Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2020 ע"ש טל בן חיים

Recommended Posts

5 דקות לפני, snufkin said:

עזוב. הכל תירוצים. חיפה הביאו זר אתמול חאחר עצירת הליגה. זה הכל קשיים אבל לא משהו בלתי אפשרי, בטח לא באמצעים הכלכליים של מכבי. חוץ מזה שהזרים היו אמורים להגיע כבר לפני חודשיים בערך.

הסיבה שאין זרים זה כי אין איש מקצוע ראוי שמנהל את מכבי. במקום זה יש מנכלית (יכל להיות וכנראה שמאוד מוכשרת) בלי רקע. אז עם כל הרצון הטוב שלה או של גורמים אחרים בהנהלה, בלי ניסיון בתחום - זה פשוט לא מצליח. חבל שג'ק לא הגיע לארץ לעזור ולעשות סדר. אבל זה מים מתחת לגשר. זה המצב, אין חיזוק ועם הסגל הקיים נצטרך להוציא את המקסימום. לנסות להתחרות על האליפו. ולהוות פאקטור עד הסוף. גביע. וקמפיין סביר באירופה.

אתה יודע שאם הזר הזה הגיע אתמול הם לא סגרו איתו אתמול,כן? העסקה בטח נסגרה שבועיים קודם לכל הפחות (ושוב, אין להם פייר פליי על הראש אז יכלו גם להכפיל לו את השכר כדי לפתות אותו ובעיקר אין להם קורונה משותללת בקבוצה שתפחיד זרים מהלגיע, יש להם כרגע רק שחקן אחד ואולי זה עוד ישתנה אבל נכון לעכשיו שחקן אחד זה לא ביג דיל).
אף זר סביר עם איזשהו אלטרנטיבה לא יבוא למדינה אדומה בסגר + לליגה שנעצרה ולא יודעים מתי תפתח שוב + לקבוצה שכל כמה ימים מגלים עוד חולה קורונה בה,
אתה גם יכול לשלם לו 400 אלף אירו משכורת לעומת 100-150 אלף שהוא מרוויח כיום לצורך העניין כדי לפתות אותו, אז למה שהוא יבוא? 
מי שיבוא אלה שחקנים שבורים בלי ביקוש,נגמר הסיפור של להביא זרים מחו"ל כרגע. 
אולי אפשר לדוג זרים מקבוצות הליגה שכמובן הם רחוקים מהאידיאלי בשבילנו אבל במצב הקיים זה עדיף מכלום, לתת לכל מיני לוסיואים חוזה לשנה ונראה מי יהיה בקיץ הבא.

5 דקות לפני, מכביסט לעד said:

זאת בדיוק הבעיה. שלא הגענו לספטמבר עם 4 זרים.

מסכים שפספסו פה את הרכבת וגם כשהיה חלון קטן לתקן את זה (העפלה לליגה אירופית + הכנסת כסף רב + הליגה עוד רצה + עוד לא הייתה קורונה בקבוצה) לא הצליחו (אם בכלל ניסו) לעשות את זה. 
העניין שאני לא מאשים אותם כי הם לא חוזי עתידות ולא יכלו לדעת על הקורונה, עצירת הליגה וכו', אבל כן יש פה בעיה שהגיעו בכלל לשלב הזה בצורה הנוכחית. 

לא מבין את ההשוואות לחיפה או לבאר שבע כשברור שיש לנו סגל טוב משמעותית ושמחפשים חיזוקים נקודתיים שישדרגו את הסגל.

חלק מהשחקנים שהגיעו לחיפה/באר שבע הוצעו גם למכבי והיא חשבה שהם לא מתאימים/לא טובים מספיק.

את ההתנהלות של המועדון מותר לבקר בכל מה שקשור לרכש אבל שום דבר לא השתנה מאז שמיץ' פה וכל שכן שאין בנאדם במכבי ששולט בשוק השחקנים ויודע להניע את העניינים כמו שהיה בעבר..

זה מאכזב גם אותי אבל צריך להבין שאלופה בליגה שלנו לוקחים עם סגל ישראלי טוב ופה אנחנו בפור ענק על שאר הליגה.

