Jump to content

נושא המלצות לתקופת הקורונה

Dandelion

Recommended Posts

בימים של המון זמן פנוי ואי-ודאות אחת גדולה זו הזדמנות טובה לקחת פסק זמן מדיווחים חדשותיים שמדברים בהם הרבה אבל אומרים כלום. זאת הזדמנות טובה לנצל את הזמן הפנוי כדי להתנסות או להיחשף לדברים חדשים. מוזמנים להמליץ על כל דבר שאתם חושבים שיכול להפוך את התקופה הקרובה/ארוכה לנעימה יותר. 

Headspace : אפליקציה לתרגול של מדיטציה ותרגילים נשימתיים. בהרשמה יש שבועיים ניסיון, אחריהם יש אפשרות לעשות מנוי שנתי ב69 דולר או 6 מנויים ב99 דולר. הגרסה המלאה כוללת ספרייה מיוחדת שעוסקת ביצירת הרגלי שינה בריאים יותר, מאות תרגולים שמבוססים על טכניקות שונות ומטרות שונות, ובiOS תוסף חדש של אימוני גמישות והדרכה בפעילות אירובית. אייפון/אנדרואיד

Yoga With Adriene גורו האינטרנט של היוגה עם אלפי סרטונים וסדרות אימונים שאפשר לעשות בקלות בבית. בערוץ עצמו יש פלייליסטים לפי אורך האימון או מטרת האימון. אם אתם לא מוצאים משהו אפשר לסנן בשורת החיפוש ביוטיוב. יש סדרות אימונים מלאות של 30 ימים שיוצאות אחת לכמה חודשים. יוטיוב

12 כללים לחיים : ספרו של הפסיכולוג ואינטלקטואל הימין הקנדי ג'ורדן פיטרסון שהתפרסם לאחר התנגדותו לתרבות התקינות הפוליטית שצמחה בקנדה. עצות מעשיות לחיים טובים יותר ויצירת סדר בתוך הכאוס שנקרא החיים. עובדות היסטוריות, מחקרים מדעיים, רעיונות דתיים והשראות ספרותיות ופילוסופיות. לקנייה בעברית/לקנייה באנגלית/להורדה בחינם באנגלית

קפקא על החוף : רומן התבגרות של הרוקי מורקמי שכולל שני סיפורים של שתי דמויות שונות לחלוטין שבשלב מסוים משתלבים זה עם זה, ספר שנע על התפר שבין מציאות לדמיון עם המון רבדים משמעויות והשראות ספרותיות ופילוסופיות הן ממזרח והן ממערב. לקנייה באנגלית/להורדה בחינם באנגלית

Pursuit Of Wonder : מגוון סרטונים שמכסים המון נושאים שקשורים לפילוסופיה, מדע, ספרות, מדעי החברה ורגשות. יוטיוב

חושבים טוב : פודקאסט בו מתארחים אנשי מקצוע ומדע בתחום הפסיכולוגיה, מדעי החברה ומעניקים עצות מבוססות מחקרית למגוון נושאים בחיים. אייפון/אנדרואיד

Air - Live at the Niedemeyer Space שעה של מוזיקה מהחלל מהופעה חיה משנת 2016 של הצמד הצרפתי האגדי באולם של מטה המפלגה הקומוניסטית הצרפתית. יוטיוב

Men I Trust - Oncle Jazz : להקת דרים-פופ/צ'ילאאוט/אינדי קנדית באלבום האזנה קלה כיף ומרגיע. אפל מיוזיק/ספוטיפיי/יוטיוב

Jay Electronica - A Written Testimony : הראפר האניגמטי של רוק ניישן באלבום בכורה עם ראשון בגיל 43, כמעט 13 שנים אחרי הפעם האחרונה שבה הוציא מוזיקה. אפל מיוזיק/ספוטיפיי/יוטיוב

Tame Impala - The Slow Rush : פופ פסיכידלי/דאנס/דיסקו/רוק/מוזיקה אלקטרונית. כל מילה מיותרת. אפל מיוזיק/ספוטיפיי/יוטיוב

15 hours ago, המפלצת מלוך נס said:

הקאמרי גם שחררו ליוטיוב כמה הצגות.

גם ראיתי שחיפה, באר שבע וגשר שיחררו.

כאן זה המקום להמליץ לנו על הצגה לסופש :)

אני בעיקר קורא ספרים שנאספו אצלי בספרייה ולא היה לי זמן להשלים אותם. משלים את אקספליינד מנטפליקס, עושה בינג' לבית הקלפים מההתחלה ומשחק LOL.

