Jump to content

נושא שחקני מכבי והבחורות הצעירות - נושא מרוכז

amilov

Recommended Posts

מעניין אם הן ימשיכו לפתוח רגליים לכאורה לכל גבר עם יותר מ1000 עוקבים באינסטגרם או שהן למדו מהמקרה זה ואם ההורים שלהם שכל כך תומכים בהן ואומרים שהן הקורבן ימשיכו לתת להן לצאת עד הבוקר שעוד אין להם גיל 16

2 דקות לפני, BRoi said:

מעניין אם הן ימשיכו לפתוח רגליים לכאורה לכל גבר עם יותר מ1000 עוקבים באינסטגרם או שהן למדו מהמקרה זה ואם ההורים שלהם שכל כך תומכים בהן ואומרים שהן הקורבן ימשיכו לתת להן לצאת עד הבוקר שעוד אין להם גיל 16

איזה למדו מהמקרה, לכל אחת מהן יש 10 אלף עוקבים ועד סיום הפרשה זה יכפיל את עצמו.

הן לא אשמות. התרבות הזאת של רדיפת הלייקים היא האשמה. אגב, זה לא רק אצל הנוער, רואים גם בני 30 שעושים שטויות או מזיינים את השכל אך ורק בשביל לייקים.

17 דקות לפני, ת"א שלנו said:

יפה אתה יותר מבסדר שאתה מגנה את התגובות האלה אני גם לא מסכים איתן. מצד שני גם התגובות האלה לא קשורות לאחריות השחקנים ולנושא עצמו ואתה בוחר להתעסק בהן כי אולי אתה מבין שאתה לא רוצה לחיות בעולם שמדברים ככה לילדות בנות 15. כלומר- העברת את הדיון לזירה התרבותית האישית שלך. וברגע שעשית את זה בעצם הסטת את הדיון לעניין תרבותי אישי שלך. לכן אני אומר שמבחינת התרבות האישית שלי (כי זה כבר שיח תרבותי ולא דיון חוקי או מוסרי) לי אישית מגעיל שבני נוער משקרים על גילם ועלולים לסבך מבוגרים מהם ואני מאמין בכל ליבי שעליהם לשאת באחריות במידה שמתגלה אי אמת. 

תראה, זה בסדר, אתה רוצה שהבנות האלה ישלמו באיזה אופן - אוקיי. אני מבין. זכותך. אותי זה פחות מעניין, ולדעתי הגיל שלהן הוא בהחלט פקטור מקל, אבל בסדר. אם יהיה מי שיחשוב שהן צריכות לעבור איזה הליך משמעתי כזה או אחר - שיהיה לכולם בהצלחה. לא ענייני. רק שהויכוח שלי הוא פה הוא לא על זה,  אלא על הנסיון להסיט אשמה משחקנים, אם יש כזו, אל הבחורות. כאילו הן אשמות במה שהשחקנים נחקרים לגביו. הן לא. כאילו שככל שנחשוף עליהן פרטים כאלה ואחרים ונכנה אותן בשמות, זה יהפוך את האשמה של השחקנים לחלשה יותר. זה לא.

8 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

תראה, זה בסדר, אתה רוצה שהבנות האלה ישלמו באיזה אופן - אוקיי. אני מבין. זכותך. אותי זה פחות מעניין, ולדעתי הגיל שלהן הוא בהחלט פקטור מקל, אבל בסדר. אם יהיה מי שיחשוב שהן צריכות לעבור איזה הליך משמעתי כזה או אחר - שיהיה לכולם בהצלחה. לא ענייני. רק שהויכוח שלי הוא פה הוא לא על זה,  אלא על הנסיון להסיט אשמה משחקנים, אם יש כזו, אל הבחורות. כאילו הן אשמות במה שהשחקנים נחקרים לגביו. הן לא. כאילו שככל שנחשוף עליהן פרטים כאלה ואחרים ונכנה אותן בשמות, זה יהפוך את האשמה של השחקנים לחלשה יותר. זה לא.

חח מה זאת אומרת? הסיבה היחידה  שבגללה הם נמצאים במצב הזה ונחקרים זה בגלל שהבנות שיקרו להם לגבי הגיל שלהן

ראיתי שהזכירו פה את היועצת:

בהודעה שפירסמה ראש המרכז לסיוע נפגעות תקיפה מינית בנגב, היא הבהירה שלפני שלושה שבועות התגלעו שמועות על הארוע.

