Jump to content

איביץ'

duss21

Recommended Posts

Just now, מכביסט לעד said:

כתבתי בלי קשר שאנחנו צריכים מנכ"ל לעונה הקרובה (או יותר נכון היינו צריכים כי כבר מאוחר מדי) כי יהיה קשה לתכנן את העונה הבאה וצריך מישהו שיעשה את זה.

רצוי שיהיה. זה לא משנה ממש את הבעיות המובנות שלנו כשאנחנו צריכים לתכנן לטווח קצת ארוך. גם מאנספורד לא היה גורם לנו לחתום עם גולסה בינואר למשל.

20 דקות לפני, המכבייה said:

זה לא קשור למנכל. היה לנו אז את מאנספורד. 

זה קשור ללוחות הזמנים של מיטש, לפייר פליי, לעובדה שהתקציב שלנו בבסיס הוא גרעוני מאד ולעצם היותנו קבוצה מישראל, שאפילו אחרי שתי עונות כאלה, לא יכולה להשאיר את הזרים שלה שבאו בהעברה חופשית. כי אנחנו רק ישראל ורק תחנת ביניים. איביץ כמובן צודק אבל זאת לא מציאות שניתן לקיים במכבי ולא בשום קבוצה ישראלית אחרת.

אי אפשר להמשיך בלי אירופה.

אני לא מבין עד הסוף את המטרות של גולדהאר אבל הגיע הזמן להתביית על אירופה. הליגה היא הלחם והחמאה שלנו אבל צריך להכיר בזה שגם אם בעונה הבא לא ניקח אליפות, בעשור האחרון הליגה הזאת קטנה על מכבי.

ומה שקורה שאין קורלציה בין האתגר שהמועדון לוקח על עצמו לבין רמת השחקנים שהוא שואף להשאיר. סיכוי גבוה מאוד ששחקנים כמו אמאדור, סבוריט, גלזר וכהן היו נשארים במכבי אם הייתה הסתערות על אירופה. 

זה היעד הבא שצריך להיות בפרויקט של גולדהאר. 

מעדיף להפסיד אליפות עונה אחת כדי להיכנס לשלב הבתים של האלופות. זה בדיוק כמו חץ וקשת. לוקחים את החץ אחורה כדי שייקבל מעוף גדול יותר. אי אפשר לבנות את עצמך רק לליגה ולצפות לניסים. תן 2 עונות בליגת האלופות ויגיעו לכאן נהירה של שחקנים ברמה היסטרית בכלום כסף. כניסה לאירופה=אטרקטיביות. זכייה בליגת העל=עקיצות של חיפה בפייסבוק. כל אחד עושה את השיקולים שלו מה יקדם אותו יותר בקריירה. בסוף עם כל הערכה הם חושבים כשחקנים/מאמנים ולא כמונו כאוהדים. מבין לגמרי את מי שרוצה לעזוב והגיע הזמן להשתדרג. לאו דווקא בהיבט כלכלי אלא בהיבט של וודאות.

למשל - מה לעזאזל המחשבה לסגור עם איביץ חוזה לשנה נוספת רק באפריל? למה? תן לו חוזה ל3 שנים בסכומים יפים. תעגן את התחת שלו לקריית שלום. אי אפשר להצליח בשיטה ארעית.

18 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אי אפשר להמשיך בלי אירופה.

אני לא מבין עד הסוף את המטרות של גולדהאר אבל הגיע הזמן להתביית על אירופה. הליגה היא הלחם והחמאה שלנו אבל צריך להכיר בזה שגם אם בעונה הבא לא ניקח אליפות, בעשור האחרון הליגה הזאת קטנה על מכבי.

ומה שקורה שאין קורלציה בין האתגר שהמועדון לוקח על עצמו לבין רמת השחקנים שהוא שואף להשאיר. סיכוי גבוה מאוד ששחקנים כמו אמאדור, סבוריט, גלזר וכהן היו נשארים במכבי אם הייתה הסתערות על אירופה. 

זה היעד הבא שצריך להיות בפרויקט של גולדהאר. 

