Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

17 דקות לפני, החתול הצהוב said:

יש הבדל נוסף. קטן. קטנטן אפילו: הממשלה עצמה אישרה הפגנות במתווה מסוים (אין הפגנות המוניות בסגר). שגם תחומות בכמות אנשים, וגם השוטרים שם מחלקים דו"חות על מסיכות וכו'.

טיפה שונה מההלויות ההמוניות של אתמול.

יש עוד שני הבדלים חתול.

הראשון -  זו הצביעות המוסרית והאיפה ואיפה בין התקהלות להתקהלות. אם התקהלות מסכנת חיים ופוגעת בשלום הציבור אז צריך לאסור כל התקהלות באשר היא ולא לאשר מה שנוח פוליטית או מלחיץ פוליטית. כשמכשירים התקהלות קיצונית לאוכלוסייה אחת ולמגזרים אחרים אוסרים על התקהלות מה נראה לנו שיקרה כאן? הרי זה מביא כאוס. הכי קל להיתפס לחרדים.  

השני - שכל האוכלוסיות בישראל ניזונות אחת מהשנייה. לדוג' - תכנית החומש הערבית ב2015 שאחריה הוקצו מילארדים לטיפול באתגרי החברה הערבית היא לא רק כדי להטיב עם הערבים. למעשה אני חושב שזה בכלל לא קשור אליהם. זה כי הפשיעה במגזר הערבי וחוסר בתהליכי חיברות של המגזר הערבי משפיע על הכלכלה הישראלית ועל המגזר היהודי בצורה ישירה. ולכן אם תשקיע בערבים סביר להניח שזה יחזור ליהודים ולטובת המדינה. זו כוונת הליכוד בתקצוב של המגזר. והם צודקים. גורם משפיע על גורם. אוכלוסייה על אוכלוסייה. אי אפשר לנתק בין התקהלות להתקהלות. כאשר יש הפגנות קבועות בבלפור בהנחית הממשלה זה משפיע על כלל האוכלוסיות בישראל ומתיר להם מוסרית (לא חוקית) להתקהל. כי אם בבלפור אפשר בשביל פרשות שחיתות לכאורה, אז גם ההלוויה של הרב מאוד חשובה וגם הלימוד תורה קריטי וגם ההלוויה של השייח או הסולחה של הערבים בצפון משמעותית מאוד. יש פה אקוסיסטם של אוכלוסיות שמשפיע אחד על השני. וסוציולוגית - כאשר ההנחיות מפלות אוכלוסיות סופן להיפרץ. 

גם בחייאת, איזה צבועים אתם

אני לא דיברתי על המסיבות בוילות בירושלים ראשון ותל אביב, עם עשרות משתתפים וחולי קורונה מאומתים במסיבות הללו אצל חילונים. גם לא שמתי פה תמונה להשוואה בין הלוויה של החרדים להפגנות בבלפור (למרות ששניהם חמורים באותה מידה) כי ברור לי שאצל החרדים מצב התחלואה הרבה יותר חמור.

דיברתי על הלוויה המונית אצל הערבים לעומת הלוויה המונית אצל החרדים, ועל איך מסקרים את שני המקרים, ועל ההבדל בשיח שזה יוצר.

זה כאילו אחריות אישית ודאגה לזולת ולבריאות הציבור זה משהו שאי אפשר להזכיר ונחשב מאד נאיבי כשמדברים על הנושא הזה, 

או שזה יותר מדי לבקש רק מהאוכלוסיות האלה ונותרו רק מלחמות ההשוואות עד המוות תרתי משמע... אי אפשר לצאת מזה ככה.

זה פשוט מפתיע אותי שזה מגיע פה מאנשים נורמטיביים שכן אמורים להיות עם שתי התכונות שהזכרתי.

אני לרוב לא ראיתי פה שנאה טהורה לאחת מהאוכלוסיה (חוץ מכמה יוזרים ספציפיים למרות שגם שם זה כנראה אקט) אלא הסתכלות על הנתונים כמו שהם.

