Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

19 דקות לפני, קאוביין said:

טכנית אפשרי תוך 8 שעות 

בפועל זה יומיים שלושה. 

ואותה קומה בבניין זה טווח לבידוד? לא לוקח סיכונים מטעין את השלטים של הסוני

42 דקות לפני, hairy2hell said:

אז אנחנו מקום 23 בעולם בכמות החולים (פסלתי גם את אנדורה, שהיה להם 101 חולים, כי. בחייאת׳).

אגב, בשישי היינו מקום 28 לפי אותו מדד, אז גם הקצב גדילה לא משהו בכלל.

זה שטויות. 

בארץ בדקו יחסית הרבה אנשים. 

צריך לחשב כמה חולים יש ביחס לכמה בדיקות נעשו, כל מדד יבש אחר כשלעצמו לא שווה הרבה. 

17 דקות לפני, nirnir20 said:

זה שטויות. 

בארץ בדקו יחסית הרבה אנשים. 

צריך לחשב כמה חולים יש ביחס לכמה בדיקות נעשו, כל מדד יבש אחר כשלעצמו לא שווה הרבה. 

על מה אתה מדבר? כל הסיפור זה שבארץ בודקים מספר בדיחה של אנשים.

שעיר, לצד הודעות בהן נימקת כאן את דעתך בצורה עניינית, ממספר הודעות שלך בנושא הקורונה עולה ניחוח של פוזיציה פוליטית מסוימת שאני לא בטוח עד כמה היא רלוונטית. אני לא יודע מה אתה מנסה לעשות בנושא, אבל בשביל הגינות ואמינות הנושא החשוב והרגיש הזה אני מציע שניקח על עצמנו את האחריות להבדיל באופן גורף בין עובדות לבין דעות. אם אתה יודע לספק הוכחות וראיות חותכות שהמצב רע מאד אני ברמה האישית, וארשה לעצמי באופן חד פעמי לדבר בשם רוב הפורום, נשמח לדעת שהאופן שבו אנחנו מפרשים את המציאות הוא טעות כי זה יאפשר לנו להתכונן ולהיערך ברמה הנפשית ומבחינת מזון וציוד לקראת אסון לאומי, או לחלופין להתריע בפני הקרובים שלנו על המצב.

צירפתי טבלה של אתר שאוסף את הנתונים האחרונים שפורסמו ע"י רשויות הבריאות הרשמיות של 26 מתוך 30 המדינות הראשונות בעולם במדד הפיתוח האנושי (אין נתונים על סינגפור, קנדה, ליכטנשטיין ולוקסמבורג) של מספר הבדיקות לכל מיליון אזרחים. ביום רביעי שעבר היינו במקום ה15 מתוך מדינות אלו, אחרי התוספת המשמעותית של הבדיקות מאז, אנחנו עומדים כרגע על 2025 בדיקות לכל מיליון אזרחים, זה מציב אותנו במקום ה9 בעולם (יצאתי מנקודת הנחה שגרמניה עשתה קפיצה ב5 הימים האלו). אמנם אלו לא מספרים מזהירים ויוצאי דופן, אבל אני לא חושב שראוי להגיד שזה מספר בדיחה. לפי קצב הגידול הנוכחי, אנחנו צפויים להגיע למקום ה-6 בעולם ובלי נדר, בהנחה ויצליחו לעמוד ביעד המוגדר של כ5,000 בדיקות ביום, גם להיות בחמישייה. 

1101013501_covid19-tests-per-million-people(3).thumb.png.40f6ba9af5e33bb3e6971b334a2e9011.png

אמרתי כמה פעמים - דין תוספת בדיקות בשעה מאוחרת הוא לא אותו דבר כמו דין בדיקות כשזה רק פורץ.

חשיבות הבדיקות ההמוניות החל מהרגע הראשון הובהר על ידי ארגון הבריאות העולמי עודד ממזמן כאחד הכלים העיקריים לשלוט במגפה - המטרה של זה היא לא רק לאתר מי צריך עכשיו טיפול, אלא לאתר את כל מי שהיה יכול לבוא במגע עם חולים. מכיוון שכ-30% מהחולים (לפי הנתונים הקיימים) לא מפתחים סימפטומים כלל, רק בדיקה תוכל לגלות האם הם חולים וידביקו אחרים.

בדרום קוריאה, ביום שגילו את הנדבק הראשון עשו 10,000 בדיקות באותו היום, ואחרי שעשו עד אז 70,000 בדיקות.

