Jump to content

השלכות הקורונה על האנושות

חןחן

Recommended Posts

אגב, יש כמה מדינות שכבר הכריזו על הקפאה של תשלומי שכר דירה ותשלומי משכנתאות עד להודעה חדשה.

3 hours ago, hairy2hell said:

אגב, יש כמה מדינות שכבר הכריזו על הקפאה של תשלומי שכר דירה ותשלומי משכנתאות עד להודעה חדשה.

שוב, משכנתא מובן כי גם אחרי שסיימת את המשכנתא הדירה שלך

אבל איך שכר דירה? אם זה כדי לשלם אחר כך חודש כפול, גם זה ירסק את הבנאדם

ואם זה לדחות כפשוטו, האם השוכר ימשיך לשלם אחרי שיצא מהדירה? 

3 hours ago, hairy2hell said:

נשמע הזוי להקפיא תשלומי שכר דירה לבעלי דירות פרטיים.

אולי מדובר על חברות עם דיור להשכרה או דיור ציבורי.

ברלין הודיעה שהיא תעניק מענק של 15,000 אירו לכל פרילנס שאיבד הכנסה בעקבות הקורונה

לדעתי בעקבות הקורונה תהיה יותר מודעות ללהישאר בבית כשחולים, באופן כללי.

בארץ משום מה זה בושה להיות חולה. אנשים מגיעים לעבודה חולים ומדביקים את כולם. מקסימום לוקחים יום מחלה או שניים, לא יותר מזה. מתים פה על תדמית הוורקהוליק משום מה.

33 דקות לפני, duss21 said:

לדעתי בעקבות הקורונה תהיה יותר מודעות ללהישאר בבית כשחולים, באופן כללי.

בארץ משום מה זה בושה להיות חולה. אנשים מגיעים לעבודה חולים ומדביקים את כולם. מקסימום לוקחים יום מחלה או שניים, לא יותר מזה. מתים פה על תדמית הוורקהוליק משום מה.

אשמת המעסיקים לדעתי שזה גורמים לך להרגיש אשם חולה.
קיבלתי שפעת מטורפת עם חום, בחילות וכו' בקושי עמדתי על הרגליים אבל דווקא באותם יומיים שובצתי למשמרות כפולות
הגעתי למצב שאני לא מצליח לעמוד על הרגליים והתיישבתי על הריצפה רק כדי לשרוד ובמקום לשחרר אותי הביתה אמרו שזה לא נראה טוב מבחינתם שעובד ככה ואחרי עוד כמה שעות שיחררו אותי לא לפני שדאגו לוודא כמה וכמה פעמים בצורה שאי אפשר לא להבין את הרמז שלה שאני אגיע למחרת מהבוקר גם לעבודה כי אין להם כוח אדם, 
ישנתי איזה 4 שעות גג וגם שם קמתי באמצע הלילה חולה מת ולא יכולתי לזוז אפילו כדי לקחת את הכדורים,  והלכתי לעוד משמרת כפולה סבל של החיים,  פמפמתי שם כדורים בקצב לא נורמלי.

מעניין אותי האם תהיה חשיבה מחודשת לגבי כמויות הקשישים בעולם.

לא שחלילה יתחילו לצאת במסעות הרג המוניים בקרבם אבל אולי יפסיקו להחזיק אנשים בכוח בעולם הזה כשהם כבר עם יותר מרגל וחצי בחוץ.

התרבות בארץ היא שהעובד הוא נטל שהמטרה של הארגון היא לקחת ממנו כמה שיותר ולתת לו כמה שפחות. חוץ מבהייטק.

מעניין אם יהיה חשש למגע גם שנחזור לשגרה, אני חושב שייקח קצת זמן.. גם תכלס? אנשים יתרגלו עד אז לצמצום מגע אז אולי זה לא יראה מוזר כלכך.

או שיקרה בדיוק ההפך וזיונים יעופו בו באוויר(למרות שלא דיברתי רק על מגע מיני).

40 דקות לפני, Gabay10 said:

מעניין אם יהיה חשש למגע גם שנחזור לשגרה, אני חושב שייקח קצת זמן.. גם תכלס? אנשים יתרגלו עד אז לצמצום מגע אז אולי זה לא יראה מוזר כלכך.

אני בעד שימשיכו לשמור על 2 מטר גם אחרי הקורונה.

48 דקות לפני, Gabay10 said:

יתחיל בעולם טרנד חיבוקים גדול שכמובן יגיע גם לפה.

1 hour ago, ravid said:

התרבות בארץ היא שהעובד הוא נטל שהמטרה של הארגון היא לקחת ממנו כמה שיותר ולתת לו כמה שפחות. חוץ מבהייטק.

במיוחד בהיי טק

אני מקווה מאוד שתרבות הצריכה המוגזמת שהיתה בעולם וביחוד הקלות בלקיחת הלוואות תתרסן משמעותית.

כשיירדו החיובים הבאים (אשראי הלוואות, שכירות או משכנתא למי שלא דחה, חשמל, ארנונה וכו') יהיה כאן כאוס. ולא רק כאן.

2 דקות לפני, nirc2 said:

במיוחד בהיי טק

אני לא יודע באיזה חברות הייטק אתה עבדת אבל סביר להניח שלא היה שם ועד עובדים ולא במקרה.

4 דקות לפני, ravid said:

אני לא יודע באיזה חברות הייטק אתה עבדת אבל סביר להניח שלא היה שם ועד עובדים ולא במקרה.

זו שהיה בה ועד זה היה בגרמניה, אז זה לא באמת נחשב.

