Jump to content

מכבי אירופה 2020-2021

shahaf11

Recommended Posts

5 hours ago, Dandelion said:

נקודה חשובה לקראת המשחק בסיבוב השלישי - מעבר להישג המקצועי, ההכנסה הכספית והכיף שלנו כאוהדים מקמפיין אירופאי, בעונה הבאה עתיד להימחק לנו הניקוד של עונת 15/16 עם 4 הנקודות שהשגנו בעקבות העלייה לשלב הבתים באלופות. הקמפיין האירופי הגרוע של עונת 17/18, ההדחה בפלייאוף האירופית מול סרפסבורג לפני שנתיים, ובסיבוב השלישי מול סודובה בעונה שעברה, גרמה לנו לצבור 3, 2.5 ו2 נקודות לדירוג בהתאמה, שזה מעט מאד בהתחשב בשאיפות של מכבי.

השתתפות בשלב הבתים של הליגה האירופית מעניקה לקבוצה מינימום של 3 נקודות בתנאי שהיא מפסידה את כל המשחקים שלה. ניצחון מקנה לקבוצה 2 קבוצות ותיקו נקודה 1. שלב בתים טוב של 2/3 ניצחונות ו2 תוצאות תיקו יכול להוסיף לנו 6-8 נקודות לדירוג ולמצב אותנו עם 18.5 עד 20.5 נקודות (כרגע אנחנו עם 16.5) מה שיקרב אותנו לדירוג השיא של 22.5 נקודות שהיה לנו בתחילת עונת 17/18 שהציב אותנו במקום ה65 בעולם. אם אנחנו רוצים להפוך לקבוצה לגיטימית במפעלים האירופאים, ולא להסתמך על דירוגים והדחות של קבוצות אחרות, אנחנו חייבים לעצמנו קמפיין כלשהו העונה.

התחלנו את העונה עם 16.5 שזה יהיה הדירוג שלנו למשך כל השנה להגרלות, אבל איך שהעונה התחילה ירדו לנו 4 נק מהעונה של הצמפיונס כמו שכתבת, והבטחנו בינתיים 2.5 נק (פלייאוף אירופית במינימום) אז כרגע הדירוג שלנו לשנה הבאה הוא במינימום 15 נקודות

37 דקות לפני, AVIKUK12 said:

התחלנו את העונה עם 16.5 שזה יהיה הדירוג שלנו למשך כל השנה להגרלות, אבל איך שהעונה התחילה ירדו לנו 4 נק מהעונה של הצמפיונס כמו שכתבת, והבטחנו בינתיים 2.5 נק (פלייאוף אירופית במינימום) אז כרגע הדירוג שלנו לשנה הבאה הוא במינימום 15 נקודות

אתה צודק, אבל לא ברור לי איך.

5 שנים גרועות ומספיק לנו  רק 7 נקודות העונה בשביל להשוות את הדירוג שיא שלנו?

2 דקות לפני, עמית ר said:

קודם כל זה לא "רק" ושנית לפני סוזה לא היינו בדיוק קבוצה של בתים...

3 דקות לפני, Mtamir said:

קודם כל זה לא "רק" ושנית לפני סוזה לא היינו בדיוק קבוצה של בתים...

היה לנו 2 קמפיינים אירופאית ועוד 4 נקודות מהאלופות

35 דקות לפני, עמית ר said:

7 נקודות לדירוג במפעלים אירופאים זה הישג משמעותי, במיוחד כשמדובר בקבוצות בסדר הגודל שלנו. בעונת 13/14 השגנו 9 שזה הישג משמעותי ומכובד מאד, אבל כדי שזה יקרה אתה צריך כמעט בכל שנה לעלות לשלב הבתים של הליגה האירופית ולסיים את הבית עם לפחות 9-10 נקודות (מה שבדרך כלל מקנה עלייה לשלב ה-32). יש מעט מאד מועדונים במסלול האלופות שמצליחים לשמור על יציבות ועקביות מהבחינה הזו ולהוסיף לדירוג שלהן 5-8 נקודות בכל עונה : יאנג בויז (25.5), לודוגורץ (26), אסטנה (29), סלטיק (34).

יש לנו את האפשרות להגיע לסטנדרט הזה ולהיות קבוצה לגיטימית וראויה בשלב הבתים, אבל זו משימה קשה ומאתגרת מאד. חשוב גם לזכור שאנחנו לא יחידה עצמאית ולא הקבוצה היחידה שצוברת דירוג, כך שבכל עונה שבה אנחנו לא עולים לשלב הבתים של הליגה האירופית, מעבר לעניין המקצועי/כלכלי/תדמיתי, אנחנו מתרחקים ממועדונים אחרים שהרבה פעמים מגיעים לזה על בסיס שנתי או משיגים את זה ב4 מתוך 5 מקרים, דבר שבטווח הארוך מצמצם ומצר את האפשרויות שלנו בטווח הארוך להגיע לקמפיינים אירופים בעמדה טובה ובטוחה ומאלץ אותנו להתבסס על הגרלות נוחות/הדחות של קבוצות אחרות.

