Jump to content

השלכות הקורונה על האנושות

חןחן

Recommended Posts

39 דקות לפני, קאוביין said:

איך זה יבוא לידי ביטוי ? 

חורף הבא אנשים יקנו מעילים תוצאת איטליה וספרד ב 1200 שקל ולא מעילים מסין ב 400 שקל ?

בנאדם יקנה דירה ויגיד לקבלן לא רוצה ריצוף סיני, מוכן לשלוח 50 שקל יותר למ״ר רק לא סיני ?

יותר בכיוון התיירותי, אנשים ימנעו בחודשים הקרובים ללכת לטייל בסין מתוך כעס אישי על הבלאגן העולמי שהתחיל אצלם.

בנוסף סלידה וריחוק מסינים ברחוב ואולי אפילו גזענות נגד סינים, כמו שהיה נגד יהודים בשנים עברו שהאשימו אותנו כאשמים במגפה השחורה שאנחנו הרעלנו בארות וכו'.

4 hours ago, Echoes said:

ממש בא לי להבין בכלכלה בימים אלו.

מישהו שמבין בתחום ובא לו לפרט ? 

או אנשים שיש להם גישה למידע בנושא-מאמרים/פודקאסטים שנותנים פרספקטיבה והשערה של ההשלכות הכלכליות של המשבר?

אני יכול לפרט, אבל אין לי כוח :)

פודקאסטים שלמדתי מהם המון:

חיות כיס

מנועי הכסף

האינטרסנטים

6 hours ago, antonio_margheriti2 said:

יפסיקו להיות תלויים בסין כיצרן עולמי של כל דבר, בכללי... הם שרמוטות שהביאו את המחלה הזאת לעולם, צריך להתנתק מהם עם הזמן.

יכול להביא גם למצב הפוך - בגלל שהם הראשונים שזה התחיל אצלהם, הם יכולים להיות המעצמה הראשונה שיוצאת מזה.

מה שאומר שתהיה תקופה שהם המעצמה היחידה בעולם שמתפקדת, ושבמקרה יש להם מערך ענק של ייצור של בערך הכל, בזמן שכל שאר העולם נאבק על משאבים וציוד כדי לצאת מזה.

זה יכול להפוך אותנו ליותר תלויים בהם.

בעניין של הפן הפסיכולוגי אני חייב להביא שתי דוגמאות קטנות אבל גדולות שמראות את התפיסה של המחלה הזאת

היה בדיוק בזמן האחרון את זה שברח מהבית חולים ומאידך את זה ששוחרר אחרי שהתרפה ובדמעות שליש צעק שמע ישראל ובירך שהחיינו

אז לגבי זה שברח, עוד לא זכיתי לשמוע על אנשים שבוחרים מטיפול רפואי, שבדרך כלל אנשים רק מצפים לו(בעיקר חולים במחלות סופניות או בעייתיות במיוחד), וזה מראה כאילו אשפזו את הבנאדם בבית חולים למשוגעים

לגבי זה שהתרפה וממש בכה אחרי שיצא, אני ממש לא הייתי רוצה להיות במקומו והכל, אבל זכיתי לצערי לראות בחיי כמה אנשים שהתרפו אפילו מסרטן ועוד כמה מחלות בעייתיות, ולא כולם בכו כמוהו בהתרגשות, רובם אפילו שכחו את זה אחרי כמה שנים, בזמן שאני אישית חושב שזה יהיה בשבילו סיפור לנכדים ולנינים ומשהו שהוא לא ישכח עד היום האחרון

שתי הדוגמאות האלה באות להראות, שהתפיסה של המחלה הזאת תפסה עוצמה שבאופן מוזר אפילו ****(עם כמה שברור שסרטן הוא דבר נוראי ואכזרי) לא תפס באופן מסויים

