Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

10 דקות לפני, קמאנן said:

אני אמרתי כבר שאין לי סיכוי לנצח אותם בדמוקרטיה, נכון? לכן 1 ו-2 לא יקרו.

לכן אני רוצה להיפרד מהם.

מי אני שאני רוצה להיפרד מהם? מי שעושה צבא ומשלם מיסים. כן אחי, אני ״יותר״ אזרח מהם. חד משמעית.

מי הם שיחליטו להקשיב לרב ולא לחוקי המדינה? מי הם שהם מנהלים אוטונומיה? אני יכול לענות באותו המטבע.

בוודאי שיש לך סיכוי לנצח אותם בדמוקרטיה. לכן גם 1 וגם 2 יכולים לקרות. השאלה למי אתה מצביע ועל מה אתה מוותר ובסוף זה כן משמעותי. 

יש מפלגות שלא מוכנות לשבת בקואליציה של חרדים בתנאים האלה. והמפלגה היחידה שיש לה ברית אינהרנטית קבועה איתם זו הליכוד. 

בסוף הליכוד מקבלים שלטון אבל נותנים אתנן גבוה מאוד. 

זה שאתה עושה צבא ומשלם מיסים זה מעולה וטוב שכך. חשוב שתזכור שאתה לא יותר אזרח מהם. בוא תבין את זה אחי. אולי אתה ראוי לקבל זכויות נוספות והטבות כלשהן אבל אזרח יותר ממישהו אתה לא. גם אני לא אזרח יותר מאף אחד ועשיתי לא מעט שנים בקבע קרבי + חודש מילואים בשנה כל שנה ולמרות זאת אני יודע שאזרח ערבי הוא אזרח כמוני ומגיע לו תשתיות, בריאות, ביטחון וכו'. 

ומי הם (מה זה הם? אתה זוכר שיש מלא קבוצות שונות של חרדים?) שיחליטו להקשיב לרב ולא לחוקי המדינה? זאת שאלה מעולה והתשובה היא שהמדינה עושה הרבה מאוד תהליכים פנימיים בתוך החברה החרדית. מפתיחת גדודים חרדים נוספים בצבא, יצירת מקומות עבודה טכנולוגיים לנשים וגברים בנפרד (בעיקר נשים) ועד חיזוק מוסדות לימוד חרדיים עם לימודי ליבה. זו עדיין טיפה בים אבל זה משהו שלא היה בעבר. אם האקלים הפוליטי יתמוך בזה ולא יאפשר לפוליטיקאים החרדים לעשות ככל העולה על רוחם וזה יצור משילות ואכיפה ברורה ומשמעותית - זה יהיה בכלל התקדמות מטורפת. אבל צריך ראש ממשלה שלא מתקפל (ומצד שני זה לא זבנג וגמרנו - תהליכי חיברות מצריכים סבלנות ואורך רוח) עם הבנה שדיאלוג עם הרבנים הוא חשוב ומשמעותי בסיפור הזה (ושוב צריך לזכור שזה סיפור שונה מהסיפור החילוני אבל לא בהכרח רע).

לפני2 שעות , liron1006 said:

מה קורה עם החרדים בברוקלין? מי מממן אותם? טראמפ ? ביידן? דה בלאזיו? תרומות? יוצאים לעבוד?

מוכן להעתיק את המודל לכאן, רק שמישהו יגיד לי את התשובה הנכונה.

בעיקר מיליארדרים עם רצון טוב (או רע, תלוי בנקודת מבט). בקהילות שאין כאלה - יוצאים לעבוד

14 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בוודאי שיש לך סיכוי לנצח אותם בדמוקרטיה. לכן גם 1 וגם 2 יכולים לקרות. השאלה למי אתה מצביע ועל מה אתה מוותר ובסוף זה כן משמעותי. 

יש מפלגות שלא מוכנות לשבת בקואליציה של חרדים בתנאים האלה. והמפלגה היחידה שיש לה ברית אינהרנטית קבועה איתם זו הליכוד. 

