Jump to content

Hot | סלקום | פרטנר ושאר ירקות

Michael Scofield

Recommended Posts

שבוע טוב וחג שמח, אין כמוכם אז ניעזר בכם.

בקצרה, אני מנוי להוט, האינטרנט שלהם פח וחוץ מספורט לא צורך כלום (מספיק לי הערוצים הבסיסיים, ספורט ונטפליקס).

הספק של האינטרנט הוא בזק בינלאומי. 

עכשיו בתקופת הקורונה האינטרנט של הוט הפך לעוד יותר גרוע.

על איזה חברה אתם ממליצים מבחינת פחות דילאיי בשידורי ספורט ואינטרנט סבבה (כלומר שאשלם על מאה ואקבל מהירות של באמת מאה לא כמו בהוט שמגיע לקושי 10, בנוסף התחלתי לשחק באונליין בפיפא, אז אשמח לאינטרנט ללא ניתוקים).

יש לך סיבים של פרטנר בבניין?
אם כן זה עולם אחר לגמרי מכל מוצר אחר.  כשהייתי עם הסיבים של סלקום סבלתי מאותה מחלה של הוט כשבשעות העומס האינטרט קרס באופן קבוע מ500 מגה לצורך העניין ל3 או 7 מגה שלא הפסיקו לכלום ולכן לא היה לי גם אינטרנט וגם טלויזיה דווקא בשעות שהכי הייתי צריך את זה, 
בפרטנר לשמחתי זה לא קורה ואני נהנה מה500 (לאחרונה שודרגתי ל1000 בחינם אז בכלל נהנה) מגה אמיתי לאורך כל היום, מעמיס עליו IPTV, צפיה ישירה, כמה טלויות במקביל, הורדות וכו' והוא לא מגמגם, במקביל זה שכל הסמארטפונים בבית על הווייפיי גם. יש להם אחלה תשתית ואחלה ראטור 4X4 שאפילו בממ"ד אני מקבל מהירות טובה לצפיה בטלויזיה. 

אתה יכול לבדוק פה אם יש לך סיבים של פרטנר בבניין:
https://www.partner.co.il/globalassets/global/fiberinternet/index.html?source=search&keyword=פרטנר סיבים&gclid=Cj0KCQjw-Mr0BRDyARIsAKEFbedgrDXAJAUpVRHHhfFHfm1cqsqdqbx1dpkGA2gumQi80tT23Z9570waAr3QEALw_wcB#head
(אתה יכול גם לבדוק באתר של סלקום אם יש סיבים של סלקום\ או באתר של אנלימיטד סיבים של אנלימיטד שזה אותו דבר היום, אבל קשה לי להאמין על זה כי אני ברחתי משם מהר ולא ממליץ בכלל)

אם אין לך סיבים, שווה ללכת על תשתית של בזק, אומנם המהירות שם מוגבלת מאוד למשל ב"עד 100" אתה תקבל איזה 80 במקרה הטוב אבל ה80 האלו יהיו אמיתיים לאורך כל היום וזה מספיק כדי לצפות בטלויזיה תמיד ולא למצוא את עצמך עם 5 מגה מהירות פתאום בשעת עומס. 
אתה יכול לסגור חבילה בסלקום טי וי עם תשתית בזק וספק נטוויזן וזה סבבה לגמרי,
או לקחת רק תשתית מבזק וספק לבד דרך 019 ב72 ש"ח לחודש כולל ראוטר או 68 בלי ראוטר
https://www.kamaze.co.il/Deals/34863/Telzar-019/100Mb-bundle

לסיכום עדיפות:

1. פרטנר סיבים

2  תשתית בזק (ספק בזק בינלאומי הכי מומלץ אבל יקר יותר מהשאר, אם גם כך אתה אצלם אז הייתי ממליץ לך להשאר איתם לפחות עד אחרי הקורונה שירדו העומסים מהאינטרנט ולא לחפש כרגע את החסכון הזה של הכסף העיקר לקבל אינטרנט טוב ויציב, אבל על תשתית בזק, לא הוט)
3. סיבים סלקום\אנלימיטד (יש מצב שבבניין ספציפי זה יעבוד שם טוב ואז זה כמובן עדיף על תשתית בזק, אני אישית לא אתקרב אליהם יותר כמו שלא אתקרב להוט יותר כי מה עוזר לי 400 מגה ב2 בלילה כשב20:00 אין לי מספיק מהירות כדי לצפות בחדשות אפילו? אבל יש אנשים שזה לא קורה להם אז אולי שווה לבדוק עם השכנים אם יש להם ואם הם מרוצים)

