Jump to content

נושא שחקני מכבי והבחורות הצעירות - נושא מרוכז

amilov

Recommended Posts

16 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

בסדר. אני מבין. אני לא נגד. אבל הנסיונות פה להפוך אותן לאשמות לא נובעות פה מרדיפת צדק, אלא מניסיון להעביר אשמה מצד אחד לצד השני. זה מה שהפריע לי.

(אני חושש שסיימתי להיום)

אני חושש שפה סיימת את כל הקייס שלך, בזה שאתה מתבטא בנחרצות בגיבוי הדעה האישית שלך לגבי המטרה של אנשים אחרים פה.

לא יודע אם חשבת לרגע לפני אחת מהעשרות תגובות שלך פה בנושא שהחששות שלך ומה שמפריע לך אולי לא בהכרח זהה למה שאנשים באמת חושבים פה, או מנסים לעשות. 

אני מניח שכן, אתה מותיר רושם של אדם דיי משועמם עם הרבה זמן פנוי שאוהב לטחון מים.

אם אתה חושב שכל מה שנרשם פה זה במטרה להעביר אשמה ולא מרדיפת צדק, זו כבר דעה שלך וחשש שלך.

מה שאתה מנסה לעשות פה (לא בהצלחה רבה) זה להשליך את "מה שמפריע לך" (אני עדיין חושב שאתה פשוט קצת משועמם) על אנשים אחרים ומה שהם רושמים, שזה שגוי. 

אני מצד שני יכול לומר שאני כן חושב שאנשים רושמים את מה שהם רושמים פה מהרצון לרדיפת צדק, לאור כל הלכאורה ראיות שיצאו מהפרשה עד כה.

ההבדל הוא שאתה פשוט חוזר על אותה המנטרה לאורך כל הנושא פה, שלרוב האנשים שמגיבים משהו שמנוגד לדעות שלך אתה חושב שיש כוונה רעה.

משהו שלא ראיתי אף אחד פה עושה לצד השני דרך אגב.

אולי תשנה את התפיסה הזאת שלך וזה יעזור לך להיות קצת יותר ברור ושקול דעת בדיון. 

ובלי שום קשר לעניין החקירה עצמה, קשה לי לראות איך מיץ' וסט הערכים שהוא מביא איתו ישאירו את שניהם בקבוצה, לצערי הרב, אלא אם כן תיצא הצהרה של המשטרה שהבנות הטעו במכוון את השחקנים. 

16 דקות לפני, Yaniv. said:

ובלי שום קשר לעניין החקירה עצמה, קשה לי לראות איך מיץ' וסט הערכים שהוא מביא איתו ישאירו את שניהם בקבוצה, לצערי הרב, אלא אם כן תיצא הצהרה של המשטרה שהבנות הטעו במכוון את השחקנים. 

איפה אפשר לראות מה כולל סט הערכים של מיץ'? אני סקרן.

13 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מעבר להודעה הרשמית שיצאה מכבי (ותורגמה במקור מאנגלית, כנראה לא כי יואב זיו נייטיב ספיקר) אשר לטעמי מניחה את האופציה לפרידה, בכל ראיון שמיץ' ערך הוא תמיד הדגיש מה חשוב לו: דרך, תרבות, ערכים, חינוך ותרומה לקהילה. קשה לי לראות איך הסיפור הזה משתלב פה.

מקווה מאוד שאם השחקנים יצאו פה זכאים מיץ' לא ישחרר אותם, ולכל היותר ישעה אותם עד סוף העונה (שגם זה לא מגיע להם אם הם זכאים) 

47 דקות לפני, Yaniv. said:

מעבר להודעה הרשמית שיצאה מכבי (ותורגמה במקור מאנגלית, כנראה לא כי יואב זיו נייטיב ספיקר) אשר לטעמי מניחה את האופציה לפרידה, בכל ראיון שמיץ' ערך הוא תמיד הדגיש מה חשוב לו: דרך, תרבות, ערכים, חינוך ותרומה לקהילה. קשה לי לראות איך הסיפור הזה משתלב פה.

