Jump to content

הריקוד האחרון

תחיית המתים

Recommended Posts

18 hours ago, פראנק_רייקארד said:

עם כל האהבה ללברון ולברון בשבילי זה באמת אליל ילדות , הוא לא מתקרב לרמת הווינריות של מייקל , אני זוכר כל כך הרבה משחקים מכריעים שלו שבשניות האחרונות  ומהלכים אחרונים הוא פשוט העיף שלשה במקום לחדור לסל , גם בעונת שיא שלו ובאליפות הכי מרשימה שלו לדעתי מול הספרס  ב2013 הוא החטיא את הזריקה האחרונה,  ואם לא ריבואנד של בוש  ושלשה מטורפת של אלן הוא מפסיד את הסדרה ב6 משחקים . 

ועכשיו עובדות:

https://twitter.com/RTSportsTalk/status/992970833751674881?s=20

6 hours ago, Omer said:

אולאג׳וון שייך לדיון על חמישיות העונה וחמישיות ההגנה כי הופיע בהן לא פחות מג׳ורדן בשנים הראשונות שלהם. וזה נושא שאתה העלית, לא אני.

ומה עם תואר ה MVP? תארי מלך הסלים? שחקן ההגנה של העונה? ג'ורדן זכה בכולם בסוף שנות ה 80 עוד לפני האליפות הראשונה. מה לאולאג'וון ולזה?

גם הגנה גם התקפה גם MVP = היה הטוב ביותר עוד לפני שזכה באליפות.

1 hour ago, DoW said:

ומה עם תואר ה MVP? תארי מלך הסלים? שחקן ההגנה של העונה? ג'ורדן זכה בכולם בסוף שנות ה 80 עוד לפני האליפות הראשונה. מה לאולאג'וון ולזה?

גם הגנה גם התקפה גם MVP = היה הטוב ביותר עוד לפני שזכה באליפות.

אתה מציין פה עונה אחת. אף אחד לא חשב שהוא באמת גדול יותר ממג׳יק או מבירד באותן שנים, קצת כמו שאף אחד לא היה לוקח את ווסטברוק על חשבון לברון, אפילו שווסטברוק היה MVP. זה לגמרי בר השוואה לשחקנים אחרים שזכו בתארים אישיים ולא היו בסוף שום דבר שקרוב לג׳ורדן (אהמ אייברסון כמלך הסלים - והוא בחיים לא היה מגיע למה שהגדולים באמת עשו).

זה ששחקן זכה בתארים אישיים בעונה מסויימת לא עושה אותו בדרך להיות הטוב ביותר בהיסטוריה, במיוחד בלי תארים קבוצתיים, שזה לא בהכרח הוגן, אבל זה משהו שהוא מדד בעיני רוב האנשים.

בירד ומג׳יק שלטו בליגה וזכו באליפויות בערך מעונות הרוקי שלהם. אתה יכול להגיד שהיה להם יתרון של כמה שנים על ג׳ורדן ששיחק לטובתם, או של הקבוצות שלהם, אבל מצד שני אתה גם יכול להגיד שכל אחד מהם היה לוקח כמעט את כל האליפויות של שנות ה-80 אם לא השני, ושאף אחד מהם לא היה מעדיף לקחת הכל על עצמו ולזכות ביותר תארי MVP על חשבון אליפויות.

מה שהיה לך בשנות ה-80 זה שני שחקנים שנחשבים לטובים בכל הזמנים, ועוד שחקן צעיר ומבטיח שלא היה בטוח שייקח אליפות מתישהו. יש לזה הרבה נסיבות, לא כולן באשמתו, אבל להגיד שנחשב לשחקן כדורסל יותר גדול מבירד ומג׳יק זה לא רציני. מקסימום ל"יותר מוכשר", ובירד למשל באמת נחשב לשחקן של עבודה קשה יותר מכישרון. אבל הם היו שחקנים קבוצתיים, והם היו אלופים. לא חושב שמישהו היה מחליף מנהיג ששולט בליגה במשך עשור לטובת שחקן מרשים בקבוצה שלא קרובה לאליפות. בוא לא נשכח שאת דטרויט ג׳ורדן עבר כשפתאום לא שיחקו רק עליו. מג׳יק שיפר את השחקנים סביבו. השחקנים (האדירים) ששיחקו ליד ג׳ורדן היו יותר טובים בלעדיו. פיפן, קוקוץ׳, ארמסטרונג, רודמן, גראנט. מג׳יק לא ניסה להאפיל עליהם, לדעתי זה לזכותו.