זה שאתה עושה צבא ומשלם מיסים זה מעולה וטוב שכך. חשוב שתזכור שאתה לא יותר אזרח מהם. בוא תבין את זה אחי. אולי אתה ראוי לקבל זכויות נוספות והטבות כלשהן אבל אזרח יותר ממישהו אתה לא. גם אני לא אזרח יותר מאף אחד ועשיתי לא מעט שנים בקבע קרבי + חודש מילואים בשנה כל שנה ולמרות זאת אני יודע שאזרח ערבי הוא אזרח כמוני ומגיע לו תשתיות, בריאות, ביטחון וכו'. 

ומי הם (מה זה הם? אתה זוכר שיש מלא קבוצות שונות של חרדים?) שיחליטו להקשיב לרב ולא לחוקי המדינה? זאת שאלה מעולה והתשובה היא שהמדינה עושה הרבה מאוד תהליכים פנימיים בתוך החברה החרדית. מפתיחת גדודים חרדים נוספים בצבא, יצירת מקומות עבודה טכנולוגיים לנשים וגברים בנפרד (בעיקר נשים) ועד חיזוק מוסדות לימוד חרדיים עם לימודי ליבה. זו עדיין טיפה בים אבל זה משהו שלא היה בעבר. אם האקלים הפוליטי יתמוך בזה ולא יאפשר לפוליטיקאים החרדים לעשות ככל העולה על רוחם זה יהיה בכלל התקדמות מטורפת. אבל צריך ראש ממשלה שלא מתקפל (ומצד שני זה לא זבנג וגמרנו - תהליכי חיברות מצריכים סבלנות ואורך רוח)

אין לי סיכוי. חרדים זה שמרנים וליכוד זה שמרנים. שמרנים זה הרוב במדינה, לא משנה איך תהפוך את זה ואיך תחלק את זה. ליברלים זה מיעוט.

כמה שנים ב-20 השנים הבאות החרדים יהיו באופוזיציה לדעתך?

בוא תיתן לי את האופצייה הריאלית שבה יהיה ראש ממשלה שיפסיק להם את הברז. לא משהו בתיאוריה. משהו אמיתי בשיטה הנוכחית. לא קיים כזה.

התהליכים האלה שאתה מתאר לא עובדים. אתה לא בקצב. הקצב זה 7.1 פיריון. אתה צריך לנצח את הקצב הזה. אתה מבין שפתיחת גדוד ב-5 שנים, או יצירת מקומות טכנולוגיים בלי לימודי ליבה, זה קשקושים ובזבוז כספים, ועם כל הרצון הטוב זאת עבודה בעיניים ולא פיתרון. אני חוזר על עצמי פה כמו בתגובות האחרונות.

2 דקות לפני, קמאנן said:

אין לי סיכוי. חרדים זה שמרנים וליכוד זה שמרנים. שמרנים זה הרוב במדינה, לא משנה איך תהפוך את זה ואיך תחלק את זה. ליברלים זה מיעוט.

התהליכים האלה שאתה מתאר לא עובדים. אתה לא בקצב. הקצב זה 7.1 פיריון. אתה צריך לנצח את הקצב הזה. אתה מבין שפתיחת גדוד ב-5 שנים, או יצירת מקומות טכנולוגיים בלי לימודי ליבה, זה קשקושים ובזבוז כספים, ועם כל הרצון הטוב זאת עבודה בעיניים ולא פיתרון. אני חוזר על עצמי פה כמו בתגובות האחרונות.

אתה טועה. יש לך סיכוי. יש ממשלות שמרניות שלא יתנו לפוליטיקאים החרדים להתבדל. ביבי הולך 'אול אין' בהקשר הזה כדי להבטיח שלטון אבל יגיע מחליף לביבי במוקדם או במאוחר. 

וה-20 שנה הבאות יהיו תלויות בתהליכים שיעשו פה - אם יעודדו לרכוש השכלה זה יפחית ילודה אם יעניקו קצבאות זה יגביר. זה באמת תלוי בשלטון שיהיה כאן. 

ועם החלק השני אני לא מסכים. זו לא עבודה בעיניים אלא להפך תהליכי החברות בפריחה ושגשוג. 

6 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אתה טועה. יש לך סיכוי. יש ממשלות שמרניות שלא יתנו לפוליטיקאים החרדים להתבדל. ביבי הולך 'אול אין' בהקשר הזה כדי להבטיח שלטון אבל יגיע מחליף לביבי במוקדם או במאוחר. 

