Jump to content

לימודים לימודים לימודים

אם אין אני לי נמני

Recommended Posts

היי, אני חושב להתחיל ללמוד בשנה הבא (עוד לא סגור על זה) אבל יש לי כמה דברים שאני לא בטוח לגביהם ואשמח לשמוע את דעתם של זקני השבט.. 

עשיתי פסיכו בציון די סבבה שביחד עם הבגרות די פותח לי תשער לאוניברסיטה, אבל פסיכומטרי עושה הכל חוץ מלהכין אותך לאקדמיה, השאלה אם כדאי בכל זאת לעשות מכינה? אני יודע שזה נשמע כמו בזבוז עצום של כסף

אבל אנשים שעשו אמרו שזה הכין אותם נהדר לשנה הראשונה מה שקשה לי להגיד על פסיכומטרי. 

דבר שני לגבי אנגלית, כרגע אני צריך לעשות את כל הקורסים אבל אני מנסה לשפר אותה ולעשות אמיר/ אמירם ולהקל על עצמי, יש כאן אנשים שעשו ויכולים להמליץ מה עדיף למה כמה וכיצד? 

אנסה לשפוך אור כי לדעתי יש בילבול סביב פסיכומטרי:

הפסיכומטרי הוא כלי המשרת את המערכת במטרה שלהם לסנן הצטרפות המונית של סטודנטים-

הציון פסיכומטרי נותן להם אינדיקציה ראשונית שמנבאה אם תצלח את הלימודים.

הטענה היא שלמשל ציון 700 מנבא שהסטודנט יעמוד בלימודי רפואה

ציון 500 מנבא שהסטודנט יעמוד גג בלימודים כלליים (הכל בהערכה גסה, כן?)

אני לא מכיר אותך- לכן זה לא אומר כלום עליך.

זו בסך הכל שיטת מיון וניפוי טרום הירשמותך לאקדמיה ע"מ לבנות איזשהן תבניות במעמד ההצטרפות לאקדמיה.

ולכן השאלה שלך לא צריכה להיות מופנה החוצה אל הגוף שנקרא 'פסיכומטרי' עם השאלה 'כמה הציון שקיבלתי אצלהם'?

אלא הזרקור צריך להתמקד בך עם השאלה "מה מעניין אותי ללמוד?"

כמובן שאם התשובה היא רפואה והציון שלך 500 אז יש פה מגבלה במציאות, ואז או שתתנפל על ה700 או שתתפשר (לגיטימי)

אבל המהלך התקין הוא לערוך קודם כל בירור מול עצמך, ובהמשך אחרי שגמלה החלטה בליבך (בערך, אתה לא חייב להחליט ספציפית על מקצוע- אבל כן לבחור כיוון כללי של תחומי עניין) אז תתפנה לקדם את מה שצריך במגבלות המציאות.

בנימה אישית:

אין מניעה מלצאת לדרך מנקודה א', ובהמשך לנווט את עצמך לתחום יותר מדויק, זה חלק מהתהליך של הלמידה.

אני בעצמי ואני מכיר רבים שהתחילו במסלול ועם הדרך דייקו או עיצבו מחדש והתאימו לעצמם כי הדעת שלנו משתנה.

כמובן שאם תירשם ללימודי וטרינריה ובסוף שנה ב' תגלה שהייעוד שלך הוא לימודי שף אז תצטרך לחזור לנקודת ההתחלה בלימודים.

אבל אם החלטת בסוף שנה א' לעבור מחקלאות לתזונה (מצטער על הדוגמא) אז גם יש מצב שקורסי המבוא זהים ותוכל להשתמש בלימודי שנה א', וגם מזכירות החוג עשויה להכיר לך בנקודות זכות ותמשיך את ההתקדמות מאותה נקודה.

מה אתה אמור ללמוד? 

אני יכול להגיד שכשהלכתי ללמוד מדעי המחשב, עשיתי מכינה במתמטיקה למרות שלא הייתי צריך (פשוט הגעתי לכל השיעורים אבל לא נבחנתי) וזה מאוד עזר לי אחרי שנים שבהן לא נגעתי במתמטיקה ובקושי זכרתי נוסחת שורשים. 

באופן כללי, המכינה גם הכניסה אותי מראש למוד של לימודים וככה הגעתי מוכן יותר ולא חטפתי שוק על ההתחלה. 

לגבי אנגלית: לי היה פטור בזכות הפסיכומטרי אז אני לא יכול לדבר מניסיון, אבל חברים שלי ללימודים כ"כ סבלו מקורסי החובה באנגלית שתקעו להם באמצע החיים. 