זה לא משתלב.

אבל מצד שני זה גם לא דרך לזרוק ילד שגדל אצלך מגיל 0 והיה מצטיין בכל המחלקות, שהביא את המועדון הזה להשגיות מטורפת(כמובן שלא לבד) על טעות קטנה שאולי הוא גם לא אשם בה והוא פשוט קורבן של הסיטואציה.

3 hours ago, kutomer said:

אני תוהה איך עברייני המקלדת של הפורום היו מגיבים אילו אחותם הקטנה \ הבת שלהם הייתה שוכבת עם גבר מבוגר ממנה כמעט ב15 שנה כשהיא מתחת לגיל הסכמה, אני בטוח שהיו קוראים לה בשמות.

אני לא רוצה לתמלל אף אחד, אבל ההבדל הוא בין אחריות חוקית לאחריות מוסרית.

ברמה החוקית האחריות שלהן כמעט ולא קיימת, לא מכיר אף ילד שנעצר על זיוף תעודה בשביל לקנות אלכוהל לצורך העניין.

כנ״ל ״התחזות לאדם בגיר״.

מעריך שרובם היו שוברים לה את הידיים ואת הרגליים ולא מנסים לארגן תביעה נגד מכבי כדי להשקיט את המצפון והאשמה שלהם בזה שהם גידלו נערת ליווי קטנה.

מדבריך נשמע כאילו הם אנסו אותה, ממש ככה.

חומץ, אני עוקב אחרי הנושא ועל חלק מההודעות שלך בימים האחרונים ולא מצאתי את הזמן וגם לא את החשק להגיב. אשמח להתייחס בצורה עניינית ככל האפשר לטענות שאתה מעלה כאן בימים האחרונים בכמה מישורים והיבטים שהתייחסת אליהם.

חופש הביטוי ברמה התאורטית הוא מנעד די רחב של דעות גישות ותפיסות עולם שלכולן מגיע במידה שווה לקבל ביטוי ומקום. ברגע שמתחיל דיון מסוים על מה ראוי להגיד ואיך ראוי להתבטא, ולצערי זה מתרחש פעמים רבות בשנים האחרונות, מתחיל תהליך שחלקו סמוי וחלקו גלוי שגורס שמי שטוען שדברים מסוימים אינם ראויים למשמע או לקריאה, הוא בהכרח בנאדם בגרסה מתקדמת וטובה יותר. כפועל יוצא של התופעה מתרחש איזה נטרול שיח והפיכה שלו בסופו של יום לסוג של תיבת תהודה. אם משתמשים מסוימים מרגישים צורך לכתוב כאן על אותה קטינה זונה/שרמוטה שיבושם להם, לא ידוע לי על משתמש בפורום ששלח הודעת איום או השמצה באופן פרטני לאותה קטינה שזה לכל הדעות דבר חמור ולא חוקי. האם אני חושב שמכובד וראוי לכנות אדם בכינויי גנאי כלשהם? לא, משום שלשיטתי זה לא מוסיף הרבה ערך לדיון, אבל בעיקר כי אף אחד לא מינה אותי על תקן שומר הסף של השיח בפורום או בכלל ולקבוע מהן אמות המידה הנכונות בעולם. אני יכול להגיד שכמשתמש אינטרנט ותיק שיצא לו להיתקל בהמון פלטפורמות שונות, יש מעט מאד במות שמנגישות את חופש הביטוי בצורה חופשית כמו הפורום הזה. יש כאן מנהלים וגם חוקים ברורים, אם אתה מרגיש שאט נפש מהודעות או משתמשים מסוימים אתה יכול לדווח עליהן דרך הכפתור הייעודי או בהודעה פרטית ואני בטוח שישמחו לתת לך מענה.

