Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

4 דקות לפני, המפלצת מלוך נס said:

הפעם הם הוכיחו בעליל שהם עדר מטומטמים עם מנהיגים פושעים.

הבעיה היא איתם שהם מטומטמים.

ועם נתניהו שמתרפס בפניהם באופן לא מוסבר.

במקום לאיים עליהם בקנסות עתק או מעצרים הוא ניסה לשכנע אותם לסגור תא המוסדות.

עכשיו הם קלטו שהן יכולים לעשות מה בראש שלהם ולצפצף על החוקים במדינה, נראה לאן זה עוד יגיע בהמשך.

נראה לך שיש לנו את הכוחות עכשיו להתעסק עם הפאנטים המפגרים האלו ולריב איתם על מעצרים וקנסות? שכחת שזה ציבור שלא יודע אנגלית אלא למד רק להשכב על כבישים ולהרביץ לשוטרים? שכחת שזה אלפי פינגווינים מאומנים לעשות נזק במקום לתרום למדינה? 

זה האסטרטגיה של המובילים שלהם להפוך אותם למספיק בעיתיים שלא נוכל להתעסק איתם ועל כל פיפס לשבור את הכלים. 

אכלנו אותה חזק עם החרדים, יכול להיות ההבדל בין להשתלט על המחלה ולעבור אותה עם מספר סביר של מתים וחולים לבין מערבולת שלא יודע איך נצא ממנה.

זוכרים בתחילת הנושא שהיה פה עוד איזה חובב חרדים יצור שקילל את כל מי שנגדם ושיקר שהם שומרים על הוראות? חחחח איזה אפס.

1 דקה לפני, Sawyerdroid said:

נראה לך שיש לנו את הכוחות עכשיו להתעסק עם הפאנטים המפגרים האלו ולריב איתם על מעצרים וקנסות? שכחת שזה ציבור שלא יודע אנגלית אלא למד רק להשכב על כבישים ולהרביץ לשוטרים? שכחת שזה אלפי פינגווינים מאומנים לעשות נזק במקום לתרום למדינה? 

זה האסטרטגיה של המובילים שלהם להפוך אותם למספיק בעיתיים שלא נוכל להתעסק איתם ועל כל פיפס לשבור את הכלים. 

אכלנו אותה חזק עם החרדים, יכול להיות ההבדל בין להשתלט על המחלה ולעבור אותה עם מספר סביר של מתים וחולים לבין מערבולת שלא יודע איך נצא ממנה.

זוכרים בתחילת הנושא שהיה פה עוד איזה חובב חרדים יצור שקילל את כל מי שנגדם ושיקר שהם שומרים על הוראות? חחחח איזה אפס.

אגב, גם בארצות הברית הם מתנהלים כאילו אין כלום ועכשיו סופרים בריכוזים חרדיים מסויימים נדבקים במאות (אולי כבר באלפים).

מה הסיפור שלהם לעזאזל?

44 דקות לפני, Shlomix said:

אה, טוב.

תגיד את זה לדרום קוריאה, סינגפור וטיוואן, שלושתן עם הכי הרבה בדיקות יחסית. שלושתן גם הכילו את המגפה.

תגיד את זה גם לארגון הבריאות העולמי שההמלצה מספר 1 שלו לממשלות היא בדיקות.

תוציא כבר את הראש מהתחת.

אבל לקחנו מהטיוואנים שיטת פעולה אחת, אם אני לא טועה התנגדת לה נחרצות.

המרחק המחשבתי שלהם מאיתנו מדהים, פשוט מותקנת להם מערכת הפעלה אחרת לגמרי במוח. הזיה שזה עוד מקבל חיבוק מהמערכת הפוליטית בשם משחק הכיסאות הדוחה.

כל מנהיג דתי ולא משנה אם יהודי או מוסלמי שלא לוקח את העניין ברצינות ומסביר לאנשים שממש לא הכל בסדר הוא רוצח לא פחות. 

זה פשוט לא נתפס העניין הזה אסור שיהיו פה פשרות. מנהיג דתי שמעודד לא להישמע להנחיות צריך להישפט בחומרה רבה. בגלל כמה פלגים קיצונים והמנהיגים שלהם עוד יהיה אסון.

1 דקה לפני, הנדון said:

כל מנהיג דתי ולא משנה אם יהודי או ערבי שלא לוקח את העניין ברצינות ומסביר לאנשים שממש לא הכל בסדר הוא רוצח לא פחות. 

זה פשוט לא נתפס העניין הזה אסור שיהיו פה פשרות. מנהיג דתי שמעודד לא להישמע בהנחיות צריך להישפט בחומרה רבה. 