4. להיות בלי אינטרנט בכלל

5. אינטרנט של הוט

הדיליי בגדול יהיה אותו דבר למרות שיש שוני בין לבין אבל הוא מינימלי, 
לדעתי סלקום טי וי מציעים ערוצי ספורט בחינם, לא יודע אם עדיין זה בתוקף אבל בלאו הכי אין ספורט בתקופה הקרובה. 

אם יהיה לך אינטרנט טוב ויציב שיתן לך איזה 60 מגה קבוע לכל אורך היום אני ממליץ לך לנטוש את הטלויזיה ולעבור לIPTV שגם יחסוך לך כסף וגם יתן לך את כל הערוצים + הספורט במחיר מטורף

ממליץ להצטרף לקבוצה https://www.facebook.com/groups/ILFiber/זה לא סיבים, אלא גם תשתית בזק והוט, 
יש שם לפעמים מבצעים טובים או נציגים שיכולים לתת א האקסטרה + המון ידע מקצועי וניסיון של אנשים שיכול לעזור.

1. כמובן שסיבים אופטיים אבל זה בכלל תלוי אם יש לך בבניין. עלות 120-140ש"ח בחודש.
2. הוט 500 מגה, ראוטר חדש - מהירות גבוהה. הכי יציב וגבוהה מכל האופציות שהן לא יבים אופטיים. עלות 120-140ש"ח בחודש.

3.א. מודם סלולרי(כזה שמכניסים אליו כרטיס סים, לא כזה שרק תומך בסטיק חיצוני). יש לחברת וואווי לקנות מחול חצי מחיר מהארץ אני מניח.
יתרו: עלות נמוכה של חבילת סלולר(אחרי קניית המודם), נניח 50ש"ח לחודש לאיזה 200 ג'יגה גלישה(פשוט לעשות קו סלולרי רגיל).

3.ב. מודם סלולרי של פרטנר העלות דומה ל500 מגה של הוט 120-140ש"ח בחודש.

לא יודע מה קרה לבאסה, אבל אני כבר שנה עם סיבים של סלקום ועובד לי מצויין, בלי בעיות של עומסים וכו'.

יש לי מנוי של 500 מגה ואני מקבל תמיד מעל 450 בבדיקות מהירות, בד"כ מקבל 490-510 אבל באמת שלא אכפת לי כל עוד אני מקבל מעל 200.

מבחינת עדיפויות זה הסדר: 

סיבים (מה שזמין באיזור שלך) 

בזק

הוט

לא ממליץ בכלל על אינטרנט סלולרי הביתה אם אתה צריך חיבור יציב, בטח אם מדובר במשחקי אונליין. 

מסתבר שיש לי סיבים של פרטנר בבניין, הקטע זה שאני לא מבין בזה שיט.

מישהו יודע אם צריך גם לעשות החבילה של הטלוויזיה שלהם בשביל לקבל את האינטרנט?

4 hours ago, Rotiman said:

מסתבר שיש לי סיבים של פרטנר בבניין, הקטע זה שאני לא מבין בזה שיט.

מישהו יודע אם צריך גם לעשות החבילה של הטלוויזיה שלהם בשביל לקבל את האינטרנט?

לא חייב. אצלי יש את כל החבילה אבל זה רק בגלל שאין אפשרות להתקין יס בבניין שלי (בנו בניין ממש גבוה מאחורינו וברגע שהם עברו את קומה 8 כל שידורי הלוויין אצלנו בבניין פשוט חדלו, אז כולנו עברנו או לפרטנר או לסלקום).  בכל אופן, בזמנו לפחות הייתי עם טלוויזיה של פרטנר ואינטרנט של יס, עד שהחלפתי הכל (גם פלאפון) לפרטנר ושם נשארתי. לא הייתה לי אפילו לא בעיה אחת באינטרנט שלא הצלחתי לפתור עם ניתוק של ראוטר וחיבור מחדש.