הן יצרו קשר עם הבנות כדי לנסות לטפל בכלים שלהן בלי לצאת לתקשורת.

אלא שגורם אחר הדליף את זה לתקשורת.

אתם יודעים, זה יכול להיות אפילו סתם ילד בשכבה.

ולכן הארוע חרג מטיפול היועצת.

מוסר השכל:

מי שהולך לישון עם ילדות,

שלא יתפלא שהוא קם עם פיפי במיטה.

1 דקה לפני, ששון הצהוב said:

ראיתי שהזכירו פה את היועצת:

בהודעה שפירסמה ראש המרכז לסיוע נפגעות תקיפה מינית בנגב, היא הבהירה שלפני שלושה שבועות התגלעו שמועות על הארוע.

הן יצרו קשר עם הבנות כדי לנסות לטפל בכלים שלהן בלי לצאת לתקשורת.

אלא שגורם אחר הדליף את זה לתקשורת.

אתם יודעים, זה יכול להיות אפילו סתם ילד בשכבה.

ולכן הארוע חרג מטיפול היועצת.

מוסר השכל:

מי שהולך לישון עם ילדות,

שלא יתפלא שהוא קם עם פיפי במיטה.

אבל הם לא ידעו שהם ישנים הם ילדות, הם חשבו שהם ישנים עם בגירות או לפחות בגיל החוקי. לפי כל מה שמסתמן לא מגיע להם כל הטררם הזה. אני לא מבין למה אתה ממשיך להפיל עליהם אשמה כלשהי

1 דקה לפני, Krishi said:

חח מה זאת אומרת? הסיבה היחידה  שבגללה הם נמצאים במצב הזה ונחקרים זה בגלל שהבנות שיקרו להם לגבי הגיל שלהן

אוקיי, בפעם ה-101: אם השחקנים ידעו, זה לא משנה אם הן רימו או לא. אם השחקנים לא ידעו - גם אז זה לא משנה אם הן רימו לא. כך או אחרת - לאשמת השחקנים זה לא משנה.

Just now, חומץ בלסמי said:

אוקיי, בפעם ה-101: אם השחקנים ידעו, זה לא משנה אם הן רימו או לא. אם השחקנים לא ידעו - גם אז זה לא משנה אם הן רימו לא. כך או אחרת - לאשמת השחקנים זה לא משנה.

למה זה לא משנה? בטח שזה משנה

שוב, כפי שמסתמן, אם לא הפעולות של הבחורות הן לא היו מגיעים למצב הזה. הם בראש, שלהם, חשבו שהם שוכבים עם נשים בגירות או לפחות בגיל החוקי.

Just now, Krishi said:

למה זה לא משנה? בטח שזה משנה

שוב, כפי שמסתמן, אם לא הפעולות של הבחורות הן לא היו מגיעים למצב הזה. הם בראש, שלהם, חשבו שהם שוכבים עם נשים בגירות או לפחות בגיל החוקי.

השאלה ששואלים את השחקנים היא לא "כמה רימו אותכם", אלא "מה ידעתם". זה הבדל עדין, אבל מהותי. כמות האשמה של הנערות בהונאה והתחזות לא עומדת ביחס כלשהוא לכמות האשמה של השחקנים. זה לא שאין קשר בין הדברים, אבל  ברמת אשמה - זה לא חליפי.

2 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

השאלה ששואלים את השחקנים היא לא "כמה רימו אותכם", אלא "מה ידעתם". זה הבדל עדין, אבל מהותי. כמות האשמה של הנערות בהונאה והתחזות לא עומדת ביחס כלשהוא לכמות האשמה של השחקנים. זה לא שאין קשר בין הדברים, אבל  ברמת אשמה - זה לא חליפי.

אתה נשען פה על איזה פלפול משפטי שלא רלוונטי לתאכלס.

בתאכלס, בשורה התחתונה, אם הן יצרו מצג שווא שגרם להם להאמין שהן בגיל כזה וכזה, הן הגורם העיקרי שאשם בהסתבכות שלהם.

53 דקות לפני, קאוביין said:

הבת שלי לא רחוקה מהגיל שלהן.

באמת לא מבין מה נתקעתם על הצדקנות הזו, זה בעיני לא מילת גנאי כמו סטייט אופ מיינד. 

חומץ צודק שהחוק פוטר אותן מאחריות.