ראש העיר שלנו מעלה חידה יומית בעמוד הפייס שלו ומי שעונה נכון בעזרת קליפ וידאו מקורי זוכה בטאבלט כל יום. 

https://www.facebook.com/325048350950892/posts/2751883868267316/

On 19.3.2020 at 00:17, לופו5 said:

Jay Electronica - A Written Testimony : הראפר האניגמטי של רוק ניישן באלבום בכורה עם ראשון בגיל 43, כמעט 13 שנים אחרי הפעם האחרונה שבה הוציא מוזיקה. אפל מיוזיק/ספוטיפיי/יוטיוב

WTF?? מאז אקזיביט סי אני מחכה לאלבום שלו ובגלל הקורונה אני שומע על זה רק עכשיו? תודדה רבה בן אדם

המלצה חשובה משלי - לראות קטעים של Would I lie To You (אין כתוביות בעברית לצערי עד כמה שאני יודע) ביוטיוב, בעיקר כאלו שמערבים את לי מאק ודייויד מיטשל, אחת התוכניות המצחיקות אי פעם.

1 hour ago, ong1 said:

WTF?? מאז אקזיביט סי אני מחכה לאלבום שלו ובגלל הקורונה אני שומע על זה רק עכשיו? תודדה רבה בן אדם

יש עם האלבום הזה בעיה לא פשוטה ושהוא ממש טוב מוזיקלית. אני פחות מתעסק בחברות של ג'יי אלקטרוניקה באומת האסלאם, אבל כשאני מסתכל על האלבום מבחינת השקפת עולם והמסר שעולה בחלקים ממנו, זה הופך כמעט בלתי אפשרי מבחינתי להאזין מרצון לאלבום שבשיר הראשון והשני שלו יש נאום של לואיס פרחאן יימח שמו, בשיר השלישי התייחסות ל"בית הכנסת של השטן" ורמיזות על קייט רוטשילד, ובשיר נוסף את השורה "השטן הכה בפלסטין במרגמה נוספת". 

On 25.3.2020 at 21:24, לופו5 said:

יש עם האלבום הזה בעיה לא פשוטה ושהוא ממש טוב מוזיקלית. אני פחות מתעסק בחברות של ג'יי אלקטרוניקה באומת האסלאם, אבל כשאני מסתכל על האלבום מבחינת השקפת עולם והמסר שעולה בחלקים ממנו, זה הופך כמעט בלתי אפשרי מבחינתי להאזין מרצון לאלבום שבשיר הראשון והשני שלו יש נאום של לואיס פרחאן יימח שמו, בשיר השלישי התייחסות ל"בית הכנסת של השטן" ורמיזות על קייט רוטשילד, ובשיר נוסף את השורה "השטן הכה בפלסטין במרגמה נוספת". 

אתה צודק, ההיפ הופ הוא מאוד בעייתי בתחום הזה באופן כללי (מן הסתם כחלק מייצוג של בעייתיות בכלל בקהילה השחורה, כמו שרואים בניו יורק בשנה האחרונה).
תכלס אני לרוב בוחר בהדחקה, כמובן שלא אלך להופעה שלו או אקנה אלבום, אבל כל עוד מדובר בסטרימינג זה די זניח מבחינתי. כנ"ל לגבי מוס דף ולופה פיאסקו ואני מניח שעוד כמה שאני לא יודע עליהם.

נזכרתי בערוץ יוטיוב הזה שיש בו המון סרטונים שצולמו בכל מיני ערים בעולם וגם בטבע באמצעות מצלמות גוף. יש המון אנשים בתגובות שבעקבות מצבים רפואיים שונים שמנעו מהם לצאת למרחב הציבורי אמרו שזה מרגיע אותם ומזכיר להם איך מתנהל ונראה העולם בחוץ. יש סרטונים של הליכה בעיר/יער/חוף וגם סרטונים שצולמו באותה הנקודה עם צלילים של טבע/עיר. יש המון ערוצים דומים, פשוט חפשו שם של עיר/מקום וWalk/Soundscape.

המלצה נוספת היא הקורס של אוניברסיטת ייל שנקרא "מדע הרווחה" בנושא פסיכולוגיה חיובית, יצירת הרגלים יעילים יותר ושבירת מיתוסים מסוימים בנוגע לאושר. ההשתתפות חינמית