מעדיף להפסיד אליפות עונה אחת כדי להיכנס לשלב הבתים של האלופות. זה בדיוק כמו חץ וקשת. לוקחים את החץ אחורה כדי שייקבל מעוף גדול יותר. אי אפשר לבנות את עצמך רק לליגה ולצפות לניסים. תן 2 עונות בליגת האלופות ויגיעו לכאן נהירה של שחקנים ברמה היסטרית בכלום כסף. כניסה לאירופה=אטרקטיביות. זכייה בליגת העל=עקיצות של חיפה בפייסבוק. כל אחד עושה את השיקולים שלו מה יקדם אותו יותר בקריירה. בסוף עם כל הערכה הם חושבים כשחקנים/מאמנים ולא כמונו כאוהדים. מבין לגמרי את מי שרוצה לעזוב והגיע הזמן להשתדרג. לאו דווקא בהיבט כלכלי אלא בהיבט של וודאות.

למשל - מה לעזאזל המחשבה לסגור עם איביץ חוזה לשנה נוספת רק באפריל? למה? תן לו חוזה ל3 שנים בסכומים יפים. תעגן את התחת שלו לקריית שלום. אי אפשר להצליח בשיטה ארעית.

אתה לא יכול להסתער על אירופה בסיטואציה הזאת. אתה לא נועל את גולסה בינואר ולא יכול להשאיר אצלך זרים עם חוזה כי אתה פסע מהפייר פליי כל הזמן. אתה בוודאי לא יכול לבנות תקציב משוגע על הנס הזה שנקרא ליגת האלופות. אתה לוקח הימורים, שחלקם כבר עלו לך בסנקציות. ואתה בטח לא יכול לנעול כאן מאמנים או שחקנים טובים זרים, לטווח רחוק. בסוף זאת רק ישראל. השלב הבא בפרורייקט של מיטש, יאלץ להמתין אם בכלל. כרגע, הכל זה מוד הישרדותי(ספציפית עכשיו). ואני לא חושב שלאי מימוש האופציה באפריל, היתה משמעות. זאת רק המחשבה של טוכמן. אם איביץ לא היה מרגיש מיצוי, הוא היה מקבל כפול כסף ונשאר. זה "המחיר" בלהביא לכאן מאמנים אוברקווליפייד. 

6 hours ago, ת"א שלנו said:

מלך העולם

לא אהבתי שהוא אמר שהוא השיג הכל וכו

אין לו גביע ואין לו אירופה 

וכמו שהאליפויות המדהימות שייכות לו

גם הנפילות בגביע ובאירופה עליו 

חבל שלא נשאר לאתגר את עצמו אבל גם מובן לגמרי כי ישראל לא אטרקטיבית כמו מקומות אחרים שהוא יכול להגיע אליהם אם ימתין להזדמנות הנכונה.

אולי הוא לא השיג את כל מה שיש.

אבל הוא השיג את מה שהוא רצה מבחינתו.

ואני לא חושב שבלוח הרצונות שלו מופיעה רשימת מכולת עם כמות תארים שצריך לסמן עליה וי.

יכול להיות שהרצונות שלו היו יותר הרושם שעלה מהאימון שלו-

לשלוט בחדר ההלבשה

להנחיל מקצועיות על הדשא ומבחוץ

להשתית סדר ודרך בתהליך ההתפתחות

רצה הגורל וזה גם ייצר 2 אליפויות מהדהדות, אבל אני לא חושב שרשימת התארים היא נייר הלקמוס שעליו הוא עומד למבחן (של עצמו).

3 hours ago, המכבייה said:

אתה לא יכול להסתער על אירופה בסיטואציה הזאת. אתה לא נועל את גולסה בינואר ולא יכול להשאיר אצלך זרים עם חוזה כי אתה פסע מהפייר פליי כל הזמן. אתה בוודאי לא יכול לבנות תקציב משוגע על הנס הזה שנקרא ליגת האלופות. אתה לוקח הימורים, שחלקם כבר עלו לך בסנקציות. ואתה בטח לא יכול לנעול כאן מאמנים או שחקנים טובים זרים, לטווח רחוק. בסוף זאת רק ישראל. השלב הבא בפרורייקט של מיטש, יאלץ להמתין אם בכלל. כרגע, הכל זה מוד הישרדותי(ספציפית עכשיו). ואני לא חושב שלאי מימוש האופציה באפריל, היתה משמעות. זאת רק המחשבה של טוכמן. אם איביץ לא היה מרגיש מיצוי, הוא היה מקבל כפול כסף ונשאר. זה "המחיר" בלהביא לכאן מאמנים אוברקווליפייד. 

