Jump to content

הריקוד האחרון

תחיית המתים

Recommended Posts

סדרה מרתקת

אם עד אליה חשבתי שג'ורדן הספורטאי הגדול בהיסטוריה עכשיו אני כבר לא חושב, אני בטוח. אין דברים כאלה.

22 דקות לפני, Maximus said:

לא מבין איך אפשר להשוות את לברון למייקל כשלברון אפילו לא קובי.

לברון הרבה מעל קובי בכל מדד בערך וגם בכל דירוג רציני. אין כל כך מחלוקת על היותו אחד מ-3-5 הגדולים בהיסטוריה, כל אחד מדרג במקום אחר, בדרך כלל אחרי מייקל ג'ורדן.

59 דקות לפני, סלבה said:

לברון הרבה מעל קובי בכל מדד בערך וגם בכל דירוג רציני. אין כל כך מחלוקת על היותו אחד מ-3-5 הגדולים בהיסטוריה, כל אחד מדרג במקום אחר, בדרך כלל אחרי מייקל ג'ורדן.

או אחרי אייברסון אם אתה עומר

1 hour ago, סלבה said:

במדדים כשהליגה לא קרובה אפילו במעט לכדורסל ולקשיחות של פעם. אין היום הגנות.

ועדיין קובי הוא הדבר הכי קרוב למייקל ועם 5 טבעות כן?

עוד לא ראיתי את פרקים 5-6, ולמרות שאני נהנה מאוד מהסדרה - לדעתי פסטיבל האוננות למייקל קצת מוגזם.

כן, יכול מאוד להיות שמדובר בשחקן הטוב בהיסטוריה. לפני שאני מכניס את השנקל שלי בנושא, אני חייב להגיד שקצת צורמת לי הצביעות הזאת בהאדרה של כל דבר שמייקל הוציא מהפה שלו, כשבצד השני הסופסטארים של היום חוטפים אש על כל שטות שיוצאת להם מהפה. אם (לדוגמה) היו עכשיו הדלפות של לברון מחדר ההלבשה מתעמר בחברים שלו לקבוצה או ב-GM שלו - היו צולבים אותו בתקשורת. כשזה מייקל וזה מלפני 30 שנה אז זה אינדיקציה לכמה הוא היה ווינר בלי פשרות ומחפשים איך להצדיק את זה. המזל הכי גדול של ג'ורדן הוא שהוא שלט בעידן שהרשתות החברתיות לא היו קיימות והתקשורת בכלליות הייתה הרבה פחות פולשנית, אחרת כנראה שהנרטיב לגביו היה מתפתח אחרת. לצורך העניין, אני ממש לא חושב שהיום סופרסטאר יכול באמת להיות רודן בחדר הלבשה מבלי שזה יתפוצץ מהר מאוד.

בכל עניין ה-GOAT, יש טיעונים לכאן או לכאן ויודע שזאת דעה לא פופלרית כרגע אבל בנושא הזה אני נוטה בקצת לכיוון לברון (בוודאי אם יצליח לקחת אליפות או שניים עם הלייקרס, ותודה לקורונה שעצרה אותו בדרך למספר 4). אני כן חושב שבזמן שלברון חטף (וחוטף) ביקורת על המעברים שלו בין קבוצות, זה יהיה הרבה יותר מרשים בעיניי לקחת - אם וכאשר - 4-5 אליפויות עם 3 פרנצ'ייזים שונים מאשר לקחת 6 עם אותו פרנצ'ייז ואותו סגל פחות או יותר. על אחת כמה וכמה כשלאורך כל ההצלחות שלך היו מעליך אחד ה-GMים הכי טובים בהיסטוריה ואחד המאמנים הכי טובים ומעוטרים אי פעם, שגם לקח בלעדיך עוד 5 אליפויות לאחר מכן.

אני לא אצא כאן עומר ואתחיל להכניס לדיון שחקנים כמו ווסטברוק או אייברסון (שבכלליות יכולים לצחצח לגדולים באמת את הנעליים, עם כל הכבוד), אבל זה מרגיש קצת כמו 'כל מה שמייקל עשה זה קודש' תוך התעלמות מהעובדה שהוא היה חלק ממערכת מאוד מאוד מוצלחת ומכילה, שרק לאחר שהתאים את עצמו אליה הגיע להצלחות ברמה הקבוצתית.

43 דקות לפני, Maximus said:

קובי לא קרוב בשום צורה למייקל ובעיני רבים אפילו לא טופ 10 בהיסטוריה.

הוא כן הזכיר בצורת המשחק את ג'ורדן, לא מעבר.

