Jump to content

המקרה במיניאפוליס

John Florence

Recommended Posts

ארצות הברית זה טירוף מוחלט וזה לא רק מהיום.. שזה מתפוצץ זה כמו סרט. הטיהור? עוד יכול לקרות שם הם טיפשים ממש זה לא יאמן.

אגב, אין שום קשר בין צדק לג'ורג' פלויד לבין מעשי הביזה האלה, זה פסול בכל צורה שהיא.

הכוונה באין קשר, שזה סתם תירוץ. ההפגנות סופר מוצדקות אבל לגנוב ולהרוס חנויות? 

13 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

שודדים מלא חנויות שם עכשיו, ראיתי סרטון של אנשים מעמיסים טלויזיות יקרות על עגלה.

משהו טוב? 

4 דקות לפני, Gabay10 said:

אגב, אין שום קשר בין צדק לג'ורג' פלויד לבין מעשי הביזה האלה, זה פסול בכל צורה שהיא.

הכוונה באין קשר, שזה סתם תירוץ. ההפגנות סופר מוצדקות אבל לגנוב ולהרוס חנויות? 

זה היה מזעזע מישהו/משנה משהו אם רק היו מפגינים בצורה מקובלת? 

וואלה כן, זה זעזע את כולם גם שהעלו את הסרטונים. שכולם הלכו להפגין מחוץ לבית של השוטר. שיותר ויותר משפיענים צייצו על זה. שהיו הפגנות ששרפו צמיגים ומה שלא שזה גם על סף האלים אבל במידה. לשיטתך למה לעצור פה? בוא נצא ונאנוס ילדות כדי שזה 'יזעזע'.

אני לא מקבל שקבוצות של אנרכיסטיים תופסות טרמפ על המקרה הזה, זה גם נורא בעיניי.

9 דקות לפני, eran_7 said:

זה היה מזעזע מישהו/משנה משהו אם רק היו מפגינים בצורה מקובלת? 

צודק אחי, וואלה.. שכנעתי אותי.

הם צריכים לפרוץ לחנויות שלא קשורות בשום צורה למשטרה/למקרה הנוכחי ולבזוז את הסחורה של אדם שלא עשה שום דבר רע ובעצם בעיצומה של הקורונה לחסל לו את העסק וכתוצאה מכך את החיים.

אז וואלה, זה שווה את זה. 

Just now, Sawyerdroid said:

צודק אחי, וואלה.. שכנעתי אותי.

הם צריכים לפרוץ לחנויות שלא קשורות בשום צורה למשטרה/למקרה הנוכחי ולבזוז את הסחורה של אדם שלא עשה שום דבר רע ובעצם בעיצומה של הקורונה לחסל לו את העסק וכתוצאה מכך את החיים.

אז וואלה, זה שווה את זה. 

לא הצדקתי את זה רק שאלתי מה האלטרנטיבה, הייתי מבין אם היו חוסמים את כל העיר למשל

מה האלטרנטיבה? מה שכתבתי למעלה, מה שעשו גם - המון הפגנות, כולל מחוץ לבית של השוטר, לחץ ברשתות, שיתוף פעולה עם אנשים שפויים מכל הצבעים ומכל המינים שמבינים שהמקרה הזה פשוט מזעזע וחסר הצדקה. 

גרפיקות, סיסמאות, מיצגים יש מיליון דרכים לזעזע.

8 דקות לפני, Gabay10 said:

מה האלטרנטיבה? מה שכתבתי למעלה, מה שעשו גם - המון הפגנות, כולל מחוץ לבית של השוטר, לחץ ברשתות, שיתוף פעולה עם אנשים שפויים מכל הצבעים ומכל המינים שמבינים שהמקרה הזה פשוט מזעזע וחסר הצדקה. 

גרפיקות, סיסמאות, מיצגים יש מיליון דרכים לזעזע.

