Jump to content

המקרה במיניאפוליס

John Florence

Recommended Posts

6 hours ago, eran_7 said:

לזה התכוונתי פחות או יותר. דרכי הפעולה שנקטו עד היום לא עבדו.

האוניברסיטה של מינסוטה כבר הכריזה שלא תעבוד עם המשטרה של מיניאפוליס באירועים גדולים, זאת למשל דרך חדשה שאני בספק אם היתה עד היום.

דרכי הפעולה זהים כל הזמן. שחור נרצח או מוכה ע"י שוטרים לבנים -> התפרעויות. מה שבאמת עבד להם זאת מחאה שקטה שמובלת ע"י אישיות פופולרית מאוד ומשפיעה, מרטין לות'ר קינג. גם אם יש תוצאות מסויימות מההתפרעויות האלה הן בדר"כ מינוריות ונקודתיות מאוד. כדי שישתנה משהו באמריקה צריך מחאה לגיטימית שיובילו אותה משפיענים. קאפרניק ניסה, ה-NFL השתיקו אותו מהר מאוד.

אגב זה לא קשור לטראמפ בשום צורה. הוא אמנם לא עוזר למצב אבל אמריקה הייתה גזענית לפניו ותשאר גזענית אחריו. גם כשאובמה היה נשיא היו מקרים כאלה (טרייבון מרטין, אריק גרנר).

כמו שרשמתי למעלה. אלימות וטמטום משטרתי. קיים בכל העולם.

רק שבארה"ב זה קורה לגזע מסויים בצורה לא פרופורציונלית.

17 דקות לפני, daniel616 said:

דרכי הפעולה זהים כל הזמן. שחור נרצח או מוכה ע"י שוטרים לבנים -> התפרעויות. מה שבאמת עבד להם זאת מחאה שקטה שמובלת ע"י אישיות פופולרית מאוד ומשפיעה, מרטין לות'ר קינג. גם אם יש תוצאות מסויימות מההתפרעויות האלה הן בדר"כ מינוריות ונקודתיות מאוד. כדי שישתנה משהו באמריקה צריך מחאה לגיטימית שיובילו אותה משפיענים. קאפרניק ניסה, ה-NFL השתיקו אותו מהר מאוד.

אגב זה לא קשור לטראמפ בשום צורה. הוא אמנם לא עוזר למצב אבל אמריקה הייתה גזענית לפניו ותשאר גזענית אחריו. גם כשאובמה היה נשיא היו מקרים כאלה (טרייבון מרטין, אריק גרנר).

מה שהיה נכון לשנות ה60 לא בטוח שנכון להיום.

לברון והשאר כל הזמן מעיפים פוסטים על זה או לובשים חולצות עם אמירה כזו או אחרת. שורה תחתונה זה לא שינה כלום.

3 hours ago, antonio_margheriti2 said:

כאחד שטייל לא מעט בעולם, ישראל זאת המדינה הכי טובה לגור בה.

אני זוכר כשהייתי בדרום אמריקה המקומיים הזהירו אותנו מחטיפות למטרת כופר, ביאס לי את כל הטיול.

בישראל אין רוצחים סידרתיים, פדופילים בכל פינה, שודים כשאתה הולך ברחוב/רמזורים, וכו.. לא חסר דוגמאות.

קודם כל, אין מה להשוות בין גדלי האוכלוסיות.

תשווה בין ישראל למדינות אירופיות עם אותו סדר גודל של אוכלוסייה, תראה שאנחנו במקום די טוב סה"כ, אבל לא משהו יוצא דופן.

ספציפית לגבי פדופילים, ישראל היא גן עדן לפדופילים לצערי הרב.

דוגמאות רק מהתקופה אחרונה: מלכה לייפר, בכיר במשרד החינוך שתיאם פגישה עם נער בן 15,  בכיר במשרד הבריאות שאושר לתפקיד למרות שנתפס עם הררי סרטונים פדופיליים, עוד שני חרדים פדופיליים אמריקאיים שעלו לארץ בלי שום קושי בזכות חוק השבות ועוד לא מעט דוגמאות.