13 דקות לפני, snufkin said:

עזוב. הכל תירוצים. חיפה הביאו זר אתמול חאחר עצירת הליגה. זה הכל קשיים אבל לא משהו בלתי אפשרי, בטח לא באמצעים הכלכליים של מכבי. חוץ מזה שהזרים היו אמורים להגיע כבר לפני חודשיים בערך.

הסיבה שאין זרים זה כי אין איש מקצוע ראוי שמנהל את מכבי. במקום זה יש מנכלית (יכל להיות וכנראה שמאוד מוכשרת) בלי רקע. אז עם כל הרצון הטוב שלה או של גורמים אחרים בהנהלה, בלי ניסיון בתחום - זה פשוט לא מצליח. חבל שג'ק לא הגיע לארץ לעזור ולעשות סדר. אבל זה מים מתחת לגשר. זה המצב, אין חיזוק ועם הסגל הקיים נצטרך להוציא את המקסימום. לנסות להתחרות על האליפו. ולהוות פאקטור עד הסוף. גביע. וקמפיין סביר באירופה.

לא קונה את זה שזה חוסר ניסיון של מנכ"ל, זה לא עד כדי כך מסובך. גם אנגלידיס לא צריך להיות פה פיזית כדי לעזור אולי במו"מ.

אם לא יגיע אף אחד לדעתי זה רק בגלל חוסר הוודאות עם התקציב בתקופה הזאת של הקורונה כשיש לך פייר פליי על הראש.

העלייה לבתים אמורה בכל עונה לאזן את התקציב, אם זה לא קורה צריך למכור שחקן, בנוסף העונה במקרה הטוב חותכים לך לפחות 15 מיליון שקל ממנויים ואני לא יודע מתי הכסף מהמדינה ייכנס.

1 דקה לפני, משה פרימו said:

לא מבין את ההשוואות לחיפה או לבאר שבע כשברור שיש לנו סגל טוב משמעותית ושמחפשים חיזוקים נקודתיים שישדרגו את הסגל.

חלק מהשחקנים שהגיעו לחיפה/באר שבע הוצעו גם למכבי והיא חשבה שהם לא מתאימים/לא טובים מספיק.

את ההתנהלות של המועדון מותר לבקר בכל מה שקשור לרכש אבל שום דבר לא השתנה מאז שמיץ' פה וכל שכן שאין בנאדם במכבי ששולט בשוק השחקנים ויודע להניע את העניינים כמו שהיה בעבר..

זה מאכזב גם אותי אבל צריך להבין שאלופה בליגה שלנו לוקחים עם סגל ישראלי טוב ופה אנחנו בפור ענק על שאר הליגה.

בלם, מגן ימני, ווינגר וחלוץ שכולם צריכים להיות בינגו להרכב ולשדרג את הקבוצה זה ממש לא חיזוק נקודתי. 

11 דקות לפני, YoC said:

אתה יודע שאם הזר הזה הגיע אתמול הם לא סגרו איתו אתמול,כן? העסקה בטח נסגרה שבועיים קודם לכל הפחות (ושוב, אין להם פייר פליי על הראש אז יכלו גם להכפיל לו את השכר כדי לפתות אותו ובעיקר אין להם קורונה משותללת בקבוצה שתפחיד זרים מהלגיע, יש להם כרגע רק שחקן אחד ואולי זה עוד ישתנה אבל נכון לעכשיו שחקן אחד זה לא ביג דיל).
אף זר סביר עם איזשהו אלטרנטיבה לא יבוא למדינה אדומה בסגר + לליגה שנעצרה ולא יודעים מתי תפתח שוב + לקבוצה שכל כמה ימים מגלים עוד חולה קורונה בה,
אתה גם יכול לשלם לו 400 אלף אירו משכורת לעומת 100-150 אלף שהוא מרוויח כיום לצורך העניין כדי לפתות אותו, אז למה שהוא יבוא? 
מי שיבוא אלה שחקנים שבורים בלי ביקוש,נגמר הסיפור של להביא זרים מחו"ל כרגע. 
אולי אפשר לדוג זרים מקבוצות הליגה שכמובן הם רחוקים מהאידיאלי בשבילנו אבל במצב הקיים זה עדיף מכלום, לתת לכל מיני לוסיואים חוזה לשנה ונראה מי יהיה בקיץ הבא.

