Jump to content

נושא שחקני מכבי והבחורות הצעירות - נושא מרוכז

amilov

Recommended Posts

המצב הזה מאוד מרגיז אותי

מצד אחד יש לי את מיץ' שאני אוהב אותו מאוד ומצד שני את אצילי ומיכה

זה כמו שני חברים שרבו ביניהם ואין דרך חזרה להחזיר את החברות שלהם

בתחילת הפרשה הבנתי שזה יהיה פרשה לא קלה וידעתי שבסוף השחקנים יצליחו לצאת מזה

כי הם הוכיחו שהם הוטעו

אני באמת לא האמנתי שנגיע לשלב הזה שמיכה ואצילי משוחררים

On 2.8.2020 at 23:45, כהן said:

אומנם לא הגבתי עידן ועידנים, אבל הסיפור הזה גדול מכדי להתעלם ממנו. בשורה התחתונה אכזבה אדירה, השחקנים אומנם רחוקים מלהיות צדיקים גדולים, אבל הפחד מכל האינטרסנטים בתקשורת כנראה היה גדול מדי לאחראים על שאלטר המועדון. הסיפור הזה מזכיר לי את אותו הסיפור של גירוש נמני-בנין בשעתו(שבעטיו קיבלנו עשור שחון), גם פה אגב, לדעתי העניין הפיננסי היתה נדבך בהחלטה במידה כזו או אחרת (מיץ' בשנתיים-שלוש האחרונים ירד בהונו בצורה לא קטנה, לפחות ע"י העיתונים הכלכליים) ואם כבר מחליטים את ההחלטה הנ"ל, אז חבל שלא למכור אותם ולהכניס כמה גרושים לקופת המועדון, מה גם שהפייר פליי עדיין בתוקף לגבינו למיטב ידיעתי.

היבט נוסף ואולי הכי מרכזי(יותר מהצד המקצועי אפילו) זה משבר האמון שיכול לחול בין השחקנים לבין מיץ'. מה יקרה אם מחר בבוקר איזה פלוני אלמוני יטען שיוני או דן תקפו אותו באיזה מועדון לילה נידח, האם גם אותם השחקנים יזרקו מהקבוצה בצד חד צדדי בשל "תדמית המועדון" מבלי לנסות לשמוע ולהעניק לשחקניך את התמיכה הראשונית הבסיסית??.. בעל המאה הוא בעל הדעה, אבל אין זה אומר שצריך למחוא כפיים לכל החלטה שמתקבלת, וצריך להבין את ההבדל בין ביקורת בין אם מסכימים איתה או לא, לבין "לשרוף את המועדון" שזה תהיו בטוחים שלא יקרה (בניגוד למחאה ההיא הקודמת).

בכל מקרה, בהיותי צפוני, וככזה שחלק לא קטן מחבריי אוהדים מושבעים של "מכבי"(הם אשכרה בטוחים שהם המכבי האמיתיים) יכול לומר לכם שהחגיגות שרצות ברשתות החברתיות שלהם משולות לזכייה באליפות פחות או יותר, אפילו הם לא האמינו לזה שהמתמודדת העיקרית שלהם על התואר, פשוט תירה בעצמה, ותעניק להם את האליפות ובמשלוח חינמי עד הבית..

https://m.one.co.il/Mobile/Article/20-21/1,1,3,59045/331342.html

1 hour ago, ת"א שלנו said:

"יהיה קשה להביא אליפות בלעדיהם"\"נחזק את חיפה"

הסיפור הזה מציב את מכבי בבעיה מקצועית ענקית. אי אפשר להתעלם מכך שיש חוסר וודאות לגבי הזמן שבו תתקבל ההכרעה בתיק שלהם. 

זה יכול להיות בעוד כחודש וזה יכול גם לקחת חצי שנה. ושניהם שחקנים דומיננטים מאוד עם חוזים גבוהים. מה מכבי אמורה לעשות אם בעוד חצי שנה, תתקבל החלטה שמגישים נגדם כתב אישום?

ובואו לא נקפוץ למסקנות מהירות כי אף אחד מאיתנו לא באמת יודע מה יש בתיקים האלה לא לפה ולא לשם. ומקווה בשבילם שלא יהיה משהו דרמטי אבל אנחנו ניזונים כרגע משמועות.

