Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

כחלק מתחביביי לעבור על החקירות האפידמיולוגיות באתר משרד הבריאות,

אפשר לראות בבירור שחלק גדול מאוד מהחולים הם אנשים דתיים, וישנן הדבקויות רבות דרך בתי הכנסת.

10 דקות לפני, Mentel said:

כחלק מתחביביי לעבור על החקירוצ האפידמיולוגיות באתר משרד הבריאות,

אפשר לראות בבירור שחלק גדול מאוד מהחולים הם אנשים דתיים, וישנן הדבקויות רבות דרך בתי הכנסת.

זה מעניין כי דווקא מה שהציל את היהודים בכל המגפות שהיו באירופה ומנע פחות קורבנות היו מנהגי נטילת ידיים ששמרו על היגיינה יותר גבוהה מהציבור הנוצרי. הפעם מה שגורם להידבקות זאת כל הצפיפות בבתי הכנסת ומחסור בהיגיינה. 

15 דקות לפני, הנדון said:

זה מעניין כי דווקא מה שהציל את היהודים בכל המגפות שהיו באירופה ומנע פחות קורבנות היו מנהגי נטילת ידיים ששמרו על היגיינה יותר גבוהה מהציבור הנוצרי. הפעם מה שגורם להידבקות זאת כל הצפיפות בבתי הכנסת ומחסור בהיגיינה. 

זה אגדה אורבנית ואין לזה קשר להיגיינה.

אגב, הנוצרים שמרו על היגיינה לא פחות מהיהודים, ונטילת ידיים במקסימום מרטיבה את החיידקים והוירוסים.

10 דקות לפני, הנדון said:

זה לא נכון, אין שום תיעוד לכך שהיהודים נדבקו במגפות פחות משאר האוכלוסיה.

זו עלילה שהופצה על מנת להוכיח שהיהודים מפיצים את המחלה בכוונה והובילה לפרוץ פרעות.

איכשהו העלילה הזו תופסת עד היום, גם בארץ, וגם קיבלה הסבר "מדעי".

4 hours ago, YoC said:

לא קשור לביבי, יש מגפה שמשתוללת בקצב מהיר יותר מטרנדים בהפועל ב"ש, כל האמצעים כשרים בעיניי לעצור את זה (הקורונה וגם את אוהדי ב"ש).

נראה לי שלא הבנת.

האמצעי פה הוא לא הבעיה, אלא זה שההחלטה להשתמש בו התקבלה בצו חירום באמצע הלילה, ובמקביל ביבי מונע הקמת ועדת הכנסת שתפקח על השימוש באמצעי.

אנשים פה מתרעמים על זה שבג״ץ מתערב, אבל אם אין בג״ץ וביבי מונע את כינוס הכנסת, אנחנו נמצאים מעשית בדיקטטורה.

הרבי נחמן עליו השלום נפטר ממגיפת שחפת (שזה גם חיידק)

זה יכול להיות אחלה כלי לשכנע חרדים להתמגן

אם רבינו לא היה חסין לחיידקים ומגפות, מי אתם שתטענו שאלוהים יגן עליכם מחיידק אם על רבינו החיידק לא דילג?

שמרו על עצמכם והשם ישמור עליכם

למרות שאין כאן חרדים, זה חומר למחשבה

יש יהדות, ספרים, חיבור למציאות, ויש כל מני דמיונות.

שבת שלום

4 hours ago, שי123 said:

מדהים אותי איך אנשים מוכנים לוותר על זכויות בסיסיות שלהם בלי שום פיקוח.

אולי אתם סומכים על ביבי, אבל יש הרבה אנשים שלא סומכים על שיקול הדעת שלו.

טוב מאוד שבג״ץ מאלץ את ביבי להקים את ועדות הכנסת, וזאת בעצם המשמעות היחידה של הפסיקה.

קודם כל, בעולם של ימינו כבר יודעים עליך כל מה שצריך לדעת בלי יותר מדי בעיות. 

כל העאלק אישורים האלה לשימוש באיכוני טלפון נראה לי סתם כמו הצגה. 

