Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

אגב, עצוב מאוד הדעות כאן על תמיכה בכפיה ובסנקציות. 

מגיע לכל מי שמאחל את זה שיטילו עליו סנקציות וכפיה בדברים שהוא לא מאמין בהם, אבל לא אאחל את זה כי זה בזוי בעיניי. 

מעניין מה יקרה כשהסנקציות והאפליות יהיו על דברים שפחות בא לכם. כמו בדיקטטורה אמיתית. 

מגיע לכל מי שבסדר עם פגיעה ובאופן עקיף עם המתה של אוכלוסיות חלשות שימותו לו קרובי משפחה, אבל אני לא אאחל את זה כי זה בזוי בעיניי. 

אה ויותר עצוב שיש לך "פרובוקטור" בשם.

17 דקות לפני, חבסוס said:

למה יש צו איסור פרסום ל30 שנה על החוזה עם פייזר?

https://www.gov.il/he/departments/news/17012021-02

אם כבר הייתי שואל למה הפרוטוקולים של החלטות הממשלה לא מפורסמים, אבל בתכל'ס התשובה ידועה לכולנו

32 דקות לפני, חבסוס said:

למה יש צו איסור פרסום ל30 שנה על החוזה עם פייזר?

יש צו איסור פרסום אוטומטי על כל ישיבות הממשלה ל-30 שנה (קורונה או לא), אלא אם הוחלט אחרת.
הטענה של העותרים נגד כך היא שהקורונה זה לא השגרה, אלא מקרה מיוחד, וצריך לפרסם את זה,

אבל זה לא שהוחלט באופן חריג להסתיר את זה ספציפית.

10 דקות לפני, החתול הצהוב said:

בגדול על ישיבות ממשלה יש חסיון ל30 שנה

מאוד קטנוני מצידך (או לא מדויק) אבל הנה - מתוך סעיף 35 לחוק יסוד הממשלה:

סודיות

35.    (א)  הדיונים וההחלטות של הממשלה ושל ועדות השרים בענינים אלה הם סודיים וגילוים ופרסומם אסור:

(1)   ביטחון המדינה;

(2)   יחסי חוץ של המדינה;

(3)   סוג ענינים אחר שהממשלה ראתה את סודיותו כחיונית למדינה, והכריזה עליו בצו, לענין סעיף זה;

(4)   ענין שהממשלה החליטה לשמרו בסוד, ובלבד שגילויו ופרסומו של ענין כאמור אינו אסור אלא על מי שידע על ההחלטה.

(ב)  הוראות סעיף קטן (א) לא יחולו על דברים שהממשלה או ראש הממשלה, או מי שהממשלה או ראש הממשלה הסמיכוהו לכך, התירו את פרסומם, או על דברים שפרסומם נדרש על פי דין.

אז אם לחדד את השאלה (שכאמור התשובה אליה ידועה) למה הממשלה ראתה את סודיות הדיונים בנושא כחיונית למדינה?

1 hour ago, Mtamir said:

מגיע לכל מי שבסדר עם פגיעה ובאופן עקיף עם המתה של אוכלוסיות חלשות שימותו לו קרובי משפחה, אבל אני לא אאחל את זה כי זה בזוי בעיניי. 

אני ממש לא בסדר עם זה, אבל המספרים לא תומכים במה שאתה אומר, ואם הם היו אחרים הייתי גם מגיב אחרת. 

בכל מקרה, בנוגע לעניין הכפיה והסנקציות, אז כשיבקשו בדיקת דם בכניסה לכל מקום נון-סטופ, או בדיקת איידס, ועוד אלף ואחד דברים, הרכבת כבר לא תעצור. 

כשיוציאו את הסיגריות מחוץ לחוק, ואת כל הג'אנק פוד, ואת כל האלכוהול, כנ"ל. כבר לא יהיה לכם סיי בעניין. 

1 hour ago, אנדרס8 said:

https://www.gov.il/he/departments/news/17012021-02

אם כבר הייתי שואל למה הפרוטוקולים של החלטות הממשלה לא מפורסמים, אבל בתכל'ס התשובה ידועה לכולנו

למה חלקים מההסכם מושחרים? איפה השקיפות? ויפה שהתעלמת באלגנטיות בעניין התרופות המזיקות שה-FDA אישר. 

