Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

אני לא מאמין ביכולתו של הציבור לשתף פעולה. הרכבת הזאת כבר חלפה. הציבור היום מרשה לעצמו לעשות מה שבזין שלו. לאף אחד לא אכפת מכלום מלבד טובתו האישית. 

רק הקשחה משמעותית של העונשים בגין הפרת הנהלים ואכיפה אגרסיבית יגרמו לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם מסתכנים בהפצת מחלות ויאפשרו לנו להמשיך בשגרת חיים נורמלית עד כמה שאפשר. 

המצב היום הוא כזה שאני יכול לערוך אירוע עם 150 מוזמנים בתוך אולם סגור, להיות אחראי ישיר ל-100 הדבקות ו-5 מקרי מוות ועוד להתפאר בזה ברשתות חברתיות ואף אחד לא יגיד לי מילה. זה עד כמה המדינה רופסת. 

מי שהולך ללא מסיכה/מסיכה על הסנטר במרווח הציבורי- 1000 שקל קנס מיידי לעבירה הראשונה ו-1500 לכל עבירה נוספת

הפרת בידוד- 5000 שקל קנס, אישום פלילי ועד 6 חודשים בכלא

קיום אירוע בניגוד להנחיות- 10,000 שקל קנס ועד שנתיים מאסר.

עסק שלא מכבד את נהלי הריחוק- 10,000-50,000 ש''ח קנס (בהתאם לנסיבות וגודל העסק), שלילת זכאות למענקים והטבות מהממשלה וביטוח לאומי וסגירה מנהלתית עד לתיקון ההפרות.

מבטיח לכם שגרף ההדבקות צונח משמעותית ברגע שאלו יהיו העונשים במידה והם גם יאכפו. כל זה צריך להיות מלווה באיכונים טלפוניים כמובן. לצערי אנחנו הוכחנו שאנחנו נבין רק דרך אחת.

11 דקות לפני, ravid said:

אני לא מאמין ביכולתו של הציבור לשתף פעולה. הרכבת הזאת כבר חלפה. הציבור היום מרשה לעצמו לעשות מה שבזין שלו. לאף אחד לא אכפת מכלום מלבד טובתו האישית. 

רק הקשחה משמעותית של העונשים בגין הפרת הנהלים ואכיפה אגרסיבית יגרמו לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם מסתכנים בהפצת מחלות ויאפשרו לנו להמשיך בשגרת חיים נורמלית עד כמה שאפשר. 

המצב היום הוא כזה שאני יכול לערוך אירוע עם 150 מוזמנים בתוך אולם סגור, להיות אחראי ישיר ל-100 הדבקות ו-5 מקרי מוות ועוד להתפאר בזה ברשתות חברתיות ואף אחד לא יגיד לי מילה. זה עד כמה המדינה רופסת. 

מי שהולך ללא מסיכה/מסיכה על הסנטר במרווח הציבורי- 1000 שקל קנס מיידי לעבירה הראשונה ו-1500 לכל עבירה נוספת

עסק שלא מכבד את נהלי הריחוק- 10,000-50,000 ש''ח קנס (בהתאם לנסיבות וגודל העסק), שלילת זכאות למענקים והטבות מהממשלה וביטוח לאומי וסגירה מנהלתית עד לתיקון ההפרות.

מבטיח לכם שגרף ההדבקות צונח משמעותית ברגע שאלו יהיו העונשים במידה והם גם יאכפו. כל זה צריך להיות מלווה באיכונים טלפוניים כמובן. לצערי אנחנו הוכחנו שאנחנו נבין רק דרך אחת.

חבל על המלל, כי אין לזה היתכנות פוליטית.

מה בסוף יקרה מכל מה שרשמת פה?

יבוא שוטר למישהו שהולך לבד ברחוב בלי מסכה וייתן לו דו״ח 1000 ש״ח, כי זה הכי קל לאכיפה למרות שזה חסר משמעות מבחינת הדבקה.

אבל למי שנפגש בבית עם חברים אף אחד לא יכול לתת קנס.

בלי שיתוף פעולה שום עונש לא יעזור.

21 hours ago, אקיטה said:

יש הבדל חוקי לדעתי.

ואלפי הטינופות, מעבר ליצורי שמאל שרוכבים על המחאה, אלו אנשים שנפגעים קשות מכל הסיטואציה, אני לא חושב שהם יוצאים למחות כי באמת בא להם לצאת למחות.

במילים אחרות, יש הבדל בין אנשים שמוחים כי אין לחם לאכול, לבין אנשים שלא יכולים לוותר על בית כנסת לתקופה מסוימת שאם לא ילכו לשם לא יהיה שום נזק משמעותית לבריאותם, לכלכלה שלהם וכדומה.