1 hour ago, g0lan said:

בכל עניין ה-GOAT, יש טיעונים לכאן או לכאן ויודע שזאת דעה לא פופלרית כרגע אבל בנושא הזה אני נוטה בקצת לכיוון לברון (בוודאי אם יצליח לקחת אליפות או שניים עם הלייקרס, ותודה לקורונה שעצרה אותו בדרך למספר 4). אני כן חושב שבזמן שלברון חטף (וחוטף) ביקורת על המעברים שלו בין קבוצות, זה יהיה הרבה יותר מרשים בעיניי לקחת - אם וכאשר - 4-5 אליפויות עם 3 פרנצ'ייזים שונים מאשר לקחת 6 עם אותו פרנצ'ייז ואותו סגל פחות או יותר. על אחת כמה וכמה כשלאורך כל ההצלחות שלך היו מעליך אחד ה-GMים הכי טובים בהיסטוריה ואחד המאמנים הכי טובים ומעוטרים אי פעם, שגם לקח בלעדיך עוד 5 אליפויות לאחר מכן.

היה משהו בטיעון הזה אם המעבר הראשון לא היה בעצם הצטרפות לכוכבים נוספים כדי לקחת אליפות.

מה בדיוק ההישג בזה?

גם הסגל של הבולס השתנה לא מעט בין שני הטריפיטים.

באמת שאני לא רואה איך אפשר בכלל להשוות בין לברון לג׳ורדן.

השליטה של ג׳ורדן בליגה ובמשחק הכדורסל בכלל היתה פשוט ברמה אחרת לגמרי.

34 דקות לפני, שי123 said:

היה משהו בטיעון הזה אם המעבר הראשון לא היה בעצם הצטרפות לכוכבים נוספים כדי לקחת אליפות.

מה בדיוק ההישג בזה?

גם הסגל של הבולס השתנה לא מעט בין שני הטריפיטים.

באמת שאני לא רואה איך אפשר בכלל להשוות בין לברון לג׳ורדן.

השליטה של ג׳ורדן בליגה ובמשחק הכדורסל בכלל היתה פשוט ברמה אחרת לגמרי.

אתה גורם לזה להיראות כאילו לברון הצטרף ב-2010 לקבוצה שכבר הייתה אלופה (סטייל KD לווריירס). מיאמי לפני לברון הייתה קבוצה שלא עברה סיבוב בפלייאוף מאז האליפות שלה ב-2006, אז זה ממש לא המקרה. גם עם 2 הכוכבים לידו, זאת הייתה לגמרי הקבוצה של לברון וב-2 האליפויות שהם לקחו הוא היה דומיננטי בהרבה משאר השחקנים שלהם, בעיקר בפלייאוף. גם ג'ורדן לא השיג כלום עד שלא הצטרף אליו איזה סקוטי פיפן אחד ובכלליות בכל האליפויות הייתה סביבו קבוצה איכותיות מאוד יחד עם (לפחות) כוכב נוסף לצידו. זה בדיוק המוסר הכפול שאני מדבר עליו בנוגע לג'ורדן - הוא זכה באליפויות עם כוכבים לידו (פיפן אחד האנדרייטדים הכי גדולים בהיסטוריה כנראה, רודמן שלקח 2 אליפויות עוד לפני הבולס, וזה עוד בלי לציין שהוא שיחק תחת אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה, מה שלטעמי שווה יותר מעוד שחקן איכותי לצידך), אבל לברון הוא זה שתמיד זוכה ל'כוכביות' האלה על כל אליפות שלו כי שיחק עם וויד, בוש וקיירי, אף על פי שבכולן הוא היה ה-כוכב הדומיננטי כמו שמייקל היה באליפויות שלו ושברוב שנותיו כשחקן פעיל הוא שיחק תחת דחלילים בתחפושת של מאמנים שלא נתנו לקבוצה שלו שום ערך מוסף.

בקיצור, צר לי לבשר לך, אבל בנ.ב.א אתה לא לוקח אליפויות לבד. MJ היה פנומן ולדעת הרוב גם הGOAT, אבל אני פשוט לא יכול לסבול את זה שהוא מקבל את כל הקרדיט על האליפויות וההישגים שלו בצורה עיוורת, אבל כשזה מגיע ללברון אז מתוך אג'נדה מסוימת עושים nitpicking בקריירה כדי לגמד כל הישג וכל תואר.