בנוגע לסוגיית הפיכת הקערה על פיה והטחת האשמה על הקטינות, לא קיבלתי את הרושם שאף אחד כאן מנסה להסיר אחריות משחקני מכבי, אני חושב דווקא שיש כאן הסכמה די מלאה וגורפת שבמידה ויתברר שהם אכן קיימו יחסי מין במודע עם קטינות מתחת לגיל ההסכמה הם צריכים לשאת בעונש שיוטל עליהם וקשה לי להאמין שיש משתמש אחד בפורום או אוהד מכבי בכלל שמוכן לקבל מצב אחר. מה שמפריע לי הוא דבר אחר לגמרי ואלו רעשי הרקע שנלווים לפרשה הזו - משפט השדה שחורץ גורלות על סמך חצאי ממצאים מבלי שאף אחד מהעובדות/ראיות/פרטי החקירה חשופים לציבור, ההסתמכות על חצאי הדלפות ושמועות שמקורן ואמינותן עמומות לחלוטין, הדיון על המשך עתידם במועדון לאחר שבוע אחד בלבד מהולדת פרסום הפרשה, האתרוג היחסי של הקטינות ומסגורן כמנוצלות וחוסר ההגינות בסיקור המקרה ובתהייה לגבי מידת האחריות והמעורבות של שני הצדדים. לבצע חלוקה דיכוטומית בכל סוגיה זה תמיד דבר נוח, כך אתה פוטר את עצמך בקלות ממידת אחריות, מעורבות, תהיות, ספקות, דו שיח וכיו"ב. כאשר מועלות פה נקודות בנוגע להתנהלותן של הבנות, זה לא משום שיש ניסיון כלשהו לסנגר את שחקני מכבי ולהטיח את האשמה ואת האחריות על הצד השני אלא משום שהקול הנחוץ הזה לא מושמע במיוחד.

התייחסתי לנושא החוק במספר הודעות קודמות אבל אשמח לעשות זאת שוב במידה ולא נחשפת. תיקים בעבירות מין הם עניין מורכב מאד, משום שמשקל ונוכחות הראיות בהם היא פעמים רבות מועטה או כמעט ולא קיימת, סעיפי אישום בעבירות מין הם סעיפי האישום היחידים בחוק העונשין שאינם מצריכים חיזוק ראייתי ושניתן להרשיע בהם אדם על סמך עדות יחידה, מה שלמעשה נקרא מילה נגד מילה. זה מצב מורכב במיוחד מבחינת שוטרים/פרקליטים/עורכי דין/שופטים שצריכים לקבל החלטות שונות בתיק בסופו של דבר, לפעמים אך ורק על סמך עדות. כמובן שבפועל זה תהליך מורכב שמצריך המון נימוקים והסברים אבל זו לא הנקודה. בכל מקרה, כשניגשים לחקירה כזו, יש משמעות גדולה מאד לכל פרט עובדתי וזה עשוי לנתב את התיק למקומות שונים לחלוטין גם אם מדובר בפרט שנראה שולי או לא קשור, הניסיון הוא לנסות ולבנות תמונה ברורה ככל האפשר כדי שלתיק יהיו יסודות איתנים. כשעולה נקודת תעודות הזהות המזויפות או התנהגויות מסוימות של אותן קטינות זה לא כדי להסיר את האחריות מהשחקנים או לנתב את החקירה ואת התיק למקום אחר, אלא כדי לנסות ולבנות תרחיש שלם שיכול לתרום לחקירה ולהבנת התגלגלות האירועים והנסיבות שקדמו לאירוע שבגינו נחקרים עכשיו השחקנים.

2 hours ago, מכביסט לעד said:

מיטש כבר עשר שנים מדבר על תרבות מועדון ועל חינוך וערכים. תוסיפו לזה שהוא בא מחברה מערבית-ליברלית אמיתית (להבדיל מפה) שבה המעשה של השחקנים נחשב באמת לא ראוי.

בינתיים ההתנהלות של מכבי כוללת חופשה זמנית לשחקנים שזאת הגדרה עדינה להשעייה; הודעת נייטרלית שכוללת בקשה "לא להכפיש שום צד", כלומר התחשבות גם במצב הילדות; ושרן בראיון מדבר על לשמש דוגמא לבני נוער שזאת כבר ביקורת ברורה (וחכמה, הרי מי באמת יחלוק על משפט כזה?). אם הדברים באמת מגיעים מלמעלה אז לא יפליא אם גולדהאר יגיב בענישה. והאמת לפי חלק מההודעות הדוחות פה, לא יזיק איזה אקט חינוכי.

