 נק' פער.  

גם אם לא היה הכרחי לפני שנתיים, קבוצות אחרות לא עומדות במקום. אז גם היה לך את מיכה בשיאו, עטר בשיאו, אצילי, שכטר צעיר בשנתיים. היום אין לך דברים כאלה. 

44 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

גם אם לא היה הכרחי לפני שנתיים, קבוצות אחרות לא עומדות במקום. אז גם היה לך את מיכה בשיאו, עטר בשיאו, אצילי, שכטר צעיר בשנתיים. היום אין לך דברים כאלה. 

אנחנו לא עומדים במקום אלא הולכים אחורה בזמן שקבוצות אחרות לא מחכות לנו ומי שלא מתחזק בזמן סופו לרדוף אחרי קבוצות אחרות ולא בטוח שיהיה אפשר לסגור את הפער בקיץ אחד.

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

אה זאת האופציה היחידה? או לא להחתים בכלל, או להחתים כדי להגיד שהחתימו? מה עם לעבוד כמו שצריך ולהחתים שחקנים טובים פשוט? 

וברמת העומק שלנו במרכז ההתקפה ובמרכז ההגנה, אז כרגע הלוואי והיינו עושים החתמות כמו חיפה או ב"ש. גם שחקנים טובים לרמת הליגה הייתי לוקח במקום הכלום שיש. 

מה זה  "החתמות כמו חיפה וב"ש" ? 

4 hours ago, silentyogi said:

זר ברמת הזרים שבאר שבע מביאה על הנייר ואם ככה אז לא מבין את העיכוב

ציפיתי לשם שיעזור לי להבין למה התקשיני יותר מכולם.

ומי שמסביר פה שמיץ הבין בשנתיים האחרונות שמה שחשוב זה המאמן ופחות השחקנים שיזכיר לעצמו שנכשלנו באירופה בניגוד לרצף מאוד מוצלח בשנים שלפני..

למה אתה קורה כישלון?

אם אתה חושב שכל שנה ברצף נגיע לשלב בתים באירופה אתה טועה ובגדול. 

הסיכוי היחיד לעשות את זה, זה דרך דירוג גבוה במדיני. 

מ 2012 עד 2021

היינו 7 פעמים בשלב בתים אירופאי 

מתוך ה 7 פעם אחת בצ׳מפיונס ופעם אחת ב 32 האחרונות. 

אם זה נקרא כישלון למועדון שמגיע מישראל, אז מה זאת הצלחה? זכיה בצמפיונס?

זאת הצלחה אדירה!

3 hours ago, מכביזם זה בדם said:

קודם כל, אני לא יודע איך הסקת שהוא יכול גם בשפיץ, לא כל שחקן אגף יכול לשחק גם חלוץ בודד. דבר שני, הם פשוט לא בונים עליו ככזה. וגם לא כשחקן אגף כנראה. 

בנוגע לבלמים, יכולים להיות גם 10 אם נעלה מהנוער ונביא מהלאומית, אבל הרעיון הוא שתהיה גם איכות. כרגע כל חלוץ בינוני בליגה משאיר אבק לייני ומגיע לאחד על אחד מול השוער. 

אחד מהצוות אימון בבית"ר ת"א אמר את זה עליו, אז אני מניח שהוא יודע על מה הוא מדבר. באחת הכתבות של וואן על גררו לפני ריגה

זה שהם לא בונים עליו זה נראה ככה כי הוא כבר לא שותף כל החודש האחרון אבל מצד שני גם לא משאילים אותו לשום מקום כמו עידו שחר או בר כהן לדוגמה. אז בינתיים הוא חלק מהסגל ונראה שהוא יהיה חלק מהקבוצה העונה.

זה שצריך איכות לעמדת הבלם אני מסכים אבל שום בלם לא הגיע לפה עד עכשיו, אז אולי סומכים על הקיים. אני לא יודע כי אני לא עובד במערכת ולא מדליפים לי כלום- פשוט ככה זה נראה 

53 דקות לפני, דריקס said:

למה אתה קורה כישלון?

אם אתה חושב שכל שנה ברצף נגיע לשלב בתים באירופה אתה טועה ובגדול. 

הסיכוי היחיד לעשות את זה, זה דרך דירוג גבוה במדיני. 

מ 2012 עד 2021

היינו 7 פעמים בשלב בתים אירופאי 

מתוך ה 7 פעם אחת בצ׳מפיונס ופעם אחת ב 32 האחרונות. 

אם זה נקרא כישלון למועדון שמגיע מישראל, אז מה זאת הצלחה? זכיה בצמפיונס?