27 דקות לפני, g0lan said:

אתה גורם לזה להיראות כאילו לברון הצטרף ב-2010 לקבוצה שכבר הייתה אלופה (סטייל KD לווריירס). מיאמי לפני לברון הייתה קבוצה שלא עברה סיבוב בפלייאוף מאז האליפות שלה ב-2006, אז זה ממש לא המקרה. גם עם 2 הכוכבים לידו, זאת הייתה לגמרי הקבוצה של לברון וב-2 האליפויות שהם לקחו הוא היה דומיננטי בהרבה משאר השחקנים שלהם, בעיקר בפלייאוף. גם ג'ורדן לא השיג כלום עד שלא הצטרף אליו איזה סקוטי פיפן אחד ובכלליות בכל האליפויות הייתה סביבו קבוצה איכותיות מאוד יחד עם (לפחות) כוכב נוסף לצידו. זה בדיוק המוסר הכפול שאני מדבר עליו בנוגע לג'ורדן - הוא זכה באליפויות עם כוכבים לידו (פיפן אחד האנדרייטדים הכי גדולים בהיסטוריה כנראה, רודמן שלקח 2 אליפויות עוד לפני הבולס, וזה עוד בלי לציין שהוא שיחק תחת אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה, מה שלטעמי שווה יותר מעוד שחקן איכותי לצידך), אבל לברון הוא זה שתמיד זוכה ל'כוכביות' האלה על כל אליפות שלו כי שיחק עם וויד, בוש וקיירי, אף על פי שבכולן הוא היה ה-כוכב הדומיננטי כמו שמייקל היה באליפויות שלו ושברוב שנותיו כשחקן פעיל הוא שיחק תחת דחלילים בתחפושת של מאמנים שלא נתנו לקבוצה שלו שום ערך מוסף.

בקיצור, צר לי לבשר לך, אבל בנ.ב.א אתה לא לוקח אליפויות לבד. MJ היה פנומן ולדעת הרוב גם הGOAT, אבל אני פשוט לא יכול לסבול את זה שהוא מקבל את כל הקרדיט על האליפויות וההישגים שלו בצורה עיוורת, אבל כשזה מגיע ללברון אז מתוך אג'נדה מסוימת עושים nitpicking בקריירה כדי לגמד כל הישג וכל תואר.

מה הקשר מה עשתה מיאמי לפני כן?

באותה שנה הצטרפו לברון ג׳יימס וכריס בוש לקבוצה, וחברו אל דוויין וייד. לברון היה השחקן הטוב בליגה וכריס בוש אחד מהשחקנים הטובים בליגה.

לא ממש ניתן להשוואה לפיפן שהגיע כרוקי וגדל להיות השחקן שהוא לצד ג׳ורדן.

רודמן היה רחוק מלהיות כוכב גדול ואף קבוצה לא רצתה לגעת בו.

אף אחד לא מקטין את האליפות של לברון עם קליבלנד בגלל קיירי. האליפות הזאת היתה דומה לאליפויות של ג׳ורדן וכיפרה קצת על המעבר למיאמי.

אם היו לו עוד כמה אליפויות כאלה היה אפשר להתחיל להשוות אותו למייקל. 

לברון שחקן כדורסל טוב יותר מגורדן. למען האמת בכמה רמות. גם קווין דוראנט יותר טוב מגורדן.

שים את לברון במקום גורדן הוא משיג יותר.

שים את גורדן במקום לברון הוא משיג פחות.

אם התוצאות היו מדידות למספרים כמו לדוגמא בשחייה, ריצה וכדומה שיש ממש תוצאה.

מייקל היה מאחוריהם.

בזמנו הוא היה הכי טוב, כיום יש טובים יותר.

אם מייקל היה משחק כיום אולי הדברים היו נראים אחרת.

מייקל התעסק נטו בכדורסל, לברון מתעסק בדברים מחוץ למגרש.

דוגמא מאוד בולטת היא הקרבות נגד דטרויט בתקופת הבאד-בויז. מייקל הלך לחדר כושר, התחזק ומשך אחריו קבוצה שלמה לעשות כך.

שנה אחרי - הבולס אלופים.

לברון לא יודע לסחוף אחריו קבוצה, הוא גם לא גורם לשחקנים סביבו להיות טובים יותר.

הספסל של הבולס היה יחסית קצר לעומת קבוצות של היום.

הרבה שכחו כאן את מירוץ החימוש של קליבלנד כל עונה בשביל לקחת אליפות?

בבולס היו קצת סטיב קר, טוני קוקוץ' ואיזה רבע צ'אד בושלר.

58 דקות לפני, YellowHell said:

לברון שחקן כדורסל טוב יותר מגורדן. למען האמת בכמה רמות. גם קווין דוראנט יותר טוב מגורדן.