באופן אישי, אם תהיה תגובה ממיטש, הייתי מעדיף שלא תהיה פרידה מדור. שחקן שמעולם לא לבש סמל אחר על החזה, הייתי רוצה להאמין שבאיזשהו מקום דבר כזה כן יעניק לו פריווילגיה.

1 hour ago, Figo10 said:

מיטש כבר עשר שנים מדבר על תרבות מועדון ועל חינוך וערכים. תוסיפו לזה שהוא בא מחברה מערבית-ליברלית אמיתית (להבדיל מפה) שבה המעשה של השחקנים נחשב באמת לא ראוי.

בינתיים ההתנהלות של מכבי כוללת חופשה זמנית לשחקנים שזאת הגדרה עדינה להשעייה; הודעת נייטרלית שכוללת בקשה "לא להכפיש שום צד", כלומר התחשבות גם במצב הילדות; ושרן בראיון מדבר על לשמש דוגמא לבני נוער שזאת כבר ביקורת ברורה (וחכמה, הרי מי באמת יחלוק על משפט כזה?). אם הדברים באמת מגיעים מלמעלה אז לא יפליא אם גולדהאר יגיב בענישה. והאמת לפי חלק מההודעות הדוחות פה, לא יזיק איזה אקט חינוכי.

באופן אישי, אם תהיה תגובה ממיטש, הייתי מעדיף שלא תהיה פרידה מדור. שחקן שמעולם לא לבש סמל אחר על החזה, הייתי רוצה להאמין שבאיזשהו מקום דבר כזה כן יעניק לו פריווילגיה.

לא רואה שום סרט שדין אחד מהם בעיני מיץ׳ יהיה שונה מהשני.

5 hours ago, לופו5 said:

מה שמפריע לי הוא דבר אחר לגמרי ואלו רעשי הרקע שנלווים לפרשה הזו - משפט השדה שחורץ גורלות על סמך חצאי ממצאים מבלי שאף אחד מהעובדות/ראיות/פרטי החקירה חשופים לציבור, ההסתמכות על חצאי הדלפות ושמועות שמקורן ואמינותן עמומות לחלוטין, הדיון על המשך עתידם במועדון לאחר שבוע אחד בלבד מהולדת פרסום הפרשה,

גם לי מפריעים רעשי הרקע, משפט השדה שחורץ גורלות על סמך חצאי ממצאים מבלי שאף אחד מהעובדות/ראיות/פרטי החקירה חשופים לציבור. באמת ובתמים קשה לי להבין איך אנשים מסויימים כאן כותבים מה שהן כותבים על הנערות בלי לדעת את כל אלה. (ולא, לסייג ב״לכאורה״ או ״אם כל זה נכון״ לא הופך את זה להרבה יותר טוב, מה גם שיש אנשים שלא טורחים אפילו לסייג). זה כל מה שאני אומר: תבקרו את התקשורת הרכלנית, את הצביעות הציבורית (אני מסכים עם חלק גדול ממה שכתבו כאן על צביקה פיק, יהורם גאון ועומר אדם לפני כמה ימים--גם אני חושב שיש מוסר כפול כשמדובר בכדורגלנים ולא באמנים), את ששי גז האופורטוניסט ואת כל חברי הפורום שמרגישים שלא בנוח עם מה שקרה (כולנו טרולים מניאקים פמיניסטים שמאלנים, טפו!)-- אבל למה לשפוך כל כך הרבה שנאה על שתי נערות בנות 15? 

טור שקראתי:

זהו מאבק של הפריבילגיה הגברית לקבל הסכמה, לתקוע את הזין ולחמוק ממשפט פלילי

במקום שבו אייל גולן מקבל אותות הוקרה מהכנסת, מה יותר טבעי מכדורגלנים שחושבים שגם להם הכל מותר? מה שאנחנו רואים כעת בתקשורת וברשתות החברתיות הוא המאבק לנצל את פערי הכוח, הכסף והמעמדות בחברה כדי להמשיך לצוד נערות באינסטגרם

בואו נניח לצורך טור זה שהנערות ששכבו עם כדורגלני מכבי תל אביב הן לא בנות 15, אלא בנות 16 או 17, ונעביר את הדיון מהשדה הפלילי לזה החברתי-תרבותי. אני לא סוזי נבות וזה לא סמינר בשאלת המודעות לגיל. בשביל זה יש משטרה שתחקור, ואם יימצא שהשחקנים ידעו - בשביל זה יש בתי משפט. הדיון הפלילי מרדד ומצמצם את האירוע הזה לסוגיות של הסכמה וראיות ומי כתב למי ובאיזו שנייה. הקטטה התרבותית שמתרחשת ברשתות החברתיות מאז נחשפה הפרשה בערוץ 13 משקפת מה באמת יש לנו כאן: מאבק של הפריבילגיה הגברית לתקוע את הזין כל אימת שיש להם מספיק הסכמה בשביל לחמוק ממשפט פלילי, מבלי להבין שמולם יש אשה, לא חור.

אני לא פוריטן ולא שמרן. לא רב ולא נזיר קתולי. להיפך. סקס הוא דבר מבורך, אבל המאבק שמתחולל כאן הוא לא על קיום יחסי מין מרובים ומגוונים, אלא על הזכות של החזקים, האתלטים והמפורסמים להצעיד למיטתם נערות על סף בשלות הדעת; מאייל גולן והכדורגלנים ממכבי תל אביב ועד זמר אחד, מפורסם מאוד, שכל חברותיו המתחלפות משום מה טרם חגגו יומולדת 18. אני לא מבחין פה בין הכדורגלן הנשוי לרווק. זו לא שאלה של קדושת חיי המשפחה, אלא של מינימום תרבות, קלאס ויחסי אנוש.

אף אחד לא היה יוצא מדעתו אם הכדורגלן הנשוי היה מנהל רומן מהצד עם עורכת דין בת 45, או מתאהב במדריכת הכושר של המועדון, עוזב את אשתו ועובר לחיות איתה לנצח נצחים. לא זה הדיון ולא זה הסיפור. מה שאנחנו רואים בפרשייה שלפנינו הוא המאבק לנצל את פערי הכוח, הכסף והמעמדות בחברה כדי להמשיך לצוד בנות באינסטגרם. זה המאבק על הפריבילגיה לסתום אוזניים, לאטום עיניים ולהימנע מלשאול שאלות בסיסיות כמו "מה השם שלך?". זה מאבק על שימור המין כמשהו שאתה "משיג" מכוח מעמדך, ולא דרך הדדית ליהנות זה מגופו של זה. מאבק על הנחת המוצא שכל גבר אתלט חייב להיות מוקף בעדר מתחלף של דוגמניות צעירות שרוצות להיות כוכבניות. זה המאבק על התרבות הגיא פינסית שמשדרת שהדרך לפרסום תהילה והצלחה היא באמצעות יחסים עם גבר מבוגר חזק ומצליח ממך, כדי שתהיו "זוג מדובר".

היטיב לבטא זאת ינון מגל, הארצ'י בנקר של הרשתות החברתיות, בשורת ציוצים שתמכו - שנייה מתח במי ינון מגל תומך פה - בכדורגלנים. "אנשים, תתעסקו בחיי המין של עצמכם, לא של אחרים. מאחל לכם שיהיו מעניינים", הוא כתב. זה קצת מוזר שזה בא ממגל, כי זכור לי שלא מזמן הוא ניהל קמפיין נגד מסיבות עצי אשוח, ואז דווקא לא זכרתי שייעץ לכל אחד להתעסק במסיבות של עצמו, אבל על כך בטור אחר. 