24 דקות לפני, eran_7 said:

מה שהיה נכון לשנות ה60 לא בטוח שנכון להיום.

לברון והשאר כל הזמן מעיפים פוסטים על זה או לובשים חולצות עם אמירה כזו או אחרת. שורה תחתונה זה לא שינה כלום.

עובדתית מה שעשו עד עכשיו לא עזר. הדברים היחידים שבאמת שינו לאורך ההיסטוריה של אמריקה זה מלחמת אזרחים ומרטין לות'ר קינג.

ברור שציוצים בטוויטר לא ישנו כלום. צריך מעשים, החרמות, שביתות. דברים רציניים. ציוצים לא שווים הרבה.

43 דקות לפני, Shlomix said:

קודם כל, אין מה להשוות בין גדלי האוכלוסיות.

תשווה בין ישראל למדינות אירופיות עם אותו סדר גודל של אוכלוסייה, תראה שאנחנו במקום די טוב סה"כ, אבל לא משהו יוצא דופן.

ספציפית לגבי פדופילים, ישראל היא גן עדן לפדופילים לצערי הרב.

דוגמאות רק מהתקופה אחרונה: מלכה לייפר, בכיר במשרד החינוך שתיאם פגישה עם נער בן 15,  בכיר במשרד הבריאות שאושר לתפקיד למרות שנתפס עם הררי סרטונים פדופיליים, עוד שני חרדים פדופיליים אמריקאיים שעלו לארץ בלי שום קושי בזכות חוק השבות ועוד לא מעט דוגמאות.

ישראל היא גן עדן לפושעים נקודה. פדופילים היא עוד תת-קבוצה תחת המטריה הזו.

1 hour ago, nirc2 said:

כרישי, אתה עושה השלכה מישראל לארה"ב. 

זה שהבאתי את ישראל כדוגמא זה לא אומר שאני עושה השלכה של ישראל לארה"ב.

באותה מידה יכולתי להביא כדוגמא כל מדינה אחרת.

נכון שנושא הגזענות כלפי אפרו-אמריקאים הוא נושא רגיש בארה"ב אבל אנחנו לא נמצאים במאה ה-19 וגם לא בשנות ה-60 של המאה ה-20. לטעון בהכרח שכל פגיעה של שוטר לבן באדם שחור זה גזענות זה טיעון פשטני מדי שחוטא לאמת, וגם סתם דיעה קדומה. בדיוק כמו גזענות.

1 hour ago, daniel616 said:

רק שבארה"ב זה קורה לגזע מסויים בצורה לא פרופורציונלית.

אני לא יודע, לא ראיתי סטטיסטיקה של זה, אבל אני יכול לנחש ניחוש מושכל שהטיעון הזה רחוק מאוד מהמציאות (של ימינו לפחות). מה שכן קורה בצורה לא פרופורציונלית זה החשיפה התקשורתית כשזה קורה לגזע מסויים, זה נכון. די בטוח שהרבה מקרים כאלה קוראים גם לאנשים לבנים פשוט לא זוכים לאותה תהודה.

14 דקות לפני, Krishi said:

אני לא יודע, לא ראיתי סטטיסטיקה של זה, אבל אני יכול לנחש ניחוש מושכל שהטיעון הזה רחוק מאוד מהמציאות (של ימינו לפחות). מה שכן קורה בצורה לא פרופורציונלית זה החשיפה התקשורתית כשזה קורה לגזע מסויים, זה נכון. די בטוח שהרבה מקרים כאלה קוראים גם לאנשים לבנים פשוט לא זוכים לאותה תהודה.

אז הניחוש שלך לא נכון במקרה הזה:

שחורים נכנסים לכלא פי 5 יותר מלבנים.

השנה נהרגו 370 לבנים מירי שוטרים ו-235 שחורים.