הרי במקרה כזה, בוודאי גולדהאר לא ייתן להם לשחק וכל העונה של מכבי תידפק ואם זה יהיה בשלבים מכריעים של העונה והם השחקנים שבונים עליהם בעונה פיננסית כמו זאת - אז חבל לנו על הזמן ובכל מקרה יהיה לנו קשה להיאבק על האליפות. 

אתה מניח הנחה, שהיא דעה שלך בלבד, ובונה עליה את כל התיאוריה- אין שום מניעה משניהם לשחק כבר מחר אם יש משחק. כל האינדיקציות מראות שהתיק הזה בדרך לגניזה. ואם הולכים לכתב אישום? אפשר לשחרר (מבחינתי גם עם כלב אישום הם יכולים לשחק, אבל זו באמת דעה קיצונית ואני לא מצפה מבעל הבית להסכים איתה). אין שום בעיה עם לטעון ״לפי חומר החקירה שהגיע לידינו ודעתם המלומדת של המשפטנים שעובדים במועדון, הגענו למסקנה כי הסבירות להגשת כתב אישום נמוכה ולכן השחקנים יחזרו לפעילות מלאה. המציאות הראתה אחרת, התבדינו, ולכן השניים משוחררים מהקבוצה״. 

אבל העניין המשפטי הוא לא האישיו כאן, אלא המוסרי. לכן כל הדיון הזה והתפלפלויות לא רלוונטיים. לכן, הדוגמה עם אלירן עטר רלוונטית במיוחד. טוענים שאלירן שילם את חובו לחברה, לכן למיטש אין בעיה להעסיק אותו. אבל שוב, חוזרים לפאן המשפטי. הרי אם אנחנו בוחנים את הכל מעיניים של עורך דין, אלירן נענש כי עבר עבירה פלילית, השניים (לכאורה), לא עברו עבירה פלילית, לכן אין סיבה שתופעל נגדם סנקציה פלילית. 

כשהשיח הוא משפטי, מכבי לא יוצאת טוב כי יש סבירות שהתיק יסגר מחוסר אשמה כבר מחר, כשהשיח מוסרי, מכבי לא יוצאת טוב כי העסיקה אדם שעשה מעשה באותה דרגת חומרה כמו השניים. יש פה מוסר כפול ומכאן נובע הכעס של האנשים.

12 דקות לפני, Semper Fidelis said:

אתה מניח הנחה, שהיא דעה שלך בלבד, ובונה עליה את כל התיאוריה- אין שום מניעה משניהם לשחק כבר מחר אם יש משחק. כל האינדיקציות מראות שהתיק הזה בדרך לגניזה. ואם הולכים לכתב אישום? אפשר לשחרר (מבחינתי גם עם כלב אישום הם יכולים לשחק, אבל זו באמת דעה קיצונית ואני לא מצפה מבעל הבית להסכים איתה). אין שום בעיה עם לטעון ״לפי חומר החקירה שהגיע לידינו ודעתם המלומדת של המשפטנים שעובדים במועדון, הגענו למסקנה כי הסבירות להגשת כתב אישום נמוכה ולכן השחקנים יחזרו לפעילות מלאה. המציאות הראתה אחרת, התבדינו, ולכן השניים משוחררים מהקבוצה״. 

אבל העניין המשפטי הוא לא האישיו כאן, אלא המוסרי. לכן כל הדיון הזה והתפלפלויות לא רלוונטיים. לכן, הדוגמה עם אלירן עטר רלוונטית במיוחד. טוענים שאלירן שילם את חובו לחברה, לכן למיטש אין בעיה להעסיק אותו. אבל שוב, חוזרים לפאן המשפטי. הרי אם אנחנו בוחנים את הכל מעיניים של עורך דין, אלירן נענש כי עבר עבירה פלילית, השניים (לכאורה), לא עברו עבירה פלילית, לכן אין סיבה שתופעל נגדם סנקציה פלילית. 

כשהשיח הוא משפטי, מכבי לא יוצאת טוב כי יש סבירות שהתיק יסגר מחוסר אשמה כבר מחר, כשהשיח מוסרי, מכבי לא יוצאת טוב כי העסיקה אדם שעשה מעשה באותה דרגת חומרה כמו השניים. יש פה מוסר כפול ומכאן נובע הכעס של האנשים.

