Jump to content

קורונה

חבסוס

Recommended Posts

17 דקות לפני, Yoadknux said:

איזה פיזיקה בסיסית? אני בשנה האחרונה של הדוקטורט שלי בפיזיקה ואין לי מושג האם נגיפים מתרבים בקיץ או לא. ואם כבר, אז הנה קצת "ביולוגיה בסיסית": יש נגיפים שמעדיפים טמפ' נמוכות ויש נגיפים מעדיפים טמפ' גבוהות ולא יודעים כרגע איפה לקטלג את הקורונה מהבחינה הזו.

הקורונה הרי עוברת בצורה טיפתית, כלומר חום גבוה = אידוי מהיר יותר. 

בנוסף, מה שמגן על הוירוס ומשאיר אותו 'חי' באותו זמן באוויר זו שכבת השומן שמגינה עליו, קרינת uv ששיאה אם אני לא טועה ביוני (אין קשר ישיר של קרינה-טמפ') מפרקת את אותן מולקולות.

(הערה כללית על אותה שכבת שומן: סבון ממיס מצוין שומנים ולכן מומלץ בהרבה לשטוף ידיים בסבון במקום להשפריץ כמויות של אלכוג'ל שאמור להיות בשימוש רק במקום ללא מים. בריא יותר, מריח טוב פי כמה).

לא מתיימר להבין כמוך, אבל אלה שני נקודות חזקות עם מסקנה שאמורה להיות די חד משמעית. לכן אני מאמין שהדבקה באוויר הפתוח היא עם סיכוי הולך ויורד ככל שעובר הזמן.

במבנים סגורים זה משהו אחר, (היה לי חשש שיאסרו מזגנים וכאלה במקומות עבודה בחודשי הקיץ. עדיף להתאבד) לא מכיר מחקרים בנושא.

53 דקות לפני, Semper Fidelis said:

צומת מרומזר=אין תאונות=ההיסטריה מיותרת, אפשר לבטל את הרמזור

זה ההגיון

אז בואו נהיה בסגר לנצח. 

אז מה אם תוך זמן קצר האוכלוסיה תמרוד, הכלכלה תקרוס ונחזור כולנו לעולם מתפרק. מצב חמור בהרבה מהתרחיש הכי קיצוני של הקורונה.

סגר זה צעד עיכוב. לקורונה יש רק שני פתרונות אפשריים:

חיסון עדר, תרופה\חיסון.

כל השאר זה כלים שאמורים למשוך זמן ולרווח את מספר הנדבקים כדי שמערכות בריאות לא יקרסו.

סה טו.

1 hour ago, לופו5 said:

קאוביין, מה שמעניין בהקשר של סינגפור ואיחוד האמירויות שעשוי להיות קשור אלו כמה דברים עיקריים שקשורים לתנועת מטוסים. אלו שתי מדינות מאד גלובליות עם פילוח תושבים מוזר מאד. נחלים של עובדים זרים מפקיסטן/בנגלדש/הודו/סרי לנקה, לצד עובדי צווארון לבן מאירופה/אוסטרליה/ארה"ב/קנדה. תנועת הנוסעים בשדות התעופה שם היא מהגבוהות בעולם, במיוחד שדה התעופה בדובאי שאם אני לא טועה נמצא בחמישייה הראשונה בעולם תנועת נוסעים. אם לוקחים בחשבון את גודלן הפיזי של איחוד האמירויות וסינגפור אז המספרים הזויים עוד יותר. איחוד האמירויות סגרו את שדות התעופה רק ב24 במרץ, בסינגפור הודיעו על סגירת טרמינל 2 רק בשבוע שעבר. בחודש מרץ נרשמה שם תנועת נוסעים של 1.5 מיליון איש, ועדיין נרשמות שם המראות ונחיתות של טיסות נוסעים.

זה נכון, אלו מדינות שלא כמו פולין, דנמרק ישראל ואפילו סין - לא יכולות לאסור כניסה של זרים. 

זרים זה החמצן שלהם.  

