Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

לפני1 שעה , ravid said:

אחלה. מעולה. הלוואי שבכל הקהילות החרדיות יעשו את זה.

על פניו מדובר במהלך מדהים, וכל הכבוד.

אבל זה לא יכול להיות מוסתר מהמדינה. הקורונה לא נשארת רק במגזר מסויים כמו המערך הזה, ולכן כל היערכות חייבת לדעת את כל המידע האפשרי. אני בעד שהערך הזה ימשיך, אבל ביידוע ובשיתוף, ואולי אף פיקוח של משרד הבריאות. אם יש 150 חולים קשים יותר ממה שחשבנו, יכול להיות שהיה צריך לעשות פעולות אחרות או לעשות אותן בזמן אחר.

המערכת חייבת להכיר את כל הנתונים במלואם כדי לקבל החלטות, ולהסתיר מידע מהם מסכן את כולנו.

לפני1 שעה , ravid said:

אחלה. מעולה. הלוואי שבכל הקהילות החרדיות יעשו את זה.

אבל זה לא יכול להיות מוסתר מהמדינה. הקורונה לא נשארת רק במגזר מסויים כמו המערך הזה, ולכן כל היערכות חייבת לדעת את כל המידע האפשרי. אני בעד שהערך הזה ימשיך, אבל ביידוע ובשיתוף, ואולי אף פיקוח של משרד הבריאות. אם יש 150 חולים קשים יותר ממה שחשבנו, יכול להיות שהיה צריך לעשות פעולות אחרות או לעשות אותן בזמן אחר.

המערכת חייבת להכיר את כל הנתונים במלואם כדי לקבל החלטות, ולהסתיר מידע מהם מסכן את כולנו.

8 דקות לפני, hairy2hell said:

המהלך בא כתגובה להסתה ברורה נגד הציבור הזה

זאת בנוסף לעדויות מטרידות מאוד מבתי החולים 

אם אתה חושב שמה שהם צריכים עכשיו זה פיקוח של משרד הבריאות ממש פספסת את המטרה של זה

17 דקות לפני, hairy2hell said:

ברמת העיקרון אתה צודק אבל

המציאות הוכיחה שלרשויות בארץ ולמשרד הבריאות בפרט אין טיפת מושג בניהול המגיפה וקבלת החלטות נכונה, לכן גם אם משרד הבריאות היה יודע מה הולך שם, לא נראה לי שזה היה מוביל לאילו תובנות והחלטות משמעותיות.

בלי קשר לזה כרגע הממשלה חייבת לגדל ביצים ולהודיע שעקב ניצול לרעה מצד הקהילה- אין יותר מלוניות קורונה לציבור החרדי. הם לא קולטים שהמלוניות האלה רק מגבירות את התחלואה? מטומטמים. זה אשכרה המדינה משלמת כסף כדי לעודד חרדים לחלות בקורונה ויסלחו לי כל המצדדים בהם שמשום מה נמצאים פה.

13 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

המהלך בא כתגובה להסתה ברורה נגד הציבור הזה

זאת בנוסף לעדויות מטרידות מאוד מבתי החולים 

אם אתה חושב שמה שהם צריכים עכשיו זה פיקוח של משרד הבריאות ממש פספסת את המטרה של זה

אני שונא את הסתה והשנאה שיש נגדם (יש לי המון ביקורת על ההתנהלות של המון אנשים בציבור החרדי בתקופת הקורונה, אבל הציבור החרדי בכללותו הוא הקורבן של המעשים הללו, לא האשם), ותאמין לי שאני יוצא נגד כל מי שאני מכיר שמתבטא ככה.

זה לא סותר את זה שזה לא שהם צריכים את פיקוח משרד הבריאות, אלא שכדי שמשרד הבריאות יותר יוכל להלחם בתחלואה בכל הארץ כמו שצריך, הוא חייב לפקח על מיזמים פרטיים שכאלו.
זה לא שזה מרגיז אותי עקרונית שזה מתנהל כ-״אוטונומיה״, כמו שטענו בכתבה, אלא שפשוט הוירוס לא מתחשב באם זה אוטונומיה או לא, וכל עוד יש אינטרקציה בין אנשים (ובהכרח יש), התחלואה תעבור בין כולם, ולכן חייב להיות מי שינהל את הקרב במרוכז.

5 דקות לפני, ravid said:

ברמת העיקרון אתה צודק אבל

המציאות הוכיחה שלרשויות בארץ ולמשרד הבריאות בפרט אין טיפת מושג בניהול המגיפה וקבלת החלטות נכונה, לכן גם אם משרד הבריאות היה יודע מה הולך שם, לא נראה לי שזה היה מוביל לאילו תובנות והחלטות משמעותיות.