כל זה בלי ויכוח הסטטיסטיקות שבנתיים מראים מי האוכלוסייה הבעייתית יותר מהבחינה הזו.

ושאני אומר אוכלוסייה בעייתית זה לאו דווקא בגנותם, הם וערבים חיים אורח חיים יותר קהילתי, זה כל הסיפור.

מה ההבדל החוקי? מדובר בשני חוקי יסוד.

בעיני אין שום הבדל ואני גם לא נכנס בכלל למה מייצגת ההפגנה ומי מפגין שם, בשני המקרים מדובר במוקד הדבקה שלא עומד עם הכללים, למה שהפגנה תאושר ותפילה בבתי כנסת לא? 

שאתה אומר אוכלוסיה בעייתית אתה לא צריך להתנצל, יש סיבה שסטטיסטית החרדים מככבים בראש הרשימה והיא שהם לא עומדים גם בדרישות המינימליות שנדרשות כדי למנוע הדבקה בבתי הכנסת(לא מדבר בכלל על חיי הקהילה), אבל תפילה בבתי כנסת היא לא רק של החרדים וברוב המוחלט של בתי הכנסת מחוץ לקהילות החרדיות עובדים לפי הספר ואין שום סיבה להעניש קולקטיבית ציבור שלם בגלל שלא מצליחים לאכוף אוכלוסיה בעייתית, בדיוק כמו עם המפגינים שחלקם שומרים על ריחוק ומסכות וחלקם מגיעים לאורגיות.

20 hours ago, שי123 said:

זה לא שווה אזכור כי מעבר לעניין שזה מצטלם רע זה עניין חסר משמעות.

כמה אלפי אנשים שמתכנסים בשטח פתוח פעם בשבוע זה לא בר השוואה למיליוני אנשים שמתכנסים בתוך בתי כנסת יום יום.

ואגב, אני חושב שזה לא הגיוני לתת לתת לאלפי אנשים להפגין במקום אחד כשכל המדינה בסגר.

אם ככה אז למה עד עכשיו אפשרו התקהלות לתפילה במקום פתוח עד 20 איש?

זה ממש לא עניין חסר משמעות, לפי ההגיון הזה אין טעם בסגר בכלל כי אי אפשר להידבק בשטח פתוח, פשוט לסגור את כל הקניונים והמקומות הסגורים ויהיה בסדר, על הזין הצפיפות הלא נורמלית בהפגנות.

אתה לא יכול למנוע מבן אדם זכות אחת שאתה נותן לשני, או שסוגרים הכל באופן גורף או שמאפשרים הכל, שום תירוץ לא מתקבל.

5 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מה ההבדל החוקי? מדובר בשני חוקי יסוד.

בעיני אין שום הבדל ואני גם לא נכנס בכלל למה מייצגת ההפגנה ומי מפגין שם, בשני המקרים מדובר במוקד הדבקה שלא עומד עם הכללים, למה שהפגנה תאושר ותפילה בבתי כנסת לא? 

שאתה אומר אוכלוסיה בעייתית אתה לא צריך להתנצל, יש סיבה שסטטיסטית החרדים מככבים בראש הרשימה והיא שהם לא עומדים גם בדרישות המינימליות שנדרשות כדי למנוע הדבקה בבתי הכנסת(לא מדבר בכלל על חיי הקהילה), אבל תפילה בבתי כנסת היא לא רק של החרדים וברוב המוחלט של בתי הכנסת מחוץ לקהילות החרדיות עובדים לפי הספר ואין שום סיבה להעניש קולקטיבית ציבור שלם בגלל שלא מצליחים לאכוף אוכלוסיה בעייתית, בדיוק כמו עם המפגינים שחלקם שומרים על ריחוק ומסכות וחלקם מגיעים לאורגיות.

אם ככה אז למה עד עכשיו אפשרו התקהלות לתפילה במקום פתוח עד 20 איש?

זה ממש לא עניין חסר משמעות, לפי ההגיון הזה אין טעם בסגר בכלל כי אי אפשר להידבק בשטח פתוח, פשוט לסגור את כל הקניונים והמקומות הסגורים ויהיה בסדר, על הזין הצפיפות הלא נורמלית בהפגנות.

אתה לא יכול למנוע מבן אדם זכות אחת שאתה נותן לשני, או שסוגרים הכל באופן גורף או שמאפשרים הכל, שום תירוץ לא מתקבל.

זה בדיוק הלך המחשבה שהביא אותנו לסגר מלא.

בוודאי שאפשר לסגור את בתי הכנסת ולהשאיר למשל את מקומות העבודה פתוחים.