הם הצליחו להשתלט על התחלואה בפברואר-מרץ שהיו בודדים שהגיעו מסין עם המחלה,

אבל היו חשופים לעשרות או מאות שהגיעו כל יום מאירופה וארה"ב.  

הנקודה היתה החום. אלו ערים חמות וההדבקות בסינגפור ודובאי הם כבר בקהילה. 

חום אולי מצמצם הדבקה אבל זה לא "פיזיקה פשוטה/בסיסית" כפי שנאמר. 

1 hour ago, Semper Fidelis said:

צומת מרומזר=אין תאונות=ההיסטריה מיותרת, אפשר לבטל את הרמזור

זה ההגיון

אז בואו נמשיך עם הסגר עוד חודשיים לא יהיו תאונות דרכים, אותו היגיון

הסגר היה מיותר, כמו שאמר פרופסור לס עכשיו בערוץ 12, חיים מסביבנו 5 מיליון פלסטינים בתנאים יותר גרועים ובצפיפות ורק בודדים מתו שם

44 דקות לפני, Double said:

ככל שעוברים הימים אני מרגיש שפרופסור לס צדק, הפאניקה הייתה מוגזמת ובכלל באזור פה במזרח התיכון עם המזג אוויר החם לא היה סיבה לחשוש

HEKjIJ1.jpg

גם מזרח אירופה יחסית עברו את זה בצורה קלה יותר מאשר המערב.

וזה לא שיש להן מערכות בריאות להתפאר בהן.

יש הרבה משתנים בקשר למספר המתים, גם ההנחיות בכל מדינה ספציפית לגבי את מי מחשיבים כמת מקורונה משחק תפקיד (יש כאלה שהכריזו על כל מי שמת עם תסמינים כמת מקורונה אף על פי שלא הוכח כחולה).

עוד יצטרכו לחקור את פשר הנסיבות שמדינות דווקא מתקדמות 'חטפו' יותר.

יש היגיון כמובן שאפשר למצוא כמו יותר תיירות, יותר צפיפות, מדינה מתקדמת = תוחלת חיים גבוהה יותר (95% מהמתים הרי שייכים לקבוצה זו) ובעיקר יותר מודעות ויכולת לנטר ולעשות בדיקות.

כמו בערך שאין היום יותר חולי **** מפעם, פשוט מגלים בשלב מוקדם יותר ולכן המספר צמח. במדינות נכשלות אני מניח שהטיפוס קטן יותר מאשר מדינות מתקדמות.

כשיעשו מחקרים סירולוגיים יהיה יותר אור. בכל מקום שעשו מודל מוקטן גילו מספר חולים גבוה בהרבה ממספר החולים הרשמי. בערך בסדר גודל ויותר.

גם החולה הראשון שיצא מסין והוציא את המחלה לעולם, עד לא מזמן סברו שזה קרה באזור דצמבר, היו כתבות השבוע שההערכות העדכניות מתמקדות כבר באוקטובר. כלומר שהנגיף הופץ הרבה לפני מה שגרם לתחלואה יותר גדולה

14 דקות לפני, cassano said:

סגר זה צעד עיכוב. לקורונה יש רק שני פתרונות אפשריים:

חיסון עדר, תרופה\חיסון.

כל השאר זה כלים שאמורים למשוך זמן ולרווח את מספר הנדבקים כדי שמערכות בריאות לא יקרסו.

סה טו.

הנקודה מתי מתחילים בסגר

מה עושים בזמן הסגר 

ומתי יוצאים ממנו.

מדינות כמו ישראל, אוסטריה, דנמרק וניו זינלנד, לא הקשיבו לפרופסור לס, עשו סגר בידיוק כמו שבזמן. 

אנגליה וארה"ב - עם תזמון רע מאוד להתחיל בסגר שלהם ולכן כרגע קשה לצאת ממנו. 

לגבי עניין ההפחדות - גם בעלי מסעדות וחנויות ועסקים שבשגרה מרוויחים 30 או 50 או 200 אלף שקל ומעלה 

ופתאם צורחים שחודשיים יהרגו אותם ורוצים כסף מהממשלה כי אין לילדים שלהם אוכל בפה (!!!) 