לג׳ורדן של שנות התשעים לא היו מתחרים בגזרה הזאת. זה לא אומר שהוא אוברייטד, זה אומר שמבין השלושה, שניים היו צריכים לשחק ראש בראש, ובגלל זה אף אחד מהם לא היה קונצנזוס. בשנות השמונים היו שני שחקנים ברמה הזאת, בשנות התשעים היה אחד. ובסך הכל - עבדול ג׳באר, לברון, מג׳יק, בירד, ג׳ורדן - לכולם יש claim.

17 דקות לפני, Omer said:

לג׳ורדן של שנות התשעים לא היו מתחרים בגזרה הזאת. זה לא אומר שהוא אוברייטד, זה אומר שמבין השלושה, שניים היו צריכים לשחק ראש בראש, ובגלל זה אף אחד מהם לא היה קונצנזוס. בשנות השמונים היו שני שחקנים ברמה הזאת, בשנות התשעים היה אחד. ובסך הכל - עבדול ג׳באר, לברון, מג׳יק, בירד, ג׳ורדן - לכולם יש claim.

הייתי מכניס גם את קרל מלון ודאנקן, אולי גם את סטוקטון. וזה רק משנות ה80 המאוחרות, לפני היו את ד"ר ג'יי, אוסקר רוברטסון, צ'מברליין.

אבל כל הגדולים אומרים שמייקל הכי גדול בכל הזמנים.

16 דקות לפני, Omer said:

אתה מציין פה עונה אחת. אף אחד לא חשב שהוא באמת גדול יותר ממג׳יק או מבירד באותן שנים, קצת כמו שאף אחד לא היה לוקח את ווסטברוק על חשבון לברון, אפילו שווסטברוק היה MVP. זה לגמרי בר השוואה לשחקנים אחרים שזכו בתארים אישיים ולא היו בסוף שום דבר שקרוב לג׳ורדן (אהמ אייברסון כמלך הסלים - והוא בחיים לא היה מגיע למה שהגדולים באמת עשו).

זה ששחקן זכה בתארים אישיים בעונה מסויימת לא עושה אותו בדרך להיות הטוב ביותר בהיסטוריה, במיוחד בלי תארים קבוצתיים, שזה לא בהכרח הוגן, אבל זה משהו שהוא מדד בעיני רוב האנשים.

בירד ומג׳יק שלטו בליגה וזכו באליפויות בערך מעונות הרוקי שלהם. אתה יכול להגיד שהיה להם יתרון של כמה שנים על ג׳ורדן ששיחק לטובתם, או של הקבוצות שלהם, אבל מצד שני אתה גם יכול להגיד שכל אחד מהם היה לוקח כמעט את כל האליפויות של שנות ה-80 אם לא השני, ושאף אחד מהם לא היה מעדיף לקחת הכל על עצמו ולזכות ביותר תארי MVP על חשבון אליפויות.

מה שהיה לך בשנות ה-80 זה שני שחקנים שנחשבים לטובים בכל הזמנים, ועוד שחקן צעיר ומבטיח שלא היה בטוח שייקח אליפות מתישהו. יש לזה הרבה נסיבות, לא כולן באשמתו, אבל להגיד שנחשב לשחקן כדורסל יותר גדול מבירד ומג׳יק זה לא רציני. מקסימום ל"יותר מוכשר", ובירד למשל באמת נחשב לשחקן של עבודה קשה יותר מכישרון. אבל הם היו שחקנים קבוצתיים, והם היו אלופים.

ווסטברוק = MVP. אייברסון = מלך הסלים. אני מדבר איתך על חבילה שלמה של מלך סלים, MVP, שחקן ההגנה של העונה, חמישיית השנה, חמישיית ההגנה, הכל. לא היה כזה דבר בהיסטוריה.

