Jump to content

המקרה במיניאפוליס

John Florence

Recommended Posts

32 דקות לפני, Sawyerdroid said:

האלטרנטיבה היא לא לפגוע באנשים שלא קשורים בשום צורה ולעשות כזה נזק חולני ומגעיל שמראה שחלקם אכן תתי אדם פושעים מגעילים.

אם הם היו הולכים ואונסים תחנת משטרה, זה משהו אחר. כי אמנם בטח לא כל השוטרים אשמים ובטח שלא במקרה הזה אבל זאת האוכלוסייה שהם נלחמים בה + כשאתה הולך למשטרה תדע שזה חלק מהבנות של לעמוד בחזית.

אבל ברגע שאתה הולך ומתפרע כמו קוף ופורע נגד אנשים לא קשורים אתה מאבד 100% מהלגיטימציה. אין לזה שום הצדקה. 

לזה התכוונתי פחות או יותר. דרכי הפעולה שנקטו עד היום לא עבדו.

האוניברסיטה של מינסוטה כבר הכריזה שלא תעבוד עם המשטרה של מיניאפוליס באירועים גדולים, זאת למשל דרך חדשה שאני בספק אם היתה עד היום.

8 דקות לפני, קאוביין said:

הבדל זה שבלוס אנגלס זו היתה מחאה של שחורים בלבד, ממזרח לוס אנגלס שזה אחד האיזורים הכי בעייתיים באמריקה, שהתפרעו, שרפו, עשו לינצ'ים בנהגים ובאו לחנויות של קוראנים וגנבו הכל עד שאלו היו צריכים לירות בהם. 

אבל המחאה והפגנות כרגע בארה"ב הם לא רק של שחורים בתוך הגטו שלהם,

אי אפשר שלא להזדעזע לראות שוטר מוציא להורג בנאדם בייסורים ככה. 

חד משמעית. לא קישרתי בהקשר של המחאה אלא בהקשר של מעשי הביזה וכו'.

אגב המחאה היא סופר מוצדקת, שחורים ולבנים כאחד נגד המקרה.

11 דקות לפני, קאוביין said:

אי אפשר שלא להזדעזע לראות שוטר מוציא להורג בנאדם בייסורים ככה. 

חבל שאין שם עונש מוות, תאמין לי.

54 דקות לפני, nirc2 said:

סתם תהיה.

אם אזרח חמוש רואה את הסיטואציה הזו, שהיא ללא ספק מעשה לא חוקי בעליל ורצח של החשוד, והוא יורה בשוטר כדי לנטרל אותו.

האם האזרח צריך להיות מאושם בניסיון רצח, או לקבל צלש על אזרחות טובה?

אם הרוצח המקורי הוא לא שוטר אלא אזרח, אז התשובה ברורה - צלש. אבל מה לגבי אזרח שעוצר שוטר במדים?

נראה לי שכשזה מצולם האזרח יזומן למשפט אבל יזוכה, אחרת קשה להוכיח.

בכל אופן כל העניין הזה מאוד בעייתי כי אין דבר כזה שוטר בודד בארצות הברית, בטח לא במקרה כזה של מעצר, ואז אתה מסתכן בזה שיירו בך חזרה, ואם אני לא טועה במצב כזה שוטר יכול לירות כדי להרוג.

בלי נשק אין בכלל סיכוי להגיע לשוטר, וגם אם כן אתה במינימום מסיים בבית חולים עם פגיעות רציניות.

5 דקות לפני, סלבה said:

נראה לי שכשזה מצולם האזרח יזומן למשפט אבל יזוכה, אחרת קשה להוכיח.

בכל אופן כל העניין הזה מאוד בעייתי כי אין דבר כזה שוטר בודד בארצות הברית, בטח לא במקרה כזה של מעצר, ואז אתה מסתכן בזה שיירו בך חזרה, ואם אני לא טועה במצב כזה שוטר יכול לירות כדי להרוג.