זה גם הגזמות והפחדות. 

ואגב, בהקשר של קורונה כבר ברור שחיסון עדר מכוון זה קישקוש דיסטופי ברמה של ד"ר סטריינגלאב שאף מדינה לא מעיזה לקדם. המדינה יחידה שדיברה על זה המנהיג שלה כמעט מת. אף מדינה לא תתפקד עם 10% מהציבור יהיה חולה קורונה. 

33 דקות לפני, קאוביין said:

זה נכון, אלו מדינות שלא כמו פולין, דנמרק ישראל ואפילו סין - לא יכולות לאסור כניסה של זרים. 

זרים זה החמצן שלהם.  

הם הצליחו להשתלט על התחלואה בפברואר-מרץ שהיו בודדים שהגיעו מסין עם המחלה,

אבל היו חשופים לעשרות או מאות שהגיעו כל יום מאירופה וארה"ב.  

הנקודה היתה החום. אלו ערים חמות וההדבקות בסינגפור ודובאי הם כבר בקהילה. 

חום אולי מצמצם הדבקה אבל זה לא "פיזיקה פשוטה/בסיסית" כפי שנאמר. 

יש את עניין המזגנים כפי שציינתי.

קורונה זו מחלה שמתרכזת בדרכי הנשימה העליונות, מחלות מסוג זה שכיחות בעיקר בחורף, בקיץ הן דועכות.

image.png.45057d201ecb1d1f8ec88ab1ab25d063.png

מחלות מסוג דומה (דרכי נשימה עליונות) בישראל. ניתן לראות בקלות כי גם מספר הפניות וגם אחוז החיוב הם בהבדל ניכר בין קיץ לחורף.

זה לא אומר שזה דועך ל-0 כמובן, אבל ההבדל הוא משמעותי.

כל שכן באוויר הפתוח, שם הסיכוי להדבקה צונח דרסטית. ואני אדגיש שוב את עניין קרינת uv ששיאו סביב מאי-יוני, שאולי הוא פרמטר חשוב יותר מהטמפ' עצמה.

באזור אוגוסט-ספטמבר אף אל פי שחם פוטנציאל ההדבקה גודל.

אלא אם כן תמצאו לי מקור שנגיף הקורונה הוא מסוג שונה לחלוטין ולכן לא ניתן לעשות היקש. 

סארס אגב החל בנובמבר ומקרה אחרון נסגר בסוף יוני.

מרס שמאותה משפחה על ציר הזמן:

image.png.4de21664d3a527d1aa1d011ff1c052fb.png

גם פה אפריל-יוני היא תקופה עם פחות מקרים.

רק יד המקרה?

לא הייתי מהמר על זה.

image.png

בלגיה לא רלוונטיים.

כבר רשמתי פה שמכל המתים בבתי אבות שהם סופרים כמתים מקורונה עשו בדיקת קורונה רק ל4% מתוכם.

איך אפשר להתייחס למספרים שלהם ברצינות?

1 דקה לפני, קאוביין said:

הנקודה מתי מתחילים בסגר

מה עושים בזמן הסגר 

ומתי יוצאים ממנו.

מדינות כמו ישראל, אוסטריה, דנמרק וניו זינלנד, לא הקשיבו לפרופסור לס, עשו סגר בידיוק כמו שבזמן. 

לגבי עניין ההפחדות - גם בעלי מסעדות וחנויות ועסקים שבשגרה מרוויחים 30 או 50 או 200 אלף שקל ומעלה 

ופתאם צורחים שחודשיים יהרגו אותם ורוצים כסף מהממשלה כי אין לילדים שלהם אוכל בפה (!!!) 

זה גם הגזמות והפחדות. 

ואגב, בהקשר של קורונה כבר ברור שחיסון עדר מכוון זה קישקוש דיסטופי ברמה של ד"ר סטריינגלאב שאף מדינה לא מעיזה לקדם. המדינה יחידה שדיברה על זה המנהיג שלה כמעט מת. אף מדינה לא תתפקד עם 10% מהציבור יהיה חולה קורונה. 

