Jump to content

מנויים

gilgil28

Recommended Posts

49 דקות לפני, סלבה said:

זו שאלה די טיפשית, כי גם בעולם למעט שירותי ליג פאס אתה לא משלם כדי לראות ליגה בודדת, אלא עבור חבילה שכוללת מגוון שידורים.

עבור צ'רלטון משלמים 70 לחודש (עם קצת מיקוח וריבים יכולים להכניס לך את זה בזול יותר לחבילה, יש לציין) עבור ארבעה ערוצים שמשדרים 4 מתוך 7 משחקי הליגה הישראלית כל מחזור (מדורגים 2-5 ברמת עניין), ליגה אנגלית, גרמנית, הולנדית, בלגית, ארגנטינאית, MLS, גביעים של כל הליגות הבכירות, משחקים במפעלים יבשתיים לקבוצות באירופה ובדרום אמריקה, מפעלי נבחרות, כדורסל אירופי, כדוריד אירופי, קרבות שמשודרים בעולם ב-PPV בעלות גבוהה מהחודשית של צ'רלטון, ועוד מיליון ואחד תכנים שפונים למלא קהלי יעד. זה זול.

לא בקטע שיפוטי או משהו.

אני פשוט לא בארץ כבר די הרבה שנים, וגם כשהייתי בארץ לא הייתה לי טלוויזיה (פשוט הייתי רואה פיראטית מהאינטרנט), אז אין לי מושג מה המחירים, והדיון הזה מעניין אז רציתי לדעת על איזה סכומים מדברים, זה הכול.

שוב, זה 70 שקלים לפני התשלום להוט\יס\סטינג והעלות הזאת מתחילה ב-70 שקלים נוספים. וזה עוד בלי כל מיני חבילות של ערוצי הספורט שמשדרות משחקים בגביע\גביע הטוטו ולפעמים משחקים באירופה.
הטענה היא לא לגבי המחיר, כל אחד שיגבה כמה שהוא רוצה, הטענה היא להסכם הבלעדיות ולאי התחרות. מה שקורה בעולם לא מעניין אותי.
מה אם בא לי לשלם על זיכיון לשידור המשחקים ואני רוצה לשווק צפייה באינטרנט תמורת 39 ש"ח לחודש (רק כדורגל ישראלי)? כשאין תחרות אז אתה מקבל פרשן כמו ג'ימי טורק

26 דקות לפני, gilgil28 said:

שוב, זה 70 שקלים לפני התשלום להוט\יס\סטינג והעלות הזאת מתחילה ב-70 שקלים נוספים. וזה עוד בלי כל מיני חבילות של ערוצי הספורט שמשדרות משחקים בגביע\גביע הטוטו ולפעמים משחקים באירופה.
הטענה היא לא לגבי המחיר, כל אחד שיגבה כמה שהוא רוצה, הטענה היא להסכם הבלעדיות ולאי התחרות. מה שקורה בעולם לא מעניין אותי.
מה אם בא לי לשלם על זיכיון לשידור המשחקים ואני רוצה לשווק צפייה באינטרנט תמורת 39 ש"ח לחודש (רק כדורגל ישראלי)? כשאין תחרות אז אתה מקבל פרשן כמו ג'ימי טורק

אתה לא יכול לעשות את זה גם בעולם, יש מכירה מרוכזת של זכויות שידור לפי קטגוריות.

המנהלת לא הציעה למכירה סטרימינג אינטרנטי, מה שהופך את זה ללא חוקי, כן הציעה שידורי לסלולר במסגרת המכירה המרוכזת, מה שאומר שגם זה אצל צ'רלטון וייאמר לחובתם שלא מציעים את זה.

אני יודע שלא אכפת לך מהעולם, אבל אתה חושב שלצ'רלטון אין תחרות? בספרד 9 מ-10 משחקים במחזור, כולל המשחק המרכזי, משודרים בתשלום בערוץ בתשלום שמשודר בשלושה מתוך תשעה ספקי טלוויזיה מרכזיים במדינה (שאמנם נוטלים מעל 90 אחוז מהשוק, אבל עדיין), המשחק הנוסף (שני בחשיבותו) משודר בערוץ פתוח. המדינה היחידה שקרובה לישראל מבחינת טיב חבילת ספורט היא איטליה, שבה 7 מתוך 10 משחקי ליגה משודרים בסקיי (השאר בסטרימינג בחברה גרמנית) שמציעים חבילה של מלא ערוצים בהיקף דומה לצ'רלטון (פחות ליגות).

ג'ימי טורק פרשן ליגה ישראלית לא כי אין תחרות לצ'רלטון, אלא כי בגדול התפיסה של כדורגל בארץ היא זבל ולצופה הממוצע לא באמת אכפת.

באנגליה יש תחרות, יש גם שידורים מעולים, אבל גם משדרים 200 מתוך 380 משחקים בעונה וזה נפרס על פני שלושה ספקים שונים שכולם בתשלום ואחד הוא בכלל שירות נפרד (משדרים בסקיי, BT ואמזון פריים).

מה זאת אומרת מונופול של צ'רלטון על השידורים? כל גוף שידור רוכש זכויות שידור בהתקשרות במכרז בין אותו גוף שידור לבין הנהלת הליגה שמספקת את המוצר, וכל גוף שידור שעומד בתנאי הסף של המכרז מוזמן להיכנס אליו ולהציע את מועמדותו. לצורך העניין גם ערוץ ההידברות יכול להציע את מועמדותו אם הוא רואה בזה תועלת ומסוגל לעמוד בתנאים. יש מקרים בהם השידורים מפוצלים ובחלק מהמקרים יש בלעדיות, כמו שלחברת תעופה נתונה יכולה בתנאים מסוימים יכולה להיות בלעדיות מנמל הבית שלה על קו תעופה ליעד מסוים. 