וזה מראה לדעתי האישית שקצת הגזימו בעניין הציבורי לגבי זה, וגרמו למחלה הזאת להיראות שהיא ממש סופנית, כשהיא בעצם שפעת, רק מדבקת בעוצמה בעייתית, אבל סוף סוף אחוז התמותה שלה די נורמלי אם תשווה את זה למחלות אחרות( **** למשל אני בטוח שאחוז התמותה בו גבוה פי כמה וכמה)

כנראה עניין הבידוד השפיע בצורה קשה על הציבור, שמבחינתם אתה סוג של מצורע שאסור להיות לידך( דבר שלא קורה בשאר המחלות, שבהם אפילו בדרך כלל עוד כל המשפחה והחברים עוטפים ומנחמים אותך) וגרם לכך שאנשים באיזהושהו מקום בתת מודע, אם היית שואל אותם אם עדיף **** או קורונה, יעדיפו ****

7 דקות לפני, hairy2hell said:

יכול להביא גם למצב הפוך - בגלל שהם הראשונים שזה התחיל אצלהם, הם יכולים להיות המעצמה הראשונה שיוצאת מזה.

מה שאומר שתהיה תקופה שהם המעצמה היחידה בעולם שמתפקדת, ושבמקרה יש להם מערך ענק של ייצור של בערך הכל, בזמן שכל שאר העולם נאבק על משאבים וציוד כדי לצאת מזה.

זה יכול להפוך אותנו ליותר תלויים בהם.

כרגע הם ב 60% תפוקה. זה לא יציאה עדיין ולא קרוב לזה. גם מה סין שווה אם כל הקניונים בעולם סגורים (כולל עדיין בסין) ? מי יאכיל את הפועלים שהיו רגילים להרכיב צעצועים ולתפור בגדים ?   

עדיין לא יצאו, אבל במידה וזה לא יחזור שם בגלים נוספים, הם בדרך להיות המעצמה הראשונה שיוצאת מזה.

זה בזמן שארה״ב רק נכנסת לזה, אירופה באובדן שליטה, ורוסיה באיזו אפילו גדולה על הנושא.

ואספקה זה לא בהכרח רק לקניונים. מה עם למשל ציוד מגן? ציוד מעבדה? ציוד עוטף?

למשל, אם מגדירים כאן שרק מקומות עבודה חיוניים ימשיכו לפעול. אז נגיד מאפיות ימשיכו לפעול, כי צריך לחמים. אבל מאפיות צריכות גם שקיות ניילון, או את הפלסטיקים האלו שסוגרים איתם את השקיות. לכל מוצר חיוני שאתה חושב עליו, יש עשרות ומאות מוצרים משלימים שצריך בשבילם, שאתה לא תגדיר כאן כחיוניים ותמשיך להפעיל מפעלים שלמים בשבילם, אבל תצטרך להשיג מאיפשהו. ואם סין אכן יצאו מזה ראשונים, הם יהיו בערך האופציה היחידה לקנות את זה כל אלו מהם.

ואין שם פועלים שתופרים בגדים או מרכיבים צעצועים - כל אחד עושה את העבודה הכי קטנה, פשוט לאורך מאות ואלפי יחידות - לתפור כיס אחד, או לבצע חיתוך אחד, או לחבר חלק בצעצוע. אין מישהו שמתמקצע רק בצעצועים, אלא רק בפעולה אחת, ופעולה כזו קל להחליף למשהו אחר - במקום לתפור כיס, יתפרו את הרצועה למסיכת מגן. במקום לחבר חלק בצעצוע, יחברו את הראש של הבקבוקון אלכו-ג׳ל. במקום לחבר בקר מסויים באייפון, יחברו בקר מסויים בציוד מעבדה וכו׳.

52 דקות לפני, שמש צהובה said:

יותר בכיוון התיירותי, אנשים ימנעו בחודשים הקרובים ללכת לטייל בסין מתוך כעס אישי על הבלאגן העולמי שהתחיל אצלם.

זה מעניין להם את התחת.

