Jump to content

מכבי תל אביב - סמל יהודי וציוני

Recommended Posts

בימים טרופים אלה, הייתי ממליץ להעביר את הזמן בלקרוא קצת על המועדון שאנחנו אוהדים, בשם איזה אתוס הוא הוקם ומה הערכים שעמדו מאחוריו עוד מ1906

http://www.maccabipedia.co.il/מכבי_תל_אביב_כסמל_יהודי_וציוני

ואף מילה על איתי שכטר

מכביפדיה - יוזמה ענקית וביצוע גדול.

תיקון קטן, לטקסט הזה; בדרך כלל בויקיפדיה, אם אתה כותב דעה אישית אז עורכים את הדף. זה אמור להיות אוביקיטיבי

המשפט הזה מתוך הפסקה הראשונה: 

חשוב לציין כי זיהוי זה, ברוב המקרים לא נבע מתוך השתייכות מפלגתית או פוליטית כלשהי. אם כי, לעיתים רחוקות, לדעת מעטים, נצבעה זהות זו בצבעים לאומניים ואף גזעניים.

הוא לא מדויק. יהדות השרירים הוא רעיון פוליטי וזוהי השתייכות פוליטית במטרה להשפיע על עיצוב הציונות ובוודאי שיש בה גם רסיסי לאומנות. מה השאלה בכלל

הציונות לחמה בגרמנים כאילו אין ספר לבן, ובבריטים כאילו אין מלחמה. הציונות גם יכולה ומספיק חזקה לשבת בממשלה שנתמכת מבחוץ על ידי גורמים לא ציוניים, כמו שעשה רבין.

לגבי כתבי הרצל אני מאמין שאתם יודעים, אבל גם ז׳בוטינסקי היה נחשב כיום "שמאלני בוגד". כתב שאם יש נשיא יהודי במדינת ישראל אז הסגן שלו חייב להיות ערבי - ולהיפך.

ובכללי, עם כל החיבה הכנה למכביפדיה, דעות פוליטיות לא צריכות לבוא מתוך אהדה לקבוצת כדורגל, ו-ויקי של קבוצת כדורגל הוא לא מקום ללמוד ממנו היסטוריה עם הקונטקסט המתאים.

אני אשמח לספר לכם למשל על הדילמה הציונית האם לתמוך בעצמאות לסלוניקי כעיר יהודית או לא. רמז: כולם היו ציונים, עדיין היו חילוקי דעות. בשם הציונות.

12 דקות לפני, Omer said:

הציונות לחמה בגרמנים כאילו אין ספר לבן, והבריטים כאילו אין מלחמה. הציונות גם יכולה ומספיק חזקה לשבת בממשלה שנתמכת מבחוץ על ידי גורמים לא ציוניים, כמו שעשה רבין.

לגבי כתבי הרצל אני מאמין שאתם יודעים, אבל גם ז׳בוטינסקי היה נחשב כיום "שמאלני בוגד". כתב שאם יש נשיא יהודי במדינת ישראל אז הסגן שלו חייב להיות ערבי - ולהיפך.

ובכללי, עם כל החיבה הכנה למכביפדיה, דעות פוליטיות לא צריכות לבוא מתוך אהדה לקבוצת כדורגל, ו-ויקי של קבוצת כדורגל הוא לא מקום ללמוד ממנו היסטוריה עם בקונטקסט המתאים.

אני אשמח לספר לכם למשל על הדילמה הציונית האם לתמוך בעצמאות לסלוניקי כעיר יהודית או לא.

מה? יש משהו עובדתית היסטורית לא נכון בטקסט? מה הקשר לרבין ז’בוטינסקי וממשלה בתמיכת המשותפת?

בגלל הויכוח שקיים, מצאתי לנכון לשים את העובדות על השולחן ושכל אחד יסיק מזה מה שבא לו ומה שהוא רואה לנכון

רגע, עכשיו להתנגד לרבין זאת לא עמדה פוליטית? או שזאת עמדה שהיא פשוט "ערכי מכבי"? כי אחרת הדעה שלך או שלי עליו ועל תפקודו כראש ממשלה לא רלוונטית.

Just now, Semper Fidelis said:

מה? יש משהו עובדתית היסטורית לא נכון בטקסט? מה הקשר לרבין ז’בוטינסקי וממשלה בתמיכת המשותפת?