מגל מבטא סנטימנט שחוזר על עצמו ברשתות החברתיות: אם היתה "הסכמה" אזי תם הטקס. אסור לדון בפרשה כי הרי "מי אתה שתשפוט". ואנחנו חיים בעידן שהפרטיות נרמסת ונדרסת וכל התנהגות או משפט שאמרת הופך להיות עילה לשיפוט. תמיכה בסרבנות לפני 15 שנה היא עילה לפסילה לתפקיד מדעי בשירות המדינה לדידו של חצי מהעם. התנהלות של נוסעת ב"טיסת השוקולד" היתה למושא דיונים אנתרופולוגיים מתמשכים, עם גינויים מקיר לקיר. בדיחות חסרות טעם הן סיבה לקמפיינים ציבוריים.

אבל מין??? ברגע שיש "הסכמה" זה חסין מביקורת. אסור לומר דבר. מין הוא אולי עניין פרטי, אבל ההיכרות בין הנערות לבין הכדורגלנים לא נעשתה באופן פרטי. זו היכרות מתוקף תבניות חברתיות שאינן יצירות הגורל, כי אם נבנות במיומנות על ידי גורמים מניפולטיביים ורבי כוח. הם לא ישבו זה לצד זה על ספסל הלימודים של איזו מכללה והחליפו סיכומים בלילה. ובמקום שבו אייל גולן מסתובב בכנסת ומקבל אותות הוקרה, מה יותר טבעי מכדורגלנים שחושבים שגם להם הכל מותר. אם זה לא פלילי – שיחקת אותה. אם זה נורמלי שזמר בן 40 פלוס יושב בחדר ליד אבא שלו כשנערה בת 17 מבצעת בו מין אוראלי, מה הבעיה בשני הכדורגלנים? 

ברשתות החברתיות מעלים הרבה את השאלה "איך לא שמו לב שהן בנות 15" ורבים משיבים להם ברצינות ש"בנות 15 היום לא מתנהגות כמו בנות 15". הדיון הזה יוצא מנקודת הנחה שבכלל עניין את הכדורגלנים עם מי הם שוכבים. שנוצר שם השיח המינימלי שמאפשר לבדוק את האופי והסגנון של האדם מולך, דרכו ניתן להבחין מי בת 15 ומי בת 17. מוטמעת פה הנחה מוקדמת שלכדורגלנים היה בכלל אכפת מהמעטפת, ולא מההזדמנות לזיין ולדווח בקבוצת הווטסאפ של החברים. מוטמעת פה ההנחה שעניין אותם משהו במעשה המיני חוץ מהמציצה שהם יקבלו.

וכמו תמיד, הדיון הוא על הכדורגלנים. האם הקריירה שלהם תיהרס? מה גרסתם? מה ידעו? לנערות אין אף פעם מקום. אין להן ביוגרפיה ועורכי דין יקרים. מה הן חוו? מה הביא אותן לשם? האם היו תחת לחץ? האם הסכימו לכל דבר שביקשו מהן? האם ידעו לאן הן נכנסות? היו תחת השפעת אלכוהול? זו הפעם הראשונה שהן בסיטואציות כאלה? שנייה? הן התחרטו? קינאו? מאוכזבות? בנו ציפיות? מה היה ביום שאחרי וכעבור שבוע? איפה הן בכל הסיפור. ההמון ברשתות החברתיות משטיח אותן כמו שעשו שני הכדורגלנים.

בפרשת "טיסת השוקולד" נפתחו מהדורות הטלוויזיה בביטוי "הישראלי המכוער". כל אימת שמישהו זורק זבל באתר טבע הוא הישראלי המכוער, אבל בפרשה הזו, שאין כיעור גדול ממנה, משום מה לא נפתחים הדיווחים ב"פרשת הכדורגלן המכוער" או "שוב התנהגות דוחה של גברים, פרטים נוספים בפרשה". הפליליות משמשת כלי לחמוק מכל דיון ערכי ומוסרי. כמו בפרשת אייל גולן, המשטרה שימשה חותמת כשרות. אם החקירה תיסגר יחגגו כל העירית-לינורים. הנה, יאמרו, רדפו אותם. שתו את דמם. מה רצו מהם. 