72.4% מהאנשים באמריקה לבנים, רק 12.6% אפרו אמריקאים. 

ספציפית לגביי מיניאפוליס, מתוך כתבה של הניו יורק טיימס:

African-Americans account for about 20 percent of the city’s population, but they are more likely to be pulled over, arrested and have force used against them than white residents, Police Department data shows. And black people accounted for more than 60 percent of the victims in Minneapolis police shootings from late 2009 through May 2019, data shows.

לא הצלחתי למצוא חלוקה של תלונות על אלימות משטרתית בארה"ב לפי מוצא אתני, אני אנסה לחפש מחר.

Just now, daniel616 said:

אז הניחוש שלך לא נכון במקרה הזה:

שחורים נכנסים לכלא פי 5 יותר מלבנים.

השנה נהרגו 370 לבנים מירי שוטרים ו-235 שחורים.

72.4% מהאנשים באמריקה לבנים, רק 12.6% אפרו אמריקאים. 

ספציפית לגביי מיניאפוליס, מתוך כתבה של הניו יורק טיימס:

אנחנו מדברים על מספרים מוחלטים (בהקשר לטיעון הראשון שלך)? כי זה בטוח לא נכון. יש הרבה יותר לבנים בכלא משחורים.

האם יש יותר שחורים בכלא ביחס לאוכלוסיה שלהם מאשר אנשים לבנים? נכון, ובהרבה יחסית (באחוזים זה פי 3 מהצד של השחורים לעומת חצי מהצד של הלבנים) אבל מצד שני הם מבצעים יותר פשעים.

באופן מוחלט מצאתי גרפים שמראים שדווקא לבנים נהרגו הרבה יותר מכמות השחורים ע"י שוטרים.

https://www.statista.com/statistics/585152/people-shot-to-death-by-us-police-by-race/

וזה כמובן מבלי להתייחס לסיבת המוות, שכן בכל מקרה של מוות, שחור או לבן, צריך גם להתחשב בנסיבות כמו למשל האם נשקפה סכנת חיים אמיתית כלפי השוטר ולא הייתה לו ברירה, האם השוטר הוא בעצמו שחור אז קשה יהיה להאשים את הגזענות במקרה הזה (וגם במקרה והוא לטינו ברוב המקרים).

יש נטיה לנפח ללא פרופורציה אלימות של משטרה כלפי שחורים ולהדביק לכל מקרה כזה את סיבת הגזענות. זה לא משהו חדש, כל אחד מתקרבן בפינה שלו ומחפש אירוע הכי קטן כדי להוציא אותו מפרופרציה על מנת שישרת את האג'נדה שלו.

6 דקות לפני, Krishi said:

באופן מוחלט מצאתי גרפים שמראים שדווקא לבנים נהרגו הרבה יותר מכמות השחורים ע"י שוטרים.

https://www.statista.com/statistics/585152/people-shot-to-death-by-us-police-by-race/

מפה הבאתי את הנתון של מקרי הירי. כשאתה מסתכל על זה ועל הייצוג שלהם באוכלוסיה הכללית זה נתון חריג. הם מיעוט יותר קטן מההיספנים (שגם מבצעים יותר פשעים מלבנים) ועדיין נהרגים יותר שחורים מהיספנים. כמובן שלא כל המקרים הם בגלל גזענות ויכול מאוד להיות שרובם המוחלט מוצדקים, זה עדיין נתון חריג ביותר. זה מראה, לדעתי כמובן ואתה יכול לא להסכים עם זה, על יד קלה על ההדק כלפי שחורים. 

בכל אופן לגביי הטענה הכללית שלך, אתה מתעלם מההיסטוריה של ארצות הברית. מדינה שעד לפני 200 שנה היו בה עבדים ועד לפני 60 שנה הייתה בה הפרדה בין שחורים ללבנים בחלק מהמדינות. גזענות זה משהו מושרש אצלם. אני יכול להבין את הטיעון שלך בהקשר של ישראל (גם אם אני לא מסכים איתו) אבל ארה"ב זה סיפור אחר לגמרי.

