Jump to content

החזר כסף למנויים

Recommended Posts

8 דקות לפני, שי123 said:

מדהים שאנשים החליטו פה כבר שהעונה הבאה תהיה ללא קהל.

כנראה זה שאנשים סגורים בבית חודש גורם להם להרגיש כאילו עברה כבר שנה, אבל אנחנו בסך הכל פחות מחודשיים מאז המאובחן הראשון בארץ.

יש הרבה תאוריות שמסתובבות, אבל אני לא שמעתי אף אחת שמדברת על זה שהקורונה ימשיך להתפשט בארץ ללא הפסקה במשך שנה.

כל עוד אין חיסון וסביר שלא יהיה חיסון לפחות עד ינואר 2021, אף אחד לא יאשר פה למלא איצטדיוני כדורגל באלפי אוהדים.
אני חוזר שוב על הערכה שלי מתחילת האירוע (למעשה מאז הילד משער 8 בדרבי רטרו), העונה הזאת הסתיימה וגם לא יוכלו לפתוח את העונה הבאה בזמן, מה שיוביל לקיום עונה מקצורת,עונת 2021 בלבד ללא 2020 (21 במקום 20-21), מאחר ועד ינואר אין על מה לדבר מבחינת קהל, והקבוצות נמצאות בכאוס כרגע (בעלים שקרסו כלכלית, עזיבות של בעלים את המועדונים בעקבות המצב, ספונסרים גדולים שלא יוכלו לתמוך בליגות\קבוצות, שחקנים שנדשו לקצץ וחלקם ידרשו לעזוב, קבוצות שספגו פגיעה כלכלית קשה שלא תאפשר להם לבנות סגל כמו שצריך ועוד אלף השפעות על המועדונים והכנת הקבוצות).
אבל נראה אם זה יתממש, אני מקווה שלא כמובן ואשמח לטעות.

3 hours ago, YNWA said:

לא קראתי את כל ההודעות בנושא, אבל כרגיל בפורום בתקופה האחרונה - הרוב חושב אחרת ממניכנראה שאנשים כאן לא מייצגים את הקהל בדעתם.

אבל נראה שהמושג "תל אביבים מנותקים" יש בו חלק מהמציאות

זה נכון שרוב הקהל שלנו אמיד, ואולי 250-500 שקל (תלוי בקטגוריית המנוי) לרוב האנשים זה לא כסף

אבל להזכירכם כולם בחל"ת, אנשים תקועים בלי כסף, מי שכותב שלא צריך לתת לקהל החזר

כנראה שאין לו ילדים, שכירות, הוצאות קבועות גדולות, בקיצור - ילד.

המנוי כולל בתוכו 5 משחקי פלייאוף, כך שאני לא מסכים שזה שהעונה הסדירה הסתיימה אז לא מגיע לנו פיצוי.

מסכים שרוב האנשים אולי יכולים לוותר על הסכום, אבל הייתי מעדיף לתרום אותו אישית למשפחה נזקקת. או לקבל הנחה משמעותית לעונה הבאה, בכל מקרה זה לא יעבור בית משפט והקהל משפטית זכאי להחזר.

זה נחמד שיש אנשים שמוכנים לוותר וזה מחמם את הלב.

אבל אתם חייבים לזכור שיש אנשים שנפגעו קשות מהקורונה, וכמה מאות שקלים בשבילם זה אוכל הביתה.

אני מכיר המון מנויים שנפגעו קשה

למשל יש לי 2 חברים מנויים שהעסק שלהם עומד ריק והם צריכים לשלם 8-10 אלף שכירות על העסק ואין להם הכנסות והמצב הכלכלי שלהם התדרדר

אתם במקומם הייתם מוותרים על ההחזר לוקחים הלוואה מהבנק ומממנים את ההפסדים של מכבי?

לא יודע... מעבר לזה מזמן המועדון מסתכל עלינו כעל לקוחות ולא מבין את זה שאנחנו לא לקוחות אלא שותפים לכל דבר, ועם הגישה הזו שלהם, לא מן הנמנע שמי שזקוק לכסף, ידרוש אותו ובצדק.

בנוסף יש לי מלא חברים שנעזרים בהורים שלהם לשלם שכירות כי הם איבדו הכנסה

קל להגיד לאנשים לוותר על הכסף, אבל זה אינדווידואלי לחלוטין

אני לא רוצה ולא מעניין אותי להיכנס לכיס של אף אחד, אבל איך 500 שקל (במקרה ה"גרוע", כמו שאמרת) או 200 (במקרה ה"טוב") יעזור למי שצריך לשלם 10K שכירות? זו טיפה בים.