נמשיך עם זה שיש על זה פיקוח, פשוט לא כזה שבג"צ טוען שהוא רוצה שיהיה. 

גם אם לא היה על זה פיקוח זה אישית בזמנים כאלה מעניין לי ת'ביצה השמאלית. יותר חשוב אם זה עוזר לעצור מגפה עולמית!! חח

ודבר אחרון - שוב ביבי? הסיפור של ביבי לא גמור? שמעתי שלגנץ יש 61 ממליצים.. איך ביבי יכול לפגוע בי עם איכוני טלפונים במעט זמן שנשאר לו כשאני במילא רוב הזמן בבית או בעבודה. 

בחיי איזה סרטים מאכילים אותכם זה מדהים. כאילו ביבי יושב בחדר מצב של השב"כ עוקב אחרי אזרחים ומתכנן מזימות איך לנצל אותם חחח השטיפת מח עובדת שעות נוספות. 

3 דקות לפני, Krishi said:

גם אם לא היה על זה פיקוח זה אישית בזמנים כאלה מעניין לי ת'ביצה השמאלית. יותר חשוב אם זה עוזר לעצור מגפה עולמית!! חח

ודבר אחרון - שוב ביבי? הסיפור של ביבי לא גמור? שמעתי שלגנץ יש 61 ממליצים.. איך ביבי יכול לפגוע בי עם איכוני טלפונים במעט זמן שנשאר לו כשאני במילא רוב הזמן בבית או בעבודה. 

בחיי איזה סרטים מאכילים אותכם זה מדהים. כאילו ביבי יושב בחדר מצב של השב"כ עוקב אחרי אזרחים ומתכנן מזימות איך לנצל אותם חחח השטיפת מח עובדת שעות נוספות. 

כשאותו אדם מחליט על הצעד ואיך לפקח על הביצוע שלו, זה לא פיקוח אמיתי.

ומה הקשר למניעת מגפה? השימוש באיכונים נמשך כרגיל.

אין ספק שאנחנו חיים בסרט מדע בדיוני, אבל זה לא קשור לעובדה שכרגע ביבי מתפקד כסוג של דיקטטור, ואני ממש לא סומך עליו.

איזה טיפשים יש בעולם, מרוקנים את כל הסחורה חוץ מהבירה חח

הם צריכים לתבוע את הבני זונות שנתנו לוירוס את השם הזה, ככה הורסים מותג.

ETjUtmfXsAAlQCR?format=jpg&name=large

5 hours ago, שי123 said:

מדהים אותי איך אנשים מוכנים לוותר על זכויות בסיסיות שלהם בלי שום פיקוח.

אולי אתם סומכים על ביבי, אבל יש הרבה אנשים שלא סומכים על שיקול הדעת שלו.

טוב מאוד שבג״ץ מאלץ את ביבי להקים את ועדות הכנסת, וזאת בעצם המשמעות היחידה של הפסיקה.

אתה מבין אבל שהכלי הזה היה אצלו כל הזמן, ובפעם היחידה שהוא משתמש בזה הוא אשכרה מודיע על זה.

ככה לא מתנהג בן אדם שהמטרה שלו זה להפר את הפרטיות שלך.

17 דקות לפני, Krishi said:

גם אם אתה סומך על ביבי ובנט, אתה באמת סומך על השב"כ?

למשטרה יש יכולת להשתמש בחברות הסלולר שיש להם גם איכון של מכשירי הטלפון בארץ.

גם לגוגל יש איכון שלך (אם נתת להם אפשרות לשירותי מיקום).

להשתמש בכלים של השב"כ זה צעד לא פרופורציונלי. 

גם אי אפשר ממש לפקח עליהם, כי זה כלים בטחוניים מסווגים. הם ארגון ביון, הם עובדים בסתר, לא בפיקוח.

אני יכול להבין את השימוש אם הסיבה היא איומי טרור של הדבקה המונית מכוונת.

13 דקות לפני, שי123 said:

כשאותו אדם מחליט על הצעד ואיך לפקח על הביצוע שלו, זה לא פיקוח אמיתי.

ומה הקשר למניעת מגפה? השימוש באיכונים נמשך כרגיל.