קאוביין יתקן אם אני טועה, אבל לדעתי תיירות חוץ בסין יחסית זניחה ביחס לתיירות פנים. 

2 דקות לפני, Replay said:

מה לגבי שיעור הילודה בעולם עוד 9-12 חודשים? ירד או יעלה?

היה איזה מם על זה, שעוד 9 חודשים יהיה מיני בייבי בום,

ואז 18 שנה לאחר מכן יהיה את דור ה-querenTEENS

אחוז הילודה יעלה, מה כבר יש לעשות חוץ מלזיין תאישה.

נקודה למחשבה- אומנם הנגיף הזה ממית לא מעט אנשים, אך המון תאונות דרכים ותאונות עבודה נמנעות, ככה שזה מתאזן לחיוב אם חושבים על זה...

Just now, hairy2hell said:

מיני? אני חושב שיהיה מגה 

14 דקות לפני, hairy2hell said:

האחיינית שלי נולדה בסוף ינואר, דיברנו כבר על זה שנספר לה שהיא היתה תינוקת בזמן משבר הקורונה הגדול.

6 דקות לפני, hairy2hell said:

ואין שם פועלים שתופרים בגדים או מרכיבים צעצועים - כל אחד עושה את העבודה הכי קטנה, פשוט לאורך מאות ואלפי יחידות - לתפור כיס אחד, או לבצע חיתוך אחד, או לחבר חלק בצעצוע. אין מישהו שמתמקצע רק בצעצועים, אלא רק בפעולה אחת, ופעולה כזו קל להחליף למשהו אחר - במקום לתפור כיס, יתפרו את הרצועה למסיכת מגן. במקום לחבר חלק בצעצוע, יחברו את הראש של הבקבוקון אלכו-ג׳ל. במקום לחבר בקר מסויים באייפון, יחברו בקר מסויים בציוד מעבדה וכו׳.

אתה מבסס את התיאוריה הזו שכאילו אנחנו עוברים לעולם מושבת מבחינה יצרנית שרק סין עשתה התאמות בייצור אלכוג'ל מסיכות ושקי גופות.

זה ממש לא ככה. סין מתמודדת עם אתגר שהיא מעולם לא חוותה - אבטלה. מעולם לא היתה אבטלה בסין והיום יש. 

הוירוס ידעך בקיץ גם בתסריט הכי קיצוני, זה לא יהיה לנצח הרי.זה מיתון עולמי שכולם נפגעים ממנו, אבל פחות או יותר כולם יחזרו לאותה נקודה שהיו בה. כל מדינה עם האתגרים ובעיות שלה. 

7 דקות לפני, Dalembert said:

זה מעניין להם את התחת.

קאוביין יתקן אם אני טועה, אבל לדעתי תיירות חוץ בסין יחסית זניחה ביחס לתיירות פנים. 

נכון. אבל תיירות עסקית זרה זה העיקר, כמו התערוכות ענק שמגיעים אליהם מאות אלפי זרים

יש באפריל תערוכה שנתית בגואנגזו שבהתחלה חשבו לבטל בגלל המצב בסין, ועכשיו בטוחים שיבטלו בגלל המצב בשאר העולם. זה רע מאוד לסין. 

1 hour ago, קאוביין said:

איך זה יבוא לידי ביטוי ? 

חורף הבא אנשים יקנו מעילים תוצאת איטליה וספרד ב 1200 שקל ולא מעילים מסין ב 400 שקל ?

בנאדם יקנה דירה ויגיד לקבלן לא רוצה ריצוף סיני, מוכן לשלוח 50 שקל יותר למ״ר רק לא סיני ? 

המצב הכי גרוע הוא לאיחוד האירופי, 

כי אופציות הדפסת הכסף (כמו שהאמריקאים עושים) נשלל ממדינות שם.  

