Jump to content

יציאה לחל"ת

פנחס שוף

Recommended Posts

מניח שאולי עוד כמה פה יצאו לחופשה.

לפי מה שהבנתי צריך לחתום בלשכה ואז אקבל אבטלה.

הם יכולים להחזיר אותי לעבודה לפני הזמן שנקבע?

אם מישהו מכיר את הפרוצדורה אשמח אם יפרט.

שים לב שהם ממלמלים בשקט "בהתאם לדרישות", מה הם מסתירים?
שכדי לקבל דמי אבטלה עקב הוצאה כפויה לחל"ת בגלל הקורונה, אתה צריך להציג 12 תלושי שכר לפחות מהשנה וחצי האחרונות (18 חודשים), 
ז"א שאם היית עכשיו חצי שנה בטיול בדרום של אמריקה ועברת מאז רק כמה חודשים אפילו אם רצופים אפילו אם קרעת את התחת, אפילו שזה לא לבקשתך אלא בכפיה מהממשלה, אתה לא תקבל דמי אבטלה. 
אני נשרף פה על חודשים בודדים שיהיו חסרים לי כדי להשלים 12 חודשים לזכאות. פשוט סגרו לי את מקום העבודה ולך לעזה מבחינתם. 

אבל עקרונית אתה נרשם דרך האתר של לשכת התעסוקה (ואז יש לך שבועיים להגיע לשם פיסית כדי להשלים תהליך)+ נרשם באתר של ביטוח לאומי ויכול להתחיל לקבל את זה, אם יש לך 12 חודשי עבודה בשנה וחצי האחרונות

דוגמאות לאנשים שנדפקים:

פנסיונרית שהיא מקבלת גם קצבת ותיק

וגם עבדה בחצי משרה במקביל

כעת היא תאלץ לבחור או בקצבת האבטלה, או בקצבת אזרח ותיק

כל הנכים, שעובדים ומקבלין קצבת נכות במקביל

כעת לא יוכלו לקבל גם אבטלה

ביטוח לאומי נותן או או ולא גם וגם

וזה ביזיון. איך האנשים האלה ישלמו שכר דירה?

On 15.3.2020 at 19:24, YoC said:

שים לב שהם ממלמלים בשקט "בהתאם לדרישות", מה הם מסתירים?
שכדי לקבל דמי אבטלה עקב הוצאה כפויה לחל"ת בגלל הקורונה, אתה צריך להציג 12 תלושי שכר לפחות מהשנה וחצי האחרונות (18 חודשים), 
ז"א שאם היית עכשיו חצי שנה בטיול בדרום של אמריקה ועברת מאז רק כמה חודשים אפילו אם רצופים אפילו אם קרעת את התחת, אפילו שזה לא לבקשתך אלא בכפיה מהממשלה, אתה לא תקבל דמי אבטלה. 
אני נשרף פה על חודשים בודדים שיהיו חסרים לי כדי להשלים 12 חודשים לזכאות. פשוט סגרו לי את מקום העבודה ולך לעזה מבחינתם. 

אבל עקרונית אתה נרשם דרך האתר של לשכת התעסוקה (ואז יש לך שבועיים להגיע לשם פיסית כדי להשלים תהליך)+ נרשם באתר של ביטוח לאומי ויכול להתחיל לקבל את זה, אם יש לך 12 חודשי עבודה בשנה וחצי האחרונות

https://www.btl.gov.il/About/faq/Corona/Avtala/Pages/default.aspx

מספיק להציג 6 תלושי שכר, אבל כן צריך 12 חודשי עבודה. מה הקטע לעזעזל?

לא צריך להגיע בכלל ללשכת התעסוקה, יצרו איתך קשר(כנראה שזה ייקח זמן כי יש כמעט 90 אלף אנשים).

19 דקות לפני, Adam_m said:

https://www.btl.gov.il/About/faq/Corona/Avtala/Pages/default.aspx

מספיק להציג 6 תלושי שכר, אבל כן צריך 12 חודשי עבודה. מה הקטע לעזעזל?

לא צריך להגיע בכלל ללשכת התעסוקה, יצרו איתך קשר(כנראה שזה ייקח זמן כי יש כמעט 90 אלף אנשים).

כן שינוי אתמול קצת את הנהלים בגלל הקורונה, 
הם מסתכלים שנה וחצי אחורה (18 חודשים עגול), כדי לבקש דמי אבטלה אתה צריך מכתב הוצאה לחל"ת מהעבודה \ מכתב פיטורים, 
יחד עם זה לצרף 6 תלושי שכר (במקום 12 במקור), לא משנה אם כולם מאותו מעסיק או שכל חודש עברת לעבודה אחרת, לא משנה אם עבדת שלושה חודשים ואז לא עבדת חצי שנה ואז עבדת עוד שלושה חודשים, 
לא חייב שכל ה6 יהיו רצופים, לא חייב שכולם יהיו מאותו מעסיק בקיצור, רק שתציג להם 6 תלושי שכר מהתקופה של שנה וחצי אחורה ויחד עם מכתב חלת\פיטורים תוכל לקבל דמי אבטלה (70 אחוז מגובה המשכורת הממוצעת שלך), 