בגלל הויכוח שקיים, מצאתי לנכון לשים את העובדות על השולחן ושכל אחד יסיק מזה מה שבא לו ומה שהוא רואה לנכון

הקשר הוא הקונטקסט. כשאתה מדבר על ציונות אז ומדבר על ציונות כיום אתה לא מדבר על אותו דבר, אם תרצה או לא תרצה. אבל גם מנהיגי הציונות המדינית שיתפו פעולה עם גורמים לא ציונים. זה רלוונטי לפאניקה שאם ערבים ממליצים על ממשלה מחר ישחטו את כולנו. והעמדות של ז׳בוטינסקי רלוונטיות כדי להזכיר מה נחשב לציוני - ועוד לימני - באותם ימים. קונטקסט.

Just now, JacK said:

אין לי שום בעיה שאנשים יערבבו מה שהם רוצים עם פוליטיקה, יש לי בעיה אחת והיא סתימת פיות.

את הפה של מי סתמתי?

לא אתה, מכבי, ההתאחדות, דאבור, טווטחה, טורק, זה יותר מדי לטעמי.

ואני הראשון שיצאתי על דני עמוס על עמדותיו אבל לא על זכותו לאמירה, אולי זרקתי בציניות איך הוא לא מתבייש לערבב פוליטיקה וספורט אבל שיגידו מה שבא להם ולנו הזכות לבקר אותם זה הכל.

8 דקות לפני, Omer said:

הקשר הוא הקונטקסט. כשאתה מדבר על ציונות אז ומדבר על ציונות כיום אתה לא מדבר על אותו דבר, אם תרצה או לא תרצה. אבל גם מנהיגי הציונות המדינית שיתפו פעולה עם גורמים לא ציונים. זה רלוונטי לפאניקה שאם ערבים ממליצים על ממשלה מחר ישחטו את כולנו. והעמדות של ז׳בוטינסקי רלוונטיות כדי להזכיר מה נחשב לציוני - ועוד לימני - באותם ימים. קונטקסט.

אין שום קונטקסט. הטקסט הזה כבר יותר משנתיים באוויר

7 hours ago, JacK said:

לא אתה, מכבי, ההתאחדות, דאבור, טווטחה, טורק, זה יותר מדי לטעמי.

ואני הראשון שיצאתי על דני עמוס על עמדותיו אבל לא על זכותו לאמירה, אולי זרקתי בציניות איך הוא לא מתבייש לערבב פוליטיקה וספורט אבל שיגידו מה שבא להם ולנו הזכות לבקר אותם זה הכל.

היחידים שסתמו כאן פיות זה ההנהלה שלכם שהורו לו להוריד את זה. בהנחה ואין לו סעיף בחוזה שאוסר על זה (ואני בספק), מותר לו להביע עמדה פוליטית שהם לא אוהבים והם לא יכולים להורות לו אחרת.

לבקר אותו על הדעה שלו זה לא אותו דבר כמו לסתום לו את הפה. כל אחד זכאי להשמיע כל דעה פוליטית שירצה (בהנחה והוא לא עושה את זה בצורה שעוברת על החוק, כמובן), אבל מן הסתם כשאתה אומר את דעתך, אתה חשוף לביקורת.

1 hour ago, hairy2hell said:

שאני ארצה לדעת מה נבלות כמוכם חושבים על דברים שקשורים במכבי אני אגלוש בשדים, זדיין מפה טמבל.

כי הוא לא מפריע, מדבר בכבוד גם אם לא מסכימים איתו  (ואני לא מסכים איתו בהמון) ולא מתלהם.

וזה סבבה לגמריי שהוא פה. כל הקללות כלפיו אידיוטיות לחלוטין, בחיי.

• מנהלים ראשיים

אני אגיד את זה פעם אחרונה במיוחד בימים כאלה, אם למישהו לא מתאים הלך הרוח שדוגל שיח בצורה נאותה בפורום אז הוא יורחק מצידי עד תחילת 2025. אל תתחילו עם הזבל הזה עכשיו, במיוחד לא בימים הללו.

בדגש על @JacK  @Semper Fidelis ו @MR.Krabs

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic