Jump to content

נושא שחקני מכבי והבחורות הצעירות - נושא מרוכז

amilov

Recommended Posts

3 דקות לפני, Kenji.09 said:

וגם אם קרה,יש כרגע דברים יותר חשובים מלבכות על 2 שחקנים.
אין מאמן,עוד שבועיים משחק באירופה,ולכל שחקן יש תחליף גם בתקופה המסריחה הזאתי.
אם כבר יותר כואב לי שמכבי לא נלחמה להשאיר את אמאדור וז'רדלאש והלוואי והם יחזרו בסופו של דבר.

בוא, עם כל הכבוד אמאדור וג'ראלדש אם לא היו עוזבים השנה היו עוזבים עונה הבאה. מיכה שחקן שהיה צריך להיות פה כל הקריירה, הוא וייני אולי היחידים שהיו פה מהרגע שמיץ' הגיע, אפילו לפני עוד בתקופה שנמני אימן וגם ייני היה שנתיים בחול. זה הרבה יותר כואב איך שהוא סיים מאשר שחקן חיזוק שהושאל לפה לעונה ועזב.

זה שאין מאמן שבועיים לפני משחק זה כבר ברגיל.

2 דקות לפני, זילבר said:

בוא, עם כל הכבוד אמאדור וג'ראלדש אם לא היו עוזבים השנה היו עוזבים עונה הבאה. מיכה שחקן שהיה צריך להיות פה כל הקריירה, הוא וייני אולי היחידים שהיו פה מהרגע שמיץ' הגיע, אפילו לפני עוד בתקופה שנמני אימן וגם ייני היה שנתיים בחול. זה הרבה יותר כואב איך שהוא סיים מאשר שחקן חיזוק שהושאל לפה לעונה ועזב.

זה שאין מאמן שבועיים לפני משחק זה כבר ברגיל.

אז היו עוזבים שנה הבאה,אבל לפחות היו נשארים לעוד עונה כי הם כלי מאוד חשוב להצלחה שלך,במיוחד אם אתה רוצה לשם שינוי אולי להשיג אירופה השנה איכשהוא.
מיכה זה שחקן שאם ואי אפשר בלי אם ניקוליץ' לא היה פציע,הוא היה יושב ביציע,ועובדה שבחודש וחצי שחזרנו מהפגרת קורונה והוא לא שיחק,הסתדרנו יופי בלעדיו,מאמין שגם אפשר להמשיך להסתדר בלעדיו,השנה למדתי שיש שחקנים שלא כדאי לוותר עליהם ומיכה הייתי מוותר עליו עוד ממזמן,חבל שהמחליף שלו פציע ולא מצאו משהו אחר בכל התקופה הזאתי.
בקיצור,יש בעיות יותר גדולות כרגע במכבי שצריך לטפל בהם במהירות.

15 דקות לפני, nirdag7 said:

הם כרגע עדיין שחקנים של המועדון, שיעזבו אולי יודיעו ואולי לא 

גם לצ'יקו ולגראלדש לא יצאה הודעה העונה ואף אחד לא יודע מה עם זאיר

צ'יקו עוד יושב ליד הטלפון ומחכה לחזור לאימונים אצל איביץ'.

20 hours ago, Castor Troy said:

אתה בטוח שהוא מקשקש?

בדיוק הפוך. קודם כל שום אוצר שמוצר לא יכול להחליט על קיצוץ חד צדדי בהסכם. ירצו לטעון קורונה - שיטענו. לדעתי הסיכויים לזה קלושים.

שנית, מההודעה שפורסמה היום מבינים שהליך משפטי כבר בדרך. לא סתם הודגש שם שההודעה נמסרה *בטלפון*, שההחלטה התקבלה *חד צדדית* ושמקווים להסדר כספי הוגן. והרי אם הודעת השחרור היא בערך כמו פיטורים, כל זב חוטם יודע שהיא מחייבת לכל הפחות הליך שימוע מקדים.

מעבר לכך, בהנחה שאין תיק פלילי, השאלה האם מעסיק רשאי לפטר עובד על סמך חיי מין (או סטוץ) היא שאלה כבדת משקל, ואני לא רואה פה איפה הצדק עם מכבי. אם זה חוקי - זה לא עניינו של המעסיק אם אני אוהב לזיין בנות 17 או בנות 70. אז יש כאן היבט בעייתי נוסף.

לטעמי אפשר גם לטעון שעצם השחרור יוצר נזק תדמיתי גם לשחקנים, אם כי לא הייתי הולך על קו כזה.

הערכה שלי (כרגע לא מבוססת על כלום), הם ישיגו חוזים בסביבות 3/4 מהחוזים שלהם במכבי, ומכבי תשלם בערך עוד חצי מהחוזה הקיים.