בלי נשק אין בכלל סיכוי להגיע לשוטר, וגם אם כן אתה במינימום מסיים בבית חולים עם פגיעות רציניות.

לא דיברתי על האם זה כדאי או משתלם, אלא איך המערכת תטפל באזרח שיורה על שוטר.

נגיד הוא ירה על השוטר החונק והרג אותו, השוטר השני יורה בחזרה, אבל רק פוצע אותו. האם אחרי תקופת ההחלמה הוא יואשם ברצח השוטר, או שפשוט ימחאו לו כפיים ויקראו לו גיבור

9 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

כנראה עם עונש מוות היה נמנע הרבה מוות מהעולם

הוכח דווקא שחוץ מנקמנות אין לו שום יתרון התרעתי. 

לא שיש משהו בהכרח רע בנקמנות, כן? הייתי שמח אם היו מתנקמים בשוטר הזה, אבל זה לא נכון להגיד שהרבה מוות היה נמנע בעולם

בעיני זה עיניין סוביוקטיבי לחלוטין, יש רוצחים שאם היו יודעים שיתפסו לא היו מבצעים את זה, למשל בסיכסוך כספי על כמה אלפים איזה היגיון יש בלשבת בכלא, או למות.

לצורך העיניין צהל מאמין בהריסת בתים.

בנוגע לשוטר בארהב נראה לי שהיו מקרים של שוטרים עם יד קלה מידי על ההדק שהם קיבלו גיבוי כך שהוא הרגיש בסדר עם זה.

34 דקות לפני, nirc2 said:

נגיד הוא ירה על השוטר החונק והרג אותו, השוטר השני יורה בחזרה, אבל רק פוצע אותו. האם אחרי תקופת ההחלמה הוא יואשם ברצח השוטר, או שפשוט ימחאו לו כפיים ויקראו לו גיבור

אם הוא יורה בשוטר שעושה עבירה כזו חמורה הוא בסבירות מאוד נמוכה יואשם ברצח.

38 דקות לפני, nirc2 said:

לא חושב שזו סיטואציה הגיונית, ירו בו על מנת להרוג, אם מצליח לברוח יהיה מרדף אחריו בתוספת סיוע, השאלה מה קורה אם הוא נכנע וגם אז אני לא בטוח אם לא מורידים אותו

37 דקות לפני, סלבה said:

בהצלחה עם את זה בבית משפט.

מה שכן יכלו לעשות זה דבר שנקרא "מעצר אזרחי" (קיים גם בארץ, אסור לבצע מעצר אלא עיכוב של עד 3 שעות, וגם אז אסור לפצוע, בארץ זה מאוד אפור).

בארה"ב מותר לעצור שוטר שמבצע עבירה (כמו במקרה הזה), אבל רוב הסיכויים שהיו יורים בך לפני שהיית מצליח לעשות משהו לשוטר. 

זה כנראה גם אף אחד לא התערב למרות שראו שהוא הורג אותו.. לא רצו להיעצר במקרה הטוב או לקבל כדור בראש במקרה הרע

10 דקות לפני, nirnir20 said:

בהצלחה עם את זה בבית משפט.

מה שכן יכלו לעשות זה דבר שנקרא "מעצר אזרחי" (קיים גם בארץ, אסור לבצע מעצר אלא עיכוב של עד 3 שעות, וגם אז אסור לפצוע, בארץ זה מאוד אפור).

בארה"ב מותר לעצור שוטר שמבצע עבירה (כמו במקרה הזה), אבל רוב הסיכויים שהיו יורים בך לפני שהיית מצליח לעשות משהו לשוטר. 

הכל בהנחה שזה מצולם, גם כתבתי לפני.

48 דקות לפני, סלבה said:

רק בסיטואציה של שוטר שהתחרפן שטובח באנשים בלי אבחנה אז ניטרול שלו ע"י אזרח עם רישיון נשק היה מתקבל, הוא גם לא היה נעצר ועומד למשפט בכלל. 

בכל מקרה אחר וגם במקרה הזה אם מישהו היה יורה בשוטר והורג אותו זה 100% רצח. 

