Jump to content

ליגת העל הופסקה באופן מיידי

Recommended Posts

10 hours ago, Ronaldo De Lima said:

ההתאחדות לכדורגל כפופה לפיפ"א.

אבל חוקי המדינה לא.

וחוזה עבודה זה עניין חוקי.

אם אני למשל שחקן שהיה אמור להסתיים לו חוזה בסוף העונה, והיתה לי אופציה לעבור לקבוצה גדולה יותר, אז גם אם פיפ״א היו מחליטים את זה, הייתי תובע על זה ששינו תנאי בסיסי בחוזה במעמד צד אחד, ואני לא הייתי שותף להחלטה הזו, והחוזה צריך להיות מבוטל.

On 6.4.2020 at 20:48, המכבייה said:

המקום למוקדמות ליגת האלופות הוא הפרקטיקה של האליפות. אנחנו ראויים למקום הזה גם משום שאנחנו האלופה המכהנת וגם בגלל הובלת הטבלה. גם אם יבטלו את הליגה, זה צריך להישמר. 

לא רוצה לחשוב על מצב שמסיימים את העונה ולא מכבי נשלחת למוקדמות אלופות כנציגה הישראלית.

זה עילה לשרוף פה הכל בכדורגל בעיניי

מסכים.

אני לא חושב שצריך להכריז על אליפות באף ליגה, אבל המיקומים לאירופה (בהנחה ויהיו מפעלים אירופיים בעונה הבאה) חייבים להיות לפי המיקומים הנוכחיים.

השאלה היא רק על מה יקרה עם המקום לאירופה של הגביע.

בגלל שנשארו שם רק 3 משחקים, יכול להיות שיהפכו את זה לטורניר קדם-עונה קצר (שלא ייחשב כמו זכייה בגביע, אלא רק במקום לאירופה), אבל שמץ.

12 hours ago, Ronaldo De Lima said:

ההתאחדות לכדורגל כפופה לפיפ"א.

נכון אבל לאף אחת מהן אין סמכות לכפות העסקה של שחקנים ע"י קבוצות. בארץ למשל זה מתנגש עם חוק חופש העיסוק שזה חוק יסוד ואני בטוח שגם בעוד מקומות זה לא אפשרי.

13 hours ago, hairy2hell said:

אבל חוקי המדינה לא.

אם אני למשל שחקן שהיה אמור להסתיים לו חוזה בסוף העונה, והיתה לי אופציה לעבור לקבוצה גדולה יותר, אז גם אם פיפ״א היו מחליטים את זה, הייתי תובע על זה ששינו תנאי בסיסי בחוזה במעמד צד אחד, ואני לא הייתי שותף להחלטה הזו, והחוזה צריך להיות מבוטל.

אז פיפא יגידו קבוצה שמחתימה שחקן כזה מאבדת את המקום בליגות האירופאיות/הורדת נקודות/ליגה וכו.

אז שיתבע ו..?

1 hour ago, duduha said:

אז פיפא יגידו קבוצה שמחתימה שחקן כזה מאבדת את המקום בליגות האירופאיות/הורדת נקודות/ליגה וכו.

אז שיתבע ו..?

שחקן כזה? מה זה כזה? 

שחקן שבית דין קבע שעברו על החוזה שלו והחוזה מבוטל? 

אתה נותן כאן סמכות למועדונים לעשות מה שנם רוצים, כולל להלין שכר. למה שפיפ"א יקבעו דבר כזה? 

הדיבורים בוואן על החלטה בסוף אפריל אם הכדורגל יחזור.

איך שאני רואה את זה במקרה האופטימי אנחנו חוזרים לראות כדורגל מהבית באמצע/סוף מאי (הלוואי).

במקרה הפסימי לא תחזור הליגה.

27 דקות לפני, hairy2hell said:

שחקן כזה? מה זה כזה? 

שחקן שבית דין קבע שעברו על החוזה שלו והחוזה מבוטל? 

אתה נותן כאן סמכות למועדונים לעשות מה שנם רוצים, כולל להלין שכר. למה שפיפ"א יקבעו דבר כזה? 

שחקן שלא יעמוד בתנאים של פיפא לא יהיה אפשר להחתימו באף קבוצה, וקבוצה שתחתים אותו תיענש, זה ׳כזה׳.

מי דיבר על הלנת שכר? דיברת על סיום חוזה של שחקן, ועל זה עניתי.