עושים את זה כבר שנים, זה כנראה לא הזיז לאף אחד אם התדירות של המקרים האלה לא יורדת

אלה ששודדים הם אנשים שסתם רוכבים על הסיטואציה, לא באמת איכפת להם, או חושבים שזה יגרום לשינוי.

בטויטר יש מלא סירטונים, חלקם הזויים במיוחד... אפילו אזרחים מחוץ לחנויות עם רובים במטרה להגן על הסחורה, כי אין משטרה, אז כאוס.

הנה:

11 דקות לפני, eran_7 said:

עושים את זה כבר שנים, זה כנראה לא הזיז לאף אחד אם התדירות של המקרים האלה לא יורדת

בוא אני אחדש לך, גם מעשי ביזה עושים כבר שנים בכל מהומות, זה גם לא מזיז לאף אחד. חוץ מאלה שנגמרים להם העסקים בגלל זה.

בדיוק כמו שכתוב מעליי, כשיש כאוס זה פתחם של קבוצות כאלה.. שאין להם שום קשר למאבק צודק נגד גזענות ואפליה.

וכל אחד שם שיש לו רובה ועוד איזה רובה.. מדינה מטורללת אין מילה אחרת.

47 דקות לפני, Dalembert said:

משהו טוב? 

תיהיה בטוח שאם היה משהו טוב כמו OLED אז לקחו אותם זריז, פה בסירטון אני רואה רק TCL, אז כנראה זה שאריות:

5 דקות לפני, Gabay10 said:

בוא אני אחדש לך, גם מעשי ביזה עושים כבר שנים בכל מהומות, זה גם לא מזיז לאף אחד. חוץ מאלה שנגמרים לי העסקים בגלל זה.

בדיוק כמו שכתוב מעליי, כשיש כאוס זה פתחם של קבוצות כאלה.. שאין להם שום קשר למאבק צודק נגד גזענות ואפליה.

לא התכוונתי למעשי ביזה, אמרתי כבר שלא הצדקתי את זה

לפי מה שהבנתי מהתכתובת פה, שוטר אמריקאי רצח אזרח אפרו אמריקני (מעשה מזעזע שלעצמו) אז האזרחים האחרים החליטו לבזוז חנויות ולשרוף בניינים? תקנו אותי אם אני טועה, פעם ראשונה ששמעתי על המקרה.

6 דקות לפני, zeudemort said:

לפי מה שהבנתי מהתכתובת פה, שוטר אמריקאי רצח אזרח אפרו אמריקני (מעשה מזעזע שלעצמו) אז האזרחים האחרים החליטו לבזוז חנויות ולשרוף בניינים? תקנו אותי אם אני טועה, פעם ראשונה ששמעתי על המקרה.

בפשט. בדרש זה הרבה יותר עמוק מזה כי האלימות של המשטרה כלפי שחורים היא מתמשכת כבר המון שנים ויש המון תקריות כאלה של שוטרים לבנים שהורגים שחורים או גזענות בכללי.. הפעם זה תועד וזה הדליק מחדש את מה שתמיד מבעבע גם ככה. 

רוב האזרחים האחרים החליטו למחות בצורה יותר לגיטימית, אבל כן גם הרבה קבוצות של תוספי טרמפ החליטו לבזוז חנויות, לנפץ ניידות ולשרוף בניינים. 

זה אותו סיפור ישן שמתפרץ כל פעם, ב92 במהומות לוס אנג'לס אפילו הצבא נכנס לרחובות זה בכלל היה מזעזע מה שהלך שם.

1 דקה לפני, Gabay10 said:

בפשט. בדרש זה הרבה יותר עמוק מזה כי האלימות של המשטרה כלפי שחורים היא מתמשכת כבר המון שנים ויש המון תקריות כאלה של שוטרים לבנים שהורגים שחורים או גזענות בכללי.. הפעם זה תועד וזה הדליק מחדש את מה שתמיד מבעבע גם ככה. 