אני יודע. וזה בדיוק המחדל כמו שכתבתי. היו אמורים להיות זרים לפני חודשיים. אבל מי שאשם זה לא התירוצים החיצוניים, ועדין אפשר לסגור עם זרים גם עכשיו. סגר או לא סגר, זה אפשרי. זה לא קרה קודם ולא יקרה עכשיו בגלל הסיבה שכתבתי. זו דעתי והערכתי

4 דקות לפני, Keano said:

לא קונה את זה שזה חוסר ניסיון של מנכ"ל, זה לא עד כדי כך מסובך. גם אנגלידיס לא צריך להיות פה פיזית כדי לעזור אולי במו"מ.

אם לא יגיע אף אחד לדעתי זה רק בגלל חוסר הוודאות עם התקציב בתקופה הזאת של הקורונה כשיש לך פייר פליי על הראש.

העלייה לבתים אמורה בכל עונה לאזן את התקציב, אם זה לא קורה צריך למכור שחקן, העונה במקרה הטוב חותכים לך לפחות 15 מיליון שקל ממנויים ואני לא יודע מתי הכסף מהמדינה ייכנס.

לדעתי זה לגמרי חוסר ניסיון. להביא זרים טובים זה לא קל בכלל כמו שזה נראה מבחוץ. זה לא טלפון או מייל וסגירה על שכר דנתי וזהו. הרבה פעמים זה מאוד מורכב וצריך התנהלות נכונה מול סוכנים ושישתלם לסוכנים לעבוד מולך, צריך להכיר אנשים בתחום, צריך לדעת לשכנע אותם להגיע, צריך לפעמים לשחק עם התקציב, צריך אופרציה.

זה לא כזה פשוט ולא סתם לפעמים לוקח חודש להביא שחקן טוב. וזה לפני שדיברתי על סיטואציות יותר מסובכות כמו עם הבלם של חיפה שהם הצליחו להביא למרות התיסבוכת עם הקבוצה הקודמת שלו.

אי וודאות תקציבית? קורונה? סגרים שבאים והולכים? מדינה אדומה? זה נכון לכל הקבוצות בליגה. לא מדובר כאן על זרים במליון יורו שכר. נושא כלכלי לא היווה מכשול רציני ואת זה דוניס אמר במפורש ואני לא חושב שהוא ישקר

10 דקות לפני, YoC said:

בלם, מגן ימני, ווינגר וחלוץ שכולם צריכים להיות בינגו להרכב ולשדרג את הקבוצה זה ממש לא חיזוק נקודתי. 

אני רואה את זה אחרת,מבחינתי יש צורך רק בבלם וחלוץ והשאר זה בונוס.

4 דקות לפני, snufkin said:

לדעתי זה לגמרי חוסר ניסיון. להביא זרים טובים זה לא קל בכלל כמו שזה נראה מבחוץ. זה לא טלפון או מייל וסגירה על שכר דנתי וזהו. הרבה פעמים זה מאוד מורכב וצריך התנהלות נכונה מול סוכנים ושישתלם לסוכנים לעבוד מולך, צריך להכיר אנשים בתחום, צריך לדעת לשכנע אותם להגיע, צריך לפעמים לשחק עם התקציב, צריך אופרציה.

זה לא כזה פשוט ולא סתם לפעמים לוקח חודש להביא שחקן טוב. וזה לפני שדיברתי על סיטואציות יותר מסובכות כמו עם הבלם של חיפה שהם הצליחו להביא למרות התיסבוכת עם הקבוצה הקודמת שלו.