אצלנו עשו באותו יום 13 בדיקות (על פי נתוני משרד הבריאות, לא על פי גוף תקשורת כזה או אחר), ועד אז עשו 440 בדיקות, כשבאף יום זה לא עובר את ה-75 בדיקות ליום. וגם אחרי זה לקח לנו כמה ימים להתחיל להעלות קצב - את ה-100 בדיקות ליום עברנו רק 4 ימים לאחר מכן, ואת ה-200 עברנו רק 11 ימים לאחר מכן.

כשאתה מעלה קצב רק עם קצב גידול כמות החולים, אתה לא משתלט על המחלה, אתה במגננה. ואנחנו לא סתם במגננה, אנחנו במרדף.

כשזה היה רלוונטי, כמות הבדיקות שעשינו הייתה בדיחה.

אני לא מערער או חולק על נושא מועד ביצוע הבדיקות, אין פה שאלה בכלל מבחינתי, יכול להיות שהיינו יכולים להיערך בצורה מיטבית יותר בהתחשב בעובדה שהנגיף הגיע אלינו מאוחר יותר משאר העולם. רוב מוחלט של המדינות נתפסו עם המכנסיים למטה מבחינת זמינות של צוותים וציוד רפואי וכוננות ממשלתית/משטרתית/צבאית. אני חושב שאין מדינה בעולם שהייתה ערוכה למגפה כזו ולהשלכות שלה, אבל כן היו מדינות שהגיבו בצורה יעילה בשעת חירום ופעלו בדרכים שעד כה מסתמנות כיעילות לעצירת ההתפשטות. אין ספק שדרום קוריאה היא הדוגמה הבולטת ביותר להתנהלות ומשמעת אזרחית מופתית יחד עם מדיניות ממשלתית יעילה. שעיר, אני לא יודע מאיפה המספרים שנוגעים אליהם, אני חושב אבל שראוי להבהיר שגם הם פתחו את ההתנהלות בצורה צולעת ורק בדיעבד ביצעה נסיקה במספר הבדיקות. על פניו הם התחילו לבדוק מה-03.01, כמה ימים אחרי תחילת ההתפרצות בסין, אלא שלמעשה עד המועד בו הופיע החולה הראשון ב20.01, הם ביצעו 11 בדיקות בלבדעד ה20.2 שבו התרחש מקרה המוות הראשון הם ביצעו 12,161 בדיקות. מה שעוד השכילה לעשות בהצלחה, היא להשתמש באמצעים טכנולוגיים כדי לאתר אנשים שבאו במגע עם חולים, ובמיוחד במקרה של חולה מספר 31 המפורסמת שבאה במגע עם למעלה מ9,000 איש.

בהמשך למה שכתבתי בתגובה הקודמת:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158813922887241&id=650302240

הרבה מהם, בייחוד במחלקות תשושי הנפש, יאבדו את זה. אלה מחלקות משפחתיות וביתיות כי מדובר באנשים תפקודיים עם ירידה קוגנטיבית בעיקרה - שחייבים שגרה ופנים מוכרות.

5 hours ago, hairy2hell said:

על מה אתה מדבר? כל הסיפור זה שבארץ בודקים מספר בדיחה של אנשים.

בארץ בודקים המון. אנחנו המדינה שעושה הכי הרבה בדיקות בהתחשב בגודל האוכלוסיה ועוד מעט כנראה נעשה הכי הרבה בדיקות נקודה. 

4 hours ago, hairy2hell said:

אמרתי כמה פעמים - דין תוספת בדיקות בשעה מאוחרת הוא לא אותו דבר כמו דין בדיקות כשזה רק פורץ.

חשיבות הבדיקות ההמוניות החל מהרגע הראשון הובהר על ידי ארגון הבריאות העולמי עודד ממזמן כאחד הכלים העיקריים לשלוט במגפה - המטרה של זה היא לא רק לאתר מי צריך עכשיו טיפול, אלא לאתר את כל מי שהיה יכול לבוא במגע עם חולים. מכיוון שכ-30% מהחולים (לפי הנתונים הקיימים) לא מפתחים סימפטומים כלל, רק בדיקה תוכל לגלות האם הם חולים וידביקו אחרים.

בדרום קוריאה, ביום שגילו את הנדבק הראשון עשו 10,000 בדיקות באותו היום, ואחרי שעשו עד אז 70,000 בדיקות.

אצלנו עשו באותו יום 13 בדיקות (על פי נתוני משרד הבריאות, לא על פי גוף תקשורת כזה או אחר), ועד אז עשו 440 בדיקות, כשבאף יום זה לא עובר את ה-75 בדיקות ליום. וגם אחרי זה לקח לנו כמה ימים להתחיל להעלות קצב - את ה-100 בדיקות ליום עברנו רק 4 ימים לאחר מכן, ואת ה-200 עברנו רק 11 ימים לאחר מכן.