אין ספק שאנחנו חיים בסרט מדע בדיוני, אבל זה לא קשור לעובדה שכרגע ביבי מתפקד כסוג של דיקטטור, ואני ממש לא סומך עליו.

יש עוד אנשים שיושבים בממשלה לא רק ביבי. תאמין או לא יש להם דעות משלהם והשגות משלהם. 

השימוש באיכונים נמשך אבל מה זה יעזור אם לא תהיה אכיפה? אגב גם על השימוש עצמו רוצים לסתום את הגולל ונתנו דד ליין.

עוד פעם "סוג של דיקטטור". על סמך מה אתה אומר את זה? אין עוד שרים? אין עוד אנשי מקצוע? אין עוד גורמים אחרים שמשפיעים? די כבר די,  זה מגוחך. עד שסוף סוף יש קצת משילות לממשלה הזאת כמו שהיה אמור להיות כל השנים האלה צריך להגיד תודה שהמדינה פועלת מהר וקשה ומדלגת על כל הביורוקרטיה הזאת כי ככה מנצחים מגפות עולמיות. ולא ע"י השתהות, דיונים, עתירות לבג"צ וכל שאר החרא שיכול לפגוע במלחמה נגד הנגיף. כל הזמן לפעול. גם אם תטעה פה ושם נקודתית, מערכתית זאת הדרך הכי נכונה.

אין אדם אחר בכל המדינה הזאת שהייתי סומך עליו לנהל משבר עולמי כזה מאשר ביבי. תגיד מה שתגיד עליו הבן אדם מזיז עניינים. הקשרים שלו עם מנהיגי עולם ושאר אנשים זה נכס שאין לאף פוליטיקאי אחר. 

3 דקות לפני, avi atias said:

גם אם אתה סומך על ביבי ובנט, אתה באמת סומך על השב"כ?

למשטרה יש יכולת להשתמש בחברות הסלולר שיש להם גם איכון של מכשירי הטלפון בארץ.

גם לגוגל יש איכון שלך (אם נתת להם אפשרות לשירותי מיקום).

להשתמש בכלים של השב"כ זה צעד לא פרופורציונלי. 

אני יכול להבין את השימוש אם הסיבה היא איומי טרור של הדבקה המונית מכוונת.

מה זה יעזור לי אם אני סומך על השב"כ או לא? חח הם עדיין יעשו מה שהם רוצים לא משנה מי בממשלה. 

אם כבר, וסמוטריץ' אמר את זה יפה באיזה ראיון ששמעתי, שעדיף לנו שהשב"כ ינהל את זה מאשר המשטרה מאחר ולשב"כ יש פחות נגיעה באוכלוסיה האזרחית בישראל ברגיעה ופחות אינטרס/מניע לנצל את זה לאיזה מטרות מפוקפקות.

טוב מאוד שעושים צעדים לא פרופרוציונלים (במידה מסוימת). לא הבנתי מה הבעיה? 

23 hours ago, avi atias said:

היום היה כבר יותר קשה לעבוד מהבית. הרבה ניתוקים. ואני על סיבים.

אני מרגיש את זה רק עכשיו, סיוט.

מקבל 5 מגה בלחץ, אתחול מחדש של הראוטר גם לא עזר.

3 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

אני מרגיש את זה רק עכשיו, סיוט.

מקבל 5 מגה בלחץ, אתחול מחדש של הראוטר גם לא עזר.

מפחיד לכבות את הראטור לך תדע אם הוא יחזור. 

בארץ הרבה פעמים (לפחות בעבר לא יודע מה היום) הרוחב פס שאתה מקבל הוא תוצר של התעבורה שצרכת באותו חודש. מתוך רצון לתת שירות הגיוני לכל הצרכנים.

ז"א שאם ממוצע תעבורה לקו אינטרנט היא 150 ג׳יגה לחודש

ואתה צרכת החודש כבר 800 ג׳יגה

אז בהנחה ואתה גולש במקביל למישהו שצרך החודש רק 30 ג׳יגה, הוא יקבל עליך עדיפות ברוחב פס.