וה-20 שנה הבאות יהיו תלויות בתהליכים שיעשו פה - אם יעודדו לרכוש השכלה זה יפחית ילודה אם יעניקו קצבאות זה יגביר. זה באמת תלוי בשלטון שיהיה כאן. 

ועם החלק השני אני לא מסכים. זו לא עבודה בעיניים אלא להפך תהליכי החברות בפריחה ושגשוג. 

אוקיי. בוא ניתן לזמן לדבר.

לדעתי אתה לא קורא את המציאות נכון / לא מבין איפה אתה חי / נאיבי מדי.

בסדר, בוא נראה.

20 דקות לפני, ת"א שלנו said:

זה לא נכון. רק אתמול חולדאי בעצמו אמר שהוא מוכן לשבת עם כל אחד, העיקר שזה לא ביבי.

10 דקות לפני, קמאנן said:

בוא תיתן לי את האופצייה הריאלית שבה יהיה ראש ממשלה שיפסיק להם את הברז. לא משהו בתיאוריה. משהו אמיתי בשיטה הנוכחית. לא קיים כזה.

שאני אבין, כל הדברים שעוזרים להם להיות חלק מהחברה שלנו הם בזבוז כסף

אז רגע... אתה גם רוצה שיהיו בדיוק כמוך וגם לא מכבד את מי שהם ולא נותן להם עזרה בנושא ועוד קורא לעזרה כזאת בזבוז כספים

וואלה לא מגיע לך שום שירות ושום עבודה מהם, וגם לא מגיע לך שאם תצטרך את ארגוני החסד שלהם שחילונים משתמשים בהם יום יום, הם קודם כל ידרשו ממך דברים לפני שיעזרו לך

8 דקות לפני, maccabi-king said:

שאני אבין, כל הדברים שעוזרים להם להיות חלק מהחברה שלנו הם בזבוז כסף

אז רגע... אתה גם רוצה שיהיו בדיוק כמוך וגם לא מכבד את מי שהם ולא נותן להם עזרה בנושא ועוד קורא לעזרה כזאת בזבוז כספים

וואלה לא מגיע לך שום שירות ושום עבודה מהם, וגם לא מגיע לך שאם תצטרך את ארגוני החסד שלהם שחילונים משתמשים בהם יום יום, הם קודם כל ידרשו ממך דברים לפני שיעזרו לך

אני טוען שהתהליכים האלה לא פותרים את הבעיה, וזה בזבוז כספים. כן, מה הסתירה פה?

לפתוח גדוד חרדי בצבא זה לחלוטין בזבוז כסף. את זה הצבא אומר, לא אני.

להשקיע כסף בהסבות מקצוע לחרדים זה בזבוז כסף. את זה אומר חרדי שהשתלב בהייטק והקים מיזם לשילוב חרדים בהייטק והוא לא הצליח לשפר את המצב שלהם בתעשייה באופן מהותי כי הם לא יודעים מתמטיקה ואנגלית.

אני רוצה להשקיע כסף בלימודי ליבה. להשקיע בלימודי ליבה זה לא בזבוז כסף.

אני מוכן לשפוך כסף, והרבה, אבל במקומות הנכונים.

1 דקה לפני, קמאנן said:

אני טוען שהתהליכים האלה לא פותרים את הבעיה, וזה בזבוז כספים. כן, מה הסתירה פה?

לפתוח גדוד חרדי בצבא זה לחלוטין בזבוז כסף. את זה הצבא אומר, לא אני.

אני רוצה להשקיע כסף בלימודי ליבה. להשקיע בלימודי ליבה זה לא בזבוז כסף.

תבין שמצד אחד אתה רוצה שיהיה בצבא, מצד אחד אתה לא מעוניין לכבד את האמונה שלהם לא להיות עם נשים

זה נקרא גועל נפש

1 דקה לפני, maccabi-king said:

תבין שמצד אחד אתה רוצה שיהיה בצבא, מצד אחד אתה לא מעוניין לכבד את האמונה שלהם לא להיות עם נשים

זה נקרא גועל נפש

אני לא רוצה שהם יהיו בצבא. תחפש את התגובות האחרונות שלי בנושא על זה, אין לי כוח לחזור על עצמי.

מה שאני מבקש זה לימודי ליבה והפסקת קצבאות. זה הכל.