רוב האזרחים האחרים החליטו למחות בצורה יותר לגיטימית, אבל כן גם הרבה קבוצות של תוספי טרמפ החליטו לבזוז חנויות, לנפץ ניידות ולשרוף בניינים. 

עם כל האלימות שיש בארהב כלפי קבוצות המיעוט, אני באמת לא מצליח להבין איך לבזוז חנויות זה מחאה לגיטימית, הזדעזעתי מהרצח והזדעזעתי גם מהבזיזות ומהשריפות שם.

מקווה מאוד שגם האזרחים שהיו שותפים בבזיזות וגם השוטרים שהיו נוכחים במקרה הרצח ישאו בעונש כבד.

51 דקות לפני, eran_7 said:

לא הצדקתי את זה רק שאלתי מה האלטרנטיבה, הייתי מבין אם היו חוסמים את כל העיר למשל

האלטרנטיבה היא לא לפגוע באנשים שלא קשורים בשום צורה ולעשות כזה נזק חולני ומגעיל שמראה שחלקם אכן תתי אדם פושעים מגעילים.

אם הם היו הולכים ואונסים תחנת משטרה, זה משהו אחר. כי אמנם בטח לא כל השוטרים אשמים ובטח שלא במקרה הזה אבל זאת האוכלוסייה שהם נלחמים בה + כשאתה הולך למשטרה תדע שזה חלק מהבנות של לעמוד בחזית.

אבל ברגע שאתה הולך ומתפרע כמו קוף ופורע נגד אנשים לא קשורים אתה מאבד 100% מהלגיטימציה. אין לזה שום הצדקה. 

1 דקה לפני, Sawyerdroid said:

האלטרנטיבה היא לא לפגוע באנשים שלא קשורים בשום צורה ולעשות כזה נזק חולני ומגעיל שמראה שחלקם אכן תתי אדם פושעים מגעילים.

אם הם היו הולכים ואונסים תחנת משטרה, זה משהו אחר. כי אמנם בטח לא כל השוטרים אשמים ובטח שלא במקרה הזה אבל זאת האוכלוסייה שהם נלחמים בה + כשאתה הולך למשטרה תדע שזה חלק מהבנות של לעמוד בחזית.

אבל ברגע שאתה הולך ומתפרע כמו קוף ופורע נגד אנשים לא קשורים אתה מאבד 100% מהלגיטימציה. אין לזה שום הצדקה. 

פעם ראשונה (חוץ מהכדורגל) שאני מסכים ב100% איתך.

היה לי וויכוח עם חבר מהלימודים (שאחרי הוויכוח לא דיבר איתי) שאמרתי לו שזה ממש לא לגיטימי לשרוף מכוניות ולתת מכות לסתם אזרחים כדי לעורר משהו (כמובן שאני מדבר על המחאה של האתיופים), אמרתי לו גם שאני בעד שיפגינו שזה לגיטימי אבל ברגע שהם נהיו אלימים נעלמה לי כל ההבנה בכאב שלהם.

סתם תהיה.

אם אזרח חמוש רואה את הסיטואציה הזו, שהיא ללא ספק מעשה לא חוקי בעליל ורצח של החשוד, והוא יורה בשוטר כדי לנטרל אותו.

האם האזרח צריך להיות מאושם בניסיון רצח, או לקבל צלש על אזרחות טובה?

אם הרוצח המקורי הוא לא שוטר אלא אזרח, אז התשובה ברורה - צלש. אבל מה לגבי אזרח שעוצר שוטר במדים?

1 דקה לפני, אביאל 5 said:

פעם ראשונה (חוץ מהכדורגל) שאני מסכים ב100% איתך.

