Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

13 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

עשיתי חיסון לפני שעה, מסתובב לי הראש, כאילו הייתי בקרוסלה.

עכשיו אני שוכב כמו מת על הספה, שותה תה כמו איזה זקן בבית אבות.

תרגיש טוב אח. יעבור עוד כמה ימים

23 דקות לפני, החתול הצהוב said:

ראשון או שני? 

ראשון, גם עכשיו התחיל לי קצת עייפות, שם את הראש לאיזה שעתיים עכשיו.

15 דקות לפני, Yoadknux said:

תרגיש טוב אח. יעבור עוד כמה ימים

תודה אחי, מקווה שזה ישתלם, לא הייתי כזה בעד לעשות, אבל שוכנעתי.

3 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

ראשון, גם עכשיו התחיל לי קצת עייפות, שם את הראש לאיזה שעתיים עכשיו.

תודה אחי, מקווה שזה ישתלם, לא הייתי כזה בעד לעשות, אבל שוכנעתי.

קודם כל - כל הכבוד שהלכת בסופו של דבר. סופר חשוב.

לגבי תופעות הלוואי - זה מאוד אינדיבידואלי, אני גם הייתי קצת סמרטוט לאיזה 24 שעות אבל לא משהו מוגזם (בעיקר עייפות). זה עובר יחסית מהר וגם אחלה תירוץ לקחת יום מחלה ולהתפנק קצת מול הטלוויזיה :D

בספק אם מרגריטי התחסן בכלל ואם כן מרגיש לא טוב, אבל מחמת הספק - כל הכבוד בחור, גאה בך. מחר תקום כמו חדש ועשית את הדבר הנכון.

בגלל שאני נלחמתי בכלל המתנגדי חיסונים ככ חזק קיבלתי את זה בלי תופעות לוואי מלבד כאב קל בכתף שמאל, לא ימנע ממני לשחק כדורגל בערב.

לפני13 שעות , מכביזם זה בדם said:

שמע סוייר ביום שאתה תבין שהחיסונים הם לא מה שיוציא אותנו מהמצב הזה, אתה תחפור בור כ"כ עמוק ולא תיכנס לנושא הזה לעולם. 

אופטימי משהו

הוא ימשיך לקלל ולחרבן על מי שלא מסכים איתו בדיוק כמו שאנשי #staythefuckhome ו#משטחים את העקומה לא סתמו ולא יסתמו

שניכם מפגרים חסרי תקנה, אנחנו לא נתקן אותכם ולא נשכנע אותכם - כל מה שנותר לקוות זה שתצטרפו לססטיקטיקה במהרה ושתכאבו על בני משפחתכם שתדביקו קודם. 

אנחנו נלחמים על האנשים על הגדר, לא על מי שכבר הלכו לאיבוד.

לפני22 שעות , קמחי said:

כמה מידע נגיש לציבור בחוזה שנחתם מול חברת פייזר? מודרנה? אסטרהזיניקה? ג'ונסון&ג'ונסון?

איזו סיבה יש לממשלה ונציגיה להורות על חיסיון ל-30(!) שנה על ישיבות הממשלה בנוגע לקורונה? 

כאשר מונעים גישה לציבור בנושא מסויים, אי אפשר להתפלא שמתבססות ועולות תיאוריות קונספירטיביות. כשמשתמשים בהפחדה, אין מה להתפלא שמתעורר אנטיגוניזם ואינסטינקט להתנגד.

בעידן של שטף מידע אנשים תמיד יצליחו למצוא קרקע פורייה להצמחת תאוריות קונספירציה. רובן צומחות מתוך חיבור של נקודות שלא בהכרח קשורות אחד לשני, משהו בסגנון של התמונה שצירפתי בתחתית העמוד. משרד הבריאות פרסם את החוזה מול פייזר במלואו ובדומה לחוזים מסחריים אחרים בין חברות ובין ממשלות - קיימים סעיפים מושחרים מטעמי פרטיות, סודות מסחריים, פטנטים וסוגיות אחרות שנוגעות לקניין רוחני. החלק העיקרי שמושחר בחוזה מול פייזר הוא זה שנוגע לאחריות במידה ויתגלו נזקים במהלך התהליך.