ציינתי רק נקודות 'מוות' לקורונה וסיום השפעתה על חיינו.

חיסון עדר יסיים את הסיפור, זה לא אומר שנגיע לשם.

הסיפור הזה יסתיים במציאת תרופה\חיסון, עד אז יצטרכו למצוא את שביל הזהב שיוכל לאפשר חיים נורמליים כמה שיותר מצד אחד, ואי קריסה של מערכת הבריאות מצד שני.

לכן הדגשתי שאני בעד סגר ראשוני בעיקר בשביל ללמוד דרכי טיפול ולהגדיל מלאי ציוד. הדרך שבה מטפים בקורונה היום היא שונה מאשר תחילת הדרך. ראה דרך ההנשמה כדוגמא.

לגבי ההפחדות, אם המדינה סגרה בעל עסק היא גם צריכה לפצות אותו.

החזירים הסוציאליסטיים שנקראים פקידים ועושים את הונם על חשבון הציבור בניהול מערכות כושלות הם האחרונים שיכולים להטיף להם בנושא. ולאותם עשירים אני לא דואג, להם אין לי ספק שהכסף יגיע.

לאנשים הפשוטים לעומת זאת..

שיהיה להם בהצלחה.

40 דקות לפני, cassano said:

הקורונה הרי עוברת בצורה טיפתית, כלומר חום גבוה = אידוי מהיר יותר. 

בנוסף, מה שמגן על הוירוס ומשאיר אותו 'חי' באותו זמן באוויר זו שכבת השומן שמגינה עליו, קרינת uv ששיאה אם אני לא טועה ביוני (אין קשר ישיר של קרינה-טמפ') מפרקת את אותן מולקולות.

(הערה כללית על אותה שכבת שומן: סבון ממיס מצוין שומנים ולכן מומלץ בהרבה לשטוף ידיים בסבון במקום להשפריץ כמויות של אלכוג'ל שאמור להיות בשימוש רק במקום ללא מים. בריא יותר, מריח טוב פי כמה).

לא מתיימר להבין כמוך, אבל אלה שני נקודות חזקות עם מסקנה שאמורה להיות די חד משמעית. לכן אני מאמין שהדבקה באוויר הפתוח היא עם סיכוי הולך ויורד ככל שעובר הזמן.

במבנים סגורים זה משהו אחר, (היה לי חשש שיאסרו מזגנים וכאלה במקומות עבודה בחודשי הקיץ. עדיף להתאבד) לא מכיר מחקרים בנושא.

אחי אתה מדבר פה על ההבדל בין האידוי ב-20 מעלות צלזיוס לאידוי ב-30 מעלות צלזיוס, אתה יודע להגיד לי האם הפרש לחצי האדים בין שני המקרים גדול מספיק בשביל להגיד באופן חד משמעי "נגיפים לא מתרבים בקיץ" כמו שרשמת בהודעה שלך?

לדעתי (ואני לא בדקתי את הנושא), ההפרש בין לחצי האדים לא גדול מספיק. ואני גם לא חושב שהקרינת UV מהווה פקטור כאן...

ובלי קשר, יש וירוסים שאופיינים לקיץ ויש וירוסים שאופיינים לחורף, זו לא דעה אלא עובדה, ככה שלהגיד "נגיפים לא מתרבים בקיץ" זה עובדתית לא נכון

3 דקות לפני, Yoadknux said:

אחי אתה מדבר פה על ההבדל בין האידוי ב-20 מעלות צלזיוס לאידוי ב-30 מעלות צלזיוס, אתה יודע להגיד לי האם הפרש לחצי האדים בין שני המקרים גדול מספיק בשביל להגיד באופן חד משמעי "נגיפים לא מתרבים בקיץ" כמו שרשמת בהודעה שלך?

לדעתי (ואני לא בדקתי את הנושא), ההפרש בין לחצי האדים לא גדול מספיק. ואני גם לא חושב שהקרינת UV מהווה פקטור כאן...