רק אני אוכל חרא מהוט עם 30 מגה בית בזמן שהחבילה היא עבור 200?וזו כמובן הקליטה רק בחדר של המודם

המסריח שלהם בשאר הבית אין קליטה לWIFI בכלל 

גם אני סובל רצח מחברת הוט המסריחים

יש לי טריפל ב400 שח(כל הערוצים פתוחים כולל הספורט)

מה עושים חברים?

בתאכלס רואים בבית רק את ערוץ 12-13

אישתי איזה סידרה בויוה 

והילדים בנטפליקס ורק הקטנה רואה בקטנה הופ 

אני רואה ספורט נטפליקס וערוץ 12 לא מעבר..

האם יש חברה אחרת שיכולה לספק לי את צרכי ולחתוך את התשלום?

(רק בגלל שאני יודע שלא מגיע להם ה400 שח האלה)

1 hour ago, BRoi said:

רק אני אוכל חרא מהוט עם 30 מגה בית בזמן שהחבילה היא עבור 200?וזו כמובן הקליטה רק בחדר של המודם

אתה צריך להיות מחובר בכבל כדי לנצל את מלוא הפוטנציאל.

7 דקות לפני, hen34 said:

גם אני סובל רצח מחברת הוט המסריחים

יש לי טריפל ב400 שח(כל הערוצים פתוחים כולל הספורט)

מה עושים חברים?

בתאכלס רואים בבית רק את ערוץ 12-13

אישתי איזה סידרה בויוה 

והילדים בנטפליקס ורק הקטנה רואה בקטנה הופ 

אני רואה ספורט נטפליקס וערוץ 12 לא מעבר..

האם יש חברה אחרת שיכולה לספק לי את צרכי ולחתוך את התשלום?

(רק בגלל שאני יודע שלא מגיע להם ה400 שח האלה)

בסלקום תשלם על זה חצי

4 hours ago, BRoi said:

אז הבעיה שלך לא הוט, הבעיה שלך זה הציוד. תוודא שהמודם נמצא במקום מרכזי בבית ותחבר אליו ראוטר איכותי.

מי שמחפש ראוטר נורמלי במחיר זול: 

תקנו את הראוטרים של טנדה מעלי אקספרס, הם עולים גרושים ועובדים פצצה. 

יש להם גם מערכת מש שעובדת מעולה, זה הפתרון הכי טוב לבתים גדולים. 

1 hour ago, Moryo said:

מי שמחפש ראוטר נורמלי במחיר זול: 

תקנו את הראוטרים של טנדה מעלי אקספרס, הם עולים גרושים ועובדים פצצה. 

יש להם גם מערכת מש שעובדת מעולה, זה הפתרון הכי טוב לבתים גדולים. 

@Moryo

אז בשביל בית גדול כמה קומות אתה אומר גם לקנות את הראוטר של טנדה וגם את המערכת מש שלהם?

ראיתי מחו"ל לקנות יש לקנות את הראוטר באזור ה30$ והמערכת מש באזור ה64$

אני גר ביחידת דיור ועל האינטרנט של השכנים למעלה (דודה שלי).

אינטרנט של הוט (לדעתי תשתית + ספק) דרך פייבר בוקס (ממיר + ראוטר), המהירות ממש סבבה במיוחד שאני מחובר עם כבל רשת לסוני.

הבעיה שאנחנו חווים ניתוקים פעם בכמה זמן ולא מבינים מה הבעיה. מה יכול להיות?

7 hours ago, Mentel said:

אני גר ביחידת דיור ועל האינטרנט של השכנים למעלה (דודה שלי).

אינטרנט של הוט (לדעתי תשתית + ספק) דרך פייבר בוקס (ממיר + ראוטר), המהירות ממש סבבה במיוחד שאני מחובר עם כבל רשת לסוני.

הבעיה שאנחנו חווים ניתוקים פעם בכמה זמן ולא מבינים מה הבעיה. מה יכול להיות?

הניתוקים הם כשאתה מחובר בכבל או בווייפיי? 

41 דקות לפני, החתול הצהוב said:

מה זה מש? 

MESH, בעברית "רשת אריג"

בגדול זה תצורת רשת בה כל מכשירי התקשורת מתקשרים אחד עם השני (בתצורה המלאה), במקרה שלנו זה כמו מלא נקודות WIFI שאתה מפזר בבית כדי לקבל קליטה טובה

אפשר לראות פה הסבר

https://www.linksys.com/us/r/resource-center/whole-home-mesh-wifi/