מצד שני, 500 * 20 אלף מנויים זה סכום גדול מאוד שמכבי תאבד.

מספיק לעבוד על אנשים בעיניים עם טענות מגוחכות. קניתם מנוי בתחילת עונה, בשום שלב לא לקחתם בחשבון שהכסף הזה יחזור אליכם, שילמתם אותו וזהו. אם עכשיו מכבי תתן החזר למנויים זה יהיה כמו בונוס של מאות בודדות של שקלים שלא ציפיתם אליו ובטח שלא משהו שישנה לאף אחד את המצב הכלכלי. ומעבר לזה שמכבי לא חייבת לעשות את זה ואין לאף אחד קייס לדרוש את זה באם יכריזו על סיום העונה. למכבי, לעומת זאת, זה ההבדל בין קריסה לבין להמשיך להיות עם הראש מעל המים. 

1 דקה לפני, Semper Fidelis said:

מספיק לעבוד על אנשים בעיניים עם טענות מגוחכות. קניתם מנוי בתחילת עונה, בשום שלב לא לקחתם בחשבון שהכסף הזה יחזור אליכם, שילמתם אותו וזהו. אם עכשיו מכבי תתן החזר למנויים זה יהיה כמו בונוס של מאות בודדות של שקלים שלא ציפיתם אליו ובטח שלא משהו שישנה לאף אחד את המצב הכלכלי. ומעבר לזה שמכבי לא חייבת לעשות את זה ואין לאף אחד קייס לדרוש את זה באם יכריזו על סיום העונה. למכבי, לעומת זאת, זה ההבדל בין קריסה לבין להמשיך להיות עם הראש מעל המים. 

קל לדבר ככה על מכבי כי מעורב פה רגש "לא חשבתם שתקבלו החזר", כן אבל גם חשבתי שאני אעבוד בתקופה הזאת ולא אצטרך את הכסף 

אפשר להקביל את זה לקורס שרכשת ובוא 20 שיעורי בישול, אבל בסוף קיבלת רק 10, השף חלה ואותך בדיוק פיטרו מהעבודה- למה שתשלם עבור שירות שלא קיבלת,  גם אז לא תבקש את הכסף?

הרי לא ציפית שדבר כזה יקרה אבל קרה 

כסף נזיל בתקופה הזאת גם אם מאות בודדות זה המון לאנשים מסוימים בטח מי שאיבד את מקום פרנסתו 

6 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

קל לדבר ככה על מכבי כי מעורב פה רגש "לא חשבתם שתקבלו החזר", כן אבל גם חשבתי שאני אעבוד בתקופה הזאת ולא אצטרך את הכסף 

אפשר להקביל את זה לקורס שרכשת ובוא 20 שיעורי בישול, אבל בסוף קיבלת רק 10, השף חלה ואותך בדיוק פיטרו מהעבודה- למה שתשלם עבור שירות שלא קיבלת,  גם אז לא תבקש את הכסף?

הרי לא ציפית שדבר כזה יקרה אבל קרה 

כסף נזיל בתקופה הזאת גם אם מאות בודדות זה המון לאנשים מסוימים בטח מי שאיבד את מקום פרנסתו 

בשום שלב מכבי לא התחייבה לך על מספר משחקים, אלא על כניסה חופשית לכל משחק בית בעונת 19/20. אם העונה תגמר עכשיו, נהנת מגישה חופשית לכל משחקי הבית בעונת 19/20? אם כן, אין קשר בין זה לבין הדוגמה עם שיעורי הבישול שנתת, ואין לך שום קייס לדרוש החזר.

וכן, תמיד כשאדבר על מכבי אערב רגש. אנשים שבשביל 200 שקל מוכנים להביא את המועדון הזה לידי קריסה, כשלהם זה לא ישנה דבר בעו״ש הם וואחד בוגדים מבחינתי, ואחרי הקורונה אנחנו נשפוט אותם על מה שעוללו.

