Jump to content

נושא שחקני מכבי והבחורות הצעירות - נושא מרוכז

amilov

Recommended Posts

4 hours ago, סטלן בטלן השמן said:

האדוה דדון הזאת אומרת שבמהלך הערב הם אמרו לאחת הבנות את אפילו לא בת 16 ולמרות זה המשיכו. אני מניח שהשאלה המרכזית האם זה נאמר בצחוק או ברצינות.

18 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אתה לא יודע. אני לא יודע. אף אחד פה לא יודע. אם היא הפיצה את זה והתרברבה בזה אז יהיה לה קושי לומר עכשיו הפוך, אבל אנחנו לא יודעים. ואפילו אם היינו יודעים - אפשר וכדאי להתנהל פה בזהירות. אלה לא נשים או גברים בוגרים.

היא עשתה לייב באינסטגרם וסיפרה על הסקס עם השחקנים.

6 דקות לפני, nirnir20 said:

חחחח איזה דמגוג.

זאת לא "בת 15 קרובה לביתך" רגילה מהשורה .

זאת בת 15 שהולכת למסיבות של בני 30, מזייפת את גילה באופן קבוע ברמה שתעודות זהות מזויפות שלה מסתובבות ברשת, מדגמנת, ושוכבת עם שחקני כדורגל.

דבר עם אחת כזאת ותבין שכנראה יש לה יותר ניסיון בחיי הלילה מאישה ממוצעת בשנות ה20-30 לחייה. 

חביבי, אין לך שום מושג למה היא עשתה את מה שהיא עשתה, וכמה היא באמת רצתה להיות שם. אני ראיתי אנשים עושים כל מיני דברים בחיים שלהם שהם לא רצו, והם לא היו מוכנים להודות בזה בפני עצמם. עצם העובדה שהיא עשתה מה שעתשה, לא מבטל את זה שהיא ילדה. היא עדיין בגיל צעיר מידי לקבל החלטות כאלה והיא עדיין מועדת לפורענות בדיוק מהסיבה הזו. אני גם הייתי בן 15. ראיתי בני 15. אם היית כן עם עצמך, גם אתה היית מודה שיש פער די גדול בין מה שמחצינים החוצה בגיל הזה ובין מה שמרגישי ורוצים. זה לא אומר שבהכרח נעשה פה איזה עוול. בהחלט יתכן שלא. אבל אי אפשר לבטל אותן ככה. הן ילדות, איך שלא תסתכל על זה.

8 דקות לפני, ת"א שלנו said:

שוב זו מחשבה לא נכונה. בדיוק מה שכתבתי.

יש בנות 15 אינטלגנטיות וחכמות וגברים בני 40 עם מנת משכל נמוכה שאי אפשר לנהל איתם משפט של שיחה. אם יכולת ניהול שיחה, העומק של השיח וכו זה המדד אני רוצה להגיד לך שהדור שלך ושלי זה לא הדור הזה. הם הרבה יותר מתוחכמים וסטטיסטית הממוצע התנסויות המיניות שלהם, נשיקה ראשונה, צפייה בפורנו ועוד הרבה יותר מהיר ומוקדם מבני גילינו ובטח ובטח מהגילאים של ההורים שלנו וככל שהזמן עובר הממוצע לחשיפה יורד ויורד. גם בגלל נגישות מהירה לרשת וגם בגלל המודעות הגבוהה לאיפור, לבוש ובכלל אסתטיקה שיכולה לגרום לך להיראות מבוגר בעוד כמה שנים. מציאות אחרת. צריך להכיר בזה.

ושוב אין לי מושג מה היה שם ולא מתיימר להבין אבל בואו נבין גם מה קורה במציאות המזורגגת שלנו

הרוב המוחלט של בנות ה-15 לא ישכבו עם גברים גדולים מהן בעשור. פשוט לא. לא אז ולא היום. אין לי שום מושג מה המצב הנפשי של הבנות הספציפיות האלה. ילדים בגילאים האלה, מבוגרים ככל שהם נראים (ורובם הגדול לא נראה, לא מדבר ולא מתנהג, עם כל הכבוד), הם לא מבוגרים. פשוט לא.  וזה שאתה "לא מקבל את זה",איך לומר, לא מעניין אף אחד. יש קונצנזוס עצום בעולם המערבי לרבות הישראלי, בפרט בקרב אנשי חינוך (וכתוצאה מכך - אנשי חוק) שילדים הם די טמבלים, ולכן צריך להתייחס אליהם ככאלה.