אז הטענה של חפירות וויכוחים סתמיים לשם איחוי הקרע לא תופסת בעיניי, לפחות פה, יש פה ניפוח של הסיטואציה ורגישות ייתר מזוייפת.

כל פעם יש פה את המקרה קלאסי של חשיבה שהזזה של הזרקור מבעיה אחת לאחרת עוזרת בהעלמה של אחת מהן. כבר טחנתם את זה מכל הכיוונים כשדיברתם על התקשורת.

וכנראה שבאמת נדפקנו כמדינה בנושא הזה ואנחנו ניכנס ללופ אינסופי כי מסתבר שיש "אקוסיסטם של אוכלוסיות שמשפיעות אחת על השניה"...מייאש.

בכל הבעיות צריך לטפל ובאופטימליות גם במקביל, בעולם האמיתי צריך לטפל בהן לפי מה שסטטיסטית הכי חמור להכי פחות חמור, גם זה לא קורה פה. ועם זה להרבה אנשים פה יש בעיה. לא שום דבר אחר.

41 דקות לפני, DoW said:

תסתכל על הנתונים, אצל החרדים והערבים נתוני ההדבקה דומים מאוד, אם יש הבדלים אז מדובר באחוזים בודדים, כאשר היו חודשים שהישובים הערביים הובילו את הטבלה, וגם היום אני מעריך שהם מככבים בצמרת.

אל תדבר איתי על צביעות כי זה עובדתית שמסתירים את הפרות הסגר האלה כאשר מדובר בערבים לעומת החרדים שמפמפמים לך לתוך המוח כל יום כל היום. אין פה עניין של מה שאני בוחר להיחשף אליו כי פשוט דבר אחד מסתירים בכתבה צדדית ומעלימים אותה בארכיון ולא מדברים עליה בחדשות ודבר אחר מככב בלי הפסקה.

מי שמדבר מפוזיציה זה אתה, אני שונא את כולם באופן שווה.

ומה הפוזיציה שלי? אשמח לדעת.

אז שיטפלו גם במקרי ההדבקה של הערבים, מה זה קשור?

איפה נדבקים יותר אצל החרדים או אצל החילונים? מה הסטטיסטיקה מראה? במידה והחרדים, מה זה רלוונטי בכלל הטיעון של ההתקהלויות של החילונים? 

לא הבנתי מה זה משנה איפה נדבקים יותר. זה מה שמעניין?! המדינה נמצאת במצב חירום וצריך למתוח ביקורת על כל התקהלות כולל יד קשה כדי לאכוף אותה ולא להיות נחמדים שיש התקהלויות במגזר החילוני אבל לאכול תראש כשיש התקהלות במגזר החרדי. מה אכפת לי איפה יש יותר נדבקים. בן אדם אחד יכול להדביק 150 איש או יותר והשיח פה זה איפה סטטיסטית מדביקים או נדבקים יותר?! זה לא מעניין. כל התקהלות היא בזויה וכל התכנסות לטובת הפגנה, הלוויה, משחק כדורגל או הופעה יכולה לגרום למוות עקיף. ומי שבא בטענות רק למגזר אחד שיעשה עם עצמו חשבון נפש. 

17 דקות לפני, ת"א שלנו said:

לא הבנתי מה זה משנה איפה נדבקים יותר. זה מה שמעניין?!

כי זה בדיוק מה שמעניין על מנת למגר את המגיפה?

אפשר לומר שרוב הבעיה אצל החרדים בלי לחשוב שהם מחבלים, הכל טוב, זה לא צבוע.

החרדים זה הבעיה הכי דחופה, כשהערבמם יעקפו אותם, אז הם יהיו הכי דחופים ןכך גם החילונים.