20 דקות לפני, daniel616 said:

מפה הבאתי את הנתון של מקרי הירי. כשאתה מסתכל על זה ועל הייצוג שלהם באוכלוסיה הכללית זה נתון חריג. הם מיעוט יותר קטן מההיספנים (שגם מבצעים יותר פשעים מלבנים) ועדיין נהרגים יותר שחורים מהיספנים. כמובן שלא כל המקרים הם בגלל גזענות ויכול מאוד להיות שרובם המוחלט מוצדקים, זה עדיין נתון חריג ביותר. זה מראה, לדעתי כמובן ואתה יכול לא להסכים עם זה, על יד קלה על ההדק כלפי שחורים. 

בכל אופן לגביי הטענה הכללית שלך, אתה מתעלם מההיסטוריה של ארצות הברית. מדינה שעד לפני 200 שנה היו בה עבדים ועד לפני 60 שנה הייתה בה הפרדה בין שחורים ללבנים בחלק מהמדינות. גזענות זה משהו מושרש אצלם. אני יכול להבין את הטיעון שלך בהקשר של ישראל (גם אם אני לא מסכים איתו) אבל ארה"ב זה סיפור אחר לגמרי.

אני לא מתעלם מההיסטוריה, אני פשוט אומר שכיום היא שונה ממה שהיא הייתה פעם.

הרבה יותר שמים לב לדברים כאלה, חוקרים הרבה יותר, יש לך בני מיעוטים בהרבה יותר נקודות כח והשפעה. לעזאזל הנשיא עד לא מזמן היה שחור.

יש גבול עד כמה אפשר לצעוק גזענות על כל דבר ולברוח מהאחריות האישית של אותם מיעוטים על החיים שלהם. ואז במקום לפעול בשיפור הקהילות והורדת רף הפשיעה ע"י בני הגזע שלך, אתה מפנה את הזעם לכיוון הלא נכון (בימינו לפחות) בגלל איזה מקרים בודדים ולא מייצגים שנובעים נטו מגזענות. זה לא עוזר למטרה שלך.
כי בסיכומו של דבר, כמו שציינתי קודם, מי שהורג הכי הרבה שחורים בארה"ב - הם השחורים בעצמם.

כמו שאפשר למשל לראות בטבלה כאן נתונים משנת 2016

https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2016/crime-in-the-u.s.-2016/tables/expanded-homicide-data-table-3.xls

כרישי, בסופו של דבר, שוטרים זורקים שם גז מדמיע גם לעבר הפגנות שקטות על רצח כמו עכשיו (ואני לא סותר את זה שהיו מעשי ביזות, אבל היו גם הפגנות שקטות), 

אבל לא עושים כלום כשיש הפגנות של לבנים נגד הסגר, כשהם צועדים ונכנסים לבניין הפרלמנט של המדינה עם נשקי סער.

וגם בטענה שלך אתה מצייר כאן את הגזענות כלפי השחורים בארה״ב. אוכלוסייה לבנה שהייתה נרצחת בכמויות של האוכלוסיות השחורות, היו לוקחים בממשל את הנושא הזה הרבה יותר ברצינות.

אם יש שכונה לבנה שיש שם הרבה פריצות ורציחות, יגידו שהיא סובלת מפשיעה. אם יש שכונה שחורה שיש שם הרבה פריצות ורציחות, יגידו שהם מבצעים הרבה פשעים. ההתייחסות היא ממש שונה.

אתה לא אומר ללבנים ״תיקחו אחריות על האנשים עם הצבע עור שלכם״. יש שם את הממסד כולו לטפל בזה בשבילם כשיש בעיה.

אבל לשחורים אתה תגיד את זה בקלות.

אז כן, זו גזענות.

אי אפשר להגיד שלא מטפלים לגמרי.

תראה את הארלם בתור דוגמה. מה שהיה פעם ומה שהיא היום.