29 דקות לפני, YoC said:

כל עוד אין חיסון וסביר שלא יהיה חיסון לפחות עד ינואר 2021, אף אחד לא יאשר פה למלא איצטדיוני כדורגל באלפי אוהדים.
אני חוזר שוב על הערכה שלי מתחילת האירוע (למעשה מאז הילד משער 8 בדרבי רטרו), העונה הזאת הסתיימה וגם לא יוכלו לפתוח את העונה הבאה בזמן, מה שיוביל לקיום עונה מקצורת,עונת 2021 בלבד ללא 2020 (21 במקום 20-21), מאחר ועד ינואר אין על מה לדבר מבחינת קהל, והקבוצות נמצאות בכאוס כרגע (בעלים שקרסו כלכלית, עזיבות של בעלים את המועדונים בעקבות המצב, ספונסרים גדולים שלא יוכלו לתמוך בליגות\קבוצות, שחקנים שנדשו לקצץ וחלקם ידרשו לעזוב, קבוצות שספגו פגיעה כלכלית קשה שלא תאפשר להם לבנות סגל כמו שצריך ועוד אלף השפעות על המועדונים והכנת הקבוצות).
אבל נראה אם זה יתממש, אני מקווה שלא כמובן ואשמח לטעות.

באמת?

ומה אם יהיו 0 מאובחנים חדשים במשך כמה שבועות, גם אז לא יאשרו לקיים משחקים עם קהל?

11 דקות לפני, שי123 said:

באמת?

ומה אם יהיו 0 מאובחנים חדשים במשך כמה שבועות, גם אז לא יאשרו לקיים משחקים עם קהל?

כנראה שלא יהיה כזה מצב ללא חיסון אז.. 

50 דקות לפני, המכבייה said:

אני מבין מה שאתה אומר ולא שופט אף אחד. אבל, אם השחקנים לא היו מוכנים לקיצוץ, מה היו התגובות פה? גם עליהם ניתן להגיד שחוזה זה חוזה וזה לא היה עובר בית משפט(נניח).

ההבדל הוא שהשחקנים מרוויחים הון עתק, וכתוצאה מכך הקבוצות מגינות על עצמן בסעיף בחוזה של אסון טבע או כוח עליון וכו', אם לא היה הסעיף הזה,הם לא היו מוותרים על כלום ועל הזין שלהם הכל, הם מוותרים כי אין להם ברירה, הם ממש לא חסידי אומות עולם. מכבי יכולה להתיר להם את החוזה והם יאכלו זין. אותך מנגד מכבי לא יכולה להחליף.

לנו מנגד,אין סעיף כזה המנוי של כוח עליון, ובאןתה מידה שאם היית מזמין כרטיס להצגה היית מקבל החזר (בלי קשר לחוזה של השחקן מול התיאטרון, שזה עניינו האישי)

גם אם היה סעיף כזה, לעניות דעתי הוא לא חוקי. מולך כקליינט, מול "נותן שרות"(שחקן) הסעיף חוקי.

40 דקות לפני, DeepSpace said:

אני לא רוצה ולא מעניין אותי להיכנס לכיס של אף אחד, אבל איך 500 שקל (במקרה ה"גרוע", כמו שאמרת) או 200 (במקרה ה"טוב") יעזור למי שצריך לשלם 10K שכירות? זו טיפה בים.

מצד שני, 500 * 20 אלף מנויים זה סכום גדול מאוד שמכבי תאבד.

ככל שאתה בבוץ יותר גדול,הכסף הקטן הוא פקטור יותר גדול, והוא נזיל ועכשווי, כל מקרה לגופו

אם יעשו "אוהד של כבוד" למי שיוותר אולי אוותר גם. אבל ואם להיות פרקטי ולתת דוגמא מציאותית, אמא שלי פנסיונית שממשיכה לעבוד ויצאה לחל"ת שבסופו כנראה תפוטר.

תאורטית, ברור שאני מעדיף לתת לה את הכסף ולא למכבי, זה הופך אותך לאוהד יותר טוב, אבל אותי ל בן יותר טוב. ומה עדיף? שאלה טובה.

מיץ׳ישרוד את המשבר הזה. בימים כתיקונם הוא מרוויח את הסכום הזה בשנ"צ (או אפילו בזמן שלקח לי לכתוב את ההודעה הזו) בלי לעשות כלום

37 דקות לפני, YNWA said:

ההבדל הוא שהשחקנים מרוויחים הון עתק, וכתוצאה מכך הקבוצות מגינות על עצמן בסעיף בחוזה של אסון טבע או כוח עליון וכו', אם לא היה הסעיף הזה,הם לא היו מוותרים על כלום ועל הזין שלהם הכל, הם מוותרים כי אין להם ברירה, הם ממש לא חסידי אומות עולם. מכבי יכולה להתיר להם את החוזה והם יאכלו זין. אותך מנגד מכבי לא יכולה להחליף.