19 דקות לפני, Semper Fidelis said:

איזה באסה שאין תרבות של ביזה בארץ

כאחד שטייל לא מעט בעולם, ישראל זאת המדינה הכי טובה לגור בה.

אני זוכר כשהייתי בדרום אמריקה המקומיים הזהירו אותנו מחטיפות למטרת כופר, ביאס לי את כל הטיול.

בישראל אין רוצחים סידרתיים, פדופילים בכל פינה, שודים כשאתה הולך ברחוב/רמזורים, וכו.. לא חסר דוגמאות.

12 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

כאחד שטייל לא מעט בעולם, ישראל זאת המדינה הכי טובה לגור בה.

אני זוכר כשהייתי בדרום אמריקה המקומיים הזהירו אותנו מחטיפות למטרת כופר, ביאס לי את כל הטיול.

בישראל אין רוצחים סידרתיים, פדופילים בכל פינה, שודים כשאתה הולך ברחוב/רמזורים, וכו.. לא חסר דוגמאות.

אבל מדד טרולים לנפש מהגבוהים בעולם

1 hour ago, סלבה said:

הכל בהנחה שזה מצולם, גם כתבתי לפני.

גם אם זה מצולם, להוציא נשק להתחיל לירות בשוטרים שמבצעים מעצר על חשוד? מעצר שהוא ללא ספק רצח במקרה הזה אבל עדיין "מעצר". 

כמו שאמרו פה זה לא שוטר שחוטף התקף ויורה בעוברי אורח. 

אתה יודע כמה מעצרים אלימים ביום יש שם בארה"ב? מדינה של פסיכים, כל בנאדם שני מוציא אקדח על שוטר ויורה, או בורח עם הרכב ונכנס בכל מי שבא לו בדרך.

רק בגלל הפחד ממקרים כאלה בעתיד יאשימו את הבנאדם שיירה בשוטר ברצח. 

https://www.youtube.com/channel/UCXMYxKMh3prxnM_4kYZuB3g

זה ערוץ עם מאות סרטונים ממעצרים אלימים וחילופי אש של המשטרה בארה"ב, בלא מעט מקרים בסוף יש מעצר אלים עם ברך על הראש או משהו כזה, תאר לך שמחר יגידו בבית משפט שזה בסדר לירות בשוטר שעושה דבר כזה. 

זה בעייתי ולא בטוח בכלל שיוכל לצאת מזה בלי אישום (גם הרשעה לדעתי) ברצח. 

On 27.5.2020 at 20:23, nirnir20 said:

לא מקרה ראשון נגד הקהילה שם , במיוחד בתקופה האחרונה, יש שם גזענות של שוטרים ובכללי ואי אפשר להתעלם מזה, ואני הכי לא יפה נפש, רוב המקרים שמצלומים הירי מוצדק ב100% .  

זה מקרה שמצטרף לכמה מקרי חניקה שנגרמו במוות,  בנוסף הבחור הזה ש-2 רד נקס החליטו לרצוח באמצע הרחוב ולא עצרו אותם במשך כמה חודשים ועוד כמה. 

זה לא שאני חושב שלא קיימת גזענות בעולם. פשוט שלא כל מקרה ישר אפשר לתייג כגזענות. טמטום משטרתי, אלימות משטרתית, זה קיים בכל העולם. גם בארץ משום מה מייחסים למשטרה גזענות כלשהי, כשהמשטרה אצלנו אלימה כלפי כולם בסופו של דבר.

9 hours ago, nirc2 said:

הנה הרוצח:
1016277.jpg

די נו, זה נטו גזענות.

באתי להגיב שזה נראה פייק אבל ראיתי שכבר אמרו את זה

8 hours ago, roei p said:

קרישי איך היית מגדיר את זה אחרת מגזענות?

כמו שרשמתי למעלה. אלימות וטמטום משטרתי. קיים בכל העולם.

בסופו של דבר, מי שהורג הכי הרבה שחורים בארה"ב הם... שחורים.