כמו כל משטרה כמעט, גם הם סובלים מחוסר בנכונות ובכח אדם. בנוסף זה גם נושא רגיש (כמו הפשע במגזר הערבי אצלנו, שאגב אני מסכים שהמשטרה אצלנו לא עושה מספיק).

וכן, בהחלט, אם לבנים היו עושים הפגנות דומות הייתי אומר להם גם לקחת אחריות על החיים שלהם.

לגבי ההפגנות של שחורים לעומת הפגנות של לבנים שהולכים עם רובים ליד בית הפרלמנט, זה הקטע אתה מבין, שחורים פורקים כל עול תוך כדי שימוש באלימות, ונדליזם, ביזה ופגיעה בחפים מפשע (הדוגמא המיניאפוליס לאחרונה היא מצויינת למקרה הזה) אני כמובן מכליל לא כולם שם שחורים אבל בוא נגיד שהרוב ובטח היוזמים העיקריים בנוסף להרבה טרמפיסטים אנרכיסטים ופעילים מטעם. לבנים מפגינים עם נשקים מול בניין הפרלמנט ואף בפנים וזה עובר בשקט.

16 hours ago, Sawyerdroid said:

האלטרנטיבה היא לא לפגוע באנשים שלא קשורים בשום צורה ולעשות כזה נזק חולני ומגעיל שמראה שחלקם אכן תתי אדם פושעים מגעילים.

אם הם היו הולכים ואונסים תחנת משטרה, זה משהו אחר. כי אמנם בטח לא כל השוטרים אשמים ובטח שלא במקרה הזה אבל זאת האוכלוסייה שהם נלחמים בה + כשאתה הולך למשטרה תדע שזה חלק מהבנות של לעמוד בחזית.

אבל ברגע שאתה הולך ומתפרע כמו קוף ופורע נגד אנשים לא קשורים אתה מאבד 100% מהלגיטימציה. אין לזה שום הצדקה. 

זה מה שקורה עכשיו

לפי מה שהבנתי הציתו את תחנת המשטרה שבה השוטרים שירתו.

2 hours ago, Krishi said:

לבנים מפגינים עם נשקים מול בניין הפרלמנט ואף בפנים וזה עובר בשקט.

הרמת לי להנחתה עם המשפט הזה.

הנה טראמפ מגיב למפגינים לבנים עם נשק במישיגן:

הנה טראמפ מגיב למפגינים במיניאפוליס:

39 דקות לפני, daniel616 said:

הרמת לי להנחתה עם המשפט הזה.

הנה טראמפ מגיב למפגינים לבנים עם נשק במישיגן:

הנה טראמפ מגיב למפגינים במיניאפוליס:

אוקיי, ו...?

ארה"ב כבר הרבה זמן נמצאת במשבר מדיני חריף. סוגיית הלוואות הסטודנטים, ביטוח בריאות ממלכתי, משבר אופיואידים, רישיונות נשק והכוח של הNRA, קרע בין פרוגרסיביות לשמרנות וייתכן שבעתיד השלכות כלכליות קשות של הקורונה. טראמפ הוא לא יותר ממשהו שמלבה את האש, אבל לחלוטין לא המקור של זה. מספיק שם אירוע בודד של מתח בין גזעי כדי להצית מהומה. זה החל מג'ורג' צימרמן, טרייבון מרטין ושקית הסקיטלס ב2012 שהובילה ליצירת BLM.

בחודש פברואר האחרון נורה בג'ורג'יה בחור שחור בשם אחמאוד ארברי ע"י שני אזרחים, לפני שלושה שבועות בערך פורסם סרטון וידאו די מדאיג מהזירה וזה גם כן הוביל להפגנות מקומיות ואני מניח שהשפיע על התגובה לג'ורג' פלויד. אני גולש כמעט יומיומי ברדיט ונחשף לא מעט לדיווחים על תקריות מתח בין-גזעי, זה מתיישר לא פעם עם התפיסה הברני סנדרסית של רוב משתמשי האתר, אבל יכול להעיד שבחיים לא קרה שסיפור מהסוג הזה הגיע לרמת סיקור כזו בערוצי תקשורת בארץ.