מייקל היה מאחוריהם.

לא נראה לי שתמצא בן אדם אחד שממש מבין בכדורסל שחושב כמוך, כולל לברון.

29 דקות לפני, שי123 said:

לא נראה לי שתמצא בן אדם אחד שממש מבין בכדורסל שחושב כמוך, כולל לברון.

בוא נהיה מרוכזים וחדים.

אתה אומר שאין בן אדם שחושב שלברון יותר טוב מגורדן בכדורסל?

5 hours ago, Maximus said:

אני הראשון שיגיד שפעם היו הגנות פיזיות והמשחק היה קשה יותר (מספיק רק להסתכל על ממוצע הנקודות של הקבוצות בליגה בשנים האלה לעומת היום)

אבל קובי, עם כל האהבה והכבוד, לא יכול להיות שני למייקל, כאשר בשלושת האליפויות הראשונות שלו, שאק היה האלפא דוג וסחב את הקבוצה, כולל 3 MVP בגמרים כמובן. השתיים שהוא זכה בהן לאחר מכן - לגמרי שלו, אבל זה לא מספיק בשביל להיות בטופ 10. איפשהו מקומות 11-20 בהיסטוריה (וכן, ה SG השני הכי טוב אחרי מייקל)

@g0lan

יש עכשיו הרבה הייפ על ג'ורדן בגלל הסדרה, אבל גם לפניה הרי הוא היה מוכר כגדול מכולם בהיסטוריה.

אתה רוצה להיכנס לפרטים? כשדיוויד בלאט אימן את קליבלנד, והיה את המשחק פלייאוף נגד שיקגו. פסק זמן בשניות האחרונות, בלאט שרטט תרגיל שלברון מוציא את הכדור, מה קרה בפועל?

ביקרו אותו על זה. אבל גם נתנו לו את כל הקרדיט כי קלע וניצח את המשחק. זה כל הסיפור, אם אתה מתנהג ביהירות, או לפעמים בגסות כלפי חברים לקבוצה, מה שיקבע את היחס שתקבל זה התוצאה הסופית. תנצח? מלך העולם וכולם ילכו איתך ואחריך. תפסיד? תתכונן לקבל את חצי הביקורת. (ולא חסרים מקרים נוספים בקשר ללברון, אפילו שוב מול בלאט - שים את זה בסרט דוקומנטרי וזה ייראה גס ולא מכבד, אבל בסופו של דבר הם נשכחים)

אם ראית את הפרקים החדשים בטח ראית גם את היחס שהוא קיבל מהתקשורת, גם ללא רשתות חברתיות. אבל בסוף הוא זכה באליפות השלישית, וזה מה שקבע הכל.

אי אפשר להגיד שהבולס היו ארגון מצויין עם GM אגדי וכו'. זה תהליך שנבנה עם הזמן, וכשהוא הגיע לליגה הם היו פרנצ'ייז כושל. בערך כמו שיקגו של היום, או פחות מזה אפילו. אז לקחת את כל האליפויות האלה במקום הזה (שהפך למספר 1 יחד עם ג'ורדן, לא קרה לפניו) מרשים אותי יותר מאשר "לקחת את הכישרון שלך" למיאמי או לוס אנג'לס בשביל לחבור לכוכבים אחרים כדי לקחת אליפויות. (נ.ב. במיאמי היה לו חתיכת "GM" אגדי על אמת. טוב נו, נשיא)

וברור שאתה לא לוקח אליפויות לבד. תמיד ג'ורדן אומר בכל ראיון ששואלים אותו על משהו בהקשר לאליפויות שלו, שהוא לא היה מצליח ללא פיפן. לטובת עומר אני אוסיף שגם עזר שהביאו את פיל ג'קסון (אם כי הם כבר היו בקו עלייה עוד לפני שהגיע), והביאו מראש את פיפן והוראס גראנט, ובאליפויות הבאות הביאו את רודמן וקוקוץ', אבל בשורה התחתונה כל קבוצה גדולה שמתמודדת על תארים עושה פעולות כאלה ואוגרת כמה שיותר כשרונות, הוא עדיין היה המנהיג של כל החבורה הזאת והשחקן הטוב ביותר בקבוצה הטובה ביותר.

2 hours ago, YellowHell said:

מייקל היה מאחוריהם.

אפילו בתור בדיחה זה לא מצחיק.

אי אפשר לשכנע פה אף אחד ולשנות דעות, אבל להגיד שלברון יותר טוב מקובי, זה קצת מצחיק.

יש לו בקושי 3 טבעות ואל תתחילו להגיד לי שזה לא נחשב.