ובלי קשר, יש וירוסים שאופיינים לקיץ ויש וירוסים שאופיינים לחורף, זו לא דעה אלא עובדה, ככה שלהגיד "נגיפים לא מתרבים בקיץ" זה עובדתית לא נכון

נגיפי קורונה. ראה את התייחסות למרס וסארס שהבאתי בהודעה אחרת שהם אותה משפחה. ושאר מחלות בדרכי נשימה עליונות.

אתה מוזמן גם להסביר למה אין שפעת בקיץ.

קסאנו  נראה לי כבר רשמתי לפני כמה עמודים

אם אתה בעד סגר רק חושב שאתה יודע טוב יותר לנתח את אופי המחלה, ממצאי התחלואה, מצב המשק ומזג האויר, ואתה שיכללת את כל זה ומצאת שנקודת היציאה מהסגר היתה צריכה להיות מוקדמת..... סחטיין עליך.

לגבי סארס ומארס 

רק שים לב שנובמבר-אפריל בגואנגדונג בסין וערב הסעודית זה לא בידיוק החורף הקר שיש באירופה ואפילו לא זה מישראל, זה בסה"כ 5-10 מעלות פחות מיוני.

1 דקה לפני, קאוביין said:

קסאנו  נראה לי כבר רשמתי לפני כמה עמודים

אם אתה בעד סגר רק חושב שאתה יודע טוב יותר לנתח את אופי המחלה, ממצאי התחלואה, מצב המשק ומזג האויר, ואתה שיכללת את כל זה ומצאת שנקודת היציאה מהסגר היתה צריכה להיות מוקדמת..... סחטיין עליך.

לא מבין למה אתה שוב לוקח את זה למקום בו אני יוצא מתנשא שיודע יותר מכולם. 

זו דעתי, דעתך שונה וזה בסדר. שביל הזהב לפי חוכמת ההמונים היא איפשהו באמצע.

המציאות מוכיחה שבישראל נקודת היציאה הייתה בתזמון טוב.

כפי שאתה אמרת בעבר, היעד הוא לא 0 חולים אלא שליטה במצב. וזה נכון.

יש כאלה שמתבלבלים וחושבים ש-0 חולים זה היעד.

הטיעונים על החום מעלים גיחוך, בדומה להשערות הנפוצות על מדינות האי שעולים בימים האחרונים. להניח שקורונה פוגעת בדרכי הנשימה העליונות בדומה לשפעת, ולכן אנחנו צפויים לראות בשניהם התנהגויות דומות בהינתן משתנים חיצוניים או סביבתיים כמו מזג אוויר זו טענה שאין לה שום שחר. שני הנגיפים שונים בתכלית הן ברמה הקליפתית, החומר הגנטי, החלבונים המרכיבים אותם, גנום חד/דו-גלילי, הרצף והאורך שלהם. כל המשתנים האלו יוצרים התנהגויות שונות, מבחינת מידת היכולת של הנגיף לשרוד ולהתרבות תחת אותם משתנים.

What got lost in the message was what Bryan referred to as the “most striking observation to date,” that ultraviolet rays from the sun may have a powerful effect on the virus.

“What we have found so far is that sunlight seems to be very detrimental to the virus,” Dabisch explained. “And so within minutes, the majority of the virus is inactivated on surfaces and in the air in direct sunlight.”

Scientists say that could have a profound effect on eradicating the virus on everyday items such as shopping carts, playground equipment and outdoor furniture.

“Our preliminary results say, yes, that the sunlight on plastic will inactivate the virus very quickly. And so we're hopeful that that is the case,” Dabisch said.

https://www.nbcnews.com/news/amp/ncna1201386?__twitter_impression=true

37 דקות לפני, קאוביין said:

הנקודה מתי מתחילים בסגר

מה עושים בזמן הסגר 

ומתי יוצאים ממנו.

זה גם הגזמות והפחדות. 

וואו זה כלכך נכון. אני לא מתייחס עכשיו לטיעוני קורונה הפחדה או לא.

אבל חודש לא אמור להרוס עצמאים ברמה כזאת ואם אתה בעל עסק שלא מצליח לשרוד חודש אחד בלי עבודה, כנראה עדיף שתסגור את העסק.

