Jump to content

הואר בארץ

הנדון

Recommended Posts

2 דקות לפני, הנדון said:

זה לא ממש עושה צדק בנבדלים שאין מצלמה וטכנולוגיה לבדוק אם באמת היה נבדל.

לא מושלם וחייבים לשפר את זה, אבל זה האלמנט הכי פחות מעצבן מבחינתי בואר בארץ. בוא נגיד שזה עדיין עדיף על העין של עאבד אל עוברה.

זה גם נושא שיפוט בכללי? כי קריית שמונה פשוט השתינו על השילוח הזה היום. אשכרה בזבוזי זמן מהדקה הראשונה!! והוא לא אומר כלום.. כל התקפה של מכבי שחקן של קש על הרצפה, והוא לא אומר כלום...

6 דקות תוספת במחצית זה רק על הואר ולא דקה אחת על בזבוזים...

Just now, Ophir 888 said:

זה גם נושא שיפוט בכללי? כי קריית שמונה פשוט השתינו על השילוח הזה היום. אשכרה בזבוזי זמן מהדקה הראשונה!! והוא לא אומר כלום.. כל התקפה של מכבי שחקן של קש על הרצפה, והוא לא אומר כלום...

6 דקות תוספת במחצית זה רק על הואר ולא דקה אחת על בזבוזים...

וכמובן בסוף תוספת זמן של 3 דקות שאם היה כמו שבאמת צריך אולי נותנים פה עוד גול.

11 hours ago, קמאנן said:

הקפאה או האטה של פריימים מקבלת משמעות אחרת.

אחד שמבין.

תראו את המהלך של טיבי אתמול בהילוך רגיל ולא בהאטה.

השחקן שלהם נופל אחורה הרבה אחרי שטיבי מלטף לו את הגב לכיוון קדימה.

ואתם האובייקטיבים מתוכנו עושים לנו את הנזק הכי גדול.

1 hour ago, zeudemort said:

מחזק, הגעתי למצב שאני מפחד לומר אפילו יש, רק מסנן מתחת לשפם בתקווה שאכן היה גול.

מילא גם הואר היה עושה צדק, אבל הוא גם טועה וגם לוקח את הריגוש מהמשחק.

מזל שהגול ה-1 אתמול היה בבעיטה חופשית בום לרשת.

ככה אין סיכוי לבעיות.

13 דקות לפני, itan17 said:

הלכו האותנטיות והרגש בחגיגות גול, אחרי אתמול והפועל חיפה יש לי טראומה.

גם צדק החרא הזה לא עושה כאן.

נתניה זה היה המשחק בו נשברנו סופית.

אי אפשר לחגוג עד שהם לא מוציאים את הכדור באמצע. מעצבן.

1 hour ago, החתול הצהוב said:

מזל שהגול ה-1 אתמול היה בבעיטה חופשית בום לרשת.

ככה אין סיכוי לבעיות.

אתה יודע מה? הכי אמיתי שיש, גם אחרי הגול הראשון בבעיטה חופשית לא הייתי בטוח והיה בי חשש שהוא ימצא על מה לפסול את הגול.

אולי היו שחקנים שלנו בחומה שהפריעו, אולי מישהו דחף מישהו ברחבה. ממש חשש אמיתי למרות שאין שום סיבה בעולם לא לאשר את השער חחח

לגבי הואר, המערכת עצמה היא ברכה גדולה לעולם הכדורגל. השופטים שלנו לעומת זאת, זאת הקללה הכי גדולה לכדורגל שלנו. ושום מערכת ואר לא תעזור להם לגמרי (אם כי, בהרבה מקרים היא כן עזרה לעשות צדק)

אתמול זה מאוד בלט, אם נשאיר בצד כן היה פאול או לא.

במשך 4 דקות בערך השופט מחכה באוזניה לדעת אם היה פאול או לא, כשבזמן הזה כבר היה יכול ללכת ל VAR שש פעמים לבדוק יחד עם צוות שיפוט VAR.