אי וודאות תקציבית? קורונה? סגרים שבאים והולכים? מדינה אדומה? זה נכון לכל הקבוצות בליגה. לא מדובר כאן על זרים במליון יורו שכר. נושא כלכלי לא היווה מכשול רציני ואת זה דוניס אמר במפורש ואני לא חושב שהוא ישקר

אתה מתעלם מהעובדה שבמכבי יש מכת קורונה עם 10 שחקנים חולים ועוד אנשי צוות, כל כמה ימים מגלים חולה נוסף, אין את זה בבית"ר, ב"ש ואפילו בחיפה יש רק שחקן אחד, 

אין לי ספק שזה ירתיע שחקנים ובני משפחות שלהם מלחתום אצלנו.

אולי אחרי שכולם יחלימו ולא יהיו חולים חדשים, מדובר ברצינות על חזרה לפעילות של הליגה זה יעזור אבל השאלה אם עד אז החלון יסגר.

6 דקות לפני, snufkin said:

במו"מ קצת יותר בעייתי גם אנגלידיס יכול לעזור. קבוצות עם ניהול שכונה מביאות לפה זרים אז מכבי לא יכולה?

לא חושב שדוניס שיקר רק שזאת היתה אמירה מאוד כללית. צריכים לרדת קצת ברמת הזרים שהוא מכוון אליהם.

Just now, YoC said:

אתה מתעלם מהעובדה שבמכבי יש מכת קורונה עם 10 שחקנים חולים ועוד אנשי צוות, כל כמה ימים מגלים חולה נוסף, אין את זה בבית"ר, ב"ש ואפילו בחיפה יש רק שחקן אחד, 

אין לי ספק שזה ירתיע שחקנים ובני משפחות שלהם מלחתום אצלנו.

אולי אחרי שכולם יחלימו ולא יהיו חולים חדשים, מדובר ברצינות על חזרה לפעילות של הליגה זה יעזור אבל השאלה אם עד אז החלון יסגר.

זה לא היה לפני שבוע נמאס לי כבר לשמוע את התירוצים האלו. 

3 דקות לפני, משה פרימו said:

אני רואה את זה אחרת,מבחינתי יש צורך רק בבלם וחלוץ והשאר זה בונוס.

נניח וצריך רק בלם וחלוץ זרים איכותיים שירימו את הקבוצה, גם במצב רגיל זה לא קל אז תוסיף לזה על כל מה שקורה פה, הסיכויים קלושים עד לא קיימים 

44 דקות לפני, YoC said:

בעולם מושלם היו מביאים בלם, מגן ימני, ווינגר וחלוץ זרים איכותיים שהיו משדרגים את הקבוצה ומעבים את הסגל שזה חשוב במיוחד בעונה אירופית ועם קורונה שמורידה שחקנים מהסגל לפי רצונה, 
ואז גם הייתי אישית אופטימי יותר לגבי התמודדות רצינית על אליפות העונה,  
אבל להתחשב בשלב המאוחר שאנחנו נמצאים בו + מדינת ישראל ידועה כ"מדינת אדומה" בעולם כיום בפרט אחרי הסגר השני + הליגה המקומית נעצרה + מכבי תעלה כ"קבוצה מוכת קורונה" ברגע שמועמדים/סוכנים/בני משפחה שלהם יחפשו מידע + אין לנו יכולת להציע סכומים גבוהים ולא רק סכומי רכישה אלא גם לא יכולים להציע משכורות גבוהות לשחקנים חופשיים, אז למה ששחקן עם ביקוש הכי קטן שהוא יגיע לפה?
נוכל להביא רק שחקנים שבורים שאף אחד לא רוצה תחת הסיטואציה הקיימת, עם כל הכבוד לסקס אפיל של ליגה אירופית,אין לנו יכולת להביא כרגע את השחקנים שאנחנו צריכים. אולי בשלב מוקדם יותר לאחר שהבטחנו ליגה אירופית היה חלון הזדמנויות קטן שידענו שיכנס כסף למועדון אבל הליגה פה עדיין לא הוקפאה ולא השתוללה לנו קורונה בקבוצה אז יכלנו להביא שחקנים.לזכותה של ההנהלה יאמר שזה לא דבר שיכלו לצפות מראש. 
ולכן אני משחרר את הנושא של אליפות בראש, אם נצליח לעשות קסמים וצריך לתת את התחת כל העונה משחק אחרי משחק כדי שבכלל תהיה אופציה, זאת תהיה אליפות מתוקה במיחד,
אבל אצלי בראש כבר שיחררתי אותה,אנחנו כרגע אנדרוג במאבק בתואר בעיקר בגלל דברים שאנחנו לא עשינו כמו שצריך (זה שחיפה עשו כמה פעולות חיוביות זה טוב מבחינתם אבל אם אנחנו היינו עושים מה שצריך הפייבוריטיות הייתה נשמרת),
כך שבעיניי המטרה העיקרית היא להאריך לדניאל את החוזה ולרכוש את דן ביטון. 
אם יש עוד שחקנים חשובים שהחוזה עומד להסתיים - להאריך, 
אם מקבלים הצעה סופר מפתה על שחקני מפתח - למכור ולשים את הפייר פליי המעיק והמגביל מאחורינו. 
(נ.ב, צחוק בצד, כן הייתי מנסה להחזיר את צ'יקו בחוזה לעונה למרות הפציעה, אם בלאו הכי לא מביאים שום דבר אחר, למה לא להביא שחקן טוב שמכיר את הקבוצה ואוהב את הקבוצה? שוה את הסיכון של הכשירות שלו ובלאו הכי הסיטואציה הנוכחית מבטלת את הדיון של אם הוא מספיק טוב כחלוץ אידיאלי למכבי וכו', שום דבר לא אידיאלי כרגע, השאלה אם הוא ישדרג את מכבי הנוכחית? כשהוא כשיר, כן)