4 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אני ממש לא בסדר עם זה, אבל המספרים לא תומכים במה שאתה אומר, ואם הם היו אחרים הייתי גם מגיב אחרת. 

בכל מקרה, בנוגע לעניין הכפיה והסנקציות, אז כשיבקשו בדיקת דם בכניסה לכל מקום נון-סטופ, או בדיקת איידס, ועוד אלף ואחד דברים, הרכבת כבר לא תעצור. 

כשיוציאו את הסיגריות מחוץ לחוק, ואת כל הג'אנק פוד, ואת כל האלכוהול, כנ"ל. כבר לא יהיה לכם סיי בעניין. 

אז כמה להרוג מהזקנים ? דבר איתי באחוזים ? 70-80 ? כי עד עכשיו הצלחנו לספק לך משהו כמו 30 אחוז לבני 80 ומעלה אז יש לנו עוד לאן לעלות. 

מחלות רקע אתה מסכים איתי לסגור על איזה 15 אחוז ?

אה ולגבי התגובה שלך עם ה5000 הרוגים מתוך 48 אלף בשנה מלפני כמה עמודים, מותר לעשות פיגוע עם 4999 הרוגים זקנים ועם זה להפסיק לשנה יא וולאהי?

זה עדיין פחות מסרטן/סכרת/עישון (מה?)/מחלות לב/איידס(לא הורג בכמויות היום) ואפילו פחות מהקורונה בלבד.

תחזיר לנו תשובה בהקדם מלאך המוות שנוכל לדעת מה לעשות בהמשך, כי זה או זה או משטר **** תחליט. אין באמצע. הרכבת כבר לא תעצור. 

1 דקה לפני, Mtamir said:

אז כמה להרוג מהזקנים ? דבר איתי באחוזים ? 70-80 ? כי עד עכשיו הצלחנו לספק לך משהו כמו 30 אחוז לבני 80 ומעלה אז יש לנו עוד לאן לעלות. 

מחלות רקע אתה מסכים איתי לסגור על איזה 15 אחוז ?

אה ולגבי התגובה שלך עם ה5000 הרוגים מתוך 48 אלף בשנה מלפני כמה עמודים, מותר לעשות פיגוע עם 4999 הרוגים זקנים ועם זה להפסיק לשנה יא וולאהי?

זה עדיין פחות מסרטן/סכרת/עישון (מה?)/מחלות לב/איידס(לא הורג בכמויות היום) ואפילו פחות מהקורונה בלבד.

תחזיר לנו תשובה בהקדם מלאך המוות שנוכל לדעת מה לעשות בהמשך, כי זה או זה או משטר **** תחליט. אין באמצע. הרכבת כבר לא תעצור. 

יש לי פיתרון יותר טוב, בוא לא נהרוג אף אחד פשוט, ונסגור על זה שאף אחד יותר לא מת בעולם וכולם סגורים בבתים, כמו שהיה עד שהקורונה הגיעה. סבבה מלאך? 

אם הקורונה סידרה 30 אחוז אקסטרה באיזשהו חתך גילאים או מחלות רקע, אז היינו צריכים לראות תמותה עודפת. אין תמותה עודפת.

Just now, מכביזם זה בדם said:

יש לי פיתרון יותר טוב, בוא לא נהרוג אף אחד פשוט, ונסגור על זה שאף אחד יותר לא מת בעולם וכולם סגורים בבתים, כמו שהיה עד שהקורונה הגיעה. סבבה מלאך? 

אם הקורונה סידרה 30 אחוז אקסטרה באיזשהו חתך גילאים או מחלות רקע, אז היינו צריכים לראות תמותה עודפת. אין תמותה עודפת.

צודק נראה לי בשוודיה הם סתם לא ידעו לחיות, גם בצפון איטליה או ברזיל או ניו יורק באפריל. 

סעמק חשבתי כבר שיש פה פוטנציאל.

לפני4 שעות , מכביזם זה בדם said:

למה חלקים מההסכם מושחרים? איפה השקיפות? ויפה שהתעלמת באלגנטיות בעניין התרופות המזיקות שה-FDA אישר. 

אולי כי פייזר לא מעוניינת שידעו את המחיר של כל חוזה וחוזה?

אני גם לא התחסנתי עדיין, אני אתחסן בקרוב ככל הנראה. לא בגלל שאני נגד החיסונים, אלא שפשוט לא היה לי דחוף.