וגם אחרי אותה עונה הוא המשיך להיות קבוע מלך הסלים וחמישיית ההגנה. לא הבלחה של עונה אחת.

בירד ומג'יק שלטו בליגה ברוב שנות ה 80', הגיוני, כי הם התחילו לשחק בסוף העשור הקודם. ג'ורדן נכנס לליגה בעונה 84-85, ומהר מאוד הפך לטוב ביותר. לא על ההתחלה, אבל עוד לפני האליפויות.

לא לכולם יש claim, כי כשבסוף הכל נגמר, בוחנים את ההישגים וההצלחות, ג'ורדן נשאר מושלם עם 6 אליפויות מ 6 גמרים כשהוא ה MVP בכולן. מג'יק ובירד לא היו MVP בכל האליפויות שלהם, גם לא קארים. להיות הכי טוב בקבוצה הכי טובה, 6 פעמים מתוך 6 פעמים, אין אף אחד שמתקרב לזה.

2 דקות לפני, eran_7 said:

הייתי מכניס גם את קרל מלון ודאנקן, אולי גם את סטוקטון. וזה רק משנות ה80 המאוחרות, לפני היו את ד"ר ג'יי, אוסקר רוברטסון, צ'מברליין.

אבל כל הגדולים אומרים שמייקל הכי גדול בכל הזמנים.

יוטה היא באמת הקבוצה הכי טובה שג׳ורדן ניצח.

התבטאויות הן הרבה פעמים פוליטיקה, אבל גם בהן עבדול ג׳באר אומר שאין כזה דבר הכי גדול, שלברון יכול לעבור את ג׳ורדן, וכו'. וההבדל הכי גדול? אף אחד לא מפאר את עצמו כמו ג׳ורדן.

בירד ומג׳יק שיחקו בליגה יותר קשה. בוסטון, לייקרס, דטרויט, פורטלנד, פילי.

2 דקות לפני, DoW said:

ווסטברוק = MVP. אייברסון = מלך הסלים. אני מדבר איתך על חבילה שלמה של מלך סלים, MVP, שחקן ההגנה של העונה, חמישיית השנה, חמישיית ההגנה, הכל. לא היה כזה דבר בהיסטוריה.

וגם אחרי אותה עונה הוא המשיך להיות קבוע מלך הסלים וחמישיית ההגנה. לא הבלחה של עונה אחת.

בירד ומג'יק שלטו בליגה ברוב שנות ה 80', הגיוני, כי הם התחילו לשחק בסוף העשור הקודם. ג'ורדן נכנס לליגה בעונה 84-85, ומהר מאוד הפך לטוב ביותר. לא על ההתחלה, אבל עוד לפני האליפויות.

לא לכולם יש claim, כי כשבסוף הכל נגמר, בוחנים את ההישגים וההצלחות, ג'ורדן נשאר מושלם עם 6 אליפויות מ 6 גמרים כשהוא ה MVP בכולן. מג'יק ובירד לא היו MVP בכל האליפויות שלהם, גם לא קארים. להיות הכי טוב בקבוצה הכי טובה, 6 פעמים מתוך 6 פעמים, אין אף אחד שמתקרב לזה.

אייברסון היה מלך הסלים ו-MVP. הוא לא יותר טוב משחקנים שהיו רק MVP.

מג׳יק ובירד לקחו אליפויות מהרגע הראשון, ג׳ורדן לא. ופחות עניין אותם להיות MVP. הם היו שחקנים קבוצתיים. הם לא חיפשו לקלוע 60 נקודות למשחק.

שנות ה-90 היו פחות טובות משנות ה-80, וקל להגיד "מאה אחוז הצלחה" כשבימי השיא של דטרויט, בוסטון והלייקרס ג׳ורדן לא התקרב לגמר.

לברון הפסיד בגמרים עם קבוצות משמעותית פחות טובות. לשמוע את ג׳ורדן מבקר אותו על כך ששיחק עם שחקנים גדולים אחרים זה מביך, כאילו הוא לא קיבל את רודמן מדטרויט, וכאילו לפיפן, קר, קוקוץ׳ וכו' לא היה חלק משמעותי.