המנכלית של ביטוח לאומי אמרה היום לחדשות שכנראה יבטלו את הצורך לפנות קודם ללשכת התעסוקה אבל זה עדיין לא רשמי כך שנכון לעכשיו צריך להכנס לפה:
https://govforms.gov.il/mw/forms/JobRegistration@taasuka.gov.il?fbclid=IwAR1Wn010VmsooNIKGP51g3i7J8o4SBQ4Awnouh0bsCTKPFejUGDSThY0fDs
למלא את הטפס הזה של פרטים ראשוניים ולהגיש, 
לאחר שתמלא אותו תקבל מהם מייל אישור ושם כתוב שהם יצרו איתך קשר אז איתם סיימת לעכשיו.
אחרי שהם יצרו איתך קשר ויעשו מה שצריך, תוכל להכנס לאתר של ביטוח לאומי ולהגיש תביעה לדמי אבטלה, אבל זה אחרי שהתעסוקה יחזרו אלייך לסגור את הפינה. 

בקיצור:

מכתב חל"ת\פיטורים מהמעסיק + 6 תלושי שכר מהשנה וחצי האחרונות לא משנה מה מי מו + 
ממלא טופס בקישור שנתתי לתעסוקה, מחכה שיחזרו אלייך לסגור את הפינה מולם, 
נכנס לאתר של ביטוח לאומי ומגיש תביעה לדמי אבטלה
סאלמתק.

יציאה לחל"ת = הקורונה האמיתית.

המספרים שם עולים בקצב מסחרר. ולאן האנשים הולכים? ללשכה, לעמוד בתורים ולהדביק אחד את השני.

במקום לעשות יותר בדיקות (גם במקום העבודה), הורגים את המשק. 

העיקר חיסונים לשפעת הביאו עד מקום העבודה.

אני מעדיף לקבל קורונה להיות בשבועיים בבידוד אבל לעבוד בשבועיים שנשארו מאשר להיות בריא אבל בלי עבודה במשך חודש. פשוט העלימו לנו את ההכנסות בשנייה ונשארנו רק עם ההוצאות,  מה אמורים לעשות? ועוד אצלי דפקו אותי רצח המעסיק לא נותן לי מכתב חלת אני רודף אחריו כבר מיום ראשון 

6 דקות לפני, YoC said:

אני מעדיף לקבל קורונה להיות בשבועיים בבידוד אבל לעבוד בשבועיים שנשארו מאשר להיות בריא אבל בלי עבודה במשך חודש. פשוט העלימו לנו את ההכנסות בשנייה ונשארנו רק עם ההוצאות,  מה אמורים לעשות? ועוד אצלי דפקו אותי רצח המעסיק לא נותן לי מכתב חלת אני רודף אחריו כבר מיום ראשון 

תתלונן למשטרה עליו זה נראה לי לא חוקי בעליל מה שעושה המעסיק

אני בטוח שאחד מעורכי הדין שמסתובבים כאן בפורום ישמח לנסח מכתב התראה עבורך, בטוח שזה יפחיד את הטמבל הזה. בכל מקרה תשמור את התכתובות ובבוא הזמן תדע לתבוע אותו.

2 hours ago, YoC said:

כן שינוי אתמול קצת את הנהלים בגלל הקורונה, 
הם מסתכלים שנה וחצי אחורה (18 חודשים עגול), כדי לבקש דמי אבטלה אתה צריך מכתב הוצאה לחל"ת מהעבודה \ מכתב פיטורים, 
יחד עם זה לצרף 6 תלושי שכר (במקום 12 במקור), לא משנה אם כולם מאותו מעסיק או שכל חודש עברת לעבודה אחרת, לא משנה אם עבדת שלושה חודשים ואז לא עבדת חצי שנה ואז עבדת עוד שלושה חודשים, 
לא חייב שכל ה6 יהיו רצופים, לא חייב שכולם יהיו מאותו מעסיק בקיצור, רק שתציג להם 6 תלושי שכר מהתקופה של שנה וחצי אחורה ויחד עם מכתב חלת\פיטורים תוכל לקבל דמי אבטלה (70 אחוז מגובה המשכורת הממוצעת שלך), 

המנכלית של ביטוח לאומי אמרה היום לחדשות שכנראה יבטלו את הצורך לפנות קודם ללשכת התעסוקה אבל זה עדיין לא רשמי כך שנכון לעכשיו צריך להכנס לפה:
https://govforms.gov.il/mw/forms/JobRegistration@taasuka.gov.il?fbclid=IwAR1Wn010VmsooNIKGP51g3i7J8o4SBQ4Awnouh0bsCTKPFejUGDSThY0fDs
למלא את הטפס הזה של פרטים ראשוניים ולהגיש, 
לאחר שתמלא אותו תקבל מהם מייל אישור ושם כתוב שהם יצרו איתך קשר אז איתם סיימת לעכשיו.
אחרי שהם יצרו איתך קשר ויעשו מה שצריך, תוכל להכנס לאתר של ביטוח לאומי ולהגיש תביעה לדמי אבטלה, אבל זה אחרי שהתעסוקה יחזרו אלייך לסגור את הפינה. 