תנסה להיפטר מהם בעזרת אמיר/אמירם (הבנתי שאמירם יותר קל) 

בעולם של היום, תתחיל באיזה קורס טוב.

משהו שיתן לך ידע למקצוע מבוקש לא סתם משהו. 

ומשם תוכל להתקדם לבד דרך האינטרנט שכבר יהיה לך את הבסיס. 

זה אם אתה בעניין של מחשבים כמובן ולא איזה מדעי הרוח והשממה. 

1 hour ago, Moryo said:

מה אתה אמור ללמוד? 

אני יכול להגיד שכשהלכתי ללמוד מדעי המחשב, עשיתי מכינה במתמטיקה למרות שלא הייתי צריך (פשוט הגעתי לכל השיעורים אבל לא נבחנתי) וזה מאוד עזר לי אחרי שנים שבהן לא נגעתי במתמטיקה ובקושי זכרתי נוסחת שורשים. 

באופן כללי, המכינה גם הכניסה אותי מראש למוד של לימודים וככה הגעתי מוכן יותר ולא חטפתי שוק על ההתחלה. 

לגבי אנגלית: לי היה פטור בזכות הפסיכומטרי אז אני לא יכול לדבר מניסיון, אבל חברים שלי ללימודים כ"כ סבלו מקורסי החובה באנגלית שתקעו להם באמצע החיים. 

תנסה להיפטר מהם בעזרת אמיר/אמירם (הבנתי שאמירם יותר קל) 

סטודנט למדמ"ח בשנה א', יכול להעיד שמה שנכתב כאן לגבי המתמטיקה נכון מאוד. יש לי כמה חבר'ה בכיתה שגם הלכו למכינה למרות שלא היו צריכים וניכר שזה עזר להם במהלך הסמסטר.

אני לא עשיתי את זה, בסוף כמובן הדבקתי את הפערים והכל טוב אבל להם היה יותר "נוח" נקרא לזה ככה.

אני אדייק את עצמי, די סגור על הנדסת תעשייה וניהול בבן גוריון, ציון הפסיכומטרי שלי בשכלול עם תעוגת הבגרות מספיק לי לקבלה לתואר 

השאלה היא אם להסתמך על זה או לעשות מכינה למרות שאני לא צריך כי הבנתי שזה מאוד עוזר ואפילו מומלץ לפני התואר 

25 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

אני אדייק את עצמי, די סגור על הנדסת תעשייה וניהול בבן גוריון, ציון הפסיכומטרי שלי בשכלול עם תעוגת הבגרות מספיק לי לקבלה לתואר 

השאלה היא אם להסתמך על זה או לעשות מכינה למרות שאני לא צריך כי הבנתי שזה מאוד עוזר ואפילו מומלץ לפני התואר 

בבן גוריון אני יודע שיש שתי מכינות, אחת של 9 חודשים ואחת של 2 או 3. אם זו ה-9, לא נראה לי שזה יהיה נכון. אם זה יותר קצר ברמת החודשיים אז למה לא... יכול מאוד לעזור. אבל שוב, אני לומד מדמ"ח ולא עשיתי והדבקתי את הפער בלי לסבול יותר מדי.

4 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

תלך על הקדם מכינה, אני גם הלכתי בחודשי יולי-ספטמבר אם אני זוכר נכון וזה היה לי מצוין, אומנם לומדים שם חומר בסיסי יחסית (משתנה לפי כל בן אדם, חבר מהתואר שגם הלך איתי אמר לי שהוא שכח את רוב הדברים) אבל לתואר שלך זה אמור להיות בסיס מספק ומה שאתה תלמד בשבועות הראשונים...

מכינה עצמה זה מפרך לאללה, 9 חודשים של טחינת חומר, הרוב גם לדעתי תרגולים מסיפורים של חברים, ככה שזה לא הכי רלונטי

להיות במוד לימודים זה חשוב מאוד, ממליץ לך בכל אופן ללכת לאיזשהו קורס הכנה.

תזכור אבל שאתה הולך לתואר.. יהיה לך מספיק זמן לחרוש, אל תעמיס על עצמך יותר מדי לפני כן. אתה ממש לא תהיה היחיד שמתחיל מ-0, לא צריך להילחץ.

לגבי אנגלית- תעשה הכל כדי להוציא אמי"ר! זה סיוט של החיים. אני סובל מזה גם כרגע. אתה יכול ליפול כמוני על מרצה תובעני ולנהל את הזמן שלך בצורה לא מספיק טובה. פשוט חבל. אמי"ר זה קשקוש, אם לא קיבלת פטור בפסיכו אז זה באמת שווה. לא צריך קורס אפילו, רק להדפיס כמה מבחנים ושבוע לפני לעשות מרתון.