זאת הצלחה אדירה!

6 פעמים. איווניר, סוזה, יוקאן, שוטא, ג'ורדי, דוניס. מהבחינה האירופית, זה בהחלט יפה(מתוך 11 שנות מיטש נדמה לי). 

רואה את הראיון עם תמם  ואני מבין שעם כל הכבוד לה ויש כבוד, חסר לנו דמות דומיננטית בכדורגל, איזה מנכ"ל רציני, איזה אחד שאחראי על רכש, משהו כזה..אולי היא אלופה בדברים כאלה, אבל למה הפילו עליה ועל יצחקי את העבודה? אף אחד מהם לא רציני... כל ההנהלות של מכבי זה בשלוף ואין שום בן אדם שהכין מראש שחקנים מסודרים כמו שאיביץ טען עוד באפריל, פשוט חיכו לדוניס שיכין רשימה של שחקנים(שכנראה קצת גדולים ויקרים למכבי) ואז פשוט לא מצליחים להחתים בגלל כמה סיבות ואז נוצר מצב של מאמן לא מרוצה, מישהו לצערי לא עשה שוב את העבודה שלו בקיץ ולכן המצב נראה ככה, העבודה שלו היא לא רק להכין שמות, זה לדעת לענות לגולדהאר על השאלות שלו...איך היא אמרה על אצילי ומיכה? אנחנו מאחוריו...אם היה במכבי דמות כמו קרויף (ואפילו נמני ) שהיה יודע לשבת לגולדהאר על הראש ולהסביר לו שאולי כדאי לחכות אולי הדברים היו אחרת בענין שלהם והם כן היו, אבל אף אחד לא היה מוכן להתעסק בזה ופשוט הזניח אותם, לא לקח יוזמה ולא פנה לגולדהאר כי אין לנו שום בן אדם עם ביצים במכבי(סליחה זה לא הערה שובינסטית) שהיה מסוגל לנשום(כמו שהיא אמרה) לקחת ולהסביר לגולדהר שמצידו ראה מספיק, הרי אם לא יסבירו לו אחרת אז הוא ילך בשלו, זה למה אני חוזר ואומר הנהלה...עוד דבר שהיא אמרה מצד אחד היא טענה שהם לא אשמים, מצד שני לשמור על הילדות, אני נגד כל אלימות וברור שאסור לגעת בהם, אבל זה לא מהתפקיד של מכבי, הילדות האלה גרמו נזק לשחקנים..ולפני גם שאומרים שניה לנשום לתקשורת, היה שווה שניה לנשום גם בנושא שלהם, תפקידנו היה לשמור על האינטרס שלנו ועל השחקנים ולא על הפגיעה בילדות, בשביל זה יש משטרה..מה שקרה פה זה כל מה שמייצג את מכבי בקיץ הזה, כאוס.

דבר שני, שוב פעם מבינים שהתקציב והרכש שלנו בנוי מרולטה של העפלת סיבובים, ככל שנתעכב אולי יהיה פה זר יותר גדול, אז זה לא עובד ככה בכדורגל, בחיפה לא ממתינים הם מחתימים ובונים תלכיד כמו שברק רצה מוסיפים פה ושם, במכבי אפילו לא יודעים איזה זר בדיוק הם רוצים, לא הכינו רשימה מסודרת של שחקנים מראש ופשוט בנו על דוניס שיביא איתו בלם, חלוץ ומה שזה לא יהיה, יש אינספור תירוצים, קורונה, סגר, תקציב, פייר פלי ובסוף אנחנו רואים שקבוצות אחרות כן עובדות זה מחדל שלנו, בסוף מחתימים בלם כמו קיקי שעם כל הכבוד, זה לא שחקן שדוניס רוצה, זה שחקן שהוצע ממתוך ישראלי שהציע אותו בטח לכל הליגה כדאי לגרוף קופון, הרי קיקי היה בא למכבי כמו שטענתי גם בלי אירופה, איפה שהוא נמצא היום זה התקדמות אדירה בשבילו...לא היה צריך לחכות חודשיים לבלם כזה ואם זה מה שיגיע בסוף זה יראה כמה אנשים פשוט לא יעילים במערכת של מיץ'.

אז לא הבנתי הזר מווקאנדה מגיע לבית"ר רמלה או אלינו? יש רכש?? 

בעיני צריך מחליף לדן ביטון, אבל עדיין לא הבנתי אם הוא אחורי או התקפי. אם הוא שחקן בינוני אם פוטנציאל טוב זאת החתמה טובה. 