אז הפתרון לזה שהרשויות לא מקבלות החלטות נכונות הוא להגביל את היכולת שלהם לקבל החלטות נכונות?

אולי במקום לוותר ככה למדינה, נתחיל לדרוש מהם לפעול כמו שצריך?

צטט

בלי קשר לזה כרגע הממשלה חייבת לגדל ביצים ולהודיע שעקב ניצול לרעה מצד הקהילה- אין יותר מלוניות קורונה לציבור החרדי. הם לא קולטים שהמלוניות האלה רק מגבירות את התחלואה? מטומטמים. זה אשכרה המדינה משלמת כסף כדי לעודד חרדים לחלות בקורונה ויסלחו לי כל המצדדים בהם שמשום מה נמצאים פה.

לא. זה ממש לא הפתרון.

יש מטומטמים שמנצלים את זה? כן, ברור. צריך לעשות עם זה משהו, למרות שבכנות, אני לא יודע מה. אולי לקנוס משמעותית כל מי שמתגלה שנדבק בכוונה כדי להגיע לשם, אולי משהו אחר.

אבל זה לא אשמת ״הציבור החרדי״. זה אשמת אנשים משם.

יש מטרה למלוניות הללו - להוריד את התחלואה, לאפשר לאנשים חולים להיות מובדדים משאר האוכלוסיה. אם אתה מוריד את זה, אתה לוקח לציבור החרדי כלים להגן על עצמו מפני התחלואה. זה יגיד שכל מי שחולה, ימשיך לגור צמוד לכל שאר המשפחה שלו, ויגרום לתחלואה יותר גבוהה. זה יגיד שאם יש מטומטמים שמתקהלים, לשאר הציבור לא יהיה כלים להגן על עצמם מפניהם.

לפני2 שעות , Krishi said:

כל הכתבות והידיעות האלה שמביאים פה רק על החרדים, נועד בשביל מה בדיוק? 

אתה חייב להתעורר כבר ולהגיד: "טעיתי שהגנתי עליהם. הם אוכלוסייה של פורעי חוק, חזירים, אוכלי חינם שהורגים אותנו בקורונה בשיטתיות. אני מצטער על כל הפעמים שהצגתי אותם כקורבן או ניסיתי להתעלם מהעובדה הברורה שהם האוכלוסייה הכי בעייתית במדינה שיש בה ככ הרבה מיעוטים נוראיים."

חלאס. אתה מאבד לגיטימציה מבחינת כולם פה ובקצב הזה גם בנושאי מכבי לא נוכל להקשיב לך.

8 דקות לפני, hairy2hell said:

לא אמרתי מחסן, אמרתי יחידת דיור.

כן כן, זה. תפסיק להתחמק. 

תראה את הדוח, תצנזר מה שצריך תשאיר שם משפחה שנוכל לוודא שזאת האמת. 

אני מתחייב לבטל לך את הדוח המופרך הזה, אם לא אצליח אני אשלם עליו מכספי. קדימה.

28 דקות לפני, BRoi said:

אני לא מבין איך לא חוסמים לך את המשתמש עדיין על ההתבטאויות האלו 

אני לא מבין איך לא חוסמים לך את היוזר שאתה מגן על פושעים שמבצעים פיגועים באוכלוסייה אזרחית. במדינה שלנו. 

41 דקות לפני, BRoi said:

אם מישהו היה מדבר ככה על המגזר הערבי המשתמש שלו היה ממשיך להיות פעיל כאן? @amilov

אתה לא רוצה שאני אאסוף ואשחרר כאן את מגוון הציטוטים שלך על השמאל ותנועות המפגינים נגד רוה"מ. זה ממש יגרום לך להיראות כמו אידיוט אחרי ההודעה האחרונה. 

• מנהלים ראשיים
1 hour ago, BRoi said:

אם מישהו היה מדבר ככה על המגזר הערבי המשתמש שלו היה ממשיך להיות פעיל כאן? @amilov

אני אשמח לדעת מה הקשר והאם אתה משייך אותי לקבוצה כזאת או אחרת?

בלי קשר לזה, כמו שדיברתי כבר עם סויר, אני בעד שיח טוב ונכון ובצורה עניינית.

22 דקות לפני, ravid said:

אתה לא רוצה שאני אאסוף ואשחרר כאן את מגוון הציטוטים שלך על השמאל ותנועות המפגינים נגד רוה"מ. זה ממש יגרום לך להיראות כמו אידיוט אחרי ההודעה האחרונה. 

אשמח שתראה לי אם אי פעם רשמתי על המפגינים " חזירים/נאצים/ הסרטן "של המדינה 

אין מה להשוות בין מפגינים לבין החרדים הקיצוניים. 