הם חתומים אמנם על חוסים אישיים אך המסגרת הנורמטיבית היא של חוזי שחקני כדורגל שעוברים בבקרה התקציבית וכפופים, בצורה כזו או אחרת, לנהלים של המנהלת. לכן החוזים גם נשפטים בערכאה משפטית מיוחדת בהליך בוררות פנימי. המנהלת יכולה (לדוגמא) לקבוע תקרת שכר, ואז חוזים שנחתמים בשכר גבוה מהתקרה לא יהיו תקפים/יוטלו סנקציות על הקבוצות וכו' . אז נכון שכאן זה בדיעבד וזה אחרת, אבל יחד עם זאת מדובר בסיטואציה ייחודית של קיצוץ רוחבי במשבר קורונה. 

כאשר ערכאה שיפוטית או בוררות באים לעמוד את החוב והנזק, הם לוקחים בחשבון כמה השחקנים היו מקבלים אילו נשארו לשחק כרגיל וכאן אי אפשר לטעון שהיו מקבלים את מלוא החוזה לאור הקיצוץ הרוחבי שחל על כולם. אז אני לא יודע אם ההפחתה של הנזק המקסימלי היא 30% מערך החוזה אבל תהיה הפחתה.

בנוסף, יש את עניין החוזים שהם יחתמו עליהם בקבוצות החדשות. במכבי השתכרו סכום מסויים, מקסימופ הנזק הוא ההפרש בין מה שירוויחו לבין מה שקיבלו במכבי.

תוסיף לזה את עניין החשדות הפליליות ושמדובר בנושא עם רגישות ציבורית גבוה וקיבלת טענה חזקה לנזק תדמיתי. על הרבה פחות מזה קבוצות קונסות שחקנים בסכומים לא מבוטלים.

בנוסף, אף אחד מאיתנו לא יודע מה כולל בדיוק החוזה בפן של חובת השחקן מול המעסיק ויכל מאוד להיות שיש שם סעיפים שמתאימים לסיטואציה הנוכחית.

לגבי ההודעה של קצב, מסכים שהיא מכוונת להליך משפטי. הוא לא סתם אומר "הודעה חד צדדית", "נמסרה בטלפון". מצד שני, מכבי בטח לא טיפשים בהיבט הזה. לא סתם מכבי לא הוציאו שום דבר על זה בכתב. לא יודע מה היה תוכן השיחה בין אנגלידיס לבין קצב אבל יכל מאוד להיות שהוא רק אמר שעד תום ההליך הם ישהרו בחופשה וכשהוא יסתיים תתקבל החלטה. קצב מצידו רוצה לצייר את זה שמדובר בשחרור חד צדדי כי השחקנים שלו כבר לא יכולים להישאר באוויר וחייבים למצוא קבוצה. בל אי התגובה של מכבי ואי מסירה של שום דבר בכתב, תקשה מאוד על עורכי הדין של השחקנים להוכיח שמדובר על שחרור חד צדדי.

ואם מה שניתן יהיה להוכיח זה רק הוצאה לחופשה ביוזמת המעסיק עקב הליך פלילי, אני לא חושב שהם יכולים להוציא כאן הרבה. עדיף להם לנגיע להסכמות מהירות ולמצוא קבוצה מאשר להתבחבש בהליך משפטי שיכל לקחת זמן רב ושהסיכויים שלהם הם 50/50 

טוב די טחנו את העניין הזה יותר מדי תגובה על תגובה על תגובה... אי אפשר לשנות את המצב הם לא יחזרו פתאום אחרי מחאה או משהו

חליק תעברו הלאה

יש תגובות שאני קורא בפייסבוק  שאני קורא בעד ונגד אבל יש דבר אחד שגם פה כותבים וזה חורה לי

יכולים להסכים אותי או לא

קוראים למכבי "העסק של מיץ'", דבר ראשון מכבי זה לא עסק, מכבי זה אגודת ספורט שכוללת מיטב ענפים, דבר שני בעסק מרוויחים, מיץ' לא מכניס שקל ממכבי אז אי אפשר לקרוא למכבי עסק, בבקשה ממכם אלה שקוראים למכבי עסק, קצת כבוד לקבוצה שלנו.