אתה נצמד ל-MVP של סדרת הגמר ומתעלם באופן אלגנטי ממשחקים שהיו אחד על אחד בין לברון לסטף. אז החליטו שמי שעשה את ההבדל היה מישהו אחר. זאת המשמעות של ה-MVP בסדרת הגמר.

5 דקות לפני, Omer said:

יוטה היא באמת הקבוצה הכי טובה שג׳ורדן ניצח.

התבטאויות הן הרבה פעמים פוליטיקה, אבל גם בהן עבדול ג׳באר אומר שאין כזה דבר הכי גדול, שלברון יכול לעבור את ג׳ורדן, וכו'. וההבדל הכי גדול? אף אחד לא מפאר את עצמו כמו ג׳ורדן.

בירד ומג׳יק שיחקו בליגה יותר קשה. בוסטון, לייקרס, דטרויט, פורטלנד, פילי.

לג'ורדן יש קבלות כדי לפאר את עצמו, לא הייתי מצפה מהשחקן הגדול בכל הזמנים להיות צנוע.

המשחק שהכי זכור לי שראיתי היה כשהוא עלה עם איזה 40 מעלות חום למשחק נגד יוטה בחוץ במצב של 2-2 וניצח להם את המשחק.

2 דקות לפני, Omer said:

אייברסון היה מלך הסלים ו-MVP. הוא לא יותר טוב משחקנים שהיו רק MVP.

מג׳יק ובירד לקחו אליפויות מהרגע הראשון, ג׳ורדן לא. ופחות עניין אותם להיות MVP. הם היו שחקנים קבוצתיים. הם לא חיפשו לקלוע 60 נקודות למשחק.

שנות ה-90 היו פחות טובות משנות ה-80, וקל להגיד "מאה אחוז הצלחה" כשבימי השיא של דטרויט, בוסטון והלייקרס ג׳ורדן לא התקרב לגמר.

לברון הפסיד בגמרים עם קבוצות משמעותית פחות טובות. לשמוע את ג׳ורדן מבקר אותו על כך ששיחק עם שחקנים גדולים אחרים זה מביך, כאילו הוא לא קיבל את רודמן מדטרויט, וכאילו לפיפן, קר, קוקוץ׳ וכו' לא היה חלק משמעותי.

אתה נצמד ל-MVP של סדרת הגמר ומתעלם באופן אלגנטי ממשחקים שהיו אחד על אחד בין לברון לסטף. אז החליטו שמי שעשה את ההבדל היה מישהו אחר. זאת המשמעות של ה-MVP בסדרת הגמר.

MVP ומלך סלים אומר שאתה אחלה קלעי והייתה לך עונה נהדרת. כשאתה מוסיף גם את שחקן ההגנה (ובכלל, חמישיית הגנה וחמישייה כללית) זה אומר שהיית הכי טוב בכל תחום במשחק באותה עונה. לא רק קליעה.

מג'יק ובירד נכנסו לליגה לקבוצות הכי מצליחות בהיסטוריה. ג'ורדן נכנס לקבוצה שאף פעם לא זכתה בכלום ולא הגיעה לכלום. יחי ההבדל הקטן.

לפי מה אתה אומר ששנות ה 90 היו פחות טובות משנות ה 80? על פי איזה מדד? ואתה לא יכול לשפוט את ג'ורדן לרעה על כך שהוא פשוט צעיר יותר ממג'יק, בירד ואייזאה תומאס, ולכן נכנס לליגה אחריהם, נכון? וג'ורדן היה מאוד קרוב לגמר וגם ניצח את דטרויט בשיאה, ואת הלייקרס בפעם הראשונה שהתמודד מולה, אי אפשר לומר שמג'יק לא היה בשיאו באותה תקופה.

דאלאס של נוביצקי לא הייתה טובה יותר ממיאמי, והשחקן הגדול בהיסטוריה לא יכול להפסיד בגמר הזה.

MVP של סדרת גמר זה התואר הכי משמעותי. נניח אפשר לומר שעונה אחת איגודאלה "גנב" לקרי את התואר, אבל בשאר האליפויות של קרי דוראנט היה הבוס והשחקן הטוב יותר. אין מה להפחית בחשיבות של התואר הזה.