18 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

הרוב המוחלט של בנות ה-15 לא ישכבו עם גברים גדולים מהן בעשור. פשוט לא. לא אז ולא היום. אין לי שום מושג מה המצב הנפשי של הבנות הספציפיות האלה. ילדים בגילאים האלה, מבוגרים ככל שהם נראים (ורובם הגדול לא נראה, לא מדבר ולא מתנהג, עם כל הכבוד), הם לא מבוגרים. פשוט לא.  וזה שאתה "לא מקבל את זה",איך לומר, לא מעניין אף אחד. יש קונצנזוס עצום בעולם המערבי לרבות הישראלי, בפרט בקרב אנשי חינוך (וכתוצאה מכך - אנשי חוק) שילדים הם די טמבלים, ולכן צריך להתייחס אליהם ככאלה.

מה בדיוק אני לא מקבל שילדים בגיל הזה הם לא מבוגרים? אני אמרתי שאני לא מקבל את זה? זה נראה כאילו אתה ממציא דברים שאני אומר ומגיב לדברים שאתה רוצה להגיב רק חבל שאתה לא מדייק כי אין לדברים האלה שום קשר אליי. 

אמרתי שהם ילדים וגם לילדים בגיל הזה צריכה להיות אחריות נקודה. לא ייתכן שהאחריות תהיה רק על המבוגרים. זה לא ילד בן 8. מדובר פה בילד בן 15 שעוד רגע יכול לעלות על הכביש ולהרוג משפחה שלמה בגלל טעות בשיקול דעת שלו. אז אם הוא מספיק בשל לקחת אחריות בכביש על חיי אדם הוא צריך לשאת באחריות כמו ההורים שלו וכמו המבוגרים שנמצאים בצד השני של הסיפור.

ולא שמעתי על הקונצנזוס העצום הזה בעולם המערבי שילדים הם קצת טמבלים. בטח לא בקרב אנשי חינוך. כנראה שהם לא אנשי חינוך אם הם חושבים שהילדים טמבלים. כי אם כך הם הטמבלים האמיתיים. אבל בוא. אני נמצא בעולם חינוך - אנשי חינוך לא מסתכלים ככה על ילדים על פי רוב. כנראה פגשת אנשים שלא ראויים לעסוק בחינוך. 

ומבחינת החוק? 

חוק זה חוק. חינוך זה חינוך ומוסר זה מוסר. דברים נפרדים לגמרי שאפשר לדון על שלושתם בנפרד. מציע לא לערבב ובטח לא בזכות אנשי חינוך הדברים החוקים הללו נקבעים אלא לפי סטנדרטיזציה של היבטים פיזיולוגים-התפתחותיים. על תחושות של אנשי חינוך לא מבססים חוקים.

28 דקות לפני, nirnir20 said:

חחחח איזה דמגוג.

זאת לא "בת 15 קרובה לביתך" רגילה מהשורה .

זאת בת 15 שהולכת למסיבות של בני 30, מזייפת את גילה באופן קבוע ברמה שתעודות זהות מזויפות שלה מסתובבות ברשת, מדגמנת, ושוכבת עם שחקני כדורגל.

דבר עם אחת כזאת ותבין שכנראה יש לה יותר ניסיון בחיי הלילה מאישה ממוצעת בשנות ה20-30 לחייה. 

ועדין היא בת פאקינג 15. ילדה שאפילו עוד לא צמחו לה חצקונים של גיל הנעורים. גם אם היא קיבלה חינוך זוועתי שגרם לה להגיע לסיטואציות או מסיבות שהיא לא אמורה להיות בהן, במקום לראות סרט עם חברות או להכין שיעורי בית או ללכת לפעילות בתנועת נוער, עדין היא בת פאקינג 15. כיתה ט'-י'.. אין שום ראיה רחבה של סיטואציות בגיל הזה, אין חשיבה לטווח ארוך על השלכות, אין מודעות עצמית בשיט כמעט. 