התגובה הטובה ביותר שראיתי בעניין החרדים/דתיים לאומיים/ערבים 

בעיניי מה שמטורף זה האנשים שממשיכים לגלות סובלנות לחרדים הפושעים, כמה אפס אפשר להיות? 

תראו אותם מדברים בטלוויזיה "קנייבסקי אמר שלימוד תורה קודם להכל, אז אנחנו לומדים  ההוראות על הזין שלנו" או איזה חרדי חי בסרט אחר (הכל טוב ידברו עם ביבי יחריגו אותנו)

אדמורים מקיימים חתונות, משפחות שלמות חולות לא מדווחות על זה כדי שלא ידעו שיש להם קורונה בתוך הקהילה.

הם מזלזלים בנו. בחיים שלנו.

ומי הם? פרימיטיביים שעושים וודוו שהיה אמור לעבור מהעולם לפני 2000 שנה והם יביאו לקטסטרופה פה. על הראש של כולנו.

2 hours ago, Krishi said:

כל מי שמגלה סימפטומים חייב לעבור בדיקות, אבל אנשים שלא מראים סימפטומים גם אם נדבקו כבר הבדיקות לא שהם מיותרות אבל רחוקות מלעזור ב100%

אתה יכול להתווכח עד סוף הסגר, זה לא משנה את העובדה שלא בודקים רופאים שנחשפו לחולים מאומתים ויש להם חום.

53 דקות לפני, Shlomix said:

אתה יכול להתווכח עד סוף הסגר, זה לא משנה את העובדה שלא בודקים רופאים שנחשפו לחולים מאומתים ויש להם חום.

לא אמרתי שלא היו כשלים בכלל.

ספציפית נושא כמות הבדיקות יצא מפרופורציה, אין לזה כזאת הצדקה כמו שעושים מזה. 

3 hours ago, AvielMaccabi4 said:

אבל לקחנו מהטיוואנים שיטת פעולה אחת, אם אני לא טועה התנגדת לה נחרצות.

זה לא נכון, ביבי קצת שיקר (או לפחות עיוות את המציאות) - בטייוואן אין איכון סלולרי אחר התושבים.

מה שקורה שם הוא וולנטרי לחלוטין. ביקשו מהתושבים שמעוניינים בכך להוריד אפליקציה מיוחדת. מי שלא היה מעוניין לאפשר למדינה גישה לסלולר שלו, הוצע לו גם אופציה גם קבלת מכשיר ניטור מיוחד מהמדינה לתקופה הזו, שיוחזר לאחר מכן. מי שגם לא היה מעוניין בזה, יכול לוותר גם על זה.

3 hours ago, Krishi said:

כל מי שמגלה סימפטומים חייב לעבור בדיקות, אבל אנשים שלא מראים סימפטומים גם אם נדבקו כבר הבדיקות לא שהם מיותרות אבל רחוקות מלעזור ב100%

תבדיל בין לעזור אישית ללעזור מערכתית.

עם כמות גדולה של בדיקות, אתה מסוגל לזהות בזמן אמת נקודות התפרצות של הווירוס, ולתגבר שם כוחות. 

זו הדרך היחידה להלחם בזה, ולא רק להתגונן.

יש סיבה שארגון הבריאות העולמי הוציא אתמול קריאה לכל המדינות שהפתרון הכי טוב זה כמה שיותר בדיקות, וחובה לעשות כמה שיותר.

בעניין האיכון הסלולרי- אם לפני 100 שנה בשפעת הספרדית הייתה יכולת לבצע דבר כזה ולא היו עושים, היינו אומרים היום שהם מטומטמים. 

צריך להשתמש בכל כלי טכנולוגי שעוזר להילחם בנגיף.

עם זאת- הייתי רוצה שראש הממשלה ישים דגש גם על היקף השימוש(שיהיה בגבולות הצורך הרפואי) וכמובן כיצד השימוש בטכנולוגיה הזו ייפסק לאחר המגיפה.

בעניין ההשוואות למדינות אסיה-

אם היו נופלים טילים על טייוואן, האזרחים שם לא היו יודעים איך להגיב לזה וזה היה פוגע בביטחון שלהם, לעומתנו.

האסיאתים די מתורגלים ומאוד מודעים למצבים כאלו וגם מבחינה תרבותית יש שם צייתנות יותר גבוהה מהעולם המערבי (ארהב וישראל בפרט).

כל מדינה צריכה להתמודד עם זה בדרך שלה.

Just now, טוני said:

משרד הבריאות הוציא צו סגירה לכל מוסדות הלימוד בארץ כולל תלמודי תורה, ישיבות, כוללים וסמינרים לבנות  

5e723130631b8d561.jpg

יופי.

