Jump to content

הריקוד האחרון

תחיית המתים

Recommended Posts

9 hours ago, antonio_margheriti2 said:

יצא לי לראות משחק בייסבול, אף פעם לא הבנתי מה מהנה בזה.

אתה יכול לראות שם שחקנים עם כרס בגיל 40 פלוס, אשכרה צריך כישרון בשביל זה?

מתברר שכן.

6 hours ago, Zizou said:

על המנהיגות של ג'ורדן מעידים שחקנים בקבוצה, שחקנים יריבים, פרשנים ושונאים. הוא לא גרם לשחקנים בהכרח לשפר את הסקור אבל הוא כן גרם להם לתת את כל מה שיש להם כמו קפטן. כשהמנהיג והכוכב הבלתי מעורער מתייחס לכל אימון כמו קרב, you need to step up.

לדוגמא, בסדרה מראיינים את רודמן שג'ורדן שלף מחוק מאיזה מלון, והוא אומר שג'ורדן וג'קסון ידעו איך להתייחס אליו כדי לגרום לו להיות מחוייב לקבוצה.

לקחת את תפקיד הקונטרריין רחוק מדי. הפכת את ג'ורדן לתואם הארדן או ווסטברוק

ונחזור לדיון הקודם שקשה לי לחשוב על ספורטאי על שלא היו להם מניירות של "רודנות". בכלל זה לא קשור רק לספורטאים אלא בהרבה תחומים שיש אנשים שנחשבים לגאונים בתחום שלהם.

On 8.5.2020 at 11:24, הנדון said:

מי לדעתכם החמישייה האמריקאית הכי טובה ביורוליג והחמישייה האירופית הכי טובה בNBA?

פטרוביץ דונצ'יץ' יאניס נוביצקי סאבוניס (דיבאק)

אירופאים בכל הזמנים

1 hour ago, matis said:

פטרוביץ דונצ'יץ' יאניס נוביצקי סאבוניס (דיבאק)

אירופאים בכל הזמנים

פטרוביץ היה ענק יחיד ומיוחד אין ספק.. אבל מבחינתי אין מצב שהוא לפני פארקר.

20 hours ago, ravid said:

גם אני חושב שזה פוסט טיפשי.

מי בבולס של שנות ה-90 השתפר שם בהשוואה למה שהוא היה לפני כן?

פיפן לא היה פיפן לולא ההשפעה של ג'ורדן. להזכירך הוא לא הגיע לליגה ככוכב, אלא הפך לכזה לצידו של ג'ורדן תוך כדי שלמד ממנו.

להיכנס לעומק לגבי השחקנים המשלימים, ומי השתפר יותר ומי פחות אני לא יכול, כי הייתי תינוק בתקופה הזאת.

אבל זה לאו דווקא לשפר סטטיסטיקה של שחקנים, כמו את האופי ולהחדיר מנטליות של ניצחונות ואליפויות לקבוצה.

וזה לא נכון שג'ורדן לא ניצח לפני שפיל ג'קסון הגיע ואמר לו לשחק יותר קבוצתי. כבר טחנו את זה בעמודים הקודמים, אבל רק אזכיר שבכל שנה מאז שג'ורדן הגיע לליגה שיקגו הלכה והשתפרה. וגם בסדרות הפלייאוף האלה  מול דטרויט, בכל שנה הם היו יותר ויותר קרובים. בהתחלה זה היה 4-1, 4-2, 4-3, ראו איך הם משתפרים ובמקרה בשנה שלאחר מכן כשעברו את המשוכה הזאת זאת גם השנה הראשונה של ג'קסון, אבל ברור שמירב הקרדיט מגיע לג'ורדן.

On 11.5.2020 at 19:09, Omer said:

נעזוב את ג׳ורדן - שאק הוא אחד הגורמים לכדורסל של היום. זה לא רק אנליטיקה - מאמנים רצו להוציא את ההתמודדות מהצבע, כי שם זה לא היה כוחות מרוב ששאק היה כמה רמות מעל כולם. הצמידו לו לפעמים גם סטרץ׳ ביגז - אמנם בעיקר בסוף הקריירה, כשגם הגיל השפיע, ובכל זאת. לא ניתן לדעת איך היה מתמודד היום. מה שכן ברור, כמעט בוודאות לדעתי, זה שהיה פחות דומיננטי ממה שהיה בתקופת השיא שלו, שבה קבוצות השקיעו בכל מיני נגרים גבוהים בניסיון לעצור אותו.

הוא עדיין היה שחקן טוב, בלשון המעטה, אבל בלי ג׳אמפשוט הוא היה הרבה פחות מאיים ממה שהיה בתקופת השיא שלו.

וילט בכלל מתקופה שאני לא מבין איך אתה יכול להעריך לפיה את הכישורים שלו ביחס להיום.

