Jump to content

המקרה במיניאפוליס

John Florence

Recommended Posts

On 31.5.2020 at 15:07, קאוביין said:

יש הבדל בין תרבות של עם, לתיאור מצב כללי של האומה. 

אם ארה"ב "לא מתקדמת" אז ישראל זה קופים בג'ונגל.

עוזי דן הסביר יפה למה הם לא מתקדמים ביחס למדינות מערביות אחרות:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158427048409641&id=590589640

ברור שיש שם מקומות מאוד מתקדמים, אבל המדינה ככלל סובלת מהרבה בעיות שלא קיימות ברוב העולם המערבי במאה ה-21, ובהרבה אספקטים כמו שוויון, חינוך או מערכת חוק היא מפגרת אחרי רוב המערב.

בכל אופן, מה שרלוונטי למהומות האלה זה התרבות של האנשים, והתפקוד של המשטרה ושל הממשל. ארה"ב לא מתקדמת בדברים האלה (איזו עוד מדינה מערבית עדיין מנהיגה עונש מוות, למשל?). כשיש לך עם שמלא בבורות ובגזענות, תרבות של מערב פרוע בשנת 2020 וממשל שהפתרון שלו הוא לירות בכל בעיה או להכניס אנשים לכלא באופן לאפרופורציונלי - זה מה שקורה. רוב אם לא כל המערב (כולל ישראל) בהחלט יותר מתקדם מהאמריקאים בכל מה שקשור לאלימות ולטיפול של השלטונות, ולא מהיום.

3 דקות לפני, Omer said:

זה לא הסבר 

לקחת כמה מדדים שארה"ב מפגרת בהם ולפיהם לחלק ציונים למדינות לא יוכיח שארה"ב "לא מתקדמת"

בארה"ב יש 2 בעיות בריאותיות ביחס לרוב העולם המערבי שזה סמים והשמנה, ואין מערכת בריאות ציבורית. זה התוצאה לנתונים האלו.

22 דקות לפני, קאוביין said:

זה לא הסבר 

לקחת כמה מדדים שארה"ב מפגרת בהם ולפיהם לחלק ציונים למדינות לא יוכיח שארה"ב "לא מתקדמת"

בארה"ב יש 2 בעיות בריאותיות ביחס לרוב העולם המערבי שזה סמים והשמנה, ואין מערכת בריאות ציבורית. זה התוצאה לנתונים האלו.

נשאל ככה: במה הם מתקדמים, כמדינה, בהשוואה לשאר המערב? מדענים וטכנולוגיה יש גם ברשות רוסיה וסין, סין לפחות היא גם מעצמה כלכלית, אבל הן עדיין לא מה שאנחנו חושבים עליו כשמדברים על מדינות מתקדמות, נכון? ברור שבארה"ב לא נורא כמו שם, ועדיין. כמו שאני רואה את זה הם בתחתית המערב.

כמו שאני רואה את זה הם בתחתית המערב, הסברתי גם בהודעה הקודמת בעריכה את מה שלדעתי רלוונטי למהומות האלה. אני לא אומר שארה"ב מדינה נחשלת, אבל גם קשה לי להגיד שכולה מדינה מתקדמת, במיוחד עם המבנה הפדרלי שלה שאומר שהמצב לא אחיד.

תל"ג, פיננסים, השפעה תרבותית, צבא, טכנולוגיה. בכולם ארה"ב בפער עצום מרוסיה סין ושאר העולם. 

בדברים מאוד ספציפיים יש לה נקודתית מתחרות שאולי שוות, כמו צרפת שיש לה את איירבס לעומת בואינג. 

המדינות היחידות במערב עם איכות חיים גבוה מארה"ב זו אלו שזכו במשאבי טבע רבים ביחס לאוכלוסיה לא גדולה במיוחד כמו נורבגיה, אוסטרליה, קנדה. 

