Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

1 hour ago, idan8 said:

אבל איך אתה יכול להשוות את זה אבסולוטית בלי להתייחס למימדי העיר. אז מה אם יש 5000 מאומתים בת"א כשהעיר היא בגודל של חצי מיליון, כמה יש בבני ברק ומה כמות התושבים שם?

אני יכול להשוות כי המרחבים בין האנשים הם לא כמו באירופה, כולם צפופים אחד בתחת של השני, יותר חולים מאומתים זה סיכון ליותר הפצה גם אם פר כמות תושבים יש פחות מודבקים. חשוב לזכור גם כמו שאמרתי לת"א באים הרבה בליינים מערים מסביב, לכן אולי שווה לעשות סיכום של כל החולים בגוש דן רבתי ביחס לכמות אוכלוסיה. 

מעבר לכך רשמתי שגם אם מסתכלים רק על פר חולים לפי כמות אוכלוסיה מי שמככב שם בעיקר זה הערים/כפרים הערבים והחרדים ברובם קרובים יותר לכלל האוכלוסייה מאשר לישובים הערבים. זה גם רואים בגרפים שלופו הביא. 

52 דקות לפני, שי123 said:

אתה סתם מכליל.

אכן ברשימת היישובים האדומים, הרוב יישובים ערביים.

ביישובים חרדיים יש כמה שהם ברמת תחלואה גבוהה וגם במגמת עליה מהירה.

לדוגמה:

מודיעין עלית עם 17.5% תוצאות חיוביות מתוך כלל הבדיקות וגידול של כמעט 12% במספר המאובחנים תוך שבוע יחסית למספר המאובחנים מאז מרץ.

בית שמש עם מעל 20% תוצאות חיוביות מכלל הבדיקות וגידול של 14% במספר המאובחנים בשבוע האחרון יחסית למספר המאובחנים מאז מרץ.

לשם השוואה, תל אביב שאתה מנסה לצייר אותה כעיר בעייתית: קצת יותר מ4% תוצאות חיוביות מכלל הבדיקות וגידול של כ5% במספר המאובחנים בשבוע האחרון.

ראה תשובתי מעלה

קרישי אני לא סגור על מה האינטרס ואתה יכול להסתובב סביב הזנב של עצמך עוד שבועיים רצוף ולהגיב לכל פיפס בנושא

העובדות לא ישתנו, הבעיה שלנו בקורונה זה החרדים והערבים. 

9 דקות לפני, Sawyer said:

קרישי אני לא סגור על מה האינטרס ואתה יכול להסתובב סביב הזנב של עצמך עוד שבועיים רצוף ולהגיב לכל פיפס בנושא

העובדות לא ישתנו, הבעיה שלנו בקורונה זה החרדים והערבים. 

אני לא אומר שהם לא בעיה, אני אומר שהם לא הבעיה היחידה אבל מטפלים בזה כאילו הם כן. 

מה הטענה שלך כלפי החרדים והערבים בסופו של דבר? שהם שמים זין על ההנחיות, מתקהלים בכמויות, לא שמים מסיכות. ומה? חילונים לא עושים את זה? 

38 דקות לפני, Krishi said:

אולי שווה לעשות סיכום של כל החולים בגוש דן רבתי ביחס לכמות אוכלוסיה. 

אין אפילו עיר אחת בלי אוכלוסיה חרדית גדולה בגוש דן שנמצאת ברשימת הערים האדומות או הכתומות, אז איזה סיכום שלא תעשה הטענות שלך פשוט לא נכונות.

25 דקות לפני, Krishi said:

מה הטענה שלך כלפי החרדים והערבים בסופו של דבר? שהם שמים זין על ההנחיות, מתקהלים בכמויות, לא שמים מסיכות. ומה? חילונים לא עושים את זה? 

לא מבין למה אתה מחפש טענות נגד מישהו, זה בכלל לא מעניין חוץ מאת התקשורת שמחפשת רייטינג.

צריך להוריד את מקדם ההדבקה במקומות שבהם הוא גבוה.

יש הרבה גורמים שמשפיעים על מקדם ההדבקה, ויש מספיק אנשים שזה המקצוע שלהם להבין מה הבעיה ולפתור אותה.

6 דקות לפני, שי123 said:

אין אפילו עיר אחת בלי אוכלוסיה חרדית גדולה בגוש דן שנמצאת ברשימת הערים האדומות או הכתומות, אז איזה סיכום שלא תעשה הטענות שלך פשוט לא נכונות.

לא מבין למה אתה מחפש טענות נגד מישהו, זה בכלל לא מעניין חוץ מאת התקשורת שמחפשת רייטינג.