לא יודע מה החוק לגבי זה, אבל זה דבר שצריך לחסוך, אגב בליגה הגרמנית ראיתי שיש מסך VAR גם בצד השני של המגרש, נגיד בבלומפילד בין שער 7 ל 8, זה גם יכול לתרום לחיסכון בזמן ולשלוח ישר את השופט לשם במקום לחכות בלי סוף עם האוזניה במקרים מסוימים.

8 דקות לפני, שמש צהובה said:

רק פעם אחת הוואר היה לטובתינו העונה, זה בקרית שמונה שאיזה זין אחד צלל ברחבה וניסה לסחוט פנדל ולהרוס לדניאל את רצף הדקות.

מה? לא אחי

בשלוף נגד חדרה הגול של זיקרי לא אושר והפנדל נגד חיפה. מבין את זה שאנחנו לא אמורים להיות אובייקטיבים וגם אם השופט צדק בהחלטה נגדנו אז לפמפם לו ולאיגוד שהוא טעה אבל בוא לא נעוות את המציאות, החוסר מודעות הזה יותר מתאים לב"ש

1 דקה לפני, yellow_blood said:

מה? לא אחי

בשלוף נגד חדרה הגול של זיקרי לא אושר והפנדל נגד חיפה. מבין את זה שאנחנו לא אמורים להיות אובייקטיבים וגם אם השופט צדק בהחלטה נגדנו אז לפמפם לו ולאיגוד שהוא טעה אבל בוא לא נעוות את המציאות, החוסר מודעות הזה יותר מתאים לב"ש

דווקא מול חדרה הקוון הרים לנבדל ואז בדקו אם היה נבדל או לא, אבל בלי הואר השער היה נפסל ישר.

בכל מקרה מסכים שלא צריך לעוות את המציאות. הואר זה אחלה דבר שעזר גם לנו כמה פעמים. הבעיה היא בעיקר עם השופטים עצמם

12 דקות לפני, yellow_blood said:

מה? לא אחי

אני מנסה להדחיק את הטוב שבזה.

הפסילה של הרביעייה מול נתניה הורידו לי את כל האמון במערכת הזו.

4 hours ago, kutomer said:

במקום לאשר את הגולים ולהשתמש בvar בשביל לפסול אם צריך עושים הפוך, קודם כל פוסלים ומשתמשים בvar בשביל לאשר, הבעיה שבvar דברים צריכים להיות חד משמעיים בשביל לשנות החלטה.

השופט שורק לפי מה שנראה לו ולקוונים על הדשא, והוואר מתקן אותו אם טעה.

אתמול הוא סימן גול וכנראה הקוון סימן שהיתה עבירה (הייתי עסוק בחגיגות ולא הסתכלתי עליו), ולכן החליט לפסול.

תסתכל על הנקודות שקיבלנו ושחיפה הפסידה באותו מהלך (סיכוי גדול ל-6 נקודות). וואלה לא יודע מה קורה אם אנחנו לא מקבלים את הפנדל כמה דקות אחרי "והכדורגל איזה כדורגל", זה עצר להם את כל המומנטום והכל בזכות הואר, בלי ואר הוא אפילו לא בכיוון לשרוק על זה.

אני בעד הואר, זה עושה צדק ושקט נפשי גם אם הביצוע מסורבל. במשחקים פעם בלי הואר כשהיינו מאבדים נקודות בגלל טעויות שיפוט, זה היה משגע אותי ויושב לי בלב כל העונה, הייתי אוכל את עצמי על החוסר צדק והפחד לאבד את האליפות בגלל זה עד סוף העונה. גם כרגע זה לא מאה אחוז של החלטות צודקות אבל כן הפחית משמעותית את הטעויות.

גם מבחינת החגיגות בגולים, אולי אני בדיעת מיעוט אבל לי אישית זה לא פגם בכלום, לא חושב על זה בכלל. בדיפולט אני יוצא מנקודת הנחה שהגול מאושר, לא חושב על הואר. לא כדי לשכנע את עצמי, נטו מהרגל, כנראה זה לא הוטמע אצלי וקשה לשנות הרגלים בקלות אחרי הרבה שנים. באוטומט אני חוגג. תסתכל על ה4-3 של יונתן כהן איך כולם באטרף ואף אחד לא מסתכל על השופט.