יכול מאוד להיות שהעובדה שהמשבר הכי חמור שהאנושות מתמודדות איתו ב 50 שנה אחרונות מצריך מדינות לסגור גבולות מוכיח כמה אין הצדקה לאיחוד של עמים עם גישות, מנטליות ואינטרסים שונים. 

שמע אני חושב שזה יכול לבוא לידי ביטוי בעזרת תופעת הקסם ששמה צביעות שבאה יחד עם גזענות לא רע בכלל, 

אני בהחלט חושב שלתקופה מסויימת תהיה ללא מעט אנשים דחיה מהסינים עצמם כאנשים וכאוכלוסיה גם אם הם עדיין ישתמשו במוצר שאיזה ילד סיני חצי שנה לפני כן בצד השני של העולם הרכיב.

זה לא מצב שהאנושות לא רגילה אליו ולא מכירה אותו.

45 דקות לפני, maccabi-king said:

בעניין של הפן הפסיכולוגי אני חייב להביא שתי דוגמאות קטנות אבל גדולות שמראות את התפיסה של המחלה הזאת

היה בדיוק בזמן האחרון את זה שברח מהבית חולים ומאידך את זה ששוחרר אחרי שהתרפה ובדמעות שליש צעק שמע ישראל ובירך שהחיינו

אז לגבי זה שברח, עוד לא זכיתי לשמוע על אנשים שבוחרים מטיפול רפואי, שבדרך כלל אנשים רק מצפים לו(בעיקר חולים במחלות סופניות או בעייתיות במיוחד), וזה מראה כאילו אשפזו את הבנאדם בבית חולים למשוגעים

לגבי זה שהתרפה וממש בכה אחרי שיצא, אני ממש לא הייתי רוצה להיות במקומו והכל, אבל זכיתי לצערי לראות בחיי כמה אנשים שהתרפו אפילו מסרטן ועוד כמה מחלות בעייתיות, ולא כולם בכו כמוהו בהתרגשות, רובם אפילו שכחו את זה אחרי כמה שנים, בזמן שאני אישית חושב שזה יהיה בשבילו סיפור לנכדים ולנינים ומשהו שהוא לא ישכח עד היום האחרון

שתי הדוגמאות האלה באות להראות, שהתפיסה של המחלה הזאת תפסה עוצמה שבאופן מוזר אפילו ****(עם כמה שברור שסרטן הוא דבר נוראי ואכזרי) לא תפס באופן מסויים

וזה מראה לדעתי האישית שקצת הגזימו בעניין הציבורי לגבי זה, וגרמו למחלה הזאת להיראות שהיא ממש סופנית, כשהיא בעצם שפעת, רק מדבקת בעוצמה בעייתית, אבל סוף סוף אחוז התמותה שלה די נורמלי אם תשווה את זה למחלות אחרות( **** למשל אני בטוח שאחוז התמותה בו גבוה פי כמה וכמה)

כנראה עניין הבידוד השפיע בצורה קשה על הציבור, שמבחינתם אתה סוג של מצורע שאסור להיות לידך( דבר שלא קורה בשאר המחלות, שבהם אפילו בדרך כלל עוד כל המשפחה והחברים עוטפים ומנחמים אותך) וגרם לכך שאנשים באיזהושהו מקום בתת מודע, אם היית שואל אותם אם עדיף **** או קורונה, יעדיפו ****

אתה משווה בין תפוזים לתפוחי אדמה. קורונה זה נגיף, המחלה היא נגיפית, היא מדבקת והמונית. **** הוא סוג אחר לחלוטין של מחלה, לא מדבק ופוגע בפרטים בלי קשר לסביבה האנושית המקיפה (כן יש השפעה מסוימת לתנאי הסביבה לאורך זמן, למשל עישון או זיהום אוויר).

אם היה וירוס מדבק כמו קורונה וחמור ברמה של **** כלשהו האנושות הייתה נכחדת.

