Jump to content

היהודים באים

Rotiman

Recommended Posts

4 דקות לפני, Omer said:

קהלת באמת היה גדול, ומתחבר למה שכתבו כאן על יניב ביטון.

תשמע, אפילו כבנאדם מאמין אין לי יותר מדי בעיה לצחוק קצת על דברים ביהדות, אבל קצת הבנת הרקע מסביב לא יזיק, ברמה שילד שיקרא את ספר קהלת יוכל להבין

קהלת נכתב ששלמה היה כבר מבוגר, לא איזה ילד מרדן שניסו לעשות צחוק כאילו זה נער שרואה את כל העולם שחור

והוא אפילו לא היה כבר בן של מלך, אם כבר זה היה בסוף מלכותו, שהיא עוד הצטמצמה

בכללי רוב הקטעים של התנ"ך שלהם מראים שהכותבים פשוט לא מבינים בשיט על מה שקרה שם

וזה פחות מצחיק לדעת

11 hours ago, סלבה said:

זה נקרא הומור עצמי. שמעת על מונטי פייטון?

מה בעייתי במערכון הזה למשל, שהוציא את המשפט "עם חרון אף אי אפשר להוציא עין"?

מכיר מונטי פייטון, אבל לא ראיתי יותר מדי. גם ככה הומור בריטי זה לא משהו קל לעיכול חח בכל מקרה מה קורה בניכר לא מעניין אותי כל כך. 

ספציפית במערכון הזה אין כל כך בעייתיות, אבל זה פשוט לא כזה מצחיק. 

4 hours ago, HumbugMusic said:

שוב, אפשר להתחבר ואפשר לא. אני חושב שהאג'נדה (יחסית) מאוזנת במובן שהם צוחקים על כולם, אשכנזים/מזרחים/דתיים/הכל, ובקטע יחסית מודע. בוא נגיד שאני ממש רגיש להתנשאות ופטרונות ואני לא מרגיש את זה ביהודים. בחמישייה הקאמרית - לגמרי.

לגבי ארץ נהדרת - זכותך לגמרי, אני אישית חושב שזו המערכת הכי מקצועית שיש בישראל והיא בסטנדרטים גבוהים מאוד. תחשוב שהם רצים בעונה ומפיקים פרק תוך פחות משבוע, והכל אקטואלי ברמת הקרה היום. זה לא פשוט בכלל והם עושים את זה ממש טוב לדעתי.

*התגובה לקרישי

זה לא התנשאות ופטרונות זה בעיקר... חלק מהמערכונים מבקרים את המנהגים והאמונה שלנו ברמה של כאילו "תראו איזה מגוחכים האנשים האלה נראים, חבורה של כסילים שכונתיים". 

אז סבבה אני לא דוגל בזה בעצמי אבל זה עדיין חלק מההיסטוריה של העם שלי ומציק לי ששמים דברים כאלה ללעג. זה כמו העמודי פייסבוק האלה של יהוה או הקוף הכופר. או נגיד אם בנושאים פוליטיים עדכניים אז המערכון הזה שעשו עם הארון בפרק הראשון של העונה.... שמע זה דמגוגיה בתפארתה. 

ארץ נהדרת אולי מופקת בצורה מקצועית ואולי זה לא קל לביצוע אבל מה זה עוזר כשהתוכן הוא פח אשפה? פשוט בלתי אפשרי לצפיה. בהתחלה זה עוד יחסית היה נחמד אבל עם הזמן זה נהיה יותר ויותר דמגוגי ולעוס. והם אפילו לא מסתירים את זה, זה מצהירים על זה באופן ברור. ברגע שסאטירה ממציאה את החדשות שהיא כביכול מבקרת או מעוותת את האמת ועל בסיס העיוות הזה יוצרת את הסאטירה, זאת כבר לא סאטירה, זה שידורי תעמולה. 

2 hours ago, Omer said:

קהלת באמת היה גדול, ומתחבר למה שכתבו כאן על יניב ביטון.

אני מצטער זה פשוט לא מצחיק. 

גם סאטירה טובה צריך לעשות. 

וזה לא שבצד הימני המצב יותר טוב. ראיתי את כל הפרקים של "הכל שפיט" או "לאטמה", ולמרות שאני מסכים עם הכיוון הפוליטי והביקורת שמושמעת שם עדיין הרבה מהמערכונים פשוט לא טובים. בנוסף עקב מגבלות תקציב (ואולי גם כישרון) הם גם מופקים ומבוצעים בצורה יחסית גרועה. 

ושלא תגידו שאני חסר הומור לגמרי אבל קחו תוכניות מערכונים כמו למשל "לא לפני הילדים" או "קצרים". היו שם דברים באמת קורעים שאפשר לצחוק מהם. 