1 דקה לפני, קמאנן said:

אני לא רוצה שהם יהיו בצבא. תחפש את התגובות האחרונות שלי בנושא על זה, אין לי כוח לחזור על עצמי.

מה שאני מבקש זה לימודי ליבה והפסקת קצבאות. זה הכל.

תמשיך לבקש את זה, נראה מי יענה לבקשתך

אין חדש תחת השמש, כולם ימשיכו להתלונן ועולם כמנהגו נוהג

4 דקות לפני, maccabi-king said:

תמשיך לבקש את זה, נראה מי יענה לבקשתך

אין חדש תחת השמש, כולם ימשיכו להתלונן ועולם כמנהגו נוהג

אף אחד לא יענה, אמרתי כבר שאין לי סיכוי. אף ממשלה לא תפתור לי את זה. אבל בסוף זה יתפוצץ.

לא הבנתי מה אתה רוצה בדיוק.

25 דקות לפני, מכביסט לעד said:

זה לא נכון. רק אתמול חולדאי בעצמו אמר שהוא מוכן לשבת עם כל אחד, העיקר שזה לא ביבי.

אני מאמין לו אבל גם אם כן הוא לא ייתן להם את התנאים שביבי נותן להם. 

11 דקות לפני, קמאנן said:

אף אחד לא יענה, אמרתי כבר שאין לי סיכוי. אף ממשלה לא תפתור לי את זה. אבל בסוף זה יתפוצץ.

לא הבנתי מה אתה רוצה בדיוק.

אני אסביר לך

שתי הצדדים פה מונעים משנאה, בגלל זה אי אפשר לשכנע אף צד להתגמש לקראת השני

תאמין לי שאם תנסה להיכנס פנימה ולהבין שחרדים זה לא דבר אחד ויש המון אוכלוסיות וקהילות ויש המון שם שכן התחילו לרצות לימודים ושהילדים שלהם יעבדו אתה תבין שכן יש רצון לשינוי

אבל שכל הזמן באים משנאה, משתי הצדדים, אי אפשר לשנות כלום

כל אלה שלא באו משנאה, אלא מדאגה אמיתית, כן הצליחו לעשות שינוי אצל הרבה מהם

ולא סתם יש כבר המון עורכי דין, רואי חשבון ושאר מקצועות סופר מכובדים ויוקרתיים שהם חרדים מכף רגל ועד ראש

נכון שזה עדיין מיעוט, אבל צריך להתחיל ממשהו וזה בעיקר עם הסברה נכונה ולא עם שנאה בעיניים

ותזכור, ביום שכולם שם ירצו לעבוד, רוב החילונים ידפקו מזה

כי ממה שאני זוכר כבר היום על כל משרה טובה יש 7 קופצים, אז קח את המיליון שלהם ותכניס את זה לשאר המשרות וקיבלת עוד 3 קופצים לכל משרה וסיכוי די אפסי שאתה תקבל את המשרה

ותאמין לי שאם חרדי שכל חייו למד גמרא ויש לו למידה ברמה גבוהה יתחרה מול חילוני שחצי מהלימודים שלו הוא רק ברח מבית הספר למסיבות, החרדי יקח בקלות כל עבודה, ואם תבדוק טוב, תראה שאחוז החרדים העוברים במבחני לשכה האחרונים הוא לא נמוך בכלל, אומר לך את זה כאחד שלמד איתם וניגש איתם למבחנים ויודע טוב את התוצאות

לפני3 שעות , סטלן בטלן השמן said:

פקודה בלתי חוקית בעליל מכיר?

לא הבנתי...מה הקשר?

לא מדובר פה בפקודות אלא בחוקים ותקנות, לא רואה קשר בין פקודה בלתי חוקית בעליל למצב הזה

לפני5 שעות , liron1006 said:

מה קורה עם החרדים בברוקלין? מי מממן אותם? טראמפ ? ביידן? דה בלאזיו? תרומות? יוצאים לעבוד?

מוכן להעתיק את המודל לכאן, רק שמישהו יגיד לי את התשובה הנכונה.

בין כל ההאשמות וההגנה על החברה החרדית שנכתבו פה בכמה עמודים האחרונים מסתתרת הודעה מאוד מעניינת שלא קיבלה את המשקל שראוי לה.