מעניין מתי זה יקרא בהר הבית

11 דקות לפני, Echoes said:

בעניין האיכון הסלולרי- אם לפני 100 שנה בשפעת הספרדית הייתה יכולת לבצע דבר כזה ולא היו עושים, היינו אומרים היום שהם מטומטמים. 

צריך להשתמש בכל כלי טכנולוגי שעוזר להילחם בנגיף.

עם זאת- הייתי רוצה שראש הממשלה ישים דגש גם על היקף השימוש(שיהיה בגבולות הצורך הרפואי) וכמובן כיצד השימוש בטכנולוגיה הזו ייפסק לאחר המגיפה.

אין לי בעיה עם שימוש באמצעים חריגים, כי המצב חריג.

יש לי בעיה בשימוש באמצעים כאלו בלי שום פיקוח, ובהחלטה עצמית, ואני מפחד ממנהיגים שרואים בזה משהו מאוד נורמטיבי ולא דורשים שיאמתו אותם על זה.

אם ביבי היה מכנס את הכנסת ואומר ״אני יודע שזה צעד משמעותי וכלי שלא צריך להיות מופעל בשגרה נגד אזרחים, אבל זה מצב חירום וחובה לעשות את זה, אז בואו נדון כאן על התנאים שזה יקרה ולא מתפזרים לפני שעולה ההסכמה לכך״ הייתי הרבה יותר רגוע.

בנתיים פשוט נראה שצו החירום משמש את הליכוד גם לדברים שפחות קשורים - הוסיפו לכך אישור לזה שהמדינה תממן את בניית צינור הגז למצריים עבור תשובה, והכניסו לסמכויות שר התקשורת אפשרות לשנות או לבטל את רישוי רשתות התקשורת ללא צורך באישור פרלמנטרי.

אז כן, אולי זה הכרחי, אבל זה מפחיד אותי שישתמשו גם בזה לצרכים אחרים, במיוחד שלמרות הדרישה של מספר נציגי ממשלה בהתחלה שהמידע לא יישמר יותר מ-30 יום, בהחלטה הסופית הם התקפלו והסעיף הזה ירד.

5 hours ago, Shlomix said:

אה, טוב.

תגיד את זה לדרום קוריאה, סינגפור וטיוואן, שלושתן עם הכי הרבה בדיקות יחסית. שלושתן גם הכילו את המגפה.

תגיד את זה גם לארגון הבריאות העולמי שההמלצה מספר 1 שלו לממשלות היא בדיקות.

תוציא כבר את הראש מהתחת.

אני חושב שאתה צריך להוציא את הראש מהתחת, כי ישראל ממוקמת, במקרה, ממש אחריהן בכמות בדיקות ביחס לגודל אוכלוסיה, ומגדילה את הכמות כל יום.

תיאורטית אפשר לבדוק רבבה בכל יום, אבל זה לא בהכרח יעיל. יש פונקציה של חלוקת משאבים, זה לגמרי הגיוני ומתבקש. המצב בטח לא אידאלי, אבל זה גם ממש לא מחדל, בחלק גדול מהעולם המערבי שולטים במצב פחות מפה.

באופן כללי, להתייחס ברצינות לסיקור של דבר מרקר לממשלה הנוכחית זה בערך כמו להתייחס ברצינות לסיקור של דר שטרימר את יהודי גרמניה בשנות ה-30 וה-40.

19 דקות לפני, הנדון said:

שיעשו כבר סגר אזורי לפי ישובים במקום לדחות את זה. באזורים שנגועים סגר מחמיר.

ישראל מחולקת, במקרה הטוב, לשני איזורים אם מסתכלים על זה בצורה שרלוונטית למאבק ממשי בהדבקה. זו מדינה קטנה וצפופה.

זה או סגר כללי של כולם או לא. אני מניח שבגלל זה יש הנחיות על סגר, אבל בלי אכיפה של הרשויות כי מצפים להבנה מהאזרחים ולא רוצים להעביר את  המדינה לנוהל כלא.

14 דקות לפני, חבסוס said:

מה הקטע שלו? למה הוא כל כך מלחיץ בפריים טיים? 

הרג אותי והפך אותי לפסימיסט.

גבי-ברבש1.jpg

מלחיץ אותך?

אחד היחיד שנותן ביטחון, ומראה הרבה מאוד הבנה בנושאים שהוא מדבר עליהם.

יודע גם להעביר את הביקורת בצורה עניינית ומכובדת - קייור ממשלת אחדות בראשות גבי ברבש!

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.