צריך להוריד את מקדם ההדבקה במקומות שבהם הוא גבוה.

יש הרבה גורמים שמשפיעים על מקדם ההדבקה, ויש מספיק אנשים שזה המקצוע שלהם להבין מה הבעיה ולפתור אותה.

כי זה מתפרס אז בטח שלא יהיה חחח 

צריך להוריד את ההדבקה בכל מקום. 

וצריך לאכוף את המגבלות בכל מקום. ולא לעשות איפה ואיפה

3 דקות לפני, Krishi said:

כי זה מתפרס אז בטח שלא יהיה חחח 

צריך להוריד את ההדבקה בכל מקום. 

וצריך לאכוף את המגבלות בכל מקום. ולא לעשות איפה ואיפה

מה זה מתפרס?

אם אף אחת מהערים לא כתומה או אדומה, אז הממוצע גם צהוב ומטה.

להוריד את מקדם ההדבקה בכל מקום זאת סתם סיסמה.

בתל אביב מקדם ההדבקה מתחת ל1 כרגע, ויש ערים שבהן הוא גבוה בהרבה מ1.

47 דקות לפני, Krishi said:

אני לא אומר שהם לא בעיה, אני אומר שהם לא הבעיה היחידה אבל מטפלים בזה כאילו הם כן. 

מה אתה עושה לי חישובים ותאוריות

שורה תחתונה - שם יש הכי הרבה קורונה הם שמים הכי הרבה זין נדבקים הכי הרבה ומדרדרים אותנו בצורה הכי גרועה. זהו. 

2 אוכלוסיות זבל בכל מה שקשור בקורונה - באסה שאני חולק מדינה איתם. 

6 hours ago, Krishi said:

מהגרפים האלה אני מבין שהבעיה העיקרית היא הערבים (כמו שרשמתי לגבי התחלואה פר 10 אלף איש) . החרדים קרובים יותר לאזור של הציבור הכללי. 

ושוב, זה רק ממה שידוע לנו. לא הגיוני שיאפשרו התקהלויות רחבות באוכלוסיה הכללית/חילונית איך שתקרא לזה, כאילו הקורונה פוסחת עליהם. רוב החולים אגב בכל יום הם מחוץ לאזורי התפשטות וערים אדומות בפער גדול מאוד. זה אפשר לראות מהנתונים של משרד הבריאות. 

חד וחלק, הנגיף לא יודע להבחין ולהבדיל בין מגזרים ואוכלוסיות שונות וכולם צריכים להישמר ולהיזהר במידה זהה ועל כלל הציבור צריכות להיות מוטלות מגבלות זהות במדויק. העניין הוא שעושה רושם שהאכיפה בכללותה היא די רופפת כי חלקים נרחבים וגורפים מהציבור הפסיקו להאמין בקורונה או התייאשו מהצעדים שהם נדרשים לעשות ברמה האישית כדי למזער ולהקטין את התחלואה. אני מסכים איתך שאם מותרות התכנסויות המוניות מסוג כלשהו אז הן צריכות להיות תקפות לכולן ולא למגזר אחד, ואם הדבר אסור אז האיסור צריך להיות גורף.

הסיפור פה הוא בעיית משילות וריבונות קשה שקיימת בעיקר במגזר הערבי ובחלקים מסוימים אך קטנים יותר במגזר החרדי, והם מקשים מאד על היכולת של הרשויות לעשות משהו. זו אגב בעיה מערכתית וגורפת בתחומי חיים רבים שיוצרים תתי-מדינות בתוך מדינת ישראל. אין היום למשטרה שום רצון או יכולת לאכוף בעיות קשות שקשורות במגזר הערבי - נשק בלתי חוקי, רציחות, תקיפות שוטרים. עד כה זו הייתה צפרדע שהרשויות בטיפשותן בלעה, אבל הקורונה באופן טבעי העצימה את המורכבות ואילצה את המדינה לספק הסברים ופתרונות. 

המספר המוחלט של החולים כמו כל מספר שיעמוד בפני עצמו מספר לנו מעט מאד, והצגה שלו כנתון המספר לנו סיפור כלשהו היא לא הדבר הכי נכון לעשות. חייבים להעמיד אותו מול מדד אחר כדי לקבל הבנה טובה יותר של המצב. 700 החולים הפעילים בתל אביב אינם שווי ערך ל550 חולים בטירה (16 חולים לכל 10 אלף תושבים לעומת 207), כמו שחלוץ של 30 שערים בלטביה לא שווה ערך לחלוץ עם כמות שערים זהה בפרמיירליג וסל קניות של 100 ש"ח בארץ לא יתן לך את מה שאותו סכום כספי יעניק לך בהודו.