לנו מנגד,אין סעיף כזה המנוי של כוח עליון, ובאןתה מידה שאם היית מזמין כרטיס להצגה היית מקבל החזר (בלי קשר לחוזה של השחקן מול התיאטרון, שזה עניינו האישי)

גם אם היה סעיף כזה, לעניות דעתי הוא לא חוקי. מולך כקליינט, מול "נותן שרות"(שחקן) הסעיף חוקי.

ככל שאתה בבוץ יותר גדול,הכסף הקטן הוא פקטור יותר גדול, והוא נזיל ועכשווי, כל מקרה לגופו

אם יעשו "אוהד של כבוד" למי שיוותר אולי אוותר גם. אבל ואם להיות פרקטי ולתת דוגמא מציאותית, אמא שלי פנסיונית שממשיכה לעבוד ויצאה לחל"ת שבסופו כנראה תפוטר.

תאורטית, ברור שאני מעדיף לתת לה את הכסף ולא למכבי, זה הופך אותך לאוהד יותר טוב, אבל אותי ל בן יותר טוב. ומה עדיף? שאלה טובה.

מיץ׳ישרוד את המשבר הזה. בימים כתיקונם הוא מרוויח את הסכום הזה בשנ"צ (או אפילו בזמן שלקח לי לכתוב את ההודעה הזו) בלי לעשות כלום

מי דיבר על חסידי אומות עולם? להם פגעו במשכורת, לך פגעו במשהו שקשור לתרבות הפנאי. הבדל גדול. לא יודע על איזה סעיף מדובר ואם קיים בכלל, אני מדבר על התגובות שזה היה מעורר פה. בוודאי שאפשר להחליף אותך ואותי. אפשר להחליף כל אחד תמיד, בטח אוהד באיצטדיון. לא עושה מנוי? יעשה אחד אחר. אנחנו לא פתיתי שלג נדירים, ממש לא. 

אתה מדבר במושגי חוק, אני מדבר מרגש. אין תהום עמוקה מזאת.

7 hours ago, YNWA said:

לדעתי, תקן אותי,הצגות שנקבעו ובוטלו - הוחזר הכסף למזמיני הכרטיסים, בהנחה שזה נכון, אז מה ההבדל? (משפטית, ברור שאנחנו אוהדים וכאוהדים אנחנו צריכים ללכת לקראת הקבוצה, אבל מי שנתקע וחייב את הכסף... במיוחד מי שיש לו 3-4 מנויים לכל המשפחה)

משפטית, אני חושב שאתה טועה ויש הבדל בין המקרים.

כמו שסיימפר כבר כתב, המנוי הוא עונתי. אין שום התחייבות מצד מכבי על מספר המשחקים בו. זה שונה מלהזמין כרטיס להצגה שם רכשת כרטיס על משהו מאד ספציפי שלא התקיים, במקרה הזה התקיימה עונה והכריזו על סיומה. ברור, זה מבאס שהיו אמורים להיות עוד עשרה משחקים אבל זה המצב וזו לא החלטה של מכבי אלא של המנהלת ובהתאם להנחיות משרד הבריאות והממשלה.

סיימפר גם נתן דוגמא יפה - זה כמו שמישהו היה דורש פיצוי אם היינו בפלייאוף התחתון ויש שם שני משחקים פחות. אין דבר כזה.

אני אתן עוד אנלוגיה והפעם מהצד השני - כשרכשנו מנויים ידענו שהליגה תסתיים במאי. במידה ויחדשו את המשחקים במהלך יוני-יולי מישהו יכול לדמיין שידרשו עוד כסף ממחזיקי המנויים? ברור שלא, כי מדובר בחלק מאותה עונה. זה הכל. 

מאותה סיבה גם לא תקבלו החזר על משחקי רדיוס ומשחקים ללא קהל. 

מי שמחפש לסחוט את הכמה מאות שקלים האלה ממכבי (משחק במנוי לשער 11 יוצא משהו כמו 40 שקל) הוא לא אוהד אמיתי, מצטער, הוא לקוח, לא אוהד. 

מקווה שתשארו בבית עונה הבאה ותתאוששו כלכלית, ואל תעשו גם מנוי בהמשך חייכם , לכו תדעו איזה מגפה תהיה עוד 20 שנה פתאום באמצע העונה. 