17 דקות לפני, סלבה said:

אתה משווה בין תפוזים לתפוחי אדמה. קורונה זה נגיף, המחלה היא נגיפית, היא מדבקת והמונית. **** הוא סוג אחר לחלוטין של מחלה, לא מדבק ופוגע בפרטים בלי קשר לסביבה האנושית המקיפה (כן יש השפעה מסוימת לתנאי הסביבה לאורך זמן, למשל עישון או זיהום אוויר).

לא באתי להשוות

באתי להראות את הפן הפסיכולוגי ואת רמת הפחד שגרמו לציבור לפחד

1 hour ago, קאוביין said:

אתה מבסס את התיאוריה הזו שכאילו אנחנו עוברים לעולם מושבת מבחינה יצרנית שרק סין עשתה התאמות בייצור אלכוג'ל מסיכות ושקי גופות.

זה ממש לא ככה. סין מתמודדת עם אתגר שהיא מעולם לא חוותה - אבטלה. מעולם לא היתה אבטלה בסין והיום יש. 

הוירוס ידעך בקיץ גם בתסריט הכי קיצוני, זה לא יהיה לנצח הרי.זה מיתון עולמי שכולם נפגעים ממנו, אבל פחות או יותר כולם יחזרו לאותה נקודה שהיו בה. כל מדינה עם האתגרים ובעיות שלה. 

אני לא אומר שזה לא יצור אצלהם משבר, אבל הם יהיו האומה היצרנית הראשונה שתחזור לתקופה מלאה. זה לא יהפוך אותה פתאום לאימפריה, ברור שיהיה להם עוד בעיות להתמודד איתן, אבל אין ספק שהם ינצלו את המצב הזה להפוך את העולם להיות יותר תלויים ביכולות הייצור שלהם.

רוב המדינות יהיו עסוקות כרגע בעיקר לייצר לעצמן את המשאבים. אם מדינה כלשהי לא תוכל לעשות זאת, סין תהיה האופציה הכי טובה לקנות מהם. אין לי ספק שהם ימנפו את זה גם להסכמים עתידיים. גם כדי לעזור להם לעבור את משבר האבטלה שציינת.

8 hours ago, maccabi-king said:

אף אחד לא יעדיף את המחלה השנייה על פני קורונה

לא יודע איך הגעת לזה, אבל נכנסת להרבה סרטים.

8 hours ago, Omer said:

האחיינית שלי נולדה בסוף ינואר, דיברנו כבר על זה שנספר לה שהיא היתה תינוקת בזמן משבר הקורונה הגדול.

תספרו לי שהיא הייתה תינוקת כשהאנושות עוד יכלה להסתובב בחוץ, ולא לחיות רק בבונקרים

7 hours ago, סלבה said:

אם תהיה מחלה כזו לא בטוח בכלל שהאנושות תכחד, כי הנשאים ימותו לפני שיספיקו להדביק את כל העולם ואחותו 

14 דקות לפני, nirc2 said:

תספרו לי שהיא הייתה תינוקת כשהאנושות עוד יכלה להסתובב בחוץ, ולא לחיות רק בבונקרים

אם תהיה מחלה כזו לא בטוח בכלל שהאנושות תכחד, כי הנשאים ימותו לפני שיספיקו להדביק את כל העולם ואחותו 

אלא תהיה לה תקופת דגירה ארוכה

13 דקות לפני, YoniC said:

אלא תהיה לה תקופת דגירה ארוכה

אז אנשים יקחו הרבה יותר ברצינות את הסגר, כל החולים ימותו, ובזה זה יגמר. 

חוץ מבייבי בום וקירוב בין זוגות, גם אחוז הגירושין עלול לעלות עכשיו כאשר בני זוג כלואים בבית וצריכים פתאום להתמודד אחד עם השני 24/7

אולי סוף סוך יקחו את החלקאים ברצינות ויבינו כמה זה חשוב שיהיה לנו מרחב ביטחון שלא להיות תלויים במדינות אחרות בנושא מזון.