23 hours ago, maccabi-king said:

נראלי אנשים בכלל לא מבינים שבלי הבול פגיעה של להביא את ג'ורדי היינו ממשיכים בדיוק באותה רמה

גם אם שחר היה מביא את ג'ורדי במקומנו סיכוי טוב שחיפה היו חוזרים לשנות התהילה שלהם ואנחנו ממשיכים לבכות

אם בנאדו היה פותח את העונה

2 hours ago, הצבר said:

עם כל הכבוד ( ויש ) להשכלה המשפטית שלך, אני בהחלט בטוח שהוא מקשקש 

אני גם בטוח שאתה טועה בעובדות ובפרשנות שלהן

א. בטח שחוקית האוצר יכול להחליט על קיצוץ חד צדדי אפשר לערער/לבקש סעד משפטי/לשבות הכל אפשרי אבל חוקית הדבר בסמכותו. 

ב. האוצר לא החליט על קיצוץ חד צדדי כמו שאתה טוען, האוצר סיכום עם הגוף הסטוטורי האחראי ובהסכמה של איגוד השחקנים. 

(  זה אפילו יותר קיצוני מזה שתגיד שטייס אל-על לא חייב לקצץ במשכורת שלו אם יש הסכם קיבוצי להצלת החברה. ) 

במקרה הזה החוזה שלהם קיים רק במסגרת האגודה הסטטוטורית שנקראת ההתאחדות לכדורגל שהחלטותיה מחייבות את כל חברי האגודה

ה"ה הנכבדים לא חייבים לכבד את ההסכם, הם יכולים לבחור מקצוע אחר ולהתפרנס בכבוד. אם הם רוצים להתפרנס מכדורגל בארץ הם כפופים

להחלטות הגוף הממונה. 

ג. "ההליך המשפטי" והטענות, אני חושב שהם הדליפו את הנתונים בעיקר בשביל לקבל קצת דעת קהל חיובית. אני לא חושב שלהדלפה יש איזה ערך

משפטי. גם לא לטענה החד צדדית של מכבי, זה טוענים אצל הבורר לא בעיתון. אני יודע שמכבי היו חכמים יותר ולא מסרו להם שום הודעה רשמית

בשלב זה הם מושעים עד סיום החקירה והמסקנות. 

בנוסף יש להדגיש כי החוקים שציינת ( זה בעצם לא חוקים אלה רק תקדימים של בית הדין לעבודה) לא תופסים ואינם רלוונטים בהתאחדות שעובדת

כמו שכבר ציינתי למעלה מתוקף של תקנות אחרות והבוררים שלה לא כפופים להנחיות בית הדין לעבודה. 

יש לי גם הערות להמשך אבל תאכלס זה ממצא את הנושא למה אני חושב שתביעה על גובה החוזה היא שטות מוחלטת

המקסימום שהם יכולים לקבל זה גודל "ההפסד" שזה החוזה בניכוי 30% בניכוי המשכורת שהם יקבלו בקבוצה החדשה 

והם בהחלט צריכים לקחת בחשבון שהם עלולים לצאת גם בנזק של פגיעה מקצועית/הפסד עלות הכרטיס וכד' 

שמע, מה שכתבת ב- א׳ ו- ב׳ זה ברמת ההזיה כן. כאילו אין אף תו בסעיפים האלה שהוא נכון. אני לא בטוח אם כתבת את זה ברצינות או כהלצה.

5 דקות לפני, Castor Troy said:

אגב שלא ישתמע כאילו סעיף ג׳ נכון, כן. פשוט עצרתי אחרי סעיף ב׳

אם אתה חושב שלהדלפות של קצב לתקשורת יש ערך משפטי בבוררות אז כנראה שנסכים על לא להסכים

לגבי סעיפים א' וב' הם בדוקים עם עו"ד שהיה עו"ד של קבוצה בליגת העל ועוסק עד היום בתחום , אבל שוב.. נסכים שלא להסכים. 

חייב להגיד שאין לי בעיה עם מוסר ברף הגבוה שלו, אבל כשקובעים רף גבוה למוסר צריך לעמוד בסטנדרטים שאתה מציב ולא לפול למוסר כפול. עם כל הכבוד העצום למיץ', הסטנדרטים שהוא הציב לא עולים בקנה אחד עם הענקת חולצת הוקרה לדן מרגלית במשחק רשמי לרגל חגיגות יומולדת 80 שלו, כאשר מספר חודשים קודם לכן 8 נשים התלוננו נגדו על הטרדות מיניות שהיו במשך שנים, דבר שהוביל להתפטרות שלו מעיתון הארץ.

6 דקות לפני, Yaniv. said:

חייב להגיד שאין לי בעיה עם מוסר ברף הגבוה שלו, אבל כשקובעים רף גבוה למוסר צריך לעמוד בסטנדרטים שאתה מציב ולא לפול למוסר כפול. עם כל הכבוד העצום למיץ', הסטנדרטים שהוא הציב לא עולים בקנה אחד עם הענקת חולצת הוקרה לדן מרגלית במשחק רשמי לרגל חגיגות יומולדת 80 שלו, כאשר מספר חודשים קודם לכן 8 נשים התלוננו נגדו על הטרדות מיניות שהיו במשך שנים, דבר שהוביל להתפטרות שלו מעיתון הארץ.