אז היא גדלה בסביבה מושפעת ותת רמה. זה הופך אותה ליותר מודעת או מבינה השלכות של סיטואציה מינית עם 2 אנשים בני כמעט 30 אחד אחרי השני? 

אני לא אומר שהשחקנים פושעים. הם בוודאות מטומטמים ברמות קשות אבל אם הם באמ  הוטעו בקשר לגיל של הבנות, הם לא פושעים. הם מפגרים שהם בכלל חושבים על כיוון של אורגיה עם תלמידות תיכון וזאת התנהגות בלתי מוסרית בעליל לדעתי (במיוחד של הנשוי) אבל זה כבר עניין שלהם. 

מצד שני, אי אפשר להתעלם מכך שהילדות האלו חוו טראומה והיו בסיטואציה שילדות בגילן לא אמורות להתקרב אליה בכלל

24 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מה בדיוק אני לא מקבל שילדים בגיל הזה הם לא מבוגרים? אני אמרתי שאני לא מקבל את זה? זה נראה כאילו אתה ממציא דברים שאני אומר ומגיב לדברים שאתה רוצה להגיב רק חבל שאתה לא מדייק כי אין לדברים האלה שום קשר אליי. 

אמרתי שהם ילדים וגם לילדים בגיל הזה צריכה להיות אחריות נקודה. לא ייתכן שהאחריות תהיה רק על המבוגרים. זה לא ילד בן 8. מדובר פה בילד בן 15 שעוד רגע יכול לעלות על הכביש ולהרוג משפחה שלמה בגלל טעות בשיקול דעת שלו. אז אם הוא מספיק בשל לקחת אחריות בכביש על חיי אדם הוא צריך לשאת באחריות כמו ההורים שלו וכמו המבוגרים שנמצאים בצד השני של הסיפור.

ולא שמעתי על הקונצנזוס העצום הזה בעולם המערבי שילדים הם קצת טמבלים. בטח לא בקרב אנשי חינוך. כנראה שהם לא אנשי חינוך אם הם חושבים שהילדים טמבלים. כי אם כך הם הטמבלים האמיתיים. אבל בוא. אני נמצא בעולם חינוך - אנשי חינוך לא מסתכלים ככה על ילדים על פי רוב. כנראה פגשת אנשים שלא ראויים לעסוק בחינוך. 

ומבחינת החוק? 

חוק זה חוק. חינוך זה חינוך ומוסר זה מוסר. דברים נפרדים לגמרי שאפשר לדון על שלושתם בנפרד. מציע לא לערבב ובטח לא בזכות אנשי חינוך הדברים החוקים הללו נקבעים אלא לפי סטנדרטיזציה של היבטים פיזיולוגים-התפתחותיים. על תחושות של אנשי חינוך לא מבססים חוקים.

"צריכה להיות אחריות גם על ההורים וגם על הילדים בגיל הזה באותו האופן". כך אמרת, ועם כל הכבוד - יתכן. בהחלט יתכן. דווקא בגיל הזה, שבו הבגרות המינית חצי אפויה - דווקא אז החוק הזה חשוב במיוחד כדי להגן על קטינים. מצער לשמוע שאינך מודע לאופן שבו מתייחסים לילדים, בפרט בקונקטסט מיני ובעיקר לנערות - בעולם המערבי. זה אולי מסביר את התפיסה שלך, אם כי זו נדמית הרבה יותר כהתממות מאשר תפיסת עולם עם בסיס אמיתי.

חוק, חינוך ומוסר לא רק שאינם נפרדים לגמרי, אלא שבין שלושתם יש קשר הדוק. החוק נותן תוקף ממלכתי למוסר, והחינוך אמור לעצב אנשים כיצד יש לפעול בעולם מתורבת, הן מבחינת החוק והן מבחינת מוסר שמהווה את הבסיס שלו. זה שכל העיל לא באים לך בטוב כי שחקנים שאתה אוהב הסתבכו, זו כבר בעיה שלך.