אני גם לא מבין, אנשים טסים לשבועיים שלושה כאילו כלום הרי בשגרה.. ולבעלי עסקים שהם בינוניים ההוצאה הכי כבדה היא.. שכר עובדים שירד ל-0 בתקופה הזאת.

6 דקות לפני, cassano said:

לא מבין למה אתה שוב לוקח את זה למקום בו אני יוצא מתנשא שיודע יותר מכולם. 

זו דעתי, דעתך שונה וזה בסדר. שביל הזהב לפי חוכמת ההמונים היא איפשהו באמצע.

המציאות מוכיחה שבישראל נקודת היציאה הייתה בתזמון טוב.

כפי שאתה אמרת בעבר, היעד הוא לא 0 חולים אלא שליטה במצב. וזה נכון.

יש כאלה שמתבלבלים וחושבים ש-0 חולים זה היעד.

זה האמת יומרה לא התנשאות, אלו דברים שונים. 

אתה עכשיו רושם ש"המציאות מוכיחה שבישראל נקודת היציאה היתה בתזמון טוב" 

שאני מסכים עם זה. 

אבל לפני כן רשמת שהיה צריך לפתוח את הסגר מוקדם יותר ... לזה התייחסתי. 

Just now, קאוביין said:

זה האמת יומרה לא התנשאות, אלו דברים שונים. 

אתה עכשיו רושם ש"המציאות מוכיחה שבישראל נקודת היציאה היתה בתזמון טוב" 

שאני מסכים עם זה. 

אבל לפני כן רשמת שהיה צריך לפתוח את הסגר מוקדם יותר ... לזה התייחסתי. 

לי לכל האורך זכור שציינתי את אחרי פסח. בגלל הפוטנציאל הנפיץ שבחג.

מוזמן לציין איפה ציינתי אחרת.

כן חלקתי על שני דברים אחרים:

הורדת המשק מ30% ל-15%. חושב שזה היה צעד מיותר.

אי הקצאת משאבים מוקדמים לבתי אבות. זה היה צריך להיות קודם שם, אח"כ כל השאר.

1 hour ago, Double said:

אז בואו נמשיך עם הסגר עוד חודשיים לא יהיו תאונות דרכים, אותו היגיון

הסגר היה מיותר, כמו שאמר פרופסור לס עכשיו בערוץ 12, חיים מסביבנו 5 מיליון פלסטינים בתנאים יותר גרועים ובצפיפות ורק בודדים מתו שם

אולי כי ה5 מיליון פלסטינים שחיים סביבנו מנותקים מהעולם ולא נפגשים עם אנשים שבאו מחו"ל?

אבל תמשיך להקשיב לפרופסור לס. אפילו אשתו לא לוקחת אותו ברצינות...

6 דקות לפני, cassano said:

לי לכל האורך זכור שציינתי את אחרי פסח. בגלל הפוטנציאל הנפיץ שבחג.

מוזמן לציין איפה ציינתי אחרת.

כן חלקתי על שני דברים אחרים:

הורדת המשק מ30% ל-15%. חושב שזה היה צעד מיותר.

אי הקצאת משאבים מוקדמים לבתי אבות. זה היה צריך להיות קודם שם, אח"כ כל השאר.

את עניין בתי האבות אף אחד לא חזה מהסיבה הפשוטה - אין בווהאן כמעט בתי אבות. 

אז לא ידעו באף מדינה בעולם את המשמעות ההרסנית של חדירת הוירוס לשם. רק בדיעבד. 

אתה יכול להסביר למה 30% כן ולא 40% ? אתה יודע שזה סתם לזרוק פה מספרים ריקים מתוכן. 

בשבוע רגיל של פסח לכמה התוצר במשק יורד ש 900 אלף ישראלים טסים לחו"ל אתה יודע ?

הדעה שלך לכל אורך הדרך היתה שצריך לפתוח, שהסגר הרסני. אבל הסגר הוכיח את עצמו.

הממשלה חיכתה לתזמון שלה שהוכיח את עצמו בפתיחה מדורגת עם ירידת קצב התחלואה. 