בסופו של דבר מבחינת אחוזים, הרוב המוחלט של הגולים נשארים ולא נפסלים. החלק שנפסל עושה רעש מה שנקרא אז זה נראה דרמטי, כמו ש-50 איש מתוך ה-14,264.7 שרקו בוז בבלומפילד ועליהם הזרקור.

אין שום בעיה בואר ומה שמגיע לו להיפסל ונפסל בצדק זה בסדר גמור.

הבעיה, כצפוי, היא במקומות שיש בהם שיקול דעת לשופט המשחק - הנטייה היא עדיין לזיין את מכבי. ככה היה אתמול, ככה היה בפנדל שבוע שעבר, ככה היה בגול השלישי נגד נתניה.

ברוב מוחלט של הפעמים שהשופט הולך למסך הוא יוצא עם החלטה נגד מכבי.

עזבו עוזר או מזיק

זה אשכרה הרס את הכיף בגולים 

אם פעם היתה שמחה אדירה בגול

היום השמחה מאופקת כי אתה לא יודע אם זה גול בוודאות או שיש סיכוי לפסול אותו

37 דקות לפני, yellow_blood said:

גם מבחינת החגיגות בגולים, אולי אני בדיעת מיעוט אבל לי אישית זה לא פגם בכלום, לא חושב על זה בכלל. בדיפולט אני יוצא מנקודת הנחה שהגול מאושר, לא חושב על הואר. לא כדי לשכנע את עצמי, נטו מהרגל, כנראה זה לא הוטמע אצלי וקשה לשנות הרגלים בקלות אחרי הרבה שנים. באוטומט אני חוגג. תסתכל על ה4-3 של יונתן כהן איך כולם באטרף ואף אחד לא מסתכל על השופט.

גם אתמול בגול של טיבי חגגתי, הבעיה שבמשחק שמבטלים לך גול -מאז הפסילה אני פשוט לא מצליח לחגוג אחרי. אתמול בפאקינג חופשית לא שמחתי כי אוט' חשבתי שיבטלו על איזו דחיפה או שקרכלשהו.

6 hours ago, קמחי said:

מעניין אם יש פירוט תקציבי על מה הלכו 12 מיליון שקל מהקבוצות לטובת המערכת

רכישת/שכירת ניידות שידור וציוד נלווה, תשלומים לחברה שמפעילה את המערכת, שכר לטכנאים ולשופט המסך.

12 מיליון שקל לעונה מלאה עם יותר מ-250 משחקים זה לא מעט בכלל, אבל גם לא משהו מופרך.

מבחינת המערכת נטו הבעיה היא שיש מעט מדי מצלמות. בכל משחק צריך להיות מינימום 12 או אפילו 14 זוויות שונות. לא 6, אם אני זוכר נכון.

גם במשחק המרכזי ובמשני לו צריך הרבה יותר זוויות.

7 דקות לפני, Shlomix said:

רכישת/שכירת ניידות שידור וציוד נלווה, תשלומים לחברה שמפעילה את המערכת, שכר לטכנאים ולשופט המסך.

12 מיליון שקל לעונה מלאה עם יותר מ-250 משחקים זה לא מעט בכלל, אבל גם לא משהו מופרך.

מבחינת המערכת נטו הבעיה היא שיש מעט מדי מצלמות. בכל משחק צריך להיות מינימום 12 או אפילו 14 זוויות שונות. לא 6, אם אני זוכר נכון.

גם במשחק המרכזי ובמשני לו צריך הרבה יותר זוויות.

המינימום זה 4, וזה מספר המצלמות ברוב המשחקים כאן.

מצלמה ראשית

זום על השחקן עם הכדור

ומצלמות רחבה/נבדל.

לא רציני העסק הזה ככה.

במשחק המרכזי יש משהו כמו 10-12 מצלמות, זאת חייבת להיות דרישת המינימום.