הטקס התקיים לפני שההטרדות צפו.

באופטימיות הייתי חושב על אפשרות שישאילו אותם לשנה לקבוצה מחו"ל עד שירגע העניין, סטייל יצחקי לאנורתוזיס, אבל הם בשנת חוזה אאלת.

3 דקות לפני, Naor23 said:

באופטימיות הייתי חושב על אפשרות שישאילו אותם לשנה לקבוצה מחו"ל עד שירגע העניין, סטייל יצחקי לאנורתוזיס, אבל הם בשנת חוזה אאלת.

אחי הם גמרו עם מכבי בעידן מיץ'.

On 2.8.2020 at 22:20, maccabi-king said:

הלוואי שהיה דרך להוכיח, אבל אני בטוח שהיינו ממשיכים להיות חלשים פשוט עם שחקנים טובים שלא יודעים מה לעשות

לך תראה את כל שנות מיץ' במכבי לפני ג'ורדי, המועדון נראה כמו פח זבל וכתבים עשו עלינו חגיגות כל שני וחמישי

ג'ורדי בא וניקה את כל החרא, ספק אם מישהו אחר היה עושה את זה

ואני בטוח באלף אחוז שאם ג'ורדי היה פה עכשיו, כל זה לא היה קורה, אנחנו חוזרים לשכונה שהייתה פרה-ג'ורדי

ממש לא, קודם כל שנתיים אחרי ג׳ורדי אנחנו מעל הליגה בפער

לא נכון להשוות את השנים הראשונות של גולדהאר שהוא רק הגיע ולמד מי נגד מי 

הוא התחיל לעשות ניקוי אורוות כבר לפני ג׳ורדי ככה שהשינוי בסופו של דבר היה מגיע איתו או בלעדיו

אין לי ספק שהוא היה נכשל בחיפה, הוא כל כך היה מפוטר באמצע או סוף העונה המערכת שלהם מקולקלת כל כך

1 hour ago, פנחס שוף said:

ממש לא, קודם כל שנתיים אחרי ג׳ורדי אנחנו מעל הליגה בפער

לא נכון להשוות את השנים הראשונות של גולדהאר שהוא רק הגיע ולמד מי נגד מי 

הוא התחיל לעשות ניקוי אורוות כבר לפני ג׳ורדי ככה שהשינוי בסופו של דבר היה מגיע איתו או בלעדיו

אין לי ספק שהוא היה נכשל בחיפה, הוא כל כך היה מפוטר באמצע או סוף העונה המערכת שלהם מקולקלת כל כך

איך אמר הצבר מקודם?

נסכים שלא להסכים

אני אישית לא ראיתי שום דבר שמראה ניקוי לפני שג'ורדי פה דרך על אדמת קריית שלום

כנראה כבר שחכת איך נראנו אז, אבל זה בסדר, אנחנו מתקדמים לשם שוב צעד אחרי צעד, עם ההחלטה המוזרה הזאת שלא תואמת את איך שהמועדון היה נראה בימי ג'ורדי

יותר מזה אגיד, אם היום פואד היה פורץ למגרש והולך מכות עם זהבי, סיכויים טובים שזהבי לא משחק פה יותר

אולי אפילו בן חיים אחרי מקרה סכנין

בינתיים שחקנים בחיפה מנסים לשכנע את הדון ללכת על אצילי ולטענתם הוא ישדרג אותם(זה נכון)

אוי ואבוי אם זה יקרה, מילא אם ירינו לעצמנו ברגל, אבל גם נתנו את הכדור מתנה לאויב שלנו

מצב מבאס. במיוחד על דור מיכה שהוא עוגן גם בחדר ההלבשה.

מיכה ואצילי אכלו את כל הלקרדה ובמקביל יש עוד כמה שחקני ליגת העל (עוד הרבה)

שחוגגים בלי הפסקה ועושים דברים לא מוסריים בעליל (אולי עכשיו הורידו פרופיל אבל עד המקרה המדובר...)

אני בטוח שלעיתונאים בשני שקל יש המון ידיעות פרטיות שהם מעדיפים לא לפרסם...

בימים עברו הדון לא היה עושה מהלך בסגנון.

היום כשהשאיפות שלו הן אליפות,עונה אירופית ופרישה אז אני לא פוסל את זה.

רע מאוד מקצועית ורגשית אם זה יקרה 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.