כל התעסקות אחרת היא ילדותית של למה לי אסור ולו מותר, זה זלזול באינטלגנציה, ועל זה בדיוק מנסים לנגן אותם מנהיגים, ולראייה שזה עובד.

17 דקות לפני, ת"א שלנו said:

לא הבנתי מה זה משנה איפה נדבקים יותר. זה מה שמעניין?! המדינה נמצאת במצב חירום וצריך למתוח ביקורת על כל התקהלות כולל יד קשה כדי לאכוף אותה ולא להיות נחמדים שיש התקהלויות במגזר החילוני אבל לאכול תראש כשיש התקהלות במגזר החרדי. מה אכפת לי איפה יש יותר נדבקים. בן אדם אחד יכול להדביק 150 איש או יותר והשיח פה זה איפה סטטיסטית מדביקים או נדבקים יותר?! זה לא מעניין. כל התקהלות היא בזויה וכל התכנסות לטובת הפגנה, הלוויה, משחק כדורגל או הופעה יכולה לגרום למוות עקיף. ומי שבא בטענות רק למגזר אחד שיעשה עם עצמו חשבון נפש. 

במדינה מתוקנת היו צריכים לעשות סגר רק על הערים האדומות, אז כן זה מעניין איפה נדבקים יותר.

9 דקות לפני, אקיטה said:

כי זה בדיוק מה שמעניין על מנת למגר את המגיפה?

אפשר לומר שרוב הבעיה אצל החרדים בלי לחשוב שהם מחבלים, הכל טוב, זה לא צבוע.

החרדים זה הבעיה הכי דחופה, כשהערבמם יעקפו אותם, אז הם יהיו הכי דחופים ןכך גם החילונים.

כל התעסקות אחרת היא ילדותית של למה לי אסור ולו מותר, זה זלזול באינטלגנציה, ועל זה בדיוק מנסים לנגן אותם מנהיגים, ולראייה שזה עובד.

בטווח המיידי - הקורונה במגזר החרדי זה הדבר הכי דחוף שיש ומתבקש שהממשלה תפעל בכל הכוח וביד קשה כדי למשול בערים החרדיות ולצמצם את התחלואה. עם זה אני מסכים.

בשגרה - אני לא מסכים בשום צורה עם זה שאנחנו מדינת איים מנותקת ואין קשר בין אוכלוסייה כזאת לאוכלוסייה אחרת. כל התקהלות באשר היא נותנת לגיטימציה להתקהלות אחרת. והצביעות המוסרית היא בהקשר הזה שכולנו מבינים שהתקהלות זה דבר חמור ומסוכן ובכל זאת כאשר אלפי מפגינים פקדו ופוקדים את כיכר פריז אף אחד מאיתנו או מגופי התקשורת לא השתלח בהם כמו שהוא משתלח בהתקהלויות של החרדים. זו צביעות מוסרית משום שאדם אחד יכול להדביק מאות אחרים ולהקפיץ את הסטטיסטיקה. ואין לי ספק שאתה לא חושב שהם מחבלים. בניגוד לכמה אומללים שיש כאן שכנראה יש להם בעיות בחיים והוציאו את זה על החרדים עם כל מיני אמירות כמו "להכחיד את החרדים" או "החרדים נאצים" (אגב רק בזכותם אני כותב בנושא). אפשר לומר ביקורת כלפיהם ומי אני בכלל שאגיד לך לא לבקר אותם. יש לי מלא ביקורת עליהם אבל אף אוכלוסייה לא חיה פה בבועה. וגם אם נראה לנו שההתקהלויות שקורות על רקע פוליטי לא משפיעות על ההתקהלויות במגזר החרדי או הערבי אז אנחנו טועים. בשורה התחתונה אתה לא יכול למגר את המגפה בצורת ההתנהלות הזאת של הממשלה.

