Jump to content

השלכות הקורונה על האנושות

חןחן

Recommended Posts

3 hours ago, ravid said:

לגיטימציה מחודשת ל'אנוס

לא יודע, לא הייתי אונס גם במצב של אנרכיה או אפילו אם זה היה חוקי לאנוס, יש דברים שזה קשור כבר למוסר וכבוד לבני אדם, 
אונס שני רק לרצח בעיניי מבחינת החומרה.

5 דקות לפני, YoC said:

לא יודע, לא הייתי אונס גם אם במצב של אנרכיה או אפילו אם זה היה חוקי לאנוס, יש דברים שזה קשור כבר למוסר וכבוד לבני אדם, 
אונס שני רק לרצח בעיניי מבחינת החומרה.

ואם הם זומבים?

Just now, חבסוס said:

ואם הם זומבים?

השאלה אם אנחנו זומבים שאונסים בני אדם 

או שאנחנו בני אדם שאונסים באותו אופן שבו זומבים אונסים

1 דקה לפני, YoC said:

השאלה אם אנחנו זומבים שאונסים בני אדם 

או שאנחנו בני אדם שאונסים באותו אופן שבו זומבים אונסים

האופן בו אנחנו אונסים כמו זומבים או שמא נאנסים על ידי זומבים שונה בתכלית מלאנוס זומבים או לא בכדי להיאנס על ידי זומבים. 

מחקר נרחב בנושא עליו אני מסתמך בכתיבת שורות אלה.

אגב, השפעה מסויימת היא על התחממות הגלובלית. 

אנשים נוסעים כרגע משמעותית פחות, מפעלים רבים סגורים כעת, ובכלליות הכל פחות מזהם כרגע. 

זה כנראה שינוי רגעי ולא התנהגותי, כי כשהסיפור ירגע אנשים יחזרו לפעול כרגיל, אבל כרגע זה המצב. 

1 hour ago, hairy2hell said:

אגב, השפעה מסויימת היא על התחממות הגלובלית. 

אנשים נוסעים כרגע משמעותית פחות, מפעלים רבים סגורים כעת, ובכלליות הכל פחות מזהם כרגע. 

זה כנראה שינוי רגעי ולא התנהגותי, כי כשהסיפור ירגע אנשים יחזרו לפעול כרגיל, אבל כרגע זה המצב. 

תיאוריה - נראה שהיקום נתן לאנושות הזדמנות לתקן את זיהום כדור הארץ, אבל כנראה הגענו למצב בלתי הפיך,

וכדי לשמור על החיים פה נוצר הוירוס הזה שאולי יגרום לשינוי התנהגותי לטווח ארוך. 

ומה עם הפן הפסיכולוגי? יהיו המון השפעות פסיכולוגיות וגם סוציולוגיות, הדור הצעיר לעולם לא נתקל במשבר כזה, אנשים יתחילו להיות חרדתיים ולאגור דברים לימים שאולי לא יהיה, זו תופעה שקיימת בד"כ רק אצל מבוגרים. עד לפני הקורונה היתה פה סוג של אבטלה שלילית, המון חברות לא מצאו עובדים טובים, עכשיו אנשים רק מחפשים עבודה.

אנשים יקנו פחות וילמדו שלא צריך מוצר בשביל להיות מאושר - או שאולי השופוני יחזור?

מיום ליום הכסף שלנו לא שווה כלום והערך שלו יורד

כשנסיים את המשבר הזה, בתסריט הפסימי

מי שלקח משכנתא דולרית ימצא את עצמו ברחוב

מחירי הדירות הולכים להיות מושפעים מזה משמעותית

ממש בא לי להבין בכלכלה בימים אלו.

מישהו שמבין בתחום ובא לו לפרט ? 

או אנשים שיש להם גישה למידע בנושא-מאמרים/פודקאסטים שנותנים פרספקטיבה והשערה של ההשלכות הכלכליות של המשבר?

24 דקות לפני, Echoes said:

או אנשים שיש להם גישה למידע בנושא-מאמרים/פודקאסטים שנותנים פרספקטיבה והשערה של ההשלכות הכלכליות של המשבר?

לא מבינה בכלכלה בכלל אבל כמעט כולם יצאו נפגעים, מהגדולים ועד הקטנים ואפילו מעמד הביניים שחוטא בשופוני 

ניקח סתם דוגמא את ליל הסדר בקרב מעמד הביניים:

ליל הסדר בהסגר- אנשים לא קונים אוכל מיוחד לשולחן החג שעולה כסף רב, אנשים לא קונים בגדים במיוחד לחג, אנשים לא קונים מתנות למארחים כי אין אירוח, אנשים לא הולכים למספרה להתגנדר, נשים עושות פחות טיפולי יופי וציפורניים כי נמצאות בבית, פחות מוציאים כסף על דלק. רוב בתי העסק שמספקים את הדברים האלו מפסידים כסף. זו רק דוגמא קטנה של יום אחד בשנה. 

כל האנשים שעובדים בשירותי נקיון בקניונים יהיו מחוסרי עבודה וכו' וכו'

לא ממש עונה על השאלה שלך אבל זה תיאור לשרשרת שגוררת אחריה כ"כ הרבה בתי עסק מיותמים

ברמת המאקרו הגדולים נפגעים מהמצב מה שגורם לקטנים גם להיפגע. אלא אם כן אתה שופרסל משלוחים

2 דקות לפני, שמש צהובה said:

שנאת סינים, אני בטוח שזה יקרה.

לדעתי זה יפרק להם שם את הליגה בכדורגל גם אחרי המגיפה, הם יצטרכו את המשאבים להשקעות בשיקום המשק וזרים לא ירצו להגיע יותר

45 דקות לפני, שמש צהובה said:

שנאת סינים, אני בטוח שזה יקרה.

איך זה יבוא לידי ביטוי ? 

חורף הבא אנשים יקנו מעילים תוצאת איטליה וספרד ב 1200 שקל ולא מעילים מסין ב 400 שקל ?

בנאדם יקנה דירה ויגיד לקבלן לא רוצה ריצוף סיני, מוכן לשלוח 50 שקל יותר למ״ר רק לא סיני ? 

4 hours ago, Echoes said:

המצב הכי גרוע הוא לאיחוד האירופי, 

כי אופציות הדפסת הכסף (כמו שהאמריקאים עושים) נשלל ממדינות שם.  

יכול מאוד להיות שהעובדה שהמשבר הכי חמור שהאנושות מתמודדות איתו ב 50 שנה אחרונות מצריך מדינות לסגור גבולות מוכיח כמה אין הצדקה לאיחוד של עמים עם גישות, מנטליות ואינטרסים שונים.