13 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

אם אתה יודע שזה מה שאתה רוצה ללמוד

ואתה מרגיש שמכינה קצרה יכולה לעזור לך בשנה א' וכל הכניסה לאקדמיה, אז פשוט תעשה את זה.

הגישה שלי היא ללמוד כשיש לימודים ולנוח כשיש חופש. בגדול כולה תעשיה וניהול, רוב הסטודנטים מדביקים את הפער דיי מהר ואחרי סמסטר אין לזה ממש חשיבות כבר, אבל זה תלוי בך כמה אתה מרגיש חסר בטחון ושזה יכול לעזור לך. אף אחד לא יכול להמליץ לך באמת בלי להכיר אותך, קח בחשבון.

לגבי אנגלית, אם אתה מאמיו שתשפר במבחן אז קל שעדיף על קורסים שהם משאבות זמן רציניות.

1 hour ago, Dalembert said:

שמע, זה משהו ממש מתנשא לכתוב

זה באמת נשמע מתנשא, אבל להגנתו אגיד שהרבה פעמים יש בזה אמת.

אני לא מכיר ספציפית תעשייה וניהול, אבל אני ועוד חבר התחלנו לקחת קורסים באוניברסיטה הפתוחה במדמ"ח (בדידה, לינארית, אינפי) אחרי תואר ראשון הומני וכמי שאין לו בעיה עם מתמטיקה - רמת העומס לא דומה בשום צורה.

זה לא אומר הרבה על העבודה אחרי או על הערך של המקצוע - אבל יש תארים שצבירת פערים תהרוס את התואר ויש תארים שאפשר ללמוד שבוע/יומיים לפני מבחן ולעבור בציון סבבה.

תעשייה וניהול לא תואר קל בכלל. קצת כללי ואני לא בטוח מה עושים איתו אחרי שמסיימים, אבל לא קל

מסכים שלא צריך לעשות מכינה בשבילו..

17 דקות לפני, Amit149 said:

זה באמת נשמע מתנשא, אבל להגנתו אגיד שהרבה פעמים יש בזה אמת.

אני לא מכיר ספציפית תעשייה וניהול, אבל אני ועוד חבר התחלנו לקחת קורסים באוניברסיטה הפתוחה במדמ"ח (בדידה, לינארית, אינפי) אחרי תואר ראשון הומני וכמי שאין לו בעיה עם מתמטיקה - רמת העומס לא דומה בשום צורה.

זה לא אומר הרבה על העבודה אחרי או על הערך של המקצוע - אבל יש תארים שצבירת פערים תהרוס את התואר ויש תארים שאפשר ללמוד שבוע/יומיים לפני מבחן ולעבור בציון סבבה.

לא ממש הבנתי מה ניסית להגיד, אבל להגיד למישהו שאתה לא מכיר ושהולך להתחיל ללמוד תואר בהנדסת תעשיה וניהול שזה "כולה תעשיה וניהול", זה מקטין ומתנשא. 

בסופו של דבר אף אחד מהיכרות פה בפורום לא יוכל להגיד לך אם אתה צריך מכינה או לא (לפי הרמה שלך במתמטיקה), תצטרך להכיר את עצמך ולקבל את ההחלטה, אני מבין שאת הבגרות הטובה יש לך מהתיכון ? אם כן אז בהחלט מומלץ איכשהו לרענן היכולת במתמטיקה (אינפי לא תוכל ללמוד לבד כנראה) אם זה במכינה או בריענון של החומר מהתיכון לבד מסירטונים שיש ביוטיוב להכל ,אבל שוב זה לפי הרמה הכללית שאתה מרגיש שאתה נמצא בה...

אם תוכל להשיג את הסילבוס של המכינה זה גם מעולה כי אז תדע לומר לאיזו רמה היא מגיעה ביחס לשנה הראשונה בתואר...בהצלחה. אם יש שאלות עדיף שתשאל בפרטי 

מיותר מאוד. יש לך את כל הקורסים בעולם באינטרנט, תתחיל עם הדברים הבסיסיים במתמטיקה ותלמד אותם בקצב שלך.
רוצה להתכונן לאוניברסיטה? תתרגל לשבת על התחת וללמוד.
בהנדסת תעשייה וניהול העומס במתמטיקה לא דומה למדעי המחשב\הנדסת חשמל וחוגים דומים, לפחות זה.

לא מסכים עם מה שאתם אומרים על תעשייה וניהול.

הכל תלוי איפה אתה לומד.

בעיני מכינה יכולה לעזור לך ולרענן את החומר.

אני וחברה שלי לומדים תעשיה וניהול אני בשנקר והיא באפקה.