2 hours ago, Dandelion said:

חד וחלק, הנגיף לא יודע להבחין ולהבדיל בין מגזרים ואוכלוסיות שונות וכולם צריכים להישמר ולהיזהר במידה זהה ועל כלל הציבור צריכות להיות מוטלות מגבלות זהות במדויק

זה נכון אולי בעולם אוטופי.

בישראל המצב מורכב בהרבה כי לאוכלוסיות שונות יש מאפיינים שונים שמשפיעים על מקדם ההדבקה בהינתן אותן מגבלות.

לדוגמה, אדם חרדי אחד שנדבק חוזר הביתה ועלול להדביק בממוצע פי 2 בני משפחה באשר אדם במשפחה לא חרדית.

והמצב עוד יותר גרוע לתלמיד חרדי שלומד בישיבה בתנאי פנימייה.

8 hours ago, Krishi said:

ברמת העיקרון אני מסכים עם מה שאתה אומר.

בשורה התחתונה, הם לא אשמים. אני לא יכול להאשים את החרדים שהם מולידים 7 ילדים בממוצע וגרים בדירת 70 מטר, ומדביקים בתוך הבית.

אפשר לקחת כדוגמה את בני ברק, כי זה בדיוק מתאר את הבעיה. ראש העיר וראשי הקהילה שם באמת עושים כל מאמץ אפשרי כדי להוריד שם את התחלואה, הולכים שם עם מסיכות, קפסולות, הסברה וכו׳. אבל, התחלואה שם לא יורדת. למה? כי לא משנה מה הם יעשו בחוץ או במסגרות, הם חוזרים הביתה ומדביקים את כל המשפחה. זה בלתי נמנע. מעשית, זה לא פתיר. אוקיי, זה כן, אבל זה ידרוש להוציא אנשים מהבתים. וזה לצערי לא יקרה.

שידביקו את עצמם, אין לי בעיה. יש לי בעיה עם העובדה שזה תופס לי מיטות בבית החולים והאפשרות שהם יתערבבו עם שאר האוכלוסייה ה״ירוקה״ וידביקו אותה. מהחלק האחרון אני לא חושש, האמת.

אז כן, גם חילונים שמים זין. אבל הסיכוי שהם יפיצו את הנגיף הוא קטן יותר. חילוני אשכרה יכול להיכנס לבידוד עם תנאים טובים. חרדי, לא (שוב, אני

לא מאשים). זאת הסיבה גם שאתה לא רואה תחלואה משמעותית אצל החילונים.

עשיתי אתמול סדנת ריברסינג והבנתי שזה בעצם סוג של "סדנת קורונה".
נכנסים עם עוד 10-20 אנשים לחדר סגור וממוזג ומתרגלים שאיפות ונשיפות חזקות מהפה עם פה פתוח לרווחה.

כל החרדים נאצים - חייבים למות מיד. גם הערבים. אין הבדל בינהם כבר. 

אנשים טיפשים, שטופי מוח, הולכים כמו עדר, פוגעים בכולם וצריך לרחם עליהם שהם טיפשים מבחירה. שימותו כולם יהיה מדהים בישראל, מדינה מספר 1 בעולם. סעמק.

20 דקות לפני, Sawyer said:

אנשים טיפשים, שטופי מוח, הולכים כמו עדר, פוגעים בכולם וצריך לרחם עליהם שהם טיפשים מבחירה. שימותו כולם יהיה מדהים בישראל, מדינה מספר 1 בעולם. סעמק.

מה הדליק אותך דווקא עכשיו :/?

39 דקות לפני, Sawyer said:

אנשים טיפשים, שטופי מוח

ואו כמה מודעות עצמית

אם יש 0 הדבקות בהפגנות, למה לא פותחים את כל הארץ, ארועי תרבות, ספורט, מה עוד יש שם... לא נשמור מרחק אבל בערך חצי אולי ישימו מסכות, מסתבר שזה מספיק. אה וכמובן רק באויר הפתוח שבו אף אחד מעולם לא נדבק בקורונה. 

הפעם זה העובדה שהם לא מוכנים לסגר כי זה "דווקא נגדם" ולא כי פשוט... ...... ........ יש אצלהם הכי הרבה קורונה והם עושים הכי הרבה שכונה

דיי זה גומר אותי, למה אני צריך לסבול את כל הטמטום הזה

אני מתמודד עם הטמטום של הסביבה שאני חיי בה אבל הטמטום של המקומות הבאמת מטומטמים, ואוו.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.