2 דקות לפני, snufkin said:

ועדין היא בת פאקינג 15. ילדה שאפילו עוד לא צמחו לה חצקונים של גיל הנעורים. גם אם היא קיבלה חינוך זוועתי שגרם לה להגיע לסיטואציות או מסיבות שהיא לא אמורה להיות בהן, במקום לראות סרט עם חברות או להכין שיעורי בית או ללכת לפעילות בתנועת נוער, עדין היא בת פאקינג 15. כיתה ט'-י'.. אין שום ראיה רחבה של סיטואציות בגיל הזה, אין חשיבה לטווח ארוך על השלכות, אין מודעות עצמית בשיט כמעט. 

אז היא גדלה בסביבה מושפעת ותת רמה. זה הופך אותה ליותר מודעת או מבינה השלכות של סיטואציה מינית עם 2 אנשים בני כמעט 30 אחד אחרי השני? 

אני לא אומר שהשחקנים פושעים. הם בוודאות מטומטמים ברמות קשות אבל אם הם באמ  הוטעו בקשר לגיל של הבנות, הם לא פושעים. הם מפגרים שהם בכלל חושבים על כיוון של אורגיה עם תלמידות תיכון וזאת התנהגות בלתי מוסרית בעליל לדעתי (במיוחד של הנשוי) אבל זה כבר עניין שלהם. 

מצד שני, אי אפשר להתעלם מכך שהילדות האלו חוו טראומה והיו בסיטואציה שילדות בגילן לא אמורות להתקרב אליה בכלל

זה. עשיתי כל כך הרבה שטויות בגיל 15. אם השחקנים לא ידעו, אז שלא יוענשו. אבל מכאן ועד לכתוב ״שרמוטות״ ולהאשים אותן במה שהן עשו לשחקנים המסכנים והתמימים שלנו הדרך ארוכה.

תרגיעו. 

20 דקות לפני, ת"א שלנו said:

ילדות/ים מתבגרות/ים מתחילים לשאת באחריות, לאט לאט. זה תהליך שלא קורה ביום אחד, ואני אומר לך את זה כהורה שרואה את זה. 

אחריות או לא, תאמין לי ששתי הנערות האלה נושאות בתוצאות ואני מקווה מאוד שיצליחו לשרוד איכשהו. בלי קשר לרצו או לא רצו, אמרו או לא אמרו, השוויצו או לא השוויצו, הפיצו או לא הפיצו-- מה שהן עוברות עכשיו זאת טראומה יותר קשה מכל טראומה שאני עברתי כמתבגר. תזכור שמדובר בבני אדם. יש כאן אנשים שכותבים בלי לחשוב על זה שיש אנשים בצד השני. אולי חלק מהם מתבגרים שבעצמם צריכים ללמוד לאט לאט מה זה לשאת באחריות.

14 דקות לפני, snufkin said:

לא חושב שיש אחד שאמר פה שאם השחקנים ידעו שהם מתחת ל16 לא מגיע להם לשאת באחריות על כל המשתמע מכך. 

אחד. 

הבעיה היא שיש פה משתמשים שמנסים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור, הנושא ברור לכולם, כל אדם הגיוני יגיד לך אותו דבר, החוק ומערכת המשפט, גם כן הגיוניות ומורידה לגמרי את האחריות מהנאשם במקרים כאלה שהגיל הוא מאוד גבולי ושיקרו לנאשמים, ברור לכולם שאם הבנות שיקרו לא יעשו לשחקנים כלום, ועדיין, יש כמה משתמשים שדוחפים בכל הודעה שהיא בת 15, שאין לה שיקול דעת.

מה זה שייך ? זה לא הדיון בכלל, שחררו. 

משעמם לכם ואתם חייבים לקחת את הדיון לשם, תכירו בעובדה שיש בנות 15-16 שלא מתנהגות כמו בנות 15-16 ממוצעות, שיותר מפותחות/מוגבלות מנטלית מבנות 15 ממוצעות ואני חושב שברור לכולם שכנראה לא מדובר פה בבנות 15 רגילות שמתעסקות כל היום בשיעורי בית. 