היא למשל לא הייתה צריכה מכינה וגם לא הסכימו לתת לה כשהיא ביקשה ורק בגלל שהיא באמת טובה במתמטיקה לא לקח לה יותר מידי זמן להיכנס לעניינים.

לגבי הקורסים באנגלית תעשה מה שאפשר כדי להוריד לעצמך קורסים/להשיג פטור

18 hours ago, Dalembert said:

לא ממש הבנתי מה ניסית להגיד, אבל להגיד למישהו שאתה לא מכיר ושהולך להתחיל ללמוד תואר בהנדסת תעשיה וניהול שזה "כולה תעשיה וניהול", זה מקטין ומתנשא. 

הכוונה היתה שהמתמטיקה שלומדים היא לא ברמה הכי גבוהה, ממש לא מזלזל במקצוע ולא במי שלומד אותו ואני גם לא חושב שזה השתמע מההודעה המלאה שערכת ולקחת את החלק הזה באופן מנותק מהשאר, אבל בכל זאת אם אתה או מישהו אחר לקח את זה ככה אז סליחה :flowers:

30 דקות לפני, אנדרס8 said:

הכוונה היתה שהמתמטיקה שלומדים היא לא ברמה הכי גבוהה, ממש לא מזלזל במקצוע ולא במי שלומד אותו ואני גם לא חושב שזה השתמע מההודעה המלאה שערכת ולקחת את החלק הזה באופן מנותק מהשאר, אבל בכל זאת אם אתה או מישהו אחר לקח את זה ככה אז סליחה :flowers:

הכל טוב, ואני מודע לזה שניתקתי את החלק הזה מהקונטקסט, פשוט זה צרם לי.

יש פלייליסט של צנזור מהטכניון ביוטיוב שהוא אחלה הכנה מבחינה מתמטית לקורסים הראשונים(חדוא ולינארית) משם מה שתלמד יהיה סבבה.

לא חייב לעשות מכינה, ולא צריך להגזים אפשר ללמוד הכל תוך כדי הסמסטר, ממליץ לעבור על הפלייליסט של צנזור לפני(אגב תבדוק לגבי בן גוריון יש תכנית שנקראת "ההתחלה" תכנית קצרה של חודש או משהו כזה שהרבה חברה אצלנו ממש ממליצים עליה)

אנצל את הנושא.

לומד הנדסת תעשייה וניהול במכללה ( בדגש על לא אוניבירסיטה), סמסטר א' שנה א'.  לא מרוצה כל כך מהממוצע נכון לעכשיו שעומד כנראה סביב ה 78. 

כמה זה קריטי זה לשפר אותו כשמתחשבים בכל הנתונים? 

אומנם בתחילת הדרך וההממוצע לא כזה נורא, מצד שני לומד במכללה ולא רוצה להיות שועל לשועלים.  

זה משהו שבכלל מסתכלים עליו כמחפשים את המשרה הראשונה בתחום?

1 hour ago, zion8 said:

אנצל את הנושא.

לומד הנדסת תעשייה וניהול במכללה ( בדגש על לא אוניבירסיטה), סמסטר א' שנה א'.  לא מרוצה כל כך מהממוצע נכון לעכשיו שעומד כנראה סביב ה 78. 

אומנם בתחילת הדרך וההממוצע לא כזה נורא, מצד שני לומד במכללה ולא רוצה להיות שועל לשועלים.  

לדעתי אל תתחיל להתבאס עכשיו מכל ציון ממוצע הוא בסך הכל משהו שיכול להיות בונוס מאוד נחמד.

כן תנסה ותשאף לקבל ציונים כמה שיותר גבוהים, אבל אל תהרוג את עצמך אם לא, בסופו של דבר הכל תלוי במידת השקעה

למה זה חשוב? כדי שיקראו לך לראיונות בסופו של דבר תתחרה על משרות עם חברה מהמכללה שלך ומאוניברסיטאות אחרות, אז כדאי שיהיה איזה יתרון.

1 hour ago, zion8 said:

אנצל את הנושא.

אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בין ממוצע תואר 78 וממוצע 85, אבל כן יש הבדל משמעותי בין ממוצע 78 וממוצע 90+

עניין נוסף הוא קבלה לתואר שני ואני חושב שרוב המוסדות לרוב דורשים ממוצע 80 לתעשייה וניהול.

• 1 month later...

דרך להעלות קצת את הרמה באנגלית בשבוע למבחן אמירם? מכירים אולי איזה קורס הכנה קצר?

בפעם הראשונה פספסתי פטור ב 2 נקודות אז אולי יש סיכוי ששבוע של חרישה יעשה את העבודה.