כל הלחץ הזה שמופעל על האוכלוסייה ללכת להתחסן הוא מגוחך. שקודם הממשלה תטפל כמו שצריך בשגרת קורונה לפני שהיא משדלת אנשים ללכת להתחסן. זה מצחיק אותי.

נוצר מצב שמאשימים את כל מי שלא מתחסן בעיכוב החזרה לשגרה. לפחות ככה זה מרגיש. אם העסק פה היה מנוהל כמו שצריך לא היינו צריכים חיסונים בכלל.

לפני2 שעות , קמאנן said:

אני גם לא התחסנתי עדיין, אני אתחסן בקרוב ככל הנראה. לא בגלל שאני נגד החיסונים, אלא שפשוט לא היה לי דחוף.

כל הלחץ הזה שמופעל על האוכלוסייה ללכת להתחסן הוא מגוחך. שקודם הממשלה תטפל כמו שצריך בשגרת קורונה לפני שהיא משדלת אנשים ללכת להתחסן. זה מצחיק אותי.

נוצר מצב שמאשימים את כל מי שלא מתחסן בעיכוב החזרה לשגרה. לפחות ככה זה מרגיש. אם העסק פה היה מנוהל כמו שצריך לא היינו צריכים חיסונים בכלל.

בוא ניקח את זה צעד קדימה, הממשלה שלנו כושלת ונשלטת על ידי מי שבדרך הבית יהפוך לרודן ששם את המדינה כבת ערובה בקורונה? בגללם אנחנו נמצאים במצב נוראי? 

בוא נראה להם מה זה!! בואו אף אחד לא נתחסן כדי שהם ילמדו לקח. 

למה בעצם להראות אחריות חברתית ולעזור להוציא אותנו מהמשבר כשאפשר להראות לממשלה מה זה ולמות אפילו יותר חזק. לא התחלתי לדבר על הפגיעה הכלכלית שנשאיר לממשלות הבאות..

לפני8 שעות , קמאנן said:

כל הלחץ הזה שמופעל על האוכלוסייה ללכת להתחסן הוא מגוחך. 

באמת הזוי שזה בראש סדר העדיפויות כשעדיין אין גג בבלומפילד

לפני9 שעות , קמאנן said:

הוא לא מגוחך. זה צריך להיות האתוס במדינה. אנחנו חיים במציאות מרוכבת שמכוונת אותנו מצד אחד למימוש עצמי ומצד שני להסתכלות על האחר ואירועים מג'ורים צריכים לקבל הכרעה טרגית. זה אומנם יצמצם את חרות המחשבה והפעולה של האזרח אבל זה לטובת כלל האזרחים אז במצבי חרום - זה הכרחי. על אותו קונספט הצבא בנוי. אם כל אחד יעשה מה שהוא רוצה ולא יהיה אתוס צבאי ואף לשירות משמעותי הסיכוי שיגיעו לשם הוא נמוך. ואז המדינה שלנו תיפגע. ברגע שאתה מקדש אתוס מסוים במצבי משבר אתה יכול להטיב עם החברה שאתה חי בה. כאן מימוש עצמי לא מעניין. אינדיווידואליות זה אחלה אבל זה לא הזמן. זה הזמן להסתכל על האחר ולעשות למענו. איפה הגבול? יש גבול. הגבול הוא להשתעבד למימוש הטוב של האחר בלי לראות את עצמך. צריך למצוא את האיזונים שבהם היחיד יכול לחיות בחירות בלי שזה פוגע בחברה. כרגע - חרות הרוב נפגעת בגלל גחמות אינדיווידואליות. האנשים שלא מתחסנים הם לא רעים - הרעיונות שהם מוזנים מהם רעים. הגישה רעה. הם - מעולים. מציע לכולם להסתכל על הסביבה שלנו ולשים את עצמנו רגע בצד. בדיוק כמו ה-3 שנים או יותר שאנחנו מקדישים לצבא. פה, לעומת זאת זה כולה 2 חיסונים שיכולים להציל חיים. 

לפני7 שעות , Sawyer said:

בוא ניקח את זה צעד קדימה, הממשלה שלנו כושלת ונשלטת על ידי מי שבדרך הבית יהפוך לרודן ששם את המדינה כבת ערובה בקורונה? בגללם אנחנו נמצאים במצב נוראי? 

בוא נראה להם מה זה!! בואו אף אחד לא נתחסן כדי שהם ילמדו לקח. 