אתה כמובן צודק.

אבל אני חושב שהטעות המרכזית של מכבי של גולדהאר זה שהיא משלימה את הסגל בספטמבר.

כמו שהארגון התפתח (evolved) להתמודד עם הסביבה החדשה בעידן הfair play, הוא היה חייב לעשות את הצעד הנוסף להכין סגל מוקדם מספיק.

בתקופה הזאת בה ברור גובה החוזים והעברות חופשיות בלבד, אתה חי פחות על סיכונים ויכול וצריך להיערך לעונה הבאה בזמן

19 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אתה כמובן צודק.

אבל אני חושב שהטעות המרכזית של מכבי של גולדהאר זה שהיא משלימה את הסגל בספטמבר.

כמו שהארגון התפתח (evolved) להתמודד עם הסביבה החדשה בעידן הfair play, הוא היה חייב לעשות את הצעד הנוסף להכין סגל מוקדם מספיק.

בתקופה הזאת בה ברור גובה החוזים והעברות חופשיות בלבד, אתה חי פחות על סיכונים ויכול וצריך להיערך לעונה הבאה בזמן

לבעלות הנהדרת שלנו יש כמובן יתרונות שאני לא מחליף, אבל יש לה גם חסרונות של ניידות ופעילות מהירה. צריך להכיר בזה, אנחנו כבר עשור עם מיטשענק. האם תחתים בינואר שחקנים לעתיד כאשר לא סגרת עם המאמן? ומי יקבל החלטות על מושאלים? ג'ק שלא גר כאן? מיטש רוצה את הטוב ביותר לעכשיו, הוא לא מתפשר באיכות האנשים שהוא מחתים(מאמנים ומנהלים). אנשים באמת טובים, באים, מרימים את הרמה והולכים. האם היינו צריכים לקחת את בכר נניח לשלוש שנים, בסיטואציה הכאוטית שנוצרה ולתת לו לקבל את ההחלטות מוקדם? יתכן. 

יואב, לטעמי זה לא עניין של בעלות או עידן ה-fair play. 

למיטשענק יש דרך מסוימת, והוא מאוד מחושב ויסודי בהחתמות שלו. למרבה הצער, נראה שאין תהליך למידה בארגון מבחינת היערכות לעונה, וזה מתחיל ונגמר בהיעדר סמכות מקצועית או ניהולית ראשית.

חלק מהבנייה של מכבי צריכה לכלול מישהו שיתעסק בעונה הבאה. נכון, לפעמים לא נדע אם המאמן מגיע או לא, אבל הארכת חוזים, זיהוי מטרות לרכש וצוות מקצועי מחליף אלה דברים שצריכים להיעשות בינואר, כדי שאפשר יהיה להתכונן לעונה (האירופית והישראלית) כמו שצריך במהלך הקיץ. 

הקמפיינים הטובים שלנו באירופה היו כשהיה בסיס טוב שנשאר ברובו ומאמן שהגיע בשלב מוקדם יחסית או עם היכרות טובה עם הסגל. 

20 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

יואב, לטעמי זה לא עניין של בעלות או עידן ה-fair play. 

למיטשענק יש דרך מסוימת, והוא מאוד מחושב ויסודי בהחתמות שלו. למרבה הצער, נראה שאין תהליך למידה בארגון מבחינת היערכות לעונה, וזה מתחיל ונגמר בהיעדר סמכות מקצועית או ניהולית ראשית.

חלק מהבנייה של מכבי צריכה לכלול מישהו שיתעסק בעונה הבאה. נכון, לפעמים לא נדע אם המאמן מגיע או לא, אבל הארכת חוזים, זיהוי מטרות לרכש וצוות מקצועי מחליף אלה דברים שצריכים להיעשות בינואר, כדי שאפשר יהיה להתכונן לעונה (האירופית והישראלית) כמו שצריך במהלך הקיץ. 