כשאתה מעלה קצב רק עם קצב גידול כמות החולים, אתה לא משתלט על המחלה, אתה במגננה. ואנחנו לא סתם במגננה, אנחנו במרדף.

כשזה היה רלוונטי, כמות הבדיקות שעשינו הייתה בדיחה.

אבל אתה לא "בשעה מאוחרת" זאת המצאה שלך. 

איזה כותרות פופוליסטיות ומטופשות באתרי החדשות.

״מספר החולים המאובחנים זינק ב-167״.

גם מספרית ובטח באחוזים זה פחות מהעליה אתמול ושלשום, וזה עוד בלי להכניס לחישוב את העובדה שמספר הבדיקות אתמול היה גדול ב-50% יחסית ליומיים הקודמים.

בנוסף 65 מתוכם זה חרדים שחזרו בטיסה מניו יורק.

2 hours ago, Krishi said:

אגב לפי משרד הבריאות עברנו את ה-5 אלף בדיקות ליום

היום עברת אץ ה-5. היית צריך לעבור את ה-5 לפני שבועיים. היום תגלה את כל החולים שנדבקו במסיבות פורים ובאירועים המוניים שלא בוטלו בזמן.

2 דקות לפני, MaTa said:

היום עברת אץ ה-5. היית צריך לעבור את ה-5 לפני שבועיים. היום תגלה את כל החולים שמדבקו במסיבות פורים ובאירועים המוניים שלא בוטלו בזמן.

בינתיים אני לא רואה קפיצה מטורפת באחוזים, אם לא ה65 חרדים חולי קורונה שהגיעו מניו יורק האחוז היה אפילו קטן יותר. הגידול יותר ליניארי ממעריכי (מושגים שלמדתי לא מזמן חח) 

בוא נקווה לטוב. אני סומך על משרד הבריאות שיעשה מה שצריך בעת משבר. אל תשכח גם שככל שהזמן עובר ומתגלים יותר נדבקים, יהיו גם יותר מחלימים. 

מה שקריטי לנו זה בעיקר המקרים הקשים. שם אנחנו יחסית במצב טוב. 

אתה לא במצב טוב כי עוד לא התקרבת לשיא. אין לך מושג מה מצבך, ובגדול אתה במחסור של כמה מחלקות שנסגרו. לא צריך לאנוס את המציאות.

22 דקות לפני, Krishi said:

בינתיים אני לא רואה קפיצה מטורפת באחוזים, אם לא ה65 חרדים חולי קורונה שהגיעו מניו יורק האחוז היה אפילו קטן יותר. הגידול יותר ליניארי ממעריכי (מושגים שלמדתי לא מזמן חח) 

בוא נקווה לטוב. אני סומך על משרד הבריאות שיעשה מה שצריך בעת משבר. אל תשכח גם שככל שהזמן עובר ומתגלים יותר נדבקים, יהיו גם יותר מחלימים. 

מה שקריטי לנו זה בעיקר המקרים הקשים. שם אנחנו יחסית במצב טוב. 

זה לא מפריע לביבי לדון בהידוק מגבלות התנועה.

אולי ידונו סוף סוף בהידוק האכיפה?

מי שלא נשמע למגבלות הנוכחיות גם לא יישמע למגבלות קשות יותר.

43 דקות לפני, MaTa said:

אתה לא במצב טוב כי עוד לא התקרבת לשיא. אין לך מושג מה מצבך, ובגדול אתה במחסור של כמה מחלקות שנסגרו. לא צריך לאנוס את המציאות.

יחסית לעולם, לארה"ב ואירופה - אתה במצב דבש. הפעולות שעשית היו מוקדמות בהרבה וגם כמות הבדיקות פר נפש שאתה עושה גדולה מאוד. הכשרת מלונות לחולים הקלים שהם המסות וימשיכו להיות המסות. מחסור וסגירת מחלקות תמיד יהיו במגיפה כזו

מדהימה אותי היכולת של אנשים להתאים את המציאות לפי הפוזיציה הפוליטית שלהם. בואו נדבר בעוד שבוע שבוע וחצי ונהיה חכמים יותר. אנחנו לא קרובים לשיא.

זאת הבעיה שאנחנו תלויים באנשים כמוה. 

וכמו צעירים מפגרים ברחבי העולם שיוצאים למסיבות ''דווקא''.

בעיניי כל מי שמתקהל ובמיוחד בכוונה צריך להכניס אותו לבידוד ולבדוק אותו רק ביום האחרון של הבידוד ובמידה וחיובי כמובן להשאיר.. 

אולי ככה ילמדו. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.