סעיף שכזה כאמור הוא בוודאי קרקע פורייה לאנשים שיבואו ויגידו "הנה החיסון מסוכן", אבל מן הראוי שסעיף כזה ייכלל בהסכם בין חברות כי בכל פעולה שהאדם עושה יש מרכיב סיכון, גם אם קטן ביותר, ובמקרה הנ"ל יש ליישב מחלוקת אפשרית כזו. אם אדם חושש לדוגמה מהשלכות ארוכות הטווח, הוא מוזמן לנסות ולרכוש עבורו ביטוח רפואי כולל ומקיף בעלות אסטרונומית שתכסה את רמ"ח ושס"ה גידיו ותגן עליו מכל משמר. לשם ההשוואה, הנה ההסכם בין האיחוד האירופי לאסטרהזניקה, בסעיף 15 שנוגע לסוגיות משפטיות של אחריות ותביעות, ובקצרה כתוב בו שמדינות האיחוד מוותרות על תביעה כנגד החברה במידה והחיסון יתברר לא בטיחותי או שיעילותו נמוכה. זה כמובן לא בהכרח אומר שסעיף זהה במדויק קיים בחוזה שלנו מול פייזר, אך סביר להניח שקו המחשבה דומה - אחרת מדוע שחברות פרטיות שמפתחות תרופה יסתכנו בתביעות כספיות ובאחריות פלילית שעלולה להביא לידי עונשי מאסר כבדים מצד עשרות ממשלות ברחבי העולם? שיתכבדו אותן ממשלות וינסו לפתח את החיסון בעצמן ושיתנו את הדין ישירות לאזרחיהן במידת הצורך.

לגבי ישיבות הממשלה - ישיבות הממשלה ביסודן הן סודיות, ואם זה מרגיע אותך זה נוהג מקובל בחלק לא מבוטל ממדינות העולם - אין צורך שנבחרי ציבור יימנעו מלהתבטא בסוגיות קריטיות מבלי שדבריהם יצאו החוצה לעיון כל העולם, אין זה אומר שההחלטות בישיבות האלו מתקבלות באופן שרירותי או לחלופין לא נחשפות לציבור. בישראל לפי החוק זה המצב כשמדובר בסוגיות חוץ וביטחון, או כל נושא אחר שהממשלה רואה לנכון צורך להטיל חיסיון. ראה למשל את הדו"ח הבא משנת 2004 של מרכז המחקר והמידע של הכנסת שנוגע לחיסיון ישיבות ממשלה באוסטרליה, בלגיה, בריטניה, נורבגיה, ניו-זילנד, קנדה ושווייץ. מדינות שישראלים רבים רואים בהן את חזית הדמוקרטיה העולמית והמצפן המוסרי למנהל תקין. ובכן, גם בהן מונהג מתוקף חוק או ברמה הנורמטיבית חיסיון של 30 שנים על ישיבות ממשלה.

EcoLabs on Twitter: "data-information-knowledge-insight-wisdom... conspiracy  theory… "

לפני2 שעות , g0lan said:

קודם כל - כל הכבוד שהלכת בסופו של דבר. סופר חשוב.

לגבי תופעות הלוואי - זה מאוד אינדיבידואלי, אני גם הייתי קצת סמרטוט לאיזה 24 שעות אבל לא משהו מוגזם (בעיקר עייפות). זה עובר יחסית מהר וגם אחלה תירוץ לקחת יום מחלה ולהתפנק קצת מול הטלוויזיה :D

:thumbs:

לפני1 שעה , Sawyer said:

בספק אם מרגריטי התחסן בכלל ואם כן מרגיש לא טוב, אבל מחמת הספק - כל הכבוד בחור, גאה בך. מחר תקום כמו חדש ועשית את הדבר הנכון.