מסכים עם כל הבעיות האובייקטיביות וגם גרירת הרגל בחלון הזה. אבל אני לא חושב שיש למכבי בעיה נניח לשלם 600 למי שהיא באמת רוצה ואני חושב שזה גם הוצע ולא יצא לפועל מכל מיני סיבות. 

14 דקות לפני, snufkin said:

למכבי יש כסף למשכורות גבוהות. זאת לא הבעיה. שרון תמם/יצחקי לא צריכים להכיר את הסוכנים אישית, זה אינטרס של הסוכנים לעבוד מולנו ואיתנו.

הציטוט של דוניס היה כנה ומדוייק. הצענו, לא הסתייע(כמובן שהוא לא יפרט). ואני עדיין חושב שיגיעו שלושה שחקנים, לא בטוח ששלושתם יהיו זרים. 

תמם התייחסה לסוגית ערן זהבי שבסופו של דבר חתם בפ.ס.וו איינדהובן: "אני חושבת שכולנו במכבי ת"א מעריכים את ערן זהבי מאוד על מה שעשה באופן כללי וגם על מה שעשה במכבי ת"א, אנחנו מאחלים לו הרבה הצלחה. היתה אפשרות שהוא ישוב אלינו הקיץ, אבל אולי בעתיד תפתח האופציה והוא יחזור למכבי, אי אפשר לדעת".

:doh:

12 דקות לפני, Keano said:

במו"מ קצת יותר בעייתי גם אנגלידיס יכול לעזור. קבוצות עם ניהול שכונה מביאות לפה זרים אז מכבי לא יכולה?

לא חושב שדוניס שיקר רק שזאת היתה אמירה מאוד כללית. צריכים לרדת קצת ברמת הזרים שהוא מכוון אליהם.

אני חושב שדוניס דייק. הציעו הצעות מאד יפות. 

1 דקה לפני, אורלנדו בלוף said:

:doh:

ברור שהיתה אפשרות. היינו אופציה רביעית חמישית מבחינת שכר. אי אפשר לשלוט על הצעות של קבוצות אחרות ולא ניתן להשתוות אליהן. דג גדול אוכל דג קטן... זה מה שיש. זה לא תלוי בשרון תמם וזה לא תלוי גם במיטש עצמו. לערן היה ביקוש שהיה גדול עלינו. 

6 דקות לפני, המכבייה said:

אני חושב שדוניס דייק. הציעו הצעות מאד יפות. 

נניח וזה נכון, לא סביר שכל השחקנים שהציעו להם לא רצו להגיע. אם כן, זה מחדל עצום של הסקאוטינג.

ולכן אני לא חושב שזה נכון, אין לנו סכומים כדי לשכנע שחקנים ברמה הזאת להגיע לפה.