אבל יש לנו פה בעיה עמוקה מאוד. את עומק הבעיה אפשר לראות בהתנהלות של עיתונאי הספורט. מי שעד אתמול היה מומחים לרכילות בחדרי ההלבשה התחילו לפרשן סיטואציות מהמשפט הפלילי. שמעתי את יוני הללי ברדיו 103, בדיון על טהרת הגברים, אומר בלי בושה: "אתה ראית את התמונות שלהן, אתה לא היית שולח אותה הביתה גם". דהיינו, אך טבעי שהשחקנים האיתנים ייפלו בכישורי הפיתוי של הנערות ולא יצליחו לשלוט בעצמם לרגע. במשך שעה הוא נאם בחמת זעם ש"מכבי תל אביב הפרה צו איסור פרסום כשהשעתה את השחקנים". לשיטתו העבירה הפלילית (שאין כאן) של הפרת צו איסור פרסום מקוממת פי כמה מבעילה אסורה. יחד איתו קם גם צבא צייצנים שאשכרה עסוקים בשאלה אם מתנכלים למכבי תל אביב או לא, מה זה אומר על היחסים בין המאמן איביץ׳ לגולדהאר, מה היתה התגובה הציבורית לו היו אלה שחקני בית״ר וכן הלאה. מרתק! צרות מוחין מופלאה שיכולה לשטח אפילו חיים של נערה לשאלה מי מוביל בטבלה. לא פלא שהכדורגלנים לא מבינים מה לא בסדר.

פרק מיוחד צריך להקדיש ל"נשות הכדורגלנים". בתגובה לפוסט תמיכה בנערות שכתבה מגישת ערוץ הספורט טליה סלנט,  השיבה מאי גולסה, אשתו של כדורגלן מכבי תל אביב אייל, כי "אותן ‘צעירות’ לפי טענתך שנראות כמו ‘ילדות’ ללא הפסקה מטרידות בכל דרך אפשרית את הגברים שלנו וכל העולם שותק". 

באמת. נקרע הלב. מסכן אייל גולסה — איך החברה הסלילה אותו למקום שבו בנות 15 כותבות לו הודעות והוא ממשיך ללכת כל יום לעבודה הקשה הזו שבה גופו חולל והושפל. איך, איך העולם שותק?

שיא השיאים של הז׳אנר היא ליטל אלברמן, אשתו של כדורגלן העבר גל: "אבל איפה אותן הבחורות? אלה שמקיימות יחסי מין בצעירותן בהסכמה מלאה, מי יודע מאיזו סיבה? איפה האכיפה לשני הצדדים?" מי יודע מאיזו סיבה, ליטל. מי יודע. איפה באמת הפסיכולוג המבריק שיצליח להסביר מה מביא אותן ילדות להציע יחסי מין לגברים מפורסמים, עשירים וחזקים מהן שהן לא מכירות, ובאמת מתי המשטרה תשים סוף לתופעה.

שינוי תרבותי בפרשות מעין אלה נראֶה כשהנימוק הכי משכנע בתוכניות הספורט לא יהיה "מה היית חושב אם זו היתה הבת שלך" אלא השאלה תהיה "מה היית חושב אם זה היה הבן שלך". כאשר תוטל אחריות על הגברים. לא סתם ישנם גיל ההסכמה ועניין יחסי המרות, כי הכוח מעוור ומטשטש את גבולות ההסכמה ומגדיל את הניצול. אולי זה מוגזם לצפות מכמה כדורגלנים להבין זאת, אבל מעיתונאי הספורט והמועדון שלהם עלינו לצפות לקצת יותר בינה.

איזה טור מלא בקשקושים וזיוני שכל, בחיי. לא יודע מי כתב את זה אבל שילך לנוח קצת, יותר מדי דברים מיותרים ולא רלוונטים מטרידים את ראשו

בקיצור עוד טור של זין על דעות אחרות, והנשים של הכדורגלנים האחרים הן לא נשים חזקות ועוצמתיות הרי אין להן את אותה דעה לכן הן רודפות בצע ושחלילה לא לפגוע בבעל העשיר המפרנס לא ככה?