גם אמרת שהשיטה של סין (סגר נוקשה) היתה טעות. לא ברור על סמך מה. לנסות ולגרור שנה וחצי של חיים עם ריחוק חברתי עד החיסון, בלי קשר למספרי התחלואה כתואצה מזה, זה יותר גרוע מסגר של 6 שבועות שלאחריו תוך עוד 4-3 שבועות יש חזרה מדורגת לשגרה. רוב העולם פועל לפי המודל הזה. בישראל בגלל אמצעי שב"כ וניתור זה אפילו התאפשר בזמן קצר יותר. 

22 דקות לפני, קאוביין said:

את עניין בתי האבות אף אחד לא חזה מהסיבה הפשוטה - אין בווהאן כמעט בתי אבות. 

אז לא ידעו באף מדינה בעולם את המשמעות ההרסנית של חדירת הוירוס לשם. רק בדיעבד. 

אתה יכול להסביר למה 30% כן ולא 40% ? אתה יודע שזה סתם לזרוק פה מספרים ריקים מתוכן. 

בשבוע רגיל של פסח לכמה התוצר במשק יורד ש 900 אלף ישראלים טסים לחו"ל אתה יודע ?

הדעה שלך לכל אורך הדרך היתה שצריך לפתוח, שהסגר הרסני. אבל הסגר הוכיח את עצמו.

הממשלה חיכתה לתזמון שלה שהוכיח את עצמו בפתיחה מדורגת עם ירידת קצב התחלואה. 

גם אמרת שהשיטה של סין (סגר נוקשה) היתה טעות. לא ברור על סמך מה. לנסות ולגרור שנה וחצי של חיים עם ריחוק חברתי עד החיסון, בלי קשר למספרי התחלואה כתואצה מזה, זה יותר גרוע מסגר של 6 שבועות שלאחריו תוך עוד 4-3 שבועות יש חזרה מדורגת לשגרה. רוב העולם פועל לפי המודל הזה. בישראל בגלל אמצעי שב"כ וניתור זה אפילו התאפשר בזמן קצר יותר. 

את עניין בתי האבות אפשר היה להבין מאיטליה. די מוקדם היה ברור מהי הנקודה החלשה בפני הוירוס.

הגיל הממוצע של המתים בכל העולם הוא סביב ה80. מתחילת הדרך.

במצב של 30% לא הייתה קטסטרופה שהצריכה הורדה נוספת. אם נציג גם גרף חולים ונדקור את אותה נקודת זמן, אני בספק אם גם תראה שיפור שמצדיק את המהלך. 

צריך לחשב עלות-תועלת, לא ממש הבנתי מה הרווחנו בדבר הזה.

טסים לחו"ל בשבוע של פסח, פה אנחנו מדברים על לפני.

900 אלף טסים לחו"ל, כל היתר נותרים לבזבז בארץ. לא ממש הבנתי מה הנקודה.

אמרתי שצריך לפתוח לאחר פסח, אחרי שיש מספיק ציוד ולומדים על הנגיף יותר.

לאורך כל הדרך יצאתי נגד אלה שטענו 'תסגרו אותנו חודש ונגמור עם זה'. כי זה פשוט לא נכון.

בסין סגרו את כל המחוז לאורך חודשיים ויותר. שם זה אפשרי כי זה בערך כמו שאני אסגור פה את שדרות. ברמה המדינית לא מזיז יותר מדי.

תעשה דבר כזה בארץ ותקבל הרס שנצטרך שנים להשתקם ממנו. וזה לא סגר בכאילו כמו שהיה פה. שם אנשים לא פתחו דלת פאקינג חודשיים.

באיטליה אגב היה סגר שגם חודש אחריו מספר המתים לא פחת כמצופה. האם הדלתא בין מספר המתים בסגר מוחלט לבין מספר המתים ב50% עבודה מצדיק השבתה מוחלטת?

אני בכלל לא בטוח.

חיים של ריחוק חברתי שאותם טענתי זה מה שאתה מקבל עכשיו. אנשים עובדים, ילדים בבתי הספר, אך אין התקהלויות גדולות, מספר האנשים במבנים סגורים הוא מצומצם ומרוחק, וגם העבודה היא במסגרת תקנות. אנשים עם מסכות.