בגלל זה טענתי שצריך לרדת קצת ברמה ואולי נתנו לזה הזדמנות עד דד ליין מסויים.

יש בכלל מערך סקאוטינג פעיל?

פעם מנספורד הביא זרים, פעם ג'ורדי.

מה התפקיד של מערך הסקאוטינג אצלנו ומי בכלל אחראי על העסק הזה? יצחקי?

לא ברור. מערך סקאוטינג זה תפקיד חשוב ביותר בקבוצת כדורגל. בטח באחת כמו שלנו.

15 דקות לפני, Keano said:

נניח וזה נכון, לא סביר שכל השחקנים שהציעו להם לא רצו להגיע. אם כן, זה מחדל עצום של הסקאוטינג.

ולכן אני לא חושב שזה נכון, אין לנו סכומים כדי לשכנע שחקנים ברמה הזאת להגיע לפה.

בגלל זה טענתי שצריך לרדת קצת ברמה ואולי נתנו לזה הזדמנות עד דד ליין מסויים.

"כל השחקנים" יוצר תמונה של הרבה שחקנים. לא חושב שזה היה המצב. בקשר לסכומים, אני חושב שחצי מיליון יורו או קצת יותר זה יפה מאד בקנה מידה שלנו. לא הציעו 200. 

15 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

יש בכלל מערך סקאוטינג פעיל?

פעם מנספורד הביא זרים, פעם ג'ורדי.

מה התפקיד של מערך הסקאוטינג אצלנו ומי בכלל אחראי על העסק הזה? יצחקי?

לא ברור. מערך סקאוטינג זה תפקיד חשוב ביותר בקבוצת כדורגל. בטח באחת כמו שלנו.

ג'ורדי ומאנספורד קיבלו שמות מהסקאוטינג שלנו במקביל לעבודה עם סוכנים. הם לא הביאו זרים מתוך חלל ריק. זה עולם קטן בסך הכל.  סקאוטינג בודק גם שמות שג'ורדי/ מאנספורד מבקשים מהם. תשמע, למחלקת הנוער לבדה יש ארבעה אנאליסטים שמנתחים ומנטרים את השחקנים. 

3 דקות לפני, המכבייה said:

"כל השחקנים" יוצר תמונה של הרבה שחקנים. לא חושב שזה היה המצב. בקשר לסכומים, אני חושב שחצי מיליון יורו או קצת יותר זה יפה מאד בקנה מידה שלנו. לא הציעו 200. 

לא חושב שאלה הסכומים, אבל גם חצי מיליון זה לא מספיק כדי לשכנע שחקנים כמו פאפדופולוס או פריוביץ' החלוץ, אם זה הכיוון יהיו חייבים לרדת ברמה כדי להביא מישהו.

3 דקות לפני, Keano said:

לא חושב שאלה הסכומים, אבל גם חצי מיליון זה לא מספיק כדי לשכנע שחקנים כמו פאפדופולוס או פריוביץ' החלוץ, אם זה הכיוון יהיו חייבים לרדת ברמה כדי להביא מישהו.

חצי מיליון, 600. אלו הסכומים לדעתי. והשמות שאולי היו קרובים ואיתם היה דיבור, לא יצאו לתקשורת. ככה אני חושב. 

אולי עכשיו, המדיניות תשתנה. 

8 דקות לפני, המכבייה said:

ג'ורדי ומאנספורד קיבלו שמות מהסקאוטינג שלנו במקביל לעבודה עם סוכנים. הם לא הביאו זרים מתוך חלל ריק. זה עולם קטן בסך הכל.  סקאוטינג בודק גם שמות שג'ורדי/ מאנספורד מבקשים מהם. תשמע, למחלקת הנוער לבדה יש ארבעה אנאליסטים שמנתחים ומנטרים את השחקנים. 

אבל אתה מצפה ממערך סקאוטינג לקבל מהמאמן תפקידים שבהם הוא רוצה חיזוק ואת התכונות שהוא דורש מהם ושהם יציעו שמות.

בפועל, אני לא מתרשם שזה מה שקורה.