בגלל שאני נלחמתי בכלל המתנגדי חיסונים ככ חזק קיבלתי את זה בלי תופעות לוואי מלבד כאב קל בכתף שמאל, לא ימנע ממני לשחק כדורגל בערב.

חחחחחח גדול.

עשיתי, אני לא בקטע של להפחיד אנשים.

קמתי משינה קצרה, התחושה הקודמת עברה.

רק מרגיש טיפה את היד, אבל זה כאב חלש ביותר, רק שאני מזיז אותה כלפי מעלה.

42 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

קמתי משינה קצרה, התחושה הקודמת עברה.

רק מרגיש טיפה את היד, אבל זה כאב חלש ביותר, רק שאני מזיז אותה כלפי מעלה.

כמו אחרי טטנוס?

לפני16 שעות , ת"א שלנו said:

אתה רק מחזק את מה שאני אומר. תודה לך.

אתה מדבר איתי על אחוזי מתים מהמחלה כאילו שהדבר הכי מורכב זה רק כמות המתים שמתו מקורונה. הרי ברור לך שאם היו פותחים את כל המשק ואחוזי ההדבקה היו עולים מעל מקדם 2 היית רואה קריסה של בתי החולים מעומס מתאשפזים ולבסוף מוות של חולים מקורונה ומוות עקיף של חולים ממחלות אחרות שלא יכולים לקבל טיפול רפואי כי אין מספיק כוח אדם רפואי שיטפל בהם וגם כי אין מקום בבתי החולים. נראה לי מאוד ברור שכל עוד אין תרופה לקורונה זה תמיד להיות עם האצבע על הדופק בנוגע למקדם ההדבקה ולכמות החולים הקשה שיש בבתי החולים. לכן האחוזים לא מעניינים אותי משום שהם משקרים - אם לא הסגרים זה יכל להיות הרבה יותר נורא. הרבה יותר. תרחיש של עשרות אלפי הרוגים כן היה רלוונטי. ובוא נשים בצד את התנהלות הממשלה הקלוקלת. זה שהייתה פקקטה ממשלה במלחמת לבנון ה2 לא גרמה לי להחליט שאני לא נלחם כי יש ממשלה שאני לא מאמין בה. זה שאני נגד כניסה קרקעית לעזה בלי לגמור את חמאס לא אומר שאני אעשה מה שבא לי כשיחליטו לצאת למבצע קרקעי נוסף. גם אם אני לא מסכים עם הממשלה ולא מאמין בהחלטות שלהם - בסוף יש פה מציאות קולקטיבית ואם כל אחד יעשה משהו שהוא רוצה בלי להבין שהוא חלק ממארג שלם - זה חד משמעית יפגע בחיי אדם.

ולגבי הצמיד האלקטרוני - מה הבעיה? למה כל דבר זה חשש מגזילת החרות של האדם. אנשים מורידים אפליקציות שמנטרות כל צעד ושעל בחייהם ומה שמפריע זה שמשתמשים בטכנולוגיה כדי למנוע התפשטות וריאנטים? נו באמת בוא נפריד בין הנטפליקס לבין שימוש מושכל בטכנולוגיה. אנחנו במצב חירום. יש פה מלחמה בריאותית. אולי נתרעם על כך שצהל מחלק שעוני גרמין ללוחמי הסיירות כי יש בשעון הזה gps ואפשר לעקוב אחריהם? מה דעתך? ולמה שחייל יוגדר כרכוש צה"ל ויגנבו לו את הפרטיות במשך תקופה שלמה? אולי נבין שהחיים הם לא וואקום ויש מצבים שצריכים לצמצמם במעט את החרות כדי להבטיח זכויות אזרח אחרות? וזה לא קשור לטוטליטאריות או דיקטטורה. חשוב שנבין. יש פה מצב חירום. ביבי פה לא לעוד הרבה. גם לא יואב קיש. הצמידים האלה לא שווים הרבה עבורם. אבל עבור מניעת התפשטות הוריאנטים הם רעיון לא רע.