לי אישית זה מה שהכי מפריע בכל העניין - הסיפור הזה זכה ליחס "מיוחד". בעבר היו כבר מקרים גרועים יותר בכדורגל הישראלי, עטר הוא רק דוגמא אחת מאותם מקרים. היו כבר מקרים בהם מפורסמים היו עם בנות בתיכון לערב או לקשר טיפה יותר רציני, אפילו בפערי גילאים גדולים יותר. אף מקרה, בלי יוצא מהכלל, לא זכה לעשירית מהסיקור העויין שהמקרה הזה קיבל. תשאלו את עצמכם (לא באמת) למה? ברור שהיו גורמים בתקשורת ובמובילי הדעה הציבורית שהיה להם אינטרס רציני ליצור לחץ ובלאגן מהסיפור הספציפי הזה. חבל שנתנו להם את מה שהם רצו.

3 דקות לפני, אלק נילאש said:

לי אישית זה מה שהכי מפריע בכל העניין - הסיפור הזה זכה ליחס "מיוחד". בעבר היו כבר מקרים גרועים יותר בכדורגל הישראלי, עטר הוא רק דוגמא אחת מאותם מקרים. היו כבר מקרים בהם מפורסמים היו עם בנות בתיכון לערב או לקשר טיפה יותר רציני, אפילו בפערי גילאים גדולים יותר. אף מקרה, בלי יוצא מהכלל, לא זכה לעשירית מהסיקור העויין שהמקרה הזה קיבל. תשאלו את עצמכם (לא באמת) למה? ברור שהיו גורמים בתקשורת ובמובילי הדעה הציבורית שהיה להם אינטרס רציני ליצור לחץ ובלאגן מהסיפור הספציפי הזה. חבל שנתנו להם את מה שהם רצו.

אני חושש שגילן האמיתי של הילדות, היה הגיים צ'יינג'ר פה. כל האינטרס של התקשורת לא נולד מריק. הוא נולד מהתנהגות קצת פחות נורמאטיבית של השחקנים. 

31 דקות לפני, Semper Fidelis said:

מתייחס לחלק המקצועי בלבד:

סביר להניח שמיץ' עשה ניהול סיכונים ואולי הוא מבין שיש פה סיכון גדול מאוד להתבסס עליהם בלי לקבל וודאות על אם התיק הולך לגניזה או למשפט.

כרגע כל הפרסומים זה כנראה הדלפות של עורכי הדין של כל הצדדים שמנסים להשפיע על דעת הקהל. וגם אם נדמה לנו שהם לא אשמים - ויכול להיות - בסוף כשאתה מגיע למשפט זה תמיד 50-50 ואין ביטחונות או וודאות מוחלטת בשדה המשפטי. לא הייתי שולל את זה שיש פה גם עניין מקצועי: אם יתקיים משפט - זה יכול להיות בעוד כחודש או בפברואר או לך תדע מתי. מה עושים אם בפברואר אתה מבין שהם תחת כתב אישום או אשמים? אז מן הסתם - גולדהאר לא יאשר להם לשחק, חלון העברות יכול להיות סגור בזמן הזה ושני שחקנים שתופסים לך נתח משמעותי מהתקציב פשוט מושבתים מלשחק. אתה בעצם מסכן את כל העונה של מכבי ויכול לצאת קירח מכל כיוון אפשרי. אז אם נשים את כל הפקטורים האחרים בצד - כשאין לך וודאות מלאה בחפות שלהם (שוב, לא כי הם לא חפים מפשע, אלא כי אנחנו לא באמת יודעים מה יוחלט) יש פה סיכון מקצועי ענק לקבוצה וזה יכול למנוע מהמועדון להחתים כרגע שחקנים אחרים שיכולים להחליף אותם ואין ספק שהחלטה פשוטה או קלה זה לא.

2 hours ago, maccabi-king said:

אתה הוזה...

על מה היא דורשת שחור או לבן?

זה התחום הכי אפור שקיים EVER!

הם הגיעו לרמה המשפטית הכי נחותה שקיימת- סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה

זה בערך אותו רמה של מצב שמישהו סתם מדווח שקר למשטרה על מישהו אחר, קולטים שהבנאדם נקי ומשחררים אותו, זהו!(גם מבחינה פלילית אין שום כתם או תיק על הבנאדם)

זה הכי נקי שאפשר

אז זה תחום אפור ביותר, כי אולי מוסרית הם לא עשו את הדבר הכי טוב(למרות שזה גם תחום אפור כי לדעתי לזיין בחורות לא אמור לעניין מוסרית אף אחד וזה לא עניין של אף אחד, גם בגידה באישה)

אז איך בכלל זה סיטואציה של שחור או לבן?