באחרות נותנים לך כל מיני פוצקי מוצקי, ומצפים בתמורה שתמכור את הנשמה שלך עבור החברה

27 דקות לפני, המפלצת מלוך נס said:

אני מקווה מאוד שתרבות הצריכה המוגזמת שהיתה בעולם וביחוד הקלות בלקיחת הלוואות תתרסן משמעותית.

כשיירדו החיובים הבאים (אשראי הלוואות, שכירות או משכנתא למי שלא דחה, חשמל, ארנונה וכו') יהיה כאן כאוס. ולא רק כאן.

כנ"ל

מצד אחד תרבות הצריכה המוגזמת תורמת להנעת הכלכלה, אבל מצד שני זה הגיע למצב מסריח שבו אנשים כל היום רוכשים דברים, כמו ילדים קטנים מתלהבים ואחרי 5 דקות משתעממים, קונים משהו חדש וחוזר חלילה.

דוגמה טובה לתרבות השפע היא הסלוגן של קניוני עזריאלי "כמה קל להיות מאושר". הפכו את האושר להתניה שמגיעה בקניית מוצר, זה רקוב ממש.

אולי אחד היתרונות הבודדים של הקורונה הבת של זונה הזאת הוא שאנשים יפסיקו לקנות כמו משוגעים, ולא יברחו לקניות בשביל להרגיש טוב 

47 דקות לפני, חןחן said:

כנ"ל

מצד אחד תרבות הצריכה המוגזמת תורמת להנעת הכלכלה, אבל מצד שני זה הגיע למצב מסריח שבו אנשים כל היום רוכשים דברים, כמו ילדים קטנים מתלהבים ואחרי 5 דקות משתעממים, קונים משהו חדש וחוזר חלילה.

דוגמה טובה לתרבות השפע היא הסלוגן של קניוני עזריאלי "כמה קל להיות מאושר". הפכו את האושר להתניה שמגיעה בקניית מוצר, זה רקוב ממש.

אולי אחד היתרונות הבודדים של הקורונה הבת של זונה הזאת הוא שאנשים יפסיקו לקנות כמו משוגעים, ולא יברחו לקניות בשביל להרגיש טוב 

אני חושב שאנחנו כבר מקולקלים מידי בשביל זה. 
יש לי בעיה בלפטופ, אומנם רק בן שנתיים אבל מפרט מיושן מאוד אפילו לשימושים בסיסיים של יוטיוב ופורנו, אבל לא ברמה שצריך להחליף אותו, 
הבעיה שהסוללה נגמרת תוך דקות ספורות מרגע ניתוק מהחשמל, אפשר לקנות סוללה חדשה ב250 ש"ח בערך ולבקש עזרה של איזה מישהו עם קצת ידע להחליף אותה, זה לא בשמיים, 
אבל מה אני עושה במקום לקנות סוללה? עוקב אחרי מכירות פומביות של מחשבים באיביי, אומנם מגביל את עצמי למחשב משומש שלא יעלה על 1000 ש"ח כולל מיסים ומשלוח (שוב, מפרט בינוני מאוד, אני לא צריך יותר מזה) אבל למה לשלם 1000 ולא להחליף סוללה ב250? בשביל ההתלהבות של משהו "חדש" שהוא אפילו לא חדש?

לזכותי יאמר שאני לא אוהב בכלל את המחשב הנוכחי: הוא תומך במהירות איטית של אינטרנט ולכן אני לא מנצל את כל ה500 מגה שהראוטר סיבים מפיק לי, 
המקלדת לא מוארת וזה מעצבן, המסך שלו משעמם עם צבעים מט כזה ואני אוהב מסך בוהק עם צבעים חיים ועוד. כך שאני באמת לא אוהב את המחשב הזה ולא רוצה לתקן אותו אפילו אם זה 250 ש"ח אבל בהחלט אפשר לתקן אותו ולמשוך עוד. 

1 hour ago, nirc2 said:

זו שהיה בה ועד זה היה בגרמניה, אז זה לא באמת נחשב.

באחרות נותנים לך כל מיני פוצקי מוצקי, ומצפים בתמורה שתמכור את הנשמה שלך עבור החברה

מצפים שתעבוד הרבה (וגם זה לא בכל מקום) אבל גם מפצים אותך בהתאם. אחרי הצבא עבדתי בבנק גדול בשכר מינימום שהיתה תחושה שאם היו יכולים היו משלמים לדרג הנמוך 12 שקל לשעה. 

זה ההבדל בין תרבות אמריקאית שרואה במשאב האנושי כבאמת משאב ובין התרבות הישראלית שרואה בו נטל. לפחות מהחוויה וההתנסות שלי.

3 hours ago, המפלצת מלוך נס said:

מעניין אותי האם תהיה חשיבה מחודשת לגבי כמויות הקשישים בעולם.

לא שחלילה יתחילו לצאת במסעות הרג המוניים בקרבם אבל אולי יפסיקו להחזיק אנשים בכוח בעולם הזה כשהם כבר עם יותר מרגל וחצי בחוץ.

אני חושב שצריך מסמך חתום של בנאדם שיחיליט בזמן צלול אם ילחמו עליו או לא ואותו דבר צריך להיות בתרומת איברים בדיוק כמו צוואה ככה שהמשפחה נמצאת במצב קשה וחסר וודאות היא תדע איך הבנאדם רצה ללכת.

אני חושב שרוב מוחלט של בני האדם יעדיפו לא לסבול ולהיות תקועים במכונת הנשמה או במצב סיעודי.