מג׳יק זה שחקן שאני כן רואה היום היום מככב, כי הוא הקדים את זמנו. פוינט גארד שפתח כסנטר כשעבדול ג׳באר היה פצוע.

דיברנו על זה בינינו, אבל רק רוצה לציין שאני לא מסכים עם זה.

בכדורסל של היום הוא היה לא פחות מפחיד, אם לא יותר, בחלק ההתקפי ובריבאונד. אי אפשר לעצור אותו באיזור הזה.

בהגנה אולי היו יכולות להיות לו יותר בעיות כשיש יותר פיק אנד רולים וסמול בול, אבל אני בטוח שהוא היה מסתגל לזה ועדיין היה כוח משמעותי גם בחלק ההגנתי.

וילט זאת הערכה גסה פשוט לפי הדומיננטיות שלו בזמנו, ולאור המימדים והאתלטיות שלו. שחקנים עם עליונות כל כך גדולה יהיו טובים בכל פרק זמן.

בכדורסל של היום, שחצי מהזריקות הן מרחוק, לדעתי ממוטה כמו שאק (של הלייקרס לא של אורלנדו) בצבע יכול להיות נשק מאוד יעיל, אבל רק בידיים של המאמן הנכון וגם אצלו הוא להערכתי היה מקבל קצת פחות דקות. כמו שסופו היה במכבי.

20 דקות לפני, ravid said:

בכדורסל של היום, שחצי מהזריקות הן מרחוק, לדעתי ממוטה כמו שאק (של הלייקרס לא של אורלנדו) בצבע יכול להיות נשק מאוד יעיל, אבל רק בידיים של המאמן הנכון וגם אצלו הוא להערכתי היה מקבל קצת פחות דקות. כמו שסופו היה במכבי.

סופו במכבי היה אחד השחקנים הכי יעילים שיש

הבעיה הייתה שלא היה לו כושר לשחק יותר מ 3-4 דקות רצוף, כי לאחר מכן היה מתעייף ועושה מלא עבירות.

לשאק לא הייתה בעיה כזאת. גם בתקופה שלו בלייקרס, כשהוא כבר לא היה סופר אתלטי כמו שהיה באורלנדו, זה היה סיפור אחר לגמרי מסופו.

On 11.5.2020 at 23:24, antonio_margheriti2 said:

יצא לי לראות משחק בייסבול, אף פעם לא הבנתי מה מהנה בזה.

אתה יכול לראות שם שחקנים עם כרס בגיל 40 פלוס, אשכרה צריך כישרון בשביל זה?

לכל דבר צריך כישרון

להצליח להכות בכדור שטס אליך במהירות + סיבוב זה לא כזה פשוט..

בדיוק כמו שכל אחד יכול לשחק סנוקר, אבל להתחרות ברמה גבוהה זה כבר סיפור אחר לגמרי.

אני חושב ששחקני בייסבול שנראים כאילו לא יכולים לרוץ זה בעיקר פיצ׳רים, שגם לזה צריך כוח ביד, יכולת כיוון וכמובן טכניקה. בסך הכל שחקני בייסבול מרוויחים סכומי עתק, קשה לי להאמין שזה היה המצב אם כל אחד היה יכול לעשות מה שהם עושים...

43 דקות לפני, DoW said:

סופו במכבי היה אחד השחקנים הכי יעילים שיש

הבעיה הייתה שלא היה לו כושר לשחק יותר מ 3-4 דקות רצוף, כי לאחר מכן היה מתעייף ועושה מלא עבירות.

לשאק לא הייתה בעיה כזאת. גם בתקופה שלו בלייקרס, כשהוא כבר לא היה סופר אתלטי כמו שהיה באורלנדו, זה היה סיפור אחר לגמרי מסופו.

הדקות של שאק יפחתו כי לדעתי  יהיה לו טיפה קשה לשמור על ביגמנים מודרניים. גבוהים היום זה או פיג'יי טאקר ודריימונד גרין כאלה או ווצ'ביץ', אמביד וטאונס שמסוכנים מבחוץ. שאק עדיין יהיה בלתי עציר בהתקפה אבל בהגנה יהיה פחות אפקטיבי.

46 דקות לפני, קאוביין said:

איך קראו לשחקן שפעם שיחק בראשון (אני חושב) ובמשך שנתיים היה שחקן פוסטר בבולס ? 

דניס הופסון

היתה לו קריירת נ.ב.א קצרה אך סבירה. בשיקאגו היה על העמדה של מייקל אז באמת לא שיחק הרבה אבל לא יודע אם הייתי קורא לו נער פוסטר.