ארה"ב זה אכן מדינה חרא להיות בה עני עם שכר מינימום, אבל רמה ואיכות חיים מאוד גבוה למי שמרוויח 10-20 אלף דולר בחודש

(שזה מקביל למי שבארץ מרוויח 20-40 אלף שקל, לא גומר את החודש אם חי במרכז, נוסע על רכב פח וצריך עזרה מהורים למשכנתא על דירה גנרית בפריפריה)  

מקבל. אמנם לדעתי הדברים שכתבת שהם מובילים בהם רלוונטיים יותר למעמדם כמעצמה מאשר לשאלה אם הם מקום מתקדם, אבל זה לא רלוונטי כי לא משנה לקבוע מהו מקום מתקדם. מקווה שזה כן מסביר למה לפי הדברים שאני מכוון אליהם (חינוך, אלימות, ערכים, יחס הממשל לאזרחים) הם לא הכי מתקדמים ולמה העליתי את זה בהקשר לדיון.

בהמשך למה שקאוביין כתב, הבעיה המרכזית של ארה"ב היא אי שוויון מהגבוהים במערב. כאומה הם המעצמה החזקה בעולם ללא עוררין. יש להם שילוב של כמות אוכלוסייה עצומה, שטחים ומשאבי טבע ותרבות של עבודה שהופכים אותם לכוח תעשייתי חסר תקדים בהיסטוריה.

1 hour ago, קאוביין said:

תל"ג, פיננסים, השפעה תרבותית, צבא, טכנולוגיה. בכולם ארה"ב בפער עצום מרוסיה סין ושאר העולם. 

בדברים מאוד ספציפיים יש לה נקודתית מתחרות שאולי שוות, כמו צרפת שיש לה את איירבס לעומת בואינג. 

המדינות היחידות במערב עם איכות חיים גבוה מארה"ב זו אלו שזכו במשאבי טבע רבים ביחס לאוכלוסיה לא גדולה במיוחד כמו נורבגיה, אוסטרליה, קנדה. 

ארה"ב זה אכן מדינה חרא להיות בה עני עם שכר מינימום, אבל רמה ואיכות חיים מאוד גבוה למי שמרוויח 10-20 אלף דולר בחודש

(שזה מקביל למי שבארץ מרוויח 20-40 אלף שקל, לא גומר את החודש אם חי במרכז, נוסע על רכב פח וצריך עזרה מהורים למשכנתא על דירה גנרית בפריפריה)  

אתה מכיר את הקיצבאות שמחלקים שם על ימין ושמאל?

ממה שאני יודע העניים מקבלים שם תלושי מזון ודיור, רק שאם תפסו אותך ששיקרת את המדינה זה לא שווה בלשון המעטה אין להם סובלנות להעלמות מס וכולי.

37 דקות לפני, ravid said:

בהמשך למה שקאוביין כתב, הבעיה המרכזית של ארה"ב היא אי שוויון מהגבוהים במערב. כאומה הם המעצמה החזקה בעולם ללא עוררין. יש להם שילוב של כמות אוכלוסייה עצומה, שטחים ומשאבי טבע ותרבות של עבודה שהופכים אותם לכוח תעשייתי חסר תקדים בהיסטוריה.

כן, אבל אלה לא דברים רלוונטיים לנושא ואף אחד לא מתווכח איתם. מדברים כאן על מה שקורה בפנים, לא על כח בעולם.

אי שוויון הוא לא תמיד ערובה למדינה לא מוצלחת. יש מדינות שיש בהן שוויון מסוים בהכנסות והן עדיין מדינות פח שלאזרחים בהן כוח קנייה שולי והם עניים באופן מוחלט. אין ספק שלהיות עני בארה"ב, מצב שהוא הרבה פעמים עוני יחסי, פעמים רבות אומר לחיות על ראמן נודלס וחטיפים, בחלק מהמקרים לקבל תלושי מזון, לגור בדיור ציבורי בדטרויט בסביבה שחשופה לקראק ואופיואידים ושתהיה לך גישה לשירותי בריאות וחינוך פחות טובים. ובכל זאת יש הבדל משמעותי בנרטיב וברעיון מאחורי ארה"ב כמדינה והוא שאם אתה רוצה ומעוניין בכך, יש לך באופן טבעי את היכולת ואת התנאים לשנות את גורלך ואת עתידך ולהגיע לרווחה כלכלית.

אלוהים מה שקורה ברשתות החברתיות, אסור להביע דעה שונה, אסור לתמוך בטרמפ, אסור לתהות למה לעזאזל זה תורם לשרוף בניינים ולגנוב מחנויות.