הקמפיינים הטובים שלנו באירופה היו כשהיה בסיס טוב שנשאר ברובו ומאמן שהגיע בשלב מוקדם יחסית או עם היכרות טובה עם הסגל. 

מיטש לוקח את הזמן שלו. עם חוזים, מינויים מנהלתיים, מינויים מקצועיים. לא נראה שמשהו מהותי פה השתנה. ימצא את מה שירצה(מאנספורד נניח), יחתים. אבל לא בוער לו. ושמע, אני מבין אותו- מכבי זה פילנטרופיה טהורה. זה עסק שמפסיד לו 30 מיליון בשנה. יש גם גבול לכמות הזמן שהוא משקיע בזה. מסכים איתך שהארכות חוזים לגולסה ועוד, ניתן היה לעשות כבר בינואר. 

5 hours ago, המכבייה said:

מיטש לוקח את הזמן שלו. עם חוזים, מינויים מנהלתיים, מינויים מקצועיים. לא נראה שמשהו מהותי פה השתנה. ימצא את מה שירצה(מאנספורד נניח), יחתים. אבל לא בוער לו. ושמע, אני מבין אותו- מכבי זה פילנטרופיה טהורה. זה עסק שמפסיד לו 30 מיליון בשנה. יש גם גבול לכמות הזמן שהוא משקיע בזה. מסכים איתך שהארכות חוזים לגולסה ועוד, ניתן היה לעשות כבר בינואר. 

לדעתי זה בכלל עניין של ראייה לטווח ארוך, אם הוא צריך זמן כדי למצוא מינוי מתאים הוא ישקיע את הזמן הזה לא משנה המחיר שזה יעלה בטווח הקצר.

אפשר להגיד שזה פוגע בעונה הקרובה אבל אולי בכלל מה שהוא עושה עכשיו זו בנייה לשנה הבאה ואז אפשר להגיד שזו היערכות מוקדמת.

לגבי איביץ ספציפית , אני מרגיש שמדובר במיצוי.

הוא בעצמו הרגיש שהוא לא יכול לעשות משו דומה למה שהלך כאן בשנתיים האחרונות...

10 hours ago, turgi said:

לא מצליח להבין מה הקשר בין אירופה לחוזה של גולסה בינואר.

לא קשר ישיר, רק בסגירת כל הקצוות שניתן כדי להשאיר לקיץ כמה שפחות עבודה. זה לא רק גולסה, מדובר בעוד שלושה ארבעה שחקנים. אבל ברגע שהמאמן מתנדנד, כל אלמנט ההמשכיות נעצר. לא כל כך חושב שניתן לשבור את הלופ הזה, עבור מכבי או בכלל קבוצה ישראלית. 

13 hours ago, eran_7 said:

לדעתי זה בכלל עניין של ראייה לטווח ארוך, אם הוא צריך זמן כדי למצוא מינוי מתאים הוא ישקיע את הזמן הזה לא משנה המחיר שזה יעלה בטווח הקצר.

אפשר להגיד שזה פוגע בעונה הקרובה אבל אולי בכלל מה שהוא עושה עכשיו זו בנייה לשנה הבאה ואז אפשר להגיד שזו היערכות מוקדמת.

שמע, הוא "צריך". פרקי הזמן שלנו ללא מנכל, עולים על הזמן שאם מנכל. ואם בעבר היה ג'ורדי, אז היום יש ברק יצחקי(שאני רחוק מאד מלזלזל בו אם מיטש זיהה בו משהו). אבל אני מברך על מה שיש. אם ככה זה מתנהל, שיהיה. בסוף היום, זאת פינלטרופיה. 

15 דקות לפני, המכבייה said:

שמע, הוא "צריך". פרקי הזמן שלנו ללא מנכל, עולים על הזמן שאם מנכל. ואם בעבר היה ג'ורדי, אז היום יש ברק יצחקי(שאני רחוק מאד מלזלזל בו אם מיטש זיהה בו משהו). אבל אני מברך על מה שיש. אם ככה זה מתנהל, שיהיה. בסוף היום, זאת פינלטרופיה. 

אם תיקח את העשור שהוא פה אולי שנתיים לא היה מנכ"ל אז זה לא נכון, בנוסף יש במכבי שדרה ניהולית ותוסיף את אנגלידיס שמייעץ מרחוק.