8 hours ago, ravid said:

הדקות של שאק יפחתו כי לדעתי  יהיה לו טיפה קשה לשמור על ביגמנים מודרניים. גבוהים היום זה או פיג'יי טאקר ודריימונד גרין כאלה או ווצ'ביץ', אמביד וטאונס שמסוכנים מבחוץ. שאק עדיין יהיה בלתי עציר בהתקפה אבל בהגנה יהיה פחות אפקטיבי.

אתה עושה רומנטיזציה של ההווה.

כשיש שחקן בקבוצה השניה עם הדומיננטיות והמימדים של שאקיל, אתה חייב לשים על המגרש שחקן שמסוגל לשמור עליו, אחרת תאלץ להשתמש בשמירות כפולות ומשולשות או שהוא יטחן אותך בתוך הצבע ואין לך סיכוי לנצח.

13 דקות לפני, שי123 said:

אתה עושה רומנטיזציה של ההווה.

כשיש שחקן בקבוצה השניה עם הדומיננטיות והמימדים של שאקיל, אתה חייב לשים על המגרש שחקן שמסוגל לשמור עליו, אחרת תאלץ להשתמש בשמירות כפולות ומשולשות או שהוא יטחן אותך בתוך הצבע ואין לך סיכוי לנצח.

זה בדיוק מה שאמרתי אחי, רק מינוס שאין סיכוי לנצח.

שאק עדיין יהיה בלתי עציר בצבע רק שהפעם הגבוה השני ידפוק עליו 3 שלשות בצד השני.

16 דקות לפני, ravid said:

כמה גבוהים אתה מכיר שקולעים 40 אחוז לשלוש?

זה הרבה מעל הממוצע בליגה ועדיין מביא לך 1.2 נק' לפוזשן. שים את פי ג'י טאקר על שאק והוא יביא לך יותר מזה בצבע + יסחוט ממנו מלא עבירות

אותו הדבר גם לגבי סנטרים סטנדרטים יותר בגודל שלהם כמו יוקיץ טאונס או אמביד, שאקיל היה אוכל אותם.

פרקים 7-8 הצגה. כל הדיון סביב האופי של מייקל רק גרם לי להעריך אותו יותר. ככה צריך להיראות ספורטאי בעיניי. מכביסט.

5 hours ago, DoW said:

כמה גבוהים אתה מכיר שקולעים 40 אחוז לשלוש?

זה הרבה מעל הממוצע בליגה ועדיין מביא לך 1.2 נק' לפוזשן. שים את פי ג'י טאקר על שאק והוא יביא לך יותר מזה בצבע + יסחוט ממנו מלא עבירות

אותו הדבר גם לגבי סנטרים סטנדרטים יותר בגודל שלהם כמו יוקיץ טאונס או אמביד, שאקיל היה אוכל אותם.

שליש מהגבוהים בליגה פיתחו קליעה בשנים האחרונות: לופז, לאב, גאסול, טאונס, ווצ'ביץ', מיילס טרנר, פורזינגיס עשה העונה 2 משחקים עם 6 שלשות. אפילו למרקוס אולרידג' התחיל לקלוע העונה מעל שלשה במשחק וזאת מגמה שעוד תתחזק. רובם עושים את זה ב 35-40 אחוז. 

1 hour ago, ravid said:

שליש מהגבוהים בליגה פיתחו קליעה בשנים האחרונות: לופז, לאב, גאסול, טאונס, ווצ'ביץ', מיילס טרנר, פורזינגיס עשה העונה 2 משחקים עם 6 שלשות. אפילו למרקוס אולרידג' התחיל לקלוע העונה מעל שלשה במשחק וזאת מגמה שעוד תתחזק. רובם עושים את זה ב 35-40 אחוז. 

טאונס 41%

איבקה 40%

גאסול 40%

לאב 37%

טאקר 37%

פורזינגיס 35%

טרנר 33%

הורפורד 33%

דיוויס 33%

ווציביץ' 33%

יוקיץ 31%

לופז 30%

לא יודע, לא רשימה כל כך מאיימת, ולא משהו שאי אפשר לפתור עם הגנה חכמה.

גבוהים עם קליעה מרחוק לא יהוו באמת בעיה, אם כבר זה פיק אנד רולים או חסימות כדי להכריח חילופים בהגנה, אבל אני מאמין שהיה יכול להסתדר ולכל הפחות להיות שחקן הגנה בסדר עד טוב.

9 hours ago, ravid said:

אתה חייב שחקן עם מאסה כדי לשמור על שאקיל.

שחקן כמו גאסול לדוגמא שאקיל היה אוכל בלי מלח, וגם היה מסבך אותו בבעיית עבירות מהר מאוד.

התכוונתי למארק גאסול

בכל מקרה שאקיל היה מפרק כל שחקן, התקפית אני לא חושב שהתפוקה שלו היום היתה שונה מהתפוקה שלו בשיא הקריירה, אבל כפי שאמרתי היום הגבוה היה דופק עליו 2-3 שלשות בצד השני