הדבר היחיד שמשאיר כתם פה הוא בחינה תקשורתית, ועם זה מכבי היו אמורים להתמודד יפה, והם התמודדו יפה בעבר, בעיקר בתקופת ג'ורדי, שידע להרגיע הרבה רוחות רעות

אין בעיה, רק בוא תסביר איך הגעת לזה שהתיק הפלילי נסגר, ועוד מחוסר אשמה?

לא הבנת על איזה שחור או לבן אני מדבר. השחור או לבן הוא התפיסה של מכבי את הסיטואציה. או שהם בפנים כי מגבים אותם, או שהם בחוץ כי הם לא עומדים בקו האתי. אם הם בחוץ, כי הם הועזבו, אין גם מקום לפרידה.

2 hours ago, Calan said:

לא חושב שהכוונה הייתה לפרידה מרגשת.

הדרך שבה הם עוזבים נראית מזלזלת וכוללת התעלמות, חוסר גיבוי- וגיבוי לא בהכרח צריך להיות קבלת המעשה אלא חיזוק כלשהו לשחקנים שלמרות מה שקרה אתם עדיין חלק מאיתנו גם אם ניפרד בהמשך, חוסר הערכה על כל מה שהשניים האלה עשו למועדון ועוד.

יש עדיין חקירה ונראה שבקרוב מאוד תיסגר וכנראה ללא כתב אישום. ברגע שאתה מתעלם מהם בכל התקופה הזאת ומודיע להם רשמית לחפש קבוצה, אתה מפיל עליהם את האשמה. מבין שעל עצם המעשה אפשר להחליט להיפרד (לא מסכים בעליל אבל מקבל) אבל המינימום הוא לחכות לסוף החקירה. בטח ובטח שמדובר בשני שחקנים שנמצאים פה ככ הרבה זמן ושנתנו כל כך הרבה למועדון

כמובן שהרבה מהדברים שאמרתי זה הזנה מהתקשורת אבל מה לעשות שזה מה שאני רואה ומהצד של מכבי לעומת זאת כלום.

השורה האחרונה שלך היא למעשה הכל. אתה ניזון משמועות, מידע שהוזרם בגלל אינטרסים וכד'. מכבי מנהלת את הסיטואציה הזו מעולה. כל קבוצה אחרת הייתה קורסת תקשורתית עם הדבר הזה. מכבי מנהלת את זה בשקט, בדרך שלה. מי שיצא לתקשורת עם הפרידה אלה השחקנים בלבד. מכבי עדיין לא הודיעה כלום. היא אפשרה להם לבצע מעבר בצורה חלקה ועם כמה שפחות פגיעה.

קיץ נפלא סהכ

פוטר ממכבי ותובע: הלנתי שנערים הוטרדו מינית

מילר טוען שפוטר אחרי שהתלונן שעובד "מטריד נערים" במחלקה והצהיר כי ואן לוון "מירר את חייו ולעג למשקלו". מכבי: "תביעה שקרית, זה ניסיון סחיטה"

ואן לייוון עשה הרבה שינויים וערף הרבה ראשים, זה ידוע וברור. כל אחד חושב שהוא מבין יותר, אז יש גם כאלה.

מאמין שזה סיפור שיעלם מהר מאוד, סתם אוויר חם.

1 דקה לפני, סלבה said:

ואן לייוון עשה הרבה שינויים וערף הרבה ראשים, זה ידוע וברור. כל אחד חושב שהוא מבין יותר, אז יש גם כאלה.

מאמין שזה סיפור שיעלם מהר מאוד, סתם אוויר חם.