8 דקות לפני, eran_7 said:

לג'ורדן יש קבלות כדי לפאר את עצמו, לא הייתי מצפה מהשחקן הגדול בכל הזמנים להיות צנוע.

המשחק שהכי זכור לי שראיתי היה כשהוא עלה עם איזה 40 מעלות חום למשחק נגד יוטה בחוץ במצב של 2-2 וניצח להם את המשחק.

כן, רק שאני לא שומע את ג׳ו מונטנה, דן מרינו, ברט פארב, פייטון מאנינג, טום בריידי, מג׳יק ג׳ונסון או לארי בירד מגמדים אחרים. אומר הרבה על האופי שלו.

הדרך היחידה שלברון עובר את ג׳ורדן בדירוג הטובים בהיסטוריה היא אם הוא ממציא מכונת זמן וחוזר אחורה לשנות את ההיסטוריה.

אמנם החזרה לקליבלנד והאליפות איתם קצת כיפרה על המעבר למיאמי, אבל מישהו שחובר לעוד כוכבים כדי לקחת אליפות לא יכול להיחשב הגדול בהיסטוריה בעיניי.

5 דקות לפני, Omer said:

כן, רק שאני לא שומע את ג׳ו מונטנה, דן מרינו, ברט פארב, פייטון מאנינג, טום בריידי, מג׳יק ג׳ונסון או לארי בירד מגמדים אחרים. אומר הרבה על האופי שלו.

אני לא שופט שחקן לפי אופי (מחוץ למגרש), גם מראדונה זה לא בדיוק תלית שכולה תכלת, פלה לא יכול להפסיק לדבר על עצמו.

19 דקות לפני, DoW said:

MVP ומלך סלים אומר שאתה אחלה קלעי והייתה לך עונה נהדרת. כשאתה מוסיף גם את שחקן ההגנה (ובכלל, חמישיית הגנה וחמישייה כללית) זה אומר שהיית הכי טוב בכל תחום במשחק באותה עונה. לא רק קליעה.

מג'יק ובירד נכנסו לליגה לקבוצות הכי מצליחות בהיסטוריה. ג'ורדן נכנס לקבוצה שאף פעם לא זכתה בכלום ולא הגיעה לכלום. יחי ההבדל הקטן.

לפי מה אתה אומר ששנות ה 90 היו פחות טובות משנות ה 80? על פי איזה מדד? ואתה לא יכול לשפוט את ג'ורדן לרעה על כך שהוא פשוט צעיר יותר ממג'יק, בירד ואייזאה תומאס, ולכן נכנס לליגה אחריהם, נכון? וג'ורדן היה מאוד קרוב לגמר וגם ניצח את דטרויט בשיאה, ואת הלייקרס בפעם הראשונה שהתמודד מולה, אי אפשר לומר שמג'יק לא היה בשיאו באותה תקופה.

דאלאס של נוביצקי לא הייתה טובה יותר ממיאמי, והשחקן הגדול בהיסטוריה לא יכול להפסיד בגמר הזה.

MVP של סדרת גמר זה התואר הכי משמעותי. נניח אפשר לומר שעונה אחת איגודאלה "גנב" לקרי את התואר, אבל בשאר האליפויות של קרי דוראנט היה הבוס והשחקן הטוב יותר. אין מה להפחית בחשיבות של התואר הזה.

החתול כבר כתב כאן שהלייקרס היו בירידה באותה עונה.

לדאלאס היה מאמן בניגוד למיאמי, וסיימה עם מאזן כמעט זהה בקונפרנס חזק יותר (גם מיאמי לא סיימה עם המאזן הטוב ביותר). עגלות הם לא היו. עדיין, לברון היה צריך להתמודד עם קרלייל, קר, פופוביץ׳ - ובשנים האחרונות שבהן הפסיד בגמר לא היה לו שום דבר שמדגדג את הסגל של שיקגו של הקדנציה השנייה של ג׳ורדן. אתה בכח מתעלם מזה שזה ספורט קבוצתי.