בתור אחד שעובד בצמוד מאוד עם אוכלוסיה חרדית בחו"ל, תמיד הדהים אותי ההבדל בין מה שקורה פה למה שקורה בארץ.

עוד יותר מדהים, שבזמן האחרון אני מדבר עם אנשים כמעט קבוע על מה שקורה בארץ. אני ציפיתי לשמוע גיבוי ותירוצים מפה ועד הודעה חדשה אבל הופתעתי לשמוע דברים הפוכים לגמרי.

לפני6 שעות , maccabi-king said:

כי ממה שאני זוכר כבר היום על כל משרה טובה יש 7 קופצים, אז קח את המיליון שלהם ותכניס את זה לשאר המשרות וקיבלת עוד 3 קופצים לכל משרה וסיכוי די אפסי שאתה תקבל את המשרה

ותאמין לי שאם חרדי שכל חייו למד גמרא ויש לו למידה ברמה גבוהה יתחרה מול חילוני שחצי מהלימודים שלו הוא רק ברח מבית הספר למסיבות, החרדי יקח בקלות כל עבודה, ואם תבדוק טוב, תראה שאחוז החרדים העוברים במבחני לשכה האחרונים הוא לא נמוך בכלל, אומר לך את זה כאחד שלמד איתם וניגש איתם למבחנים ויודע טוב את התוצאות

אם חרדים ישתלבו בשוק העבודה, הם בעצמם גם יפתחו עסקים חדשים וחברות חדשות ויעסיקו חרדים / חילונים. זה לא שיש X מספר עסקים שאי אפשר לעבור..

1 hour ago, Zizou said:

אם חרדים ישתלבו בשוק העבודה, הם בעצמם גם יפתחו עסקים חדשים וחברות חדשות ויעסיקו חרדים / חילונים. זה לא שיש X מספר עסקים שאי אפשר לעבור..

אני אשמח לראות איך החילוני יגיב שאותו חרדי שהוא רצה שיצא לעבוד, הקים מולו עסק דומה לשלו, ועקף אותו במכירות

אין אולי מספר עסקים שאי אפשר לעבור, אבל עוד עסקים זה פגיעה מסוימת גם בעסקים קיימים, גם ככה היום יש לכל מקצוע תחרות מטורפת

מכבי קינג אני מצטער. זה ממש לא הכיוון. עוד עסקים מכל מגזר שיהיה זה ברכה, זה שגשוג, זה לפתוח את השוק לחדשנות ותאמין לי שיש מקום לכולם. לא לגיטימי לבוא ולהגיד שהם יתפסו מקומות עבודה של חילונים. זה לא הסיבה ולא הסיפור. בוא אחי רוב החרדים שלא לומדים בצורה סדירה בכל מקרה כבר עובדים בשחור לכן זה נטו עניין של הסדרה מול רשויות החוק.

לפני10 שעות , ת"א שלנו said:

אני מנסה לטאטא את הבעיות מתחת לשטיח? תגיד לי אתה נורמלי? 

תקרא את מה שכתבתי ואל תבלבל לי בשכל

צריך לטפל במצב הנורא של האוטונומיה בתוך המדינה. זה לא יכול לעבור לסדר היום.

אבל זו הבעיה של הממשלה שמאפשרת את זה ולא של החרדי הממוצע.

לשנוא אותם בגלל פוליטיזציה זה להיות אהבל. נקודה.

אין שום קשר לשנאה.

אם כבר רגש, הייתי בוחר בפחד בקשר לעתיד המדינה בצורה שבה העניינים מתנהלים.

להאשים את הפוליטיקאים והפוליטיקה במצב זה להסתכל על סימפטום של הבעיה ולא על הבעיה עצמה - יש פה מלחמה בין תרבויות, והתרבות שמנסה להשתלט עלינו צומחת בקצב מפחיד.

חברה שמנהלת כמו כת חייבת טיפול הרבה יותר מעמיק.

אני ואנשים רבים למשל לא יכול להשלים עם הדרת נשים.

שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה בבית הפרטי שלו, אבל לא ייתכן שיאפשרו הדרת נשים במרחב הציבורי ואפילו יקלו עליה בתירוץ של שילוב חרדים. 

לפני7 שעות , Mentel said:

לא הבנתי...מה הקשר?