יש הרבה רחשים סביב ואן לייבן, מהורים ומאנשים שעבדו תחתיו

הוא כנראה לא הטיפוס הכי נחמד בעולם וכמו שאמרת הוא ערף המון ראשים

אבל אם קרה מקרה כמו שתיארו בכתבה אז זה חמור מאוד ואני לא חושב שהוא צריך להמשיך, יחסי אנוש ואנושיות זה ערך עליון במכבי

5 דקות לפני, אדביסי said:

אבל אם קרה מקרה כמו שתיארו בכתבה אז זה חמור מאוד ואני לא חושב שהוא צריך להמשיך, יחסי אנוש ואנושיות זה ערך עליון במכבי

נחמד זה לא מקצוע. לא היית שורד רבע שעה ליד פרגי. "אם קרה המקרה", איזה מקרה? שהוא לא היה נחמד? אתה אמיתי? מאיפה אתה יודע מה הערך העליון? מכבי היא סביבת ספורט סופר לחוצה ודעתנית, זה לא הצופים.  

4 דקות לפני, אדביסי said:

כנראה שישראלים רגילים לחלטורה והגיע לפה מישהו שבא לבנות מערכת משומנת של נוער.

סמוך על מיטש שהחליט לגזגז אותם ולהשאיר אותו.

7 דקות לפני, המכבייה said:

נחמד זה לא מקצוע. לא היית שורד רבע שעה ליד פרגי. "אם קרה המקרה", איזה מקרה? שהוא לא היה נחמד? אתה אמיתי? מאיפה אתה יודע מה הערך העליון? מכבי היא סביבת ספורט סופר לחוצה ודעתנית, זה לא הצופים.  

אני לא רוצה לכתוב פה כל פיפס שאני שומע, אז נוותר

אבל יש כמה מקרים שחצו את גבול הטעם הטוב.

ואן לייבן עושה עבודה פגז בנוער, לא מערער על האיכויות המקצועיות שלו לרגע, אבל בסופו של דבר בנוער מתעסקים עם ילדים והורים, זאת בעיה אם באמת יחסי האנוש שלו ברצפה כמו שמתארים

ואני לא לוקח פה צד ולא מאמין לכל הורה מתוסכל... סומך על מכבי שיודעים על מה מדובר

1 דקה לפני, אדביסי said:

לא ולא, מקצועיות היא ערך עליון.

במועדון ספורט מקצועני זה לגמרי לגיטימי לדרוש מהעובדים לשמור על כושר ולהיראות מסודר, וזה לגמרי לגיטימי לשנות נהלים ולצפות שהעובדים יתיישרו לפיהם. בישראל זה נפוץ שעובדים חושבים שהם מרכז העולם ומצפים לטיפול בכפפות משי, אבל זה לא באמת עובד ככה.

זאב מילר המדובר לא מצא עבודה במועדון נורמלי מאז, על אף שנפלט מועדון הכדורגל המוביל בישראל, הוא עובד במכבי רחובות כדורסל מהליגה הארצית.

14 דקות לפני, אדביסי said:

אני לא רוצה לכתוב פה כל פיפס שאני שומע, אז נוותר

אבל יש כמה מקרים שחצו את גבול הטעם הטוב.

ואן לייבן עושה עבודה פגז בנוער, לא מערער על האיכויות המקצועיות שלו לרגע, אבל בסופו של דבר בנוער מתעסקים עם ילדים והורים, זאת בעיה אם באמת יחסי האנוש שלו ברצפה כמו שמתארים

ואני לא לוקח פה צד ולא מאמין לכל הורה מתוסכל... סומך על מכבי שיודעים על מה מדובר

זה לא כזה מעניין אותי. גם אבא שלי עבד פעם מזמן במכבי. גם אני כנער התאמנתי שם. מכבי זה לא מקום "נחמד". זה מקום סופר תחרותי וקשה והרבה יותר קל להתייאש בו מאשר לצלוח אותו. 

Just now, המכבייה said:

זה לא כזה מעניין אותי. גם אבא שלי עבד פעם מזמן במכבי. גם אני כנער התאמנתי שם. מכבי זה לא מקום "נחמד". זה מקום סופר תחרותי וקשה והרבה יותר קל להתייאש בו מאשר לצלוח אותו. 

וככה צריך. זה ספורט תחרותי, ברור.

עדיין חושב שיחסי אנוש זה חשוב, במיוחד בתפקיד כזה רגיש, אבל מסכים שלא צריך להתעכב יותר מדי על הטענות של מילר/כל מי שיש לו תאקל עם ואן לייבן.

25 דקות לפני, duss21 said:

חיכיתם בקוצר רוח והנה זה הגיע - אלמוג בוקר שפוצץ את הפרשה רק לטובת הקטינות קיבל כתבת שער ראשונה.

איפה

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.