האופן שבו נוהגים בהפגנות הזה מביש וטוב שהמשמר הלאומי מופעל כדי להשיב את הסדר הציבורי למצב הקיים. מבלי להיכנס לשאלת הפגנה אלימה/שלווה או האם האחריות היא של משטרת מיניאפוליס כולה או נקודתית של שוטר שפשע, אין שום סיבה בעולם שבעלים של מגרש מכוניות שהוצת, אתר בנייה שהוצת, סניף טארגט שנפרץ ונבזז, או כל בעל עסק או חנות יצטרך לפתוח בתהליכי ביטוח ופיצויים בגלל כל מיני פסאודו-אנרכיסטים שמנצלים את המצב שבו הם יכולים להתפרע כאוות נפשם מבלי לשאת באחריות כי יש אירוע חם שמשיקולים כאלו ואחרים מטופל בסבלנות יחסית. 

13 hours ago, Krishi said:

זה שהבאתי את ישראל כדוגמא זה לא אומר שאני עושה השלכה של ישראל לארה"ב.

באותה מידה יכולתי להביא כדוגמא כל מדינה אחרת.

נכון שנושא הגזענות כלפי אפרו-אמריקאים הוא נושא רגיש בארה"ב אבל אנחנו לא נמצאים במאה ה-19 וגם לא בשנות ה-60 של המאה ה-20. לטעון בהכרח שכל פגיעה של שוטר לבן באדם שחור זה גזענות זה טיעון פשטני מדי שחוטא לאמת, וגם סתם דיעה קדומה. בדיוק כמו גזענות.

לאלא קרישי אתה לא מבין מה הולך שם. באמת. אמיתי גזענות חולנית נגד שחורים. מטורף.

7 hours ago, Krishi said:

אי אפשר להגיד שלא מטפלים לגמרי.

תראה את הארלם בתור דוגמה. מה שהיה פעם ומה שהיא היום.

כמו כל משטרה כמעט, גם הם סובלים מחוסר בנכונות ובכח אדם. בנוסף זה גם נושא רגיש (כמו הפשע במגזר הערבי אצלנו, שאגב אני מסכים שהמשטרה אצלנו לא עושה מספיק).

וכן, בהחלט, אם לבנים היו עושים הפגנות דומות הייתי אומר להם גם לקחת אחריות על החיים שלהם.

לגבי ההפגנות של שחורים לעומת הפגנות של לבנים שהולכים עם רובים ליד בית הפרלמנט, זה הקטע אתה מבין, שחורים פורקים כל עול תוך כדי שימוש באלימות, ונדליזם, ביזה ופגיעה בחפים מפשע (הדוגמא המיניאפוליס לאחרונה היא מצויינת למקרה הזה) אני כמובן מכליל לא כולם שם שחורים אבל בוא נגיד שהרוב ובטח היוזמים העיקריים בנוסף להרבה טרמפיסטים אנרכיסטים ופעילים מטעם. לבנים מפגינים עם נשקים מול בניין הפרלמנט ואף בפנים וזה עובר בשקט.

מה שאתה מתאר - זה גזענות.

להגיד ששחורים פועלים יותר באלימות בהפגנות זה גזענות. במקום לקבוע כל מקרה לגופו, אתה קובע ששחורים הם יותר אלימים בהפגנות, ולכן זה הגיוני לזרוק גז מדמיע לעבר הפגנה שקטה, ושלבנים הם יותר שקטים ככה, ולכן זה לגיטימי לתת להפגנה עם רובים להתנהל כשורה.

וגם הארלם זה דוגמא לגזענות הממסדית שם - ההתייחסות לא הייתה איך משפרים את מצב התושבים בהארלם, כי הם סובלים מאלימות והזנחה, אלא הגישה הייתה שהפשיעה של הארלם פוגעת בעיר, ולכן צריך לטפל בזה.