דוראנט היה טוב יותר? אתה בכח מתעלם מזה שהם זכו גם בלעדיו, ושהוא עזב כי "זאת הקבוצה של סטף"? בכלל, MVP זה לא תואר אובייקטיבי.

11 דקות לפני, eran_7 said:

אני לא שופט שחקן לפי אופי (מחוץ למגרש), גם מראדונה זה לא בדיוק תלית שכולה תכלת, פלה לא יכול להפסיק לדבר על עצמו.

זה רלוונטי כי התגובה הראשונה שלי כאן היתה לגבי זה שאיבדתי הרבה הערכה לג׳ורדן כבן אדם. חלק מהחברים שלי צחקו עליי על זה כי תמיד ידעו שזה הבן אדם. מה שאני אומר שהוא זה שהיית שחקן על זה לא תירוץ, עובדה שאחרים לא מרגישים צורך להחמיא לעצמם כל הזמן.

2 דקות לפני, Omer said:

זה רלוונטי כי התגובה הראשונה שלי כאן היתה לגבי זה שאיבדתי הרבה הערכה לג׳ורדן כבן אדם. חלק מהחברים שלי צחקו עליי זה כי תמיד ידעו שזה הבן אדם. מה שאני אומר שהוא זה שהיית שחקן על זה לא תירוץ, עובדה שאחרים לא מרגישים צורך להחמיא לעצמם כל הזמן.

צריך להבדיל בין על המגרש למחוץ למגרש. כל עוד זה עוזר לקבוצה ודוחף את כולם להצליח זה חיובי, והאליפויות שהשיג זאת הוכחה שזה תרם או במקרה הכי הגרוע לא הזיק.

2 דקות לפני, eran_7 said:

צריך להבדיל בין על המגרש למחוץ למגרש. כל עוד זה עוזר לקבוצה ודוחף את כולם להצליח זה חיובי, והאליפויות שהשיג זאת הוכחה שזה תרם או במקרה הכי הגרוע לא הזיק.

זה לא מסביר למה שנים אחרי שפרש הוא צריך לזלזל בכל שחקן שמשחק היום. זה מביך ודי מעורר רחמים.

1 דקה לפני, Omer said:

זה לא מסביר למה שנים אחרי שפרש הוא צריך לזלזל בכל שחקן שמשחק היום. זה מביך ודי מעורר רחמים.

אני לא זוכר התבטאויות עד כדי כך חריפות, אם מצאת משהו תן ציטוט.

4 דקות לפני, eran_7 said:

אני לא זוכר התבטאויות עד כדי כך חריפות, אם מצאת משהו תן ציטוט.

רק השנה הוא הרגיש צורך להגיד שסטף קרי, הקלע הטוב בהיסטוריה, לא הול אוף פיימר.

אם אני זוכר נכון סטף בעיקר צחק בתגובה, הוא כנראה יודע שאין מה לקחת את ג׳ורדן ברצינות.

14 דקות לפני, Omer said:

אם אני זוכר נכון סטף בעיקר צחק בתגובה, הוא כנראה יודע שאין מה לקחת את ג׳ורדן ברצינות.

הוא אמר שקרי *עדיין* לא הול אוף פיימר, צודק.

22 דקות לפני, Omer said:

עומר אז הטענה שלך שממש אהבת את ג'ורדן נראית לי קצת לא הגיונית.

2 דקות לפני, טוני said:

עומר אז הטענה שלך שממש אהבת את ג'ורדן נראית לי קצת לא הגיונית.

אהבתי כילד, פחות הייתי מודע לעניין הזה עד עכשיו. אני לא כזה עוקב אחרי התקשורת האמריקאית, בטח לא בנוגע לכדורסל. אלה דברים שעכשיו אני מגלה בדיעבד, ומאכזבים אותי.

ערן, אם סטף פורש היום הוא ב-HOF, זאת לא שאלה. הוא עשה יותר משחקנים כמו אייברסון או יאו מינג שבפנים. אה, והוא הקלע הטוב בהיסטוריה.

47 דקות לפני, Omer said:

החתול כבר כתב כאן שהלייקרס היו בירידה באותה עונה.