החוק למעשה מבוסס על אותה גישה קונסרבטיבית של החברה על ההבדל בין גבר לאישה בכל הנוגע למין וסיפוק ייצרים וגם כמובן על עניין הגיל.

בעולם שיוויוני מקביל שהבנות הן לא "שרמוטות" אז היינו מדברים על העונש שלהן כעברייניות מתחזות.

אין לכל זה קשר לעובדה שאם מישהו מהשחקנים ידע את גילן האמיתי אז הוא צריך להיכנס לכלא או מה שיחליט בית משפט.  

איזה צדקנות? לבקש לשמור על כבוד מינימלי של ילדות בנות 15?

הדביקו ל2 ילדות כינויים ושמות בהתבסס על שמועות, זאת לא שיחה על בירה עם חברים בפאב, זה פורום ציבורי השיח הזה כמו שהוא נמצא פה הוא יכול בקלות גם להתגלגל לעיניים של הילדות האלו או קרוביהם. 

כנ״ל תגובות בפייסבוק, טוקבקים, הסיבה היחידה שאני טורח לענות היא כי אני באמת חושב שסה״כ בהשוואה לפלטפורמות אחרות יש פה שיח מעט יותר עמוק.

אני כמובן לא מדבר עליך באופן אישי, אבל לא חסרים פה יוזרים אחרים שבוחרים לדבר בשפה באמת מגעילה כלפי ילדות בנות 15.

1 דקה לפני, Krishi said:

אתה נשען פה על איזה פלפול משפטי שלא רלוונטי לתאכלס.

בתאכלס, בשורה התחתונה, אם הן יצרו מצג שווא שגרם להם להאמין שהן בגיל כזה וכזה, הן הגורם העיקרי שאשם בהסתבכות שלהם.

זה לא פלפול. זה פשוט ככה.  לא חושב שמישהו מהמעורבים רצה שזה יצא. אבל כשיצא - הצורך בחקירת השחקנים הוא בלתי תלוי לאשמת הבנות. כאוהדי מכבי אנחנו רוצים שזה יהיה אחד על חשבון השני. אבל זה לא. אפילו שזה לא נעים לנו. זו בדיוק מהות החוק בעניין הזה.

31 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אני לא מבין למה זה פחות מעניין אותך אבל כן מעניין אותך שמקללים אותן?!?

הרי זו התנהגות פסולה וזו התנהגות פסולה ושניהן התנהגויות שלא קשורות לנושא אז מה הסיבה שיצאת בחירוף נפש נגד קללות לבנות האלה ומצד שני מקבל את זה בנחת רוח שמקרים כאלה יכולים למוטט מבוגרים. ובעיקר לחרבן את החברה שלנו.  

3 דקות לפני, Krishi said:

אבל הם לא ידעו שהם ישנים הם ילדות, הם חשבו שהם ישנים עם בגירות או לפחות בגיל החוקי. לפי כל מה שמסתמן לא מגיע להם כל הטררם הזה. אני לא מבין למה אתה ממשיך להפיל עליהם אשמה כלשהי

קודם כל אני לא מפיל עליהם שום אשמה, מי שיקבע זו המשטרה, לא אני.

אני רק כותב בפורום את דעתי.

דעתי מתחושת בטן היא שהם העדיפו לא לדעת.

מזל שאני לא עורך דין ולא מתיימר לנהל משפט, מה שגם הצד הפלילי אותי באופן אישי פחת מטריד, אלא יותר הפן המוסרי.

ובכל זאת, אני לא חוקר במשטרה, וגם לך אין את כל הפרטים, אז אם הם ידעו או לא זו מטרת החקירה.

אם אכן זוייפו פה ת.ז בצורה מחתרתית שיטתית א-לה פבלו אסקובר אז באמת צריך לטפל בבנות, זו ממש הונאה מאורגנת.

אני מבין מהעדויות שזה יותר איזשהו שטח אפור שנוצר בינן לבין הבנות.

מובנה על הבילוף של הבנות ובליבוי הראייה הסלקטיבית של השחקנים.

אני הייתי משער שהם שמרו על סוג של קשר שתיקה.

משהו בסגנון "תתעלם וזה ייעלם".

אז בשבילך דייקתי מעט את המימרה:

"מי שמתעלם שהוא הולך לישון עם ילדות,

ייאלץ להפסיק להתעלם- כשהוא יגלה שהוא קם עם פיפי במיטה"

נשאר אותו מוסר השכל.