ההתייחסות הזו היא חלק ממה שמביאה למקרים כמו מה שקרה במיניאפוליס - מתייחסים אליהם לא בתור חלק מהחברה, אלא חלק חיצוני לחברה ושיכול להפריע לחברה, ולכן צריך לטפל בו.

4 hours ago, Krishi said:

אוקיי, ו...?

זה מראה על ההבדל ביחס ללבנים ושוחרים. 

אגב הנה ההיסטוריה של השוטר. מזהה מכנה משותף?

1 hour ago, hairy2hell said:

מה שאתה מתאר - זה גזענות.

להגיד ששחורים פועלים יותר באלימות בהפגנות זה גזענות. במקום לקבוע כל מקרה לגופו, אתה קובע ששחורים הם יותר אלימים בהפגנות, ולכן זה הגיוני לזרוק גז מדמיע לעבר הפגנה שקטה, ושלבנים הם יותר שקטים ככה, ולכן זה לגיטימי לתת להפגנה עם רובים להתנהל כשורה.

וגם הארלם זה דוגמא לגזענות הממסדית שם - ההתייחסות לא הייתה איך משפרים את מצב התושבים בהארלם, כי הם סובלים מאלימות והזנחה, אלא הגישה הייתה שהפשיעה של הארלם פוגעת בעיר, ולכן צריך לטפל בזה.

ההתייחסות הזו היא חלק ממה שמביאה למקרים כמו מה שקרה במיניאפוליס - מתייחסים אליהם לא בתור חלק מהחברה, אלא חלק חיצוני לחברה ושיכול להפריע לחברה, ולכן צריך לטפל בו.

חח מה? אני רואה את ההפגנות. מה הקשר לגזענות?! חח

לגבי הארלם, טוב זה פרשנות שלך...

26 דקות לפני, daniel616 said:

זה מראה על ההבדל ביחס ללבנים ושוחרים. 

אגב הנה ההיסטוריה של השוטר. מזהה מכנה משותף?

טוב די אתם מחפשים בכח כבר. ברור שיש הבדל בין תגובה למחאה שלא כללה אלימות, ונדליזם, ביזה ופגיעה בחפים מפשע לבין הפגנה שכן כללה את כל אלה. 

ותרשה לי לא להסתמך על ציוצים בטוויטר לגבי המקרה שברור שמחפשים דרכים להלביש על זה את עילת הגזענות. מה גם שאם כבר זה מראה שהשוטר הוא שוטר אלים, אך לא בהכרח גזען.

1 hour ago, Krishi said:

טוב די אתם מחפשים בכח כבר. ברור שיש הבדל בין תגובה למחאה שלא כללה אלימות, ונדליזם, ביזה ופגיעה בחפים מפשע לבין הפגנה שכן כללה את כל אלה. 

אחי הם נכנסו עם נשק אוטומטי לבניין ממשלתי. באיזה עולם אנשים כאלה הם "good people"? הריי ברור שאם הם היו שחורים/ לטינים/ ערבים הוא היה קורא להם טרוריסטים. 

מה גם שאם כבר זה מראה שהשוטר הוא שוטר אלים, אך לא בהכרח גזען.

נכון, אבל אם הרשימה הזאת באמת נכונה אז יש פה לפחות חשד סביר שמדובר בגזען. מה במקרה הוא ירה ב-3 בני מיעוטים? הנקודה היא שיש לו היסטוריה בעייתית מאוד כשוטר, בין אם אתה בוחר לראות אותה כגזענית או לא. אפשר היה להמנע מכל הסיפור הזה אם היו מעיפים אותו מהרחוב.

אני לא מחפש בכוח. תלך עמוד אחד אחורה, הגבת שם לניר על התמונה עם הכובע האדום. אני זה שרשם שזה פייק. 