תשמע, בלי מתים ברור לכולנו שהעולם היה ממשיך כרגיל, ולכן אין לי ספק שזה "שובר השיוויון", צריך להתייחס אליו בכובד ראש ולהבין את המספר הזה יותר מדברים אחרים. 

אתה אומר בנחרצות שאם היו פותחים את המשק היינו רואים קריסה של בית החולים, ואני שולח אותך לבדוק מה קורה בשבדיה, סרביה, הודו, יפן, פלורידה ודקוטה בלי הגבלות/חובת מסכות/סגרים. 

אתה תתפלא לראות שהמצב שלהם יותר טוב מאשר המצב בישראל עם מסכות וסגרים, קודם כל מבחינת אחוז החולים והמתים, וכמובן בשאר תחומי החיים שלא מקבלים ביטוי בהודעה שלך. 

מוות עקיף, אגב, נגרם גם היום כאשר אנשים פוחדים לבצע טיפולים רפואיים ודוחים אותם בגלל הקורונה, או בגלל לחץ נפשי-חרדה-בדידות כתוצאה מהריחוק החברתי וקריסת העסקים. מישהו מתייחס לזה?

סתם שתדע, פרופסור בליצר שהנהיג את אסטרטגיית הסגרים השגויה (כפי שאמרו עמיתיו הרופאים, להם אתם לא מקשיב) הודה כבר בסגר האחרון שהפיתרון לא עובד ולראייה המצב בינואר. 

אגב, כדי לתבל את הדעה שלי במשהו אופטימי אז איכילוב עלו על תרופה שהצליחה להבריא תוך 3 ימים 29 מתוך 30 חולים בינוני-קשה, אבל לצערנו את זה לא דוחפים ומזרזים כמו את החיסונים. 

בנוגע לחלק השני, הבעיה עם אזיק אלקטרוני שהוא ניתן לאסירים, ולא סתם הוא ניתן רק לאסירים. כשאנשים מורידים אפליקציות, זה מבחירה, פה זה לא מבחירה.

חבל שאתה לא רואה את ההבדל, אבל זה שייך למשטרים מאוד אפלים, סוג כזה של פיקוח על אנשים. מדרון חלקלק. 

אתה החלטת שמדובר במצב חירום, אבל יש לא מעט רופאים בארץ ובעולם, ביחד עם מספר ממשלות בעולם, שחושבים אחרת וזה מגובה בנתונים.  

מעולם בהיסטוריה של האנושות לא נעשתה רדיפה כזאת אחרי אנשים בריאים (מוזמן לעבור מגפה-מגפה או מחלה-מחלה). 

בגדול אני מסכים איתך שיש מצבים בהם אפשרי לעשות תיעדוף בין זכויות, העניין שצריך פרופורציה, וכפי שזה נראה כרגע אף אחד לא מתכוון להחזיר לך את הזכויות. 

בהתחלה אומרים שזה זמני, רק שבועיים לשטח את העקומה, ואז לוקחים לך עוד קצת זכויות, ועוד קצת, ובינתיים אתה פשוט מתרגל לזה ונכנס למציאות שהופכת לקבועה. 

מעריך את שאר ההודעה, ומתחבר לדוגמאות על צה"ל, אבל תשאל את עצמך למה שם השיח שונה ממה שאנחנו רואים היום. 

לפני8 שעות , Dandelion said:

סעיף שכזה כאמור הוא בוודאי קרקע פורייה לאנשים שיבואו ויגידו "הנה החיסון מסוכן", אבל מן הראוי שסעיף כזה ייכלל בהסכם בין חברות כי בכל פעולה שהאדם עושה יש מרכיב סיכון, גם אם קטן ביותר, ובמקרה הנ"ל יש ליישב מחלוקת אפשרית כזו. אם אדם חושש לדוגמה מהשלכות ארוכות הטווח, הוא מוזמן לנסות ולרכוש עבורו ביטוח רפואי כולל ומקיף בעלות אסטרונומית שתכסה את רמ"ח ושס"ה גידיו ותגן עליו מכל משמר. לשם ההשוואה, הנה ההסכם בין האיחוד האירופי לאסטרהזניקה, בסעיף 15 שנוגע לסוגיות משפטיות של אחריות ותביעות, ובקצרה כתוב בו שמדינות האיחוד מוותרות על תביעה כנגד החברה במידה והחיסון יתברר לא בטיחותי או שיעילותו נמוכה. זה כמובן לא בהכרח אומר שסעיף זהה במדויק קיים בחוזה שלנו מול פייזר, אך סביר להניח שקו המחשבה דומה - אחרת מדוע שחברות פרטיות שמפתחות תרופה יסתכנו בתביעות כספיות ובאחריות פלילית שעלולה להביא לידי עונשי מאסר כבדים מצד עשרות ממשלות ברחבי העולם? שיתכבדו אותן ממשלות וינסו לפתח את החיסון בעצמן ושיתנו את הדין ישירות לאזרחיהן במידת הצורך.

לגבי ישיבות הממשלה - ישיבות הממשלה ביסודן הן סודיות, ואם זה מרגיע אותך זה נוהג מקובל בחלק לא מבוטל ממדינות העולם - אין צורך שנבחרי ציבור יימנעו מלהתבטא בסוגיות קריטיות מבלי שדבריהם יצאו החוצה לעיון כל העולם, אין זה אומר שההחלטות בישיבות האלו מתקבלות באופן שרירותי או לחלופין לא נחשפות לציבור. בישראל לפי החוק זה המצב כשמדובר בסוגיות חוץ וביטחון, או כל נושא אחר שהממשלה רואה לנכון צורך להטיל חיסיון. ראה למשל את הדו"ח הבא משנת 2004 של מרכז המחקר והמידע של הכנסת שנוגע לחיסיון ישיבות ממשלה באוסטרליה, בלגיה, בריטניה, נורבגיה, ניו-זילנד, קנדה ושווייץ. מדינות שישראלים רבים רואים בהן את חזית הדמוקרטיה העולמית והמצפן המוסרי למנהל תקין. ובכן, גם בהן מונהג מתוקף חוק או ברמה הנורמטיבית חיסיון של 30 שנים על ישיבות ממשלה.

מדוע שחברה פרטית תפתח תרופה ו"תסתכן" בתביעות כספיות ובאחריות פלילית? מאותה סיבה שבעלי אולמות אירועים, מסעדות, מוסכים, קבלנים, יצרני כל מכשיר שהוא - מסתכנים בתביעה מהסוג הזה. 

יש ליצרניות החיסונים זכות קיום מבלי למכור? לא. האם הן מרוויחות בתהליך עשרות מיליארדים? כן. אז למה בדיוק שלא יקחו אחריות? מה זה עולם חדש במיוחד בשביל החברות האלה? 

כמו שקבלן לא אומר למדינה שהוא לא מוכן לבנות בניינים אם לא יסירו ממנו את האחריות במקרה של נזק, אז אותו דבר. כמו שבעלי אולם ורסאי ישבו בכלא על רשלנות. 

142699297_10221565953031888_6714820013330238236_o.thumb.jpg.a152ace134a9e028914a32b433f76154.jpg

כפי שאתה יכול לראות כאן, הרוב לא נמנע או מפחד, אלא בעיקר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

חיסיון על פרוטוקולים הוא כשיש לממשלה מה להסתיר נניח במקרים של ביטחון ומלחמה, כאן נגד מי הם נלחמים, נגד האזרחים במדינה?  

ולסיום, 

לפי החלטת הממשלה, המדינה תפצה כל משפחה שילדה נעלם בפרשת ילדי תימן, המזרח והבלקן ב-150-200 אלף שקל 

https://www.israelhayom.co.il/article/854373

אבל אין קונספירציות בעולם... תמשיך לצחוק, זה מוציא אותך מאוד אינטיליגנט. 