לדאלאס היה מאמן בניגוד למיאמי, וסיימה עם מאזן כמעט זהה בקונפרנס חזק יותר (גם מיאמי לא סיימה עם המאזן הטוב ביותר). עגלות הם לא היו. עדיין, לברון היה צריך להתמודד עם קרלייל, קר, פופוביץ׳ - ובשנים האחרונות שבהן הפסיד בגמר לא היה לו שום דבר שמדגדג את הסגל של שיקגו של הקדנציה השנייה של ג׳ורדן. אתה בכח מתעלם מזה שזה ספורט קבוצתי.

דוראנט היה טוב יותר? אתה בכח מתעלם מזה שהם זכו גם בלעדיו, ושהוא עזב כי "זאת הקבוצה של סטף"? בכלל, MVP זה לא תואר אובייקטיבי.

ירידה, עלייה, זה לא משנה, הלייקרס הגיעו לגמר ומג'יק היה בשיאו עדיין.

אין מה לנסות להגן על לברון באליפות ההיא של דאלאס. היא האלופה הכי פחות חזקה שזכורה לי (אולי יחד עם טורונטו של שנה שעברה) זה ספורט קבוצתי, ולברון עצמו היה נוראי בגמר הזה. אם היה נותן אקסטרה ומראה את הווינריות והמנהיגות שג'ורדן הראה ב 91 כנראה שלא היה מפסיד, אבל לא היה לו את זה.

אם היה לוקח 6 אליפויות עם קליבלנד, והופך את השחקנים לידו לטובים יותר, אולי הם גם היו נחשבים לשחקנים איכותיים יותר. לאב היה כוכב לפני שלברון. קיירי אחד השחקנים הכי מוכשרים בליגה. לא הייתה שם קבוצה חלשה.

ספולסטרה מאמן מצויין דרך אגב.

דוראנט היה הכי טוב בסדרות הגמר האלה, והשחקן הכי טוב בגולדן סטייט. לומר אחרת זה שקר. זה לא משהו שקרה כשהיינו קטנים והזיכרון יכול לתעתע. זה היה ממש בשנים האחרונות.

הם זכו גם בלעדיו וגם הפסידו בלעדיו. יחד איתו הם דרסו את קליבלנד תוך כדי שוהא מפגין עליונות בהגנה ובהתקפה.

הוא לא עזב כי זאת הקבוצה של סטף, אלא כי רצה משהו אחר והכימיה בקבוצה לא התאימה לו. בלעדיו הם קצת פחות מאיימים.

29 דקות לפני, Omer said:

קצת הוציאו דברים מהקשרם בראיון הזה

עומר, אתה מוריד מהגדולה של ג'ורדן כי היה שחצן, אבל כשהיריבים שלך אומרים שאתה הגדול ביותר בכל הזמנים, שאתה אלוהים, הגיוני שתהיה שחצן. זה מתאים לו, כמו שמתאים לזהבי להבדיל אלפי הבדלות.

משווים את לברון אליו, שאמנם מחוץ למגרש הוא אדם למופת, אבל מבחינת האופי במשחק עצמו? עזב את קליבלנד, עזב את מיאמי כשלא הלך, עזב את קליבלנד פעם נוספת כשלא הלך, וכל פעם שהוא דילג בין קבוצות הוא דאג להעיף שחקנים שלא התאימו לו ולצרף כוכבים כדי שיהיה לו קל יותר.

מה עם נאום ה not one not two not three המפורסם? לא שחצנות? מילא אם זה באמת היה קורה, הייתי אומר וואלה שיחק אותה, אבל כשאתה מדבר ככה, רצוי שתגבה את זה עם מעשים. ג'ורדן עשה את זה, לברון לא.

די סיימתי את הדיון פשוט כי כל אחד מאיתנו חוזר על אותו דבר ומיצה, אבל - לברון עזב את מיאמי לטובת קבוצה שלא היתה פוטנציאל לפלייאוף, ואז עזב את קליבלנד אחרי שלקח אותם לגמר, ועבר לקבוצה שלא היתה בפלייאוף.

שחקנים כמו רודמן, קר וקוקוץ׳ היו טובים עוד לפני ששיחקו עם ג׳ורדן. ג׳ורדן לא הפך אף אחד מהם לשחקן.