אני לא חושב שבראייה ארוכת הטווח מיץ' רואה את זה כפילנטרופיה, הוא איש עסקים והמטרה בסוף תהיה להצליח ולייצר רווחים, גם אם זה יהיה בעוד עשור מהיום.

1 דקה לפני, eran_7 said:

אם תיקח את העשור שהוא פה אולי שנתיים לא היה מנכ"ל אז זה לא נכון, בנוסף יש במכבי שדרה ניהולית ותוסיף את אנגלידיס שמייעץ מרחוק.

אני לא חושב שבראייה ארוכת הטווח מיץ' רואה את זה כפילנטרופיה, הוא איש עסקים והמטרה בסוף תהיה להצליח ולייצר רווחים, גם אם זה יהיה בעוד עשור מהיום.

קשה לי לחשוב ולדבר על עוד עשור, בטח בימי קורונה. אבל אם פעם היו מודלים ונאיביות מסויימת, היום יש אצלי פיקחון(אנגלידיס יותר מנהל בשלט רחוק מאשר מייעץ לשדרה ניהולית בפועל). אקח כל מה שהאיש נותן, ללא שאלה בכלל. 

זה מרגיש שמנסים להסתיר יותר מידי את אנשי המקצוע במכבי. רבאק מה התפקיד של יצחקי זה באמת מעניין אותי, אם הוא מנהל מקצועי תגידו. אם הוא מנכל חלופי תגידו.

ממה שאני מבין הרבה אם לא הכל עובר דרכו.

15 דקות לפני, קובי השועל said:

זה מרגיש שמנסים להסתיר יותר מידי את אנשי המקצוע במכבי. רבאק מה התפקיד של יצחקי זה באמת מעניין אותי, אם הוא מנהל מקצועי תגידו. אם הוא מנכל חלופי תגידו.

ממה שאני מבין הרבה אם לא הכל עובר דרכו.

די ברור שסקאוט זה חלק גדול מהגדרת התפקיד שלו, הוא נמצא במשחקים של בית"ר ת"א ושל המושאלים בליגת העל, אני מאמין שיש לו חלק בהחתמה של הזרים הב2 העונות האחרונות. לא חושב שהוא מחליט מערכתית לגבי הארכת חוזים לשחקנים, עד שמנספורד הלך זה היה הוא, אולי אחר כך זה היה איביץ' שייעץ. עכשיו יש באמת חור בניהול המקצועי. 

• 3 weeks later...

נקווה שהפעם הוא באמת ראיין אותו...

ראיון מיוחד | איביץ': "לא היה קל להיות האיש החזק במכבי ת"א"

חושף למה באמת עזב, מצביע על הסיבות לכישלון באירופה, מגלה מה הוא חושב על פרשת מיכה ואצילי, עוקץ את איל ברקוביץ', ומרגיש בשל לאמן בליגה בכירה. רק עכשיו, כשהוא בסלוניקי השלווה, ולדימיר איביץ' נפתח ומדבר בלי פילטרים

נדב צנציפר
פורסם: 02.08.20 , 11:02

המאמן המצליח בתולדות הצהובים ידע שבתנאים הקיימים הוא יתקשה לבנות לעצמו שם. "זה נכון. אלו חלק מהסיבות שבחרתי לעזוב", מודה הסרבי בראיון מביתו בסלוניקי, ומחזק את מה שהיה ברור אך לא יצא עד כה מפיו: "הסיפור של אירופה השפיע. רציתי להצליח, ואחרי שנתיים של הדחות זה היה משהו פחות טוב עבורי. גם הייתה תחושה של מיצוי, כבר השגתי פה הכל".