9 hours ago, maccabi-king said:

תשמע, אפילו כבנאדם מאמין אין לי יותר מדי בעיה לצחוק קצת על דברים ביהדות, אבל קצת הבנת הרקע מסביב לא יזיק, ברמה שילד שיקרא את ספר קהלת יוכל להבין

קהלת נכתב ששלמה היה כבר מבוגר, לא איזה ילד מרדן שניסו לעשות צחוק כאילו זה נער שרואה את כל העולם שחור

והוא אפילו לא היה כבר בן של מלך, אם כבר זה היה בסוף מלכותו, שהיא עוד הצטמצמה

בכללי רוב הקטעים של התנ"ך שלהם מראים שהכותבים פשוט לא מבינים בשיט על מה שקרה שם

וזה פחות מצחיק לדעת

הרקע מסביב הוא ששלמה לא כתב את קהלת זה סתם מסורת שגורמת לדתיים להרגיש טוב עם עצמם

ארץ נהדרת כתובה טוב אבל הבעיה היא שהיא מורכבת מצוות חלש מאוד של קומיקאים. חבר'ה כמו יובל סמו, רועי בר נתן, אסי כהן וליאת הרלב- כל הקומדיה שלהם מבוססת על לעשות מבטא מפגר וזה מה שהם עושים כמעט בכל הקטעים שהם לא חיקויים של אישי ציבור.

12 hours ago, ravid said:

ארץ נהדרת כתובה טוב אבל הבעיה היא שהיא מורכבת מצוות חלש מאוד של קומיקאים. חבר'ה כמו יובל סמו, רועי בר נתן, אסי כהן וליאת הרלב- כל הקומדיה שלהם מבוססת על לעשות מבטא מפגר וזה מה שהם עושים כמעט בכל הקטעים שהם לא חיקויים של אישי ציבור.

לא יודע על מה אתה מדבר. 

אסי כהן חתום על הסדרה הקומית הכי טובה בטלויזיה, הפרלמנט. 

מבטא לא מבטא, הוא קורע ברמות כבר מלא שנים בהרבה דמויות לא רק שאולי. 

18 hours ago, nimrodem said:

הרקע מסביב הוא ששלמה לא כתב את קהלת זה סתם מסורת שגורמת לדתיים להרגיש טוב עם עצמם

ברור זה הכל הסופר המקראי כתב בטח אה? חחחחח

כבר בתחילת המגילה כתב קהלת בן דוד

והגמרא מוכיחה כמה פעמים שקהלת זה שלמה

אבל ברור, לדעתך הכל זה הסופר המקראי כתב והגמרא זה לפי מה שאתה אומר משהו שהדתיים כתבו כדי להרגיש טוב עם עצמם

בטח גם בית המקדש לא היה קיים ובנו כותל כדי שנרגיש טוב עם עצמנו

5 hours ago, maccabi-king said:

ברור זה הכל הסופר המקראי כתב בטח אה? חחחחח

כבר בתחילת המגילה כתב קהלת בן דוד

והגמרא מוכיחה כמה פעמים שקהלת זה שלמה

אבל ברור, לדעתך הכל זה הסופר המקראי כתב והגמרא זה לפי מה שאתה אומר משהו שהדתיים כתבו כדי להרגיש טוב עם עצמם

בטח גם בית המקדש לא היה קיים ובנו כותל כדי שנרגיש טוב עם עצמנו

שמע זה נושא על סדרת סאטירה לא נושא ויכוחים היסטןריים דתיים אז לא אכנס לזה יותר מדי רק אגיד שהגמרא זה לא בדיוק דרך להוכיח משולש שווה שוקיים או כל דבר אחר...

8 hours ago, Meron's said:

לא יודע על מה אתה מדבר. 

אסי כהן חתום על הסדרה הקומית הכי טובה בטלויזיה, הפרלמנט. 

מבטא לא מבטא, הוא קורע ברמות כבר מלא שנים בהרבה דמויות לא רק שאולי. 

יש כמה וכמה סדרות יותר מצחיקות מהפרלמנט. בשליפה: קופה ראשית, חברות, מגן דוד דרום, צומת מילר והיהודים באים. 

אני אישית אף פעם לא הבנתי מה כל כך מצחיק בפיתה על הגז. אין בזה שום פאנץ' ליין, שום רבדים סמויים ושום תחכום אבל אני באמת מקבל שאני כנראה במיעוט בדעה הזו לאור התגובות למערכון הזה.

אפרופו אסי כהן: הוא מיחזר את קוקו האילתי לדדי דדון ואת דוד ותקווה לשאולי ואירינה וחשב שאף אחד לא ישים לב.