היה לי וויכוח עם חבר מהלימודים (שאחרי הוויכוח לא דיבר איתי) שאמרתי לו שזה ממש לא לגיטימי לשרוף מכוניות ולתת מכות לסתם אזרחים כדי לעורר משהו (כמובן שאני מדבר על המחאה של האתיופים), אמרתי לו גם שאני בעד שיפגינו שזה לגיטימי אבל ברגע שהם נהיו אלימים נעלמה לי כל ההבנה בכאב שלהם.

אז כדי שלא נסכים יותר מדי

אני אפילו קצת יותר קיצוני ממך, אני מבין שבמקרים מסוימים (בטח מיעוטין בארהב) מחאות שקטות לגיטימיות לא מספיקות וצריך לעשות מעשה קיצוני שנראה גבולי מבחינת ההיגיון כמו באמת להבעיר גלגלי מכוניות, ליצור קצת מהומה, רעש, לפגוע בכלכלה ע"י חסימות ובעיקר לעשות את המוות לרשויות ובמיוחד לשוטרים שבהם נלחמים. לא נכנס בדיוק למה כן ומה לא, אבל כל עוד אתה מכוון נגד שוטרים/הממסד ולא מכוון לרצוח - זאת מחאה בגבולות הלגיטימי.

אבל ללכת לפרוץ חנויות של אנשים תמימים ולגנוב רכוש כדי שיהיה לך ועל הדרך לגמור להם את החיים - מה הקשר בין זה להפגנה?זה פשוט חיות מגעילות שמנצלות את המצב ומגיעה להן 0 לגיטימציה ו0 סובלנות.

14 דקות לפני, Sawyerdroid said:

אז כדי שלא נסכים יותר מדי

אני אפילו קצת יותר קיצוני ממך, אני מבין שבמקרים מסוימים (בטח מיעוטין בארהב) מחאות שקטות לגיטימיות לא מספיקות וצריך לעשות מעשה קיצוני שנראה גבולי מבחינת ההיגיון כמו באמת להבעיר גלגלי מכוניות, ליצור קצת מהומה, רעש, לפגוע בכלכלה ע"י חסימות ובעיקר לעשות את המוות לרשויות ובמיוחד לשוטרים שבהם נלחמים. לא נכנס בדיוק למה כן ומה לא, אבל כל עוד אתה מכוון נגד שוטרים/הממסד ולא מכוון לרצוח - זאת מחאה בגבולות הלגיטימי.

אבל ללכת לפרוץ חנויות של אנשים תמימים ולגנוב רכוש כדי שיהיה לך ועל הדרך לגמור להם את החיים - מה הקשר בין זה להפגנה?זה פשוט חיות מגעילות שמנצלות את המצב ומגיעה להן 0 לגיטימציה ו0 סובלנות.

זה לא קשור למחאה, זה קשור לניצול הזדמנות.

זה כמו כשהיה את הפסקת החשמל הגדולה בניו יורק ואנשים בזזו מכל הבא ליד, כי לא היו אזעקות ומצלמות והמשטרה קרסה.

גם אז זו הייתה מחאה? זיבי.

אנשים רוצים טלוויזיה חדשה והם מנצלים את הכאוס. זה הכול.

22 דקות לפני, Gabay10 said:

זה אותו סיפור ישן שמתפרץ כל פעם, ב92 במהומות לוס אנג'לס אפילו הצבא נכנס לרחובות זה בכלל היה מזעזע מה שהלך שם.

הבדל זה שבלוס אנגלס זו היתה מחאה של שחורים בלבד, ממזרח לוס אנגלס שזה אחד האיזורים הכי בעייתיים באמריקה, שהתפרעו, שרפו, עשו לינצ'ים בנהגים ובאו לחנויות של קוראנים וגנבו הכל עד שאלו היו צריכים לירות בהם. 

אבל המחאה והפגנות כרגע בארה"ב הם לא רק של שחורים בתוך הגטו שלהם,

אי אפשר שלא להזדעזע לראות שוטר מוציא להורג בנאדם בייסורים ככה.