33 דקות לפני, ravid said:

צמיד אלקטרוני זו בחירה. אפשר לבחור בינו ובין להשאר בבידוד במלונית או לא לצאת מהארץ כלל.

מצחיק שמישהו מתנגד לזה.

גם ככה לפי דיווחים כל אחד עושה מה שבא לו בערך.

לפני1 שעה , מכביזם זה בדם said:

מדוע שחברה פרטית תפתח תרופה ו"תסתכן" בתביעות כספיות ובאחריות פלילית? מאותה סיבה שבעלי אולמות אירועים, מסעדות, מוסכים, קבלנים, יצרני כל מכשיר שהוא - מסתכנים בתביעה מהסוג הזה. 

יש ליצרניות החיסונים זכות קיום מבלי למכור? לא. האם הן מרוויחות בתהליך עשרות מיליארדים? כן. אז למה בדיוק שלא יקחו אחריות? מה זה עולם חדש במיוחד בשביל החברות האלה? 

כמו שקבלן לא אומר למדינה שהוא לא מוכן לבנות בניינים אם לא יסירו ממנו את האחריות במקרה של נזק, אז אותו דבר. כמו שבעלי אולם ורסאי ישבו בכלא על רשלנות. 

כפי שאתה יכול לראות כאן, הרוב לא נמנע או מפחד, אלא בעיקר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

חיסיון על פרוטוקולים הוא כשיש לממשלה מה להסתיר נניח במקרים של ביטחון ומלחמה, כאן נגד מי הם נלחמים, נגד האזרחים במדינה?  

ולסיום, 

לפי החלטת הממשלה, המדינה תפצה כל משפחה שילדה נעלם בפרשת ילדי תימן, המזרח והבלקן ב-150-200 אלף שקל 

https://www.israelhayom.co.il/article/854373

אבל אין קונספירציות בעולם... תמשיך לצחוק, זה מוציא אותך מאוד אינטיליגנט. 

ההבדל המשמעותי הוא שבעוד החוזים שאתה מתאר בין אם הם נחתמים בפועל במסמכים מוגדרים או חוזים מופשטים כמו עסקאות קמעונאיות ושירותים הצדדים המעורבים הם נותן שירות וצרכן פרטי. כאשר רשויות מדינתיות כמו משרד הבריאות הישראלי או הנציבות האירופית חותמים על חוזה מול חברה פרטית על אספקת חיסונים חדשים שמידת השפעתם על תחלואת הקורונה ומידת יעילותם עדיין לא ידועה בפועל ובהיקף נרחב אלא רק בניסויים, זה מביא אותנו למצב אחר לגמרי. בוודאי שאף חברה פרטית לא תסתכן בתביעה מצד רשויות מדינה עוצמתיות וחזקות שיכולות לרסק אותה ולנקוט נגדה ונגד בכיריה בעונשים כלכליים ופליליים במידה ולא תתקבל חסינות העדר הרצויה או שמידת היעילות שלא החיסון לא תהיה תואמת במלואה לממצאי המעבדה. התרחיש הסביר וההגיוני הוא שאכן לא תתעורר בעיה, אבל באופן טבעי אף חברה שפויה לא תסתכן בכך, כפי שאנשים נוטים שלא להסתכן מפני תרחישים ותאונות שהסתברותם נמוכה ביותר ולכן רוכשים ביטוח. ודאי שחברות התרופות מרוויחות הון עתק במהלך הפיתוח, אחרת לא היה להן שום תמריץ לפתח חיסון או תרופה, ובאותה נשימה לא היה להן שום תמריץ לעשות זאת אם הן היו יודעות שרשויות מדינה יכולות לתבוע אותן על כל צעד קטן. 