החוק מכיר בזה, כל אדם הגיוני מכיר בזה, כמה לוחמי צדק פה בפורום מסרבים להכיר בזה. 

נו בסדר, תהיו בריאים.  

חומץ בלסמי,

יקירי

אני מרגיש שאתה מאבד את זה.

וממש חבל כי אני אוהב לקרוא את התובנות שלך בנושאים על מכבי. מרגיש לי שנכנסת לאמוק בלי לרדת לסוף דעתי. אני מבין שקל יותר למצוא אוייב וירטואלי שישרת את האג'נדה שלך ויעזור לך להוציא קצת ונטילציה ולצאת צודק וכאלה. אבל אני יודע שאתה אינטליגנט ואתה טוב יותר מזה.

אם אתה עצבני לך תשתה קצת מים קרים ותירגע יקירי. 

בוא אני אתחיל מהסוף כדי להיות ברור-

שני השחקנים האלה מבחינתי בינוניים ואני לא שמח בהם. ולא כי הם לא יעילים אלא כי הם לא בעלי מוסר עבודה מספיק גבוה לקחת את עצמם לרמות הגבוהות ביותר ואני לא מעריך את זה. אולי בהזדמנות אחרת ארחיב על כך. אין לי מה להגן עליהם בלי שאני מבין מה קורה שם. עם כל הכבוד. יכול לתמוך בהם תמיכה וירטואלית שלא תועיל מידי למצבם אבל ברמה האישית דבריי נכתבים מתוך הסתכלות ביקורתית על בני נוער ומידת אחריות שאני חושב שכן צריכה להיות להם בחברה.

החוקים האלו - לגיטימיים ונכונים, נכתבו לפני כ60 שנה בערך. המציאות השתנתה. רוצה לומר שפעם ילד היה ילד. היום הילדים מתבגרים מהר יותר. פעם דור ארך 25 שנה. היום דור אורך 15 שנה. העולם השתנה אבל האחריות של הילדים נשארה מצומצמת. למעשה היום יש לילדים הרבה יותר סמכות אבל מעט מאוד אחריות למעשיהם ועל זה אני חולק וחושב שזה פסול. צריכה להיות הלימה בין הסמכות והיכולת שלך לפעול לבין לקיחת האחריות שלך ואם לא יש פה כשל תרבותי-חינוכי! אי אפשר להמשיך לסדר היום במצב שיש פרמטר שהוא משמעותי ומשפיע מאוד על המשוואה אבל הוא פטור מאחריות. זה עובד ככה חוקית אבל מוסרית זה לא נכון. וכתוצאה מכך ההשפעה החינוכית היא הרסנית.

Screenshot_20200617-004906_WhatsApp.jpg

Screenshot_20200617-004913_WhatsApp.jpg

1 דקה לפני, nirnir20 said:

לא חושב שיש אחד שאמר פה שאם השחקנים ידעו שהם מתחת ל16 לא מגיע להם לשאת באחריות על כל המשתמע מכך. 

אחד. 

הבעיה היא שיש פה משתמשים שמנסים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור, הנושא ברור לכולם, כל אדם הגיוני יגיד לך אותו דבר, החוק ומערכת המשפט, גם כן הגיוניות ומורידה לגמרי את האחריות מהנאשם במקרים כאלה שהגיל הוא מאוד גבולי ושיקרו לנאשמים, ברור לכולם שאם הבנות שיקרו לא יעשו לשחקנים כלום, ועדיין, יש כמה משתמשים שדוחפים בכל הודעה שהיא בת 15, שאין לה שיקול דעת.

מה זה שייך ? זה לא הדיון בכלל, שחררו. 

משעמם לכם ואתם חייבים לקחת את הדיון לשם, תכירו בעובדה שיש בנות 15-16 שלא מתנהגות כמו בנות 15-16 ממוצעות, שיותר מפותחות/מוגבלות מנטלית מבנות 15 ממוצעות ואני חושב שברור לכולם שכנראה לא מדובר פה בבנות 15 רגילות שמתעסקות כל היום בשיעורי בית. 

החוק מכיר בזה, כל אדם הגיוני מכיר בזה, כמה לוחמי צדק פה בפורום מסרבים להכיר בזה. 