3 hours ago, nimrodem said:

שמע זה נושא על סדרת סאטירה לא נושא ויכוחים היסטןריים דתיים אז לא אכנס לזה יותר מדי רק אגיד שהגמרא זה לא בדיוק דרך להוכיח משולש שווה שוקיים או כל דבר אחר...

שהבאתי פה הוכחות ליציאת מצרים אף אחד אפילו לא בדק את מה ששמתי

תרצה או לא התנך מספר את ההיסטוריה של עם ישראל למרות שעבר שינויים 

3 hours ago, ravid said:

יש כמה וכמה סדרות יותר מצחיקות מהפרלמנט. בשליפה: קופה ראשית, חברות, מגן דוד דרום, צומת מילר והיהודים באים. 

אני אישית אף פעם לא הבנתי מה כל כך מצחיק בפיתה על הגז. אין בזה שום פאנץ' ליין, שום רבדים סמויים ושום תחכום אבל אני באמת מקבל שאני כנראה במיעוט בדעה הזו לאור התגובות למערכון הזה.

אפרופו אסי כהן: הוא מיחזר את קוקו האילתי לדדי דדון ואת דוד ותקווה לשאולי ואירינה וחשב שאף אחד לא ישים לב.

אתה?? דעת מיעוט?

10 hours ago, ravid said:

הפרלמנט יותר מצחיק מכל הרשימה שהבאת

אמנם זה עניין של טעם אישי, אבל כן, הרוב קובע במקרים האלה

וצומת מילר? באמת? זה לא מצחיק אפילו.

14 hours ago, ravid said:

זה מה שגאוני בחלק מהמערכונים שלהם שפשוט לא חייב להיות כל מה שכתבת והם עושים את זה בצורה מעולה, זה שיחות בין חברים שעיבדו אותם למערכון. 

20 hours ago, ravid said:

אני מתקשה למצוא את הקשר בין שאולי ואירנה לבין דוד ותקווה חוץ מזה ששניהם זוגות. דוד התייחס לתקווה בסגנון אל באנדי לפג, אין יחס כזה בין שאולי לאירנה.

On 11.6.2020 at 10:56, ravid said:

שמע אחי, איזה גיבוב של שטויות. 

אסי גאון, לא פחות. הבנאדם הרג אותי בפאקינג פרסומת לבנק, אין מה להשוות אותו לאף אחד אחר בתחום.

מה לעשות שאני מעדיף הומור עם פאנץ' ליין שמפתיע אותך ולא רק "תראו אני מזרחי עם עודף ביטחון עצמי שמדבר בדיקציה קצת לא שגרתית ועובד בעבודת צווארון כחול. תראו איך אני מנסה לעשות קומבינות ולעגל פינות כי זה מה שמצופה ממני"

2 hours ago, ravid said:

מה לעשות שאני מעדיף הומור עם פאנץ' ליין שמפתיע אותך ולא רק "תראו אני מזרחי עם עודף ביטחון עצמי שמדבר בדיקציה קצת לא שגרתית ועובד בעבודת צווארון כחול. תראו איך אני מנסה לעשות קומבינות ולעגל פינות כי זה מה שמצופה ממני"

גם במסודרים הוא שיחק מזרחי שעובד בעבודת צווארון כחול?

On 19.6.2020 at 17:00, סטלן בטלן השמן said:

לא הבנתי את החלק שדוד לא הרג את גוליית 

בכלל הפרק השלישי הזה לא ברור בכלל.

איבדתי אותם אחרי כמה דקות. 

On 19.6.2020 at 17:00, סטלן בטלן השמן said:

לא הבנתי את החלק שדוד לא הרג את גוליית 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4869946,00.html

קפלן מוסיף כי "התנ"ך עצמו לא סגור לגבי מי הרג את גוליית (שמואל ב', כ"א). יש מסורת מקוצרת הגורסת כי מישהו מבית לחם בשם אלחנן היה זה שהרג אותו. אפשר אולי להציע שהיה יותר מגוליית אחד, או שהייתה מסורת על גיבור מבית לחם שהרג את גוליית, והתנ"ך שהופך את דוד עם הזמן ליותר ויותר מרכזי, עושה 'קופי-פייסט', ומלביש את הסיפור על דוד המלך. אין לדעת".

1 hour ago, Shlomix said:

לא ידעתי

יש גם חוקרי תנך שטוענים שלאלוהים הייתה אישה

כנראה שהתנך המקורי היה שונה מאוד ממה שהוא עכשיו

On 10.6.2020 at 01:13, Krishi said:

מכיר מונטי פייטון, אבל לא ראיתי יותר מדי. גם ככה הומור בריטי זה לא משהו קל לעיכול חח

הכל שם קשה לעיכול