ושוב לגבי החיסיון - נקודת המוצא היא כשמדובר בסוגיות חוץ וביטחון, או בכל נושא אחר שהממשלה רואה לנכון כצורך הכרחי להטיל עליו חיסיון. לדעתי נתניהו צודק בהקשר הזה, משום שהוא מעוניין שחברי קבינט הקורונה יוכלו להתבטא באופן חופשי בדיונים השונים מבלי שהחדר הגורלי ביותר במדינת ישראל כרגע יהפוך לזירת התגוששות ציבורית שנבחרי ציבור ינצלו על מנת לקושש קולות מצביעים לבחירות הקרובות. אך נדמה שנתניהו ושטייניץ נמצאים בדעת מיעוט בקבינט הקורונה - מדוע 11 חברי הקבינט הנכבדים שעל פי הדיווח של ערוץ 13 מעוניינים בחשיפת פרוטוקולי הישיבות, אינם חוברים לעמיתיהם מהאופוזיציה על מנת להחריג את ישיבות הקורונה מהצו שמטיל חיסיון על התוכן הנאמר בה ולחשוף אותו לציבור? לפי מה שאתה אומר, נראה שיש רוב להחלטה כזו. בנוסף לכך, בהנחה והציבור הרחב אכן חושש מהמציאות שבה מידע מהסוג הזה מוסתר והוא חושב שזו החלטה שרירותית וחסרת היגיון שנועדה להסתיר מידע מהאזחרים, או לחלופין אכן מאוכזב מאופן הניהול של משבר הקורונה בין אם מצד שרים נקודתיים או של ראש הממשלה עצמו, יש לציבור הזדמנות בפועל להחליף את אותם האנשים בעוד ארבעה שבועות פחות יום ולהעמיד במקומם אנשים שישמחו לחשוף את המידע הזה.

קיבלתי את המנה השניה אתמול בבוקר. מאז אתמול אחר הצהריים אני מרגיש כאילו דרכתי על מסמר בעקב שמאל (קיבלתי את הזריקה ליד שמאל)+ בלילה התחיל חום ורעידות בכל הגוף. הרגע קמתי ויש לי הרגשה כמו בהאנגאובר. לעזאזל.

לפני2 שעות , ravid said:

קיבלתי את המנה השניה אתמול בבוקר. מאז אתמול אחר הצהריים אני מרגיש כאילו דרכתי על מסמר בעקב שמאל (קיבלתי את הזריקה ליד שמאל)+ בלילה התחיל חום ורעידות בכל הגוף. הרגע קמתי ויש לי הרגשה כמו בהאנגאובר. לעזאזל.

לפי מה שכולם אומרים, תוך 24 שעות זה עובר

(לא יודע מניסיון אישי, אצלי זה נגמר בלי שום תופעת לוואי. אולי כי החלטתי לחזור הביתה מהחיסון בכיכר רבין ליפו ברגל :)

45 דקות לפני, החתול הצהוב said:

לפי מה שכולם אומרים, תוך 24 שעות זה עובר

(לא יודע מניסיון אישי, אצלי זה נגמר בלי שום תופעת לוואי. אולי כי החלטתי לחזור הביתה מהחיסון בכיכר רבין ליפו ברגל :)

עשית גם את הזריקה השניה?

לפני2 שעות , Sawyer said:

יום אחד, אתה תיהיה בסדר רביד.

אני דווקא הייתי ללא תופעות, אבל קיבלתי את הביקור שלי בבית חולים להיום כתוצאה מהכדורגל אתמול.. :(

וזה "במקרה" בדיוק יומיים אחרי שעשית את החיסון השני. 

צירוף מקרים ?! 

לא נראלי . 

אל תופתעו אם שבוע לפני חג הפסח מקדם ההדבקה שוב "יוקפץ" על מנת שלא תחגגו עם המשפחה.

הורסים כל פיסת אופטימיות

אני התחסנתי ואכן חושב שהמחלה קשה. אבל, צריך לדעת להתנהל איתה במקביל בלי להרוס את הכלכל ואת חדוות החיים של האנשים.

זה מרגיש שכל פעם יפתחו קצת ואז יחזור חלילה.

למה לא אומרים מתי זה ייגמר?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.