הממשלה פגעה קשות בציבור. גם בהיבט הבריאותי וגם בהיבט של המשילות. אין משילות ואין אכיפה וזה נטו ממניעים פוליטיים. הכי קל זה לבוא לאוכלוסייה מסוימת בטענות בלי להבין שכשאין אכיפה ואין בקרה חיצונית כמו משטרה אז כל אחד עושה ככל העולה על רוחו. וכשיש אכיפה מסודרת הכל נראה אחרת.

11 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מסכים.

מה מסכים? אי אפשר לעשות סגר על ערים חרדיות כי אז הם יעשו טרור, כמו שאף ממשלה לא יכולה להפסיק תקציבי שחיתות לחרדים כי הם פשוט יוציאו פיגועי טרור.

הרי ברור לכולם שכל הסגרים וכל החרא שאוכלים זה כי אי אפשר להכיל את זה רק על ערים חרדיות (וערביות) כמו שהיה צריך.

Just now, Sawyer said:

מה מסכים? אי אפשר לעשות סגר על ערים חרדיות כי אז הם יעשו טרור, כמו שאף ממשלה לא יכולה להפסיק תקציבי שחיתות לחרדים כי הם פשוט יוציאו פיגועי טרור.

הרי ברור לכולם שכל הסגרים וכל החרא שאוכלים זה כי אי אפשר להכיל את זה רק על ערים חרדיות (וערביות) כמו שהיה צריך.

ממש לא. לא עושים סגר על ערים חרדיות כדי לא לפרק את הממשלה. בעצם הממשלה הכלומניקית הזאת פוגעת בבריאות הציבור כדי להמשיך לחמם את הכיסאות. זו הבעיה המרכזית והשורשית ולא האנשים באוכלוסייה החרדית. על אותו משקל אם לא הייתה אכיפה ומשטרה במגזר החילוני היה תוהו ובוהו. תחשוב על דרבי בלי שוטרים - בהצלחה.

נו אז תל אביב שלנו אני חושב שבסוף כולנו מסכימים, יש פה פוליטקאים (או אם נקרא להם בשם של הציבור, ברור שהכוונה לרוב זה אותם אנשים בעלי סמכות) שבגלל גחמות כאלה ואחרות ולמעשה משחקים בציבור שלהם גורמים לכל המצב הזה, וכל אותם מנהיגים עסוקים בפוזיציה ולמה לזה מותר ולזה אסור. 

לצערי הסטטוס קוו הזה נראה שגם ממש ממש סבבה להם.

בטווח הרחוק לדעתי הדבר הכי פרקטי זה לשנות פה שיטת בחירות.

(אני בכלל בדעה של לא להצביע וללכת לעבוד ולקחת בונוס, לדפוק להם בפרצוף את אחוז ההצבעה הנמוך בהיסטוריה פעם או פעמיים, אבל זה לא יקרה לעולם למרות שלאף אחד מהם לא מגיע, שום דבר לא ישתנה גם בבחירות מספר 4) 

בנוסף אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון, לצערי יש בפוליטיקה מגמה של "משפחתיות", כלומר בנאדם שגודל ומתחנך על זה שהוא מצביע ליכוד או כל מפלגה אחרת, זה בעיניי די פרדוקס לכל השיטה הדמוקרטית אבל זה כבר נושא הרבה יותר כבד שמצריך גם פייסל בצד.