ולדימיר איביץ'
"הייתה תחושה של מיצוי". ולדימיר איביץ'
(צילום: עוז מועלם)
שחקני מכבי תל אביב מניפים את ולדימיר איביץ'
שחקני מכבי תל אביב מניפים את ולדימיר איביץ'
(צילום: אורן אהרוני)

"גולדהאר הבין אותי"

איביץ' (43) חוזר לרגע שבו קיבל את ברכת הדרך מהבוס. "דיברתי עם מיץ' גולדהאר והודעתי לו שאני עוזב. הוא היה מאוכזב מאוד, אבל הבין אותי. שמע שאני שלם עם ההחלטה. הייתה לי תקופה נהדרת במכבי ת"א".
למרות זאת, "הרס"ר" שולח ביקורת מרומזת על המערכת בנוגע לכישלון באירופה. "כולם יודעים איך הודחנו בשנה הראשונה לפני שלב הבתים של הליגה האירופית. בוא נהיה אמיתיים, בשנה השנייה לא עשינו שיעורי בית, כלומר להכין את הקבוצה לשלב המוקדמות".
תסביר.
"נשארנו בלי ראיקוביץ', בלי קשר מרכזי, לא עשינו את ההעברות שהיינו צריכים כדי לחזק את הסגל ושילמנו על כך. באירופה אין הזדמנות שנייה. ההכנה לא הייתה טובה".
אז אתה בטח לא מופתע מהעובדה שמכבי שוב לא מוכנה למשימה האירופית.
"אני מאמין שבמועדון יודעים מה הם עושים. אמרתי להם את דעתי על כל מה שהיה בשנתיים האחרונות".
בלי מנכ"ל, ללא מנהל מקצועי, ובעלים שמנהל את העסק בשלט רחוק, אתה היית למעשה האיש החזק במכבי. "אם להיות אמיתי, זה ממש לא היה קל. אתה צריך לשלוט בהכל, ועוד אני אחד שרוצה שכל אחד ייתן 120 אחוז. קיבלתי תמיכה מברק יצחקי ויואב זיו, והם עשו את המקסימום יחד איתי. לקחנו שתי אליפויות, וחשוב לי להגיד עוד משהו".

שער מוסף הספורט של "ידיעות אחרונות", היום
שער מוסף הספורט של "ידיעות אחרונות", היום

בבקשה.
"זכינו בתארים האלה עם הסגל הזול ביותר של מכבי בעשר השנים האחרונות. אל תשכח שמכרנו את ראיקוביץ' ב־3.5 מיליון אירו. הקיץ יש כמה שחקנים שאתה יכול למכור לפחות ב־2.5 מיליון אירו, כאלה שחזרו מהשאלה. עבדתי איתם, יצרנו משהו ועכשיו יש להם הזדמנות לשחק ברמות גבוהות יותר".
אתה בטח מתכוון לדן גלזר ויונתן כהן.
"זה העיתוי הנכון עבורם לחשוב על הצעד הבא. לדעתי הם יכולים לשחק בליגות הבכירות באירופה, אבל לא רק הם, יש עוד כמה שעשו התקדמות גדולה במכבי".

דן גלזר ודויד סימאו
"עיתוי נכון לחשוב על הצעד הבא". איביץ' על גלזר
(צילום: ראובן שוורץ)
אתה נחשב למאמן קשוח, ושמרת על דיסטנס ממש עד הרגע האחרון. לדעתך כך מאמנים ישראלים צריכים לנהוג עם השחקנים על מנת להצליח?
"אני לא יודע איך עובדים מאמנים אחרים בישראל, זה הסגנון שלי. גם ביוון עבדתי ככה, ואמשיך בדרך הזו בקבוצה הבאה שלי".
מה דעתך על ההחלטה העקרונית של מכבי לא להחזיר את דור מיכה ועומר אצילי?
"אנשים אוהבים רכילות ואני לא, צריכים לתת למשטרה לדבר. ברגע שזה נחשף, היה מאוד קשה לכל מי שקשור למכבי, גם לי כמאמן. לא איפשרתי לדבר עליהם כנאשמים במצב שאפילו במשטרה לא ידעו לענות עליו. נפגשתי ודיברתי איתם. אם אין כתב אישום, נראה לי שהם צריכים להמשיך, אבל למועדון יש בעלים נהדר וחייבים לכבד כל החלטה שלו. אני יכול להגיד שיש להם חלק משמעותי באליפות, הם היו מחויבים בכל אימון ובכל משחק".
לא ברור אם אייל גולסה ימשיך, לעומתו איתי שכטר יישאר.
"גולסה הוא אחד השחקנים הטובים במכבי, הייתי עושה הכל כדי שיישאר. לגבי שכטר, מעבר למקצועיות מדובר בשחקן שכל מאמן היה רוצה לידו. מנהיג, מחזיק לך את חדר ההלבשה".