8 דקות לפני, Barksdale said:

זה מה שמלמדים אותם בנוער כנראה אני לא יודע

MVIMG_20200412_115517.jpg

מאיפהההההההההההה זהההההההההההההההההההההההההההההההה 

בושה אם יהיו רק עולות לליגת העל (מכבי פ״ת כמובן) ולא אלופה ויורדות. 
גם מבחינת המקום ה-3 בלאומית וגם מי צריך עכשיו 16 קבוצות, כי פתאום יהיה סבבה שני סיבובים רק.

37 דקות לפני, itan17 said:

גם מבחינת המקום ה-3 בלאומית וגם מי צריך עכשיו 16 קבוצות, כי פתאום יהיה סבבה שני סיבובים רק.

יש לך ספק שזה מה שיקרה אם בסופו של דבר יחליטו על ביטול הליגות?

1 hour ago, itan17 said:

זה בדיוק מה שיהיה, אתה יכול להיות רגוע

11 hours ago, itan17 said:

אל תצפה למשהו אחר, סתם תתאכזב.

On 8.4.2020 at 02:26, hairy2hell said:

אבל חוקי המדינה לא.

On 8.4.2020 at 04:58, ravid said:

נכון אבל לאף אחת מהן אין סמכות לכפות העסקה של שחקנים ע"י קבוצות. בארץ למשל זה מתנגש עם חוק חופש העיסוק שזה חוק יסוד ואני בטוח שגם בעוד מקומות זה לא אפשרי.

א. אין זכות מוחלטת, גם לא חופש העיסוק.

כמו שלעובד יש זכות לעבוד היכן שירצה, וזכות לא לעבוד היכן שלא ירצה, כך גם קיימת זכותו של המעסיק שקניינו (קרי, עסקו) לא יפגע.

בחוזה בין קבוצה לשחקן סוכם, כי השחקן ישחק עד 31.5,. מישהו תיאר לעצמו שבפברואר,מרץ ואפריל לא תהיה אפשרות לקיים משחקים? ברור שלא.

האם בהכרח החודשים האבודים "נשרפים" כלא היו? 

האם לכך שהשחקן קיבל תגמול, ולו חלקי, מהמועדון בעבור חודשים אלו, אין כל משמעות? אני כלל לא בטוח.

ב. בממשק בין בתי המשפט המקומיים לטריבונאליים הבינלאומיים המיוחדים (כגון ה- CAS) אין ספק שידם של הראשונים על העליונה אבל עדיין, יש כבוד רב בין שתי המערכות.

להחלטה של בית משפט מקומי שסותרת ו/או מתעלמת לחלוטין מהחלטה של טריבונאל מיוחד יכולה להיות השלכות קשות על מועדון ואף על ליגה שלמה, כך שברור  שפוליטיקה שלמה עומדת מאחורי החלטות מסוג זה, על אחת כמה וכמה שלא מדובר בניצול חריג של עובד ובפגיעה קשה בתנאי העסקה.

לפני כשלוש שנים למדתי קורס "דיני ספורט" אצל עו"ד מורן מאירי. אני יכול להגיד לכם שאחד הדברים שנצרבו בתודעתי הוא שהערכאות המקומיות ממש לא מתעלמות מהחלטות של הטריבונאליים המיוחדים ויש ניסיון תמידי להוציא פסיקה מקומית שעולה בקנה אחד עם החלטה בינלאומית שקדמה לה (כל עוד אין פגיעה קשה ו/או חריגה בזכות העיסוק כמובן).

בואו נשים את הדברים על השולחן כפי שהם, העולם כולו נמצא בכאוס, וכתוצאה מכך בקרוב מאוד יתחילו להתברר בבתי המשפט המון סוגיות חוזיות (עסקיות, ספורטיביות וכו').

במידה ומגפת הקורונה תוכר ככוח עליון בפסיקה משפטית, גם אם מעבר לים, השמיים הם הגבול בנוגע לאופן שבו בתי המשפט יפסקו בסוגיות הנ"ל.

אני ממש לא יופתע אם התרחיש התיאורטי שהעלתי "יעבור" לבתי המשפט הישראלים בגרון (אם וכאשר יגיע לפתחם).

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה את סיום עונת 2019/20 בליגות החובבניות - בוגרים, נשים, נוער, נערים, ילדים - לנוכח משבר הקורונה וחוסר הוודאות באשר לחידוש אפשרי של המשחקים.

9 דקות לפני, Afrojack said:

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה את סיום עונת 2019/20 בליגות החובבניות - בוגרים, נשים, נוער, נערים, ילדים - לנוכח משבר הקורונה וחוסר הוודאות באשר לחידוש אפשרי של המשחקים.

כלומר כל הליגות בישראל... :)