בקיצור:

מכתב חל"ת\פיטורים מהמעסיק + 6 תלושי שכר מהשנה וחצי האחרונות לא משנה מה מי מו + 
ממלא טופס בקישור שנתתי לתעסוקה, מחכה שיחזרו אלייך לסגור את הפינה מולם, 
נכנס לאתר של ביטוח לאומי ומגיש תביעה לדמי אבטלה
סאלמתק.

איפה אתה רואה שצריך שמישהו ממשרד התעסוקה יחזור אליך?

אחרי שקיבלתי מהם מייל אישור, פשוט הגשתי תביעה דרך האתר של ביטוח לאומי

24 דקות לפני, avi atias said:

יציאה לחל"ת = הקורונה האמיתית.

המספרים שם עולים בקצב מסחרר. ולאן האנשים הולכים? ללשכה, לעמוד בתורים ולהדביק אחד את השני.

במקום לעשות יותר בדיקות (גם במקום העבודה), הורגים את המשק. 

העיקר חיסונים לשפעת הביאו עד מקום העבודה.

הכל מתנהל באינטרנט, אין צורך לגשת לשום מקום

7 דקות לפני, פנחס שוף said:

אתה אופטימי מידי

ruj0nta52moz.jpeg

זה הסכומים של אלו שמתחת לגיל 28, הסכומים של אלו שהם בני 28 ומעלה יותר גבוהים, כשכמובן יש הגבלה עד תשלום של 10551 לחודש.

12 דקות לפני, פנחס שוף said:

איפה אתה רואה שצריך שמישהו ממשרד התעסוקה יחזור אליך?

אחרי שקיבלתי מהם מייל אישור, פשוט הגשתי תביעה דרך האתר של ביטוח לאומי

במייל האישור שהם שלחו לי לאחר הגשת הטופס באתר כתוב כך:

שלום רב,
הנתונים נשמרו בהצלחה מספר פנייה: ,
בעקבות החמרת הנחיות משרד הבריאות הוחלט כי בשירות התעסוקה לא תתקיים קבלת קהל – ואין צורך להגיע ללשכת התעסוקה עד להודעה חדשה!
בימים הקרובים יצור עימך קשר עובד שירות התעסוקה ויתקף את רישומך לטובת דיווח ימי זכאותך עבור חודש מרץ.
אנו פועלים לשמירת זכאותך בימים קשים אלו.
בברכה
שירות התעסוקה הישראלי

אבל בכל מקרה בכירה בביטוח לאומי אמרה שבימים הקרובים ינסו לאשר תקנה שנוכל לדלג עליהם ישירות לביטוח לאומי

24 דקות לפני, The yellow Toms said:

תתלונן למשטרה עליו זה נראה לי לא חוקי בעליל מה שעושה המעסיק

22 דקות לפני, חבסוס said:

אני בטוח שאחד מעורכי הדין שמסתובבים כאן בפורום ישמח לנסח מכתב התראה עבורך, בטוח שזה יפחיד את הטמבל הזה. בכל מקרה תשמור את התכתובות ובבוא הזמן תדע לתבוע אותו.

כן קטע מסריח ללא ספק, 
בהתחלה התעלמו, עכשיו אמרו לי לקראת שבוע הבא 'יש מצב' לקבל את המכתב... באמת תודה. 
לא מצליח להבין מה הקטע, המכתב עולה להם כסף? 

25 דקות לפני, Adam_m said:

לכאורה, אולי יש לו מה להסתיר מביטוח לאומי וכו'?

אני בספק זה מקום מסודר בדרך כלל חוץ ממצבים שאתה עובד 13 ויותר שעות ומשלמים רק על 12 כי אסור לחרוג מ12 אבל חוץ מזה הם מסודרים עם תלוש והכל, בגלל זה אני לא מבין מה הקטע

On 17.3.2020 at 21:08, Marco_Reus said:

זה הסכומים של אלו שמתחת לגיל 28, הסכומים של אלו שהם בני 28 ומעלה יותר גבוהים, כשכמובן יש הגבלה עד תשלום של 10551 לחודש.

מה זה הזין הזה שמתחת לגיל 28 אתה מרוויח 48%-52%? איזה טמטום

אני כרגע בלי עבודה, עוד מלפני שהתחילה הקורונה (הייתי בחופשה ארוכה. יש לי שנה של תלושי משכורת). הזדמן לי להתחיל לעבוד בעבודה זמנית ולא הכי רווחית החל משבוע הבא. אממה, זו לא עבודה שנחשבת הכרחית כמו סופרים וכו אך זו עבודה שכרגע יכולה לפעול.

יש לי אפשרות לחתום דמי אבטלה (אני מקווה שיתנו) אבל  השאלה שלי היא אם אני מתחיל את העבודה הזו והמדינה נכנסת לסגר, ובעקבות כך מקום העבודה נסגר זמנית גם כן, האם אני עדיין יכול לדרוש דמי אבטלה למרות שהתחלתי עבודה חדשה?