נו בסדר, תהיו בריאים.  

אם היית קורא בזהירות את מה שנכתב, היית רואה שלוחמי הצדק לא מנסים בשום שלב לומר שהשחקנים אשמים. בעיקר אלא מתנגדים ל(א) השמצה מתמשכת של הבנות האלה (ב) ניסיון להעביר את האשמה, ככל שיש כזו, מהשחקנים אל הבנות.

כל הדיון הזה על "ישנן בנות" שהן ככה או אחרת פשוט לא רלוונטי.

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

חומץ בלסמי,

יקירי

אני מרגיש שאתה מאבד את זה.

וממש חבל כי אני אוהב לקרוא את התובנות שלך בנושאים על מכבי. מרגיש לי שנכנסת לאמוק בלי לרדת לסוף דעתי. אני מבין שקל יותר למצוא אוייב וירטואלי שישרת את האג'נדה שלך ויעזור לך להוציא קצת ונטילציה ולצאת צודק וכאלה. אבל אני יודע שאתה אינטליגנט ואתה טוב יותר מזה.

אם אתה עצבני לך תשתה קצת מים קרים ותירגע יקירי. 

בוא אני אתחיל מהסוף כדי להיות ברור-

שני השחקנים האלה מבחינתי בינוניים ואני לא שמח בהם. ולא כי הם לא יעילים אלא כי הם לא בעלי מוסר עבודה מספיק גבוה לקחת את עצמם לרמות הגבוהות ביותר ואני לא מעריך את זה. אולי בהזדמנות אחרת ארחיב על כך. אין לי מה להגן עליהם בלי שאני מבין מה קורה שם. עם כל הכבוד. יכול לתמוך בהם תמיכה וירטואלית שלא תועיל מידי למצבם אבל ברמה האישית דבריי נכתבים מתוך הסתכלות ביקורתית על בני נוער ומידת אחריות שאני חושב שכן צריכה להיות להם בחברה.

החוקים האלו - לגיטימיים ונכונים, נכתבו לפני כ60 שנה בערך. המציאות השתנתה. רוצה לומר שפעם ילד היה ילד. היום הילדים מתבגרים מהר יותר. פעם דור ארך 25 שנה. היום דור אורך 15 שנה. העולם השתנה אבל האחריות של הילדים נשארה מצומצמת. למעשה היום יש לילדים הרבה יותר סמכות אבל מעט מאוד אחריות למעשיהם ועל זה אני חולק וחושב שזה פסול. צריכה להיות הלימה בין הסמכות והיכולת שלך לפעול לבין לקיחת האחריות שלך ואם לא יש פה כשל תרבותי-חינוכי! אי אפשר להמשיך לסדר היום במצב שיש פרמטר שהוא משמעותי ומשפיע מאוד על המשוואה אבל הוא פטור מאחריות. זה עובד ככה חוקית אבל מוסרית זה לא נכון. וכתוצאה מכך ההשפעה החינוכית היא הרסנית.

Screenshot_20200617-004906_WhatsApp.jpg

Screenshot_20200617-004913_WhatsApp.jpg

אני אתעלם מעניין המים וכו'. כל זה נחמד מאוד, אבל אצטט מהציטוט הנהדר שהוספת פה: "...לכן ילדות בכיתה ח' מקיימות יחסי מין, הרבה לפני שהן מוכנות לזה".

נדמה לי שזה מספר הכל.

Just now, חומץ בלסמי said:

אני אתעלם מעניין המים וכו'. כל זה נחמד מאוד, אבל אצטט מהציטוט הנהדר שהוספת פה: "...לכן ילדות בכיתה ח' מקיימות יחסי מין, הרבה לפני שהן מוכנות לזה".

נדמה לי שזה מספר הכל.

מה זה מספר?

5 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מה זה מספר?