נכנסתי לנושא מלכתחילה בגלל האמירות הקיצוניות שנכתבו נגד החרדים. אז אם אנחנו מסכימים שהממשלה היא הבעיה משום שהיא לא יוצרת אכיפה, לא מכניסה משטרה לערים החרדיות ומסרבת למשול בהם אז סגרנו פינה. כל עוד השיח יהיה 'החרדים נאצים' ו'להכחיד אותם' כמו שסוייר הטמבל הזה כתב זה שיח מסית, מייצר שנאה והכי לא דוקר בנקודה. הנקודה היא שאין מה לבוא בטענות לאדם החרדי הממוצע כי הוא תוצר של מדיניות רפויה. ממשלה צריכה למשול. משטרה זה כלי למשילות ולאכיפת החוק ואיפה שלא נראה משטרה נראה כאוס. במקביל צריך להיות כנים ואמיתיים עם עצמנו ולהבין שאין מקום לשום התקהלות בזמן הקורונה. לא נגד ביבי, לא בעד ביבי, לא כדי לכבד בהלוויה את הרב שנפטר ולא כדי לסגור סולחה במגזר הערבי. שום התקהלות עד יעבור זעם והקורונה תחלוף או האוכלוסייה תתחסן\חיסון העדר. כל אחד שיגיד אחרת הוא צבוע מוסרית ושיבלבל במוח במקום אחר.

15 דקות לפני, ת"א שלנו said:

ממש לא. לא עושים סגר על ערים חרדיות כדי לא לפרק את הממשלה. בעצם הממשלה הכלומניקית הזאת פוגעת בבריאות הציבור כדי להמשיך לחמם את הכיסאות. זו הבעיה המרכזית והשורשית ולא האנשים באוכלוסייה החרדית. על אותו משקל אם לא הייתה אכיפה ומשטרה במגזר החילוני היה תוהו ובוהו. תחשוב על דרבי בלי שוטרים - בהצלחה.

שואל אותך בודק אם יש בך איזה שבריר של כנות..

עזוב קורונה עזוב הכל, עולה ממשלה חדשה של יאיר לפיד עם ליברמן ואיתי, כל המושחתים ושונאי החרדים ואנחנו מבטלים ביום אחד את: 

קצבאות ילדים מעל 4 ילדים, תקצוב אברכים ותקצוב מוסדות לימוד חרדיים. (ואפילו מבטיחים להם שנשתמש בכסף כדי לעזור לעניים ולנזקקים ככל שיווצרו מהמהלך הזה) אפילו בלי צבא, הפסקת כפייה דתית תחבצ בשבת וכו'. רק התקציבים. 

מה אתה חושב שתיהיה תגובת החרדים? אמיתי אני שואל אותך.

מה הייתה התגובה שלהם כשביבי היה שר אוצר בממשלת שרון ב2002 והוריד את קצבאות הילדים וכשיאיר לפיד היה שר אוצר בממשלת נתניהו ב2013 ופגע קשות בתקציבי הישיבות?

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מה הייתה התגובה שלהם כשביבי היה שר אוצר בממשלת שרון ב2002 והוריד את קצבאות הילדים וכשיאיר לפיד היה שר אוצר בממשלת נתניהו ב2013 ופגע קשות בתקציבי הישיבות?

לאלאלאלאלא. ממש ממש לא. 

לא מדבר איתך על קיצוץ בתקציבים בתוך קיצוצי ענק בכל התקציב של המדינה והם רק חלק מהקיצוץ. 

מדבר איתך על ביטול האפליה שהם מקבלים, על עצירת התקצוב רק לשם זה שהם חרדים. עם הכסף חינם שהם מקבלים בלי סיבה. מדבר איתך על לבטל בכלל את הקונספט. להבהיר להם מעתה חרדים לא יקבלו כסף כי הם חרדים/מתפללים. נגמר. (כן בצורה הומנית אפשר לתת פתרונות ולהשתמש בתקציבים שיחסכו כדי לעזור להם להשתלב וכו, אבל שים את זה בצד)

מה יקרה שהממשלה תבהיר להם שנגמרה הפארטיה. מה תיהיה התגובה שלהם. בפועל.

3 דקות לפני, ת"א שלנו said:

יכול לענות לך על זה בכיף. פתח נושא חרדים ואענה שם. אל תקשר בין החרדים לקורונה. הם לא הבעיה. הם תוצר של מדיניות מזורגגת.

התשובה היא טרור חולני, יכול להגיע בקלות וכנראה לפיגועים, מלחמת אזרחים ואולי סוף המדינה. ולמה? כי הם ארגון טרור.