27 דקות לפני, daniel616 said:

אחי הם נכנסו עם נשק אוטומטי לבניין ממשלתי. באיזה עולם אנשים כאלה הם "good people"? הריי ברור שאם הם היו שחורים/ לטינים/ ערבים הוא היה קורא להם טרוריסטים. 

נכון, אבל אם הרשימה הזאת באמת נכונה אז יש פה לפחות חשד סביר שמדובר בגזען. מה במקרה הוא ירה ב-3 בני מיעוטים? הנקודה היא שיש לו היסטוריה בעייתית מאוד כשוטר, בין אם אתה בוחר לראות אותה כגזענית או לא. אפשר היה להמנע מכל הסיפור הזה אם היו מעיפים אותו מהרחוב.

אני לא מחפש בכוח. תלך עמוד אחד אחורה, הגבת שם לניר על התמונה עם הכובע האדום. אני זה שרשם שזה פייק. 

נשיאת נשק אינה מעשה לא חוקי בארה"ב (כל עוד זה ברישיון), וגם הפגנה לא אלימה. האם הייתי בוחר את אותם מילים? אולי לא. אבל בשורה התחתונה ההפגנה הזאת עברה יחסית בשקט לעומת האיבוד שליטה וכאוס שהולך במיניאפוליס. לגבי מה ברור ומה לא ברור על הודעות של טראמפ אם היו מגזע אחר זה לא רלוונטי, מה גם שהוא כן אמר שצריך להביא צדק לבחור שנהרג. 

נו אם בעצמך אמרת שזה פייק על התמונה אז אתה ישר זורם עם ציוץ משוחד כזה? היסטוריה בעייתית כשוטר? סבבה. להכריז על זה ישר כגזענות? בארה"ב אחוז המיעוטים (שחורים, לטינו) שפושעים ביחס לאוכלוסיה שלהם הרבה יותר גדול מאחוז הלבנים. הגיוני שהוא יתקל ביותר מהראשונים מאשר מהאחרונים. 

שוב אני לא אומר שגזענות אינה קיימת בטח בארה"ב ועוד עם ההיסטוריה שלה. אבל מציק לי בעין שישר מקטלגים כל אירוע כזה כגזענות מבלי שבאמת יודעים מה למה ואיך. קובעים עובדות בשטח ואונסים אותם על המקרה בכל דרך אפשרית.

קרישי אני לא מאמין שאתה אשכרה טוען שאין גזענות.

רק לפני כמה ימים היה בניו יורק, אחת הערים הכי ליברליות בארה"ב, מקרה סופר גזעני.

https://news.walla.co.il/item/3363108

וזה רק מקרה אחד שנחשף ופורסם מתוך מי יודע כמה.

הגזענות בארה"ב מושרשת כל כך עמוק, זה מתבטא בכל כך הרבה דברים כמו חוסר תיקצוב לבתי ספר ציבוריים בשכונות עם רוב שחור או שאחוז השוטרים ברוב המשטרות המקומיות נמוך משמעותית מאחוז השחורים באוכלוסייה.

בחיי, זה ניתוק ברמה אחרת

48 דקות לפני, Shlomix said:

קרישי אני לא מאמין שאתה אשכרה טוען שאין גזענות.

רק לפני כמה ימים היה בניו יורק, אחת הערים הכי ליברליות בארה"ב, מקרה סופר גזעני.

https://news.walla.co.il/item/3363108

וזה רק מקרה אחד שנחשף ופורסם מתוך מי יודע כמה.

הגזענות בארה"ב מושרשת כל כך עמוק, זה מתבטא בכל כך הרבה דברים כמו חוסר תיקצוב לבתי ספר ציבוריים בשכונות עם רוב שחור או שאחוז השוטרים ברוב המשטרות המקומיות נמוך משמעותית מאחוז השחורים באוכלוסייה.

בחיי, זה ניתוק ברמה אחרת

בחיי, תקרא כל הודעה שלי בנושא הזה ותראה לי מקום אחד שרשמתי שאין גזענות.

אם כבר מדברים על ניתוק וכאלה...