46 דקות לפני, ravid said:

האינסטינקט הראשוני שלי הוא להסכים עם כל מה שהוא כותב, הגיעו מים עד נפש וכו'.

אבל אם אני מוצא את עצמי מסכים עם הודעה ככ נחרצת של רביד זה המקום לעצור ולעשות חשבון נפש עם עצמי איך הגעתי לסיטואציה הזאת ולמה אני חושב ככה על המצב.

2 דקות לפני, שי123 said:

מסכים איתך לגמרי, ועדיין, כל עוד יש הפגנות יהיו גם תפילות.

6 דקות לפני, שי123 said:

זו נקודה שאיכשהו הלכה לאיבוד, כ"כ עסוקים בלריב על הפגנות ותפילות ושוכחים שאם יש מישהו שנפגע מהסגר הזה באמת אלו לא המפגינים היקרים ולא המתפללים שכבר היה להם מתווה של תפילות בחוץ.

הנפגעים האמיתיים אלו אנשים שלא יכולים לעבוד בדגש על עסקים קטנים שרבים מהם פשוט לא ישרדו את זה.

היו חייבים לשחק את המשחק הזה חכם יותר.

5 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מסכים איתך לגמרי, ועדיין, כל עוד יש הפגנות יהיו גם תפילות.

זאת סתם סיסמה שנוח לחלק מהאנשים להשתמש בה.

תפילות והפגנות יהיו גם אם יסגרו את בתי הכנסת, וגם אם יגבילו את ההפגנות למרחק 1 ק״מ מהבית.

אני גם לא מבין את ההפרדה הזאת בין מתפללים ומפגינים לאנשים שנפגעים כלכלית.

1 דקה לפני, שי123 said:

זאת סתם סיסמה שנוח לחלק מהאנשים להשתמש בה.

תפילות והפגנות יהיו גם אם יסגרו את בתי הכנסת, וגם אם יגבילו את ההפגנות למרחק 1 ק״מ מהבית.

בסופו של דבר החלק הכי בעייתי במצב שנקלענו אליו הוא האכיפה הרופסת. יכולים להאשים את הציבור עד שנה הבאה אבל ברגע שמכריזים סגר ואתה במשך שעתיים של נסיעה בכביש לא נתקל במחסום אחד אומר הכל.

2 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

בסופו של דבר החלק הכי בעייתי במצב שנקלענו אליו הוא האכיפה הרופסת. יכולים להאשים את הציבור עד שנה הבאה אבל ברגע שמכריזים סגר ואתה במשך שעתיים של נסיעה בכביש לא נתקל במחסום אחד אומר הכל.

צריך להיות ריאלי. 

המשטרה לא יכולה להיות בכל מקום.

לכן יותר חשוב לדעתי לשכנע את הציבור לשתף פעולה.

אני הייתי משקיע מיליונים רבים בקמפיין הסברה.

כמו שעשו עם ״ישראל מתייבשת״, רק פי 100.

1 hour ago, Sawyer said:

האינסטינקט הראשוני שלי הוא להסכים עם כל מה שהוא כותב, הגיעו מים עד נפש וכו'.

אבל אם אני מוצא את עצמי מסכים עם הודעה ככ נחרצת של רביד זה המקום לעצור ולעשות חשבון נפש עם עצמי איך הגעתי לסיטואציה הזאת ולמה אני חושב ככה על המצב.

זה יכול להיגרם אם נניח, באופן תיאורטי בלבד, דאגתי להכניס לך משהו לאוכל. לכאורה.

18 דקות לפני, ravid said:

זה יכול להיגרם אם נניח, באופן תיאורטי בלבד, דאגתי להכניס לך משהו לאוכל. לכאורה.

העלת חיוך + תאוריה מעניינת.

אבל יכול להיות שפשוט החרדים וכל הציבור פה ככ מטומטם ונאצי שאפילו תפיסות העולם שלנו דומות בכאלו מצבי קיצון..

12 hours ago, turgi said:

מדהים אותי הדבר הזה.

כל השיח הוא למה הוא כן ולמה הוא לא.

אף אחד לא אומר שהמצב חרא ופשוט צריך לעצור הכל לרגע.

אתה גר באוסטרליה נכון?

איך הסגר שם?

14 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

אתה גר באוסטרליה נכון?

איך הסגר שם?

היינו חודשיים בסגר ראשון.

שחררו לחודש ועלינו ל-800 נדבקים ביום אז חזרנו לסגר.

עכשיו אנחנו כבר שלושה חודשים לתוך הסגר השני, אתמול היו 12 נדבקים ביום.

בשבוע האחרון היו כמה הפגנות אבל המשטרה הלכה לתת מכות אז נראה לי שזה הפסיק.