איפה אתה רואה את זה היום? באותה אכיפה שאתה מדבר עליה, כן הממשלה מושחתת לחלוטין. וסאקרים של החרדים וביבי מוכר את המדינה בשביל להנצל ממשפט - 100%. 

אבל לא משנה שום דבר ולא מי הממשלה ולא מי נותן להם ומי לוקח (וגם לא מי אשם בזה שהגענו למצב הזה) אם היום "פתאום" תנסה לאכוף את חוקי והגבלות הקורונה על אותם חרדים, אם היית מנסה לעצור את ההלוויות זה היה הופך לשבועות של פרעות, פצועים והרוגים בשני הצדדים ויכל להסלים עד לרמות שהמוח שלנו לא יכול לדמיין.

אז כן כל הזמן להגיד החרדים לא אשמים והממשלה זבל והכל בגללה וצריך לאכוף זה קל אבל זה גם שקר, כי ברור לך שהמצב שהבאנו את עצמנו אי אפשר לעצור אותם. הם תא טרור עם דעות שונות מטובת המדינה וברגע שתנסה אותם יותר מדי אתה תחטוף. וחזק.

יפה, אחלה התמודדות עם המציאות.

שאפו על זה שאתה גנב דעת מספיק טוב כדי להצליח לא לכתוב את האמת הברורה לכולם - אם היית מנסה לאכוף את ההפגנה אתמול היינו שומעים על ההשלכות כל יום עד סוף פברואר עם ההתפרעויות והבלאגן שהיה מסלים ומסלים.

זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות, חוסר היכולת שלך להודות בברור מכל מראה בדיוק מה הפוזיציה שלך. 

תמיד הייתה מתהפך, פעם בעד ביבי פעם נגד פעם נגד שחקן מסוים ואז מתהפך ובעדו. זה אתה וזה בסדר, עדיף להתהפך ולהתפתח בדעות מאשר להשאר מקובע בחושך, גם עם החרדים עם תתהפך. נקווה שלא יהיה מאוחר מדי.

אייי אייי כזה ילד מגודל. 

אתה לא תקרא למיליון אזרחים ארגון טרור ותצא מזה נקי. זה דברים שאתה יכול לעשות רק בממלכת הפורום שלך. מחוץ לפורום אתה ילדון בלי כוח. אתה יודע את זה. אז בוא. 

תישאר ממוקד בסיכומי משחקים ואל תבלבל לנו בשכל.

10 דקות לפני, Sawyer said:

תמיד הייתה מתהפך, פעם בעד ביבי פעם נגד פעם נגד שחקן מסוים ואז מתהפך ובעדו. זה אתה וזה בסדר, עדיף להתהפך ולהתפתח בדעות מאשר להשאר מקובע בחושך, גם עם החרדים עם תתהפך. נקווה שלא יהיה מאוחר מדי.

ומוזמן בכל רגע להציג הודעות מתהפכות שלי. על ביבי ועל השחקן הזה שכתבת. שקרן מדופלם. אבל בעצם מה זה משנה מניפולטור נשאר מניפולטור. 

5 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אייי אייי כזה ילד מגודל. 

אתה לא תקרא למיליון אזרחים ארגון טרור ותצא מזה נקי. זה דברים שאתה יכול לעשות רק בממלכת הפורום שלך. מחוץ לפורום אתה ילדון בלי כוח. אתה יודע את זה. אז בוא. 

תישאר ממוקד בסיכומי משחקים ואל תבלבל לנו בשכל.

לאלאלא, לא כך המליון. חלק מהם. לא יודע אם זה 50 אלף או 500 אלף, איפשהו באמצע כנראה. חלקם לא יקחו חלק בטירוף הזה ויבינו שהמדינה לא חייבת לממן אותם או טרור, אבל חלק לא מבוטל (של לפחות עשרות אם לא מאות אלפי אנשים) הם סוג של תא טרור רדום שמוכן למלחמה ביום הפקודה של האדמו"ר, כולם יודעים את זה ולכן ההתייחסות אליהם ככה. אחרת היו אוכפים אותם בצורה הגיונית יותר.