למה בעצם להראות אחריות חברתית ולעזור להוציא אותנו מהמשבר כשאפשר להראות לממשלה מה זה ולמות אפילו יותר חזק. לא התחלתי לדבר על הפגיעה הכלכלית שנשאיר לממשלות הבאות..

למה אתה חושב שהטיעון של אחריות חברתית באמת יעזור לך מול מי שלא רוצה להתחסן, כשאתה בעצמך התלוננת שהדבר הזה לא קיים בחברה.

לשים מסיכה ולשמור מרחק זאת גם אחריות חברתית. לא ראיתי שזה קורה יותר מדי.

20 דקות לפני, קמאנן said:

למה אתה חושב שהטיעון של אחריות חברתית באמת יעזור לך מול מי שלא רוצה להתחסן, כשאתה בעצמך התלוננת שהדבר הזה לא קיים בחברה.

לשים מסיכה ולשמור מרחק זאת גם אחריות חברתית. לא ראיתי שזה קורה יותר מדי.

שמע אני בהלם שאתה ממשיך, אז מה אתה אומר? 

הממשלה חרא, הציבור חרא - אני בוחר ב... להיות חרא!

יש לנו חרדים, ערבים, מתנגדי חיסונים וזבלים אחרים. כולם על הראש שלנו. 

האם אנחנו, החילוניים הנורמטיבים צריכים לדעתך ליישר קו ולהיות זבל גם? או לנסות להוביל את השינוי ולעשות את הדבר הנכון כי אנחנו פאקינג הרוב + הסיכוי היחיד של המדינה הזאת להמשיך להתקיים.

3 דקות לפני, Sawyer said:

שמע אני בהלם שאתה ממשיך, אז מה אתה אומר? 

הממשלה חרא, הציבור חרא - אני בוחר ב... להיות חרא!

יש לנו חרדים, ערבים, מתנגדי חיסונים וזבלים אחרים. כולם על הראש שלנו. 

האם אנחנו, החילוניים הנורמטיבים צריכים לדעתך ליישר קו ולהיות זבל גם? או לנסות להוביל את השינוי ולעשות את הדבר הנכון כי אנחנו פאקינג הרוב + הסיכוי היחיד של המדינה הזאת להמשיך להתקיים.

אני מתחסן שבוע הבא, אני לא מתנגד לחיסון...

ואני רק טוען שאתה מתפלא שכולם חרא וחושבים על עצמם כשאתה ראית מה קרה בשנה האחרונה. וכנראה יש חפיפה גדולה בקבוצת הלא מתחסנים לרמת הסולידריות שלהם.

2 דקות לפני, קמאנן said:

אני מתחסן שבוע הבא, אני לא מתנגד לחיסון...

ואני רק טוען שאתה מתפלא שכולם חרא וחושבים על עצמם כשאתה ראית מה קרה בשנה האחרונה. וכנראה יש חפיפה גדולה בקבוצת הלא מתחסנים לרמת הסולידריות שלהם.

אני לא מתפלא, אני פשוט מצפה מאנשים כמוך, החילוניים הנורמטיביים, עמוד השדרה של מדינת ישראל לבלוע את הרוק, להתחסן בהקדם, להטיף לכל מי שסביבם להתחסן ולעשות מה שהם יכולים כדי לשפר את המצב שלנו. כי אנחנו במצב נורא ואם אנחנו לא נעשה פה מה שאפשר אנחנו בבעיה.

דיברו היום בבוקר ברדיו בתוכנית אקטואליה איך הקורונה פרמה את הסולידריות בחברה הישראלית.

איזו נאיביות.

הקורונה לא שינתה כלום, אלא רק האירה בזרקור ענק על כל החוליים של החברה הישראלית.

שאלה למבינים בנושא

האם קיים חשש כלשהו לנשים לפני הריון בנוגע לחיסון? האם יש הפרכה של חששות כאלה ?

לפני שהחיסון הגיע חבר שלמד ביולוגיה הסביר לי שהחשש המרכזי הוא בעצם חלבון שיש בחיסון שדומה לחלבון שנשים מפרישות במהלך ההריון, ושהגוף עלול לזהות את החלבון הזה כעוין ולתקוף אותו ולפגוע בהריון.

תשובה מפורטת תגרום למספר צעירות שאני מכיר ללכת להתחסן בהקדם :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.