לפעמים המכרז מעניק לגוף מסוים בלעדיות ולפעמים הוא יכול להיות מפוצל בין מספר גופי שידור, אבל זה לא אומר שהמכרז תפור ואין תחרות או הזדמנות לגופים אחרים לשדר ליגה מסוימת. עד 2007 כל משחקי הפרמיירליג שודרו בסקיי ספורטס בלבד, ומאז נוספו עוד גופים שהצטרפו גם כן לשידורים, כמו BT Sport למשל שמשדרים חלק מהמשחקים. צופה בריטי שמעוניין ברכישת מנוי לסקיי ישלם לפחות 250 ש"ח על חלק מהספורט ויקבל עבורם את רוב משחקי הפרמיירליג. אם תרצה חבילת ספורט מלאה בבריטניה שכוללת את רוב הליגות בנוסף לערוצי חדשות וכיו"ב, כנראה שתשלם עבורה באזור 100 פאונד בחודש.

לא אומר את זה כסנגוריה אלא כעובדה נתונה - המחיר שצ'רלטון גובה הוא נמוך מאד במונחים עולמיים והערך שהם מעניקים לצופים גדול מאד. זכויות שידור למגוון רחב מאד של ליגות וענפים שכל הזמן מתרחב, הוסיפו 2 ערוצים, מעגל שידורים מסביב לשעון ולא העלו את המחיר. DAZN הבריטית למשל היא "הנטפליקס של הספורט" - פלטפורמת השידור שהיא אחת הזולות בעולם כרגע ב100 דולר לשנה או 20 דולר לחודש והיא הייתה בגדר בשורה בעולם לאחר עליית הPPV והמנויים היקרים מאד לצפייה בספורט. ועדיין היא מתקשה מאד להעביר אליה את הצופים במדינות בהן היא פועלת (אוסטריה, גרמניה, ספרד, איטליה ארה"ב, קנדה, יפן ועוד). 

בהנחה ואנחנו שמים בצד את העובדה שאין כל הצדקה חוזית/משפטית לעניין שאתה מציע ואנחנו מסתכמים רק על טוב לבה של צ'רלטון, שאין לה שום מחויבות עבור אף אחד מאשר לדאוג לכך שתוכל לצפות במשחק באופן תקין במועדו הקבוע, ככה צפוי להיראות התהליך שאתה מציע קצה המזלג - אחרי חתימה על הסכם התקשרות קצוב בזמן בין מנהלת הליגות לנציגי כל חברות התקשורת הגדולות בארץ שמפעילות את ערוצי צ'רלטון, יש לבקש מקבוצות הליגה להעביר אליהן מאגר מידע של כל המנויים שלהן, חברות התקשורת צריכות לאתר את אותם בעלי מנויים במאגר שלהן, לפעול לזיכוי של חיובים שבוצעו או לביטול חיוב עתידי, לפתוח את הערוץ עבורם ולהכניס במאגר הלקוחות סעיף שמעיד על זה שאתה אוהד של מכבי/הפועל/חיפה ולסנכרן את זה עם לוח המשחקים ולדאוג לכך שהערוץ ייפתח לך רק כשהקבוצה שלך משחקת.

8 hours ago, החתול הצהוב said:

ליל מנוחה תורג'י

גם לך חתול.

בגדול אני מסכים עם חלק מהטענות והעיקרית היא שאתה חייב לשלם לספק הפלטפרומה אבל גם עם הבעייתיות הזו, החבילה כולה יחסית זולה.

להפתעתי גם במנהלת הודו שיש בעייתיות במכרז האחרון שנחתם בעיקר בכל הנוגע לשידורי אינטרנט, אולי יהיה לכם מזל ויפתרו את זה במכרז הבא.

22 hours ago, סלבה said:

ג'ימי טורק פרשן ליגה ישראלית לא כי אין תחרות לצ'רלטון, אלא כי בגדול התפיסה של כדורגל בארץ היא זבל ולצופה הממוצע לא באמת אכפת.

אתה רוצה להגיד לי שאם היו 2 ערוצים שמשדרים במקביל משחק ובאחד הפרשן הוא טורק ובשני מישהו כמו נגיד איווניר או אפק, לא היית בוחר בשני? (ולא רק אתה, היית רואה התפלגות חד משמעית)

4 דקות לפני, gilgil28 said:

אתה רוצה להגיד לי שאם היו 2 ערוצים שמשדרים במקביל משחק ובאחד הפרשן הוא טורק ובשני מישהו כמו נגיד איווניר או אפק, לא היית בוחר בשני? (ולא רק אתה, היית רואה התפלגות חד משמעית)

למה שישדרו את אותו משחק במקביל בשני מקומות שונים?

יש מכירת זכויות שידור שמבטיחה בלעדיות, זה ככה בכל מקום. בארץ זה קרה עם תכנים מחו"ל כי היה יותר ממכרז אחד לתוכן הזה בכותרות שונות (נגיד שידור sd ושידור hd, משחק מלא מערוץ הקיבוץ וכאלה), אבל אין שום סיבה הגיונית שיעשו את זה לליגת העל, או בכלל לתוכן מקומי.