שיש טעם רב בחוקים האלה. ויש טעם רב באכיפה שלהם, וזה שישנן בנות שמגיעות לסיטואציות בעייתיות - אי אפשר לפטור את זה ב-"אלו פני הדור". לילדים, גם אלו שנראים בוגרים, אין שיקול דעת מספק. אפשר לומר כמה שרוצים ש-"צריכה להיות להם אותה אחריות", אבל זה לא יהפוך את זה לנכון. לא יכולה להיות להם אותה אחריות, כי הם פשוט לא אחראיים. אם היו אחראיים, לא היה מתקיים הציטוט הנ"ל.

חייב להתייחס לעומרי חיון שהוזכר פה.

עד לא מזמן השם שלו לא אמר לי הרבה. מדי פעם היה קופץ לי איזה פוסט בפייסבוק שבו הוא הורג סלב רנדומלי, אבל אף פעם לא התייחסתי לשטויות האלה.

לפני כמה שבועות יצא לי להיכנס לעמוד הפייסבוק שלו ו-וואלה, גם אם תקחו את כל ההנפצות של כל כתבי הספורט בארץ במהלך חלון העברות שלם, לא תגיעו לכמות החארטות שהוא דופק שם ביום.

מה שאני לא מבין, זה למה לעזאזל אנשים עדיין עוקבים אחריו? אם אתם רוצים לקרוא כתבות שקריות לכו לוואקו, שם לפחות יוצא להם מצחיק לפעמים.

8 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אם היית קורא בזהירות את מה שנכתב, היית רואה שלוחמי הצדק לא מנסים בשום שלב לומר שהשחקנים אשמים. בעיקר אלא מתנגדים ל(א) השמצה מתמשכת של הבנות האלה (ב) ניסיון להעביר את האשמה, ככל שיש כזו, מהשחקנים אל הבנות.

כל הדיון הזה על "ישנן בנות" שהן ככה או אחרת פשוט לא רלוונטי.

אוקיי אז כאן מונחת הבעיה, אתה קורא לזה "השמצה", אני קורא לזה הסתכלות למציאות בעיניים וניתוח קר של הסיטואציה כפי שהיא.

זאת לא השמצה אגב, אם כל מה שנאמר על הבנות הללו נכון. 

בלסמי

אתה מערבב בין אחריות לבין בשלות ומוכנות. ועל הבשלות הפיזית-קוגנטיבית-מנטלית לא נראה לי שנמצא מישהו שיהיה חלוק על כך.

אתה אומר שבגלל שילד נניח בן 15 הוא בעל שיקול דעת משובש מפאת גילו אז אם הוא ירצח או יאנוס ילד או מבוגר אחר אין לו שום אחריות למעשיו.

הגיוני בסהכ

Just now, ת"א שלנו said:

אתה מערבב בין אחריות לבין בשלות ומוכנות. ועל הבשלות הפיזית-קוגנטיבית-מנטלית לא נראה לי שנמצא מישהו שיהיה חלוק על כך.

אתה אומר שבגלל שילד נניח בן 15 הוא בעל שיקול דעת משובש מפאת גילו אז אם הוא ירצח או יאנוס ילד או מבוגר אחר אין לו שום אחריות למעשיו.

הגיוני בסהכ

אמנם מאוד נח לך לספר לעצמך שזה מה שאמרתי, אבל לא. זה לא מה שאמרתי.

א. אין מה להשוות בכלל בין אונס ורצח לבין מה שהבנות האלה עשו (שמסתכם במה בדיוק?)

ב. מפתיע, אבל במקרים רבים גם על פשעים מאוד חמורים ילדים לא נשפטים כמבוגרים. באופן כללי לחברה יש קושי להתמודד עם פשעים חמורים שמבוצעים ע"י ילדים. כאמור, זה בכלל לא המקרה המדובר

7 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בלי להכיר אותן באופן אישי (אני מניח?) ובלי להיות פסיכולוג שאבחן אותן (אני מניח?) אתה כותב כאן בכזאת נחרצות על הבשלות הקוגנטיבית-מנטלית שלהן.  

למה אתה עושה את זה? 

11 דקות לפני, nirnir20 said:

אוקיי אז כאן מונחת הבעיה, אתה קורא לזה "השמצה", אני קורא לזה הסתכלות למציאות בעיניים וניתוח קר של הסיטואציה כפי שהיא.