אפשר להגיד שהמפגינים הם חסרי אחריות, פוגעים באזרחים בעקיפין, לא אכפת להם מכלום חוץ מזה שביבי ילך, מונעים משנאה וכו' וכו' - אפשר להתווכח על זה. 

אבל אי אפשר להשוות בינהם לחרדים הקיצוניים שכן המפגינים הם לא איזה קבוצה ספציפית שגם לא תורמת כלום למדינה ואוכלת את המשאבים שלה, גם גדלה משנה לשנה ופוגעת יותר באזרחים ובכלכלה וגם בתקופת הקורונה מבצעת פיגועים ביולוגיים נגד אוכלוסייה אזרחית ואחראיים ישירים לרוב המיתות של אזרחי ישראל במלחמת הקורונה.

המפגינים זאת תופעה חולפת שקשורה לנושא ספציפי, לא קבוצה מוגדרת שמטרתה לחרב את המדינה מבפנים - לקרוא להם **** של המדינה זה יהיה עוול נוראי. הם מקסימום משולים למחלה אוטואימונית או משהו כזה - וגם זה סובייקטיבי ו.לוי בנקודת מבט של המסתכל.

החרדים הקיצוניים, בטח במאה שערים וכו' הם ללא ספק הסרטן של המדינה. גידול שלא מפסיק לצמוח ואם לא נטפל בו בקרוב יגמור את המדינה שלנו. 

אני לא מגן על אף אחד.

אני פשוט לא אוהב צביעות והסתה מכוונת נגד ציבור אחד, בעוד שגם במגזר החילוני מפרים את הגבלות הקורונה על שמאל ועל  ימין בצורה גסה ופושעת. 

לפני2 שעות , hairy2hell said:

אז הפתרון לזה שהרשויות לא מקבלות החלטות נכונות הוא להגביל את היכולת שלהם לקבל החלטות נכונות?

אולי במקום לוותר ככה למדינה, נתחיל לדרוש מהם לפעול כמו שצריך?

לא. זה ממש לא הפתרון.

יש מטומטמים שמנצלים את זה? כן, ברור. צריך לעשות עם זה משהו, למרות שבכנות, אני לא יודע מה. אולי לקנוס משמעותית כל מי שמתגלה שנדבק בכוונה כדי להגיע לשם, אולי משהו אחר.

אבל זה לא אשמת ״הציבור החרדי״. זה אשמת אנשים משם.

יש מטרה למלוניות הללו - להוריד את התחלואה, לאפשר לאנשים חולים להיות מובדדים משאר האוכלוסיה. אם אתה מוריד את זה, אתה לוקח לציבור החרדי כלים להגן על עצמו מפני התחלואה. זה יגיד שכל מי שחולה, ימשיך לגור צמוד לכל שאר המשפחה שלו, ויגרום לתחלואה יותר גבוהה. זה יגיד שאם יש מטומטמים שמתקהלים, לשאר הציבור לא יהיה כלים להגן על עצמם מפניהם.

1. לא זה לא הפתרון. אפילו לא רמזתי שזה הפתרון. כן אמרתי שהטיעון הזה לפיו הממשלה צריכה לדעת הכל על מנת לקבל החלטות הוא לא טיעון חזק.  

2. אולי לא נכון לסגור לחלוטין את כל המלוניות לחרדים אלא פשוט למנוע מתושבים של ערים ושכונות מסויימות מלשהות שם. קוראים לזה צדק ואני עומד מאחורי הדברים האלו במאה אחוז.  אם יש להם טענות נא להפנות לאדמו"רים שלהם שפוקדים עליהם להמשיך בשגרת החיים כאילו אין מגיפה. גם לי יש טענות על כך שאני לא יכול לעבוד ולבקר את ההורים שלי כבר חודש למרות שאני נשמע להנחיות.

51 דקות לפני, BRoi said:

אשמח שתראה לי אם אי פעם רשמתי על המפגינים " חזירים/נאצים/ הסרטן "של המדינה 

רשמת דברים לא פחות גרועים. למשל שאתה מקווה שיפול גראד בהפגנה נגד נתניהו, אבל כזה שלא יפגע בשכנים. רשמת זרע עמלק. כמו שאומרים טול קורה מבין עיניך.

4 דקות לפני, ravid said:

אולי לא נכון לסגור לחלוטין את כל המלוניות לחרדים אלא פשוט למנוע מתושבים של ערים ושכונות מסויימות מלשהות שם. קוראים לזה צדק ואני עומד מאחורי הדברים האלו במאה אחוז.  אם יש להם טענות נא להפנות לאדמו"רים שלהם שפוקדים עליהם להמשיך בשגרת החיים כאילו אין מגיפה. גם לי יש טענות על כך שאני לא יכול לעבוד ולבקר את ההורים שלי כבר חודש למרות שאני נשמע להנחיות.