שום סגר לא יגרום לכך שעוד חודשיים תהיה בבלומפילד. שזו מבחינתי שגרה.

עוד נקודה, סגר בגל הבא יקבל הרבה פחות הצדקה לדעתי.

יש לרשויות סדר גודל של 3-4 חודשים עד לתקופה בה פוטנציאל הגל השני יחזור להיות רלוונטי (מי שלא רואה קשר בין עונות השנה ועוצמת השמש להתפשטות הנגיף יכול לא להסכים), זה מספיק זמן להתארגן על תוכניות איך גודעים שרשראות הדבקה מוקדם, ויכולת הכלה של יותר חולים.

לגיטימי יהיה לקחת צעד לאחור, לחזור לאזור פסח יהיה כישלון גדול. 

נקווה שזה לא יהיה רלוונטי כי עד אז יהיה חיסון\תרופה.

2 hours ago, Double said:

כמה פלסטינים טסים לחו"ל ביחס לישראלים בשגרה?

כמה תיירים ותנועת חו"ל יש לשטחי הרש"פ לעומצת ישראל בשגרה?

וכן הלאה.

מעבר לזה - הפלסטינאים ניתקו עצמם מישראל כבר בהתחלה ולמעשה פעלו בשיטות של משרד הבריאות הישראלי. 

לס למשל כשהתחיל לדבר אמר שאין מה לחשוש באיטליה , למשל. 

צריך לזכור דבר אחד: ללכת למה לפעילות בפברואר עם מה שיודעים עכשיו זה אנכרוניזם. איטליה הייתה הראשונה באירופה שחטופה וחטפה חזק, הוירוס, להזכיר, הוא וירוס חדש שלא מוכר וקצב ההתפשטות היה מהיר מאוד בחו"ל. גם כמויות המתים מסין, שרבים חששו שבפועל גבוהות יותר, עשו את שלהן. ההחלטה של המדינה אז הייתה סבירה לחלוטין, בוודאי בהתחשב של מה שידעו אז. 

מעבר להכל, קל ללס לדבר כפנסיונר שאין עליו מ"מ אחד של אחריות, וזה בתוספת למה שציינתי לעיל.

40 דקות לפני, cassano said:

חיים של ריחוק חברתי שאותם טענתי זה מה שאתה מקבל עכשיו. אנשים עובדים, ילדים בבתי הספר, אך אין התקהלויות גדולות, מספר האנשים במבנים סגורים הוא מצומצם ומרוחק, וגם העבודה היא במסגרת תקנות. אנשים עם מסכות.

שום סגר לא יגרום לכך שעוד חודשיים תהיה בבלומפילד. שזו מבחינתי שגרה.

לא ענית למה שהורידו ל 30% הסכמת לזה ולא אמרת שיורידו רק ל 40% ? ועזוב, גם ברור לי שאין תשובה. 

אתה נעול על מודל מתמטי של מספרים וגרפים ולא מבין שזה מסתכם בשתי נקודות מוצא :

- הערכת גודל האיום. 

- הבנה באיזה שלב האיום הוסר זמנית. 

לאורך כל הנושא אתה בצד שמקטין את הקורונה אבל עם דעה שעברה אדפטציה יחד עם הישג הממשלה במיגור ההמחלה. 

אל תיקח את זה אישית אבל אני מכבד יותר דעה שאומרת שהקורונה זה מזימה או הונאה. 

אם התחלואה בישראל תשאר נמוכה אתה עוד חודש תהיה בלי שום ריחוק חברתי !! בקניון, בעבודה, בים, בפארק, בבר ובמסיבה. בידיוק כמו החיים בסין היום (לא הוביי) וזה קרה בזכות הסגר. כמו בדנמרק, וניו זילנד ואוסטריה. 

ההגדרה היחידה שתשאר אסורה זה "קהל". כל מקום שבהגדרה שלו אתה נמצא בו כ"קהל" יהיה אסור. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.