זאת לא השמצה אגב, אם כל מה שנאמר על הבנות הללו נכון. 

לספר כמה הבחורות האלה מופקרות ואשמות והשד יודע מה למרות שאין לך שום מושג מי הן ומה הן, ומה הן רוצות ומה הן אוהבות, תו"כ שאתה מתעלם מגילן ולמרות שזה לא משנה דבר בנושא חקירת השחקנים שלנו - זו "הסתכלות למציאות בעיניים וניתוח קר של הסיטואציה כפי שהיא"? מה? על מה אתה מדבר?  אין לי שום מושג על איזו "סיטואציה" אתה מדבר ומה כולל ה-"ניתוח הקר" שאתה מבצע. אם זה נראה, נשמע, ומרגיש כמו השמצה - זו כנראה השמצה.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

אמנם מאוד נח לך לספר לעצמך שזה מה שאמרתי, אבל לא. זה לא מה שאמרתי.

א. אין מה להשוות בכלל בין אונס ורצח לבין מה שהבנות האלה עשו (שמסתכם במה בדיוק?)

ב. מפתיע, אבל במקרים רבים גם על פשעים מאוד חמורים ילדים לא נשפטים כמבוגרים. באופן כללי לחברה יש קושי להתמודד עם פשעים חמורים שמבוצעים ע"י ילדים. כאמור, זה בכלל לא המקרה המדובר

לצערי אתה חוזר ואומר שוב ושוב בכל מיני תצורות שונות שאני לוקח את הצד של השחקנים ובא בטענות לבנות. תסביר לי בבקשה מאיפה ננעלת על זה. שחרר אותי משטויות בן אדם. 

הבאת כל מיני טיעונים של אנשי חינוך כמה ילדים זה עם אדיוטי, לא כשיר לקבל החלטות וכו. בסדר. לא ניכנס לכל הנקודות הללו. 

אבל אני, ואיך שלא תסתובב את זה, מההתחלה דיברתי על מידת האחריות שצריכה להיות לכל אדם וגם לילדים. אם ילד רוצח ונכנס לכלא. אז הוא יכול לשאת באחריות למעשיו. סה טו. וכל עוד יש פה תפישה שמא ילד הוא יצור רפה שכל שאין ביכולתו להבין מציאות בסיסית או לקחת אחריות על מעשיו אז מה שלא יהיה הכתובת של האחריות היא רק של המבוגרים וזאת הנחת היסוד שרציתי לנפץ. כי זו חשיבה תרבותית דפוקה מהיסוד.

4 דקות לפני, רויקלה said:

בלי להכיר אותן באופן אישי (אני מניח?) ובלי להיות פסיכולוג שאבחן אותן (אני מניח?) אתה כותב כאן בכזאת נחרצות על הבשלות הקוגנטיבית-מנטלית שלהן.  

למה אתה עושה את זה? 

תגיד לי אתה על כדורים?

מי כתב עליהן משהו בכלל 

Just now, ת"א שלנו said:

לצערי אתה חוזר ואומר שוב ושוב בכל מיני תצורות שונות שאני לוקח את הצד של השחקנים ובא בטענות לבנות. תסביר לי בבקשה מאיפה ננעלת על זה. שחרר אותי משטויות בן אדם. 

הבאת כל מיני טיעונים של אנשי חינוך כמה ילדים זה עם אדיוטי, לא כשיר לקבל החלטות וכו. בסדר. לא ניכנס לכל הנקודות הללו. 

אבל אני, ואיך שלא תסתובב את זה, מההתחלה דיברתי על מידת האחריות שצריכה להיות לכל אדם וגם לילדים. אם ילד רוצח ונכנס לכלא. אז הוא יכול לשאת באחריות למעשיו. סה טו. וכל עוד יש פה תפישה שמא ילד הוא יצור רפה שכל שאין ביכולתו להבין מציאות בסיסית או לקחת אחריות על מעשיו אז מה שלא יהיה הכתובת של האחריות היא רק של המבוגרים וזאת הנחת היסוד שרציתי לנפץ. כי זו חשיבה תרבותית דפוקה מהיסוד.

סליחה, אבל אחריות למה בדיוק?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.