6 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

זה לא פלפול. זה פשוט ככה.  לא חושב שמישהו מהמעורבים רצה שזה יצא. אבל כשיצא - הצורך בחקירת השחקנים הוא בלתי תלוי לאשמת הבנות. כאוהדי מכבי אנחנו רוצים שזה יהיה אחד על חשבון השני. אבל זה לא. אפילו שזה לא נעים לנו. זו בדיוק מהות החוק בעניין הזה.

זה כן פלפול ושוב אתה חוזר לחוק, עזוב רגע את החוק. מן הסתם שהצורך בחקירה הוא בלתי תלוי באשמת הבנות. אבל מלכתחילה לא היה מתעורר כזה צורך אם הן לא היו מרמות אותם לגבי הגיל שלהן.

1 דקה לפני, ששון הצהוב said:

קודם כל אני לא מפיל עליהם שום אשמה, מי שיקבע זו המשטרה, לא אני.

אני רק כותב בפורום את דעתי.

דעתי מתחושת בטן היא שהם העדיפו לא לדעת.

מזל שאני לא עורך דין ולא מתיימר לנהל משפט, מה שגם הצד הפלילי אותי באופן אישי פחת מטריד, אלא יותר הפן המוסרי.

ובכל זאת, אני לא חוקר במשטרה, וגם לך אין את כל הפרטים, אז אם הם ידעו או לא זו מטרת החקירה.

אם אכן זוייפו פה ת.ז בצורה מחתרתית שיטתית א-לה פבלו אסקובר אז באמת צריך לטפל בבנות, זו ממש הונאה מאורגנת.

אני מבין מהעדויות שזה יותר איזשהו שטח אפור שנוצר בינן לבין הבנות.

מובנה על הבילוף של הבנות ובליבוי הראייה הסלקטיבית של השחקנים.

אני הייתי משער שהם שמרו על סוג של קשר שתיקה.

משהו בסגנון "תתעלם וזה ייעלם".

אז בשבילך דייקתי מעט את המימרה:

"מי שמתעלם שהוא הולך לישון עם ילדות,

ייאלץ להפסיק להתעלם- כשהוא יגלה שהוא קם עם פיפי במיטה"

נשאר אותו מוסר השכל.

נחכה לסיום החקירה.

3 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אני לא מבין למה זה פחות מעניין אותך אבל כן מעניין אותך שמקללים אותן?!?

הרי זו התנהגות פסולה וזו התנהגות פסולה ושניהן התנהגויות שלא קשורות לנושא אז מה הסיבה שיצאת בחירוף נפש נגד קללות לבנות האלה ומצד שני מקבל את זה בנחת רוח שמקרים כאלה יכולים למוטט מבוגרים. ובעיקר לחרבן את החברה שלנו.  

למה? כי כשמישהו עושה משהו לא בסדר, אני רוצה שמערכת החוק תטפל בו. אבל אחרי ששחקני מכבי מנוקים מחשד, מה איכפת לי מה קורה איתן בהקשר הזה? כמו שיש מי שבודק ומעריך האם לשחקני מכבי יש אחריות פלילית בעבירה X שיבדקו אם להן יש אחריות פלילת בעבירה Y.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

למה? כי כשמישהו עושה משהו לא בסדר, אני רוצה שמערכת החוק תטפל בו. אבל אחרי ששחקני מכבי מנוקים מחשד, מה איכפת לי מה קורה איתן בהקשר הזה? כמו שיש מי שבודק ומעריך האם לשחקני מכבי יש אחריות פלילית בעבירה X שיבדקו אם להן יש אחריות פלילת בעבירה Y.

אם שחקני מכבי מנוקים מחשד כי קיבלו מצג שווא מוחלט מהנערות, לא איכפת לך שיענישו אותן בצורה זו או אחרת על כך שגרמו לעוול לא קטן לאותם שחקנים? (בהנחה שהם מנוקים מכל חשד). זה א-ב של צדק לרצות בכך בעיניי.

Just now, Krishi said:

זה כן פלפול ושוב אתה חוזר לחוק, עזוב רגע את החוק. מן הסתם שהצורך בחקירה הוא בלתי תלוי באשמת הבנות. אבל מלכתחילה לא היה מתעורר כזה צורך אם הן לא היו מרמות אותם לגבי הגיל שלהן.