אין בעיה לא לקבל את הכסף חזרה אבל שיבואו גם לקראתנו בצורה של איזו מתנה מהחנות 

והדבר הכי חשוב שנה הבאה הנחה במחיר המנוי זה משהו שהוא חייב להיות בעונה הבאה

2 דקות לפני, nirnir20 said:

מאותה סיבה גם לא תקבלו החזר על משחקי רדיוס ומשחקים ללא קהל. 

מי שמחפש לסחוט את הכמה מאות שקלים האלה ממכבי (משחק במנוי לשער 11 יוצא משהו כמו 40 שקל) הוא לא אוהד אמיתי, מצטער, הוא לקוח, לא אוהד. 

אל תשכח שמכבי מתייחסת אליך ככה 

מבחינתם אתה לקוח לא אוהד

3 דקות לפני, אלעד בניטח said:

אל תשכח שמכבי מתייחסת אליך ככה 

מבחינתם אתה לקוח לא אוהד

לא אמרתי שלאהוב קבוצת כדורגל זה דבר רציונלי ושפוי לחלוטין. 

ברור לי שזה משהו שהוא יותר חד צדדי מאשר הדדי, ועדיין , אני אוהב את הקבוצה , זה ויתור שאני מוכן לעשות. 

תשמעו אני בעד שמכבי לא יחזירו כסף ויתנו כרטיס חינם לכל מנוי למשחק מוקדמות אחד (אמן שיהיה עם קהל) ככה מכבי גם ירצו חלק מהאלה שרוצים החזר. ככה גם נביא יותר קהל לסיבוב מוקדמות ראשון

5 דקות לפני, Dan eran said:

תשמעו אני בעד שמכבי לא יחזירו כסף ויתנו כרטיס חינם לכל מנוי למשחק מוקדמות אחד (אמן שיהיה עם קהל) ככה מכבי גם ירצו חלק מהאלה שרוצים החזר. ככה גם נביא יותר קהל לסיבוב מוקדמות ראשון

אין ספק שזה היה הפתרון המושלם אם יהיה קהל, לא רואה את זה קורה לצערי בטח לא ברמה הבינל..

24 דקות לפני, אלעד בניטח said:

אין בעיה לא לקבל את הכסף חזרה אבל שיבואו גם לקראתנו בצורה של איזו מתנה מהחנות 

והדבר הכי חשוב שנה הבאה הנחה במחיר המנוי זה משהו שהוא חייב להיות בעונה הבאה

לא יהיה כדורגל עם קהל בחודשים הקרובים. קבוצות יעלו עם נוער מחוזק.

9 דקות לפני, Sawyerdroid said:

אין ספק שזה היה הפתרון המושלם אם יהיה קהל, לא רואה את זה קורה לצערי בטח לא ברמה הבינל..

כן איזה באסה

הלוואי אפילו שאחרי החגים (ראש השנה, סוכות) נתחיל לראות איצטדיונים מלאים

26 דקות לפני, Dan eran said:

זה גם מה שאני חושב.

אני עדיין מקווה שאנשים פה סתם רואים שחורות.

לא חושב שהיתה אי פעם מגפה שהמשיכה להתפשט ללא הפסקה במשך שנה שלמה.

תמיד יש עצירה ואחר כך גל שני כמה חודשים אחר כך.

כנראה שחלק המגיבים פה מגיבים מטעם מכב י או לכל הפחות יודעים שמכבי קוראים פה כותבים מה שהם רוצים שהם יראו שהם כותבים בשביל להיות פוליטיקלי קורקט או לקבל טובות הנאה אחרת לא מבין מה יש להתבייש בי שבחרתי לייצג כאן בנושא דווקא את האינטרס של מי שאין להם ולא של מי שמכבי בשבילו מעל אוכל ומשפחה או שהוא צפונבון ממגדלי יו אין לי הסבר אחר

יובל ויואב אני חושש שמשפטית מכבי מחויבת להחזיר את הכסף לאוהדים ומי צודק נדע בהמשך כשנגיע לזה (יהיה מי שיגיש עתירה או לכל הפחות יפנה בטעם כל האוהדים מכל הקבוצות, לא רק מכבי)

צר לי אבל כשאתה מוציא כסף אתה מסתמך גם על הכנסה עתידית, וההכנסה הזו לא מגיעה כרגע.