ולדימיר איביץ' חוגג אליפות
"שחקן שכל מאמן רוצה לידו". איביץ' עם שכטר
שמעת על השמות שמועמדים להחליף אותך. על מה היית ממליץ?
"אני מכיר רק את יורגוס דוניס, שאימן בעונה שעברה את פנאתינייקוס. הוא המאמן היווני הטוב ביותר לדעתי".

מה הצחיק את איביץ'

להוציא חיוך מאיביץ' במהלך השנתיים שלו במכבי ת"א היה משימה כמעט בלתי אפשרית. דווקא בכובע הפרשן לענייני הכדורגל הישראלי הצלחתי לחלץ ממנו צחוק קטן. זה קרה אחרי ששאלתי מה דעתו על מועמדותו של איל ברקוביץ' לאימון נבחרת ישראל. כמובן הדגשתי בפניו שמדובר באחד מגדולי הכדורגלנים שלנו, אבל כזה שלא אימן קבוצת בוגרים מעולם. "זה בלתי אפשרי", הוא עונה. "איך מישהו יכול לאמן נבחרת לאומית אם הוא מעולם לא היה מאמן? זה פשוט מצחיק אותי. מבחינתי אחד כזה לא יכול אפילו לחשוב שהוא צריך להיות מאמן נבחרת. אני לא מבין את הפילוסופיה הזו, זה לא נורמלי".
גם יוסי אבוקסיס, שעשה לך הרבה צרות בשנתיים האלה, לא קיבל בסוף את הג'וב.
"ברור שאבוקסיס יכול להיות מאמן נבחרת. לא בגלל שהוא ניצח אותי פעמיים עם בני־יהודה ובאר־שבע ושתמיד היה לי קשה מולו, אלא כי מדובר במאמן מצליח שלקח שני גביעים בשנתיים עם שתי קבוצות שונות".
איביץ' הספיק לדחות בין היתר הצעה ממחזיקת הגביע הטורקי, טרבזונספור, ובימים הקרובים אמור להיפגש עם ראשי ווטפורד מליגת המשנה באנגליה.

אבוקסיס, איביץ'
"ברור שאבוקסיס יכול להיות מאמן נבחרת"
אולי לקחת סיכון כשבחרת לעזוב קבוצה לפני שהיה לך משהו ביד?
"היו לי את השיקולים שלי. אני רוצה לעשות את הצעד הבא בקריירה, אבל לא למהר. כסף או נוחות אף פעם לא שיחקו אצלי תפקיד. כבר לקחתי פסק זמן אחרי פאוק, יש לי סבלנות".
למרות ההצלחה, מכבי ת"א איתך לא הייתה אטרקטיבית.
"הרעיון הוא לעשות מה שאתה יכול עם השחקנים שיש לך, למצוא את השיטה הטובה ביותר. זה תלוי אם יש לך כלים שמתאימים לכדורגל התקפי או הגנתי, ובהתאם לבנות טקטיקה. זו הפילוסופיה שלי".
מה הלאה, לאמן ביוון או שאתה מרגיש בשל לליגה בכירה יותר?
"ברור שאני מוכן. לא חושב על יוון, תאמין לי. אימנתי פה, זו מדינה נחמדה והליגה ברמה גבוהה מבישראל, אבל לא אופציה כרגע".

אם כל ההערצה לאיביץ, קצת מבאס אותי הצורה בה הוא מדבר על הכשלון באירופה לפני שנה. היה לו את הקיץ הכי נוח שהיה אי פעם - חוץ מדסה שהתנדנד, רק ראיקו עזב ויאניוטיס כבר היה חתום. חוץ מבעיה בעמדת המגן הימני היתה לו קבוצה מוכנה, שרצה כבר שנה. 

הגענו לא מוכנים מבחינה מקצועית ומנטלית, וזה מוזר שהוא מנסה להתנער מזה.

אם כבר הוא היה צריך להאשים את הפציעות. זה באמת היה חריג וכמעט חצי הרכב שלנו היה בחוץ, למרות ששוב, חוץ מבעמדת המגן הימני היינו קבוצה עמוקה מאוד.