אם אתעלם מהחוק לבקשתך - הרבה אנשים סובלים פה מאוד, בלי שמישהו באמת אשם במשהו. אבל אם מתייחסים לעבירה ולחקירה - אז לא. הן לא אשמות.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

אבל חביבי מהות ההודעה שלך הייתה על יוזרים פה שקיללו את הבנות. יצאת נגד תופעה מסוימת (ובצדק עשית) בלי שום קשר לשחקני מכבי. קיצר אני משחרר אותך מחפירות נוספות שלי אבל רק תדע שאין איפה ואיפה לצדק.

3 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אם שחקני מכבי מנוקים מחשד כי קיבלו מצג שווא מוחלט מהנערות, לא איכפת לך שיענישו אותן בצורה זו או אחרת על כך שגרמו לעוול לא קטן לאותם שחקנים? (בהנחה שהם מנוקים מכל חשד). זה א-ב של צדק לרצות בכך בעיניי.

בסדר. אני מבין. אני לא נגד. אבל הנסיונות פה להפוך אותן לאשמות לא נובעות פה מרדיפת צדק, אלא מניסיון להעביר אשמה מצד אחד לצד השני. זה מה שהפריע לי.

(אני חושש שסיימתי להיום)

חומץ נשבע לך, שגם אם אלו היו שחקנים של הפועל לא הייתי רואה בהם כאשמים(היחידים) לסיטואציה.

שוב, לא חסרים זוגות שהגבר מבוגר מהאישה ב7-10 שנים וכן גם בגילים האלה שהבחורה בת 17-19.

אני מבין את האכזבה שלך מהשחקנים אבל יבואו ויטענו שזה עניין של פרספקטיבה, אגב אני לא רואה בילדות האלה כשרמוטות, זכותה של בחורה לאהוב סקס, אין בזה שום דבר פסול.

זה פסול לשכב עם קטינה, אך בשעת מעשה (ככל הנראה, נתין להתפחות החקירה) השחקנים *ידעו* שהן בנות 17-18, לשעת מעשה. 

בעיקר אני חושב שרוב הדיונים פה זה טחינת מים, אף אחד לא ישכנע את המשוכנע בצד השני.

8 דקות לפני, Krishi said:

נחכה לסיום החקירה.

אמן והשחקנים ייצאו נקיי כפיים,

ואפילו שגם הבנות ייפטרו מזה.

ונוכל לקוות שאולי תימנע סיטואציה חוזרת בעתיד.

שנחזור להתרכז בכדורגל.

ושאיש תחת גפנו יישב.

29 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אם אתעלם מהחוק לבקשתך - הרבה אנשים סובלים פה מאוד, בלי שמישהו באמת אשם במשהו. אבל אם מתייחסים לעבירה ולחקירה - אז לא. הן לא אשמות.

איך אתה יכול לטעון, שאם בחקירה יוכח שהבחורות האלה רימו את השחקנים, וחשפו אותם לעבירה פלילית וזאת אחרי שעוד התרברבו בזה והפיצו את זה אז אין להם בדל של אשמה בכל הסיטואציה?

די נו.. עזוב אתה לא רציני...

וכן, בעבירה ובחקירה הזאת הן לא אשמות, הן יוכלו להיות אשמות בעבירה אחרת.

26 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

בסדר. אני מבין. אני לא נגד. אבל הנסיונות פה להפוך אותן לאשמות לא נובעות פה מרדיפת צדק, אלא מניסיון להעביר אשמה מצד אחד לצד השני. זה מה שהפריע לי.

(אני חושש שסיימתי להיום)

למה זה להעביר אשמה? 

בוודאי שהאשמה עליהן, לכאורה, הן שיקרו כדי להוציא מהשחקנים משהו שלא היו מקבלות מהן לו היו אומרות את האמת (והן יודעות את זה, בהתכתבות האחרונה שנחשפה הן מודות שפחדו להגיד את הגיל האמיתי כי אז לא היו זורמים איתן, זה נעשה במודעות ובכוונה) ועוד הגדילו לעשות והפיצו את זה מה שהוביל לפיצוץ הפרשה, 

איך זאת לא אשמת הצד שקיבל דבר במרמה לכאורה, וכן אשמת הצד שרימו אותו, שלא הייתה לו סיבה ממשית לחשוד ואת המינימום של לשאול גיל וייתכן שגם לראות ת.ז הוא עשה?

הן האשמות בזה.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.