קשה לי להבין מאיפה מגיעה ההתנשאות הזאת של כל כך הרבה אנשים.

מאחל להם לצעוד במצעד השרמוטות כל חייהם ולהמשיך לחפש משמעות מזויפת לחיים.

יהיה לי כואב מאוד לראות את שני השחקנים משוחררים מהקבוצה, בעיקר בפן הרגשי אבל גם מהפן הכלכלי שכנראה גולדהאר פשוט יתיר את החוזה שלהם והם יהיו שחקנים חופשיים.

מדובר בשניים מן השחקנים עם תג המחיר מהגבוהים בקבוצה, מכה קשה עבורנו.

9 hours ago, תחיית המתים said:

חומץ זה טרול חברים חבל על האנרגיות שלכם

בשולי הדיון, אדם שכותב פה שנים לא יכול להיות טרול.

אתם הורסים את המילה טרול.

אגב "תחיית המתים"...

אני מראשוני הכותבים שם בפורום שלהם עוד לפני שחשבו על השחקן ה- 12 או יצרו חלק מהמשתמשים פה, זבי חוטם שמכנים אותי טרול.

נותני הלייק בעילום שם:

אתם הטרול ה- 12.

25 דקות לפני, ששון הצהוב said:

בשולי הדיון, אדם שכותב פה שנים לא יכול להיות טרול.

אתם הורסים את המילה טרול.

אגב "תחיית המתים"...

אני מראשוני הכותבים שם בפורום שלהם עוד לפני שחשבו על השחקן ה- 12 או יצרו חלק מהמשתמשים פה, זבי חוטם שמכנים אותי טרול.

נותני הלייק בעילום שם:

אתם הטרול ה- 12.

אני לא טוען שחומץ טרול, אבל בלי קשר טרול יכול להיות גם אוהד מכבי.

אני לא מסכים עם חומץ אבל הוא לא טרול וזה חשוב שיש אנשים שחושבים אחרת וגם יודעים להתבטא.

גם אני כאן למעלה מעשור וזה מעניין לקרוא יוזרים כאלה. אם היינו רוצים שכולם יחשבו באותה הדרך, היינו קוראים וכותבים בפורום של צפון קוריאה.

חיים לוינסון שצוטט כאן-הוא טרול. קורא אותו בהארץ, בטוויטר ושומע אותו בבוקר ברדיו, הוא תמיד יהיה בצד השני, גם כשהכל ורוד. העיקר להציק ולקטר. 

לגבי השחקנים והנערות ורק שיהיה ברור: גם אני שיש לי מלא סימני שאלה לגבי האמינות של הבנות, גם אני עדיין שואל את עצמי איך זה יכול להיות שהם לא ידעו.

מצג שווא או לא, בשביל להכניס את הבילבל צריך להחליף כמה מילים, השחקנים כנראה החליפו כמה מילים לפני. בטוח שהם ידעו קצת רקע. האם התעלמו וחשבו שהם גדולים יותר מהחיים עצמם? לא יודע.

נשמע כשר אבל מסריח. אני בעד שהשחקנים יצאו מזה ללא פגע וגם הנערות...אבל לא בטוח שבסוף היום אני אשיר להם ואכבד אותם בדיוק כמו בעבר.

לסיכום הטור שהביאו פה:

כל הגברים רשעים ואנסים

וכל הנשים קורבנות ואין להן שום אחריות למעשיהן.

אני לא רואה איך הם יוצאים מהפרשה הזו וממשיכים לשחק במכבי, זה יכל לעבור בשקט בתקופות ניהול אחרות של מכבי אבל לא בזו של מיץ'.

ואני ממש אוהב אותם וגם מקצועית זה יהיה קטסטרופה אבל קשה לי לראות אותם ממשיכים.

**גם אם יצאו נקיים לחלוטין.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.