אני מבין את הכאב ואת הזעם אבל בדומה למחאת האתיופים, זאת לא הדרך.

וכן מחאות שקטות אף פעם לא השיגו כלום אבל יש גבול לכל דבר.

5 דקות לפני, אדביסי said:

אלוהים מה שקורה ברשתות החברתיות, אסור להביע דעה שונה, אסור לתמוך בטרמפ, אסור לתהות למה לעזאזל זה תורם לשרוף בניינים ולגנוב מחנויות.

מדבר זה שניסה להפוך את אמרלד סיטי ליחידה לשחורים בלבד

14 דקות לפני, אדביסי said:

פלורליזים תרבותי וזה.

וכמו שכבר הזכירו פה הדבר היחיד שכן עשה שם שינוי זה מקרים כמו האישה שסירבה לקום באוטובוס ומרטין לותר קיינג שכנראה היה מתבייש במתפרעים של היום.

הפגנות אלימות על רקע שוטר לבן שיורה בשחור יש כל כמה שנים והן רק מגבירות את הגזענות והטענות למה צריך נשק בארצות הברית.

4 דקות לפני, Dalembert said:

מדבר זה שניסה להפוך את אמרלד סיטי ליחידה לשחורים בלבד

זה כבר פעם שניה שאתה מצטט אותו ביממה האחרונה ואני נאלץ לראות הודעות שלו.

בוא נעצור את זה פה, אחרת...

1 דקה לפני, YoC said:

למה מצליח להבין למה שחורים שודדים שחורים אחרים במחאה על יחס המשטרה ל...שחורים. מה ההיגיון? 

יש גם לבנים ששודדים שחורים במחאה הזאת.

המחאה הזאת כבר איבדה כל רקע של גזענות נגד שחורים והפכה כנראה לאלימה כלפי מעמד ביניים ומעלה.

7 דקות לפני, Krishi said:

זה כבר פעם שניה שאתה מצטט אותו ביממה האחרונה ואני נאלץ לראות הודעות שלו.

בוא נעצור את זה פה, אחרת...

הוא פשוט נעדר בכל התקופה הקצרה שראיתי אוז אז אני נאלץ לפרוק עליו קצת שטויות עכשיו. נראה לי שהוצאתי את זה מהסיסטם, אבל אני לא יכול להבטיח. אני קורא לך לגלות קצת אורך רוח מר קרישי. 

Just now, avi atias said:

יש גם לבנים ששודדים שחורים במחאה הזאת.

המחאה הזאת כבר איבדה כל רקע של גזענות נגד שחורים והפכה כנראה לאלימה כלפי מעמד ביניים ומעלה.

זה מה שקורה שמתחילים "מחאה" אלימה אי אפשר לשלוט בה וזאת עכשיו סתם התפרעות אלימה בלי רסן או אג'נדה.

4 דקות לפני, Dalembert said:

הוא פשוט נעדר בכל התקופה הקצרה שראיתי אוז אז אני נאלץ לפרוק עליו קצת שטויות עכשיו. נראה לי שהוצאתי את זה מהסיסטם, אבל אני לא יכול להבטיח. אני קורא לך לגלות קצת אורך רוח מר קרישי. 

אני אשתדל, אבל תזכור...

16 דקות לפני, YoC said:

למה מצליח להבין למה שחורים שודדים שחורים אחרים במחאה על יחס המשטרה ל...שחורים. מה ההיגיון? 

זה לא מחאה, זה אנשים שתופסים גל על המחאה ושודדים חנויות. ראיתי כבר מספיק סרטונים של מפגינים רגועים שמנסים לעצור את הדברים האלה. 

התמונה שהעלו פה מCNN עם הטריילר של WORLD WAR Z אמיתית?

46 דקות לפני, אדביסי said:

ספירלת השתיקה במיטבה וזה גולש גם לישראל.

21 דקות לפני, daniel616 said:

זה לא מחאה, זה אנשים שתופסים גל על המחאה ושודדים חנויות. ראיתי כבר מספיק סרטונים של מפגינים רגועים שמנסים לעצור את הדברים האלה. 

התמונה שהעלו פה מCNN עם הטריילר של WORLD WAR Z אמיתית?

לא