אתה לא תראה את זה ב speedtest כי זה אתר שמקבל תיעדוף פס, אבל אתה תבחין בזה בשימוש.

כשהייתי מוריד הרבה טורנטים זה היה מורגש

בתחילת החודש היית מקבל רוחב פס מקסימלי, וכשעברת משמעותית את התעבורה הממוצעת הפס היה פחות חזק.

1 hour ago, nirc2 said:

זה אגדה אורבנית ואין לזה קשר להיגיינה.

אגב, הנוצרים שמרו על היגיינה לא פחות מהיהודים, ונטילת ידיים במקסימום מרטיבה את החיידקים והוירוסים.

מה שיותר סביר, אם יהודים מתו פחות (אני לא באמת יודע), זה בשל דיני כשרות וחיי קהילה אוטונומיים (מה שאכן קרה לאורך הרבה מאוד שנים). מגפות מתחילות ברוב המקרים מבעלי חיים, והכשרה של בשר היא היגיינית יותר משהיה נהוג בעולם עד העשורים הראשונים של המאה ה-20, וזה שיהודים היו יותר מרוחקים ממוקדי המגפות תרם להם.

5 hours ago, שמש צהובה said:

הנה עוד אחת שרה דווארה

נראה לי כמו ברמנית או עובדת בדיזי

אז כמה ממכם עכשיו נכנסים לבידוד? תשתפו

היא הסתובבה מקומות שדי קרובים לדירה שאני גר בה אך למזלי לא הייתי באותם מקומות

1 hour ago, Krishi said:

שסוף סוף יש קצת משילות לממשלה הזאת כמו שהיה אמור להיות כל השנים האלה צריך להגיד תודה שהמדינה

הממשלה הזאת היא ממשלת מעבר, אין לה שום מנדט מהציבור והיא לא נבחרה כבר 3 מערכות בחירות. בושה.

7 דקות לפני, הקיפוד הצהוב said:

הממשלה הזאת היא ממשלת מעבר, אין לה שום מנדט מהציבור והיא לא נבחרה כבר 3 מערכות בחירות. בושה.

להגיד שאין לה שום מנדט מהציבור זה קצת חוטא לאמת. 

קודם בגלל העובדה שיש לה 58 מנדטים כאלה מהציבור. זה בטח 58 יותר מה-אין מנדט שקבעת שיש לה. 

ודבר שני לא משנה אם היא ממשלת מעבר או קבע, היא עדיין הממשלה שקובעת, נכון להיום. like it or not. בושה זה בטוח לא. 

התלונה הזאת הופכת לעוד יותר מגוחכת לאור העובדה שלגנץ יש 61 ממליצים, למה הוא לא הקים כבר ממשלה מזמן וחסך מכולנו את ביבי הדיקטטור הגדול?

39 דקות לפני, סלבה said:

מה שיותר סביר, אם יהודים מתו פחות (אני לא באמת יודע), זה בשל דיני כשרות וחיי קהילה אוטונומיים (מה שאכן קרה לאורך הרבה מאוד שנים). מגפות מתחילות ברוב המקרים מבעלי חיים, והכשרה של בשר היא היגיינית יותר משהיה נהוג בעולם עד העשורים הראשונים של המאה ה-20, וזה שיהודים היו יותר מרוחקים ממוקדי המגפות תרם להם.

לא בטוח לגבי הכשרות, כי החיות הסתובבו חופשי בכפרים של היהודים בדיוק כמו של הנוצרים. השחיטה היהודית וההמלחה לא כזה יותר היגייני מהשחיטה הנוצרית והעישון הנוצרי.

מה שכן נראה לי קשור, זה:

א. פחות יהודים בערים הצפופות

ב. יהודים מתו כמו כולם, אבל הם לא נכנסו לאף סטטיסטיקה כי לא באמת אכפת מה קורה שם איתם

ג. אגדה אנטישמית כשחיפשו שעיר לעזאזל 

Just now, סלבה said:

אני לא רוצה לדמיין בכלל כמה זמן זה יימשך ככה באיטליה, ומה יהיה שם כשכל זה ייגמר.

זה לא עוצר שם בכלל? 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.