בדיוק בגלל העניין הזה המטרה המרכזית צריכה להיות הליגה האירופית.

במובן מסוים, הגעה לאלופות פוגעת בנו.

נכון שזה מצמרר לשמוע את הימנון האלופות ושנקודתית, ההגעה נותנת סכום יפה של כסף.

אבל אני מעדיף קמפיין של 7-8 נקודות בליגה האירופית (בהחלט אפשרי) מקמפיין של 0-1 נקודות באלופות (ריאלי).

אחרי 3-4 שנים של קמפיינים טובים בליגה האירופית, יהיה אפשרי להתחיל לפנטז על להיכנס לליגת האלופות כי הדירוג יהיה גבוה (בסביבות ה 25-26 לפחות) יהיה יותר כסף, ניתן יהיה להביא זרים איכותיים, המועדון יחזק את המותג שלו... ובכלל, זה התהליך הבריא יותר.

לכן, המשחק הקרוב, ב- 15/16 בספטמבר הוא אחד החשובים שהיו למכבי בשנים האחרונות. 

משחק שיבטיח שלב בתים באירופית ויתחיל את התהליך החשוב הזה של קמפיינים רצופים באירופה. 

3 hours ago, AVIKUK12 said:

ואם זה עדיין לא ברור למישהו - הדיון הוא לאו דווקא כמה נקודות נשיג העונה, אלא בעיקר האם יתרחש מצב שהוא הרע במיעוטו ובו לא נשמור על המצב הקיים. ההבדלים פה הם דקים מאד, ברמה של סיבוב נוסף שמידטילנד/מולדה היו עוברות ב1/3 השנים האחרונות, או ניצחון נוסף של אחת מהן בשלב הבתים בו השתתפה בעונת 15/16. בהסתכלות נקודתית יותר על המשחקים יכול מאד להיות שיש כאן הבדל של גול, ואנחנו לא היינו מדורגים בהגרלה ביום שני. כל איבוד נקודות דירוג הקטן ביותר בדירוג של מכבי העונה, והתחזקות של הקבוצות שנמצאות תחתינו בדירוג, ייצור מצב להבא שבו אנחנו נצטרך הדחה של 4 קבוצות איכותיות שמדורגות מעלינו, ובתרחיש גרוע יותר בהנחה ולקבוצות שנמצאות תחתינו תהיה עונה אירופית טובה, יכול להיווצר מצב בו נהיה לא מדורגים באופן אוטומטי. זה אך ורק תלוי בנו.

קמפיין באירופאית אולי יהיה בריא יותר או נכון יותר לבניה של המסורת אבל פאק איט. מה יותר כיף מסיטי בבלומפילד?

לא שיש לנו יותר מידי סיכוי, אבל אם כן זה חלום אחושרמוטה

2 דקות לפני, סזאר מנדיונדו said:

קמפיין באירופאית אולי יהיה בריא יותר או נכון יותר לבניה של המסורת אבל פאק איט. מה יותר כיף מסיטי בבלומפילד?

לא שיש לנו יותר מידי סיכוי, אבל אם כן זה חלום אחושרמוטה

בעונה בלי קהל?!

13 hours ago, מנג'ר יונייטד said:

#רק_לא_מידייטלנד

נתת עבודה יפה בתחילת הנושא, אני יודע להעריך את הורדת הציפיות.

אבל ליפול ככה ברמת הבעיטה חופשית מטר מהרחבה בדקה 70 ?

3 דקות לפני, חבסוס said:

אני מעדיף לעלות לצמפיונס, לסיים מקום שלישי ולהגיע לשמינית אירופית.

אני מעדיף לקחת את הצ'מפיונס ובכך להבטיח עוד עונה אירופאית שנה הבאה

1 hour ago, Keano said:

תנו לי להבין, לא לעלות  > לעלות לאלופות עם יוקרה, ארגזים של כסף, דירוג וכו' גם אם זה בלי קהל? 

לא מבין את ההיגיון שלכם

ברור שאני רוצה לזכות בצמפיונס, תסכים איתי אבל שזה שלא נוכל לקחת חלק במידה וזה יקרה יהיה יותר עצוב מכל הדחה שלא תהיה בדרך לשם

1 דקה לפני, idan12 said:

ברור שאני רוצה לזכות בצמפיונס, תסכים איתי אבל שזה שלא נוכל לקחת חלק במידה וזה יקרה יהיה יותר עצוב מכל הדחה שלא תהיה בדרך לשם

עזוב שטויות בוא נעלה וזהו 

3 דקות לפני, idan12 said:

הדחה בדרך היא הגיונית כשאתה רואה איזה אפשרויות יש אז אני לא יודע איך אפשר להשוות. העפלה לבתים זה אושר עילאי, גם אם לא נהיה שם.