לא מדובר פה בפקודות אלא בחוקים ותקנות, לא רואה קשר בין פקודה בלתי חוקית בעליל למצב הזה

המשטרה אוכפת תקנות שפוגעות בחוקי יסוד במקום לסרב פקודה

לפני9 שעות , maccabi-king said:

אני אסביר לך

שתי הצדדים פה מונעים משנאה, בגלל זה אי אפשר לשכנע אף צד להתגמש לקראת השני

תאמין לי שאם תנסה להיכנס פנימה ולהבין שחרדים זה לא דבר אחד ויש המון אוכלוסיות וקהילות ויש המון שם שכן התחילו לרצות לימודים ושהילדים שלהם יעבדו אתה תבין שכן יש רצון לשינוי

אבל שכל הזמן באים משנאה, משתי הצדדים, אי אפשר לשנות כלום

כל אלה שלא באו משנאה, אלא מדאגה אמיתית, כן הצליחו לעשות שינוי אצל הרבה מהם

ולא סתם יש כבר המון עורכי דין, רואי חשבון ושאר מקצועות סופר מכובדים ויוקרתיים שהם חרדים מכף רגל ועד ראש

נכון שזה עדיין מיעוט, אבל צריך להתחיל ממשהו וזה בעיקר עם הסברה נכונה ולא עם שנאה בעיניים

אתה ממשיך פה בדיוק באותה טקטיקה שאתה והחרדים משתמשים בה כל הזמן נסיון לטשטש אותנו החילונים עם כל מני הסחות דעת כדי למשוך זמן עם המצב הקיים עד שהחרדים ישתלטו דמוגרפית והמדינה תקרוס. לצערי הרב אתם לא מבינים שגם אתם תפסידו מזה שלא יהיה יותר מי שיממן אותכם, אבל בוא נשים את זה בצד. 

פשוט כתבת פה שטויות שלא מכתבות עם שום דבר מהמציאות, נטו מתוך תחושות/תקוות שלך. 

כל חיפוש בגוגל יראה לך שאחוז ההצלחה של חרדים במבחנים ארציים (לדוגמה מבחני לשכה, או כל מבחן הסמכה אחר) הוא נמוך מאוד וכמובן נמוך משמעותית מהאוכלוסייה החילונית. כל מודל או איש מקצוע בעולם יגיד לך באופן חד משמעי שסט הכלים של חרדי שלמד גמרא כל חייו נמוך בהרבה מהחילוני הממוצע (גם שיצא למסיבות) - גם המציאות מוכיחה את זה כמובן. 

והשטות שכתבת על זה שהם יתפסו מקומות עבודה לחילונים (חחח) פשוט הפוכה לחלוטין מאיך שעובדת כלכלה ומהשינויים בנתוני הצמיחה שצפויים להתרחש בעקבות יציאה לעבודה של חרדים.

הדברים האלו לא משנים לך. העובדות לא משנות לך וגם לא המציאות, הנראטיב שאתה מריץ הוא היחיד שמתווה את דרך החשיבה שלך ואדם טיפש/פחות מבין שיקרא את ההודעה שלך עלול לחשוב שמשהו מתוכה אשכרה מייצג את המצב/מציאות בזמן שזה באמת גיבוב של שטויות רנדומלית. 

ועדיין, אתה מנצח. אתה ממשיך לכתוב דברים על אהבה/שנאת חינם, על מניעים להתנהגויות ועל שינויים אפשריים אם רק היו קורים כל מני דברים, ממשיך לטשטש אותנו ולהסיח את דעתנו מהבעיה ובזמן הזה החרדים ממשיכים לעשוק את עורק החיים של המדינה הזאת.

54 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

המשטרה אוכפת תקנות שפוגעות בחוקי יסוד במקום לסרב פקודה

אבל ניתן לפגוע בזכויות יסוד בתנאים מסוימים, בפגיעה שהיא מידתית ולטובת תכלית ראויה.

בודאות לא מדוברת בפקודה בלתי חוקית בעליל, אם  חרדים (או כל אחד אחר) חושב שיש פה פגיעה שאיננ עומדת בתנאים (שקבועים בחוק כן), הוא מוזמן לעתור כנגדה...עד קביעה לביטול ההוראה הוא צריך לקיים את אותה הוראה.

סתם לזרוק לאוויר פקודה בלתי חוקית בעליל זה מיותר

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.