ובכלל, כנראה שתל אביבים מנותקים מהמציאות

אני לא מאחל לאף אחד להגיע לעוני

ובעצמי כתבתי שאם מכבי יתנו אות של כבוד או משהו למי שיוותר, (עשיתי את הקריאייטיב בשבילך, יותר מזה?) יתכן ואוותר בעצמי

יחד עם זאת מי שהקורונה פגעה בו אנושות וזקוק לכמה מאות שקלים האלה, זה בסדר לדרוש אותם בחזרה, גם אם סוייר יתבייש בכם

אל תדאגו, לו יש, ואם לכם אין אז לא אכפת לו

העיקר שמכבי מעל הכל, עד שלא תהיה רעב , לא תדע מה זה , ואז נראה מי יתבייש במי. אני תורם כל חודש כסף לנזקקים.

אתה בטח כמו מרי אנטואנט, אם אין לחם תאכלו עוגות, לא ככה?

@המכבייה

בקשר למה שכתבת שאם אלך יבוא אחר חשיש לנו מחליפים

אז פה הטעות שלך,הקבוצה שלי ושלך לפני שהיא של הבעלים הפיזי,תשאל את לוני הוא יסביר לך

מי יחליף אותנו בדיוק?אתם מחוברים למציאות הכלכלית? במציאות החדשה למכבי אין יותר מ 10,000 מנויים (אלא אם כן המחירים ירדו ב30-40%)

אנשים נדפקו, פוטרו, ננגסו להם הפנסיות, מודעים לגודל המשבר? או שאתם מקבלים 70%משכורת ובטוחים שאחכ הכל יהיה רגיל, הולך להיות מיתון עצום, חליק, לא נראה לי שעיכלתם את גודל הפגיעה הכלכלית האזרחי ישראל. אין לך מחליף. 

6 hours ago, Semper Fidelis said:

בשום שלב מכבי לא התחייבה לך על מספר משחקים, אלא על כניסה חופשית לכל משחק בית בעונת 19/20. אם העונה תגמר עכשיו, נהנת מגישה חופשית לכל משחקי הבית בעונת 19/20? אם כן, אין קשר בין זה לבין הדוגמה עם שיעורי הבישול שנתת, ואין לך שום קייס לדרוש החזר.

וכן, תמיד כשאדבר על מכבי אערב רגש. אנשים שבשביל 200 שקל מוכנים להביא את המועדון הזה לידי קריסה, כשלהם זה לא ישנה דבר בעו״ש הם וואחד בוגדים מבחינתי, ואחרי הקורונה אנחנו נשפוט אותם על מה שעוללו.

אני לא משפטן ואני לא יודע מה נכון חוקית

אבל כשאני קונה מנוי בתחילת העונה אני יודע כמה משחקי בית אני רוכש

אני לא רק משריין מקום במגרש אני גם קונה כל כרטיס בעלות זולה יותר מאשר מחיר כרטיס בודד בקופה 

שוב ככה לפחות אני הסתכלתי על זה עד היום

שמעו אתם מתייחסים לזה כאילו הכל שחור או לבן. 

זה ממש לא חייב להיות או שכולם מוותרים על הכסף או שכולם מקבלים החזר. יש כאלה שבאמת יכולים לעמוד בזה ואפילו ישמחו לעזור כי זה כסף קטן בשבילם (הרוב לדעתי). אבל יש אנשים שבאמת נמצאים בקשיים כלכליים, ושילמו למשל על מקומות יקרים להם ולמשפחה וזה כבר הופך את הסיפור להרבה יותר משמעותי בשבילם (בכיף מגיע ל800-1000 שקל).

בסופו של דבר לטובת כולם הדבר הכי נכון זה פשוט לאפשר לכולם את האופציה שהכי מתאימה להם. אם מישהו יכול לעמוד בהפסד הזה בשביל מכבי שיאפשרו לו, אם מישהו יכול לספוג החזר חלקי שיאפשרו לו, ואם מישהו לא יכול לעמוד בזה בכלל ורוצה החזר מלא שיאפשרו לו. אין ברירה. 

גם לדעתי ברגע שיאפשרו את ההחזר אנשים פחות יפחדו לעשות מנוי לעונה הקרובה ובכלל לעונות הבאות כי הם ידעו שאם משהו כזה יקרה הם יקבלו החזר. זה גם חשוב מאוד אם רוצים לשמר את שיא המנויים שהשגנו.