11 דקות לפני, erantheking21 said:

רואה את הראיון עם תמם  ואני מבין שעם כל הכבוד לה ויש כבוד, חסר לנו דמות דומיננטית בכדורגל, איזה מנכ"ל רציני, איזה אחד שאחראי על רכש, משהו כזה..אולי היא אלופה בדברים כאלה, אבל למה הפילו עליה ועל יצחקי את העבודה? אף אחד מהם לא רציני... כל ההנהלות של מכבי זה בשלוף ואין שום בן אדם שהכין מראש שחקנים מסודרים כמו שאיביץ טען עוד באפריל, פשוט חיכו לדוניס שיכין רשימה של שחקנים(שכנראה קצת גדולים ויקרים למכבי) ואז פשוט לא מצליחים להחתים בגלל כמה סיבות ואז נוצר מצב של מאמן לא מרוצה, מישהו לצערי לא עשה שוב את העבודה שלו בקיץ ולכן המצב נראה ככה, העבודה שלו היא לא רק להכין שמות, זה לדעת לענות לגולדהאר על השאלות שלו...איך היא אמרה על אצילי ומיכה? אנחנו מאחוריו...אם היה במכבי דמות כמו קרויף (ואפילו נמני ) שהיה יודע לשבת לגולדהאר על הראש ולהסביר לו שאולי כדאי לחכות אולי הדברים היו אחרת בענין שלהם והם כן היו, אבל אף אחד לא היה מוכן להתעסק בזה ופשוט הזניח אותם, לא לקח יוזמה ולא פנה לגולדהאר כי אין לנו שום בן אדם עם ביצים במכבי(סליחה זה לא הערה שובינסטית) שהיה מסוגל לנשום(כמו שהיא אמרה) לקחת ולהסביר לגולדהר שמצידו ראה מספיק, הרי אם לא יסבירו לו אחרת אז הוא ילך בשלו, זה למה אני חוזר ואומר הנהלה...עוד דבר שהיא אמרה מצד אחד היא טענה שהם לא אשמים, מצד שני לשמור על הילדות, אני נגד כל אלימות וברור שאסור לגעת בהם, אבל זה לא מהתפקיד של מכבי, הילדות האלה גרמו נזק לשחקנים..ולפני גם שאומרים שניה לנשום לתקשורת, היה שווה שניה לנשום גם בנושא שלהם, תפקידנו היה לשמור על האינטרס שלנו ועל השחקנים ולא על הפגיעה בילדות, בשביל זה יש משטרה..מה שקרה פה זה כל מה שמייצג את מכבי בקיץ הזה, כאוס.

דבר שני, שוב פעם מבינים שהתקציב והרכש שלנו בנוי מרולטה של העפלת סיבובים, ככל שנתעכב אולי יהיה פה זר יותר גדול, אז זה לא עובד ככה בכדורגל, בחיפה לא ממתינים הם מחתימים ובונים תלכיד כמו שברק רצה מוסיפים פה ושם, במכבי אפילו לא יודעים איזה זר בדיוק הם רוצים, לא הכינו רשימה מסודרת של שחקנים מראש ופשוט בנו על דוניס שיביא איתו בלם, חלוץ ומה שזה לא יהיה, יש אינספור תירוצים, קורונה, סגר, תקציב, פייר פלי ובסוף אנחנו רואים שקבוצות אחרות כן עובדות זה מחדל שלנו, בסוף מחתימים בלם כמו קיקי שעם כל הכבוד, זה לא שחקן שדוניס רוצה, זה שחקן שהוצע ממתוך ישראלי שהציע אותו בטח לכל הליגה כדאי לגרוף קופון, הרי קיקי היה בא למכבי כמו שטענתי גם בלי אירופה, איפה שהוא נמצא היום זה התקדמות אדירה בשבילו...לא היה צריך לחכות חודשיים לבלם כזה ואם זה מה שיגיע בסוף זה יראה כמה אנשים פשוט לא יעילים במערכת של מיץ'.

לא חושב שזה ניתוח נכון. הקשבתי לרז אמיר באחד הלינקים פה של אורלנדו בלוף(עמוד קודם).

מי שמנהל כאן את העיניינים והמשאים והמתנים, חייב אישור של מיטש. הוא לא יכול להתקדם מעבר לרף מסויים. ואכן, לא מתקדם כי למיטש יש טיימליין אחר. זה בכלל לא רלוונטי אם הגיעו לסיכום עקרוני עם שחקן, כל עוד מיטש לא מאשר. כדאי להפסיק עם מכבסת המילים- ההנהלה. זה מיטש וזאת דרכו. זה מה שיש. בקשר לפרשה, אני אישית מיציתי.