5 דקות לפני, turgi said:

היינו חודשיים בסגר ראשון.

שחררו לחודש ועלינו ל-800 נדבקים ביום אז חזרנו לסגר.

עכשיו אנחנו כבר שלושה חודשים לתוך הסגר השני, אתמול היו 12 נדבקים ביום.

נשמע מטורף לחלוטין.

אם זה יקרה פה הכל יקרוס. לא תישאר כלכלה והמפגינים ישרפו את המדינה.

8 דקות לפני, turgi said:

ואתה לא חושש לגור במדינה שהופכת להיות דיקטטורה ומפזרת הפגנות באלימות?

8 דקות לפני, הנדון said:

דיקטטורה זה אתה אומר.

אני לא חושש לגור פה.

10 דקות לפני, הנדון said:

לא יודע מה יש באוסטרליה. ואני בעד הפגנות של השולמנים.

אבל אני מאוד חושש שראשי המפגינים בבאלפור ממומנים על ידי גורמים עלומים ובעצם פוגעים בדמוקרטיה שלנו.

1 דקה לפני, turgi said:

דיקטטורה זה אתה אומר.

אני לא חושש לגור פה.

על מה מפגינים אצלכם?

6 hours ago, שי123 said:

צריך להיות ריאלי. 

המשטרה לא יכולה להיות בכל מקום.

לכן יותר חשוב לדעתי לשכנע את הציבור לשתף פעולה.

אני הייתי משקיע מיליונים רבים בקמפיין הסברה.

כמו שעשו עם ״ישראל מתייבשת״, רק פי 100.

נו אתה מדבר פה על ישראלים. חוץ מבדיחות על הקמפיינים האלה לא יהיה כלום. 

מי שהיום מפחד מהקורונה ימשיך להיזהר ולפחד (או שהוא יפסיק כי הוא יראה הרבה אנשים שלא נזהרים) ומי ששם זין ימשיך לשים זין.

אנשים מבינים טוב מאוד את המצב, אבל לצערי חלק גדול מהישראלים חייבים להיות ישראלים ולנסות למצוא פירצות חלשים זין על ההנחיות.

45 דקות לפני, מכביסט לעד said:

נו אתה מדבר פה על ישראלים. חוץ מבדיחות על הקמפיינים האלה לא יהיה כלום. 

להיפך, דווקא בגלל שמדובר בישראלים הקמפיין הנכון יכול לגרום להם לעשות בדיוק הפוך ממה שהם עושים עכשיו.

אשמח לדעת אם מישהו מבין מההנחיות אם מותר לסייע לחולה במצוקה או בקושי לא באזור מגורים שלי.

זה מאוד חשוב לי לדעת מסיבות אישיות.

12 hours ago, ravid said:

בגדול כן, חוץ מכמה דברים:

כלא לא. עזוב התרעה, המהלך הכי דפוק שאתה יכול לעשות עכשיו זה להכניס הרבה אנשים שיכול להיות שנחשפו אל מקום סגור וצפוף. זה דרך בטוחה להעלות את כמות התחלואה.

איכונים טלפונים - לא עובד. טווח רחב מדי. זה אחלה כשרוצים למצוא את הטווח של הכמה רחובות שמחבל מסתתר בהם, ואז אפשר לעבור דלת-דלת, אבל זה לא יעיל בשיט כשרוצים לוודא האם אדם מסויים נחשף לאדם אחר.

וכל עניין הקנסות חייב חייב חייב לבוא יחד עם תמיכה כלכלית למי שצריך, כולל עסקים. בתור אחד שכלכלית לא נפגע יותר מדי בקורונה קל לי לדבר, אבל אם המצב שלי היה אחרת והיו מונעים ממני עכשיו הכנסה לחודש אחרי חצי שנה שבמקסימום הייתי מכניס חצי מהסכום הרגיל שלי, יכול להיות שהייתי מפר גם את כללי הסגר כדי לעבוד, לא כי אני לא מאמין בסגר, אלא כי לא הייתה לי ברירה אחרת.

צריך אכיפה נוקשה, זה ברור, אבל יותר מזה צריך לתת לאנשים את הכלים לקיים את ההוראות. כי אחרת זה מדרון חלקלק - כמה אנשים מפרים את כללי הסגר כי אין להם ברירה. ואם הם כבר מפרים כמה כללים, הם יפרו עוד, כי מה זה כבר משנה. ואז הסובבים אותם יפרו גם הם.

צריך לעודד אנשים לקיים את ההנחיות, לתת להם את כל הכלים לעשות את זה, ולהעניש בחומרה את מי שבכל זאת מפר אותן.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.