מה הקשר? אתה לא יכול לבקר את ההורים שלך, אז הפתרון זה לקחת לאנשים כלים להתגונן מפני תחלואה, ובכך להגביר את התחלואה בארץ ולהמשיך את הצורך בסגר שימנע ממך לראות את ההורים שלך?

זה לא צדק, זה נקמנות.

אין מה להגיד, אנחנו מדינה של שרמוטות. בודדות האוכלוסיות שאפשר להגיד עליהן שהן מורכבות מרוב של אזרחים טובים שומרי חוק תורמים למדינה וכ"ו, מעטות מאוד. 

אבל אי אפשר להשוות פעילויות בודדות של אזרחים חילוניים מיואשים לתקיפה המאורגנת והמכוונת של החרדים הקיצוניים עלינו. תקרא כתבות, תראה גרפים, תבין את המספרים.

זה כמעט בלתי נתפס אחוז הנדבקים/חולים/מדביקים/מלונויות וכל דבר שקשור לחרדים ביחס לגודלם באוכלוסייה

1 דקה לפני, hairy2hell said:

מה הקשר? אתה לא יכול לבקר את ההורים שלך, אז הפתרון זה לקחת לאנשים כלים להתגונן מפני תחלואה, ובכך להגביר את התחלואה בארץ ולהמשיך את הצורך בסגר שימנע ממך לראות את ההורים שלך?

זה לא צדק, זה נקמנות.

אני מבקש ממך לא להגיב כאן בנושא עד שאתה מודה בשקר שלך/מוכיח את השקר שלך. מספיק אתה אוהד הפועל מטונף, אתה לא תבוא ותשקר פה את ההסטה שלך. 

הוכחה או שתפסיק להגיב בנושא.

4 דקות לפני, hairy2hell said:

זה לא צדק, זה נקמנות.

אז זהו שאני ממש לא כזה בטוח שזה כלי להתגונן מפני תחלואה ולא כלי שמגביר את התחלואה דווקא

אם אין את המלוניות, בהתחשב ברמת העוני והצפיפות בערים חרדיות, כל פעם שמישהו נדבק, אתה יכול להחשיב את כל המשפחה שלו כנדבקים.

בגלל שמספר הילדים הממוצע במגזר הוא 6.9 ילדים (נכון ל-2017), זה אומר שכמעט תמיד כל אחד ידביק בהכרח עוד 8 נפשות.

מלוניות זה צעד להלחם בזה. יש אנשים שמנצלים את זה? זה חמור ממש, וחובה לטפל בזה. אבל זה לא סותר את זה שמדובר בצעד נדרש למלחמה בקורונה.

38 דקות לפני, Krishi said:

אני לא מגן על אף אחד.

אני פשוט לא אוהב צביעות והסתה מכוונת נגד ציבור אחד, בעוד שגם במגזר החילוני מפרים את הגבלות הקורונה על שמאל ועל  ימין בצורה גסה ופושעת. 

איך אתה אוהב לדבר בסיסמאות.

אין עוד מגזר במדינה שהחלטות הממשלה והכנסת הן בגדר המלצה לא מחייבת מבחינתו.

בוא תספר לנו איפה מפרים את הסגר עכשיו במגזר החילוני על ימין ועל שמאל בצורה גסה ופושעת.

ולא, ללכת להשתזף לבד בים זה לא להפר את הסגר בצורה גסה ופושעת, אבל להתכנס עשרות אנשים בבית כנסת בעיר אדומה בוהקת זה בהחלט כן.

עריכה:

במיוחד בשבילך כותרת חדשה. איזה עוד מגזר במדינה בכלל יכול לספק כותרת כזאת?

החרדים מתריעים: הלימודים יחזרו בשבוע הבא - גם ללא שינוי בהנחיות

לפי הצעה של רבנים במגזר, המקודמת על ידי דרעי בממשלה, מוסדות החינוך החרדיים ייפתחו ביום ראשון הקרוב בתמורה לסגר בערים אדומות. 

ואולם, אם הממשלה תסרב, עשרות אלפים ישובו ללימודים: "לא נוכל לשלוט בסיטואציה". 

היום חודשו הלימודים במוסדות חרדים קיצוניים

והיו רבים גם במגזר הזה ששמרו יותר בקפידה מאשר בתל אביב או חיפה.

דיבור על מגזרים טוב בשביל להבין אלו פעולות צריך לבצע כלפי איזו אוכלוסייה כדי להביא לטיפול הטוב ביותר, אבל הוא נוראי למשחק ההאשמות.

האשמה על התחלואה במגזר החרדי היא על רשימת אישים (די ארוכה, אבל עדיין פרטנית) של אנשים במגזר שם, אבל לא על המגזר כולו כיישות אחת.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.