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

ומוזמן בכל רגע להציג הודעות מתהפכות שלי. על ביבי ועל השחקן הזה שכתבת. אבל בעצם מה זה משנה מניפולטור נשאר מניפולטור. 

סבבה, אני אחפש הודעות שלך מיוזרים ישנים בפורום בין השנים 2013 ל2017 כדי להוכיח את ההתפכויות שלך. בחייאת, תיהיה רציני.. אף אחד לא יקרא את זה ויחשוב לעצמו "איפה ההוכחות??" או שהם היו פה יודעים בדיוק על מה אני מדבר כמוך ועל כל ההתפכויות או שלא.

אם הייתי יכול לשמור את העמוד הזה הייתי שומר, לא יודע כמה זמן הפורום עוד ישרוד ועד מתי תמשיך לגנוב כאן דעת אבל בין אם זה יקח חצי שנה או עשור, גם אתה תבין שאי אפשר עם החרדים והתקצוב שלהם ותצא נגד המצב כמו שהוא קיים היום. זה יכה בך מתישהו, בדכ באיחור כמו שאני מכיר אותך ;)

לפני3 שעות , החתול הצהוב said:

יש הבדל נוסף. קטן. קטנטן אפילו: הממשלה עצמה אישרה הפגנות במתווה מסוים (אין הפגנות המוניות בסגר). שגם תחומות בכמות אנשים, וגם השוטרים שם מחלקים דו"חות על מסיכות וכו'.

טיפה שונה מההלויות ההמוניות של אתמול.

קודם כל המתווה של ההפגנות לא נשמר באף הפגנה. לא הייתה אפילו הפגנה אחת שהייתה תחומה בכמות אנשים ובהגבלת מרחק (מלבד פרק קצר מאוד של שבועיים-שלוש וגם זה לא באמת נשמר), לא הייתה הפגנה אחת שהייתה בלי התקהלות ואי שמירת מרחק, לא הייתה הפגנה אחת שכולם שם היו עם מסיכות.

אבל אני מדבר מעבר לעניין החוקי. אני מדבר על העניין האפידימיולוגי. אם התקשורת כל כך יוצאת נגד הלוויות והחתונות בגזר החרדי, מה ההבדל בין זה לבין ההתקהלות בהפגנה (שהיא גם לא חוקית במתכונת שהיא מתקיימת)? או מסיבות במועדונים ו-וילות/דירות למיניהן (שהם אגב, גם לא חוקיות)? אין הבדל. התקשורת אמורה לגנות את הכל אבל כל הזמן מתעסקת או חרדים, ולפעמים מדי פעם קצת בערבים. 

לפני3 שעות , החתול הצהוב said:

על פניו - ייתכן.

אבל יש עוד איזה משהו קטן : יש תלמודי תורה פתוחים במקומות הללו. זה הפרות גדולות, שהפערים בין אכיפה פר נפש בת"א לאכיפה פר נפש במקומות הללו לא מסתדרים.

צריך להבין: להכנס לתלמודי תורה ולדפוק שם דו"חות וכאלה מצריך מהמשטרה הרבה, אבל הרבה יותר כח ומאמץ מאשר לדפוק דו"חות בת"א, או בר"ג, מהסיבה הפשוטה שהחרדים מפעילים כקולקטיב יותר כח מאשר החילונים. 

למה לא מסתדרים? כמה תלמודי תורה אתה חושב שיש פתוחים בעיר אחת לעומת כמות אנשים שמפרים יום יום את ההגבלות בת"א? 

אתה לא באמת יודע מה הנתונים. אתה רק שומע שיש כאלו שפתוחים.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.